رفتن به مطلب

نظر سنجی- تجدید نظردر قوانین بخش سخت افزارودرد و دلی با مدیریت سایت و دوستان گرامی

Smiley60
 اشتراک گذاری

تجدید نظر در قوانین بخش سخت افزار  

115 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. تجدید نظر درقوانین بخش سخت افزار بلی یا خیر

Recommended Posts

مورد 1 و 2 پست اول کاملا منطقی هست...

خط آخر امضاتونم خیلی خوبه، حداقل ثبت سن رو اجباری کنن ...
مورد داشتیم طرف یه حرف اشتباهی زده، درستشو بهش گفتم، برگشته (به منی که از سنش بیشتر درس خوندم ) میگه من از تو بیشتر تجربه دارم! بعد رفتم تو پروفایلش میبینم کلا 17 سالشه! :D

به نظرم یه قانونی تنبیهی هم باید وضع بشه که طرف جنسشو فروخت، گزارش کنه قفلش کنن...الان هر بخشی میری، 20% تاپیکای 5صفحه اول تو پست آخر نوشته فروخته شد/کنسل شد.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

تاپیک آپدیت شد مثل اینکه این قضیه سر دراز داره و مثل خیلی چیزهای دیگه همینجوری میمونه

مهم بالا رفتن رنکینگ سایت هستش

ویرایش شده توسط Smiley60
لینک به دیدگاه

در در 1395/03/28, 20:35:19، Smiley60 گفته است :

سلام خدمت آقای حسینی و الباقی دوستان امروز مشکلی برای من ایجاد شد و سری به قوانین بخش سخت افزار زدم و دیدم یه سری قوانین از لیست حذف شدن میخواستم ببینم دلیل اون چیه :

1- پیشنهادات داخل تاپیک در اولویت هستن

2-در مزایده با رسیدن به قیمت فوری مزایده تمام میشود و فروشنده هم باید به ان عمل کند

3- فروشنده حق انجام همزمان مزایده در چند فروم رو دارد ولی با رعایت حق تقدم در ساعات ارایه پیشنهاد

و بعنوان پیشنهاد اگر امکانش هست دوستان خریداری که با دخالت بیجا در تاپیک دیگران مزاحمت می کنند و با دادن قیمت بالاتر نظم تاپیک رو بهم میزنند بتونیم بهشون منفی بدیم تا شاید به راه راست هدایت بشن

سلام امیر خان گل . خوبی ؟

آقا میدونم که میخوای وضعیت طوری بشه که مشکل کمتر پیش بیاد . ولی معذوریاتی هست . سوالات من رو جواب بده . اگر منطقی بشه راه حلی پیدا کرد ، قوانین رو آپدیت میکنیم :

در مورد پیشنهاد اول :

الان هر کسی که جنسی رو برای فروش تو نت میذاره ، فقط یک جا قرار نمیده ، چندین فروم ، چندین سایت فروش کالا مثل دیوار ، خارج از فضای مجازی . چطوری باید الویت بندی کرد ؟ چطور میشه گفت پیشنهاد در تاپیک فلان فروم ، از پیشنهاد در مثلا سایت دیوار بهتر یا زودتر بوده ؟ راه اثباتی هست ؟ پیغام خصوصی هم یکی از این راه های خرید محسوب میشه . مثلا فروشنده ای بیاد تو پیغام صوصی بفروشه کالا رو ، بعد بگه تو دیوار فروختم . چطوری میخوای ثابت کنی تو پیغام بوده ؟

در مورد پیشنهاد دوم :

باز هم همون مشکلات . چطوری میشه ثابت کرد که مثلا پیشنهاد فوری شما در فروم لیون ، از پیشنهاد خرید به همون قیمت در سایت مثلا دیوار زودتر بوده ؟ مگر اینکه همون لحظه پیشنهاد رو بدید که در اون صورت اگر فروشنده قبول نکنه ، میتونید منفی بدید بهش .

در مورد پیشنهاد سوم :

دقیقا همون مشکلات پیشنهاد اول هست . چطوری میخوای ساعت ارائه پیشنهاد در سایتهایی غیر از فروم ها رو در بیاری ؟ فروشنده بیاد بگه که الان پیشنهاد خارج از نت دارم بالاتر از شما . چطور میخوای ثابت کنی که نداره ؟

در مورد دخالت کاربران قانون داریم که با گزارش تخلفاتشون ، پستهای اونها حذف میشه . در مورد قیمت بالاتر ، باز هم فروشنده اگر توافق نکرده باشه ، میتونه به اونها بده . مشکل از خریداره که میخواد پول اضافه پرداخت کنه . اینجا نمیشه کاری کرد. ولی فروشنده اگر بعد از اعلام خرید و توافق با یک خریدار ، اقدام به برهم زدن معامله کنه ، باهاش برخورد میشه .

اگر پاسخ و راه حلی برای مشکلاتی که گفتم داری ، بفرما . اگر اجرایی باشه ، سعی میکنم قوانین رو تصحیح کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام حامد جان جواب شمارو به طور خلاصه میدم

زندگی درهر اجتماعی محتاج یه سری قوانین هستش مثلا نمیشه کمربند ایمنی رو نبست چون راننده چاق هستش و کمربند به شکمش نمیرسه یا از چراغ قرمز رد شد چون مریض داریم بطور کلی نمیشه قانون نذاشت چون یه سریها ممکنه راههایی بلد باشن که بتونن اون رو دور بزنن الان توی جامعه هم انواع وا قسام خلافها انجام میشه ولی دلیلی بر این نمیشه که قانون اساسی نداشته باشیم چون قانون متعلق به تمام افراد جامعه هستش و اگر گذاشته شد همه مجبور به پیروی از اون هستن یا اون جامعه رو ترک میکنن که این مساله ممکنه به مذاق بعضی دوستان خوش نیاد ولی با رای گیری همین تاپیک هم میتونید مشاهده کنید که 2/3 افراد همین جامعه هم با تغییر قوانین موافق هستند

البته میدونم که این کار باعث مناقشه میشه ولی هیچ کس با تاپیکهای موازی مشکلی نداره ولی اگر حق به خریدار داده بشه و فروشنده تنبیه بشه یاد میگیره که دیگه یا مزایده نزاره یا بهش احترام بزاره و در نتیجه بهانه هایی هم مثل دیوار و این قبیل چیزها از بین میره در ضمن ما در ایران دوتا فروم بسیار فعال که بیشتر نداریم یکی پی تی هستش یکی هم لیون پس زیاد هم چندگانگی وجود نداره و اگر بخوایم کاری رو انجام بدیم مطمینا میشه خود من در جایی کار میکنم که هر سال قوانین مناقصش سختتر میشه با این حال هم کارفرما وجود داره هم پیمانکار و هم کارگرها و هیچ کدوم نمیگن چون سخته ما در اون شرکت نمی کنیم

بزرگی می گفت برای انجام ندادن کار دلایل بسیار زیادی میشه پیدا کرد اما همیشه بدنبال یک دلیل برای انجام کار درست باشید

ویرایش شده توسط Smiley60
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان و خسته نباشید خدمت اساتید لیون

من هم نظرمو کلی و جامع میگم انشاالله که کسی ناراحت نشه 

از نظر من قانون زمانی افرادو پایبند قانون میکنه که به آن عمل شه و شدت و اجرا داشته باشه و اگه قانون گزار بخواد از اجرای اون تخدی کنه یعنی اجراش نکنه باعث میشه دیگران به اون اهمیت ندن و هرج و مرج پیش میاد 

ولی کلی میگم تو معامله هایی مثل این که این دو دوستمون انجام دادن هیچ کس نمیتونه نظر خاصی بده و نباید چنین مشکلاتی باعث از بین رفتن اعتماد در این سایت و سایتهای دیگه بشه

به هر حال تمام تلاش دوستان بر این بابته که تمام دوستان قدیمی لیون و کاربران تازه وارد بتونن با اسودگی خاطر به معملاتشون در این فروم بپردازند و خوشبختانه تا حلا من که ندیدم مشکلی پیش بیاد و اگه هم پیش اومده باشه به نوعی سوتفاهم بوده 

شما دوستان هم دلگیر نباشین از هم چون در اینده هم شاید به یه نحوی خواستین با هم معامله کنید که این کدورت و رنجورگی خاطر باعث میشه هردو طرف ظرر کنند دیگه کاریه که پیش اومده و نیازی به بحث نداره

انشاالله که تمامی دوستان با پیروی از قوانین فروم تمام تلاششونو معطوف به پر بار کردم هر چه بیشتر فروم لیون کامپیوتر کنند و ما همچون الان پیشرفت اونو ببینین

انشالله که روزی پر بار و مملو از شادی داشته باشین

وقتتون بخیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یه خواهشی که از مدیر فروم دارم اینه که پیغام خصوصی در معاملات برداشته بشه چون خیلی مشکلات بابت همین به وجود میاد

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/09/02, 22:56:40، Shoaeib گفته است :

سلام دوستان و خسته نباشید خدمت اساتید لیون

من هم نظرمو کلی و جامع میگم انشاالله که کسی ناراحت نشه 

از نظر من قانون زمانی افرادو پایبند قانون میکنه که به آن عمل شه و شدت و اجرا داشته باشه و اگه قانون گزار بخواد از اجرای اون تخدی کنه یعنی اجراش نکنه باعث میشه دیگران به اون اهمیت ندن و هرج و مرج پیش میاد 

ولی کلی میگم تو معامله هایی مثل این که این دو دوستمون انجام دادن هیچ کس نمیتونه نظر خاصی بده و نباید چنین مشکلاتی باعث از بین رفتن اعتماد در این سایت و سایتهای دیگه بشه

به هر حال تمام تلاش دوستان بر این بابته که تمام دوستان قدیمی لیون و کاربران تازه وارد بتونن با اسودگی خاطر به معملاتشون در این فروم بپردازند و خوشبختانه تا حلا من که ندیدم مشکلی پیش بیاد و اگه هم پیش اومده باشه به نوعی سوتفاهم بوده 

شما دوستان هم دلگیر نباشین از هم چون در اینده هم شاید به یه نحوی خواستین با هم معامله کنید که این کدورت و رنجورگی خاطر باعث میشه هردو طرف ظرر کنند دیگه کاریه که پیش اومده و نیازی به بحث نداره

انشاالله که تمامی دوستان با پیروی از قوانین فروم تمام تلاششونو معطوف به پر بار کردم هر چه بیشتر فروم لیون کامپیوتر کنند و ما همچون الان پیشرفت اونو ببینین

انشالله که روزی پر بار و مملو از شادی داشته باشین

وقتتون بخیر

سلام دوست عزیزمتاسفانه میل تمامی انسانها بسوی راحتی  و خودخواهی هستش ولی حتی جنگل هم یه قانون داره که بهش میگن قانون جنگل که ممکنه خیلی از دوستان به خاطر راحتی خودشون حاضر به اجراش نباشن ولی جامعه بی قانون جایی برای پیشرفت نداره حتی خدا و ادیان هم بر این امر پافشاری زیادی دارند و اینکه احترام گذاشتن به حرف دیگران یکی از شرایط ادبه که دیگه ما ایرانیها حداقل چه از نظر زرتشت و چه حضرت علی پایبندی به حرف یا همون قول از صفات بارز مردانگی هستش و اینکه ما برای راحتی خودمون اون رو جور دیگری تعبیر کنیم زیاد جالب نیست  و اینکه همدیگه رو دعوت کنیم به بی قانونی برای اینکه زندگی راحتتری داشته باشیم با هیچ ارمانی سازگار نیست

که نتایج همین نظر سنجی هم صحه بر همین امر داره که دوسوم افراد همین جامعه هم بر بودن قانون و پیروی تمامی افراد این جامعه مجازی از ان قوانین اصرار می کنه شاید بهتر باشه به جای در نظر گرفتن سود شخصی کمی هم برای حرف دیگران ارزش قایل بشیم تا در آینده برای حرفهای خود ماهم ارزش قایل بشن البته قوانین همیشه کم  و کاستی دارن که به مذاق تمامی افراد سازگار نیست ولی معمولا سو استفاده و عدم رعایت قوانین جامعه رو به انحطاط میکشونه و همچنین اگر به نتایج نگاه کنید میبینید که تمامی افرادی که راحتی خودشون در نبود این قوانین بوده رای منفی بهش دادن

ویرایش شده توسط Smiley60
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلام شما کاملا متین و صحیح است و من میگم که بطور کلی و خلاصه باید قانون اجرا شه تا دیگران از آن پیروی کنن و اگه اجرا نشه هیچ کس ارزشی براش قاعل نیست و مثال اون هم خیلی خودمونی شما اگه فرزندی تو خونه دارین و یه سری محدودیت ها براش در نظر گرفتین اگه یه بار این محدودیتها از طرف اون شکسته شه و تنبیه نشه این کار دوباره تکرار میشه تا جایی که دیگه براش محدودیت مهم نیست ولی در کل و به گفته خود شما قانون همیشه راه گریز داره و این تو کشور خودمون کاملا مشهوده  و عامل این جریان هم مشخصه  .

به هر حال در چنین مواردی باید به یه تذکر بسنده کرد ولی برا بار دوم میشه طرف رو  1 ماه  یا 1 هفته و یا ... از ورود به سایت منع کرد و یوزرشو بست تا پایان مدت تنبیه و این میشه عامل بازدارنده از ارتکاب به نادیده گرفتن قوانین فروم و غیره ............

خیلی ممنون از نظرتون

ویرایش شده توسط Shoaeib
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

به امید روزی که ما شاهد چنین قوانین در فروم لیون هم باشیم

1. در حالات زیر فروش به‌صورت مزایده تلقی می‌شود:
    • اول- اعلام آغازگر تاپیک مبنی بر برگزاری مزایده
    • دوم- تعیین دو قیمت برای کالا. (نظیر قیمت پایه و فروش فوری)
    • سوم- قرار دادن شرایطی که نشانگر قصد فروشنده برای فروش به قیمتی بالاتر از قیمت پایه باشد.
    • چهارم- درصورتی که قیمت توسط فروشنده تعیین نشده باشد (و یا فروشنده درخواست پیشنهاد قیمت از کاربران داشته باشد.) و کاربری قیمتی پیشنهاد بدهد و کاربران دیگر قیمت‌های بالاتری پیشنهاد بدهند.
  2. برای برگزاری مزایده مشخص کردن موارد زیر الزامی است:
    • قیمت پایه.
    • کمینه گام افزایش.
    • ساعت و تاریخ دقیق و بدون ابهام پایان مزایده.
    تبصره- مشخص نکردن پایان مزایده، به این معناست که آغازگر تاپیک 24 ساعت پس از اولین پیشنهاد را به عنوان پایان مزایده پذیرفته است.
  3. مزایده نمی‌تواند در مورد ارائه خدمات انجام شود.
  4. در مزایده فقط پیشنهاداتی که مطابق گام افزایش باشند و در تاپیک اعلام شوند قابل قبول است و پیشنهادات خارج از تاپیک به هر شکل غیر‌معتبر است و استناد به آن‌ها تخلّف محسوب خواهد شد.
  5. اگر در بازه 15 دقیقه قبل از پایان مزایده پیشنهادی ارائه شود مزایده 15 دقیقه دیگر تمدید خواهد شد.
  6. در صورتی‌که تا پایان زمان مزایده هیچ پیشنهاد معتبری ارائه نشود، تمدید آن برای دوره بعدی با رعایت این بند بلامانع است. در غیر اینصورت تمدید مزایده تخلّف محسوب خواهد شد.
  7. اگر پیشنهاد(های) ارائه شده خریدار(ان) مطابق با شرایط مزایده باشد، پس از پایان مزایده، فروشنده نمی‌تواند از فروش سر باز زند. بنابراین فروشنده در تعیین قیمت پایه دقت کافی مبذول کند. درصورتی که دست‌کم یک کاربر در مزایده شرکت کند، از آن پس فروشنده حق ندارد شرایط مزایده را تغییر دهد.
  8. در صورت وجود تاپیک مزایده‌ای فعال در مورد یک کالا، فروشنده نمی‌تواند فروش خارج از فروم یا در فروم‌های دیگر در مورد آن کالا برگزار کند.
  9. عمل نکردن به هریک از موارد فوق از طرف فروشنده، موجب حذف تاپیک می‌شود.
    • تبصره: درصورتی که تاپیک مزایده مطابق قانون مزایده و شرایط فروشنده به پایان رسید ولی فروشنده از فروش کالا به برنده مزایده سر باز زند، برنده مزایده می‌تواند با گزارش این تخلّف، منجر به محدودیّت دسترسی فروشنده از 14 تا 30 روز شود. تخلف مکرر موجب محدودیت دائم دسترسی است.
  10. خریداران باید در صورتی در مزایده شرکت کنند که مطمئن باشند مایل و قادر به خرید مطابق با پیشنهاد خود هستند، زیرا برنده مزایده باید حداکثر طی 24 ساعت خرید خود را قطعی کند و نمی‌تواند انصراف دهد. همچنین اگر در هنگام شرکت در مزایده شرطی تعیین نکرده باشد بعد از آن هم نمی تواند برای خرید شرط تعیین کند.
    • تبصره1: درصورتی که برنده مزایده مطابق شرایط ذکر شده اقدام به خرید کالا نکند، فروشنده می‌تواند با گزارش کردن این تخلف،‌ منجر به محدودیّت دسترسی برنده مزایده از 10 تا 30 روز خواهد شد. تخلف مکرر موجب محدودیت دائم دسترسی است.
    • تبصره2: در صورت انصراف یا عدم خرید کالا توسط آخرین پیشنهاد دهنده، پیشنهاد قبل از آن معتبر تلقی می شود و به همین ترتیب تا اولین پیشنهاد.
  11. خریدارانی که در مزایده پیشنهاد زیر قیمت پایه و یا مغایر با قوانین مزایده بدهند، در مرحله اول با 7 روز محدودیّت دسترسی جریمه خواهند شد. در صورت تکرار مدت محرومیت افزایش یافته و محدودیّت دسترسی هم اعمال می‌شود.
  12. در صورت اثبات هر نوع تبانی یا تقلّب از طرف کاربران برای بالا بردن قیمت فروش کالاهای مزایده‌ای، دسترسی تمام متخلفین به‌صورت دائم محدود خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود

بنظرم اینجا شده مثل شیپور و دیوار  قانون رو خود 2 نفر تعیین میکنند  البته در نهایت فروشنده

اصلا موقع فروش طرف تعیین نمیکنه و یا هر جور دلش بخواد تعریف میکنه

من چند جا دیدم طرف ذکر میکنه در انتخاب خریدار مختارم !  مفهوم عجیبی داره  اولین استنباط بنده اینه ایشون میگه قانون خودمم

بنظرم  یا باید قانون رو خیلی دقیقتر اجرا کرد یا مثل دیوار و شیپیور بسپارن به خود طرفین

این وسط بعضیا راه سوء استفاده از قوانین اینجا رو یاد گرفتن  و با استفاده از اعتبار این فروم  تاپیکهای اختیاری میزنن

دوستان مدیریت تا کار به زوال نکشیده یه فکری بکنید  الان هم اگه چنتا از دوستان با تجربه و پر کار فروم نباشن حتی یه مورد درست حسابی هم برای فروش درج نمیشه که بشه بهش اطمینان کرد

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...