رفتن به مطلب

چطور میشه فهمید سرور یک سایت داخل ایران یا خارج ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

هنگام دانلود شبانه وقتی از این سایتا دانلود میکنم با نهایت سرعت ممکن دانلود میشن فایلا (1MB) . آیا به این دلیله که سرورشون داخل ایرانه یا دلیل دیگه ای داره ؟

pocketgames.ir
ir-dl.com
downloadsoftware.ir
downloadha.com
yasdl.com
top2download.com
3sotdownload.com
p30day.com
par30dl.com
mihandownload.com
gamefa.org
4downloads.ir
eramdownload.com
sarzamindoanload.com
patoghu.com

اما از این سایتا که دانلود میکنم با نصف سرعت ممکن فایلا دانلود میشن (512KB) . چرا ؟

download.ir
daydl.com
freegames.ir
bazifan,ir
novadl.com
bia2game.com
p30download.com
foxtm.com
dlfox.com
bazitak.ir
downloadbazi.com
brouz.ir

یه نکته ای که هست اینه که در طول روز از همه سایتا با نهایت سرعت دانلود میکنم اما موقع دانلود شبانه بعضی از سایتا سرعتشون نصف میشه که خب فکر کنم این برمیگرده به اینکه روزا پهنای باندو کامل باز میزارن تا هرچه زودتر ترافیکم در طول روز تموم بشه تا دوباره ترافیک بخرم .

سوالی که دارم اینه که چطور میتونم بفهمم که سرور یک سایت داخل ایرانه یا نه . البته میتونم اینو موقع دانلود شبانه متوجه بشم اما شاید یه سایت جدیدی بود و نمیشد تا چهار صبح بیدار موند تا متوجه شد که سرورش داخل اینه یا نه .

متاسفانه بعضی اطلاعات روی سرورای داخل ایران نیست .

سوال بعدیم اینه که وقتی یک فایل از سرور داخل ایران با یک فایل از سرور خارج ایران همزمان با هم در دانلود منیجر دارن دانلود میشن فایلی که از سرور داخل ایران دانلود میشه تمام پمنای باندو برای خودش بر میداره و فایل سرور خارج از ایران با یه حالت قطعو وصلی (هی میره روی صفر کیلو بایت بعد میاد روی پنجاه یا صد دوباره صفر) دانلود میشه آیا روشی هست که بتونم سرعتو بینشون تقسیم کنم مثل محدود کردن سرعت در دانلود منیجر یا راه دیگه ای ؟ آیا از روش محدود کردن سرعت در دانلود منیجر تونستین نتیجه دلخواهتونو بگیرید یا در اون حالتم باز دانلودی که از سرور خارج از ایرانه قطعو وصلی داره ؟ من این روشو انجام دادم یه مقدار بهتر شد اما بازم از یه مقداری از پهنای باند استفاده نمیشد .

آیا کسی روشی بلده که بشه همزمان دو فایل (یکی خارج و یکی داخل) با نهایت سرعت دانلود کرد ؟

سوال آخرمم اینه که آیا واقعا تونستن حجم این بازی 40 گیگیو 3.9 دهم گیگ کنن ؟ کسی نصب کرده نسخه فشرده این بازیو ؟

http://freedvdgame.ir/post/112

متشکر

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مصطفی جان در مورد سوال اخرت

والا منم بهت زده هم همچنان!!! من اون 3.9 گیگی رو دانلود کردم و کاملا اوکی هست

بعد از اکسترکت میشه بالای 30 گیگ اگه درست یادم باشه  :D

ولی تقریبا هیچ بازی دیگه ای رو ندیدم که اینقدر فشرده شده باشه... شاید خود بازیه جوری بوده که امکانش بوجود اومده نمیدونم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

با درود

از سایت پینگ بگیر بعد که آی پی رو پیدا کردی برو تو گوگل بزن ip location لینک اول رو برو بعد آی پی رو بزن بهت میگه ماله کدوم کشوره

لینک به دیدگاه

با درود

از سایت پینگ بگیر بعد که آی پی رو پیدا کردی برو تو گوگل بزن ip location لینک اول رو برو بعد آی پی رو بزن بهت میگه ماله کدوم کشوره

بعضی سایت ها ادرسی که ازش دانلود میشه با خود سایت فرق می کنه این روش برا اونا هم صادق هست؟!

لینک به دیدگاه

درود

سوال آخرمم اینه که آیا واقعا تونستن حجم این بازی 40 گیگیو 3.9 دهم گیگ کنن ؟ کسی نصب کرده نسخه فشرده این بازیو ؟

http://freedvdgame.ir/post/112

متشکر

منم بازی مدمکس رو با حجم 3.9 گیگ دانلود کردم و وقتی نصبش کردم یهو شد 40گیگ

بازی رو از سایت zaxgame.com دانلود کردم و برای خودمم جای تعجب بود پس قبل از دانلود یک نظر گذاشتم ببینم فیک نباشه، مدیر زکس گیم جواب نظرمو داد و گفت که یک گروه هستش به اسم Fitgirl و بازیهای جدید رو بعضا فشرده تر از گروه بلک باکس درمیارن و روانه تورنت میکنن تا سایت های گیم دانلودشون کنند و در سایتشون قرار بدند

اون مدمکس کاملا سالمه و وقتی نصبش کنی حجمش به 40 گیگ میرسه البته یه نکته این وسط هست که اول باید آنتی ویروس رو غیرفعال و مودمتو خاموش کنی تا مشکل برای فایل در حال نصب پیش نیاد. تو زکس گیم نظرات زیادی خوندم که بعضیا وقتی نصب میکردن حجم بازی به 37 گیگ میرسید و مدیر زکس گیم هم گفت قبل نصب حتما باید آنتی ویروس و مودم خاموش باشند! من که به حرفش گوش کردم و مشکلی برای نصب نداشتم فقط یادت نره که حتما بازی رو آپدیت کنی و جدیدترین کرکش رو بریزی چون یه سری باگ داره که اذیتت میکنه اما آپدیت کنی درست میشه

من کلا از سه تا سایت دانلود میکنم :

فیلم و سریال از تاینی موویز

نرم افزار از سافت98

بازی از زکس گیم

تا الان نشده سرعتم چه تو روز و چه شبانه رایگان از یک مگ کمتر بشه

البته زکس گیم جدیدا بخاطر اینکه مدیر و نویسنده هاش کنکور دارند کم کار شده و آپدیت نمیشه اما آرشیو خوبی از بازیها داره حداقل بازیهای معروف رو تا تامب رایدر داره و بعدش سایت دیگه آپدیت نشده و قول دادند بعد کنکور دوباره شروع میکنند

سرورشون ماله آلمانه و خودشون گفتن اما سرعت بالایی داره. یکسری هستند که مخابرات و آسیاتک دارند و سرعت شبانشون کم میشه و این بخاطر محدودیت شرکت اینترنته که میخواد شب ها فقط سرورهای ایران سرعت ماکسیموم داشته باشند

البته من شاتل دارم و شب و روز برام یکیه و عالی :)

لینک به دیدگاه

خیلی ساده : شما به این سایت : https://www.iplocation.net/ 

مراجعه میکنی بعد ادرس سایت مورد نظر رو وارد میکنی و بعد در قسمت country کشوری که سایت ازش سرور گرفته رو پیدا میکنی ! 

من خودم تست کردم برای سخت افزار مگ کشور فرانسه بود و برای ir-dl.com کشور ایران ! 

راجع به سوال دومتون هم اگه از idm استفاده میکنید در تبی که فایل داره از سرور ایرانی دانلود میشه برید به قسمت speed limiter و سرعت رو برای فایلی که از سرور ایرانی دانلود میکنین نصف سرعت کل قرار بدید یعنی اگه حداکثر سرعتت دانلودتون 1 مگه شما برای این فایل بزارید روی 512 ! اون یکی فایل هم که داره همزمان از سرور خارجی دانلود میشه سرعتش میاد بالا ! 

لینک به دیدگاه

بعضی سایت ها ادرسی که ازش دانلود میشه با خود سایت فرق می کنه این روش برا اونا هم صادق هست؟!

بله فرقی نداره ، شما از هر آدرسی پینگ بگیری یه آی پی میده که این آی پی سروری هست که فایل روش آپلود شده و موقعیت سرور هم از طریق ip location بدست میاد

-----------------

در ضمن در جواب مصطفی جان باید بگم سرعت دانلود به تعداد کانکشنی هست که اون سرور اجازه دانلود رو ازشون میده

تعداد کانکشن اگر زیر 8 تا باشه یعنی سرور رو لیمیت کردن و باعث میشه نتونید از حداکثر پهنای باند استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام،

اگر از مرورگر Firefox استفاده می کنید، افزونه ی Flagfox را نصب کنید. در کنار آدرس سایت، موقعیت سرور را نیز مشخص می کند.

post-23705-0-47340700-1466282940_thumb.png

لینک به دیدگاه

منم بازی مدمکس رو با حجم 3.9 گیگ دانلود کردم و وقتی نصبش کردم یهو شد 40گیگ

بازی رو از سایت zaxgame.com دانلود کردم و برای خودمم جای تعجب بود پس قبل از دانلود یک نظر گذاشتم ببینم فیک نباشه، مدیر زکس گیم جواب نظرمو داد و گفت که یک گروه هستش به اسم Fitgirl و بازیهای جدید رو بعضا فشرده تر از گروه بلک باکس درمیارن و روانه تورنت میکنن تا سایت های گیم دانلودشون کنند و در سایتشون قرار بدند

خیلی ساده : شما به این سایت : https://www.iplocation.net/ 

مراجعه میکنی بعد ادرس سایت مورد نظر رو وارد میکنی و بعد در قسمت country کشوری که سایت ازش سرور گرفته رو پیدا میکنی ! 

من خودم تست کردم برای سخت افزار مگ کشور فرانسه بود و برای ir-dl.com کشور ایران ! 

راجع به سوال دومتون هم اگه از idm استفاده میکنید در تبی که فایل داره از سرور ایرانی دانلود میشه برید به قسمت speed limiter و سرعت رو برای فایلی که از سرور ایرانی دانلود میکنین نصف سرعت کل قرار بدید یعنی اگه حداکثر سرعتت دانلودتون 1 مگه شما برای این فایل بزارید روی 512 ! اون یکی فایل هم که داره همزمان از سرور خارجی دانلود میشه سرعتش میاد بالا ! 

سلام،

اگر از مرورگر Firefox استفاده می کنید، افزونه ی Flagfox را نصب کنید. در کنار آدرس سایت، موقعیت سرور را نیز مشخص می کند.

ممنون از کمکتون

دستتون درد نکنه

نتیجه گیری

الان یه داستان جالبی پیش اومد که بوسیله افزونه Flagfox و تنها وارد کردن اسم سایت داخل ipLocation.net به جواب نمیرسید

من از سایت PocketGames.ir با سرعت یک مگ که نهایت سرعت دانلودم هست دانلود میکنم و موقعی که اسم سایتو داخل ipLocation زدم کشور فرانسه رو نشون داد

اما موقعی که میام لینک فایلی که دارم از سایت PocketGames.ir میگیرمو توی دانلود منیجر باز میکنم یک .dl هم قبل از PocketGames.ir وجود داره که وقتی با اون کپی میکنم داخل سایت ipLocation.net سرور داخل ایرانو نشون میده

d2ckn75ckeabyyu4akgb.jpg

من همین کارو برای سایت p30download.com که با نصف سرعت ممکنه یعنی 512 کیلو بایت دانلود داشتمم انجام دادم . موقعی که اسم سایتو به تنهایی وارد کردم کشور ایرانو نشون داد اما وقتی که با عبارات قبل از اسمش از دانلود منیجر کپی کردم بازم کشور ایرانو نشون داد که برام عجیب بود که پس چرا از این سایتم مثل سایت بالا که سرورش داخل ایران بود با سرعت یک مگابایت دانلود نمیکنم که یهو چشمم افتاد به ISP های سایت ها .

e9wmo2jl4sdmu3hikjsj.jpg

من از آسیاتک ADSL دارم و نتیجه ای که از این تاپیک و کمک شما گرفتم این بود که من فقط از ISP های آسیاتک میتونم با نهایت سرعت دانلود کنم و بقیه ISP ها حتی اگر داخل ایران باشن با نصف سرعت

راستی این Noavaran Shabakeh Sabz Mehregan Company Limited کدوم شرکت ارائه دهنده ADSL هستش ؟

یه بازی خیلی خوبم پیدا کردم مطمئنم خوشتون میاد 20 مگابایتم بیشتر نیست دانلود کنید بازی کنید خیلی بازی سرگرم کننده ایه

http://www.freedownload.ir/game/arcade/24-chicken-invaders-ultimate-omelette.html

لینک به دیدگاه

ممنون از کمکتون

دستتون درد نکنه

نتیجه گیری

الان یه داستان جالبی پیش اومد که بوسیله افزونه Flagfox و تنها وارد کردن اسم سایت داخل ipLocation.net به جواب نمیرسید

من از سایت PocketGames.ir با سرعت یک مگ که نهایت سرعت دانلودم هست دانلود میکنم و موقعی که اسم سایتو داخل ipLocation زدم کشور فرانسه رو نشون داد

اما موقعی که میام لینک فایلی که دارم از سایت PocketGames.ir میگیرمو توی دانلود منیجر باز میکنم یک .dl هم قبل از PocketGames.ir وجود داره که وقتی با اون کپی میکنم داخل سایت ipLocation.net سرور داخل ایرانو نشون میده

d2ckn75ckeabyyu4akgb.jpg

من همین کارو برای سایت p30download.com که با نصف سرعت ممکنه یعنی 512 کیلو بایت دانلود داشتمم انجام دادم . موقعی که اسم سایتو به تنهایی وارد کردم کشور ایرانو نشون داد اما وقتی که با عبارات قبل از اسمش از دانلود منیجر کپی کردم بازم کشور ایرانو نشون داد که برام عجیب بود که پس چرا از این سایتم مثل سایت بالا که سرورش داخل ایران بود با سرعت یک مگابایت دانلود نمیکنم که یهو چشمم افتاد به ISP های سایت ها .

e9wmo2jl4sdmu3hikjsj.jpg

من از آسیاتک ADSL دارم و نتیجه ای که از این تاپیک و کمک شما گرفتم این بود که من فقط از ISP های آسیاتک میتونم با نهایت سرعت دانلود کنم و بقیه ISP ها حتی اگر داخل ایران باشن با نصف سرعت

راستی این Noavaran Shabakeh Sabz Mehregan Company Limited کدوم شرکت ارائه دهنده ADSL هستش ؟

یه بازی خیلی خوبم پیدا کردم مطمئنم خوشتون میاد 20 مگابایتم بیشتر نیست دانلود کنید بازی کنید خیلی بازی سرگرم کننده ایه

http://www.freedownload.ir/game/arcade/24-chicken-invaders-ultimate-omelette.html

میخواستم flagfox رو معرفی کنم اما محل سرور دانلود رو نشون نمی ده و فقط میزبانی سایت رو نشون میده

هر سایت دانلودی برای خودش دو الی سه هاست داره. یکی برای میزبانی سایت دومی برای میزبانی فایل که میتونه از نوع ویندوز سرور یا دایرکت ادمین و ... باشه ، سومی هم دوباره دایرکت ادمین که به هاست ویندوز سرور میگن vps و به هاست دایرکت ادمین،سی پنل و ... میگن هاست دانلود.

اون پی سی دانلود حتما پورت سرعتش شبانه توسط شرکتی که بهش هاست داده لیمیت میشه تا برخی کاربران نصف سرعت دانلود کنند، اما من قبلا تست کردم ظاهرا برای شاتل کم نمی کنه

اگر نتت اذیتت میکنه و دلت میخواهد شب هم با نهایت سرعت دان کنی برو شاتل بگیر. من اول آسیاتک بودم بعد دیدم شاتل محدودیتی برای کشورهای دیگه مثله آلمان قائل نیست رفتم شاتل گرفتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آسیاتک تو توضیحات طرح های ADSL اش اینو نوشته.

"بدون محدودیت سرعت درون شبکه"

یعنی فقط از سرور های خودش.

لینک به دیدگاه

میخواستم flagfox رو معرفی کنم اما محل سرور دانلود رو نشون نمی ده و فقط میزبانی سایت رو نشون میده

هر سایت دانلودی برای خودش دو الی سه هاست داره. یکی برای میزبانی سایت دومی برای میزبانی فایل که میتونه از نوع ویندوز سرور یا دایرکت ادمین و ... باشه ، سومی هم دوباره دایرکت ادمین که به هاست ویندوز سرور میگن vps و به هاست دایرکت ادمین،سی پنل و ... میگن هاست دانلود.

اون پی سی دانلود حتما پورت سرعتش شبانه توسط شرکتی که بهش هاست داده لیمیت میشه تا برخی کاربران نصف سرعت دانلود کنند، اما من قبلا تست کردم ظاهرا برای شاتل کم نمی کنه

اگر نتت اذیتت میکنه و دلت میخواهد شب هم با نهایت سرعت دان کنی برو شاتل بگیر. من اول آسیاتک بودم بعد دیدم شاتل محدودیتی برای کشورهای دیگه مثله آلمان قائل نیست رفتم شاتل گرفتم.

متشکر از پاسختون

این طرحی که من از اسیاتک گرفتم سرعت 10 مگ هست که موقع دانلود 1 مگابایت میشه یعنی هر شب حدود 25 گیگ میتونم دانلود کنم اونم با پرداخت ماهی 28 تومان

هر 25 گیگ هزار تومن میشه حدودا که به نظرم عالیه

هر شب 6 ساعت دانلود شبانه رایگان داره از ساعت 4 صبح تا 10 صبح

آیا شاتل هم همچین طرحی داره که به مدت 6 ساعت با سرعت 1 مگابایت بشه دانلود کرد با همین قیمت ؟ یا اصلا دیگر ارائه دهنده های ADSL همچین تعرفه ای دارن یا بهتر از این ؟

راستی flagfox  کشور سرور دانلودم نشون میده فقط شما باید بری اون بقیه آدرسو پاک کنی تا لینک برای دانلود منیجر ارسال نشه . اما خب من چون فقط از اسیاتک میتونم با نهایت سرعت دانلود کنم مجبورم دست به دامن ipLocation بشم اما با این حال بازم خیلی خوبه که این همه سایت معروف از ISP آسیاتک استفاده میکنن . حقم داره بگه فقط از ISP های خودش میشه با نهایت سرعت دانلود کرد .

t0cymptmybxrbatlb219.jpg

لینک به دیدگاه

متشکر از پاسختون

این طرحی که من از اسیاتک گرفتم سرعت 10 مگ هست که موقع دانلود 1 مگابایت میشه یعنی هر شب حدود 25 گیگ میتونم دانلود کنم اونم با پرداخت ماهی 28 تومان

هر 25 گیگ هزار تومن میشه حدودا که به نظرم عالیه

هر شب 6 ساعت دانلود شبانه رایگان داره از ساعت 4 صبح تا 10 صبح

آیا شاتل هم همچین طرحی داره که به مدت 6 ساعت با سرعت 1 مگابایت بشه دانلود کرد با همین قیمت ؟ یا اصلا دیگر ارائه دهنده های ADSL همچین تعرفه ای دارن یا بهتر از این ؟

راستی flagfox کشور سرور دانلودم نشون میده فقط شما باید بری اون بقیه آدرسو پاک کنی تا لینک برای دانلود منیجر ارسال نشه . اما خب من چون فقط از اسیاتک میتونم با نهایت سرعت دانلود کنم مجبورم دست به دامن ipLocation بشم اما با این حال بازم خیلی خوبه که این همه سایت معروف از ISP آسیاتک استفاده میکنن . حقم داره بگه فقط از ISP های خودش میشه با نهایت سرعت دانلود کرد .

t0cymptmybxrbatlb219.jpg

من از جشنواره تابستانی پارسال شاتل خرید کردم که 12مگابیت سرعتشه، شبانه از 1 تا 8 صبح رایگان و 60 گیگ ترافیک هم دادن کل سال 149تومن. از وقتی وصل شد هرشب 13گیگ دانلود رایگان دارم و سرعتشم همیشه بالاست. حالا چرا فقط 13گیگ نمیتونم دان کنم! چون سیم کشی کوچه ام یکم قدیمیه و سرعت تا یک مگ کشش داره وگرنه وقتی شاتل وصل شد با سرعت 2.5مگ وصلم کردند که اصلا نام کار نمی کرد ،بررسی کردند متوجه قدیمی بودن سیم کوچه شدند و تا 1.5مگ سرعت رسوندن بازم نشد که نشد اما یک مگ رسوندن دیگه ردیف شد. حالا فرض کن اگر با 2.5مگ میتونستم دان کنم الان اون 13گیگ میشد شبی 32.5گیگ

ترول شاتل برام کم نداشته و خیلی ارزون سرویسشو خریدم و هنوز دو ماه مونده تا پایان طرح اما گفتن احتمالش زیاده که دوباره این طرح رو تابستون بذاره

من وقتی آسیاتک داشتم ، 9ماه تعرفه 40هزارتومنیشو میخریدم که آخرین سرعت با شبانه رایگان بود از طرفی سه سال آسیاتک بود اما اون اواخر دیگه مضخرف شده بود ولش کردم رفتم شاتل و کاملا از انتخاب راضیم

لینک به دیدگاه

من از جشنواره تابستانی پارسال شاتل خرید کردم که 12مگابیت سرعتشه، شبانه از 1 تا 8 صبح رایگان و 60 گیگ ترافیک هم دادن کل سال 149تومن. از وقتی وصل شد هرشب 13گیگ دانلود رایگان دارم و سرعتشم همیشه بالاست. حالا چرا فقط 13گیگ نمیتونم دان کنم! چون سیم کشی کوچه ام یکم قدیمیه و سرعت تا یک مگ کشش داره وگرنه وقتی شاتل وصل شد با سرعت 2.5مگ وصلم کردند که اصلا نام کار نمی کرد ،بررسی کردند متوجه قدیمی بودن سیم کوچه شدند و تا 1.5مگ سرعت رسوندن بازم نشد که نشد اما یک مگ رسوندن دیگه ردیف شد. حالا فرض کن اگر با 2.5مگ میتونستم دان کنم الان اون 13گیگ میشد شبی 32.5گیگ

ترول شاتل برام کم نداشته و خیلی ارزون سرویسشو خریدم و هنوز دو ماه مونده تا پایان طرح اما گفتن احتمالش زیاده که دوباره این طرح رو تابستون بذاره

من وقتی آسیاتک داشتم ، 9ماه تعرفه 40هزارتومنیشو میخریدم که آخرین سرعت با شبانه رایگان بود از طرفی سه سال آسیاتک بود اما اون اواخر دیگه مضخرف شده بود ولش کردم رفتم شاتل و کاملا از انتخاب راضیم

من با سرعت یک مگابایت و 6 ساعت زمان شبی 25 گیگ میگیرم اونوقت شما با سرعت 1 مگ و شبی 7 ساعت 13 گیگ میگیرید ؟

علی 8 سیب دارد

اگر 3 تای آنرا به کاظم بدهد

پوریا چند سال از یدالله بزرگتر است ؟

لینک به دیدگاه

سایت هایی که تو رنج

79.127.127.0-79.127.127.255 

هستن میشه با اینترنت اسیاتک در هر شرایطی با نهایت سرعت دانلود کرد

نمونه دانلودها و سافت نود و هشت و میهن دانلود 

البته اپلود بوی سرور اسیا 1 هم داخل اسیاتکه و مثل موشک دانلود می کنه 

بنده طرح 1 ساله 12 گیگ 6-10 صبح 1400 گیگ رایگان 24 هزار تومن تمدید زدم

تو 4 ساعت 15 گیگ دانلود می کنم از سرور داخلی 

لینک به دیدگاه

من با سرعت یک مگابایت و 6 ساعت زمان شبی 25 گیگ میگیرم اونوقت شما با سرعت 1 مگ و شبی 7 ساعت 13 گیگ میگیرید ؟

علی 8 سیب دارد

اگر 3 تای آنرا به کاظم بدهد

پوریا چند سال از یدالله بزرگتر است ؟

یک تا سه سرعتش کم میشه بعد سه میره رو یک مگ

درضمن خوبه گفتم سیم کشی کوچه قدیمیه وگرنه اصغرم میاوردی تو کار :D

درکل آسیاتک تو شهر من مضخرفه ، حتی اگه سیم کشی کوچه هم سالم میبود بازم مفت گرونه

یه مدت هرچی کامپیوتر فروشی تو شهرم بود تبلیغات آسیاتک رو میکردن و نمایندگی اشو داشتن الان تا چشم میره یا شاتل هست یا پارس آنلاین. خودشون از آسیاتک رفتن به یکی از اینا

28تومن هم نمیارزه برای نت پول داد، کل 12ماه سال میشه 336تومن. سرعت شبانه اش هم روی سرورهای خارج لیمیت کرده حتی بعضی سرورهای ایران.

ویرایش شده توسط Dr.Alex
لینک به دیدگاه

منم این مشکلو با 4g ایرانسل داشتم...

به نظرم این سایتایی که سرعتتون نصف میشه از طرف خود سایت محدودیت اعمال میشه تا بتونه ترافیکوخروجیشو کنترل کنه بالاخره

اگه از یه حد فراتر بره سرور با مشکل مواجه میشه....

همین :D

لینک به دیدگاه

سلام مصطفی جان در مورد سوال اخرت

والا منم بهت زده هم همچنان!!! من اون 3.9 گیگی رو دانلود کردم و کاملا اوکی هست

بعد از اکسترکت میشه بالای 30 گیگ اگه درست یادم باشه  :D

ولی تقریبا هیچ بازی دیگه ای رو ندیدم که اینقدر فشرده شده باشه... شاید خود بازیه جوری بوده که امکانش بوجود اومده نمیدونم

حالا بازیش چجوریه؟ جالبه بازیش مام دانلود کنیم؟

فیلمشو دیدم برام عجیبه چجوری بازیشو ساختن چون موضوعش زیاد بدرد بازی نمیخورد انگار

لینک به دیدگاه

سایت هایی که تو رنج

79.127.127.0-79.127.127.255 

هستن میشه با اینترنت اسیاتک در هر شرایطی با نهایت سرعت دانلود کرد

نمونه دانلودها و سافت نود و هشت و میهن دانلود 

البته اپلود بوی سرور اسیا 1 هم داخل اسیاتکه و مثل موشک دانلود می کنه 

بنده طرح 1 ساله 12 گیگ 6-10 صبح 1400 گیگ رایگان 24 هزار تومن تمدید زدم

تو 4 ساعت 15 گیگ دانلود می کنم از سرور داخلی 

همه این سایتایی که گفتین ISP آسیاتک دارن منم که میگم از isp خود اسیاتک فقط میشه با نهایت سرعت دانلود کرد

با ipLocation.net میشه متوجه شد یه سایت از سرورای اسیاتک استفاده میکنه یا نه

یکم در مورد طرحی که گرفتین توضیح میدین . در طول یک سال فقط میتونید 1400 گیگ دانلود کنید یا هرماه 1400 گیگ ؟ اگر در طول یکسال باشه که اصلا بدرد نمیخوره با ماهی 24 تومن

یک تا سه سرعتش کم میشه بعد سه میره رو یک مگ

درضمن خوبه گفتم سیم کشی کوچه قدیمیه وگرنه اصغرم میاوردی تو کار :D

درکل آسیاتک تو شهر من مضخرفه ، حتی اگه سیم کشی کوچه هم سالم میبود بازم مفت گرونه

یه مدت هرچی کامپیوتر فروشی تو شهرم بود تبلیغات آسیاتک رو میکردن و نمایندگی اشو داشتن الان تا چشم میره یا شاتل هست یا پارس آنلاین. خودشون از آسیاتک رفتن به یکی از اینا

28تومن هم نمیارزه برای نت پول داد، کل 12ماه سال میشه 336تومن. سرعت شبانه اش هم روی سرورهای خارج لیمیت کرده حتی بعضی سرورهای ایران.

چیزی که من از پست شما متوجه شدم این بود که بهتون گفته بودن که تا  4 مگ راحت میتونید بگیرید ولی چون سیم کشی کوچه خیلی خوب نیست تا 1 مگ بیشتر نمیشه اما اینجوری که شما میگین کمتر از 512 کیلوبایته که تو 7 ساعت فقط 13 گیگ میگیرید و این اصلا قابل مقایسه با این طرحی که من دارم نیست که با سرعت 1 مگ تو 6 ساعت 25 گیگ دانلود میکنم

مطمئن باشید از هرجای ایران این طرحی که شما داریدو بگیریم میگن سیم کشی خوب نیست

اینا یجور تکنیکه مثل خطتون نویز داره یا سیم کشی خوب نیست یا فاصلتون از مرکز مخابراتی زیاده و هزاران چرتو پرت دیگه که به منو شما تحویل میدن تا نگن ما این 12 مگو بین 24 نفر شیر کردیم چون طبق قانون نهایت باید بین 6 یا 8 نفر شیر بشه نه بیشتر

لینک به دیدگاه

همه این سایتایی که گفتین ISP آسیاتک دارن منم که میگم از isp خود اسیاتک فقط میشه با نهایت سرعت دانلود کرد

با ipLocation.net میشه متوجه شد یه سایت از سرورای اسیاتک استفاده میکنه یا نه

یکم در مورد طرحی که گرفتین توضیح میدین . در طول یک سال فقط میتونید 1400 گیگ دانلود کنید یا هرماه 1400 گیگ ؟ اگر در طول یکسال باشه که اصلا بدرد نمیخوره با ماهی 24 تومن

چیزی که من از پست شما متوجه شدم این بود که بهتون گفته بودن که تا  4 مگ راحت میتونید بگیرید ولی چون سیم کشی کوچه خیلی خوب نیست تا 1 مگ بیشتر نمیشه اما اینجوری که شما میگین کمتر از 512 کیلوبایته که تو 7 ساعت فقط 13 گیگ میگیرید و این اصلا قابل مقایسه با این طرحی که من دارم نیست که با سرعت 1 مگ تو 6 ساعت 25 گیگ دانلود میکنم

مطمئن باشید از هرجای ایران این طرحی که شما داریدو بگیریم میگن سیم کشی خوب نیست

اینا یجور تکنیکه مثل خطتون نویز داره یا سیم کشی خوب نیست یا فاصلتون از مرکز مخابراتی زیاده و هزاران چرتو پرت دیگه که به منو شما تحویل میدن تا نگن ما این 12 مگو بین 24 نفر شیر کردیم چون طبق قانون نهایت باید بین 6 یا 8 نفر شیر بشه نه بیشتر

لازم نیست اینا بگن و منم حرفشونو جدی بگیرم که آره بخاطر سیم سرعتتون یک مگ شده

من قبل اینکه شاتل بگیرم برای محکم کاری یه برق کار وارد به اینجور مسائل آوردم کل سیم کشی خونه رو نو کردم، طرف چون تو کارش وارد بود گفت این از سیم کشی منزل اما بخاطر اینکه شاید 1% ممکنه اینکارها تاثیر بالایی نداشته باشند و بعدا از من دلخور بشید ، سیمی که از شاخه اصلی به منزلتون وارد میشه چک میکنم. منظورش همون سیمیه که از یه جعبه تلفن کشیده میشه و از این جعبه سیم های مختلف به خونه های دیگران میره. یه نگاه انداخت گفت هم جعبه اش قدیمیه هم سیمش وضعیت خوبی نداره و کار خودش نیست که اینو دست بزنه و عوض کنه چون مخابرات اجازه اینکارو نمیده. ازم خواست تا با مخابرات منطقم حرف بزنم بیان بررسی کنن! منم گفتم و اینا هم طبق معمول نیومدن و فقط به خونم زنگ زدن که الو خط وصله و مشکلی ندارید و جر جر نمیکنه منم گفتم قضیه فلانه و گردن نگرفتن. گفتن وقتی صدا میاد میره پس مشکلی نیست و ...

من نه سنگ شاتل رو به سینه میزنم نه آسیاتک، فقط اینقدر خدارو شکر میکنم که شاتل نیومد مثله آسیاتک سرعتمو بدزده و همون اول روی 2.5مگ سرعت رو تنظیم کردند و کلی کمکم کردند تا سرعت درست بشه و نت وصل بشه ولی آسیاتک شش ماه بود که سرعتمو از 1مگ رسوندن 500کیلوبایت و هرچی با پشتیبانی حرف میزدم گردن نمیگرفتن در صورتیکه خونه دوستم دوتا کوچه بالاتر بود و اونم آسیاتک دیرتر از من گرفته بود و تعرفه 128کیلوبایت رو خریده بود سرعت دانلودش 1مگ بود ولی من با تعرفه 2مگ اش سرعتم 500کیلوبایت بود. بعد شش ماه اومدم تهدیدشون کردم یا درست میکنید یا نتمو جمع میکنم میرم یه شرکت دیگه، ترسیدن تا 800کیلوبایت بعد 5دقیقه رسوندن دیدم بخور بخوره و این چندماه اینقدر الافم کردند از طرفی شاتل هم جشنواره تابستانه داشت که عالی بود رفتم شاتل. حتی موقع جمع کردن نت از آسیاتک دوبار به خونه و گوشیم زنگ زدن کجا میرید مشکلی پیش اومده :|

من کاری با وضع الانش ندارم که خوب شده یا بد اما مضخرف ترین شرکت بعد مخابرات برای من بوده! همینکه هنوزم سرعت دانلودو برای هاست هایی که تحت میزبانیش نیستن لیمیت میکنه خیلی افتضاحه. درسته سایت زیر نظر آسیاتک زیاد داریم اما بیاد و یکی بخواد از یه سایت دیگه چیزی که میخواد رو بگیره

ویرایش شده توسط Dr.Alex
لینک به دیدگاه

دوست من سایت های که نام بردید سرور های دانلودشون مجزاست ! یعنی سایت مثلا PocketGames.ir سرورش از فرانسه هستش اما زیردامنه این سایت که dl.PocketGames.ir 

هستش سرورش داخل ایران قرار داره ! به همین خاطر شما سرعت دانلود خوبی ازش میگیرید ! البته این سیاست شرکت های Adsl هستش که با بعضی از سایت ها که از خودشون سرور میگیرن سرعت کامل ارایه میدن اما من با 4 جی ایرانسل از هر سایتی که سرور ایرانی داشته باشه سرعت دانلودم تقریبا یکسانه ! راجع به سایت های خارجی هم اون هاییشون که سرعت خوبی ندارن از uplod.ir استفاده میکنم   وفایل رو میارم رو سرورش و بعد دانلود میکنم ! 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

لازم نیست اینا بگن و منم حرفشونو جدی بگیرم که آره بخاطر سیم سرعتتون یک مگ شده

من قبل اینکه شاتل بگیرم برای محکم کاری یه برق کار وارد به اینجور مسائل آوردم کل سیم کشی خونه رو نو کردم، طرف چون تو کارش وارد بود گفت این از سیم کشی منزل اما بخاطر اینکه شاید 1% ممکنه اینکارها تاثیر بالایی نداشته باشند و بعدا از من دلخور بشید ، سیمی که از شاخه اصلی به منزلتون وارد میشه چک میکنم. منظورش همون سیمیه که از یه جعبه تلفن کشیده میشه و از این جعبه سیم های مختلف به خونه های دیگران میره. یه نگاه انداخت گفت هم جعبه اش قدیمیه هم سیمش وضعیت خوبی نداره و کار خودش نیست که اینو دست بزنه و عوض کنه چون مخابرات اجازه اینکارو نمیده. ازم خواست تا با مخابرات منطقم حرف بزنم بیان بررسی کنن! منم گفتم و اینا هم طبق معمول نیومدن و فقط به خونم زنگ زدن که الو خط وصله و مشکلی ندارید و جر جر نمیکنه منم گفتم قضیه فلانه و گردن نگرفتن. گفتن وقتی صدا میاد میره پس مشکلی نیست و ...

من نه سنگ شاتل رو به سینه میزنم نه آسیاتک، فقط اینقدر خدارو شکر میکنم که شاتل نیومد مثله آسیاتک سرعتمو بدزده و همون اول روی 2.5مگ سرعت رو تنظیم کردند و کلی کمکم کردند تا سرعت درست بشه و نت وصل بشه ولی آسیاتک شش ماه بود که سرعتمو از 1مگ رسوندن 500کیلوبایت و هرچی با پشتیبانی حرف میزدم گردن نمیگرفتن در صورتیکه خونه دوستم دوتا کوچه بالاتر بود و اونم آسیاتک دیرتر از من گرفته بود و تعرفه 128کیلوبایت رو خریده بود سرعت دانلودش 1مگ بود ولی من با تعرفه 2مگ اش سرعتم 500کیلوبایت بود. بعد شش ماه اومدم تهدیدشون کردم یا درست میکنید یا نتمو جمع میکنم میرم یه شرکت دیگه، ترسیدن تا 800کیلوبایت بعد 5دقیقه رسوندن دیدم بخور بخوره و این چندماه اینقدر الافم کردند از طرفی شاتل هم جشنواره تابستانه داشت که عالی بود رفتم شاتل. حتی موقع جمع کردن نت از آسیاتک دوبار به خونه و گوشیم زنگ زدن کجا میرید مشکلی پیش اومده :|

من کاری با وضع الانش ندارم که خوب شده یا بد اما مضخرف ترین شرکت بعد مخابرات برای من بوده! همینکه هنوزم سرعت دانلودو برای هاست هایی که تحت میزبانیش نیستن لیمیت میکنه خیلی افتضاحه. درسته سایت زیر نظر آسیاتک زیاد داریم اما بیاد و یکی بخواد از یه سایت دیگه چیزی که میخواد رو بگیره

در طول روز شما اگر ADSL با سرعت 1 بیت هم بگیری پهنای باندو تا جایی که راضی باشی باز میزارن برات حتی اگه زنگ بزنی بگی دوبرابرش کنید انجام میدن چون از خداشونه روزی ده گیگ دانلود کنی و دوباره 20 هزار تومن بدی 10 گیگ ترافیک بخری مهم سرعت دانلود شبانه هستش

الان شما میگی من 2 مگ داشتم از اسیاتک سرعتش 500 کیلوبایت بود منظورت روز هستش یا شب . اگر روزو میگی که عالیه حتی زیادم هست چون کسی در طول روز دانلود نمیکنه . یا وبگردی میکنه یا کانتر و کلش آف کلنز بازی میکنه که برای این بازیهای 30 کیلوبایتم کافیه چه برسه 512 کیلوبایت

اما اگر دانلود شبانه رو میگی که من جای شما بودم میرفتم دستو پای اسیاتکم میبوسیدم که برای سرعت 2 مگ اومده سرعت دانلود شبانه 500 کیلوبایت ارائه داده

من که 10 مگ دارم با سرعت 1 مگ دانلود میکنم شما که 2 مگ داشتی سرعتت 512 کیلوبایت بود ناراضی بودی ؟

اسیاتک میزبان بهترین سایتای ایرانه و با وجود سافت98 و کلی سایت بازی معروف بایدم بگه از سرورای خودم که دانلود کنید سرعت دوبرابر خواهید داشت

pocketgames.ir

ir-dl.com

downloadsoftware.ir

downloadha.com

yasdl.com

top2download.com

soft98.ir

3sotdownload.com

p30day.com

par30dl.com

mihandownload.com

gamefa.org

4downloads.ir

eramdownload.com

sarzamindoanload.com

patoghu.com

freedownload.ir

freegames.com

avadl.biz

دوست من سایت های که نام بردید سرور های دانلودشون مجزاست ! یعنی سایت مثلا PocketGames.ir سرورش از فرانسه هستش اما زیردامنه این سایت که dl.PocketGames.ir 

هستش سرورش داخل ایران قرار داره ! به همین خاطر شما سرعت دانلود خوبی ازش میگیرید ! البته این سیاست شرکت های Adsl هستش که با بعضی از سایت ها که از خودشون سرور میگیرن سرعت کامل ارایه میدن اما من با 4 جی ایرانسل از هر سایتی که سرور ایرانی داشته باشه سرعت دانلودم تقریبا یکسانه ! راجع به سایت های خارجی هم اون هاییشون که سرعت خوبی ندارن از uplod.ir استفاده میکنم   وفایل رو میارم رو سرورش و بعد دانلود میکنم ! 

منم سرعتم از همه سرورا یکسانه فقط سرورای خود اسیاتکو با سرعت دوبرابر دانلود میکنم  :laughing:

مهم ترین چیز در ADSL سرعت نیست میزان دانلود هستش چون اگه شما ADSL با سرعت 128 کیلوبایتم داشته باشی پهنای باندو تا ده گیگابایت باز میزارن که اگر حواست نبود ویندوز یا نرم افزاری داشت آپدیت میکرد تو یک دقیقه یک گیگ از ترافیکت بره تا مجبور بشی دوباره ترافیک بخری مهم اون سرعتیه که تو دانلود شبانه بهت میدن . این تعرفه ها فقط جنبه تبلیغاتی داره

لینک به دیدگاه

در طول روز شما اگر ADSL با سرعت 1 بیت هم بگیری پهنای باندو تا جایی که راضی باشی باز میزارن برات حتی اگه زنگ بزنی بگی دوبرابرش کنید انجام میدن چون از خداشونه روزی ده گیگ دانلود کنی و دوباره 20 هزار تومن بدی 10 گیگ ترافیک بخری مهم سرعت دانلود شبانه هستش

الان شما میگی من 2 مگ داشتم از اسیاتک سرعتش 500 کیلوبایت بود منظورت روز هستش یا شب . اگر روزو میگی که عالیه حتی زیادم هست چون کسی در طول روز دانلود نمیکنه . یا وبگردی میکنه یا کانتر و کلش آف کلنز بازی میکنه که برای این بازیهای 30 کیلوبایتم کافیه چه برسه 512 کیلوبایت

اما اگر دانلود شبانه رو میگی که من جای شما بودم میرفتم دستو پای اسیاتکم میبوسیدم که برای سرعت 2 مگ اومده سرعت دانلود شبانه 500 کیلوبایت ارائه داده

من که 10 مگ دارم با سرعت 1 مگ دانلود میکنم شما که 2 مگ داشتی سرعتت 512 کیلوبایت بود ناراضی بودی ؟

جنابعالی یا تمام حرفای منو نمیخونی یا همه رو میخونی و خودت برای دفاع از شرکتی که ازش نت داری میزنی به کوچه علی چپ

محض اینکه دوباره بخونی :

من نه سنگ شاتل رو به سینه میزنم نه آسیاتک، فقط اینقدر خدارو شکر میکنم که شاتل نیومد مثله آسیاتک سرعتمو بدزده و همون اول روی 2.5مگ سرعت رو تنظیم کردند و کلی کمکم کردند تا سرعت درست بشه و نت وصل بشه ولی آسیاتک شش ماه بود که سرعتمو از 1مگ رسوندن 500کیلوبایت و هرچی با پشتیبانی حرف میزدم گردن نمیگرفتن در صورتیکه خونه دوستم دوتا کوچه بالاتر بود و اونم آسیاتک دیرتر از من گرفته بود و تعرفه 128کیلوبایت رو خریده بود سرعت دانلودش 1مگ بود ولی من با تعرفه 2مگ اش سرعتم 500کیلوبایت بود. بعد شش ماه اومدم تهدیدشون کردم یا درست میکنید یا نتمو جمع میکنم میرم یه شرکت دیگه، ترسیدن تا 800کیلوبایت بعد 5دقیقه رسوندن

شبانه هم با اینکه 2تا8 صبح رایگان بود اونم با تعرفه 2مگ 10گیگ ترافیک 40هزارتومن! اما نهایتش 3-5 گیگ دانلود میشد اونم از سایتای تحت میزبانی خودش. سایتای دیگه که خیلی هنر میکرد 2گیگ دانلود میشد. حالا اینکه تو روز 500کیلوبایت سرعت میدادن تو شب نصف یا کمتر کار ندارم و میگذرم اما من از این بابت از دستشون شاکیم که چرا دوستم با 4500تومن تعرفه 128کیلوبایت سرعت دانلودش باید تا یک مگ بره و گاهی اوقات 1.2مگ برسه اما من با 40تومن هزینه با تعرفه 2مگ تا 500کیلوبایت سرعت داشته باشم. این به کنار، میگی زنگ میزدم میگفتم پهنا رو زیاد میکردن ظاهرا این جملمم اون بالا نخوندی که من چند بار زنگ زدم انجام ندادن دیگه بار آخر گفتم یا زیاد میکنید یا میرم(پیشنهاد اینکارو همون کامپیوتر فروشی که برام ثبت نام کرد داد و خودشم دو ماهی میشد رفته بود پارس آنلاین از دست همین آسیاتک) بالاخره با تهدید سرعتو یه تیکه زیاد کردن اما نه اونقدر که پولشو میگرفتن

اینجا عقل حکم میکنه که رسما دارن دزدی میکنن، اینم که میگی سرعتت برای سایتای آسیاتک دوبرابره و برای سایرین یک برابر مزاحی بیش نیست مگه اینکه خودتو گول بزنی که آره فلانه. آمار بازدیدکننده هایی که از سایتهای غیر آسیاتک دانلود میکنن رو داشته باشی و نظرات رو بخونی متوجه خیلی چیزا میشی که اکثرا یا مخابراتن یا آسیاتک که دم از سرعت کم دانلود از فلان سایت میزنن. طرف میاد بازی دان کنه میگه سرعتتون تو شب نصف بقیه سایتاییه که من با نهایت سرعت ازشون دانلود میکنم، بعد مدیرسایت میپرسه شرکتت چیه طرف میگه آسیاتک.

حرف آخر:

هرکی نسبت به پولی که میده توقع داره آش بخوره! وقتی من 40تومن میدم توقع دارم تو روز سرعتم بالا باشه حداقل یک مگ، که با همون 128هم سرعت 1مگ هست اما شبانه رایگان نداره و زمان من نداشت. تا سرعت تعرفه یک مگ ترافیک نیم بها حساب میشد و خود یک مگ یه هزینه پرتی داشت برای شبانه رایگان. مجبور بودم 2مگ بگیرم، اگر 500کیلوبایت در روز برات کافیه نوش جونت ولی من برای یه کاری بیشتر لازم داشتم که به سرور مربوط میشد، کدوم عاقلی برای وبگردی معمولی میاد 40تومن میده؟ اگه میخواستم استفاده معمولی کنم همون 128 یا نهایت 256 کافیم بود. آسیاتک=مضخرف

لینک به دیدگاه

افزونه Flagfox محدودیت هایی دارد با این حال افزونه ای امن است و برای بیشتر کاربران کارایی کافی را دارد.

سرورهای سایت ها برای حفظ امنیت شان از روش های مخفی سازی استفاده می کنند. اگر به عبارات cdn یا akai به هنگام دانلود از سایت های خارجی دقت کنید و مسیر اصلی دانلود(سرور اصلی سایت نه مسیر دانلود) در مرورگر وارد کنید، متوجه خواهید شد که دسترسی به مسیر نوشته شده امکان پذیر نیست. و همچنین با جستجوی IP سایت به سرورهای خصوصی هدایت می شوید. در عمل، سرورهای خصوصی تنها پوششی محافظتی برای افزایش امنیت اطلاعات داده ها هستند.

افزونه ی Flagfox هر دو این موارد را نشان می دهد، هم سرور اصلی سایت و در صورت وجود سرور خصوصی سایت.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

شبانه هم با اینکه 2تا8 صبح رایگان بود اونم با تعرفه 2مگ 10گیگ ترافیک 40هزارتومن! اما نهایتش 3-5 گیگ دانلود میشد اونم از سایتای تحت میزبانی خودش. سایتای دیگه که خیلی هنر میکرد 2گیگ دانلود میشد. حالا اینکه تو روز 500کیلوبایت سرعت میدادن تو شب نصف یا کمتر کار ندارم و میگذرم اما من از این بابت از دستشون شاکیم که چرا دوستم با 4500تومن تعرفه 128کیلوبایت سرعت دانلودش باید تا یک مگ بره و گاهی اوقات 1.2مگ برسه اما من با 40تومن هزینه با تعرفه 2مگ تا 500کیلوبایت سرعت داشته باشم. این به کنار، میگی زنگ میزدم میگفتم پهنا رو زیاد میکردن ظاهرا این جملمم اون بالا نخوندی که من چند بار زنگ زدم انجام ندادن دیگه بار آخر گفتم یا زیاد میکنید یا میرم(پیشنهاد اینکارو همون کامپیوتر فروشی که برام ثبت نام کرد داد و خودشم دو ماهی میشد رفته بود پارس آنلاین از دست همین آسیاتک) بالاخره با تهدید سرعتو یه تیکه زیاد کردن اما نه اونقدر که پولشو میگرفتن

اینجا عقل حکم میکنه که رسما دارن دزدی میکنن، اینم که میگی سرعتت برای سایتای آسیاتک دوبرابره و برای سایرین یک برابر مزاحی بیش نیست مگه اینکه خودتو گول بزنی که آره فلانه. آمار بازدیدکننده هایی که از سایتهای غیر آسیاتک دانلود میکنن رو داشته باشی و نظرات رو بخونی متوجه خیلی چیزا میشی که اکثرا یا مخابراتن یا آسیاتک که دم از سرعت کم دانلود از فلان سایت میزنن. طرف میاد بازی دان کنه میگه سرعتتون تو شب نصف بقیه سایتاییه که من با نهایت سرعت ازشون دانلود میکنم، بعد مدیرسایت میپرسه شرکتت چیه طرف میگه آسیاتک.

حرف آخر:

هرکی نسبت به پولی که میده توقع داره آش بخوره! وقتی من 40تومن میدم توقع دارم تو روز سرعتم بالا باشه حداقل یک مگ، که با همون 128هم سرعت 1مگ هست اما شبانه رایگان نداره و زمان من نداشت. تا سرعت تعرفه یک مگ ترافیک نیم بها حساب میشد و خود یک مگ یه هزینه پرتی داشت برای شبانه رایگان. مجبور بودم 2مگ بگیرم، اگر 500کیلوبایت در روز برات کافیه نوش جونت ولی من برای یه کاری بیشتر لازم داشتم که به سرور مربوط میشد، کدوم عاقلی برای وبگردی معمولی میاد 40تومن میده؟ اگه میخواستم استفاده معمولی کنم همون 128 یا نهایت 256 کافیم بود. آسیاتک=مضخرف

اولا که دانلود شبانتون کاملا درست بود و باید با سرعت 2 مگ که بین 8 نفر تقسیم میشه دقیقا همین اندازه دانلود کنیدیعنی 3 تا 5 گیگ که گفتین

در مورد روز هم که من نمیدونم شما سرعت بالاتر از 800 کیلوبایت میخواستید چیکار که زنگ زدین تهدیدشون کردین ؟ یعنی فقط میخواستین جلوی دوستتون کم نیارید و موقعی که تو خیابون میبینیدش سرتونو بگیرید بالا و با غرور راه برید و پز بدین که سرعت اینترنت من دو مگ هستش

کسی که تو روز دانلود نمیکنه فقط وبگردی میکنه و بازی های انلاین و برای اینکارام که سرعت 800 کیلوبایت فوقعلادست و از نظر خود من با 200 کیلوبایتم میشه وبگردی و بازی انلاین کرد

طبق قانون هم بخواهیم نگاه کنیم اسیاتک خلاف قانون عمل کرده و اینترنت دو مگی که باید بین هشت نفر تقسیم میکرده رو بین دو نیم نفر تقسیم کرده و به شما سرعت خیلی بالاتری داده در حالی که باید سرعتتون 200 تا 250 کیلوبایت میبود برای اینترنت با سرعت 2 مگ ( موقع دانلود شبانه بین 8 نفر تقسیم میشه یعنی 200 تا 250 ولی در طول روز پهنای باند برای همه بازه)

متاسفانه صحبتای شما یجوریه که ادم میره تو کوچه علی چپ

اول که گفتین با سرعت 1 مگ شاتل در طول 7 ساعت 13 گیگ دانلود میکنم که غیر طبیعیه و این یعنی سرعت شما 400 کیلوبایته که در طول 7 ساعت 13 گیگ دانلود میکنید که همینجا معلومه شاتل داره بدجوری سرتون کلاه میزاره که این اینترنتی که تحت عنوان 12 مگ گرفتین 4 مگ هم نیست چون 4 مگو بین 8 نفر تقسیم کنی میشه 500 کیلوبایت

بعدشم گفتین که دوستم 128 کیلو با سرعت 1 مگ داشت و من 800 کیلوبایت بودم زنگ زدم تهدیدشون کردم

در طول روز چه اونی که 128 کیلوبایت داره چه اونی که 12 مگ داره  همه سرعت بالا میگیرن و پهنای باند برای همه بازه تا زودتر ترافیکشونو هدر بدن و دوباره ترافیک خریداری کنن .

نمیدونم با سرعت 1 مگ در طول روز چه صفحه وبی میخواستین باز کنید که سرعت 800 کیلوبایت کارتونو راه نمینداخت یا چه بازی انلاینی بود که با 800 کیلوبایت لنگ میزد و سرعت  1 مگ میخواست ؟

من پستای شمارو که میخونم میبینم اسیاتک نه تنها فراتر از تعهداتش عمل کرده بلکه به قول یکی از اعضای همین تاپیک آسیاتک داخل سایتشم گفته که از سرورای خودش میتونید با سرعت فوقعلاده دانلود کنید و کسیو گول نزده

طرح خودمو با سرعت 12 مگ شاتل که شما دارید مقایسه میکنم میبینم این طرحی که دارم خیلی بهتره و دقیقا دوبرابر شما هر شب دانلود میکنم تو 6 ساعت با سرعت 10 مگ ولی شما 12 مگ دارید و تو 7 ساعت شبی 13 گیگ میگیرید

شما نباید جلوی دوستتون شرمنده میشدین باید به دوستتون میگفتین ببین دوست من این هزینه بیشتری که من دارم پرداخت میکنم برای اینه که هرشب بتونم 5 گیگ دانلود کنم ولی شما با سرعت 128 کیلوبایت نمیتونی هر شب 5 گیگ دانلود کنی

تنها مشکل شما با اسیاتک اینه که نمیدونید در طول روز پهنای باند برای همه بازه و به همه تعرفه ها سرعت بالا میده و این هزینه بیشتری که نسبت به دوستتون پرداخت کردین برای اینه که بتونید هرشب 5 گیگ دانلود کنید . چون اینارو نمیدونید الان دارید اسیاتکو محکوم به بخور بخور میکنید .

طرح 12 مگ شاتلی که دارید هم یه مقایسه با طرحی که من دارم بکنید لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...