رفتن به مطلب

یک پیشنهاد خوب برای اونایی که اهل دانلودن - لطفا بخونید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

امروز داشتم به یکی از تاپیک ها که در مورد گذاشتن لینک دانلود بازی ها بودسر میزدم که این فکر به ذهنم رسید!

دیدم دغدغه ی خیلی از بچه ها دانلود کردن چیزهای مختلف با توجه به اینترنتی که ایران داره هست.

یعنی چی؟؟؟ یعنی شما میخوای یه بازی رو دانلود کنی اونم فقط از ساعت 1 تا 8 و اون موقع از اون سایتی که دانلود میکنید سرعت خرابه، یا فایل مورد نظرتون رو پیدا نمی کنید و مجبورید از تورنت دانلودش کنید، یا حتی از یه آپلود سنتره خاص! طبیعتا این محدودیت شبانه روی اینترنت دانلود کردن رو برای ما خیلی سخت میکنه! حالا امروز میخوام یه راهی رو پیشنهاد بدم که میتونیم تمام این دغدغه هامون رو برطرف کنیم! و اون چیزی نیست جز خرید اشتراکی سرور + اکانت آپلود سنترها!

خوب برای اینکه مزایای این کار رو بدونید اونا رو واستون لیست می کنم، فقط قبلش توجه به دو نکته داشته باشید (خیلی ها به اینترنت نامحدود دسترسی ندارن و فقط قادر به دانلود نامحدود توی زمان مشخصی از روز هستن، بعضی ها هم برای دانلود از بسته های ساعتی نامحدود ایرانسل استفاده می کنن)

مزایای سرور اختصاصی:

اولین مزیت دانلود کردن بازی های روزه! حالا شاید خیلیاتون بگید که خیلی از سایت ها این کار رو میکنن، ولی باید بدونید با وجود داشتن یه سرور اختصاصی، شما به راحتی به تمام بم آپ بازی های استیم دسترسی پیدا میکنن (آخرین آپیدت)، شما میتونید در سریعترین زمان ممکن دی ال سی یا آپیدت بازیتون رو دانلود کنید، و حتی میتونید بازی هایی که به دستور کارگروه مصادیق مجرمانه از روی سرور سایت ها برداشته شدن رو به راحتی دانلود کنید! (سریع ترین دسترسی به تمام آرشیو موجود در اینترنت)

دومین مزیت مربوط به نرم افزار میشه، همونجور که حدس میزنید شما دیگه نیازی نیست برای دانلود آپدیت ویندوز، آفیس یا هر چیز دیگه ای منتظر سایت خاصی باشید، هر نرم افزاری که توی اینترنت موجوده رو به راحتی دانلود کنید!

سومین مزیت برای اونایی که اهل علم و دانش هستن، با این کار دیگه به تمام آموزش های لیندا، یودمی، پلورال سایت و ... هزار تا سایت دیگه دسترسی داشته باشید! شاید بگید خیلی از این آموزش ها رو به راحتی میتونید با لینک مستفیم از سایتای ایرانی دانلود کنید، ولی مزیت سرور اختصاصی اینه که دیگه شما نیازی نیست تمام اون آموزش رو دانلود کنید! شاید شما یه بخش آموزش رو نیاز دارید، خوب فقط همون رو دانلود کنید، شاید شما فایل های تمرینشو میخواید، خوب همون رو دانلود کنید و خیلی مزایای دیگه!

چهارمین مزیت واسه اوناییه که اهل دانلود موزیک خارجی هستن! با سرور اختصاصی به گنجینه های از موسیقی جهان دست پیدا کنید! با بالاترین کیفیت ممکن! اگه دم و دستگاهشو دارید دیگه لازم نیست موزیک های lossy رو دانلود کنید، خیلی راحت به موزیک های lossless با بالاترین کیفیت ممکن دست پیدا کنید!

5 امین مورد مربوط به فیلم میشه! هر بلایی دوست دارید سر فایل ویدئویی بیارید و بعد دانلود کنید! با بالاترین کیفیت! با کم ترین حجم! اصلا خودتون فیلم رو به دلخواه خودتون انکود کنید! دیگه لازم نیست منتظر آپدیت سریال مورد نظرتون بمونید! دانلود پولی رو که کلا فراموش کنید!

من اگه بخوام موردی به قضیه نگاه کنم میتونم تا 100 مورد رو براتون لیست کنم، در ادامه از دانلود فیلم های یوتیوب با لینک مستقیم بگیر (یا بهتر بگم هر سایت اشتراک ویدئو) تا دانلود مجله های روز، کتاب های داستان و ...!

البته ران کردن سرور بازی هایی مثله کانتر هم میتونید به مزایای اون اضافه کنید! (البته چند مورد دیگه هم هست که اینجا نمیشه گفت)

خوب حالا این همه مزایا هزینه اش چقدره؟؟ پول تو جیب کی میره؟؟؟

هزینه ی این کار به تعداد نفراتی که قراره با ما شریک بشن بستگی داره! ممکن هزینه برای هر نفر 10 هزار تومان ماهیانه باشه یا هزار تومان! ولی اگه مزایاشو ببینید میفهمید که شما همین هزینه رو هر ماه دارید انجام میدید!

پول هم تو جیب هیچ کس نمیره، و قراره اینجا فقط یه کار گروهی انجام بشه!

خوب حالا چرا این کار هزینه داره؟؟؟؟

برای این کار نیاز به 2 تا چیز داریم که باید ماهیانه خریداری بشه!

1. سرور مجازی

2. خرید اکانت دانلود مستقیم از آپلود سنترها

اولی برای شروع 200 هزار تومان هزینه داره (که میتونه تا 100 نفر رو جواب بده) و دومی بدون توجه به تعداد نفرات و حجم دانلود 25000 تومان

یعنی اگه توی این طرح ما 100 نفر شرکت کنن، فقط و فقط ماهیانه 2250 تومان پرداخت میکنید (توجه کنید که هزینه ی اشتراک سایت فیلم فقط ماهانه 5000 تومانه + 5000 تومان اکانت هیتلرشکن و ....) که قراره اینارو با 2500 تومان به دست بیارید!

حالا چرا من اینکارو دارم میکنم؟؟؟

باید بگم که شما این سوال رو از خودت نتیجه گیری کردی و من قرار نیست کار خاصی انجام بدم، یعنی اینکه من هم مثله بقیه سهم خودم از هزینه + کمک رو میدم!

خوب حالا کمک دیگه این وسط چیه؟؟؟

ما به چند نفر برای این کار نیاز داریم. یکی که مسوول مالی این قضیه بشه و پولا رو از بچه ها جمع کنه و مسوولیت خرید رو بر عهده بگیره (این کار باید توسط یکی انجام بشه که فیدبک مثبت زیادی توی سایت داره، یعنی من که 1 دونه مثبت دارم واسه این کار مناسب نیستم)

و به یک دهم بچه ها برای مدیریت سرور و رسیدگی به درخواست بچه ها!

خوب این مساله هماهنگی های خیلی زیادی رو میطلبه وممکنه بچه ها واسشون سوالای زیادی به وجود بیاد، به خاطر همین یک گروه توی تلگرام ساختم! بیاید اونجا عضو شید و هر سوالی دارید بپرسید! اعضای گروه که زیاد شد میتونیم کار رو شروع کنیم!

لینک تلگرام

https://telegram.me/joinchat/BsBajwamv9oClZZEc0sWOA

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه تعداد زیاد نفرات توی شروع مشکل ایجاد میکنه, کارمون رو با پنجاه نفر شروع میکنیم!

تا الان 5 نفر عضو گروه شدن!

لینک به دیدگاه

خیلی خوبه..فقط هنوز یکسری ابهامات برای من وجود داره..اینکه این سرور امکان لیچ کردن از سایت های اشتراک گذاری مثل راپیدگیتور هم داره؟  :-?

و بعد اینکه اگر فایل رو مثلا به سرور انتقال بدی باقی اعضا هم میتونن اونو ببین و دانلودش کنن؟

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

خیلی خوبه..فقط هنوز یکسری ابهامات برای من وجود داره..اینکه این سرور امکان لیچ کردن از سایت های اشتراک گذاری مثل راپیدگیتور هم داره؟  :-?

و بعد اینکه اگر فایل رو مثلا به سرور انتقال بدی باقی اعضا هم میتونن اونو ببین و دانلودش کنن؟

ببینید قرار نیست برنامه ی تحت وبی وجود داشته باشه که تمام کارایی که گفتم رو بکنه, چون همچین چیزی غیر ممکنه! نظر من واسه اجرا اینه که ما یه پنل تحت وب درست میکنیم و و یه سری از بچه ها مسوول مدیریت سرور میشن! بقیه بچه ها درخواست خودشون رو از این طریقواعلام میکنن و بقیه بچه ها بنا به نیاز بچه ها اون کارو واسشون روی سرور انجام میدن! (مثله دانلود, بک اپ استیم, دانلود یک بخش از فایل, انکود یه فیلم و هزار تا کار دیگه ای که میشه کرد) و اینکه چون قراره این مساله یه چیز خصوصی باشه تمام کاری که رو سرور انجام میشه فقط مربوط به این 50 نفر میشه و به هیچ کس دیگه توی این دنیا هیچ ربطی نداره! بازم اگه سوالی بود بپرسید
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سرور اختصاصی با پردازنده 3770 و 6 ترا حافظه و 16 رم الان نزدیک 150 تومن در میاد شما از کجا مجازی میگیرید 200 تومن...

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم شدنی نیست...همون شبانه ایرانسل از همه اینا بهتره

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم شدنی نیست...همون شبانه ایرانسل از همه اینا بهتره

این چیز خوبیه اگه برش ندارن  :laughing:  :)  

لینک به دیدگاه

دردسرش یه نمور زیاده!! بلید یکی که قابل اعتماد باشه واسطه بشه که تنها کسایی قابل اعتمادن بر و بکس لایونن بعد مشکلات ریرزی هم ممکنه پیش بیاد این وسط یکی حجم زیاد استفاده میکنه یکی کم یکی کرم میریزه اکسس بقیرو از بین میبره کاره خوبیه ها انا یه ذره نشدنی

لینک به دیدگاه

فکر نکنم کسی وقت بذاره برای درست کردن کار دیگران یعنی بشین دانلود کنه یا کار دیگه ...

لینک به دیدگاه

با سلام. به نظرم اون مزیت هایی که شمردید، روی هم یک مزیت حساب می شوند. یک سوال: من 20 گیگ فایلو روی سرورم دانلود کردم. ولی اونو رو روی سیستمم می خوام. پس باید دوباره دانلودشون کنم. اینطوری که هزینه هام بیشتر هم میشه. اینطور نیست؟

لینک به دیدگاه

با سلام. به نظرم اون مزیت هایی که شمردید، روی هم یک مزیت حساب می شوند. یک سوال: من 20 گیگ فایلو روی سرورم دانلود کردم. ولی اونو رو روی سیستمم می خوام. پس باید دوباره دانلودشون کنم. اینطوری که هزینه هام بیشتر هم میشه. اینطور نیست؟

بله .

کار این سرویس اینه که شما دستت برای خیلی کارها باز میشه .

مثلا میتونی فیلم رو کانورت کنی تا حجمش کم بشه یا حتی زیپ کنی !

به جای دانلود یه فیلم 2 گیگی میتونی با کانورت و فشرده سازی حجمش رو کم کنی تا راحت تر دانلود کنی !

یا مثلا یه یکی دوتا فایل در یک بازی نیاز داری راحت میتونی همون ها رو دانلود کنی ! و ....

با توجه به اینکه تعداد زیاد نفرات توی شروع مشکل ایجاد میکنه, کارمون رو با پنجاه نفر شروع میکنیم!

تا الان 5 نفر عضو گروه شدن!

من پایه هستم .

اما یه نکته مهم .

الان شاید خیلی ها بگن باشه ولی بعد در دسترس نباشن .

به نظرم بهتر تعداد به یک حد که رسید ( مثلا 20 نفر پولها به حساب شخص مورد نظر واریز بشه )

کار گروهی در همه جا مشکلاتی داره اما نباید ازش ترسید و منصرف شد .

یه پیشنهاد هم دارم .

مثلا در مورد فیلم های سینمایی میتونیم از افرادی که میخوان در این طرح عضو بشن همین الان فیلم هایی مد نظر دارن رو لیست کنن تا هم نقاط مشترک مشخص بشه هم کسانی که میخوان برای خودشون این فیلم ها رو دانلود کنن به همکاری تشویق بشن و در این کار سهیم بشن .

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ی دوستانی که نظر دادن! فقط یک سری نکته ها هست که من باید بگم!
یک) فقط و فقط در صورت سوال داشتن زیر این تاپیک مطلب بزارید! اگه فکر میکنید سخته، به درد نمیخوره یا هر چیز دیگه ای، خواهشا نظرتون رو واسه خودتون نگه دارید، یا اون رو در غالب یک سوال بپرسید که من نتونم جواب بدم و بقیه هم به نتیجه ای که مدنظر شما هست برسن! پس خواهشا، لطفا، وجدانا هر چیزی که توی ذهنتون هست رو سریعا منتشر نکنید! فقط با این کار باعث کج فهمی یه عده که علاقه مند این کار هستن میشید و اونا رو از این کار منصرف می کنید! پس فقط و فقط سوال بپرسید!
دو) در مورد مزایای این کار من سعی می کنم پست اول رو آپدیت کنم تا همه بهتر متوجه بشن، ولی اینو در نظر داشته باشید که بعضی چیزها رو نمیشه اینجا بیان کرد! ولی میتونید مزایا رو اینجوری فرض کنید که شما هر کاری که نیاز به یک سرور داره رو میتونید انجام بدید!
سه) در مورد سود! به همه ی افراد من جمله من قراره به یه اندازه منفعت برسه! من تضمین میدم که حق هیچ کسی پایمال نشه!
چهار) در مورد وظایف هم باید بگم که با طرحی که من میدم قول میدم هیچکس بیشتر از نیازش کار انجام نده!
پنجم) در مورد هزینه هم قطعا از چیزی که تو پست اول اعلام کردن هزینه کمتر نمیشه! برای هر نفر ماهانه 4500 تومان هزینه در بر داره این کار!

خوب حالا که به صورت کلی قضایا رو مطرح کردم سعی میکنم یکم وارد جزییات شم!

مورد سوم) خوب چرا من میگم که به همه قراره به یک اندازه سود برسه! اینو توجه کنید که ما قرار نیست با محدودیت خاصی رو به رو باشیم! هر کس هر چقدر دوست داره میتونه از سرور استفاده کنه، ولی نکته ای که وجود داره اینه که نمیتونه از سرور بهره برداری مالی کنه! به فرض اگه کسی عاشق فیلم و سریاله و محدودیتا اجازه نمیده فیلم مورد علاقه شو با اون حجمی که موحوده دانلود کنه و دنبال کم کردن حجم یا به طور عام تر انکود کردن فیلمه، این کار تا وقتی که فقط برای مصرف شخصی باشه موردی نداره! قطعا من اجازه نمیدم که کسی برای کار توی جایی یا برای دوستانش از این سرور استفاده کنه! در مورد حجم محتوا هم چون سرور ما قراره 4 ترابایت فضا داشته باشه به هر کس حداقل 80 گیگابایت فضا اختصاص داده میشه! ولی توجه کنید که در صورت نیاز نداشتن بقیه به حجمشون بقیه میتونن از حجم دیگران استفاده کنن! نکته ای که اینجا وجود داره اینه که شما وقتی دانلودت تمام شد به ما اعلام میکنید و ما فایلتون رو از سرور حذف می کنیم، در صورت نیاز مجدد ما باز فایل رو برای شما دانلود میکنیم و قرار میدیم! یعنی اینکه نگران حجم ترافیک مصرفی سرور نباشید! فقط ترافیک مصرفی خودتون رو مدیریت کنید! با این شیوه مطمئن باشید که همیشه حجم کافی روی سرور برای شما وجود داره! فایل های درخواستی شما هم فقط و فقط زمانی پاک میشه که خودتون اجازه این کار رو داده باشید!
پس مطمئن باشید نیاز همه برطرف میشه! هر کسی میتونه یک اکانت ک.ر.ی.و داشته باشه، حتی میتونیم همزمان تا 5 سرور بازی روی سیستم ران کنیم! و کارای دیگه!
نکته ی مهمی که وجود داره اینه که! این 50 نفر باید فهم و درک کار گروهی رو داشته باشن و منافع جمع رو به منافع خودشون ترجیح بدن! اگه فکر میکنید که نمیتونید کار گروهی انجام بدید، بهتره از کنار این ماسله رد بشید! چون این جمع 50 نفره نیاز به افراد آگاه در زمینه ی مسائل اینترنت داره!

مورد چهارم) خوب در این مورد من خودم وظیفه ی تمام راه اندازی ها رو به عهده می گیرم، همچنین آموزش نفرات رو! در قدم بعدی طرحی که من دارم اینه: من یک پنل تحت وب درست می کنم و به هر کاربر یک یوزر و پسورد داده میشه! اونوقت دوستان میتونن با مراجعه به این پنل درخواست خودشون رو ارسال کنن!
حالا چه کسایی به این درخواست ها پاسخ میدن؟؟؟ این کار هم به عهده ی خود ما 50 نفره! هر روز رو به بازه های مساوی تقسیم می کنیم و توی این بازه به ترتیب افراد مدیریت سرور رو در دست میگیرن و به نیاز خودش و بچه ها پاسخ میده! مثلا یکی نیاز داره که خودش حتما یه کاری رو روی سرور انجام بده، در این صورت توی وقتش میتونه هر کاری دوست داره روی سرور انجام بده! انعطاف پذیری زیادی توی این موضوع وجود داره! و قرار نیست کسی کار زیادی انجام بده! وقتی این کار راه افتاد با آموزشایی که من بهتون میدم، قول میدم راه انداختن کار بقیه فقط 5 دقیقه زمان بخواد و بقیه تایم سرور دست شماست تا هر کاری دوست دارید انجام بدید!

مورد پنجم) نیازی نیست من در این مورد توضیح بدم، ولی مطمئن باشیید که بهترین تصمیمه! من خودم یه جورایی با سرور بزرگ شدم و بهترین قیمت راندمان به کیفیت رو دارم بهتون میگم! هزینه ی 4500 تومان چیزی نیست که کسی بخواد در موردش چونه بزنه! در ضمن این طرح برای کسایی هست که مشکل مالی برای تهیه ماهی 5000 تومان نداشته باشن! اگه فکر میکنید که در مضیقه هستید نیازی نیست که به ما ملحق شید!
و اینکه اینو بدونید که تمام هزینه ها با فاکتور خرید برای تمام این 50 نفر ارسال میشه تا شک و شبهه ای در این مورد وجود نداشته باشه!

در مورد مسوول مالی هم، فعلا بحثی نمیکنم و وقتی نفرات تکمیل شدن اون رو توی گروه مطرح میکنم!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

عملی نیست!

االان سرور مجازی 50 گیگ هارد من تا 12 تومن میتونم پیدا کنم

---------

به نظر شما تمام اون 50 نفر دانش فنی دارن که بتونن سرور را نوبتی مدیرت کنند؟

ویرایش شده توسط timsar1
لینک به دیدگاه

عملی نیست!

االان سرور مجازی 50 گیگ هارد من تا 12 تومن میتونم پیدا کنم

---------

به نظر شما تمام اون 50 نفر دانش فنی دارن که بتونن سرور را نوبتی مدیرت کنند؟

گفتم که من آموزش میدم! سرور مجازی میشه بگید با ویندوز شما چه فرقی داره اگه کار کردید؟؟؟ یه ریموت میزنی و وصلام دیگه! کارای کانفیگشم گفتم که خودم انجام میدم!
لینک به دیدگاه

داداش من تلگرام ندارم .

علاقه ای هم به نصبش ندارم .

حالا تکلیف چیه ؟

لینک به دیدگاه

داداش من تلگرام ندارم .

علاقه ای هم به نصبش ندارم .

حالا تکلیف چیه ؟

من جاتو رزرو میکنم! یکی هم شما!
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

اقا میشه یکی توی پ خ به من درست و حسابی توضیح بده که قضیه از چه قراره اصن این سرور چه میکنه ؟ من که چیزی نفهمیدم الان من سرعت نتم افتضاحه مثلا . بعد حجم هم ندارم . بعد این سرور به چه درد من میخوره ؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

اقا میشه یکی توی پ خ به من درست و حسابی توضیح بده که قضیه از چه قراره اصن این سرور چه میکنه ؟ من که چیزی نفهمیدم الان من سرعت نتم افتضاحه مثلا . بعد حجم هم ندارم . بعد این سرور به چه درد من میخوره ؟

منتفی شد این قضیه دوست عزیز

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...