رفتن به مطلب

انتحاب مادربرد گیمینگ x99 یا z170

Recommended Posts

سلام بنده یک بار این سوال حل نشده رو مطرح کردم ولی جواب نگرفتم

لطفا به این سوال جواب بدید و راهنمایی کنید کدام پلتفرم برای فول گیمینگ با در نظر نگرفتن هزینه و ملاک بودن کیفیت در گیمینگ بهتر است پاتفرم x99 یا z170 با توجه به کارت gtx 1080 به صورت sli

لینک به دیدگاه

شک نکن X99 بهترین هست

و حتما هم از سری جدید بگیر که مادربرد Asus Strix X99 رو هم لیون آورده و قابلیتش ده برابر یک z170  هست

CPU هم برای SLI خب باید 6850K بگیری ولی خیلی گرون میشه 6800K هم میتونه بهترین گزینه باشه گرافیکات یکیش با این CPU میشه 8X PCI اجرا میشه

موفق باشید....

لینک به دیدگاه

سلام روز بخیر دوستان منم در نظر دارم یه مادربورد بگیرم سری x99  به نظر شما کدوم برندوازگیگا یا ایسوس    بگیرم واقعا خوب باشه  منظورم کامل باشه ازنظر کارت صدا مجزا قوی خوب وای فا و... چی پیشنهاد میدین  تا مبلغ یک میایونو سیصد   باتشکر

لینک به دیدگاه

سیستم تا 6,7 تومن(بدون در نظر گرفتن کارت گرافیک)x99رو پیشنهاد می کنین یا z170??

کاربرد:گیم برنامه نویسی شبیه سازی(که رم و سی پی یو قوی می خواد)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اول اگه برای گیم میخای از سری z 170  تهیه کنی خیلی بهتر ه چراه ?

چون مادربرد و سی پی یو X99 و i7   زیاد فرقی در کارایی برای گیم  با z 170 , i7  نداره  فقط قیمت بالا تری داره 

در این که سری های x قدرت خیلی بیشتری داره شکی نیست ولی وقتی شما نتونین از این قدرت استفاده کنین پس بدردتون نمیخوره البته ( خوبیت مادربرد های سری x سوکت پردازنده هم هستش که یک نوع اینده نگری محسوب میشه یعنی معمولا دیر تراین سریهایz از رده خارج میشه  )سری Z هر سال یا 2 سال یک بار یک سوکت جدید به بازار میاد که اگه بخای سی پی یو جدید بگیری باید مادربردتون هم تعویض کنید ولی سری x این بازه زمانی خیلی بیشتره  دار ه حدودا 5 سال کمتر یا بیشتر

ولی در کل  i7- z170 قشنگ کارت رو راه میندازه 

و برندهای MSI GAMING -ASUS -GIGA  بیشتر از برندهای دیگه پیشنهاد  میشه 

درباره شبیه سازی هم دوستان عزیزم پیشنهاد بدن

لینک به دیدگاه

قطعا برای سیستمهای گیمینگ و شبیه سازی رده بالا سیستم های مبنتی بر چیپ X99 پیشنهاد می شه 

ویرایش شده توسط lorn
لینک به دیدگاه

کلا 170 رو بندازین دور ، چون مطمئنا CORE I7 4790K که LGA1150 هست از Core i7 6700k که lga 1151 هست ، خیلی بهتره .چون شما اگر بخواین زد170 بگیرین ، بهترین سی پی یو 6700 کی هست ولی 4790کی روی مین برد هایی مثل زد97 ، کارایی بیشتری تا 6700 کی روی زد1770 داره . ولی دیگه الآن کسی زد97 نمی خره ، پس همون ایکس99 بهتره ، در ضمن ، به دلیل استفاده از اسلات های رم ddr 4 در اکس99 و زد170 ، سی ال رم بالا میره ، درسته که فرکانس هم بالاتر میشه ولی بدونین که سی ال پایین ، بهتر از فرکانس بالایه . چون سی ال رو نمیشه کم کرد ولی فرکانس رو میشه بالا برد . ولی بازم من بیشتر اکس99 رو پیشنهاد می کنم تا زد170 . 

لینک به دیدگاه

لطفا به این سوال جواب بدید و راهنمایی کنید کدام پلتفرم برای فول گیمینگ با در نظر نگرفتن هزینه و ملاک بودن کیفیت در گیمینگ بهتر است پاتفرم x99 یا z170 با توجه به کارت gtx 1080 به صورت sli

درود بر شما

پیشنهاد من بنابر گفته شما که میخواهید sli کنید، سری x99 هست.

سیستم تا 6,7 تومن(بدون در نظر گرفتن کارت گرافیک)x99رو پیشنهاد می کنین یا z170??

کاربرد:گیم برنامه نویسی شبیه سازی(که رم و سی پی یو قوی می خواد)

درود بر شما

بیشتر بازی ها فقط از چهار هسته پردازنده شما میتونن کار بکشن پس در بازی تفاوت زیادی بین پردازنده های 4 و 6 هسته ای (یا بالاتر) بوجود نمیاد و ممکنه پردازنده 4 هسته ای با هسته های قوی تر از دیگر پردازنده ها(6 و ...) بهتر باشه.

برای برنامه نویسی 6700k و یا هرکدام از پردازنده های 2011 نسل تازه نه تنها کافی بلکه بسیار بیشتر از نیاز هستند.

در مورد شبیه ساز پیشنهاد میشه پیش از خرید با سازندگان شبیه ساز گفتگو کنید و لیست پردازنده هایی رو که ساپورت میکنند رو بخواهید، البته در بیشتر شبیه سازها پردازنده های با هسته بالا و پشتیبانی از مجازی سازی مناسبتر هستند.

ویرایش شده توسط mipmap2016
لینک به دیدگاه

من که نمیدونم شرمنده

لینک به دیدگاه

چون میخواهین sli انجام بدین قطعا x99 پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...