رفتن به مطلب

مشکل مصرف بی رویه نت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

چند وقتیه که همین طوری بدون هیچ دلیل ترافیک نتم سریع تر از موعد تموم میشه و ذهنم رو درگیر کرده. اخیرا متوجه شدم که خود سیسستم نمی دونم چی دانلود میکنه! ازین نرم افزارای نشان دهنده مصرف نت رو نب کردم و نشون میده که سیستم ددائم در حال دانلود هس با سرعت کم حدود 3 4 کیلو بایت ولی دائم هر وقت سیستم روشنه این دانلود هس. من ویندوزم 8.1 هس و آپدیت رو رو never گذاشتم :) نرم افزاری هم ندارم که بخواد دانلود کنه فقط انتی ویروسم بیت دفندر هس و یکی هم استیم گیم می زنم البته سینگل نه مولتی. فک میکردم بازی کردن باعث مصرف نت میشه ولی بعد دیدم که نه اصلا وقتی استیم آفلاین هس یا از اکانتم خارج شدم باز دانلود میکنه. بیت دفندر هم که هر وخ اپدیت کنه خودش نشون میده. موندم دقیققا چی دانلود مییشه؟؟؟؟؟؟ 

نرم افزاری هس که نشون بده دقیقا چی دانلود میکنه سیستم؟ هر چی نصب کردم فقط نشون داد که این همه دانلود میشه والسلام ! خودشم این دانلود از سیستم من میشه نه وای فای چیزی ! 

لینک به دیدگاه

سلام با نرم افزار bwmeter نصب کن  و هرچی که بخواد از نت استفاده کنه بلوک کن البته اگه نمی دونی چیه  بلوک کن دیگه وقتی بلوک کنی دست رسی به نت نداره  وبعدش ببین کارت حل میشه یا نه 

ویرایش شده توسط zaraki
لینک به دیدگاه

سلام با نرم افزار bwmeter نصب کن  و هرچی که بخواد از نت استفاده کنه بلوک کن البته اگه نمی دونی چیه  بلوک کن دیگه وقتی بلوک کنی دست رسی به نت نداره  وبعدش ببین کارت حل میشه یا نه 

همه چیو بلوک میکنه یا چیزی که من میخوام؟ میخوام بدونم دقیقا کدوم نرم افزار دانلود میکنه

لینک به دیدگاه

این bwmetr هرچی که بخواد دسترسی به نت داشته باشه رو بلوک می کنه البته به دلخواه خود شماست که چی رو بلوک کنه بگیر نرم افزار نصب کن حجمش پایین 6یا 7 مگ فک کنم 

مشکلتون حل شد ؟؟

لینک به دیدگاه

داداش این نرم افزار هیچی نشون نمیده ! حتی وقتی با نت می گردم باز مصرف رو صفر نشون میده 

لینک به دیدگاه

شما مطمعنی این نرم افزار هر چی که دسترسی به نت داشته باشه ازتون سوال میکنه مطمعنی ؟؟ سوال نکرده درست کرک کردی ؟؟

بعدشم برای دیده شدن مصرف نت dumeter نصب کن نشون میده فقط مصرف نت نه چیز دیگه

لینک به دیدگاه

بله پچ رو نصب کردم. دو تا مورد آلرت داد منم forbid کردم. ولی مصررف پا بر جاس ! یعنیی چراغ مودم دائم روشن خاموش میشه. و این روشن خاموش شدن بی مورد نیس چون با قطع شبکه از سیستم دیگه روشن خاموش نمیشه. فقط روشن میمونه. منظورمو متوجه شدین؟ بعدشم خود نرم افزار دو تا نمودار وا کرده و این نمودارا هیچ مصرفی نشون نمیدن

لینک به دیدگاه

پس دیگه نمی دونم به خدا چی بپم شما پس داخل نت سرچ کن برای غیر فعال کردن اپدیت windows من در توانم همین بود دوست عزیز 

لینک به دیدگاه

سلام

از وقتی بااجبار خطمون از همارا سیستم به مخابرات منتقل شده همین مشکل تا بحال وجود داشته و نکته ای که همین چند روز پیش از یکی از دوستان که نمایندگی واگذاری مخابرات رو برای شهرستان گرفتن شنیدم حتی صرف روشن بودن مودم هم از ترافیک کم میکنه و میگن کاملا خودشون اینو تست کردن :wacko:

لینک به دیدگاه

شما با نرم افزار BWMeter در تب Filters در قسمت Filter definition و در تب Firewall می تونید دسترسی برنامه ها را به اینترنت کنترل کنید.

لینک به دیدگاه

07jw_capture.png

چیو محدود کنم؟ خود نرم افزارو؟ چیزی نیس اینجا. ولی چراغ هی روشن خاموش میشه. 

لینک به دیدگاه

من خودم با ویندوز ده همچین مشکلی داشتم الان دارم از نرم افزار net balancer استفاده میکنم و دسترسی نت رو برای بعضی چیز ها قطع میکنم تا استفاده نکنن

لینک به دیدگاه

سلام

از وقتی بااجبار خطمون از همارا سیستم به مخابرات منتقل شده همین مشکل تا بحال وجود داشته و نکته ای که همین چند روز پیش از یکی از دوستان که نمایندگی واگذاری مخابرات رو برای شهرستان گرفتن شنیدم حتی صرف روشن بودن مودم هم از ترافیک کم میکنه و میگن کاملا خودشون اینو تست کردن :wacko:

درود. کلا ربطی به مخابرات و شاتلو اینا نداره و ویندوز همیشه تو پس زمینه یا در حال اپلوده یا در حال دانلود یه سری اطلاعات و نمیشه بستش. با اون نرم افزاره ببینین اکثرا نرم افزار های پس زمینه ویندوز هستن که دانلود میکنن و اپلود میکنن مثل svchost و ....

من که تا حالا راهی پیدا نکردم غیرفعال کنم چون امکان غیر فعال شدن نمیده مایکروسافت فقط این امکانو میده مقدارشو کم کنیم که در حد همون 2و3 یا 4 کیلوبایت باز هم ادامه میده

لینک به دیدگاه

درود. کلا ربطی به مخابرات و شاتلو اینا نداره و ویندوز همیشه تو پس زمینه یا در حال اپلوده یا در حال دانلود یه سری اطلاعات و نمیشه بستش. با اون نرم افزاره ببینین اکثرا نرم افزار های پس زمینه ویندوز هستن که دانلود میکنن و اپلود میکنن مثل svchost و ....

من که تا حالا راهی پیدا نکردم غیرفعال کنم چون امکان غیر فعال شدن نمیده مایکروسافت فقط این امکانو میده مقدارشو کم کنیم که در حد همون 2و3 یا 4 کیلوبایت باز هم ادامه میده

اگر کمی با دقت نوشته ی بنده رو بخونید متوجه میشید منظوره بنده چیز دیگریست !

مسئله اینه که دوستان خطی خریدن و کلا مودم به هیچ چیزی وصل نشده وایرلس هم غیر فعال کردن و فقط هر از چند گاهی روشن و خاموش کردن و طی دوره 1 ماهه در کمال ناباوری از حجم ترافیکشون مصرف شده حدود 250 مگابایت طی دوره یک ماهه !

این حجم کجا رفته !؟؟

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

ناموسا دیگه این وضع غیر قابل تحمله 

تو یه روز 5 گیگم پرید  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

لینک به دیدگاه

برای بررسی و محدود کردن ارتباط نرم افزار ها میتونید از نرم افزار netlimiter استفاده کنید ، هم میتونید سرعت رو محدود کنید ، هم میتونید بلوک کنید ، هم میتونید میزان حجم مصرفی هر نرک افزار رو جداگانه مشاهده کنید

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjppcHQ3MbNAhUGahoKHea9B_QQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fsoft98.ir%2Finternet%2F16707-NetLimiter.html&usg=AFQjCNEK_Uti8azF5o4cdOG9j3pj6SfKIg&sig2=04GedC_MmkfBKOln9BBkZA

لینک به دیدگاه

13g_capture.png

بعد از بررسی های فراوان !

دو مورد اول رو که می بینین کلی حجم مصرف میکنن. دو 20 دقیقه شد 100 مگ! 

رفتم گشتم دیدم هر دو مربوط به بیت دفندر لعنتی هس! تو تضیحات نوشته که به طور انلاین و مرتب این دو المان امنیتی کار میکنن و از سرورشون خرت و پرت میگیرن و می فرستن نوعی خود حفاظت کننده است

حالا غلطی که من کردم اینه که یه ماه پیش رفتم یه اکانت یکساله بیت دفندر خریدم  :laughing:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

حالا چیکار کنم؟؟؟ از منوی استارت آپ هم نمییشه حذفشون کرد حتی end task هم نمیشن. یعنی فقطباید نرم افزارو پاک کرد. 

کسی اگه راهی بلده برا حذف اینا بگه . براش دعا میکنم.

من نتم مبین نته یعنی وایمکس ! برا هر گیگ حجم خدا تومن پول میدم ! چاره ای هم ندارم چون خط تفلفنمون جوریه که نمیشه ای دی اس ال گرفت.

لینک به دیدگاه

من اگه بودم با نت لیمیتر یا بلاکش میکردم یا سرعتش رو میزاشتم روی 1B

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

13g_capture.png

بعد از بررسی های فراوان !

دو مورد اول رو که می بینین کلی حجم مصرف میکنن. دو 20 دقیقه شد 100 مگ! 

رفتم گشتم دیدم هر دو مربوط به بیت دفندر لعنتی هس! تو تضیحات نوشته که به طور انلاین و مرتب این دو المان امنیتی کار میکنن و از سرورشون خرت و پرت میگیرن و می فرستن نوعی خود حفاظت کننده است

حالا غلطی که من کردم اینه که یه ماه پیش رفتم یه اکانت یکساله بیت دفندر خریدم  :laughing:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

حالا چیکار کنم؟؟؟ از منوی استارت آپ هم نمییشه حذفشون کرد حتی end task هم نمیشن. یعنی فقطباید نرم افزارو پاک کرد. 

کسی اگه راهی بلده برا حذف اینا بگه . براش دعا میکنم.

من نتم مبین نته یعنی وایمکس ! برا هر گیگ حجم خدا تومن پول میدم ! چاره ای هم ندارم چون خط تفلفنمون جوریه که نمیشه ای دی اس ال گرفت.

سلام

بیت دیفندر دوره ای اینطوری میشه(1 روز تا چند روز ) همیشه نیست. برا منم 2-3 روز مصرف رفته بالا ولی درست میشه. ارزش نداره بلاکش کنی!!

لینک به دیدگاه

حرف دو سه روز نیس یکی دو ماهه که اینطوری مصرف نتم بالاس. نسخه قبلی 2015 ازین مشکلا نداشتم هر چی س تو نسخه جدیده که دو ماه میشه تقریبا اونو نصب کردم. 

صبح انشالا اون نرم افزاری که دوستمون گفتن رو تست کنم ببینم بشه اگه بلاکش میکنم نشد دیگه  :(

لینک به دیدگاه

حرف دو سه روز نیس یکی دو ماهه که اینطوری مصرف نتم بالاس. نسخه قبلی 2015 ازین مشکلا نداشتم هر چی س تو نسخه جدیده که دو ماه میشه تقریبا اونو نصب کردم.

صبح انشالا اون نرم افزاری که دوستمون گفتن رو تست کنم ببینم بشه اگه بلاکش میکنم نشد دیگه :(

به نظر بنده اون اکانتتو ببر تحویل بده به کسی که خریدی ازش یه اسنشیال فرش و تازه مایکروسافت رایگان نصب کن حالشوببر!!!!!!!
لینک به دیدگاه

فعلا محدودش کردم به 0.000001 بیت در ثانیه ! هم اپلود هم دانلود. منتها ببینیم چی میشه دیگه . این به کار خودش مشغوله . تو یک ساعت چک خواهم کرد اگه  ااز 30 مگ اینا بیشتر بشه پاکش میکنم یه نود32 مفنگی نصب میکنم و اورجینالش هم نمی کنم. والا !

لینک به دیدگاه

07jw_capture.png

چیو محدود کنم؟ خود نرم افزارو؟ چیزی نیس اینجا. ولی چراغ هی روشن خاموش میشه. 

تو قسمت Forbid کافیه All Applications را add کنید و در قسمت allow هم برنامه هایی را که می خواهید دسترسی به اینترنت داشته باشند.

لینک به دیدگاه

درکل مخابرات دهنمو سرویس کرده 1گیگ ترافیک میخرم2روزم نمیره هیچیم دانلود نمیکنم فقط وبگردی!!!

لینک به دیدگاه

چنان نفسشو بریدم که الان تو یک و نیم ساعت همش 7 مگ دانلود کرده  :laughing:  :laughing:   اونم فدای protection  :D

ممنون از دوستی که این نرم افزار رو معرفی کرد  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...