رفتن به مطلب

راهنمایی برای بستن کیس (APU یا Core i3؟)

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان! :x

قراره با بودجه ی 1750 تومنی یه سیستم برا یکی از رفقا دست و پا کنیم. :)
سیستم قراره فقط برای دانلود، وب گردی، فیلم دیدن و دیگه نهایتاً اجرای بازی های سبک ویندوز 7 استفاده بشه. :-j
ولی خیلی مهمه که سرعت بالا و سکوت کامل داشته باشه! [-X

اینم قطعاتی که مدنظرمه:

CPU: Intel Core i3 - 6300
MotherBoard: Asus B150M-A

RAM: Kingston HyperX Savage 4GB / 2400Mhz - CL12 - DDR4

S.D.D : Samsung 850 Evo - 120GB

H.D.D : Western Digital Green - 2TB

O.D.D: LiteOn DVD R/W

Power: Green GP380A - ES

Case: DeepCool Kendomen Ti

ولی سوالی که پیش میاد اینه که تو این رنج قیمت و با این کاربری خرید سیستم مبتنی بر Intel Core i3 منطقی تره یا AMD APU؟ :-?
نظرتون راجب به رم یا SSD چیه؟ مدل های بهتری هم تو این رنج هست؟ :confused:

ممنون میشم نظر دوستان و اساتید عزیز رو بدونم. ;)

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

درود

اینتل همیشه چند گام از amd جلوتر بوده و هست...CPU انتخابی شما هم در رنج خودش یکی از بهتریناس و خیالتون از بابت انتخابتون راحت باشه..!

و اما درخصوص رم....اشتباه مهمی که مرتکب شدین در انتخاب رم بوده!

مادربورد انتخابی شما از رم تا فرکانس 2133 MHz پشتیبانی میکنه که فرکانس رم شما 2400 MHz هستش..!

اما من با همین قیمت حدودی 80-90 تومن یه رم دیگه بهتون پیشنهاد میکنم....Corsair VALUESELECT 4 GB 2133 mhz DDR4 CL15

رم های کورسیر همیشه جز خوبا بودن و این مدل هم توی رنج خودش ازین قاعده مستثنی نیست...

میایم سراغ SSD....! انتخابتون توی این رنج قابل قبوله.سامسونگ در حال حاضر تو بخش ssd یکه تازی میکنه و میشه گفت رقیبی براش نیست...اونم سری 850 که همیشه جز بهترینا بودن...

در پایان امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم...و سیستم مبارک دوستتون باشه

موفق باشین

ویرایش شده توسط Omid97
لینک به دیدگاه

از نظر پرفورمنس گرافیکی APU های شرکت ای ام دی کاملا از گرافیک های سرخود اینتل بهتر عمل میکنن .

اما بیشتر افراد ترجیه میدن که کارت گرافیک خرید کنن + یک cpu مناسب از اینتل .

برای راهنمایی بیشتر .

به ترتیب افزایش قدرت گرافیکی :

خرید یک cpu از شرکت اینتل و استفاده از گرافیک سرخود .

خرید یک apu از ای ام دی کبیر

خرید یک apu از شرکت ای ام دی کبیر و کراس کردنش با گرافیک های پایین رده

خرید یک cpu از اینتل و استفاده از گرافیک های ای ام دی کبیر و انویدیا

...................

گزینه اول بسیار ضعیفه . ( البته برای کارهای معمولی کافیه اما در مقابل APU های ای ام دی حرفی برای گفتن نداره http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_a10_7870k_apu_review,9.html ) اما در عوض دوست شما میتونه در آینده با خرید گرافیک های قدرتمند مانند 480 از بازی در نهایت کیفیت در فول اچ دی لذت ببره .

گزینه دوم هم ضعیفه اما از گزینه قبلی  بسیار قوی تره ، دوست شما میتونه در آینده با خرید یک گرافیک پایین رده از ای ام دی کبیر مقداری پرفورمنس رو افزایش بده اما اگر میخواد در آینده کارتهای 1 تومنی یا گرون تر بخره بهتر به سراغ گزینه اول بره !!!

...............................

پس ما سه حالت کلی رو درنظر میگیریم .

1 دوست شما ابدا قصد ارتقاء در آینده رو نداره

در این صورت :

اگر پرفورمنس کارت گرافیک براش مهمه حتما APU های ای ام دی کبیر رو بگیره .

اگر پرفورمنس کلی سیستم مهمه بهتر از اینتل خرید کنه .

2 دوست شما شاید در آینده کمی ارتقا بده .

بهترین کار خرید APU از شرکت ای ام دی هست . با یک هزینه کم و کراس کردن کارتهای پایین رده از ای ام دی کبیر پرفورمنس رو افزایش بده فراموش نکنید اگر از اینتل خرید کنه با استفاده از کارت گرافیک ، گرافیک سرخود غیر فعال میشه اما در APU های ای ام دی کبیر به شرط خریدن کارت مناسب قدرت کارت گرافیک با قدرت گرافیک سرخود جمع میشه .

3 دوست شما در آینده ارتقاء جدی خواهد داد .

از اینتل خرید کنید . برای استفاده از گرافیک های تاپ مانند rx 480 انتخاب ها به اینتل محدود میشه .

post-15235-0-55282000-1467055885_thumb.png

post-15235-0-41722700-1467055910_thumb.png

.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

دوووستمون بسیار عالی توضیح دادن دمش گرم ب نظرم راه سوم بهتر بود یه i3 بردارن که ایشالله اگه حوس بازی ب سرشون زد یه rx 480 بعدن بگیرن و به نظرم رو گرافیک رو خود سی پی یو اصلا فک نکنید

لینک به دیدگاه

سلام بر شما

دوست خوبمون کاملا توضیح دادن اما لازم می دونم چند نکته رو بگم:

اول اینکه کیس رو من بودم ترجیح میدادم DeepCool Dukase بردارم  :D

دوم اینکه پاور اصلا مناسب نیست

حداقل 530 وات در نظر بگیرید که دوباره کاری نشه

سوم اینکه اگر مانیتورتون 1366*768 هست Intel Hd Graphic 530 کاملا مناسب هست

برای کار شما به گرافیک نیازی نیست

اس اس دی هم مدل خوبیه

موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط MiG.MiG...!
لینک به دیدگاه

به نظر من همین سیستم خوبه اگه رفیقت اهل گبم نیست... :)  :)  :)

گیمی در کار نیست؛ سنگین ترین فشاری که قراره به سیستم بیاد فیلم دیدنه! :-j

درود

اینتل همیشه چند گام از amd جلوتر بوده و هست...CPU انتخابی شما هم در رنج خودش یکی از بهتریناس و خیالتون از بابت انتخابتون راحت باشه..!

و اما درخصوص رم....اشتباه مهمی که مرتکب شدین در انتخاب رم بوده!

مادربورد انتخابی شما از رم تا فرکانس 2133 MHz پشتیبانی میکنه که فرکانس رم شما 2400 MHz هستش..!

اما من با همین قیمت حدودی 80-90 تومن یه رم دیگه بهتون پیشنهاد میکنم....Corsair VALUESELECT 4 GB 2133 mhz DDR4 CL15

رم های کورسیر همیشه جز خوبا بودن و این مدل هم توی رنج خودش ازین قاعده مستثنی نیست...

میایم سراغ SSD....! انتخابتون توی این رنج قابل قبوله.سامسونگ در حال حاضر تو بخش ssd یکه تازی میکنه و میشه گفت رقیبی براش نیست...اونم سری 850 که همیشه جز بهترینا بودن...

در پایان امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم...و سیستم مبارک دوستتون باشه

موفق باشین

اتفاقاً حواسم به انتخاب رم بوده و بخاطر سرعت بیشتر انتخابش کردم. -_-

افت فرکانس از 2400 به 2133 خیلی مسئله ی مهمی نیست؛ ولی رمی که انتخاب کردم   CL12   هستش که نسبت به رم های  CL15  و CL16 رایج انتخاب بهتریه.    ^_^

در مورد SSD یه مقدار بین 850 Samsung Evo و Corsair Force LE دو دل بودم که الان دیگه شکم رفع شده. ;)

ممنون از نظرتون. @};-

از نظر پرفورمنس گرافیکی APU های شرکت ای ام دی کاملا از گرافیک های سرخود اینتل بهتر عمل میکنن .

اما بیشتر افراد ترجیه میدن که کارت گرافیک خرید کنن + یک cpu مناسب از اینتل .

برای راهنمایی بیشتر .

به ترتیب افزایش قدرت گرافیکی :

خرید یک cpu از شرکت اینتل و استفاده از گرافیک سرخود .

خرید یک apu از ای ام دی کبیر

خرید یک apu از شرکت ای ام دی کبیر و کراس کردنش با گرافیک های پایین رده

خرید یک cpu از اینتل و استفاده از گرافیک های ای ام دی کبیر و انویدیا

...................

گزینه اول بسیار ضعیفه . ( البته برای کارهای معمولی کافیه اما در مقابل APU های ای ام دی حرفی برای گفتن نداره http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_a10_7870k_apu_review,9.html ) اما در عوض دوست شما میتونه در آینده با خرید گرافیک های قدرتمند مانند 480 از بازی در نهایت کیفیت در فول اچ دی لذت ببره .

گزینه دوم هم ضعیفه اما از گزینه قبلی  بسیار قوی تره ، دوست شما میتونه در آینده با خرید یک گرافیک پایین رده از ای ام دی کبیر مقداری پرفورمنس رو افزایش بده اما اگر میخواد در آینده کارتهای 1 تومنی یا گرون تر بخره بهتر به سراغ گزینه اول بره !!!

...............................

پس ما سه حالت کلی رو درنظر میگیریم .

1 دوست شما ابدا قصد ارتقاء در آینده رو نداره

در این صورت :

اگر پرفورمنس کارت گرافیک براش مهمه حتما APU های ای ام دی کبیر رو بگیره .

اگر پرفورمنس کلی سیستم مهمه بهتر از اینتل خرید کنه .

2 دوست شما شاید در آینده کمی ارتقا بده .

بهترین کار خرید APU از شرکت ای ام دی هست . با یک هزینه کم و کراس کردن کارتهای پایین رده از ای ام دی کبیر پرفورمنس رو افزایش بده فراموش نکنید اگر از اینتل خرید کنه با استفاده از کارت گرافیک ، گرافیک سرخود غیر فعال میشه اما در APU های ای ام دی کبیر به شرط خریدن کارت مناسب قدرت کارت گرافیک با قدرت گرافیک سرخود جمع میشه .

3 دوست شما در آینده ارتقاء جدی خواهد داد .

از اینتل خرید کنید . برای استفاده از گرافیک های تاپ مانند rx 480 انتخاب ها به اینتل محدود میشه .

attachicon.gifSlide 5 - Claimed Gaming vs GT 740_575px.png

attachicon.gifSlide 6 - DIRT Dual Graphics_575px.png

.

خیلی ممنون از توضیحات کامل و دقیق تون! @};-

تو قدرت گرافیکی  APU  های AMD کبیر شکی نیست!   :Not Worthy:

ولی الان ما تو شرایط اولیم که نه خبری از بازی هست، نه ارتقا. *dry# همین قدر که سیستم خروجی HDMI بده کافیه! :D

ولی پرفورمنس کلی و سرعت سیستم در اولویته؛ پس میریم سراغ همون اینتل! ;)

پ.ن: یه بار تجربه ی کار با پردازنده ی A8-6600K و کراس کردنش با کارت گرافیک AMD Radeon 6670 رو داشتم؛ ولی هیچ تفاوت قابل ذکری تو سیستم ایجاد نشد! :|

بخاطر همین یه مقدار راجب به کراس زدن دو دل بودم. :-w

دوووستمون بسیار عالی توضیح دادن دمش گرم ب نظرم راه سوم بهتر بود یه i3 بردارن که ایشالله اگه حوس بازی ب سرشون زد یه rx 480 بعدن بگیرن و به نظرم رو گرافیک رو خود سی پی یو اصلا فک نکنید

نظر خودم هم رو اینتله. ;) فعلاً که خبری از بازی نیست؛ بعداً هم فک نکنم بشه! =((

همین که سیستم خروجی HDMI بده کفایت میکنه. -_-

سلام بر شما

دوست خوبمون کاملا توضیح دادن اما لازم می دونم چند نکته رو بگم:

اول اینکه کیس رو من بودم ترجیح میدادم DeepCool Dukase بردارم  :D

دوم اینکه پاور اصلا مناسب نیست

حداقل 530 وات در نظر بگیرید که دوباره کاری نشه

سوم اینکه اگر مانیتورتون 1366*768 هست Intel Hd Graphic 530 کاملا مناسب هست

برای کار شما به گرافیک نیازی نیست

اس اس دی هم مدل خوبیه

موفق باشید @};-

کیس Dukase به جز در لولایی جلوش واقعاً جالب توجهه! نظر خودمم رو همین مدله. =P~

با حسابگر گرین مصرف سیستم رو 205 وات محاسبه کردم؛ فکر نمیکنم هیچ وقت هم نیاز به ارتقای پاور باشه و نهایت فشاری که به سیستم میاد فیلم دیدنه! :|

به علاوه بودجه هم اجازه ی خرید پاور قوی تر رو نمیده! *dry#

مانیتور مورد نظر Full HD هست ولی خوب قرار نیست بازی بشه باهاش. -_-

ممنون از نظرتون! @};-

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان! :x

قراره با بودجه ی 1750 تومنی یه سیستم برا یکی از رفقا دست و پا کنیم. :)

سیستم قراره فقط برای دانلود، وب گردی، فیلم دیدن و دیگه نهایتاً اجرای بازی های سبک ویندوز 7 استفاده بشه.

ولی خیلی مهمه که سرعت بالا و سکوت کامل داشته باشه! [-X

اینم قطعاتی که مدنظرمه:

CPU: Intel Core i3 - 6300

MotherBoard: Asus B150M-A

RAM: Kingston HyperX Savage 4GB / 2400Mhz - CL12 - DDR4

S.D.D : Samsung 850 Evo - 120GB

H.D.D : Western Digital Green - 2TB

O.D.D: LiteOn DVD R/W

Power: Green GP380A - ES

Case: DeepCool Kendomen Ti

ولی سوالی که پیش میاد اینه که تو این رنج قیمت و با این کاربری خرید سیستم مبتنی بر Intel Core i3 منطقی تره یا AMD APU؟ :-?

نظرتون راجب به رم یا SSD چیه؟ مدل های بهتری هم تو این رنج هست؟ :confused:

ممنون میشم نظر دوستان و اساتید عزیز رو بدونم. ;)

سلام

واسه کاربردی که ذکر کردین مدل 6300 با قیمتی نزدیک به i5 نیاز نیست،i3 6100 جوابگوی تمام نیازهای ایشونه و نیازی به خرج اضافه نیست.

hd 530 همرده کارت 7750 هست و میتونه بازیهای جدید ازجمله gtav رو با تنظیمات معقولی اجرا کنه و فیلم واسش چیزی نیست.

سیپیوی amd تا ورود zen به بازار نباید خرید،قویترینشون که 9590 باشن،پیش همین سیپیو کم میارن.

حجم رم بر فرکانس و تاخیرش تقدم داره.حجم بیشتر واسه ایشون مفیده تا cl پایینتر.رم 4،دو گیگش میره واسه ویندوز+حدود 500مگ برنامه های استارت اپ+1گیگ هم واسه انبرد شیر میشه که در نتیجه حدود 500 مگ رم ازاد میمونه که کمه،پس 8گیگ بگیرین.

هارد مدل بلو بهتره.

رایتر ایسوس خوبه.

کیس هم مدل Dukase زیبایی بیشتری داره.

اینم لیستی که تهیه کردم،اگه صلاح دیدین بخرین:

6mfbwbs0pfgrx7d3rbkp.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

واسه کاربردی که ذکر کردین مدل 6300 با قیمتی نزدیک به i5 نیاز نیست،i3 6100 جوابگوی تمام نیازهای ایشونه و نیازی به خرج اضافه نیست.

hd 530 همرده کارت 7750 هست و میتونه بازیهای جدید ازجمله gtav رو با تنظیمات معقولی اجرا کنه و فیلم واسش چیزی نیست.

سیپیوی amd تا ورود zen به بازار نباید خرید،قویترینشون که 9590 باشن،پیش همین سیپیو کم میارن.

حجم رم بر فرکانس و تاخیرش تقدم داره.حجم بیشتر واسه ایشون مفیده تا cl پایینتر.رم 4،دو گیگش میره واسه ویندوز+حدود 500مگ برنامه های استارت اپ+1گیگ هم واسه انبرد شیر میشه که در نتیجه حدود 500 مگ رم ازاد میمونه که کمه،پس 8گیگ بگیرین.

هارد مدل بلو بهتره.

رایتر ایسوس خوبه.

6mfbwbs0pfgrx7d3rbkp.jpg

من اینو قبول ندارم که گفتین 9590 در مقابل i3 کم میاره یعنی چی ؟ :( 9590 مشکل زیاد داره ولی اصلاً مسئله قدرتش نیست فقط مصرف بسیار بالای پردازنده همچنین دفع گرمای حاصل از آن نه چیز دیگه

ویرایش شده توسط Sky94
لینک به دیدگاه

من اینو قبول ندارم که گفتین 9590 در مقابل i3 کم میاره یعنی چی ؟ :( 9590 مشکل زیاد داره ولی اصلاً مسئله قدرتش نیست فقط مصرف بسیار بالای پردازنده همچنین دفع گرمای حاصل از آن نه چیز دیگه

دقیقا

بستگی به کاری که از cpu انتظار دارید پرفورمنس cpu ها کاملا متفاوته .

مثلا در اینجا

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6600-vs-AMD-FX-9590/3514vs1812

9590 در Workstation بهتر از i5 6600 ظاهر شده .

یا در اینجا

http://www.expertreviews.co.uk/pcs/cpus/1403688/intel-core-i5-6600k-skylake-review

مشاهده میکنیم که 9590 در یکی دو مورد بهتر از i5 6600k ظاهر شده

اینجا رو هم ببینید

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

البته من به هیچ وجه خرید cpu های سری fx رو پیشنهاد نمیکنم و به نظرم اگر دوست شما اینتل بگیره یا یک APU مناسب از ای ام دی بهتره .

در مورد کراس کردن گرافیک سرخود با گرافیک های پیین رده هم باید بدونید این کار قرار نیست معجزه کنه صرفا یه ارتقاء کوچیکه !

اگر شما یک cpu از شرکت اینتل خریده باشید و قدرت گرافیک سرخود این cpu مناسب نباشه شما باید هزینه نسبتا زیادی بکنید تا یک گرافیک مناسب خریداری بکنید چون با استفاده از کارت گرافیک به طور خود کار گرافیک سرخود بی کار میشه مثلا اگر شما یک hd 5450 ببندید قدرت گرافیکی به جای افزایش افت میکنه چون 5450 از گرافیک سرخود ضعیفتره ! ، پس شما حداقل باید یک 7850 بخرید تا هم قدرت بیشتری نسبت به گرافیک خودتون داشته باشه هم خریدش به صرفه باشه هم در عمل دیده بشه اما اگر از ای ام دی خریده باشید هم گرافیک سرخود قوی تری دارید ( در نتیجه احتمال کم اوردن گرافیک و نیاز به ارتقاء کمتره ) هم برای ارتقاء میتونید یک گرافیک پایین رده بگیرید ( البته مشکلات کراس به جای خود هست ) .

به نظرم بهتره که دوست شما سیستم دسته 2 ببنده تا بتونه سیستم قدرتمند تری بگیره !!!!

لینک به دیدگاه

سلام

هارد مدل بلو بهتره.

رایتر ایسوس خوبه.

6mfbwbs0pfgrx7d3rbkp.jpg

سلام دوست عزیز :cool:

در مورد پردازنده و کیس حق با شماست و حتماً لحاظ میکنم نظرتون رو. ^_^

ولی برا سیستمی که فقط و فقط قراره وصل بشه به تلویزیون و فیلم پخش کنه 8 گیگ رم زیاده روی نیست؟ :-?

ولی حتماً قبل خرید یه بار سیستم امضای خودمو با گرافیک آنبرد تست میکنم تا مطمئن بشم. ممنون از اینکه نظر دادین. @};-

دقیقا

بستگی به کاری که از cpu انتظار دارید پرفورمنس cpu ها کاملا متفاوته .

مثلا در اینجا

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6600-vs-AMD-FX-9590/3514vs1812

9590 در Workstation بهتر از i5 6600 ظاهر شده .

یا در اینجا

http://www.expertreviews.co.uk/pcs/cpus/1403688/intel-core-i5-6600k-skylake-review

مشاهده میکنیم که 9590 در یکی دو مورد بهتر از i5 6600k ظاهر شده

اینجا رو هم ببینید

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

البته من به هیچ وجه خرید cpu های سری fx رو پیشنهاد نمیکنم و به نظرم اگر دوست شما اینتل بگیره یا یک APU مناسب از ای ام دی بهتره .

در مورد کراس کردن گرافیک سرخود با گرافیک های پیین رده هم باید بدونید این کار قرار نیست معجزه کنه صرفا یه ارتقاء کوچیکه !

اگر شما یک cpu از شرکت اینتل خریده باشید و قدرت گرافیک سرخود این cpu مناسب نباشه شما باید هزینه نسبتا زیادی بکنید تا یک گرافیک مناسب خریداری بکنید چون با استفاده از کارت گرافیک به طور خود کار گرافیک سرخود بی کار میشه مثلا اگر شما یک hd 5450 ببندید قدرت گرافیکی به جای افزایش افت میکنه چون 5450 از گرافیک سرخود ضعیفتره ! ، پس شما حداقل باید یک 7850 بخرید تا هم قدرت بیشتری نسبت به گرافیک خودتون داشته باشه هم خریدش به صرفه باشه هم در عمل دیده بشه اما اگر از ای ام دی خریده باشید هم گرافیک سرخود قوی تری دارید ( در نتیجه احتمال کم اوردن گرافیک و نیاز به ارتقاء کمتره ) هم برای ارتقاء میتونید یک گرافیک پایین رده بگیرید ( البته مشکلات کراس به جای خود هست ) .

به نظرم بهتره که دوست شما سیستم دسته 2 ببنده تا بتونه سیستم قدرتمند تری بگیره !!!!

حق کاملاً با شماست! -_-

اتفاقاً نظر من هم اول رو سیستم دست دوم بود؛ ولی خوب بعضی ها خیلی رابطه ی خوبی با سیستم دسته دوم ندارن! :-w

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...