رفتن به مطلب

برنامه‌ی ارتقاء اجباری از ویندوز 7 و 8 به ویندوز 10، کار دست شرکت مایکروسافت داد!!

Recommended Posts

egdx8aj8bf146a3y5hay.jpg

به تازگی شرکت مایکروسافت بخاطر برنامه‌ی ارتقاء اجباری به ویندوز 10، توسط اولین طرح موفق دعوی دادگاهی ضربه خورده است. خانم Teri Goldstein از ایالت کالیفرنیا آمریکا بعنوان یکی از چندین شاکیان این برنامه‌ی اجباری مایکروسافت، بدلیل صدمات و هزینه‌های حقوقی که ارتقاء اجباری به ویندوز 10 برای ایشان به بار آورد، از این شرکت شکایت کرد و موفق به دریافت غرامت 10,000 دلاری شد. این برنامه‌ی ارتقاء اجباری سبب دانلود و ارتقاء بدون اجازه‌ی کاربر به ویندوز 10، در سیستم خانم Goldstein که به ویندوز 7 مجهز بود، شد. او در دادگاه اعلام کرد که ارتقاء به ویندوز 10 سبب شد تا کامپیوتر او کندتر شود و همین کندی موجب شد تا او کارش را، بخاطر پروسه‌ی ارتقاء و کند شدن کامپیوتر از دست دهد. شرکت مایکروسافت نیز ضرر وارده را قبول و خسارات وارده را پردخت کرد.

شرکت مایکروسافت بخاطر شیوه‌ی ارتقاء رایگان به ویندوز 10 از ویندوز 7 و 8، بشدت مورد انتقاد قرار دارد. این ارتقاء که در ابتدا اختیاری بود، بشدت به ارتقائی اجتناب و چاره ناپذیر تبدیل شد. چرا که خودش را با طراحی نرم‌افزاری و رابط کاربری زیرکانه‌اش، کاربر را مجبور به ارتقاء می‌کند. اخیراََ شرکت مایکروسافت ارتقاء به ویندوز 10 را در بروزرسانی‌های ویندوز 7 و 8 به "بروزرسانی پیشنهادی" تبدیل کرده است. این تبدیل موجب شده تا کاربرانی که گزینه‌ی نصب خودکار "بروزرسانی‌های پیشنهادی" را فعال کرده بودند، بدون اینکه اجازه دهند، سیستم‌عامل سیستم‌شان خود به خود تغییر و به ویندوز 10 ارتقاء یافته است.

آیا این ماجرا، آغازی برای موفق شدن بسیاری از دعوی‌های حقوقی دیگر بر سر این برنامه‌ی شرکت مایکروسافت، حداقل در سیستم دفاع از حقوق شهروندان آمریکا است؟

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

همین اتفاق برای یکی از مشتری هامون افتاد !

10،000 دلار رو کی میریزن به حساب ؟؟؟

لینک به دیدگاه

انقدر از آپ های زورکی بدم میاد !!!!!!!!!

احمقانه ترین کاری که یه شرکت میتونه انجام بده اینه که کنترول رو از دست کاربر خارج کنه ، در این روش کاربر به شدت از نرم افزار متنفر میشه.

لینک به دیدگاه

همین اتفاق برای یکی از مشتری هامون افتاد !

10،000 دلار رو کی میریزن به حساب ؟؟؟

احتمالاََ دیگه تا الان ریخته باشن... مبلغی هم نیست که بخوان بخاطرش دست دست کنن. فکر کنم این پول حقوق آبدارچی شرکت مایکروسافت هم نباشه!  :D

لینک به دیدگاه

احتمالاََ دیگه تا الان ریخته باشن... مبلغی هم نیست که بخوان بخاطرش دست دست کنن. فکر کنم این پول حقوق آبدارچی شرکت مایکروسافت هم نباشه!  :D

:D

اگر به قیمتش rx 480 هم بدن راضیم !

نمیدونید مجبور شدم دوباره ویندوز نصب کنم و کرکش کنم !!! =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

:D

اگر به قیمتش rx 480 هم بدن راضیم !

نمیدونید مجبور شدم دوباره ویندوز نصب کنم و کرکش کنم !!! =)) =)) =)) =))

اوجا امریکاس خب :)

لینک به دیدگاه

اوجا امریکاس خب :)

آره خوب خون ملت دیگه رو میکنه تو شیشه میده ملت خودش نوش کنن.

لینک به دیدگاه

اقا منم شکایت دارم.اپدیتهای اجباری ویندوز 10 سی دی کی اشتراکی منو میپرونه.واقعا دسته کمی از ویروس نداره.خسته شدم

لینک به دیدگاه

اقا منم شکایت دارم.اپدیتهای اجباری ویندوز 10 سی دی کی اشتراکی منو میپرونه.واقعا دسته کمی از ویروس نداره.خسته شدم

هنوز 10000 تای من رو نزدن !

سرشون شلوغه انگار !!!

شایدم منتظر رایانه هان !

در 2013 بیشتر از 100 هزار نفر کارمند داشتند نفری 45.5 تومن هم که رایانه بگیرن کلی پول میشه !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...