رفتن به مطلب

فروش کارت‌گرافیک AMD RX 480 بصورت جهانی رسماََ آغاز شد

Recommended Posts

3oe4h2pceh1hqvj3ejb.jpg

شرکت AMD امروز رسماََ عرضه‌ی جهانی کارت‌گرافیک RX 480 را اعلام کرد. در حال حاضر تنها نسخه‌ی 8 گیگابایتی این کارت‌گرافیک به بازار عرضه شده، و قرار است نسخه‌ی 4 گیگابایتی آن که برچسب قیمتی جادویی 200 دلاری به آن خورده، در ماه جولای وارد بازار شود. قیمت نسخه‌ی 8 گیگابایتی کارت‌گرافیک RX 480 از 230 دلار آغاز می‌شود. این کارت‌گرافیک که بر پایه‌ی سیلیکون 14 نانومتری "پولاریس" ساخته شده، از مزایای نسل چهارم معماری GCN بهره‌مند می‌شود.

این چیپ شامل 2304 واحد سایه‌زن که بین 36 واحد پردازشگر تقسیم شده‌اند، 144 واحد TMU یا نقشه‌بردار بافت، 32 واحد ROP شطرنجی‌ساز و یک رابط حافظه‌ای 256 بیتی می‌باشد که 8 گیگابایت حافظه را در خود نگه داشته است. این حافظه پهنای باندی معادل 256 گیگابایت بر ثانیه دارد و شرکت AMD ادعا می‌کند که با استفاده از فناوری فشرده‌سازی حافظه DCC، در بهترین حالت پهنای باند حافظه تا 30% افزایش می‌یابد. کلاک هسته‌ و حافظه‌ی کارت‌گرافیک مورد بحث برابر 1266 مگاهرتز و 8 گیگاهرتز (حافظه‌ی مؤثر GDDR5) و مصرف انرژی آن 150 وات است و تنها از یک کابل برق 6 پینی PCIe تغذیه می‌شود. درگاه‌های خروجی تصویر این کارت را سه درگاه DisplayPort 1.4 و یک درگاه HDMI 2.0b تشکیل می‌دهند. می‌توان انتظار داشت که نسخه‌های سفارشی و غیر رفرنس کارت‌گرافیک RX 480 درگاه DVI را نیز به کارت خود اضافه کنند.

منتظر بررسی ترجمه شده کارت‌گرافیک RX 480 از لیون کامپیوتر باشید.

p0uug0cnhnlrtkruvdh.jpg

5b81gl6arm6phcub5qnz.jpg

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

با تشکر از پوشش اخبار رسمی در بهترین جزئیات ممکن  @};-

من هم همین بالایی

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

آقا لیون هم موجود کرد ولی به نظرتون گرون نیس؟

خیلی هم گرونه

کارت 250 دلاری 1170 قیمت خورده

لینک به دیدگاه

ای کاش ۲۵۰ دلار بود!

۲۳۹ دلار = ۱۱۷۰ تومن!!!!!!!!!

دلاری : 4895.397489539749

تومن!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تازه اینا قیمت رفرنس هست

کاستوم ها فکر کنم بالای 1300 باشن

که اصلا ارزش خرید ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من که اینا دیدن 1070 و1080 رو با 2 تومن کردن تو پاچه ملت خریدن گفتن 480 رو هم یه حالی بدیم به کاربران، دقیقا سر گردنس...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

بنظر من که اینا دیدن اینا دیدن 1070 و1080 رو با 2 تومن کردن تو پاچه ملت خریدن گفتن 480 رو هم یه حالی بدیم به کاربران، دقیقا سر گردنس...  :D

اینا دیدن اینا دیدن؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا دیدن اینا دیدن؟ :D

اعصاب نمیذارن برا ادم خیل اعصابم خورد شد وقتی قیمت رو دیدم  *dry#

زیادی دیدن :laughing:

:laughing:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

اعصاب نمیذارن برا ادم خیل اعصابم خورد شد وقتی قیمت رو دیدم  *dry#

:laughing:

با این قیمت تعداد کمی فروش می ره و سری بعد قیمتاشون رو میارن پایین

اینا در واقع نوبرانس و قیمتشون فضاییه و طبیعیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این قیمت تعداد کمی فروش می ره و سری بعد قیمتاشون رو میارن پایین

اینا در واقع نوبرانس و قیمتشون فضاییه و طبیعیه

نوبرانه کجا بود الانه نزدیک 1 ماه کارت عرضه شده...  *dry#

لینک به دیدگاه

نوبرانه کجا بود الانه نزدیک 1 ماه کارت عرضه شده...  *dry#

نوبرانه تو ایران دیگه! :D

لینک به دیدگاه

این شرکت الماس هست با اون گارانتی افتضاحش

واقعا 1200 برای کارت رفرنس

شورشو دراوردن

لینک به دیدگاه

خواهشا هیچ کدوم مدلای جدید رو نخرین تا یکمی قیمتا شکسته بشه خیلی زوره ۱۱۸۰ واسه مدل رفرنس اخه یکی به این ادمای ... بگه اخه چجوری حساب میکنین

خواهش میکنم اگه حتی نیاز به گرافیک هم دارین نخرین دست نگه دارین خود منم نیاز دارم ولی نمیخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهشا هیچ کدوم مدلای جدید رو نخرین تا یکمی قیمتا شکسته بشه خیلی زوره ۱۱۸۰ واسه مدل رفرنس اخه یکی به این ادمای ... بگه اخه چجوری حساب میکنین

خواهش میکنم اگه حتی نیاز به گرافیک هم دارین نخرین دست نگه دارین خود منم نیاز دارم ولی نمیخرم

میخوای بدونی چه جوری حساب میکنن؟

وقتی کارت RZ 495 میاد و از کارت GTX 899 یک ملیونی قوی تره و از کارت R3 133 یکو دیویستی ضعیف تره، قیمتش میشه بازه بین 1 و 1.2 میلیون. که به نظر من منطقیه. شما نگاه کن اکبند 980 و 970 و 390 و 380 چقدره مشخصا قیمت 480 در میاد.

شما داری برای یه کارت 8 گیگ (کاری به آنلاک ندارم) 1200 میدی، به نظر من خوبه. چون به جیب منو شما نمیخوره، دلیل نمیشه شرکتی محصولشو با ضرر بفروشه. قدرت خرید من و شما پایینه، ما باید درآمدمونو افزایش بدیم یا انتظارمونو کاهش (انتظار از دنایی گیم و تنظیمات گرافیکی منظورمه). حتی اگه 1080تومانم بود باز یه عده صداشون در میومد. اگه 980 هم بود باز یه عده میگفتن کارت رفرنس ارزش نداره انقدر پول. اگه 880 هم بود یه عده میگفتن نخرین هر کی خریده روز اول سیستمش سوخته (درحالی که دستشون به این کارت نخورده) و همین جوری تا آخر شاهد این دست جوک ها میبودیم.

دیگه به بچه مهد کودکم بگی سه تا 300 تا چند تا میشه ... میگه 901 (هزار تومانم کمیسیون خودشو در نظر گرفته!) رو این حساب دلیل نمیشه که کارت فلان دلـ×ـاری، قیمتش بهمان ریال باشه.

به قول اتر جان اگه یه شرکت داره پول زور میگیره تکلیفش روشنه و خدا تو کاسش میزاره؛ اما من اینو بهش اضافه میکنم که اگه یکی این وسط پیدا میشه و با تنوع محصول و سود منطقی تو این گیرو دار سیا30 به فعالیت خودش ادامه میده تا حداقل این محصولات رو از نزدیک ببینیم، نوش جونش.

لینک به دیدگاه

خوب احتمالا قیمت های  این سری هم با اومدن نسل بعدی و گذشت چند سال کمی متعادلتر خواهد شد! :D

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

خوب احتمالا قیمت های  این سری هم با اومدن نسل بعدی و گذشت چند سال کمی متعادلتر خواهد شد! :D

تازه اون موقع به قیمت واقعیشون نزدیک میشن

لینک به دیدگاه

تازه اون موقع به قیمت واقعیشون نزدیک میشن

دقیقا ! وقتی که وارد کننده حسابی سودش رو کرده و اونایی که ته انبارش مونده رو میگه با سود کمتر رد کنم بره!

لینک به دیدگاه

این قیمت ورودی به بازار هست بهترین کار صبر کردن هست تا اواخر تابستون به زیر 1 تومن هم میرسه حتما.

لینک به دیدگاه

تو بهترین حالت 5و6 ماه طول میشکه.

ای روزگار.

بعضی دوستان نمیدونم چرا صابون وارد کننده هارو به جونشون میزنن. 

بدبختی اینه وقتی متعادل شد سری بعدی معرفی میشه.

لینک به دیدگاه

میخوای بدونی چه جوری حساب میکنن؟

وقتی کارت RZ 495 میاد و از کارت GTX 899 یک ملیونی قوی تره و از کارت R3 133 یکو دیویستی ضعیف تره، قیمتش میشه بازه بین 1 و 1.2 میلیون. که به نظر من منطقیه. شما نگاه کن اکبند 980 و 970 و 390 و 380 چقدره مشخصا قیمت 480 در میاد.

شما داری برای یه کارت 8 گیگ (کاری به آنلاک ندارم) 1200 میدی، به نظر من خوبه. چون به جیب منو شما نمیخوره، دلیل نمیشه شرکتی محصولشو با ضرر بفروشه. قدرت خرید من و شما پایینه، ما باید درآمدمونو افزایش بدیم یا انتظارمونو کاهش (انتظار از دنایی گیم و تنظیمات گرافیکی منظورمه). حتی اگه 1080تومانم بود باز یه عده صداشون در میومد. اگه 980 هم بود باز یه عده میگفتن کارت رفرنس ارزش نداره انقدر پول. اگه 880 هم بود یه عده میگفتن نخرین هر کی خریده روز اول سیستمش سوخته (درحالی که دستشون به این کارت نخورده) و همین جوری تا آخر شاهد این دست جوک ها میبودیم.

دیگه به بچه مهد کودکم بگی سه تا 300 تا چند تا میشه ... میگه 901 (هزار تومانم کمیسیون خودشو در نظر گرفته!) رو این حساب دلیل نمیشه که کارت فلان دلـ×ـاری، قیمتش بهمان ریال باشه.

به قول اتر جان اگه یه شرکت داره پول زور میگیره تکلیفش روشنه و خدا تو کاسش میزاره؛ اما من اینو بهش اضافه میکنم که اگه یکی این وسط پیدا میشه و با تنوع محصول و سود منطقی تو این گیرو دار سیا30 به فعالیت خودش ادامه میده تا حداقل این محصولات رو از نزدیک ببینیم، نوش جونش.

یه فروشنده باید قیمت خریدشو ببینه چقده بعد یه سودی روش بکشه نه اینکه ببینه یه محصوله جدید که اومده و کیفیتش از محصولاتش بهتره خود فروشنده بیاد قیمتو دوبله کنه و به جای مثلا ۵٪ سود یهو بیاد ۵۰٪ سود بکشه.

همه جای دنیا وتو همه ی شغلا  اینجوری باید باشه.

امسال اینویدیا و ای ام دی اومدن بعد از چند سال آتیش به مالشون زدن  و یه تحوله اساسی به گرافیکاشون دادن و قدرت رو بردن بالا و نسله قبلیشون رو فدا کردن و در واقع اومدن به مصرف کننده ها حال دادن نه اینکه به فروشنده ها حال داده باشن :mad:

کوفت جون هر کی که به سود معقول راضی نیست و بفکر سو استفاده از مشتری هست :excl:

البته منظورم خدای نکرده لیون کامپیوتر نیست منظورم اون کسایی هست که جنسو با سود زیاد و گرون به فروشنده های کوچیکترمثله لیون میدن و فروشگاه ها هم مجبورن گرون بفروشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه فروشنده باید قیمت خریدشو ببینه چقده بعد یه سودی روش بکشه نه اینکه ببینه یه محصوله جدید که اومده و کیفیتش از محصولاتش بهتره خود فروشنده بیاد قیمتو دوبله کنه و به جای مثلا ۵٪ سود یهو بیاد ۵۰٪ سود بکشه.

همه جای دنیا وتو همه ی شغلا  اینجوری باید باشه.

امسال اینویدیا و ای ام دی اومدن بعد از چند سال آتیش به مالشون زدن  و یه تحوله اساسی به گرافیکاشون دادن و قدرت رو بردن بالا و نسله قبلیشون رو فدا کردن و در واقع اومدن به مصرف کننده ها حال دادن نه اینکه به فروشنده ها حال داده باشن :mad:

کوفت جون هر کی که به سود معقول راضی نیست و بفکر سو استفاده از مشتری هست :excl:

البته منظورم خدای نکرده لیون کامپیوتر نیست منظورم اون کسایی هست که جنسو با سود زیاد و گرون به فروشنده های کوچیکترمثله لیون میدن و فروشگاه ها هم مجبورن گرون بفروشن.

قربون دهنت. یعنی همه جای دنیا اینجوری هست غیر از اینجا. منم حرفم همینه. اینجا ایرانه و ما بخوایم نخوایم ایرانی هستیم.

من فقط یه سری حقایق رو مرور میکنم برای دوستان رو این حساب که دوستان دست از خیال بافی و خوش آینده نگری بردارن و با واقعایت کنار بیان.

منم خودم بعد از سه سالو نیم دست به گرافیکم نزدمم چون واقعا توان هزینه های بالا رو ندارم.

مشکل اصلی هم اینه که خیلی ما فلسفه ارتقای PC رو وقتی بودجون نامحدود نیست نمیدونیم. و مینالیم که چرا PC به ما حال نمیده؟ نه رو حساب گیم پلی، رو حساب سخت افزارش.

لینک به دیدگاه

گیمرا تو ایران از مردم مظلوم فلسطینم مظلومترن.

انصاف وارد کننده تو حلق خود وارد کننده هم از پهنا هم عرض هم ...

قربون دهنت. یعنی همه جای دنیا اینجوری هست غیر از اینجا. منم حرفم همینه. اینجا ایرانه و ما بخوایم نخوایم ایرانی هستیم.

من فقط یه سری حقایق رو مرور میکنم برای دوستان رو این حساب که دوستان دست از خیال بافی و خوش آینده نگری بردارن و با واقعایت کنار بیان.

منم خودم بعد از سه سالو نیم دست به گرافیکم نزدمم چون واقعا توان هزینه های بالا رو ندارم.

مشکل اصلی هم اینه که خیلی ما فلسفه ارتقای PC رو وقتی بودجون نامحدود نیست نمیدونیم. و مینالیم که چرا PC به ما حال نمیده؟ نه رو حساب گیم پلی، رو حساب سخت افزارش.

مگه از رو حساب گیم پلی هم حال داده؟ ما که ندیدیم.

درسته اینجا اینطوریه ولی دیگه نباید بگیم نوش جونشون باید بگیم ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...