رفتن به مطلب

فروش کارت‌گرافیک AMD RX 480 بصورت جهانی رسماََ آغاز شد

Recommended Posts

درود

دوستان عزیز اول از همه هیجانات خودتون رو کنترل کنید . توهین به هر مجموعه در لیون کامپیوتر ممنوع میباشد

پست های دوستانی که حاوی توهین بود ویرایش و حذف شد

لینک به دیدگاه

قربون دهنت. یعنی همه جای دنیا اینجوری هست غیر از اینجا. منم حرفم همینه. اینجا ایرانه و ما بخوایم نخوایم ایرانی هستیم.

من فقط یه سری حقایق رو مرور میکنم برای دوستان رو این حساب که دوستان دست از خیال بافی و خوش آینده نگری بردارن و با واقعایت کنار بیان.

منم خودم بعد از سه سالو نیم دست به گرافیکم نزدمم چون واقعا توان هزینه های بالا رو ندارم.

مشکل اصلی هم اینه که خیلی ما فلسفه ارتقای PC رو وقتی بودجون نامحدود نیست نمیدونیم. و مینالیم که چرا PC به ما حال نمیده؟ نه رو حساب گیم پلی، رو حساب سخت افزارش.

والله تو ایران همه ی کالاها اینجوری بی حساب و کتاب  نیستن و فقط بعضی از کالاها اینجوری بی سرو سامون قیمتگذاری میشن.

گلگی من از شما اینه حداقل وقتی میدونین که اینجا ایرانه و با جاهای دیگه فرق داره به این کارشون حق ندیدن.

لا اقل نگین نوش جونشون بگین کوفته جونشون :laughing:

لینک به دیدگاه

خوب وقتی گرونه نخرین . تو full hd همون 960 و 750 ti هم کفایت میکنه .

لینک به دیدگاه

خوب وقتی گرونه نخرین . تو full hd همون 960 و 750 ti هم کفایت میکنه .

960 برای FullHD بازی های جدید ؟؟

کیفیت Normal با 30 فریم هم شد بازی کردن ؟

خوب این طور باشه طرف میره کنسول میخره دیگه ! ارزون تر هم در میاد !

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

منظور این بود که منتظر باشین تا به قیمت واقعیش برسه

لینک به دیدگاه

سلام زنگ بزنید 124 خبر دهید تا جلوی گران فروشی رو بگیرند

ویرایش شده توسط ali m
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میخوای بدونی چه جوری حساب میکنن؟

وقتی کارت RZ 495 میاد و از کارت GTX 899 یک ملیونی قوی تره و از کارت R3 133 یکو دیویستی ضعیف تره، قیمتش میشه بازه بین 1 و 1.2 میلیون. که به نظر من منطقیه. شما نگاه کن اکبند 980 و 970 و 390 و 380 چقدره مشخصا قیمت 480 در میاد.

شما داری برای یه کارت 8 گیگ (کاری به آنلاک ندارم) 1200 میدی، به نظر من خوبه. چون به جیب منو شما نمیخوره، دلیل نمیشه شرکتی محصولشو با ضرر بفروشه. قدرت خرید من و شما پایینه، ما باید درآمدمونو افزایش بدیم یا انتظارمونو کاهش (انتظار از دنایی گیم و تنظیمات گرافیکی منظورمه). حتی اگه 1080تومانم بود باز یه عده صداشون در میومد. اگه 980 هم بود باز یه عده میگفتن کارت رفرنس ارزش نداره انقدر پول. اگه 880 هم بود یه عده میگفتن نخرین هر کی خریده روز اول سیستمش سوخته (درحالی که دستشون به این کارت نخورده) و همین جوری تا آخر شاهد این دست جوک ها میبودیم.

دیگه به بچه مهد کودکم بگی سه تا 300 تا چند تا میشه ... میگه 901 (هزار تومانم کمیسیون خودشو در نظر گرفته!) رو این حساب دلیل نمیشه که کارت فلان دلـ×ـاری، قیمتش بهمان ریال باشه.

به قول اتر جان اگه یه شرکت داره پول زور میگیره تکلیفش روشنه و خدا تو کاسش میزاره؛ اما من اینو بهش اضافه میکنم که اگه یکی این وسط پیدا میشه و با تنوع محصول و سود منطقی تو این گیرو دار سیا30 به فعالیت خودش ادامه میده تا حداقل این محصولات رو از نزدیک ببینیم، نوش جونش.

3 تا 300 رو از کجا اوردین؟؟؟ 1060 نیست که 480 هست قیمتشم 240 هست نه 300 !!!

240*3800=912 

نه 1 تومن ته تهش !!!

1180 چی میگه این وسط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

240*3800=912 

نه 1 تومن ته تهش !!!

پول گارانتی + گمرک + سهم فروشنده.

گرچه بنده شخصاََ حتی 1% هم به شیوه‌ی قیمت گذاری قطعات کامپیوتر اعتقاد ندارم، ولی با یه بخشی از صحبت آقا ایمان موافقم: متأسفانه سطح درامد ما بسیار پایینه و توقع ما هم نسبتاََ بالاست. دیگه مثل قدیما نیست که یه سیستم ببندیم و راحت 5-6 سال باهاش سر کنیم، توی دوره‌ی زمانی فعلی، هر روز یک محصول جدید معرفی میشه که نسبت به محصول دیروزی بهتر هست و ما فقیر فقرا هم نسبت به داشتنش هایپ می‌شیم و وقتی هم که این محصول وارد می‌شه، قیمتش نامناسب هست و به ذوقمون می‌خوره.

توی این چند سال واقعاََ پیشرفت زیادی در حوضه‌ی سخت‌افزار کامپیوتر داشتیم! الان یک کارت 250 دلاری GTX 1060 داره کارایی کارت GTX 980 که قیمتش بالای 2 میلیون تومن بود رو ارائه می‌ده! سه سال پیش کی می‌دونست رزولوشن 4K و 2K چی هست، ولی الان این دو رزولوشن یکی از مبناهای اصلی خرید هر قطعه‌ی کامپیوتری هست و دو کنسول فعلی XBOX 1 و PS4 بخاطرش بازنشسته شدند! خیلی‌ها! هر کنسول توی هر نسل حداقل 5-6 سال عمر مفید می‌کرد، ولی این نسل کلاََ ناپایداری در سخت‌افزار و فناوری شدیده!

واقعیت مجازی هم داره به یک استاندارد تبدیل میشه، رزولوشن‌ها گسترده‌تر شدن و معلوم نیست فردا چه استاندارد جدید دیگه قراره معرفی بشه.

تنها راه زنده موندن در این آشفته بازار دنیای کامپیوتر در ایران، کم کردن سطح توقع + استفاده‌ی مفید و چند ساله از قطعات کامپیوتر، بخصوص کارت‌گرافیک و CPU هست. داخل بازی با تنظیمات متوسط، 30 فریم می‌گیرید؟ باید باهاش کنار بیایم. باید پولمونو برای زمان مناسب جمع و از کوچ قطعاتی هر ساله خودداری کنیم.

در یه دورانی، قبل اینکه اینترنت مثل چند سال اخیر باب و مد بشه، من اصلاََ نمی‌دونستم قدرت کارت‌گرافیک به چی هست و منم مثل اکثر مردم فکر می‌کردم "هر چی حافظه‌ی ویدئویی کارت بیشتر باشه، قویتر هست"!. توی اون دوران به فروشنده مثلاََ می‌گفتیم "آقا، سیستم من بازی IGI 2 و GTA SA رو باز نمی‌کنه، 200 تومن هم پول دارم، یه کارت گرافیک بده که بتونم این دوتا بازی رو اجرا کنم!" و اون بنده خدا هم مثلاََ میومد یه کارت HD 5450 نسخه‌ی 4 گیگابایت به ما میداد و ما هم خوش بودیم که تونستیم بازیها رو اجرا کنیم، اون موقع‌ها اصلاََ نمی‌دونستیم رزولوشن چیه، تسلیشن چیه، DirectX چیه، حافظه‌ی کودا و سایه زن چیه، ما فقط قصد داشتیم بازی کنیم، همین! حالا به هر جوری که ممکن بود.

ولی با گذشت زمان، سواد ما هم بیشتر شد و توقع ما هم بالاتر! حالا من نمی‌دونم این افزایش آگاهی، برای ما خوب بود یا بد؟ از یه طرفی، دیگه می‌دونیم چی خوبه و چی بده، ولی از طرفی هم حرس زیاد می‌خوریم، تا می‌بینیم فریم بازی از 60 کمتر میشه، به خودمون می‌گیم "وقت، وقت ارتقاء سیستم هست!"، هر چند اگه همین پارسال قطعه خریده باشیم.

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

گرچه بنده شخصاََ حتی 1% هم به شیوه‌ی قیمت گذاری قطعات کامپیوتر اعتقاد ندارم، ولی با یه بخشی از صحبت آقا ایمان موافقم: متأسفانه سطح درامد ما بسیار پایینه و توقع ما هم نسبتاََ بالاست. دیگه مثل قدیما نیست که یه سیستم ببندیم و راحت 5-6 سال باهاش سر کنیم، توی دوره‌ی زمانی فعلی، هر روز یک محصول جدید معرفی میشه که نسبت به محصول دیروزی بهتر هست و ما فقیر فقرا هم نسبت به داشتنش هایپ می‌شیم و وقتی هم که این محصول وارد می‌شه، قیمتش نامناسب هست و به ذوقمون می‌خوره.

توی این چند سال واقعاََ پیشرفت زیادی در حوضه‌ی سخت‌افزار کامپیوتر داشتیم! الان یک کارت 250 دلاری GTX 1060 داره کارایی کارت GTX 980 که قیمتش بالای 2 میلیون تومن بود رو ارائه می‌ده! سه سال پیش کی می‌دونست رزولوشن 4K و 2K چی هست، ولی الان این دو رزولوشن یکی از مبناهای اصلی خرید هر قطعه‌ی کامپیوتری هست و دو کنسول فعلی XBOX 1 و PS4 بخاطرش بازنشسته شدند! خیلی‌ها! هر کنسول توی هر نسل حداقل 5-6 سال عمر مفید می‌کرد، ولی این نسل کلاََ ناپایداری در سخت‌افزار و فناوری شدیده!

واقعیت مجازی هم داره به یک استاندارد تبدیل میشه، رزولوشن‌ها گسترده‌تر شدن و معلوم نیست فردا چه استاندارد جدید دیگه قراره معرفی بشه.

تنها راه زنده موندن در این آشفته بازار دنیای کامپیوتر در ایران، کم کردن سطح توقع + استفاده‌ی مفید و چند ساله از قطعات کامپیوتر، بخصوص کارت‌گرافیک و CPU هست. داخل بازی با تنظیمات متوسط، 30 فریم می‌گیرید؟ باید باهاش کنار بیایم. باید پولمونو برای زمان مناسب جمع و از کوچ قطعاتی هر ساله خودداری کنیم.

+1

احسنت درود بر شما  @};-

واقعاً بهترین چاره برای این دوره هستش .

لینک به دیدگاه

+1

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه بفرمایید این گمرک و گارانتی و سود چجوری تو 1070 و 1080 حساب کردن اونا دلاری 3800 شدن این 480 شد 5000 تومن ؟؟؟  ^_^

شاید فردا اومدن یه pc تولید کردن قدرت یک ابر رایانه ها رو بتنهایی داشت اونموقع باید بیان قیمت میلیاردی بزارن روش با این که قیمت واقعیش چیز دیگس... پیشرفت تکنولوژی چه ربطی به قیمت فروش و واردات داره اخه ؟؟؟  :-?  

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

240*3800=912 

نه 1 تومن ته تهش !!!

مثال زدم نیما جان. منظورم رسمه چرتگه دست گرفتنه.

من واقعا از سن بعضیا تعجب میکنم. چرتکه دستمونه و تو کشوری که مردمش به خیلی از چیزا مثل پیش خرید کالا (حمایت بجا از فروشنده منصف مثلا) اعتقادی ندارن پیش بینی های شاخ دار میکنیم. اونم با چه استنادی؟ به جیبمون نگاه کردیم؟ نه! به وضع کشور نگاه کردیم؟ نه! فقط چون بلیدیم از PC استفاده کنیم به خودمون جرات میدیم تو کاری که یک درصد درش سر رشته نداریم نظر میدیم. بد بختی مملکتمونم همینه. بیان خونه زندگیمونم از طلا بگیرن بازی میشینم پشت سرشون ال میگیم بل میگیم. والله، به قول یارو هرچی سرمون باید حقمونه.

همینی که آلفابت "بزودی" تبدیله میشه به نامبر خیلی جای شکرش باقیه به خدا. یه نگاه به این بیچاره بندازین:

http://lioncomputer.ir/product/6825/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C++GTX+980+Ti+Lightning/

شاید یکی آرزوی خرید اینو داشته، شاید یکی میخواسته این کارتو کلکسیون کنه ولی فقط به خاطر تنبلی ایکس و ایگرگی باید این آرزورو به گور ببره. پس ناشکر نباشید. گفتم قیمت پایین باشه یه ساز میزنیم بالا باشه یه ساز میزنیم. هم میخوایم شرکت های وارد کننده به خاک سیاه بشینن چون ما نمیخوایم قیمت تایین شدرو بپزیریم، هم میخوایم کارت ها زود وارد شن دیر تموم شن ولی ما به خودمون تکون ندیم درآمد زایی کنیم. هم خرو میخوایم، «هم خرما رو هم خدارو واین سه "خ" فقط حق خودمون میدونم نه دیگران، دیگران میتونن برن بمیرن از گشنگی؛ به من چیه؟» همینو میگیم دیگه.

بزرگ شید آقا، چون دنیا بزرگه.

لینک به دیدگاه

میشه بفرمایید این کمرک و گارانتی و سود چجوری تو 1070 و 1080 حساب کردن اونا دلاری 3800 شدن این 480 شد 5000 تومن ؟؟؟  ^_^

یک احتمال قوی‌ای که هست، موجودیت کم کارت RX 480 در حال حاضر هست. همیشه همینطوری بوده که وقتی یه محصولی با بار اول وارد بازار میشه، قیمتش نوجومیه که در حوضه‌ی کارت‌گرافیک به وفور دیده میشه.

احتمال دیگه، گل کردن معرفت وارد کننده‌ها و دلالان گرامی نسبت به این کارت هست.

لینک به دیدگاه

قیمت هم اکنون در سراسر دنیا خوب هست به غیر از یه گربه که همیشه خوب نیست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثال زدم نیما جان. منظورم رسمه چرتگه دست گرفتنه.

من واقعا از سن بعضیا تعجب میکنم. چرتکه دستمونه و تو کشوری که مردمش به خیلی از چیزا مثل پیش خرید کالا (حمایت بجا از فروشنده منصف مثلا) اعتقادی ندارن پیش بینی های شاخ دار میکنیم. اونم با چه استنادی؟ به جیبمون نگاه کردیم؟ نه! به وضع کشور نگاه کردیم؟ نه! فقط چون بلیدیم از PC استفاده کنیم به خودمون جرات میدیم تو کاری که یک درصد درش سر رشته نداریم نظر میدیم. بد بختی مملکتمونم همینه. بیان خونه زندگیمونم از طلا بگیرن بازی میشینم پشت سرشون ال میگیم بل میگیم. والله، به قول یارو هرچی سرمون باید حقمونه.

همینی که آلفابت "بزودی" تبدیله میشه به نامبر خیلی جای شکرش باقیه به خدا. یه نگاه به این بیچاره بندازین:

http://lioncomputer.ir/product/6825/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C++GTX+980+Ti+Lightning/

شاید یکی آرزوی خرید اینو داشته، شاید یکی میخواسته این کارتو کلکسیون کنه ولی فقط به خاطر تنبلی ایکس و ایگرگی باید این آرزورو به گور ببره. پس ناشکر نباشید. گفتم قیمت پایین باشه یه ساز میزنیم بالا باشه یه ساز میزنیم. هم میخوایم شرکت های وارد کننده به خاک سیاه بشینن چون ما نمیخوایم قیمت تایین شدرو بپزیریم، هم میخوایم کارت ها زود وارد شن دیر تموم شن ولی ما به خودمون تکون ندیم درآمد زایی کنیم. هم خرو میخوایم، «هم خرما رو هم خدارو واین سه "خ" فقط حق خودمون میدونم نه دیگران، دیگران میتونن برن بمیرن از گشنگی؛ به من چیه؟» همینو میگیم دیگه.

بزرگ شید آقا، چون دنیا بزرگه.

ناشکری اینه من بجای یه ماشین 100 تومنی برم ماشین لوکس 1 تومنی بخرم بعد بگم چرا قیمت واقعیش مثلا 700 تومن میشه چرا اینا 300 تومن بیشتر میگیرند... در صورتی که با همین 100 تومنی میشه لذت برد و کارتو پیش ببری...

این کارت 480 یه کارت لوکس نیست که بگیم اقا جنس لوکس می خری همین که وارد کردن برو خدارو شکر کن و خوشحال باش... الان 4k بازی کردن رو میشه گفت کالای لوکس اما fhd که دیگه رو به غروبه لوکس بحساب نمیاد حداقل لازمه یه سیستم گیمینگه...  :-?

یعنی از کنسول هم باید تو سری بخوریم برای خرید یک pc معمولی و نرمال حال حاضر دنیا ... اصلا amd این کارت رو برای همین با این قیمت داد زدن ر**ن تو این قضیه رفته ...  *dry#

خدارو شکر کنم چیه؟؟؟  احتمالا شما از اونایی که یارو انگشتش رو می خوان قطع کنند بهش می گن برو خدارو شکر کن دستت رو قطع نمی کنند...  :mad:

کسی ارزوی لایتنینگ داره بایدم بره پول زور بده تا ارزوش براورده بشه ... اما داشتن یه 480 رفرنس کجاش ارزو می خواد این درخواست و یا خواسته هست نه ارزو...  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

قیمت هم اکنون در سراسر دنیا خوب هست به غیر از یه گربه که همیشه خوب نیست 

خخخخخخخخ

وارد کننده های گردن کلفت باید رقیب داشته باشن که اینطور نشه . تا قیمت بخواد توی ایران نرمال بشه نسل جدید اومده

جدا از اینا هیچ وقت از AMD نامید نشدم . یادش بخیر سال 82 83 اولین سیستمم رو بستم کپی پیست بلد نبودم ولی یه اتلون 64 بیت قسطی تهیه کردم. واقعا یه سر و گردن اون روزها نسبت به اینتل داشت.

ویژگی AMD اینکه که به فناوری های جدید بیشتر از خیلی چیز ها اهمیت میده. مثل از سال 2007 تا الان داره روی APU کار میکنه. الان هم توی سری ZEN پل شمالی رو برده توی سی پی یو این یعنی شاهکار این یعنی عشق برای ارتقاء.

- قیمت مین برد ها پایین میاد

- با توجه به پردازنده بهترین چیپست باهاش ست میشه

- یک کولر فوق العاده تضمین میکنه آورکلاک و سلامت کل سیستم رو.

- دسترسی رم بسیار بهتر میشه .

- حجم مین برد کم میشه. دیگه نیاز نیست بین چیپست خوب و امکانات مثل صدا و شبکه و کیفیت یکی رو برای بودجه محدود انتخاب کنید.

- مهم تر از همه دیگه اینتل با 14 نانو و ترد دیگه نمیتونه باجگیری کنه. ( فقط پوز این اینتل رو میزد امسال عالی میشد)

- خلاصه اولین آپدیت درست و حسابی برای سیستم های متوسط و قوی محسوب میشه از 2011 . اگه خراب کنه کارش تمومه

-

لینک به دیدگاه

در یه دورانی، قبل اینکه اینترنت مثل چند سال اخیر باب و مد بشه، من اصلاََ نمی‌دونستم قدرت کارت‌گرافیک به چی هست و منم مثل اکثر مردم فکر می‌کردم "هر چی حافظه‌ی ویدئویی کارت بیشتر باشه، قویتر هست"!. توی اون دوران به فروشنده مثلاََ می‌گفتیم "آقا، سیستم من بازی IGI 2 و GTA SA رو باز نمی‌کنه، 200 تومن هم پول دارم، یه کارت گرافیک بده که بتونم این دوتا بازی رو اجرا کنم!" و اون بنده خدا هم مثلاََ میومد یه کارت HD 5450 نسخه‌ی 4 گیگابایت به ما میداد و ما هم خوش بودیم که تونستیم بازیها رو اجرا کنیم، اون موقع‌ها اصلاََ نمی‌دونستیم رزولوشن چیه، تسلیشن چیه، DirectX چیه، حافظه‌ی کودا و سایه زن چیه، ما فقط قصد داشتیم بازی کنیم، همین! حالا به هر جوری که ممکن بود.

ولی با گذشت زمان، سواد ما هم بیشتر شد و توقع ما هم بالاتر! حالا من نمی‌دونم این افزایش آگاهی، برای من خوب بود یا بد؟ از یه طرفی، دیگه می‌دونیم چی خوبه و چی بده، ولی از طرفی هم حرس زیاد می‌خوریم، تا می‌بینیم فریم بازی از 60 کمتر میشه، به خودمون می‌گیم "وقت، وثت ارتقاء سیستم هست!"، هر چند اگه همین پارسال قطعه خریده باشیم.

میدونید وقتی طرف از چیزی اطلاع نداره به کمش هم راضیه .

اما وقتی آدم میفهمه که چیز بهتری هم هست اون رو میخواد و قبلی از چشمش میفته .

راستش من مثل خیلی از گیمر های دیگه به یک بازی علاقه دارم در مورد من این بازی کانتره شاید بقیه به فوتبال ، دوتا و ... علاقه داشته باشن .

برای 90 در 100 مواقع من دارم کانتر میزنم . چون اکثر بازی ها رو زود تموم میکنم و میشینم دوباره پای کانتر .

پس برای من یه کارت خفن مثل 1080 فقط 10 در 100 مواقع کاربرد داره ( جدا از بحث کانورتهایی و کارهایی ز این دست که گاه به گاه انجام میدم )

بنا بر این برای یکی مثل من کارت 7770 هم بسیار خوبه !!! درسته من اگر 1080 هم داشته باشم میشینم باهاش بازی هایی میکنم که کارت رو زیر 100 در 100 لود میبره و از همه امکاناتش استفاده میکنم اما این مورد نهایت 10 در 100 مواقع میشه .

خب شاید یه سوال بزرگ پیش بیاد . چرا منی که یه 7770 هم برام زیاده به کارتی مثل 470 فکر میکنم ؟؟؟

دلیل اصلیش هم اینه که من هم مثل هر آدم دیگه ای میخوام از آخرین تکنولوژی لذت ببرم .

میخوام بتونم وقتی به سیستمم نگاه میکنم یه کارت با آخرین تکنولوژی رو ببینم . نه یک کارت از رده خارج شده .

و اگر منصفانه نگاه کنیم یه کارت 470 واقعا حق منه . یه کارت در حد 470 برای چند سال کار من رو راه میندازه ، حداقل 4 سال ازش استفاده میکنم یعنی بیشتر از 1000 روز ، اگر قیمت 470 رو به هزار تقسیم کنیم میبینیم که اصلا زیاد نیست . به خدا گناه نکردیم توی ایران به دنیا اومدیم . درد دل خیلی از کاربرها همینه .

من خیلی راحت میتونم چشمم رو ببندم و بگم گور باباش ، چون گیم توی زندگیم کمتر از 1 درصد نقش داره . بودن در کنار خانواده و صحبت با دوستان و حتی خوردن یه لیوان چای برام لذت بخش تر از تموم کردن cod هست . اما این دلیل نمیشه که چشمم رو ببندم و بگم من که نمیخوام اونهایی هم که میخوان به د.... .

.................

الان هم آب توی دل من تکون نخورد . برای من فرق چندانی نداره . بلاخره این کارت هم میاد زیر دستم ( اتفاقا خیلی طول نمیکشه نهایت 1 یا 2 سال ) توی این مدت هم براش حسابی گیم میاد ( تازه گیم ها هم آپدیت میشن هم اگر قراره کرک بشن کرک میشن ) به جرات میتونم بگم یکی از کسانی هستم که با کمترین هزینه و کمترین زحمت بیشترین حال رو با کارت گرافیک میکنم !!!

یه 280x دسته 2 میخرم توی 1 هفته حداقل 5 تا بازی خفن با آخرین آپدیت و کمترین لگ بازی میکنم بعدشم میدم دست مشتری ! دوباره یه کارت ضعیف در حد 7770 نصب میکنم و میشینم پای کانتر !!!

برام هزینه ای نداره جز این که یه مدت پولم خوابیده . البته یه مدتیه که کلا از گیم دورم !!! ولی اشکال نداره عوضش بازی های خوب بیشتری برای بازی کردن دارم !!!

اما نمیتونم نسبت به گرون بودن بی تفاوت باشم .

لینک به دیدگاه

میدونید وقتی طرف از چیزی اطلاع نداره به کمش هم راضیه .

اما وقتی آدم میفهمه که چیز بهتری هم هست اون رو میخواد و قبلی از چشمش میفته .

راستش من مثل خیلی از گیمر های دیگه به یک بازی علاقه دارم در مورد من این بازی کانتره شاید بقیه به فوتبال ، دوتا و ... علاقه داشته باشن .

برای 90 در 100 مواقع من دارم کانتر میزنم . چون اکثر بازی ها رو زود تموم میکنم و میشینم دوباره پای کانتر .

پس برای من یه کارت خفن مثل 1080 فقط 10 در 100 مواقع کاربرد داره ( جدا از بحث کانورتهایی و کارهایی ز این دست که گاه به گاه انجام میدم )

بنا بر این برای یکی مثل من کارت 7770 هم بسیار خوبه !!! درسته من اگر 1080 هم داشته باشم میشینم باهاش بازی هایی میکنم که کارت رو زیر 100 در 100 لود میبره و از همه امکاناتش استفاده میکنم اما این مورد نهایت 10 در 100 مواقع میشه .

خب شاید یه سوال بزرگ پیش بیاد . چرا منی که یه 7770 هم برام زیاده به کارتی مثل 470 فکر میکنم ؟؟؟

دلیل اصلیش هم اینه که من هم مثل هر آدم دیگه ای میخوام از آخرین تکنولوژی لذت ببرم .

میخوام بتونم وقتی به سیستمم نگاه میکنم یه کارت با آخرین تکنولوژی رو ببینم . نه یک کارت از رده خارج شده .

و اگر منصفانه نگاه کنیم یه کارت 470 واقعا حق منه . یه کارت در حد 470 برای چند سال کار من رو راه میندازه ، حداقل 4 سال ازش استفاده میکنم یعنی بیشتر از 1000 روز ، اگر قیمت 470 رو به هزار تقسیم کنیم میبینیم که اصلا زیاد نیست . به خدا گناه نکردیم توی ایران به دنیا اومدیم . درد دل خیلی از کاربرها همینه .

من خیلی راحت میتونم چشمم رو ببندم و بگم گور باباش ، چون گیم توی زندگیم کمتر از 1 درصد نقش داره . بودن در کنار خانواده و صحبت با دوستان و حتی خوردن یه لیوان چای برام لذت بخش تر از تموم کردن cod هست . اما این دلیل نمیشه که چشمم رو ببندم و بگم من که نمیخوام اونهایی هم که میخوان به د.... .

.................

الان هم آب توی دل من تکون نخورد . برای من فرق چندانی نداره . بلاخره این کارت هم میاد زیر دستم ( اتفاقا خیلی طول نمیکشه نهایت 1 یا 2 سال ) توی این مدت هم براش حسابی گیم میاد ( تازه گیم ها هم آپدیت میشن هم اگر قراره کرک بشن کرک میشن ) به جرات میتونم بگم یکی از کسانی هستم که با کمترین هزینه و کمترین زحمت بیشترین حال رو با کارت گرافیک میکنم !!!

یه 280x دسته 2 میخرم توی 1 هفته حداقل 5 تا بازی خفن با آخرین آپدیت و کمترین لگ بازی میکنم بعدشم میدم دست مشتری ! دوباره یه کارت ضعیف در حد 7770 نصب میکنم و میشینم پای کانتر !!!

برام هزینه ای نداره جز این که یه مدت پولم خوابیده . البته یه مدتیه که کلا از گیم دورم !!! ولی اشکال نداره عوضش بازی های خوب بیشتری برای بازی کردن دارم !!!

اما نمیتونم نسبت به گرون بودن بی تفاوت باشم .

بی‌تفاوتی یعنی اینکه ما به شرایطمون فکر نکنیم و چشم بسته فقط بخریم.

اگه از بین 10 نفر، حداقل 7 نفر بجای ایکنه هر ساله سیستم‌شون رو ارتقاء بدن، به همون سیستم فعلیشون قانع باشن و با محدودیت کنار بیان، ولی همزمان پول جمع کنند تا مثلاََ 4 سال دیگه سیستم رو ارتقاء بدن، اون موقع هست که واردکننده‌ها برای جلب کردن نظر کاربرا، قیمت‌هارو بهتر و رقابتی‌تر می‌کنند، چون جنس‌هاشون روی دستشون می‌مونه (مثل قضیه قیمت GTX 980 که یکدفعه 500 تومن افت قیمت خورد.).

لینک به دیدگاه

بهترین نخریدنه اینقدر نخرین تا رو دستشون بمونه عذا نیست که اگه نخوریم میمیریم چند وقت بازی نمیکنیم

بارها گفتم تموم این مشکلات موقعی حل میشه که نمایندگی رسمی شرکتا اینجا باشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من الان یه خشم کاذب جلو چشم هممونو گرفته. قیمت این کارت تا قبل از پاییز متعادل میشه. نه به خاطر معرفی نسل جدید، نه به خاطر ورود 1060 یا 470.

چون قیمت الان حبابه و ما یادمون رفت بهش اشاره کنیم. هر قطعه ای که میاد اوایل همینه. همون زمان GTX480 هم من یادمه اینجوری بود.

این قلق کاره، یه عده منتظر کارت بودن این کارتو با همین قیمت میخرن و تو ماه اول فکر کن 100 تا فروش بره، خب عطش اینا که نشست وارد کننده میاد قیمت کارتو یه صد تومان میکشه پایین مثلا؛ حالا اونایی که منتظر تخفیف بودن میان میخرن و تو ماه دوم صد تا دیگه از این کارت میفروشه. بعد این گروه دوم میان تو فروم تعریف میکنن که کارتو خریدیم. حالا گروه سوم که با انگیزه ای که دارن میخوان بخرن ولی موجودی تمومه مثلا، پس صبر میکنن و نقشه میکشن که تا اومد بخرن، حالا ممکنه شرکت 50 تومان بکش روی قیمتی که هست (سوء استفاده از این عطش) یا 50 تومان کم کنه (برای سری ترانزیت دوم بیشتر وارد کنه) بسته به مارکت و بازار یابی خودش باز تو ماه چهارم 100 دیگه تا میفروشه. این یه مثال بود که بدونید اولا این کارتا هیچ وقت رو دستشون باد نمیکنه چون نمایندگی رسمین و همیشه آمادگی این باد کردن رو شرکت مادر داره نه اینا و پلن هاش (مقابله با بحران) از قبل ریخته شده، هم اینکه هر قیمتی بزاره نتنها فروش میره بلکه از قبل فروش رفته و فاکتورش پیچیده شده، فقط بحث اینکه من به این قیمت بگم بله یا بگم خیر؛ هر دو گذینه شرکت فروششو کرده و کسی که سرش بی کلاه میمونه منم (حالا من باید با این بی کلاهی کنار بیام یا بشینم زانوی غم بغل بگیرم).

تمام حرف من اینه، خیال پردازی جز عذاب وجدان و خود خوری هیچ ثمره ای نداره. مرجعتون رو بزارید بازار و فروشگاه ها نه چرتکه و ماشین حساب.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...