رفتن به مطلب

ناکام گذاشتن کلاهبرداران با سیستم واسطه لیون

Recommended Posts

سلام

شما یه سیستم به قول شما معرفی کن که 1 درصد کارمزد بگیره

من تا حالا از سیستم واسطه استفاده نکردم یعنی نیازی نبوده خدارو شکر دوستان اعتماد دارن ولی واقعا برای بعضی از دوستان کارامد هست و 1 درصد هم میشه گفت اصلا به حساب نمیاد یعنی هر 1 میلیون 10 هزار تومن؟!؟!؟

ایسام و ال دیجیتال اگر مثل لیون بودن که خوب بود درصد اونها با لیون قابل مقایسه هست؟ لیون واقعا داره حق خودشو میگیره؟

یاعلی

""کارمزد در نظر گرفته شده برای لیون کامپیوتر تا اطلاع ثانوی فقط 1 درصد می باشد . و این مبلغ به اضافه هزینه انتقال ( بین 500 تا 1000 تومان ) از مبلغی که قبلا خریدار واریز کرده کسر و به حساب فروشنده واریز خواهد شد .""

شما ببین اقای حسینی و بچه های لیون چقدر عزیز و ارزشمند هستند که یک هفته وقت گذاشتند و شما بهشون زنگ زدی و در کل درگیر این ماجرا شدن و در اخر هم با کمال محبت مبلغ شما رو برگردودندن بعلاوه مانع کلاهبرداری شدند ! درود به شرفشون  @};-  @};-  @};- 

اگر از نظر شما %1 تو این کشور کارمزد حساب میشه من واقعا از شما عذر میخوام 

بدون چشم داشت یعنی 0% , ولی اگه حتی یک میلیونیوم درصد هم کارمزد باشه باز اسمش بدون چشم داشت نیست , فکر نکنم از این ساده تر بشه توضیح داد ! ضمنا منم نگفتم واسطه ی لیون بده و دارم میگم استفاده از این واسطه ها خیلی کار عاقلانه ای هست و منم قبلا از این سیستم آل دیجیتال برای گوشی استفاده کردم !

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

بنده هم چندین بار از این سیستم استفاده کردم خدا حفظ کنه بانیان واسطه لیون رو 

واقعا 1 % هیچی نیست خدا خیرشون بده خودم به شخصه حاضرم بیشتر مبلغ برای واسطه پرداخت کنم

مثلا هر طرف 1 % بدن که واقعا حق لیون هست خدا خیرشون بده

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

چون برای بنده پول رو بدون کسر مبلغ عودت دادن بهمین خاطر عرض کردم بدون چشم داشت .

مورد شما چون معامله ایی صورت نگرفته ،چند روزی مبلغ تو حساب جناب حسینی بوده بعد عودت دادن به حساب شما ،

اگر معامله صورت میگرفت درصد هم کسر میشد

لینک به دیدگاه

دررود خدمت دوستان لیون

سیستم واسطه لیون خوب هست ولی چند تا نکته دارع که باید قبلش بهش توجه کنیم.الان در نظر بگیریم من فروشنده هستم و جنس رو برای طرف مقابل میفرستم و قبلش خریدار پول رو تو لیون واریز کرده.

الان مثلا من یع مانیتور فروختم و کلی عکس و تضمین که اقا مانیتور سالم هست. به طرف مقابلم به علت داشتم امتیاز خرید کم بی اعتمادم برای همین فرصت تست ندادم. جنس به دست خریدار سالم میرسه ولی از بی احتیاطی خریدار مانیتور میفته زمین و ترک میگیره. الان چی میشه ایا پول به حساب طرف مقابل میره و من میمونم رو هوا یا نه راه حلی داره؟

دوباره میگم من خریدار الان مشکلم فروشنده هست که بهش اطمینان ندارم از کالام درست استفاده کنه یا نه؟ تکلیفم چیه؟

اگع سیستم واسطع بدین گونه بود که مثلا پول و کالا همزمان به لیون فرستاده میشد .بعد از بررسی از صحت واریز و سالم بودن کالا در لیون پول و کالا به طرفین ارسال میشد حرفی نبود .سیستم واسطه بی نقص میشد که این خودش جای بحث داره با در دسر های خاص خودش.

نکته دیگه این هست که پول از مبلغ خرید کم میشه و این فروشندست که متحمل این هزینه میشه . در صورتی که بخواهیم از واسطه استفاده کنیم باید قبلش مبلغ کسر شده رو به دست بیاریم تقسیم بر دو کنیم که دو طرف متحمل این هزینه بشن.

بعد دوستانی که گفتن ا درصد چیزی نیست بگم که 1 درصد تو مبلغ بالا مثلا دو ملیون رقم قابل توجهی میشه .گرچه ا درصد نیستو کمی بیشتر هست .

با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

دررود خدمت دوستان لیون

سیستم واسطه لیون خوب هست ولی چند تا نکته دارع که باید قبلش بهش توجه کنیم.الان در نظر بگیریم من فروشنده هستم و جنس رو برای طرف مقابل میفرستم و قبلش خریدار پول رو تو لیون واریز کرده.

الان مثلا من یع مانیتور فروختم و کلی عکس و تضمین که اقا مانیتور سالم هست. به طرف مقابلم به علت داشتم امتیاز خرید کم بی اعتمادم برای همین فرصت تست ندادم. جنس به دست خریدار سالم میرسه ولی از بی احتیاطی خریدار مانیتور میفته زمین و ترک میگیره. الان چی میشه ایا پول به حساب طرف مقابل میره و من میمونم رو هوا یا نه راه حلی داره؟

دوباره میگم من خریدار الان مشکلم فروشنده هست که بهش اطمینان ندارم از کالام درست استفاده کنه یا نه؟ تکلیفم چیه؟

اگع سیستم واسطع بدین گونه بود که مثلا پول و کالا همزمان به لیون فرستاده میشد .بعد از بررسی از صحت واریز و سالم بودن کالا در لیون پول و کالا به طرفین ارسال میشد حرفی نبود .سیستم واسطه بی نقص میشد که این خودش جای بحث داره با در دسر های خاص خودش.

نکته دیگه این هست که پول از مبلغ خرید کم میشه و این فروشندست که متحمل این هزینه میشه . در صورتی که بخواهیم از واسطه استفاده کنیم باید قبلش مبلغ کسر شده رو به دست بیاریم تقسیم بر دو کنیم که دو طرف متحمل این هزینه بشن.

بعد دوستانی که گفتن ا درصد چیزی نیست بگم که 1 درصد تو مبلغ بالا مثلا دو ملیون رقم قابل توجهی میشه .گرچه ا درصد نیستو کمی بیشتر هست .

با تشکر از دوستان

سوال خوبی بود

فرض کنیم طرف بگرده قطعه مشابه قطعه خودش که سوخته یا خراب شده بگرده معامله با سیستم واسطه لیون انجام بشه

چطور میشه ثابت کرد قطعه سالم با سوخته یا خراب تعویض شده

این وسط مدت زمانی که هدر شده چی ؟

وقتی که صرف شده چی؟

شماره سریال گاهی یه برچسب یا نوشته کارتن هست

رو این هم نمیشه اکتفا کرد

با این وضع چطور حق به صاحب واقعی باز میگرده

جا تجدید نظر داره

لینک به دیدگاه

اون طرف که پول شمارو نخورده که عنوان کلاهبرداری رو بهشون میچسبونید ، بهتر نیست واژه مناسبتری استفاده کنید ( مثل بد قول ، بی مسئولیت و .... ) 

سیستم بشدت جای تجدید نظر داره ، طرف میاد پول رو میزنه به حساب بعد فروشنده قطعه رو مستقیم میده به خریدار ،اگه قطعه مورد نظر واقعا سالم باشه دو حالت پیش میاد : 1 - خریدار راضی هست و تائید سلامت میکنه و معامله تموم میشه ....2- خریدار به دلایلی از خریدش منصرف میشه ، بعد میاد یه عیبی روی قطعه میذاره ( 2 حالت داره یکی اینکه طرف میاد واقعا قطعه رو دستکاری میکنه طوری که به لحاظ فیزیکی معلوم نباشه ، دومی اینکه میاد میگه قطعه خرابه نمیخوام بدون اینکه دستکاری کنه مرجوع میکنه ) در دو حالتش مجبوره مرجوع کنه که به پولش برسه . مرحله بعد وقتی هست که قطعه به دست صاحب مال میرسه بعد صاحب مال میاد میگه قطعه من سالم بوده طرف روش ایراد گذاشته یا اینکه اصلا مشکلی نداره و الان داره بخوبی کار میکنه و مشتری دبه دراورده ، در حالت اول که مشکل بیخ پیدا میکنه ، حالا باید هر دو طرف N روز وقت بذارن تا معلوم بشه مشکل از طرف کی بوده ( شاید بشه شایدم نشه ) حالت دوم خوشبینانه ترین حالتش هست که بازم وقت و هزینه ای که هردو طرف متحمل شدن براشون بازی باخت - باخت رقم خورده . 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد تعویض قطعه که اون دوستمون گفتند  با ذکر شماره سریال برطرف میشه 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تنها راه رفع این مشکلات اینه که کاربران قطعاتشون رو به لیون بفرستن بعد لیون تائید کرد ، مبلغ به حساب فروشنده واریز و قطعه برای مشتری ارسال بشه .
خیلی راحت همه این مشکلات برطرف میشه ، البته مجموعه لیون نسبت به افزایش هزینه واسطه دستش باز هست که منطقی هست . درواقع میشه : هزینه واسطه گری + هزینه تست = پورسانت لیون که 50-50 بین طرفین تقسیم میشه .
ویرایش شده توسط spear
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون طرف که پول شمارو نخورده که عنوان کلاهبرداری رو بهشون میچسبونید ، بهتر نیست واژه مناسبتری استفاده کنید ( مثل بد قول ، بی مسئولیت و .... ) 

سیستم بشدت جای تجدید نظر داره ، طرف میاد پول رو میزنه به حساب بعد فروشنده قطعه رو مستقیم میده به خریدار ،اگه قطعه مورد نظر واقعا سالم باشه دو حالت پیش میاد : 1 - خریدار راضی هست و تائید سلامت میکنه و معامله تموم میشه ....2- خریدار به دلایلی از خریدش منصرف میشه ، بعد میاد یه عیبی روی قطعه میذاره ( 2 حالت داره یکی اینکه طرف میاد واقعا قطعه رو دستکاری میکنه طوری که به لحاظ فیزیکی معلوم نباشه ، دومی اینکه میاد میگه قطعه خرابه نمیخوام بدون اینکه دستکاری کنه مرجوع میکنه ) در دو حالتش مجبوره مرجوع کنه که به پولش برسه . مرحله بعد وقتی هست که قطعه به دست صاحب مال میرسه بعد صاحب مال میاد میگه قطعه من سالم بوده طرف روش ایراد گذاشته یا اینکه اصلا مشکلی نداره و الان داره بخوبی کار میکنه و مشتری دبه دراورده ، در حالت اول که مشکل بیخ پیدا میکنه ، حالا باید هر دو طرف N روز وقت بذارن تا معلوم بشه مشکل از طرف کی بوده ( شاید بشه شایدم نشه ) حالت دوم خوشبینانه ترین حالتش هست که بازم وقت و هزینه ای که هردو طرف متحمل شدن براشون بازی باخت - باخت رقم خورده . 

در مورد تعویض قطعه که اون دوستمون گفتند  با ذکر شماره سریال برطرف میشه 

تنها راه رفع این مشکلات اینه که کاربران قطعاتشون رو به لیون بفرستن بعد لیون تائید کرد ، مبلغ به حساب فروشنده واریز و قطعه برای مشتری ارسال بشه .
خیلی راحت همه این مشکلات برطرف میشه ، البته مجموعه لیون نسبت به افزایش هزینه واسطه دستش باز هست که منطقی هست . درواقع میشه : هزینه واسطه گری + هزینه تست = پورسانت لیون که 50-50 بین طرفین تقسیم میشه .

درود

پیشنهاد بدی نیست ولی خب اینجوری یه هزینه ارسال دومی هم به مجموع هزینه ها اضافه میشه که فک نکنم اینجوری برای خریداربصرفه.تنهاراهش عکس وفیلم برداری قبل از ارسال کالاهست که بعنوان مدرک دال بر صحت کالا هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...