رفتن به مطلب

تجهیز RX480 به کولرهای کاستوم +(تحلیل نتایج)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دیگه ته رفرنسش در اومد :D

1660165.jpg

گرافیک اسکور 24619

1660171.jpg

جهت  مقایسه :

attachicon.gif3dmark-113.png

محدودیت مصرف بیش از این اجازه نمیده برای رفرنس ولی بازم خوبه به نظر من.

ادامه دارد...

ایول یعنی با اورکردن تا 1375مگاهرتز تونستن به یه قدمی 980 Ti برسن؟؟؟؟!!!!

پس اینطوری اگه پاورکالر فرکانس هسته رو تا 1400 ویا یکم بیشتر ببره بالا که 980 Ti رو هم میگیره!!!! (خدا کنه بیاد تو ایران و ارزون هم باشه)

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

• ارسال 86
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

ایول یعنی با اورکردن تا 1375مگاهرتز تونستن به یه قدمی 980 Ti برسن؟؟؟؟!!!!

پس اینطوری اگه پاورکالر فرکانس هسته رو تا 1400 ویا یکم بیشتر ببره بالا که 980 Ti رو هم میگیره!!!! (خدا کنه بیاد تو ایران و ارزون هم باشه)

سلام

توجه داشته باشید که تسلیشن در این تست خاموش بوده... در کارتهای AMD با خاموش کردن تسلیشن میشه بین 2 الی 3 هزار امتیاز گرافیک رو بالاتر برد(تا 3500 هم مشاهده شده) و هر چه کارت قوی تر باشه تاثیر خاموش کردن یا دستکاری تسلیشن بالاتر میره... و این تنظیمات تنظیماتی نیستن که برای بازی استفاده بشن ... مگرنه با 290x هم 22000 گرافیک اسکور گرفتم شخصا... 

معین جان برای عدم برداشت اشتباه ممنون میشم این مسئله رو ذکر کنی تا باز هم انتظارات از حدی که باید باشه بالاتر نره....

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از یادآوری @};- توضیحات اضافه کردم ^_^

با فرض اینکه بیش از 3000 امتیاز به موجب خاموش کردن تسلیشن اضافه شده باشه باز هم کارت در حدود 21500 امتیاز گرافیک میگیره در این فرکانس. همونطور که در چارت مشاهده میشه کارت 980ti Ref در بدو ورود امتیازی کمتر از 23K داشته.

به نظر من با بهبود درایور به مرور زمان و رفع محدودیت مصرف و دما در نمونه های غیر رفرنس پتانسیل این کارت رو بیشتر می کنه و رقیب خوبی برای 980 و 1060 خواهد بود.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از یادآوری @};- توضیحات اضافه کردم ^_^

با فرض اینکه بیش از 3000 امتیاز به موجب خاموش کردن تسلیشن اضافه شده باشه باز هم کارت در حدود 21500 امتیاز گرافیک میگیره در این فرکانس. همونطور که در چارت مشاهده میشه کارت 980ti Ref در بدو ورود امتیازی کمتر از 23K داشته.

به نظر من با بهبود درایور به مرور زمان و رفع محدودیت مصرف و دما در نمونه های غیر رفرنس پتانسیل این کارت رو بیشتر می کنه و رقیب خوبی برای 980 و 1060 خواهد بود.

خواهش میکنم

منظورم از بالارفتن انتظارات نسبت به کارایی 980 تی ای در زمان حال هست نه نسبت به امتیازات 980تی ای در زمان بدو ورود...چون این کارت در زمان حال عرضه شده و قرار نیست دقیقا به اون اندازه ای که 980 تی ای  تا الان بهینه شده بهینه بشه دقیقا و زمانی هم که صرف بهینه سازی کامل خواهد شد متفاوت هست و هزار تاب میخوره تا برسه زمین  :D  @};- فوکوس روی همون 980 و 1060 که گفتی خیلی بهتر خواهد بود

دلیل حساسیتم روی انتظارات بالا رو دیگه همه دیدیم در جامعه مجازی خودمون...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

آقا اگه براتون مقدوره میشه برای ما آماتورها هم توضیح بدید که تسلیشن چیه ؟

ممنون :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا اگه براتون مقدوره میشه برای ما آماتورها هم توضیح بدید که تسلیشن چیه ؟

ممنون :)

تسلیشن که به همراه دایکرت ایکس 11 ارائه و پیشتبانی شد(مشروط بر پشتیبانی سخت افزار) به طور کلی فناوری هست که موجب بهبود کیفیت بافت ها و نهایتا افزایش کیفیت تصاویر در بازی ها میشد.

شاید یادتون باشه قبل تر وقتی که میخواستین یه نقاشی و مثلا آهو بکشین اول میگفتن دوتا بیضی بکشید(یکی بزرگتر به عنوان بدن و یکی کوچکتر به عنوان سر حیوان) و بعد قسمت های مختلف رو به هم وصل کنید و لبه ها رو اضافه کنه و متعاقبا جزئیات اضافه می شد تا نهایتا شکل یک آهو ترسیم می شد. حالت تسلیشن خاموش طرح اولیه و بدون جزئیات؛ روشن بعد از کشیده شدن با نهایت جزئیات در نظر بگیرید. مثال بهتری به ذهنم نرسید الان :wacko:

تسلیشن چیزی هست که باعث میشه مثلا بجای دو تا مربع تعداد زیادی مثلث و رئوس بیشتری داشته باشین که باعث بهبود سطح جزئیات در اون تصویر میشه.

در تست هایی مثل هیون و یا 3DM11 از این قابلیت استفاده میشد و البته قرار بود با بالارفتن کیفیت تصاویر به واسطه روشن بودن تسلیشن فقط لود بیشتری روی سخت افزار بیافته و در کارایی تاثیر محسوسی نداشته باشه ولی در عمل این اتفاق نمی افتاد و با خاموش کردن چون بافتهای کمتری از تصویر پردازش میشه فریم ریت بالا میره. مثل همین تست 3d11 که اینجا گرفته شده.

در بازیها بخصوص برای اصلاح لبه های منحنی و یا ایجاد دره ها و صخره ها از این فناوری خیلی استفاده شد.

در نهایت برای اینکه آف تاپیک هم نشده باشه اینجا یه تست از 3d11  از RX480 با تسلیشن روشن(احتمالا بدون دستکاری در تنظیمات گرافیکی) و در فرکانس 1376 مگاهرتز داریم که تقریبا 21K امتیاز گرافیک شده:

1659389.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر ایندفعه amd یه چیز خوبی که داره هرچی اور کنی همون اندازه هم عملکرد گیرت میاد... شدیدا منتظر کارتهای asus هستم که گفته شده بوده 1400-1600 اور داره اگه اشتباه نکنم !  :D

بیخود نبود معین جان با 1700 تا اور همه انتظار نزدیکی با 1070 انویدیا داشتند  :D

حیف amd یخورده سرمایگذاری بیشتری روی کارت هاش میکرد با همین 480 ترکونده بود...  *dry#

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

تسلیشن که به همراه دایکرت ایکس 11 ارائه و پیشتبانی شد(مشروط بر پشتیبانی سخت افزار) به طور کلی فناوری هست که موجب بهبود کیفیت بافت ها و نهایتا افزایش کیفیت تصاویر در بازی ها میشد.

شاید یادتون باشه قبل تر وقتی که میخواستین یه نقاشی و مثلا آهو بکشین اول میگفتن دوتا بیضی بکشید(یکی بزرگتر به عنوان بدن و یکی کوچکتر به عنوان سر حیوان) و بعد قسمت های مختلف رو به هم وصل کنید و لبه ها رو اضافه کنه و متعاقبا جزئیات اضافه می شد تا نهایتا شکل یک آهو ترسیم می شد. حالت تسلیشن خاموش طرح اولیه و بدون جزئیات؛ روشن بعد از کشیده شدن با نهایت جزئیات در نظر بگیرید. مثال بهتری به ذهنم نرسید الان :wacko:

تسلیشن چیزی هست که باعث میشه مثلا بجای دو تا مربع تعداد زیادی مثلث و رئوس بیشتری داشته باشین که باعث بهبود سطح جزئیات در اون تصویر میشه.

در تست هایی مثل هیون و یا 3DM11 از این قابلیت استفاده میشد و البته قرار بود با بالارفتن کیفیت تصاویر به واسطه روشن بودن تسلیشن فقط لود بیشتری روی سخت افزار بیافته و در کارایی تاثیر محسوسی نداشته باشه ولی در عمل این اتفاق نمی افتاد و با خاموش کردن چون بافتهای کمتری از تصویر پردازش میشه فریم ریت بالا میره. مثل همین تست 3d11 که اینجا گرفته شده.

در بازیها بخصوص برای اصلاح لبه های منحنی و یا ایجاد دره ها و صخره ها از این فناوری خیلی استفاده شد.

در نهایت برای اینکه آف تاپیک هم نشده باشه اینجا یه تست از 3d11  از RX480 با تسلیشن روشن(احتمالا بدون دستکاری در تنظیمات گرافیکی) و در فرکانس 1376 مگاهرتز داریم که تقریبا 21K امتیاز گرافیک شده:

1659389.jpg

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است *dry# ++ @};-  @};- 

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر ایندفعه amd یه چیز خوبی که داره هرچی اور کنی همون اندازه هم عملکرد گیرت میاد... شدیدا منتظر کارتهای asus هستم که گفته شده بوده 1400-1600 اور داره اگه اشتباه نکنم !  :D

بیخود نبود معین جان با 1700 تا اور همه انتظار نزدیکی با 1070 انویدیا داشتند  :D

ببینید این خیلی بلند پروازنه اس که بخوای از یه کارت که فرکانس پایه اش حدود 1100 مگاهرتز هست روی 1700 مگاهرتز کار کنه و رو ماکزیمم فرکانس کارایی یه کارت 400 دلاری رو به شما بده.

همین گفته ها و تصورات غلط دوستان باعث میشه که وقتی کارت ارائه میشه توقعات بیش از حد باشه.

نکته ی دیگه ای که هست مقدار زیادی از این افزایش امتیاز به واسطه اورکلاک نیست! اونطور که من دیدم شما تو همون فرکانس استوک با واسطه یه سری تغییرات ریز در وات من میتونید امتیاز بهتری بگیرید. 

من بازم میگم با نهایت کارایی نمونه های غیر رفرنس RX480 میتونه رقیب خوبی برای 1060 و 980 باشه ولاغیر. آوردن اسم و وارد کردن  کارتی مثل 1070 در این رقابت کلا اشتباه هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید این خیلی بلند پروازنه اس که بخوای از یه کارت که فرکانس پایه اش حدود 1100 مگاهرتز هست روی 1700 مگاهرتز کار کنه و رو ماکزیمم فرکانس کارایی یه کارت 400 دلاری رو به شما بده.

همین گفته ها و تصورات غلط دوستان باعث میشه که وقتی کارت ارائه میشه توقعات بیش از حد باشه.

نکته ی دیگه ای که هست مقدار زیادی از این افزایش امتیاز به واسطه اورکلاک نیست! اونطور که من دیدم شما تو همون فرکانس استوک با واسطه یه سری تغییرات ریز در وات من میتونید امتیاز بهتری بگیرید. 

من بازم میگم با نهایت کارایی نمونه های غیر رفرنس RX480 میتونه رقیب خوبی برای 1060 و 980 باشه ولاغیر. آوردن اسم و وارد کردن  کارتی مثل 1070 در این رقابت کلا اشتباه هست.

کارت غیر رفرنسش رو که مطمعن بودم از 980 و 390x بهتر میشه ... بین خودمون باشه   ^_^

اما خب انتظار و خوش بینی فرق میکنه... انتظار من همینه که از اون دو بیشتر باشه اما خوش بینی من اینه بتونه به 1070 نزدیک بشه... نگفتم بگیرتش که !  :D

اما خب معمولا نامیدم کرده amd و زیاد نباس خوش بین بود همون انتظارات رو براورده کنه خوبه...  *dry#

توقعات دوستان به من ربط نداره بالاس ... من از دید خودم نگاه می کنم اینا میان دید منو ببینن دید خودشونم یادشون میره با سر میرن تو دیوار  :D

وقتی بحث میشه اقا طرف با فن لایتنیگ اومده اور کرده 1600 رسیده خب تکلیف معلومه با رفرنس هیچ غلطی نمی کنه... سینک الومینیومی روی هارد من همینیه که این رفرنس گذاشته رو gpu ش...  :D

post-2742-0-43586200-1467551464_thumb.png

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

دوستان الان rx 480 مدل عیر رفرنس بهتر از 390 و 970 هست ؟ چون من میخوام یه کارت بخرم معطل ورود غیر رفرنس این کارت هستم

لینک به دیدگاه

دوستان الان rx 480 مدل عیر رفرنس بهتر از 390 و 970 هست ؟ چون من میخوام یه کارت بخرم معطل ورود غیر رفرنس این کارت هستم

بله قطعا غیر رفرنس ها از این دو مدل بهتر خواهد بود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به اینکه رفرنس 480 با کارتهای 970 که دارای بیشترین میزان اورکلاک هستند برابری می کنه و در چارتها معمولا از 390 هم بهتر بوده یقینا مدل های غیر رفرنس با مدار تغذیه، کولر و فرکانس بهتر کاملا به کارتهای مذکور برتری خواهد داشت.

این هم یه نتیجه عالی از RX480 در تست 3d13 : 

کارت رفرنس و با استفاده از یخ خشک

GPU: 1460

Memory: 2250

3DM FireStrike G score : 16353

1660183.jpg

یادآور میشوم شاید بشه محدودیت دما رو با این روش ها برطرف کرد ولی محدودیت مصرف در نمونه رفرنس همچنان پا برجاست و این فرکانس و امتیاز با محدودیت مصرف نمونه رفرنس بدست اومده...

لینک به دیدگاه

دوستان الان 980 پیدا میشه اونم مدل G1 با دو سال گارانتی به قیمت یک و دویست به نظرتون این کارت رو بخرم یا منتظر 480 باشم...980 بدون گارانتی یک میلیون سراغ دارم

لینک به دیدگاه

دوستان الان 980 پیدا میشه اونم مدل G1 با دو سال گارانتی به قیمت یک و دویست به نظرتون این کارت رو بخرم یا منتظر 480 باشم...980 بدون گارانتی یک میلیون سراغ دارم

سري ٩٠٠ديگه مرد

من هفته پيش ٩٨٠g1رو فروختم

يكي دوماه ديگه برا ٩٨٠ بزور ١تومن بدن اونم گارانتي داروتميزش

لینک به دیدگاه

سري ٩٠٠ديگه مرد

من یادم میاد دو سال پیش همین موقع 780ti برای خودش خدایی بود با قیمت نزدیک به سه میلیون الان تو همین فروم به قیمت 850 هیچگس نمیخره..فقط امیدوارم 480 اونجور که فکر میکنم قوی باشه

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

منظورم از بالارفتن انتظارات نسبت به کارایی 980 تی ای در زمان حال هست نه نسبت به امتیازات 980تی ای در زمان بدو ورود...چون این کارت در زمان حال عرضه شده و قرار نیست دقیقا به اون اندازه ای که 980 تی ای تا الان بهینه شده بهینه بشه دقیقا و زمانی هم که صرف بهینه سازی کامل خواهد شد متفاوت هست و هزار تاب میخوره تا برسه زمین :D @};- فوکوس روی همون 980 و 1060 که گفتی خیلی بهتر خواهد بود

دلیل حساسیتم روی انتظارات بالا رو دیگه همه دیدیم در جامعه مجازی خودمون...

من خودم موافقم انتظارات خیلی از 480 رفت بالا به من خودم انتطار خیلی بالاتری داشتم :)

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سري ٩٠٠ديگه مرد

موافقم

480 تو بازیهای دایرکس 12 ، 980 جاگذاشته ، حداکثر 1 سال دیگه با دایرکس 11 سروکار داریم

سری 900 و 1000 ساپورت ناقصی از دایرکس 12 دارن ، مشخصا ً amd تو دایرکس 12 بهتر عمل کرده

و قول میدم کاستوم ها هم تو دایرکس 11 بهتر از 980 عمل کنند با تکنولوژی جدیدتر و ساپورت بهتره

سری 900 هم یه چند ماه دیگه به سرنوشت سری 700 دچار میشه ، تا چند ماه پیش 980ti واسه خودش غولی بود اما چند ماه دیگه میشه عین 780ti (روحش شاد )

لینک به دیدگاه

الان یه چند روزی هست به علاقه ی مطالعه ی این تاپیک و مشابه اون به لیون مراجعه می کنم، بسیار هم عالی.

لینک به دیدگاه

اونوقت من منطق AMD برای به کار بردن یه قوطی آلومینیومی به جای هیت سینک رو نمی فهمم...

اگر میتونن با یه کولر کاستوم اینقدر خوب دما رو کنترل کنن و آبروی خودشون رو بخرن، چرا این خنک کننده رو استفاده کردن؟ به نظر بحث قیمت تموم شده میومده که نمیخواستن از اون قیمتی که اعلام کردن بیشتر بشه، هر کی کولر کاستوم میخواد از جیب خودش مایه بذاره...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونوقت من منطق AMD برای به کار بردن یه قوطی آلومینیومی به جای هیت سینک رو نمی فهمم...

اگر میتونن با یه کولر کاستوم اینقدر خوب دما رو کنترل کنن و آبروی خودشون رو بخرن، چرا این خنک کننده رو استفاده کردن؟ به نظر بحث قیمت تموم شده میومده که نمیخواستن از اون قیمتی که اعلام کردن بیشتر بشه، هر کی کولر کاستوم میخواد از جیب خودش مایه بذاره...

احتمالا برای این ابعاد کارت فقط میشده از Vapor chamber استفاده کرد که هزینه تولید رو خیلی بالا می برده، شاید هم می شد یه کولر مشابه چیزی که در 6870 رفرنس بود طراحی کرد ولی زمان و هزینه کافی برای طراحی نبوده...

لینک به دیدگاه

اینا هم جز سیاستهای ای ام دی هست

ای ام دی صد در صد اینو میدونسته که دمای کارت با این کولر بالا میره و میخواسته با این کارش قیمت کارت رو پایین و همچنین سود خودش رو بالا ببره و سود اصلی رو با کولر کاستوم از سایر شرکاش بگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به پست دو اضافه شد:

نتایج آندرولت و تغییر رنج محدودیت مصرف تا بیشترین حد ممکن = افزایش کارایی بدون هیچگونه تغییر در فرکانس ها و یا اورکلاک:

Uv1.jpg

Uv3.jpg

Uv2.jpg

تغییر در مصرف در حالت های مختلف(مصرف کل سیستم):

Pc.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

احتمالا برای این ابعاد کارت فقط میشده از Vapor chamber استفاده کرد که هزینه تولید رو خیلی بالا می برده، شاید هم می شد یه کولر مشابه چیزی که در 6870 رفرنس بود طراحی کرد ولی زمان و هزینه کافی برای طراحی نبوده...

نه که Vapor chamber های AMD خیلی کارایی بالایی دارن , میذاشت بالای 60 نمیرفت!!!

نمونه اش 290

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه که Vapor chamber های AMD خیلی کارایی بالایی دارن , میذاشت بالای 60 نمیرفت!!!

نمونه اش 290

مثلا تو GTX1080 که کارایی بالایی داشت دمای GPU میچسبید زیر لیمیتر 85-84 درجه متعاقبا فرکانس تا 1470 مگاهرتز کاهش می یافت...!

03-Torture.png

01-Clock-Rate.png

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...