رفتن به مطلب

مشاوره ارتقا سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام,

مشخصات سیستم فعلی:

k5e6_u02g_capture.jpg

مدل دقیق گرافیک این هستش: Sapphire R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5

بودجه من 3 میلیون هست و میخوام این سیستم رو ارتقا بدم. خودم اینطور در نظر گرفتم: گرافیک رو کراس فایر کنم+ یه سی پی یو Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor +پاور GREEN GP850B-OC+ Evo 80Plus Platinum PSU + کیس Green X7 Cougar White (البته کمی بیشتر میشه قیمت از بودجه)

رزولیشن هم 1600در900 هست. برای بتلفیلد 1 میخوام بیشتر سیستم رو و شوترهای بزرگی که به زودی منتشر میشن(cod و ...)

لطفاً بگید که همین قطعاتی که گفتم خوب هست یا میشه با اون بودجه قطعات قویتری گذاشت.

ویرایش شده توسط Azrae
لینک به دیدگاه

به هیچ وجه سمت crossfire کردن نرید چون  واسه این مانیتور با این رزولوشن اصلا نیاز نیست و فقط و فقط دردسره (عدم ساپورت خوب - Scaling پایین - دمای بالا - نویز بالا - MicroStutter ... ) 

اگر امکان داره بقیه قطعات فعلیتون رو هم بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم  :x @};-

لینک به دیدگاه

به هیچ وجه سمت crossfire کردن نرید چون  واسه این مانیتور با این رزولوشن اصلا نیاز نیست و فقط و فقط دردسره (عدم ساپورت خوب - Scaling پایین - دمای بالا - نویز بالا - MicroStutter ... ) 

اگر امکان داره بقیه قطعات فعلیتون رو هم بفرمایید تا بهتر راهنمایی کنیم  :x @};-

فک کردم فایل پیوست شده ... پست رو آپدیت کردم عکس مشخصات هستش

لینک به دیدگاه

آقا سیستم الانت عالیه

نه کیس و نه پاورتو نمیخواد عوض کنی

3 تومنتو اگه دوس داری پردازنده رو ارتقا بدی برا عدم گلوگاه

1- یه 4790k بخر اگه اور میکنی یه فن خوب روش ببند. اگه اور نمیکنی معمولیشو بخر با همون فن فابریک استفاده کن

2- یه 1070 ای 480 ای 1060 ای... بخر. مصرفشون هم جوابگوس سیستمت احتمالا چون زیر 200 واتن هر سه.

3- یه مانیتور فول اچ دی مشتی هم میتونی بخری

کیس و .... نیاز به تعویض نداره برادر.

بازم از بقیه دوستان جویا شید. فک کنم پردازندتون هم برا گیمینگ نیازی به ارتقا نداره.. قراره لود بازیا بره رو گرافیک مثلیکه

لینک به دیدگاه

به نظر من کارت گرافیک + مانیتور + CPU رو بفروشید  

یک مانیتور خوب بنا به نیازتون تهیه کنید (ترجیها 1080p) مثلا مدل های سامسونگ علاوه بر کیفیت بسیار خوبشون قیمت مناسبی هم دارند (مابه تفاوت با مانیتور خودتون حدود 500 )

Cpu رو اگر اهل اورکلاک هستید یک 4690k بگیرید با یک کولر در حد 100 تومن و تا 4.5 اورکلاک کنید کاملا کافی و حتی اضافی هم هست ( مابه تفاوت با 4460 حدود 350 )

اگر هم اهل اورکلاک نیستید همون 4790k رو بردارید ( مابه تفاوت با 4460 میشه حدودا 600 )

گرافیک هم صبر کنید برای مدل های غیر رفرنس RX 480 ، اگر خوب بودند و از GTX 980 قویتر بودند همون رو تهیه کنید ولی اگر نمیتونید صبر کنید ، یک GTX 980 دست دو بخرید (ما به تفاوت در بیشترین حالت 900 )

واسه پاور مشکلی ندارید چون پاوری که یک دونه R9 280x رو بدون مشکل تغذیه کنه واسه GTX 980 و RX 480 مشکلی نخواهد داشت چون کم مصرف تر هستن

کیس رو نفرمودید چی هست ولی اون رو هم بنا بر سلیقتون میتونید ارتقا بدید 

یک مورد دیگه اینکه اگر اهل اورکلاک هستید ، اول گرافیک و رم سیستم فعلیتون رو اورکلاک کنید اگر دیدید واقعا نیاز به ارتقا هست بعد اقدام به خرید کنید 

موفق باشید  @};-

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

با این بودجه بهترین کار این هست که شما صبر کنید کارت های amd 480 بیاد با قیمت بسیار عالی که ارزش خرید بسیار بالایی داره و در کنارش هم یک مانیتور خوب fullhd که بتونید نهایت لذت رو ببرین

با این مانیتور فعلیتون هر اندازه هم بقیه قطعات ارتقاع پیدا کنن بازم از fullhd بهتر نیست

به نظر من کارت گرافیک + مانیتور + CPU رو بفروشید  

یک مانیتور خوب بنا به نیازتون تهیه کنید (ترجیها 1080p) مثلا مدل های سامسونگ علاوه بر کیفیت بسیار خوبشون قیمت مناسبی هم دارند (مابه تفاوت با مانیتور خودتون حدود 500 )

Cpu رو اگر اهل اورکلاک هستید یک 4690k بگیرید با یک کولر در حد 100 تومن و تا 4.5 اورکلاک کنید کاملا کافی و حتی اضافی هم هست ( مابه تفاوت با 4460 حدود 350 )

اگر هم اهل اورکلاک نیستید همون 4790k رو بردارید ( مابه تفاوت با 4460 میشه حدودا 600 )

گرافیک هم صبر کنید برای مدل های غیر رفرنس RX 480 ، اگر خوب بودند و از GTX 980 قویتر بودند همون رو تهیه کنید ولی اگر نمیتونید صبر کنید ، یک GTX 980 دست دو بخرید (ما به تفاوت در بیشترین حالت 900 )

واسه پاور مشکلی ندارید چون پاوری که یک دونه R9 280x رو بدون مشکل تغذیه کنه واسه GTX 980 و RX 480 مشکلی نخواهد داشت چون کم مصرف تر هستن

کیس رو نفرمودید چی هست ولی اون رو هم بنا بر سلیقتون میتونید ارتقا بدید 

یک مورد دیگه اینکه اگر اهل اورکلاک هستید ، اول گرافیک و رم سیستم فعلیتون رو اورکلاک کنید اگر دیدید واقعا نیاز به ارتقا هست بعد اقدام به خرید کنید 

موفق باشید  @};-

اگر بخوان 4690 بگیرن باید مادربرد رو هم عوض کنن که هزینه اضافیه

ویرایش شده توسط mitternacht
لینک به دیدگاه

با این بودجه بهترین کار این هست که شما صبر کنید کارت های amd 480 بیاد با قیمت بسیار عالی که ارزش خرید بسیار بالایی داره و در کنارش هم یک مانیتور خوب fullhd که بتونید نهایت لذت رو ببرین

با این مانیتور فعلیتون هر اندازه هم بقیه قطعات ارتقاع پیدا کنن بازم از fullhd بهتر نیست

اگر بخوان 4690 بگیرن باید مادربرد رو هم عوض کنن که هزینه اضافیه

خیر جناب مادربورد های Z87 با یک آپدیت بایوس از سری Haswell Refresh هم ساپورت میکنن

لینک به دیدگاه

مانیتور فول اچ دی در میاد حدود 700تومن. سی پی یو 4790 1تومن. 1300برای گرافیک میمونه. اگه میتونید با پول فروش قطعات قدیمی 400تومن جور کنید گرافیک 1070 اگه نه 1060 که ظاهرا قراره زودتر بیاد.

لینک به دیدگاه

کراس رو بیخی

پاور 700 کافیه. بیشتر خرج اضافس چون گراف های جدید کم مصرفن

باندل رو 1151 6700 بخرین

گراف هم صبر کنین 1070 بیاد.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان.

من خودم اینطور جمع بندی کردم و به این نتیجه رسیدم: گرافیک رو بفروشم+سی پی یو و مانیتور و پاور رو هم. که یه میلیون به بودجه اضاف میشه. بعدش  power gp806b+  LG 23MP67HQ 23Inch IPS LED Monitor  + cpu i7 4790k+r9 390x

اینطور که داخل بنچمارک ها دیدم r9 390x خیلی توپه از تایتان و 980ti هم بهتر عمل میکنه. فقط میمونه کیس که الان x2 هست :eek: بنظرتون جا میشن اگر قطعات رو جایگزین کنم؟ یا اگر نه لطفاً یه کیس ارزون قیمتی که قطعات داخلش جا بشن رو پیشنهاد بدید.

لینک به دیدگاه

با سلام

از نظر من شما مانيتورتون رو به full hd ارتقا بديد و يك gtx 1070 بخريد بعدا اگه مشكل فريم ريت داشتين پردازنده رو ارتقا بديد و بقيه پول رو نگه داريد

پاور هم اگه حدود 700 واته و سالمه نيازي به ارتقا نيست اون موردي كه 390x از 980ti بوده حتما در بازي ashes of singularity. بوده كه بازي خيلي خوبي نيس و بهتره يكم صبر كنيد تا بازي هاي بهينه معرفي بشن و اونوقت تفاوت رو مشاهده كنيد ولي در كل gtx 1070 قيمتش تقريبا با 390 x برابره و تو بازي هاي dx 11 خيلي قويتره و در كل خنك تر و قدرتمند تره

در كل من ميگم فقط 1070 بخري با يه مانيتور fhd و اگه كمبود فريم داشتيد اونوقت بريد سراغ i7

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?app=videos&do=view&id=46

اين ويدئو بهتون كمك زيادي ميكنه

كيس هم كه x3+viper كيس خوبيه براي تهويه و فضاي كافي هم داره

و فقط مورد اخر كه داخل تصوير فركانس رم رو نوشته 799mhz كه برام عجيبه و فك نكنم رم ddr3 با اين فركانس باشه و اگه واقعا همچين فركانسي داره حتما اونو با مدل 1600mhz به بالا تعويض كنيد

لینک به دیدگاه

هممم اصلاً بنچمارک های 1080 رو دیدم عاشقش شدم :X بنظرتون بهتر نیست فعلاً با این سیستم سر کنم و تا تابستون سال بعد یه سیستم با 1080 ببندم که قیمتها هم متعادل تر شده باشه؟ اگر آره لطفاً قطعات سیستم رو جوری پیشنهاد بدید که بتونم با حدود 4 میلیون سیستم رو با گرافیک 1080 ارتقا بدم.(البته رم نیازی نیست چون مشکلی از نظر سرعت ندارم. نه در بازی نه در ویندوز.بازی ها هم که فعلاً 16 گیگ رو پر نمیکن!)

لینک به دیدگاه

براي 1080p كارت 1080 زياده و اگه براي رزوليشن بيشتر ميخايد 1080 بخريد وگرنه براي fhd 1070 هم زياده و هر بازي رو رو حداكثر تنظيمات بالاي 60fps ميده و تا 100 فريم هم ميره و احتمالا با معرفي 1080ti كارت 1080 ارزش خريدش رو از دست ميده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...