رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

HIS Radeon HD 7970 X Turbo 3 GB

post-10625-0-38036900-1353441178_thumb.png

package1.jpg

card1.jpg

contents.jpg

outputs.jpg

front.jpg

back.jpg

cooler2.jpg

cooler3.jpg

power.jpg

techpowerup

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارزو به دل موندیم به خدا که یه روزی از این گرافیکا بندازیم رو سیستم و حالشو ببریم ( اخه تا کی )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Gigabyte

3 GB GeForce GTX 660 Ti OC graphics card

model number N66TWF3-3GD

NVIDIA reference clock speeds of 915/980/6008 MHz (core/GPU Boost/memory

WindForce 3 triple-fan cooler

featuring three 80 mm fans

complex heatpipe-fed heatsink

28nm GK104 GPU

GeForce GTX 660 Ti packs 1344 CUDA cores

192bit wide GDDR5 memory interface

twelve 256MB GDDR5 Chip of Vram arranged either side

cost around 300€

171a.jpg

-استفاده از فرکانس های مرجع

-استفاده از کولر غیر مرجع مجهز به هیت سینک و هیت پایپ بهمراه 3 فن 8 میلیمتری

-استفاده از 12 چیپ 256 مگابایتی حافظه گرافیکی(دوبرچیپ یا دو طرفه) و جمعا 3 گیگ بایت حافظه گرافیکی

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Club 3D GTX 670 royalQueen and GeForce GTX 660Ti royalQueen

equipped with a dual-slot dual-fan CoolStream cooler

feature 1344 CUDA Cores, Core/Boost clocks of 915/980 MHz

2GB of GDDR5 memory set to 6008 MHz

DirectX 11.1

3way SLI support

DVI (x 2), HDMI (x 1) and DisplayPort (x 1) outputs

GeForce GTX 670 royalQueen 256bit memory interface costs €379

GeForce GTX 660Ti royalQueen €262 a 192-bit interface

club_3d_geforce_gtx_670_royalqueen_01.jpg

club_3d_geforce_gtx_660ti_royalqueen_01.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

PowerColor PCS+ HD7870 Myst. Edition

advanced version of PCS+ series

evolution GPU design and solid-built "Gold Power Kit" onboard

enabling stable power efficiency even at load

clocks at 925 core speed and 6.0 Gbps memory speed

taking advantage of AMD PowerTune with boost

allowing the core frequency dynamically overclocked up to 975 MHz

equipped with 92 mm ultra large fan design

SSU-shape heat pipes fully covers the GPU

UEFI ready

supports Windows 8 Fast Boot function

supports multi-display stereoscopic 3D

powercolor_pcsplus_hd7870_myst_edition_specs.jpg

powercolor_pcsplus_hd7870_myst_edition_01.jpg

powercolor_pcsplus_hd7870_myst_edition_02.jpg

.استفاده از طراحی ارتقا یافته +PCS

.طراحی تکامل یافته و پایداری در صرفه جویی انرژی حتی در لود بالا

.استفاده از فن بزرگ 92 میلی متری و هیت پایپ های با تماس کامل با سطح GPU

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

HIS Radeon HD 7950 IceQ X² Boost 3 GB

9a3adea76fad.png

contents.jpg

card1.jpg

card2.jpg

front.jpg

cooler2.jpg

cooler3.jpg

power.jpg

vreg.jpg

memory.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASUS Releases Two-Slot GeForce® GTX 680 DirectCU II with 4GB GDDR5

VInXecctzhwLHJqF_500.jpg

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/GTX680DC2G4GD5/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

sapphire.gif

without Vapor-X fan

factory-overclocked Radeon HD 7750 OC Edition

259a.jpg

259b.jpg

259c.jpg

توضیح :

در تولید این کارت با توجه به اورکلاک کارخانه داشتن از فنهای مخصوص شرکت سافایر مثل vapor-X استفاده نشده.

فرکانس مرجع 7750 برای هسته 800 و برای مموری 1125 مگاهرتز می باشد که در این نمونه به ترتیب 850 و 1200 می باشد.

هدف از تولید این کارت بازار چین هست و برای جلوگیری از افزایش قیمت از فن معمولی استفاده شده.

قیمت این محصول 105 $ هست که حتی از نمونه مرجع که 110 $ هست ارزانتر هست و با توجه به اینکه اورکلاک شده هم هست در کنار قیمت مناسب میتونه انتخاب ایده آل برای افرادی باشه که به P/P (نسبت قیمت به کارایی)اهمیت زیادی میدن.

قبل تر هم شرکت EVGA مشابه این کار رو در کارتهای FPB خود انجام داده بود.

لینک به دیدگاه

sapphire.gif

without Vapor-X fan

factory-overclocked Radeon HD 7750 OC Edition

259a.jpg

توضیح :

در تولید این کارت با توجه به اورکلاک کارخانه داشتن از فنهای مخصوص شرکت سافایر مثل vapor-X استفاده نشده.

فرکانس مرجع 7750 برای هسته 800 و برای مموری 1125 مگاهرتز می باشد که در این نمونه به ترتیب 850 و 1200 می باشد.

هدف از تولید این کارت بازار چین هست و برای جلوگیری از افزایش قیمت از فن معمولی استفاده شده.

قیمت این محصول 105 $ هست که حتی از نمونه مرجع که 110 $ هست ارزانتر هست و با توجه به اینکه اورکلاک شده هم هست در کنار قیمت مناسب میتونه انتخاب ایده آل برای افرادی باشه که به P/P (نسبت قیمت به کارایی)اهمیت زیادی میدن.

قبل تر هم شرکت EVGA مشابه این کار رو در کارتهای FPB خود انجام داده بود.

حیف مثل اینکه کراس فایر نداره معین جان؟ کراس تو این مدل های پایین بد نیستها؟!

لینک به دیدگاه

ASUS GTX 650 TI

95172458529794041587.jpg

دوستان هدف ایسوز از نصب 2 فن بر روی این گرافیک چی بوده؟

1. خنک کردن هوا

2. ثابت کردن اینکه ما میتونیم رو همه چیز 2 تا فن بگذاریم

3. تنبلی در تولید فن تکی برای کارت های مدار کوچیک

4. از روبه رو که چیزی معلوم نیست، سینک بزرگتر میزنیم کسی به پشتش هم شک نکنه

5. کارت گرافیک حتما باید 2 تا فن داشته باشه، کارت گرافیک یک فنه کارت گرافیک نیست که!

6. کسی به بخش کولینگ ایسوز سایز برد گرافیک رو اشتباهی داده

7. کسی نصف مدار رو یادش رفته اضافه کنه

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در 7850 و 7870 هم اینطور چیزی دیده میشه :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی وقت هست که اسوس باید این کولر رو بصورت تک فن برای مخصوصا کارتهای سری 600 انویدیا قرار میداد.

از 660 به پایین بردها به اندازه GT440 هست!:دی

لینک به دیدگاه

:D

گزینه های جالبی رو مطرح فرمودید! اما فکر نکنم هیچ کدام دلیل اصلی آن باشد :دی

این دو کارت گرافیک Asus HD 7850 را ببینید:

http://www.asus.com/...s/HD7850DC1GD5/

http://www.asus.com/.../HD7850DC22GD5/

می بینید که به جز حافظه، تفاوتشان فقط در یک فنه یا دو فنه بودن است! که البته آن که دو فن دارد بسیار خنک تر عمل کرده و راحت تر اورکلاک می شود. درسته که در نگاه اول فن دوم داره به بیرون باد می زنه!، اما اگر به معماری DirectCU2 توجه کنید می بینید که آن 3 لوله ی انتقال گرما به GPU متصل هستند و در واقع این فن کار خنک کردن هیت سینکی که این 3 لوله داخل آن هستند را دارد و در نتیجه تاثیر زیادی در خنک سازی GPU دارد و به هیچ وجه بی استفاده نیست!

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گویا شما مشکل انتقال گرمای کارت گرافیک رو توسط اون قسمتی که باد ازش خارج میشه به سمت پردازنده رو بلکل فراموش کردین

کارتهای گرافیک عموما در حین کار 2 برابر یک پردازنده دماشون هست! حالا حساب کنید از اون قسمتی که برد پشتش نیست هوایی که گرمای کارت رو گرفته میاد سمت خنک کننده ی پردازنده!

7850 این مدلش رو تست کردیم و دمای پردازنده هم بالا رفت!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

بابا شما چرا فکر می کنید اون فنها برای خنک کردن بورد کارته

اصلا خنک کردن بورد هیچ اهمیتی نداره مهم هسته . مموری و فازها هست که روشون سینک هست و لوله های مسی هستند و دما رو انتقال میدند به سینک و اون فنها فقط سینک رو تخلیه حرارتی می کنند که تو این کارت هم معلومه که سینک زیر فنه

البته خودمونیم خداییش فنها و سینکهای ایسوز خیلی دیلاقند یجورایی رو اعصابند

لینک به دیدگاه

خیر اتفاقاً خودم هم همین کارت رو دارم و بر این امر واقفم. اما کمتر برنامه ی کاربردی ای است که از CPU و کارت گرافیک همزمان و به صورت 100 درصد استفاده کنه. مثلاً یک بازی مثل BF3 از 100 درصد GPU استفاده می کنه اما پردازنده نصفش بدون استفاده هست. و در این موقع هست که خنک کردن کارت در اولویت است.

در ضمن یک فن 23 سانتی کنار کیس کافیه که این مشکل تا حدی برطرف بشه. در تستی که من کردم همزان Furmark و Prime 95 اجرا بودند که وقتی دما رو مانیتور کردم کمتر از 2 درجه با وقتی که Furmark اجرا نبود، تفاوت دمای CPU بود. حالا فکرش رو بکنید که اگر این فن دوم نبود آیا می شد یه همیچن کارتی رو خیلی خیلی راحت تا 1150 مگاهرتز اور کرد؟

یک راه حل دیگه هم اگر فن 23 سانتی نبود، استفاده از واترکولینگ برای CPU است.

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D

گزینه های جالبی رو مطرح فرمودید! اما فکر نکنم هیچ کدام دلیل اصلی آن باشد :دی

این دو کارت گرافیک Asus HD 7850 را ببینید:

http://www.asus.com/...s/HD7850DC1GD5/

http://www.asus.com/.../HD7850DC22GD5/

می بینید که به جز حافظه، تفاوتشان فقط در یک فنه یا دو فنه بودن است! که البته آن که دو فن دارد بسیار خنک تر عمل کرده و راحت تر اورکلاک می شود. درسته که در نگاه اول فن دوم داره به بیرون باد می زنه!، اما اگر به معماری DirectCU2 توجه کنید می بینید که آن 3 لوله ی انتقال گرما به GPU متصل هستند و در واقع این فن کار خنک کردن هیت سینکی که این 3 لوله داخل آن هستند را دارد و در نتیجه تاثیر زیادی در خنک سازی GPU دارد و به هیچ وجه بی استفاده نیست!

غیر از اون یک سیاست دیگه هم پشتش هست و اونم اینه که کارت رو با کولر کوچک بزنن اون ابوهتش رو از دست میده....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر اتفاقاً خودم هم همین کارت رو دارم و بر این امر واقفم. اما کمتر برنامه ی کاربردی ای است که از CPU و کارت گرافیک همزمان و به صورت 100 درصد استفاده کنه. مثلاً یک بازی مثل BF3 از 100 درصد GPU استفاده می کنه اما پردازنده نصفش بدون استفاده هست. و در این موقع هست که خنک کردن کارت در اولویت است.

در ضمن یک فن 23 سانتی کنار کیس کافیه که این مشکل تا حدی برطرف بشه. در تستی که من کردم همزان Furmark و Prime 95 اجرا بودند که وقتی دما رو مانیتور کردم کمتر از 2 درجه با وقتی که Furmark اجرا نبود، تفاوت دمای CPU بود. حالا فکرش رو بکنید که اگر این فن دوم نبود آیا می شد یه همیچن کارتی رو خیلی خیلی راحت تا 1150 مگاهرتز اور کرد؟

دما موثره اما همیشه مشکل دما نیست عزیزم

من 6870 دارم که کور 1100 با کولر رفرنس میزنه اما خیلی از 6870 نمیتونن با کولر بهتر هم بیشتر نزد(بستگی بی کیفیت چیپ هم داره)

اتفاقا ما هم در دفتر مجله سخت افزار(اون موقع که باشون کار میکردم) 7850 رو تست کردیم در انجام بازی در کیس

یک پوشش از جنس کارتن روی اون قسمت که باد رو خارج میکنه گذاشتیم و محکمش کردیم تا هوای گرافیک به خنک کننده پردازنده نرسه

دمای پردازنده در طول یک ساعت pes 2012 در حد 40 درجه بود

اما بدون اون پوشش دما پردازنده در شرایط یکسان به 47 میرسید!

فن 23 سانت پشتیه کیس اون قدر قدرتش نیست تا گرمایی رو که مقابل فن کولر پردازنده رها میشه رو بکشه! بلکه اون گرما توسط فن کولر پردازنده داخله هیتسینک کولر کشیده میشه و سپس از پشت خارج میشه!

معین جان درست میگی مثل کارت 660 و 670 که یه تیکه الکی به تهشون اضافه کردن بعضیا

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا من به پیشگیری بیشتر از درمان اعتقاد دارم!

قبل تر کولر کارتها خیلی ایزوله بودند و گرما رو کامل از پشت به بیرون میدادند مثل فنهای ریفرنس توربینی.پس قبل از اینکه بخوای گرمایی رو از گرافیک وارد کیس بکنی که بعدا بخوای با زور فن 23 بیرونش کنی بهتره از همون اول به بیرون کیس هدایتش کنی!

شما در نظر بگیرید فردی رو کی همون بتل سه رو دوست داره با بیشترین جزئیات بازی کنه و بخاطر همین کارتش رو تا جایی که ممکن هست اور کرده و از اون طرف پردازنده آیوی بریج داره اور شده تا 4.7 گیگاهرتز که ذاتا خیلی گرم هستند.با دریافت گرما از کارت دمای پردازنده چقدر میشه!80 یا 90 درجه تو بازی !

لینک به دیدگاه

بنده هم که نگفتم مشکل دما هست! اما تاثیر به سزایی داره و در واقع یک گلوگاه برای OverVoltage است!

همچنین منظور این جانب فن 23 سانتی کاور بغل است که کولر پردازنده رو ساپورت می کنه و مانع از تاثیر زیاد گرمای کارت میشه.

بعد هم این کارت برای اورکلاکر های کارت گرافیک طراحی شده! و گرنه کسی که خیلی با اورکلاک کردن کارت کار نداره که همون رفرنس برایش بهتر است.

بله! اما خوب راه پیشگری چیست؟ استفاده از کارت رفرنس؟ که دیگر اون وقت نمی شود راحت اورکلاکش کرد و نمی شود همان BF3 را با رزولوشن و کیفیت بالا بازی کرد. هم چنین یادمه خودتون فرموده بودید آیوی بریج ها بیشتر برای اور زیر LN2 طراحی و ساخته شده اند نه زیر Air.اینکه بحث می کنم قصدم جسارت به افراد حرفه ای مثا جناب HeX و Farjam نیست یک موقع سوء تفاهم نشود :)

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم نمونه های بدتر در این جریان برای کارتهای سری 600 :

650TI

card2.jpg

این یکی 660 هست با برد غیر ریفرنس که اون مشکل رو کور کرده :

card2.jpg

اینم 660TI :

card2.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون کیس هم که ما تست کردیم x9 بود که فن کاور بغل رو هم داشت در حالی که همه کیسها هم فن بغل ندارن:دی

ایر فلو اون فن کارت در اون فاصله کم خروجی هوای گرافیک با پردازنده از ایرفلو فن بغل تاثیرش بیشتره و باز هم مقداری گرما وارد کولر پردازنده میشه و حتی میتونه دمای رمها رو هم بالا ببره

گلوگاه ولتاژی فقط با 4-5 درجه اختلاف از بین نمیره مثلا یک 480 لایتنینگی که من داشتم روی ایر نمیتونست با 1.21 ولت فرکانس 900 بزنه در دمای 50 درجه بالای صفر اما با همون ولتاژ در دمای منفی 120 میاد و فرکانس 960 میزنه (البته چیپش زیاد خوب نبود) یعنی با اون اختلاف دمایی تنها 70 مگاهرتز بالاتر زد. البته اگه چیپش بهتر بود با اون دما و اون ولتاژ حدود 1000 میتونست بزنه اما یعنی اون همه اختلاف دما از 50-60 درجه بالای صفر تا منفیه 120 تنها 110 مگاهرتز(البته تستهاش با فرکانس 1150 و 1170 گرفته شد با ولتاژ بیشتر) :دی

7970 لایتنینگ و ایسوس با وجود خنکی بیشتر در حد 10 درجه حتی نسبت به 7970 رفرنس ! رو مقایسه کن با کارت 7970 رفرنسی که یکی از دوستان همین فوروم داره و راحت با کولر رفرنسش کور 1400 میزنه با همون 1.35 ولت در حالی که لایتنینگ و ایسوس ها با همون ولتاژ با خنکی بیشتر معمولا نمیتونن روی ایر این کار رو انجام بدن :دی

در بهتر بودن کولرهای غیر مرجع بحثی نیست اما به شخصه به جز 480 لایتنینگی که داشتم بقیه امتیازاتم رو با کارتهای رفرنس زدم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...