رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود

کاملا مشخص هست که N vidia این دفعه علاوه بر به کار بردن یک تکنولوژی فوقالعاده عالی حساب شده از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری رقابت رو برای ATi بسیار سخت کرده.در حقیقت در این کارت به نوعی تکنولوژی GPGPU رو به کار برده و به نوعی GPU قدرت پردازش محاسباتیش به قدری بالا رفته که بعضی اخبار خارجی این هسته گرافیکی بر مبنای کودا رو یک سوپر پردازشگر خطاب کردند

79a.jpg

طوری که کار CPU رو خیلی راحت و حتی شاید کمرنگ تر کرده.برای اولین بار شاهد قرار دادن کش سطح اول و دوم در مموری هستیم.

GT300-core-layout.jpg;pv616583b927f1675f

تنها موضوعی که جای تامل داره اینه که قیمتی که N vidia برای این محصول قرار میده چقدر هست و البته این که این محصول رو برای کارهای پیشرفته محاسباتی گرافیکی در نظر گرفته یا کاربری مشتریان عادی مانند گیمر ها و ...

چیزی که مسلم هست اینه که هسته گرافیکی GT 300 احتمالا علاوه بر کارتهای تسلا و کواردو جدید بر روی کارتهای جیفورس هم قرار میگیره که توی تصویر زیر آقای Jen-Hsun عالی ترین مقام اجرایی کمپانی N vidia این محصول رو در کنفرانسی در شهر سن خوزه کالیفرنیا معرفی کرده

GT300-1-try.jpg;pv41efcaaad51ec1c6

نکته بعدی اینه که پرفورمنس GT300 درمقایسه با GT200 درحدود 8 برابر بیشتر ذکر شده:cool::eek::|

chip-3.jpg;pv2acfcd13985a0613

summary-chart.jpg;pv3edd79cef2852599

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام

ای تی آی بیشتر روی ATI Eyefinity سرمایه گذاری کرده بعدش این gtx300 شما هم hdmi هم نداره تنها کار عالی ساپورت c++ هست.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

کاربر mehdi_k لطفا فارسی تایپ کنید.این دفعه پستتون رو ویرایش کردم وفارسی قرار دادم اگر تکرار بشه پستها تون حذف میشه.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

بد نیست لینک زیر رو هم مطالعه بفرمایید!

http://www.semiaccurate.com/2009/10/01/nvidia-fakes-fermi-boards-gtc/

لینک به دیدگاه

RADEON HD 5770

a56p6l45jvhlyr236bi1.jpg

من موندم چرا سری Ati X770 کولینگ های ضایعی دارن. (از نظر ظاهر)

او از 4770 اینم از 5770

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

خوب بنده لینک مورد نظر شما رو مطالعه کردم ولی فکر نمیکنم بشه به صحت ادعای این سایت یعنی اینکه این کارت فیک هست اعتماد کرد چون در اینصورت بالاخره زمان رلیز کردن این محصول فرا میرسه و اگر مشخصاتی که عالی رین مقام اجرایی ان و ی دیا اعلام کرده با محصول عرضه شده تطابق نداشته باشه اعتبار کمپانی رو به کل زیر سوال برده.شما لینک های زیر رو که گزارشگر هاردور زون قرار داده رو هم مطالعه کنید .

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=18&id=3026

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=18&id=3028

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=18&id=3029

همونطور که میبینید هدفش بیشتر توضیح عملی شدن GPGPU با ارایه این ساختار بوده که افرادی مثل اساتید و محققان و صاحبان کمپانی های بزرگ اقتصادی و برنامه نویسان و توسعه دهندگان و .... توی این کنفرانس بودند و اگر ابهامی توی کارشون باشه به زودی مشخص میشه

لینک به دیدگاه

سلام ! اقا ممنون ! البته من که با جملات پراکنده سازی گوگل ( translate ) تنها نکته درست درمانی که از این مطلب فهمیدم این بود که ایشان ادعا دارند که این کارت جعلیه ! خب جناب خسروی هم دست شون درد نکنه ، پاسخ کاملی دادند که فرمایشات شون هم ، کاملا منطقیه و واقعا بعید بنظر میرسه یک مدیر رده بالا یا بهتره بگیم بالاترین رده مدیریتی انویدیا ، بیاد و دروغی به این شاخداری بگه ! به هر حال به گفته جناب خسروی باید صبر کرد و دید ، اون مهندسین و کار درست هایی که اونجا بودن هم این موضوع رو تایید میکنند یا نه !

اما بنظر من این مطلب شایعه ای بیش نیست و از عواقب سکته ناگهانیی هستش که برای طرفداران سری 5000 در اثر برخورد با قدرت اتمی سری 300 ، بوجود اومده :( ! احتمالا طرفداران اون ور مرزی سری 5000 هم ، مثل بعضی ها :cool: ، شکم ها رو صابون مال کرده بودن که اره دیگه دوره دورهء ATI شده و تا چش شون به 2 تا حرکت کارت های 5000 افتاد ، فکر کردن که دیگه انویدیا کارش تمومه و باهاس درشو تخته کنه ! :| ولی طوفان اتمی انویدیا همه این توهمات رو پودر کرد ! :cool:

در مورد سایتی که این مطلب رو عنوان کرده هم ، خیلی تابلو بود و با اولین نگاه میشه فهمید که این سایت هم ازطرفدارن 3 نونه ای تی ای هستش و همچنین احتمالا از بابت اونا چیزی توی جیبش میره ! چون همونطور که میبینید در همین صفحه از سایتش ، 3 تا تبلیغ وجود داره که هر 3 مربوط به amd / ati هستند !

طوفان اتمی انویدیا در راه ست

:(

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

من خودم 3 تا کارت از سری 4800 ati رو تجربه کردم ولی این 5870 که اومد گفتم 3 برابر gtx295 قدرت داره اما به زور تو بعضی از بازیها بهترش بود آخه حالا این eyefinity چی بود ati این همه روش مانور داد؟؟ :|کی هوسی میشه 3 تا مانیتور بذاره بغله هم؟اگه قراره سرعت پیشرفت ati همینطوری باشه که سری 8000 به این هیولای جدید nvidiaمیرسه...

ویرایش شده توسط amirekhm
لینک به دیدگاه

دوستان شما درست متوجه نشدید این مقاله بیان میکنه که اون کارتی رو که نمایش میدهند یک ماکت میباشد در حقیقت منظور نویسنده اینه که اون کارتی که به نمایش در میاد ماکته و کارت واقعی نیست و ا ینکه پیشرفت انویدیا زیر 2 درصد میباشد در ضمن تمام این برنامه ها و پروژه فریمی الان فقط روی کاغذه!

لینک به دیدگاه

دوستان شما درست متوجه نشدید این مقاله بیان میکنه که اون کارتی رو که نمایش میدهند یک ماکت میباشد در حقیقت منظور نویسنده اینه که اون کارتی که به نمایش در میاد ماکته و کارت واقعی نیست و ا ینکه پیشرفت انویدیا زیر 2 درصد میباشد در ضمن تمام این برنامه ها و پروژه فریمی الان فقط روی کاغذه!

درود

دوست عزیز ممنون میشم صحت یا عدم صحت این موضوع رو به گذشت زمان واگذار کنید و بالاخره معلوم میشه که ادعای این کمپانی صحیح هست یا نه.در ضمن قسمت اعظم پرفورمنس محاسباتی گرافیکی در یک کارت گرافیک بیشتر بر عهده GPU و ساختارش هست تا حجم حافظه گرافیکی و احتمالا اون مشخصات کارت فرمی برای خود این محصول هست که در رده یک سیستم معمولی دسکتاپ نیست به دلیل بالا رفتن قیمت تمام شده محصول برای استفاده 6 گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 . ولی هسته گرافیکی GT300 اصل موضوع هست که پرفورمنسش در حدود 8 برابر GT200 هست و حتی اگر یک یا دو گیگابایت GDDR5 هم بهش اختصاص بدهند رقیب بسیار جدی برای کارتهای ATi هست.

لینک به دیدگاه

HIS Radeon HD 5850 1 GB

package1.jpg

package2.jpg

contents.jpg

card1.jpg

outputs.jpg

power.jpg

front.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

با سلام...

با اجازه دوستان خواستم وارد بحث داغتون بشم. ابتدا عرض کنم که بنده طرفدار/فن بوی/کشته مرده یا هر چیز دیگری که اسمش رو میزارد هیچ کدوم از دو شرکت معظم Nvidia و/یا AMD/ATI نیستم و همیشه ان محصولی رو خریداری میکنم که بهترین موازنه قیمت به کارایی رو داشته باشه. با این ذهنیت باقی پست بنده رو بخونید.

amirekhm@

دوست عزیزمون حتما عنایت دارند که GTX295 یک مدل تک PCB اما 2 GPU هست و مقایسه اش با 5870 که تک PCB و تک GPU خیلی صواب نیست. اما خوب همینقدر که از لحاظ کارایی به هم نزدیک هستند خودش جای بسی خوشحالی است. پیشنهاد میشه مساله قیمت رو هم حتما در نظر بگیرید. این نظر بنده است که اصلا مهم نیست که روی کاغذ و یا رد فلان بنچمارک فلان کارت همه رو پشت سر گذاشته. آنچه مهم است اینه که موازنه قیمت/کارایی خوبی داشته باشه.

در مورد کنفرانس Nvidia و نمونه ای که به نمایش گذاشت حالا واقعی بودن یا نبودن نمونه ارائه شده چندان اهمیت نداره چرا که بالاخره این سیلیکون حتی در حد نمونه آزمایشگاهی تولید خواهد شد و بسیار بعید میدونم این مشخصات و این نمونه در حد یک طرح مفهومی باقی بمونه. اما مطالب ارئه شده در کنفرانس، به نظر من، موید این مطلب بود که این نمونه در سری Tesla جای خواهد گرفت. چرا که در معرفی این نمونه هیچ حرفی از Directx یا Shader یا Computer Shader یا Stream Processor و یا ازاین دست اصلا به میون نیومد و د رعوض از پشتیبانی ++C و CUDA Processor و امثالهم صحبت شد. حالا باید دید و امیدوار بود که اشتقاق GeForce از این نمونه چطور از آب در میاد. اما اینطور که پیداست تمرکز Nvidia در این دوره بیشتر بر روی دو گروه Tesla و Tegra خواهد بود. البته امیدوارم که اینطور نباشه و GeForce مورد بی مهری قرار نگیره چرا که وجود رقابت در بازار همیشه به نفع مصرف کننده که من و شما نو عی باشیم خواهد بود.

و در تایید صحبت دوست عزیز MR PC بنده هم پیشنهاد میکنم اظهاز نظر در مورد اشتقاق GeForce و همچنین سطح کارایی اونرو به آینده موکول کنیم.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط vscoder
لینک به دیدگاه

خبر خبر رسوایی Nvidia

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20091002130844_Nvidia_Admits_Showing_Dummy_Fermi_Card_at_GTC_Claims_First_Graphics_Cards_on_Track_for_Q4_2009.html

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20091005180319_Nvidia_Can_Disable_Certain_Fermi_Features_on_Gaming_Graphics_Cards.html

Nvidia Admits Showing Dummy Fermi Card at GTC

توفان اتمی nvidia واسه ati یه فوت هم نبود!!!!! :Dبه نظر شما زشت نیست یه شرکت بیاد یه ماکت نشون بده ؟؟؟:confused: حرکت nvidia فقط برای خراب کردن بازار ati بود اونم فقط با توهمات و فانتزیهای ذهنی!!!!:confused:

توی لینک دوم هم که nvidia گفته بعضی از مشخصات فرمی رو پایین میاره!!!!

اینم یک سایت دیگه در مورد شوی دروغین Jen-Hsun Huang

http://www.hardwarecanucks.com/news/video/nvidia-fermi-gt300-video-cards-vaporware

ویرایش شده توسط amirekhm
لینک به دیدگاه

درود :

به نظر من كمپاني بزرگي مثل انويديا نمي ياد حرفي را بزنه كه باعث رفتن ابروش بشه بايد منتظر gt300

بود و آن موقع نظر نهايي را داد.

لینک به دیدگاه

درود

حالا كاري ندارم Nvidia مشخصاتش رو اورده پايين يا نه ، ولي به نظر من بهتره منتظر موند تا هر دو برند به طور كلي وارد بازار بشن و اونموقع تصميم گيري كرد.ولي مطمئن باشيد Nvidia كارتش رو پايينتر از سري 5000 نمي زنه. :D

فكر نكنم سري 5000 و GT300 فرق زيادي با هم داشته باشن.اگه دقت كنيد تمامي كارت هاي هم رده كه دو شركت تا كنون براي رقابت با يكديگر عرضه كرده اند اختلافي بيش از %2 الي %3 ندارند. :confused:

با تشكر.

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

مسئله اینجاست که نشون دادن یک ماکت اونم توسط Jen-Hsun Huang حرکت درستی نبود! سابقه داشته؟؟ چرا اعلام نکرد که این فقط یک ماکته؟ باید سایتها اینو رو میکردند؟؟ با این حرکت انتخاب خیلیهارو (از جمله خودم) برای خرید 5870 یا صبر کردن چند ماه دیگه برای سری 300 به غلط انداخت!!!

لینک به دیدگاه

ASUS HD 5870 Overclocks to 1035/1290 MHz on Air, Aces 3DMark Vantage in CrossFireX

jtzhobnzbmey3231rb2.png

لینک به دیدگاه

تستهایی از کارتهای HD 5770 & 5750 ...

k0c13geovft4bpjuky4.jpg

dw318yo1e1pghcn1a5rr.jpg

تستهای کامل در لینک زیر :

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3658&p=1

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...