رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
بچه ها به نظر شما کارت 5970 بهتره یا 7870 برای بازی های جدید؟چو داخل سایت قیمت یکسان دارن؟

با درود

با وجودی که من خودم علاقه شدیدی به 5970 دارم ولی باسه بازیهای جدید تو خرید کارتهای سری 7000 یک در میلیون

شک نکنید !! درسته 5970 یلیه باسه خودش اما مثل 6990 منه کو تو بازیهای جدید جلوی سری 7000 با اون قدرت غول اساش

منو شرمنده میکنه !! این کارتها با این قدرتشون باسه گیم های جدید مناسب نیستن . واقعا AMD با کارتهای سری جدیدش کولاک کرد !

مخصوصا با این کاتالیستهای جدیدش بخصوص همین 13.4 که روی کارتهای سری 7000 گردن کلفتش غوغا میکنه !

یه موقع فک نکنین که منم 7000 دارم . نه اما انقدر منتظراونی که میخوامش موندم که باسم بفرستن که دیگه ریشم داره میرسه به زمین !!

واقعا که ما تارک دنیا هستیم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

PowerColor SCS3 HD7850 1GB GDDR5(UEFI READY)

SCS3HD7850.jpg

http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=473

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

همینطور که معلومه این سری از خنک کننده تایتان بهره میگیرند و GTX 780 از تایتان ضعیفتره

در سایت ها گفته شده که یک هفته دیگه رسما رونمایی میشه و کمتر از دو هفته دیکه به بازار میاد.

مشخصات Geforce GTX 700 Series

gvvtx5qd6o61k7mrizfy.png

GeForce-GTX-780_1-635x474.jpg

GeForce-GTX-770_11-635x474.jpg

GTX-770-Cooler-635x348.jpg

GeForce-GTX-7701-635x474.jpg

LINK

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر قیمت GTX770 واقعا 400 دلار باشه و مشخصاتش هم درست باشه با توجه به کولرش که احتمالا همون کولر تایتان خواهد بود کارت جالبی به نظر میاد  (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون اولی کالرفول هست.

ظاهرا بیشتر از یک شرکت قصد تولید این کارت بصورت کولر غیر رفرنس رو داره !

لینک به دیدگاه

اولین واکنش AMD در برابر GTX 700   کمپانی NVIDIA : جزایر آتشفشانی

خریداران کارت های گرافیک می توانند نفسی راحت بکشند چون کمپانی AMD امسال فقط به عرضه چیپ گرافیکی برای کنسول های نسل جدید بسنده نمی کند و در اواخر سال 2013 نسل جدید کارت های گرافیک خود را نیز به بازار عرضه خواهد کرد.

آخرین خبرها حاکی از آن است که این کمپانی در حال کار بر روی معماری جدید GPU از پایه و اساس است. این خانواده جدید که با اسم رمز "Volcanic Islands" ( جزایر آتشفشانی ) شناخته می شود ساختار سلسله مراتبی جدیدی را در درون GPU به همراه خواهد داشت. امری که بسیار گسترده و عظیم به نظر می رسد.

در طول 3 نسل گذشته GPU های کمپانی AMD که از معماری های VLIW5، VLIW4 و Graphics CoreNext SIMD استفاده می کردند ساختار سلسله مراتبی اجراء تشکیل دهنده GPU دستخوش تغییر نشده بود. با توجه به بلاک دیاگرام اولیه منتشر شده از یکی از GPU های این سری که با اسم رمز "Hawaii," شناخته می شود کمپانی AMD هر دو واحد پردازش موازی و سریال ( Serial ) را در درون این GPU تعبیه کرده است. هسته های پردازش سریال بر اساس هر دو معماری که کمپانی AMD مجوز استفاده از آن ها را دارد ساخته شده اند ( X86 و ARM ). این واحدها بخشی خاص از پردازش گرافیکی را بر عهده خواهند داشت. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که این پردازنده های جریانی ( Stream Processors ) امروزی هستندکه GPU ها را به ماشین های پردازش موازی مبدل می کنند.

در حال حاضر نمی توان اطلاعات بیشتری از این بلاک دیاگرام استخراج کرد ولی اگر این تصویر معتبر باشد کمپانی AMD در حال ایجاد تغییرات بزرگی است. عامل دیگری که باعث ایجاد تاخیر زیاد در عرضه این معماری جدید شده تکنولوژی  silicon fab process می باشد. برای مثال GPU  "Tahiti" که در مدل Radeon HD 7970 GHz Edition تعبیه شده به شمار دارای مشکلات حرارتی می باشد. کمپانی AMD از فناوری 28nm در GPU های نسل بعدی استفاده نخواهد کرد و منتظر است تا فناوری ساخت ترانزیستورهای سیلیکونی 20nm در کمپانی TSMC نهادینه شود. آخرین خبرها حاکی از آن است که نمونه های آزمایشی از فناوری 20nm در یک چهارم پایاینی سال ساخته خواهند شد.

منبعی که اولین بلاک دیاگرام این معماری از آن درز کرده مشخصات GPUو "Hawaii" را اینگونه عنوان کرده است :

• 20nm silicon fab process
  • 4096stream processors
  • 16 serial processor cores
  • 4 geometry engines
  • 256 TMUs
  • 64 ROPs
  • 512bit GDDR5 memory interface
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش AMD هر وقت ادعا کرده یک تغییر اساسی ایجاد می کنه نتیجه برعکس داشته!مثل تغییر اساسی که سر بولدزر پیاده کرد!امیدوارم این فناوریش پسرفت نکنه !؟

البته نا گفته نماند سری 8000 رادئون با همون فناوری 28 نانومتری و سطح Die بزرگتر ارائه میشن و احتمالا این فناوری برای سری 9000 پیاده خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
راستش AMD هر وقت ادعا کرده یک تغییر اساسی ایجاد می کنه نتیجه برعکس داشته!مثل تغییر اساسی که سر بولدزر پیاده کرد!امیدوارم این فناوریش پسرفت نکنه !؟

البته نا گفته نماند سری 8000 رادئون با همون فناوری 28 نانومتری و سطح Die بزرگتر ارائه میشن و احتمالا این فناوری برای سری 9000 پیاده خواهد شد.

اگر کسی خلاف این رو نظر داره بیاد اعلام کنه،توجیح بشیم !؟

با مدرک هم میتونم اثبات کنم که هسته های بولدوزر بین 30-45 درصد از فنوم دو ها ضعیف تر بودند.با انواع برنامه ها تست شده.و باز هم میگم امیدوارم پیشرفت AMD سر این معماری جدید مثل پیشرفت بولدوزر نباشه !؟

لینک به دیدگاه

چطور معین جان مگر کسی گفته اینطوری نیست که اینطوری می فرمایید؟

قطعاً همین طوره! به نظر بنده اصولاً AMD توی هر چیزی بخواد تغییر و تحول ایجاد کنه و براش زیاد تبلیغ کنه، احتمال خراب شدنش زیاد هست :D

لینک به دیدگاه

اقا معین کسی پیام داده که ناراحت شدید؟

از اینجور ادم های برند پرست زیاد هست خودتون رو ناراحت نکنید

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

یه نفر که تحمل شنیدن حقیقت رو نداشته زحمت کشیده و _ داده !

انعطاف پذیر باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یه نفر که تحمل شنیدن حقیقت رو نداشته زحمت کشیده و _ داده !

انعطاف پذیر باشید

کودوم پستت حمید جان بگو همین الان برم جبرانش کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
چطور معین جان مگر کسی گفته اینطوری نیست که اینطوری می فرمایید؟

قطعاً همین طوره! به نظر بنده اصولاً AMD توی هر چیزی بخواد تغییر و تحول ایجاد کنه و براش زیاد تبلیغ کنه، احتمال خراب شدنش زیاد هست :D

علی منفی دوستان من رو به این باور رسوند !؟

اول بگم من خودم طرفدار AMD هستم.

اگر خاطرتون باشه AMD سر بولدوزرها قیل و قالی راه انداخت که آی سندی بریج رو رنده می کنم و ... چندماه به ورود چندتا بنچ مارک خفن ارائه دادن که خیلی از بچه هایی که سندی بریج داشتند میخواستن سیستم هاشون رو بفروشن که بعدا بولدوزر بخرن !

سر FM2 ها هم همه منتظر بودن افزایش کارایی داشته باشه و فقط دیدیم که بخش گرافیکی افزایش کارایی داشت ولی باز هم نه اونقدری که خود AMD اعلام کرده بود و در بخش پردازش با اینکه فرکانس پردازنده بالاتر بود ولی کارایی پیشرفتی نداشت به اون صورت و یا حتی همه امیدوار بودند مکس فرکانس رم رو که در تصاحب FM1 ها بود افزایش بدن با این پلتفورم که در این زمینه هم همه رو ناکام گذاشت.

سر ویشرا ها هم همه با تغییر در استیپینگ و کمی تغییر در معماری همه توقع داشتند که ماکس فرکانس پردازنده دنیا بالاتر بره ولی دیدیم ماکس فرکانس پرچمدار قبلی یعنی 8150 رو هم  8350 تغییر نداد !اتفاقی که سر فنوم دو ها با تغییر استیپینگ C2 به C3 افتاده بود !؟

کلا AMD هیچ وقت برنامه ریزی منظم و یا بهتره بگم ثبات رویه مثل انویدیا و اینتل نداشته...

به هیچ وجه هم نمیشه به گفته هاش و یا بنچ مارکهای قبل از ورود خود قطعه به بازار اتکا کرد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

کودوم پستت حمید جان بگو همین الان برم جبرانش کنم

همون  که الان گذاشتم  معرفی amd

نمیدونم چرا یه دونه هم به معین جان دادن!!!

مرسی عزیز

لینک به دیدگاه

اینطور که پیداست gtx titan تا یکسال دیگه قویترین کارت توبازاره!نامردا انویدیا قرار بود این 680 باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اینطور که پیداست gtx titan تا یکسال دیگه قویترین کارت توبازاره!نامردا انویدیا قرار بود این 680 باشه!

فقط 1 سال!! من میگم تا اخر عمرانویدیا این تایتان یکی از شاهکار هاش می ممونه

لینک به دیدگاه

خوش به حال اونکه میخواد این رو بخره!

باید ببینیم این amd چی تو چنته داره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD Radeon HD 8970M

AMD سریعترین شتابدهنده گرافیکی نوتبوک خود رو معرفی کرد :

96a.jpg

96b.jpg

Features and Benefits:

• Speed: Featuring AMD's GCN Architecture, the AMD Radeon HD 8970M GPU is built for speed and designed from the ground up to provide the best experience in the top PC games for today and tomorrow.
  • Intelligent Power Features: AMD's Enduro Technology allows the AMD Radeon HD 8970M GPU to optimize battery life. The power features are inherently dynamic, delivering instant performance when needed and adjusting GPU requirements when in idle mode.
  • Multi-Display Optimization: AMD Eyefinity technology allows for the highest quality multi-display gaming spread across several different monitors, creating an immersive experience.
  • Engineered for Compute: AMD App Acceleration harnesses the compute power of the AMD Radeon GPU to take workload off the CPU and provide unprecedented performance in everyday applications. The AMD Radeon HD 8970M GPU offers improved performance and enhanced visual effects5.
  • Unparalleled Image Quality & Video Playback: The AMD Radeon HD 8970M GPU is the ideal entertainment and productivity tool that provides smooth video playback and maximizes image quality for all of your multimedia needs.
  • DirectX 11.1 Support: Offers full support for DirectX 11.1 and Windows 8 for all of today and tomorrow's games and applications.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

EVGA GeForce-GTX780

post-7332-0-38176600-1369055504_thumb.jpg

Galaxy Geforce-GTX780

post-7332-0-05716300-1369055525_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

اینم یه مقایسه بین 580 و 780

gtx780_slide.jpg

ویرایش شده توسط Omid_Boy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...