رفتن به مطلب

تجربه‌ی ssd های m.2 , pcie

Recommended Posts

در در 1395/09/10, 23:20:52، ata.royalfalcon گفته است :

اینطور که از توضیحاتش برمیاد ؛ MSI برای بعضی از مادربردها ، ترمال پد و هیتسینک ارائه میکنه تا کاربر روی M.2 بچسبونه . اما خب بعضی از M.2 ها خودشون ترمال پد و هیتسینک دارند مثل همین مدل پلکستور M8PeG .

شاید بد نوشته اند، آخه بالشتک حرارتی غیررسانا  هیتسینک و ترمال پد معنی می ده؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 53 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بالشتک حرارتی غیررسانا یعنی چی و چطور کار می کنه؟

فکر میکنم منظورش همان ترمال پد هست.

در تصویر بالای خبر هم مشخصه.

ویرایش شده توسط ALPHA
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان من برده

asuse z97 delux

cpu 4790k

16 gig ram 2400

برای کار رندرینگ فایل ویدیویی 4کی می خوام ینی فکر کنم چند هفته قرار  فایل باهاش رندر کنم

به اس اس دی با سرعت و با دوام نیاز دارم مد نظر خودم ایناست

http://lioncomputer.ir/product/10197/اس+اس+دی+سامسونگ+Samsung+960+Evo+250GB/

http://lioncomputer.ir/product/9097/اس+اس+دی+پلکستور+M8PeG+PCIe+NVMe+512GB/

آیا مادر بورد من بخوبی این ها رو پشتیبانی می کنه

توصیه شما چی ؟

ویرایش شده توسط SASAN7KHAT
لینک به دیدگاه

مدلهای sm951 و پرو 950 و پرو 960 سامسونگ 4lane از pcie رو اشغال میکنن و طبیعتا برای اینکه بتونین کاملا از سرعتشون استفاده کنین باید اونو مدنظر داشته باشین . بجز core i7 های سری X بقیه سی پی یو ها 16 لاین pcie در اختیار میزارن ؛ این یعنی مثلا اگه شما با یه 6700 یا 4790 یه sli و یه m2 ببندین علنا یا بورد m2 تون میشه pcie 2 و افت عملکرد دارین یا یکی از گرافیکها میشه 4x بسته به تنظیمات بایوس و راه سومی وجود نداره!!!

این نکته تو مادربرد خودم که رمپیج 5 ورژن 10 هست کاملا مشهوده و اشاره کرده اگه اسلات چهارمی که مخصوص گرافیکه اشغال بشه بورد m2 از کار میوفته یعنی پهنای باندش باهاش مشترکه یعنی دیگه ورژن 3 از pcie نمیشه و میشه ورژن 2 و این یعنی افت عملکرد !!!

نکته دوم جای بسیار بد پورت m2 هست که دقیقا بین اسلاتهای گرافیکه یعنی افزایش دما و افت عملکرد . اگه m2 رو با یه کارت تبدیل مستقیما رو pcie ببندین چون دماش بهتر دفع میشه سرعتش بینهایت زیاد میشه و افت نمیکنه دگ .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

مدلهای sm951 و پرو 950 و پرو 960 سامسونگ 4lane از pcie رو اشغال میکنن و طبیعتا برای اینکه بتونین کاملا از سرعتشون استفاده کنین باید اونو مدنظر داشته باشین . بجز core i7 های سری X بقیه سی پی یو ها 16 لاین pcie در اختیار میزارن ؛ این یعنی مثلا اگه شما با یه 6700 یا 4790 یه sli و یه m2 ببندین علنا یا بورد m2 تون میشه pcie 2 و افت عملکرد دارین یا یکی از گرافیکها میشه 4x بسته به تنظیمات بایوس و راه سومی وجود نداره!!!

این نکته تو مادربرد خودم که رمپیج 5 ورژن 10 هست کاملا مشهوده و اشاره کرده اگه اسلات چهارمی که مخصوص گرافیکه اشغال بشه بورد m2 از کار میوفته یعنی پهنای باندش باهاش مشترکه یعنی دیگه ورژن 3 از pcie نمیشه و میشه ورژن 2 و این یعنی افت عملکرد !!!

نکته دوم جای بسیار بد پورت m2 هست که دقیقا بین اسلاتهای گرافیکه یعنی افزایش دما و افت عملکرد . اگه m2 رو با یه کارت تبدیل مستقیما رو pcie ببندین چون دماش بهتر دفع میشه سرعتش بینهایت زیاد میشه و افت نمیکنه دگ .

خیلی خیلی ممنون از بابت پاسختون

کارت تبدیل من جایی ندیدم اگه پیدا کنم می خرم

اگر با کارت تبدیل بندازم دیگه افت سرعت ندارم ؟ حتی اگه گرافیکم داشته باشم ؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، SASAN7KHAT گفته است :

سلام دوستان من برده

asuse z97 delux

cpu 4790k

16 gig ram 2400

برای کار رندرینگ فایل ویدیویی 4کی می خوام ینی فکر کنم چند هفته قرار  فایل باهاش رندر کنم

به اس اس دی با سرعت و با دوام نیاز دارم مد نظر خودم ایناست

http://lioncomputer.ir/product/10197/اس+اس+دی+سامسونگ+Samsung+960+Evo+250GB/

http://lioncomputer.ir/product/9097/اس+اس+دی+پلکستور+M8PeG+PCIe+NVMe+512GB/

آیا مادر بورد من بخوبی این ها رو پشتیبانی می کنه

توصیه شما چی ؟

درود

با توجه به ماردبوردت و اینکه ۱۰ تا ساتا داره، بهترین گزینه رید صفر کردن دو یا سه یا چهار تا ssd ساتای هم‌ظرفیت و ترجیحا همسان است.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1395/11/17, 13:11:32، سعید بهمنیان گفته است :

درود

با توجه به ماردبوردت و اینکه ۱۰ تا ساتا داره، بهترین گزینه رید صفر کردن دو یا سه یا چهار تا ssd ساتای هم‌ظرفیت و ترجیحا همسان است.

با سلام وتشکر فراوان 

به طور کل سیستم تعویض شد 

casae : x8 raprator

mb : giga z270x-gaming7

ram : 32 gig bus 2400

cpu : 6700 k

power : green 1450 wat

دو عدد ssd 960 evo 250 gig

چون قویترین اس اس دی همین بود تو ایران تصمیم گرفتم سیستم تازه کنم 

جالب بدونین 20 دروز مونده به عید گرفتم سی پی یو الان 7700 اومده و 400 تومن از زمانی که من گرفتم ارزونتر

اس اس دی ها با دوبار ریست تنظیمات کارخانه بایوس کلا سوخت (خاک برسر سامسونگ ) این از این اونم از نوت 7 هاش که میترکید اس اس دی  هاروفرستادم گارانتی 

رفت برای 13 به بعد یکی از دوستام گفت این اس اس دی ها ورژن کامل نیستن (بتا ورژن ) و تا کاملشون بیاد این ایرادات رو دارن !!!!!!!!!!!!!!

ولی وقتی از گارانتی بیاد میفروشمشون و یه چیز ارزونتر میگیرم چون قبل از این که به باد فنا بره وقتی باهاش کار میکردم تو تسک منیجر

موقع واتر مارک کانورت فقط 10 مگ از سرعت هارد استفاده میشد 3200 مگو می خوام چیکار

فقط موندم کارت گرافیک کوادرو بگیرم یا 1080 یا rx480  یا فایر پرو

قیمت 1080 وسوسه ککندس

http://lioncomputer.ir/product/8574/کارت+گرافیک+گیگابایت++1080+جی+وان+گیمینگ/

2.400 تومن

یک عدد کوادرو دست دووم ام2000 هست 750 تومن میگه یکی از دوستان اگه اشتباه نکنم دوسال کار کرده

اشتباه نکنم 1060 http://lioncomputer.ir/product/9866/کارت+گرافیک+گیگابایت+GV-N1050OC-2GD/ با کوادرو ام 2000 قدرت رندرینگش یکی باشه

با توجه به هسته کودا که داره

نرم افزار اساسی که من باهاش کار می کنم تو ستینگش گزینه انویدیا داره ینی انویدا بگیرم بهتره ؟

1.thumb.png.825b8d2652f3c05244244bee51ee8efe.png

در در 1395/04/13, 13:18:08، سعید بهمنیان گفته است :

درود فرجام جان

روی برد x99 می‌شد، روی z97 که مال خودم هست تقرییا هیچ چیزش کار نمی‌کنه.  ولی این برنامه رو بیخیال شو چون زیانش بیش از سودش است. اگر منظورت rapid mode هست اصلا حرفش رو نزن. نتیجه‌ی آزمون رو هم ببین چطور به خودش نمره می‌ده. من فقط برای سنجش اصل بودن کالا ازش استفاده می‌کنم.

مگه این اس اس دی ها با این فناوری غیر اورجینالم دارن ؟

در در 1395/05/30, 01:32:51، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بسته به مورد داره. استفاده از pcie m.2 دو تا از ساتاها رو از کار می اندازه. همه ی m.2 ها اختلاف سرعت قابل توجه با ساتا ندارند. اونهایی که از پروتکل ساتا استفاده می کنند ممکن ه از بهترین ssd های ساتا کندتر باشند.

اونهایی که از پروتکل pcie استفاده می کنند از ده درصد تا چند برابر بهترینهای ساتا سریع تر اند. برای توضیحات بیشتر به تاپیکی که آرمین برای pcie و m.2 ساخته نگاه کن.

خخخخخخخخخ

منم میگم چرا این بورد بعضی از ساتاهاش کار نمی کنه خخخخخخخخخخ هی بایوس آپدیت کردم هی تنظیمات مادربرد رو دستکاری کردم

حالا من دوتا انداختم ینی 4 تا ساتا از کار میافته !!!!!! عجب مسخره بازی ها

جواب دوستمون آقا سعید منطقی

خوب وقتی قرار ساتا از کار بیوفته و با یک تکنولوزی که تازه اول راه داغ می کنه و کلی هزینس برای دوتا اس اس دی 960 او 250 گیگی نزدیک 1500 

پیاده شدم جای این 4 تا هارد رید میکردم بهتر بود ولی رید هم دردسرای خودشو دار چند بار با نشناختن یکی باعث شده که اطلاعاتم بپره

و در آخر یه سوال داشتم برد من دوتا سنسور به صورت کابلی داشت من موندم کجا استفاده کنم از این سنسورا گذاشتم ما بین فن های

خنک کننده سی پی یو

2.thumb.jpg.1ba9b3c52660508c5f1f1791f9e99f41.jpg

یک مورد هم می خواستم  بپرسم در مورد کولر بود  Silver Arrow IB-E Extreme  خواستم بگیرم دوستی که تجربش زیاد بود

گفت نگیر چون نزدیک یک کیلو حالا با مصرف برق 320 واتیش کار ندارم گفت به مرور برد رو خراب میکنه وزنش منم به توصیش

گوش دادم و یه فن دیکول سبک گرفتم چون میگفت اینا 14 نان سی پی یو ها داغ نمیکنن همین خنک کننده کافی

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، SASAN7KHAT گفته است :

مگه این اس اس دی ها با این فناوری غیر اورجینالم دارن ؟

درود

برای m.2 اس‌اس‌دی تقلبی ندیده‌ام، ولی غیر ممکن نیست و کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کنه. منظورم سنجش اصالت ssd سامسونگ به طور کلی بود.

raid0 برای مادربوردهای رده‌بالای امروزی پایداری قابل قبولی داره و اگر درگاههای ساتا مدام دستکاری نشوند احتمال مشکل کمه ولی در هر حال کپی گرفتن از اطلاعات روی رید رو پیشنهاد می‌کنم.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

درود

دوستان من یک عدد ssd m.2 گرفتم

بعد از نصب دو تا از پورتهای ساتا مادربرد از کار میوفته!

کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟

مدل مادربرد b350-plus

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

مدل مادربرد b350-plus

سلام

این مورد به محدودیت lane های pci express بر میگرده و در مورد برد شما با استفاده از m2 پورت های 5 و 6 ساتا غیر فعال میشن که طبیعی هستش

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

مدل مادربرد b350-plus

سلام.

مشکل نیست و از ویژگی های مادربرد هستش. به علت محدودیت پهنای باند وقتی m,2 نصب می کنید، 2 تا از پورت ها از کار می افته. بستگی به اینکه m.2 رو کجا نصب کنید، پورت های متفاوتی از کار افته. توی دفترچه راهنمای مادربرد دقیق نوشته شده و فقط مخصوص این مدل مادربرد نیست و مادربردهای دیگه هم همین طور هستن. 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان

من لپتاپ acer aspire f5-573g دارم، پورت m.2 داره و چک کردم از PCI express ورژن 3 هم پشتیبانی میکنه اما 2x..

آیا امکانش هست که ssd GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280 ظرفیت 256 گیگابایت روش نصب کنم و روی ssd ویندوز نصب کنم و سیستم با ssd بوت بشه نه از روی هارد لپتاپ؟

جایی خوندم که چون 2x هست نهایتا نصف سرعت ssd رو میگیرم..

تاچ پد یا پورت دیگه ای از کار نمی افته؟

11.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، DAIMON گفته است :

سلام دوستان

من لپتاپ acer aspire f5-573g دارم، پورت m.2 داره و چک کردم از PCI express ورژن 3 هم پشتیبانی میکنه اما 2x..

آیا امکانش هست که ssd GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280 ظرفیت 256 گیگابایت روش نصب کنم و روی ssd ویندوز نصب کنم و سیستم با ssd بوت بشه نه از روی هارد لپتاپ؟

درود

مشکلی نیست و می‌توان بوت را روی m.2 تنظیم کرد. اصلا مگر قرار است درایو جامد را برای کار دیگری استفاده کرد؟ اصلش نصب سیستم‌عامل است.

تاکنون ندیده‌ام روی لبتاپ استفاده از m.2 درگاه دیگری را از کار بیاندازد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در در 16 اسفند 1398 در 03:25، DAIMON گفته است :

سلام دوستان

2x بودن مشکلی ایجاد نمیکنه چون همون 2x هم 4~5 برابر سریعتر از sata هست. (PCIe 2x تا 2 گیگابایت در ثانیه رو پستیبانی میکنه)

من خودم الان روی سیستم خخونگی SSD که استفاده میکنم XPG S40G هست که بخاطر زیبایی روی m.2 با سرعت 2x نصب کردم و مشکلی هم ندارم (4x زیر گرافیک هست و RGB ها دیده نمیشدن اون وقت)

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
در در 14 تیر 1395 در 21:17، -MOBIN- گفته است :

نظر من اینه که اگه خیلی داغ میشه میتونید براش یه هیت سینک کوچیک برش بدید و با یه ترفندی روش بچسبونید!!

و با فن هایی که توی کیستون دارید دما رو دفع کنید البته شاید به خاطر گرما نباشه اگه اینطوری خود سامسونگ براش 

یه هیت سینک کار میذاشت ولی حالا اگه به راه حلی نرسیدید این کارو رو انجام بدید

مثل این عکس:

Heat%20Sink_SM951_SSD.jpg

دوستانی که دنبال هیت سینک برا SSD های M.2 می گردند من اینجا پیدا کردم از ایسام خریدم.

دما تا 18 درجه رو SSD های َAdata کاهش پیدا کرد.

لینک به دیدگاه

در در 14 تیر 1395 در 19:52، ROGfan گفته است :

با سلام خدمت سعید خان. من دوستم یه 512 اینو داره . تست گرفتیم موقع کپی کردن یه فایل بزرگ (300 گیگ) سرعت تا 1 دقیقه اول فضایی هست و بعد از اون تا 1/4 سرعت اولیه کاهش پیدا میکنه! بعد که کنجکاو شدم چرا اینجوری شد بهش دست زدم که دستم سوخت! (ابله زد از فرت داغی...) به جرات میتونم بگم بالای 90 درجه حرارتش بود...

بعد سعی کردیم با فن خنکش کنیم و دوباره تست بگیریم. وضعیت 10-15 درصد بهتر شد ولی در کل مثل دفعه اول افت شدید کارایی رو شاهد بودیم! 

به نظرم باید برای این M.2 هیت سینک و فن هم میساختن!

u35an130_9180220-1571931686!1.jpg

دوستانی که سوال می کردن اینجا میتونید بخرید.

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...