رفتن به مطلب

تجربه‌ی ssd های m.2 , pcie

Recommended Posts

درود

بسته به مورد داره. استفاده از pcie m.2 دو تا از ساتاها رو از کار می اندازه. همه ی m.2 ها اختلاف سرعت قابل توجه با ساتا ندارند. اونهایی که از پروتکل ساتا استفاده می کنند ممکن ه از بهترین ssd های ساتا کندتر باشند.

اونهایی که از پروتکل pcie استفاده می کنند از ده درصد تا چند برابر بهترینهای ساتا سریع تر اند. برای توضیحات بیشتر به تاپیکی که آرمین برای pcie و m.2 ساخته نگاه کن.

درود و سپاس سعید خان

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

چند وقت پیش یک سامسونگsm951 گرفتم و مشکلات حل شد. جالبه که قدیمی‌تر از ۹۵۰پرو هست و ابدا مشکل دمایی نداره. عکس پس از سه ساعت کار پردازشی سنگین گرفته شده، ورودی پروژه روی همین ssd و هارددیسک داخلی و هارددیسک اکسترنال و هارددیسک شبکه پراکنده بوده. خروجی روی sm951 گرفته می‌شده.

sm951 test.JPG

لینک به دیدگاه

در در 1395/05/30, 01:32:51، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بسته به مورد داره. استفاده از pcie m.2 دو تا از ساتاها رو از کار می اندازه.

با سلام .

مادربردی که دارم ASRock Z97 Extreme6 هست که دو سوکت Ultra M.2 و (M.2_SSD (NGFF داره . هدف من از خرید SSD m.2 این هست که بتونم حداقل یک هارد دیسک بیشتر برای ذخیره سازی دیتا نصب کنم . 

اینطور که بررسی کردم :

اگر Ultra M.2 Socket اشغال بشه PCIE2 به حالت 8× و PCIE4 به حالت 4× میره . در این حالت هیچ پورت SATA از کار نمیافته .

اگر (M.2_SSD (NGFF اشغال بشه دو پورت SATA و همچنین SATA Express از کار میافته . 

اگر اشتباه میکنم لطفاً تصحیح بفرمایید .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ata.royalfalcon گفته است :

با سلام .

مادربردی که دارم ASRock Z97 Extreme6 هست که دو سوکت Ultra M.2 و (M.2_SSD (NGFF داره . هدف من از خرید SSD m.2 این هست که بتونم حداقل یک هارد دیسک بیشتر برای ذخیره سازی دیتا نصب کنم . 

اینطور که بررسی کردم :

اگر Ultra M.2 Socket اشغال بشه PCIE2 به حالت 8× و PCIE4 به حالت 4× میره . در این حالت هیچ پورت SATA از کار نمیافته .

اگر (M.2_SSD (NGFF اشغال بشه دو پورت SATA و همچنین SATA Express از کار میافته . 

اگر اشتباه میکنم لطفاً تصحیح بفرمایید .

درود

سرعتش روی ultra m.2 که عالیه. روی m.2 حدود ۱۰ تا ۲۰ در صد از بهترینهای ساتا بهتره.

استفاده از m.2 که قطعا دو تا ساتا و نیز ساتا اکسپرس رو از کار می‌اندازه. برای اولترا m.2 دقیق نمی‌دونم. بر می‌رسم و دقیق می‌گم. اگر از چیپ اضافی برای اولترا m.2 استفاده نشده باشه قاعدتا یک چیزهایی رو از کار می‌اندازه.

پ.ن بر اساس بررسیها و مشخصات فنی extreme6, از آنجایی که پهنای باند مورد نیاز درگاه ultra m.2 با درگاههای ساتا3 مشترک نیست، استفاده از ultra m.2 تاثیری روی درگاههای ساتا نداره. همان طور که خودت اشاره کردی پهنای باند لازم رو از  درگاههای دوم و چهارم pcie می گیره. آزمونهای عملی extreme9 رو همینجا خواهم گذاشت و البته تضمین نمی کنم که صد درصد با extreme6 منطبق باشه.

نکته ی جنبی: اگر مشکل کمبود فضا داری به کارت pcie به ساتا هم فکر کن، گرچه تنوع این کارتها در بازار ما کم ه و معمولا سرعت خوبی هم ندارند، اما راهگشا هستند. به علاوه این مادربوردها امکان hdd saver رو دارند که اگر تغذیه دو تا از هارد دیسکها رو از مادربورد بگیری، قابلیت خاموش کردن این دو دیسک رو از درون سیستم عامل بهت می ده و برای پشتیبان گیری روی هارد دیسکهای ظرفیت بالا و جلوگیری از استهلاک بیجهت هارد دیسکها سودمنده.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود بر دوستان

پس از کش و قوسها و آزمودن چند نمونه ssd با درگاه pcie m.2 و چند روش برای خنک‌سازی‌شون نتیجه‌هایی که بهشون رسیده‌ام رو در دسترس دوستان می‌گذارم.

مادربوردهایی که آزموده‌ام asus z97 deluxe و azrock z97 extreme6 و asrock z97 extreme 9 و giga z170 ud3 و asus z170 k و asus z170 deluxe و asrock z97 oc formula  بوده‌اند.

x99  یک مورد بیشتر دستم نرسید و وقت نشد روش بیازمایم.

ssd هایی که استفاده کرده‌ام samsung 950 pro در ظرفیت‌های ۲۵۶gb و ۵۱۲ gb و samsung sm951 nvme ۲۵۶gb و samsung sm951 ahci ۲۵۶gb و samsung sma951 ahci ۵۱۲ gb بوده‌اند.

کار گذاشتن هیت سینک تا ۷ درجه دما رو پایین می‌آره. 

هشدار: اگر ssd تون گارانتی داره درباره‌ی افزودن هیت سینک محتاط باشید، ممکن‌ه گارانتی باطل بشه.

گذاشتن فن ۱۰ سانتی باریک روبروی ssd  با فاصله‌ی ۵ سانتیمتری بین  ۳ درجه دما رو پایین می‌آره، فن ۸ سانتیمتری ضخیم بهتر خنک می‌کنه، کار گذاشتن این فنها کمی دردسر داره.

گذاشتن فن ۱۲ سانتی بسته به جا۱۰ درجه دما رو پایین می‌آره، اگر روی در کیس باشه اثرش کمتره، اگر داخل کیس و روبری ssd گذاشته بشه ممکنه در تهویه‌ی کیس اختلال ایجاد کنه. در دو مورد سبب گرم شدن کارت گرافیک شد.

گذاشتن فن ۲۰ سانتی روی در کیس (کیسهایی که این امکان رو داشتند برای من coolermaster cm690iii بودند)  تا ۱۵ درجه دما رو پایین می‌آره.

دمای ssd های achi که قدیمی‌تر‌ اند میانگین ۱۰ درجه پایین‌تر از گونه‌های nvme هست.

روی مادربورد گیگا دما بالاتر از بقیه بود.

روی دو نمونه ازراک پایین‌تر از بقیه بود.

بیشتر  مادربوردهای z97 سرعت  خوبی روی m,2 ندارند و مشکل گرمایی هم بیشتر دارند.

asrcok z97 oc formula کمترین دما رو داشت ولی مدت کوتاهی این مادربورد دستم بود و وقت نشد دقیق‌تر بیازمایم.

هر چه بار pcie سنگین‌تر باشه افزایش دما و کاهش کارایی بیشتر می‌شه.

هر چه بار ساتا سنگین‌تر باشه افزایش دما و کاهش کارایی بیشتر می‌شه. 

دو مورد اخیر برای z97 محسوس‌تر از z170 هست.

من برای خودم ترکیب هیت سینک و فن ۲۰ سانتی رو در کیس رو استفاده کردم و دما به زیر ۴۰ رسیده. الان هیت سینک کامل نیست البته. هیت سینک رو با راهنمایی دوست ارجمند خبات کریمی با چند تا ورق آلومینیومی به شکل u ساختم و با خمیر پرولیماتک روی تراشه‌های ssd چسباندم. همچنین کارت صدا رو برداشتم و کارت کوادرو m2000 رو جایگزین gtx780ti کردم.

نهایتا عکس آزمون sm951 ahci 512gb رو پیوست کرده‌ام. رایانه از ۹ صبح ۸ ساعت پیوسته روشن بوده و تا جای ممکن با برنامه‌های کاربردی به شکلی که ssd و چند تا از ساتاها و usb ها درگیر باشند زیر بار گذاشته‌امش. همزمان کارهای روزمره مانند وبگردی و ویرایش عکس و چاپ اسناد هم باهاش انجام می‌شده.

قصد من اعلام اخبار وبازنشر آزمونهای مقایسه‌‌ای که در وبگاه‌های بررسی سخت‌افزاری منتشر می‌شه نیست، امیدوارم دیگر دوستانی هم که ssd های غیر ساتا دارند در این تاپیک مشارکت کنند.

پاینده باشید

sam951 612gb ahci.JPG

لینک به دیدگاه

سلام سعید جان

ماشالا دیگه همه جور درایوی رو تست کردی، منم صرفا" تجربه ام رو از Plextor M8Pe میگم ورژن 256G

در حالت عادی دمای کاریش 47 درجه است،

وقتی بنچ مارک میگیرم دما تا 54 درجه هم میره

یه فن کوچک 4 سانتی روبه روش بگیرم دما در حالت بیکاری حدود37 تا 39 میشه.

ولی در لود بازهم 49 اینطور ها میره.

کلا" M.2 ها Hot هستن.

حالا خودشون به جهنم، مال من چسبیده به زیر چیپست قشنگ از زیر گرماشو میده به چیپست.

به نظرم تو زمستون حالا خیلی مهم نیست ولی تابستون ها با اختصاص دادن یک فن بهشون موافقم.

1662.JPG

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سلام سعید جان

ماشالا دیگه همه جور درایوی رو تست کردی، منم صرفا" تجربه ام رو از Plextor M8Pe میگم ورژن 256G

در حالت عادی دمای کاریش 47 درجه است،

وقتی بنچ مارک میگیرم دما تا 54 درجه هم میره

یه فن کوچک 4 سانتی روبه روش بگیرم دما در حالت بیکاری حدود37 تا 39 میشه.

ولی در لود بازهم 49 اینطور ها میره.

کلا" M.2 ها Hot هستن.

حالا خودشون به جهنم، مال من چسبیده به زیر چیپست قشنگ از زیر گرماشو میده به چیپست.

به نظرم تو زمستون حالا خیلی مهم نیست ولی تابستون ها با اختصاص دادن یک فن بهشون موافقم.

1662.JPG

درود آرمین جان 

کم پیدایی رفیق! البته بعد از استایل جدید انجمن همه ی قدیمی‌ها به غیبت رفته‌اند. امیدوارم غیبت صغرا یا صغری باشه.

خوب شد بالاخره یکی تجربه ی عملی ش رو مطرح کرد. جای m.2 اگر کنار چیپ مادربورد هم نباشه، معمولا از نطر تهویه ایزوله است. خود ssd هم همان‌طور که گفتی داغ هست. باز خوبی پلکستور این ه که با گرم شدن مثل سامسونگ دچار تراتلینگ نمی شه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود آرمین جان 

کم پیدایی رفیق! البته بعد از استایل جدید انجمن همه ی قدیمی‌ها به غیبت رفته‌اند. امیدوارم غیبت صغرا یا صغری باشه.

خوب شد بالاخره یکی تجربه ی عملی ش رو مطرح کرد. جای m.2 اگر کنار چیپ مادربورد هم نباشه، معمولا از نطر تهویه ایزوله است. خود ssd هم همان‌طور که گفتی داغ هست. باز خوبی پلکستور این ه که با گرم شدن مثل سامسونگ دچار تراتلینگ نمی شه.

قربانت سعید جان،

درسته فعالیتم کم شده به علت مشغله کاری اما هر روز سر میزنم تا چیز های جدید یاد بگیرم.

به نظرم اینم تراتلینگ میکنه، چون دو بار پشت سر هم که ازش تست Anvil گرفتم، بار دوم امتیاز کاسته شده که احتمالا به علت گرمای زیاد ترمز های کنترلر کشیده شده. ممکنه دیرتر از سامسونگ تراتل کنه ولی به گمونم اینم میکنه.

لینک به دیدگاه

با سلام .

من هم یدونه Plextor M8PeG PCIe NVMe خریدم 128 گیگابایتی .

فعلاً ویندوز روش نصب نکردم و بعنوان درایو غیر ویندوزی روی مادربرد نصب هست . بایوس مادربرد و Firmware درایو و همچنین IRST  جدیدترین نسخه هست .

دو تست از نرم افزارهای crystaldiskmark و Anvil رو هم گذاشتم . بنظرتون سرعتش کم نیست ؟ (برای مدل 128 گیگابایتی)

Capture_2.PNG

تست  با نرم افزار Anvil

NVMe PLEXTOR PX-128M8_128GB_1GB-20161120-2118.png

دما در حالت بیکاری  همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه 39 درجه هست ولی در زمان تست با نرم افزارهای بالا به 54 درجه رسیده بود .

Capture1.PNG

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

با سلام .

من هم یدونه Plextor M8PeG PCIe NVMe خریدم 128 گیگابایتی .

فعلاً ویندوز روش نصب نکردم و بعنوان درایو غیر ویندوزی روی مادربرد نصب هست . بایوس مادربرد و Firmware درایو و همچنین IRST  جدیدترین نسخه هست .

دو تست از نرم افزارهای crystaldiskmark و Anvil رو هم گذاشتم . بنظرتون سرعتش کم نیست ؟ (برای مدل 128 گیگابایتی)

Capture_2.PNG

تست  با نرم افزار Anvil

NVMe PLEXTOR PX-128M8_128GB_1GB-20161120-2118.png

دما در حالت بیکاری  همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه 39 درجه هست ولی در زمان تست با نرم افزارهای بالا به 54 درجه رسیده بود .

Capture1.PNG

درود

مدلهای 128 گیگ از برندهایی که دیده ام از جمله همین پلکستور سرعت پایین تری از 256 گیگ و 512 گیگ دارند. همین مدل رو دوست گرامی خبات کریمی  داره و آزمونهای سرعتش روی z170 رو برام فرستاده بود، سرعت همین حدوده. دما هم خوبه در مقایسه با سامسونگ. اگر تراتل نداری دلیلی برای نگرانی نیست. برای من دمای پیشفرض 950 pro  نزدیک 50 و توی لود به حدود 80 درجه هم رسید و رایانه دچار تراتل هم می شد.  اگر مادربوردت ازراکه سازگاری و پایداری خوبی با این ssd ها داره. خودم asus z97 deluxe دارم و شیفته ی z97 extreme 9 شده ام. برای تو که پایداری برای بایگانی سنگین واسه ات مهمه extreme6 عالیه و نیازی به ارتقا به سری جدید نداری.

اون پرسشی که درباره ی استفاده از ساتا ها کرده بودی: با ultra m.2 همه ی ساتا ها کار می کنند، با m.2 دو تاش از کار می افته. فقط فعلا یک مشکل دارم که hot plug روی چند تا از درگاهها کار نمی کنه که وقت نکردم دفترچه ی مادربورد رو بخونم ببینم این ویژگی برای همه ی درگاهها هست یا نه. در هر حال فکر نکنم به استفاده از m.2 یا ultra m.2 ربطی داشته باشه.

این هم برای خبات هست روی برد z170

http://forum.persiantools.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fuupload.ir%2Ffiles%2Fco2a_b.png&hash=c92eba7c5d95f6eab29820733f1f26f3

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اون پرسشی که درباره ی استفاده از ساتا ها کرده بودی: با ultra m.2 همه ی ساتا ها کار می کنند، با m.2 دو تاش از کار می افته. فقط فعلا یک مشکل دارم که hot plug روی چند تا از درگاهها کار نمی کنه که وقت نکردم دفترچه ی مادربورد رو بخونم ببینم این ویژگی برای همه ی درگاهها هست یا نه. در هر حال فکر نکنم به استفاده از m.2 یا ultra m.2 ربطی داشته باشه.

ممنون دوست عزیز .

چطوری تشخیص دادین بعضی از درگاهها ، hot plug کار نمیکنن ؟ سیستم روشن بود و شما هارد دیسک رو متصل کردین ولی شناسایی نمیشد ؟

در مادربردی که دارم (Z97 Extreme6) ، تنظیمات  hot plug در قسمت Advanced و در قسمت Storage Configuration هست . تا اونجایی که یادم هست وقتی که وارد قسمت Storage Configuration شدین اگر روی هر کدام از SATA ـها که هارد دیسک بهش متصل هست کلیک کنید ، میتونید انتخاب کنید hot plug باشه یا نباشه .

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/01, 07:39:59، ata.royalfalcon گفته است :

ممنون دوست عزیز .

چطوری تشخیص دادین بعضی از درگاهها ، hot plug کار نمیکنن ؟ سیستم روشن بود و شما هارد دیسک رو متصل کردین ولی شناسایی نمیشد ؟

در مادربردی که دارم (Z97 Extreme6) ، تنظیمات  hot plug در قسمت Advanced و در قسمت Storage Configuration هست . تا اونجایی که یادم هست وقتی که وارد قسمت Storage Configuration شدین اگر روی هر کدام از SATA ـها که هارد دیسک بهش متصل هست کلیک کنید ، میتونید انتخاب کنید hot plug باشه یا نباشه .

خواهش می کنم

روی کیس دو تا کشوی هارددیسک ساتا یاhot swap dock دارم که وقتی دستگاه روشن هست هارددیسکی رو که بهش وصل می شه نمی شناسه. معنی هات پلاگ همین ه دیگه. ☺ باید دستگاه رو ریستارت کنم تا بشناسه.

بایاس ex6 و ex9 یکی ه، منتها با نمایشگرهایی که الان بهش وصله تنظیمات بایاس در دسترس نیست. چون ویژگی هات پلاگ برام مهم ه خواهم آزمود و نتیجه رو خواهم گفت.

پ.ن

بالاخره تونستم وارد تنظیمات بایاس مادربورد بشم. هات پلاگ درست شد. علت از کار افتادنش این بود که یکی از برنامه هایی که برای بهینه سازی نصب کرده بودم تنظیمات دستگاههای ذخیره سازی رو به پیشفرض برگردانده بود. 

لینک به دیدگاه

سعید جان،

یه مطلبی، من نمیتونم گزارش SMART درایو Plextor رو ببینم. تو هیچ برنامه ای.

یه میخواندم این درایو های NVME رو باید روی RAID بزاریم تا بتونه گزارش SMART بده.

چه کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام.

پلکستور 128 رو مین z170 گیمینگ 7 گیگا.

روش ویندوزه و حدود 25 درصد حجمش پره»
Untitled.jpg

فقط یه نکته ای که هست این من رو صاف کرده! به صورت رندوم هرچند وقت مین نمیشناستش! باید برم از تو بایوس سیستم رو مستقیم از روش بالا بیارم. تو قسمت سخت افزارهای nvme داخل بایوس اصلا شناسایی نمیشه! میزنه هیچ درایو nvme بهم وصل نیست!
در کل مثل چی از خریدش پشیمونم ای کاش همون 850 پرو سامسونگ رو خریده بودم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سعید جان،

یه میخواندم این درایو های NVME رو باید روی RAID بزاریم تا بتونه گزارش SMART بده.

چه کنم؟

برنامه crystaldiskinfo  رو امتحان کنید . در عکسی که من گذاشتم (چند پست بالاتر) SMART درایو رو نمایش میداد . در صورتیکه با برنامه HD Tune (حتی آخرین ورژن) SMART درایو دیده نمیشد .

البته اگر میخواید اعدادش مثل برنامه HD Tune قابل خواندن باشه از منوی Function و گزینه َAdvanced Features ,و سپس Raw Values ،  گزینه DEC رو انتخاب کنید به جای HEX .

بایوس هم روی حالت AHCI گزاشته بودم .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سعید جان،

چه کنم؟

درود آرمین جان

مشابه این مشکل رو برای سامسونگ 950 پرو داشتم. بعد که کمابیش حل شد دما رو نشان نمی داد. البته سامسونگ یک درایور nvme داره که با نصب اون و ور رفتن با تنظیمات مادربورد مشکل حل شد. ندیده ام پلکستور چنین درایوری داشته باشه.

روی حالت رید فکر کنم فقط روی دیسک دینامیک بشه سیستم عامل نصب کرد. به هر حال اگر به نظرت ارزشش رو داره بیازما. برای دینامیک کردن دیسک باید با یک ویندوز دیگه یا ویندوز لایو یا دیسک بوت پاراگون بوت کنی و بعد دیسک مورد نظر رو به دینامیک تبدیل کنی. فکر کنم تجربه ی رید کردن داری و کار سختی برات نیست.

چیز دیگری که به ذهنم می رسه گزینه های متنوعی هست که در بخش m,.2 و nvme مادربوردهای z170 وجود داره. البته هم اکنون چنین بردی در دسترسم نیست ولی وقت می گذارم و این مورد رو بر می رسم تا بتونیم مثل ساتا به این تنطیمات هم مسلط بشیم.

در هر حال به هر نتیجه ای رسیدی دوستان رو بی نصیب نگذار.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

پلکستور 128 رو مین z170 گیمینگ 7 گیگا.

روش ویندوزه و حدود 25 درصد حجمش پره»
Untitled.jpg

فقط یه نکته ای که هست این من رو صاف کرده! به صورت رندوم هرچند وقت مین نمیشناستش! باید برم از تو بایوس سیستم رو مستقیم از روش بالا بیارم. تو قسمت سخت افزارهای nvme داخل بایوس اصلا شناسایی نمیشه! میزنه هیچ درایو nvme بهم وصل نیست!
در کل مثل چی از خریدش پشیمونم ای کاش همون 850 پرو سامسونگ رو خریده بودم.

درود علی آقا

برای من روی مادربورد z97deluxe توی تنظیمات مادربورد همین طور بود، یعنی دیسک شناخته نمی شد ولی باهاش بوت می شد. وقتی اولویت بوت رو به جای plextor روی windows boot manager بگذاری مشکل حل می شه؟ و یک پرسش، زمانی که ویندوز می نصبیدی آیا هارددیسک دیگری، مخصوصا هارددیسکی که روش سیستم عامل باشه به رایانه وصل نبوده؟

و در پایان: این فناوری جدیده و تا رفع ایراد بشه چنین دردسرهایی عادی ه. یادم هست وقتی اولین بار روی هارد دیسک ساتا نسخه ی یک می خواستم ویندوز بنصبم حدود دو هفته گیرش بودم. اون زمان هم ide جا افتاده بود و ساتا یک فناوری تازه به حساب می آمد. به انجمنها و شبکه های اجتماعی هم دسترسی نداشتیم که بشه تجربه ها رو به اشتراک گذاشت.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود علی آقا

برای من روی مادربورد z97deluxe توی تنظیمات مادربورد همین طور بود، یعنی دیسک شناخته نمی شد ولی باهاش بوت می شد. وقتی اولویت بوت رو به جای plextor روی windows boot manager بگذاری مشکل حل می شه؟ و یک پرسش، زمانی که ویندوز می نصبیدی آیا هارددیسک دیگری، مخصوصا هارددیسکی که روش سیستم عامل باشه به رایانه وصل نبوده؟

و در پایان: این فناوری جدیده و تا رفع ایراد بشه چنین دردسرهایی عادی ه. یادم هست وقتی اولین بار روی هارد دیسک ساتا نسخه ی یک می خواستم ویندوز بنصبم حدود دو هفته گیرش بودم. اون زمان هم ide جا افتاده بود و ساتا یک فناوری تازه به حساب می آمد. به انجمنها و شبکه های اجتماعی هم دسترسی نداشتیم که بشه تجربه ها رو به اشتراک گذاشت.

صد درود خدمت اقای بهمنیان عزیز.

تست میکنم مورد یک رو و از همین تریبون اعلام میکنم.

خیر بنده از قدیم عادت دارم که یه درایو ssd دارم و روش ویندوزه و هیچ ویندوز دیگه ای روی هیچ درایور دیگه ای نمیزنم حتی موقع ویندوز زدن اصلا هارد دیگه ای وصل نمیکنم.

بله صد در صد فناوریه جدیده و مشکلات مخصوصش ولی واقعا برای من اعصاب خورد کنه!

بعضی وقتا سیستم بالا میاد اصلا بوت نمیشه دیسک ارور میده! بعضی وقتا اصلا بایوسم بالا نمیاد!! یعنی میره تو ریست لوپ معروف و تا پاور قطع نشه بیخیال نمیشه!
قسمت بسیار زیادیش از این m2 عزیزه بقیشم گیگا ی محترم داره زحمت میکشه!
این همه هزینه کردم یه سیستم خوب جمع کنم هر 2 3 باری که روشنش میکنم میزنه تو حالمون!
تازه اینکه خوبه اصلا نمیتونم سیستم رو sleep کنم چون دیگه بالا نمیاد و وضع شیر تو شیری ایجاد میشه.

نمیدونم از چیه ولی از هرچیه ای ... توی مدار برقش.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

صد درود خدمت اقای بهمنیان عزیز.

تست میکنم مورد یک رو و از همین تریبون اعلام میکنم.

خیر بنده از قدیم عادت دارم که یه درایو ssd دارم و روش ویندوزه و هیچ ویندوز دیگه ای روی هیچ درایور دیگه ای نمیزنم حتی موقع ویندوز زدن اصلا هارد دیگه ای وصل نمیکنم.

بله صد در صد فناوریه جدیده و مشکلات مخصوصش ولی واقعا برای من اعصاب خورد کنه!

بعضی وقتا سیستم بالا میاد اصلا بوت نمیشه دیسک ارور میده! بعضی وقتا اصلا بایوسم بالا نمیاد!! یعنی میره تو ریست لوپ معروف و تا پاور قطع نشه بیخیال نمیشه!
قسمت بسیار زیادیش از این m2 عزیزه بقیشم گیگا ی محترم داره زحمت میکشه!
این همه هزینه کردم یه سیستم خوب جمع کنم هر 2 3 باری که روشنش میکنم میزنه تو حالمون!
تازه اینکه خوبه اصلا نمیتونم سیستم رو sleep کنم چون دیگه بالا نمیاد و وضع شیر تو شیری ایجاد میشه.

نمیدونم از چیه ولی از هرچیه ای ... توی مدار برقش.

روی مادربردی که من دارم این مشکلات دیده نشده . البته قبل از هرکاری من بایوس مادربرد رو آپدیت کردم که اتفاقاً جدیدترین آپدیت برای پشتیبانی از NVMe بوده .

پیشنهاد میکنم برید سایت سازنده مادربردتان و بررسی کنید آپدیت جدید ارائه شده یا خیر و اگر آپدیت جدید موجود هست علت ارائه چی بوده .

ویرایش : تازه یادم افتاد که پلکستور برای این مدل Firmware جدید هم ارائه کرده . من آپدیت کردم و توصیه میکنم شما هم آپدیت کنید .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ata.royalfalcon گفته است :

روی مادربردی که من دارم این مشکلات دیده نشده . البته قبل از هرکاری من بایوس مادربرد رو آپدیت کردم که اتفاقاً جدیدترین آپدیت برای پشتیبانی از NVMe بوده .

پیشنهاد میکنم برید سایت سازنده مادربردتان و بررسی کنید آپدیت جدید ارائه شده یا خیر و اگر آپدیت جدید موجود هست علت ارائه چی بوده .

ویرایش : تازه یادم افتاد که پلکستور برای این مدل Firmware جدید هم ارائه کرده . من آپدیت کردم و توصیه میکنم شما هم آپدیت کنید .

بایوس به ورژن بعدی که برای ساپورت کبی لیک هست اپدیت شده برای دو هفته پیشه اپدیتش.

چه جوری فریم ویر پلکستور رو اپدیت کنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بایوس به ورژن بعدی که برای ساپورت کبی لیک هست اپدیت شده برای دو هفته پیشه اپدیتش.

چه جوری فریم ویر پلکستور رو اپدیت کنم؟؟؟

به لینک زیر برید که برای مدلهای M8PeG هست .

http://www.goplextor.com/Product/Detail/M8Pe(G)#/Download

و فایلی که پسوندش exe هست رو دانلود کنید . البته چهار فایل موجود هست برای حجمهای مختلف و شما باید اون فایلی رو دانلود کنید که مربوط به درایو خودتان هست . 

بعد از اینکه برنامه اجرا شد شما دکمه update رو بزنید و بعد از اتمام update اجازه بدید خودش سیستم رو shutdown کنه . 

امیدوارم مشکلتون حل بشه .

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

به لینک زیر برید که برای مدلهای M8PeG هست .

http://www.goplextor.com/Product/Detail/M8Pe(G)#/Download

و فایلی که پسوندش exe هست رو دانلود کنید . البته چهار فایل موجود هست برای حجمهای مختلف و شما باید اون فایلی رو دانلود کنید که مربوط به درایو خودتان هست . 

بعد از اینکه برنامه اجرا شد شما دکمه update رو بزنید و بعد از اتمام update اجازه بدید خودش سیستم رو shutdown کنه . 

امیدوارم مشکلتون حل بشه .

عزیز تشکر دانلود و اپدیت کردم از 1.01 به 1.03 ولی هیچ تغییری نکرد.

مطمعنا گیگا بایت مشکل داره. از خرید این مین به خاطر این مشکلات مسخرش پشیمونم.

مشکلش اینه که بایوس رو نمیخونه! نمیتونه بخونه! باید ریست شه! قشنگترین قسمتشم اینه که وقتی بایوس ریست کنی به مدت 1 هفته خوبه بعدش کم کم مشکل میخوره و بعد از 2 هفته برای هربار روشن کردنش باید هی ریست کنی و....

نمیدونم این مین مشکل داره یا بقیه هم اینجورین. دلمم نمیاد بدمش گارانتی!
چون وقتی ریست میشه عین ساعت کار میکنه یه هفته که میگذره مسخره بازیش گل میکنه!

همه چی رو هم تست کردم. با یه رم بی xmp بی دیوایس ساتا با گرافیک انبرد با گرافیک 1080 کلا همه جوره تست کردم مشکل از مینه و نشاختن بایوس در اولین لحظه.

موندم دیگه واقعا.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ALPHA گفته است :

درود

بالشتک حرارتی غیررسانا یعنی چی و چطور کار می کنه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بالشتک حرارتی غیررسانا یعنی چی و چطور کار می کنه؟

اینطور که از توضیحاتش برمیاد ؛ MSI برای بعضی از مادربردها ، ترمال پد و هیتسینک ارائه میکنه تا کاربر روی M.2 بچسبونه . اما خب بعضی از M.2 ها خودشون ترمال پد و هیتسینک دارند مثل همین مدل پلکستور M8PeG .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...