رفتن به مطلب

خرید سیستم به منظور محاسبات سنگین بودجه حدود ۳ میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید گرامی

من دانشجوی ترم چهار ارشد مکانیک هستم و برای انجام پایان نامه به یک کامپیوتر شخصی نیاز دارم،والا چند سالی از بحث سخت افزار دور بودم و الان میبینم که خیلی پیچیده شده و واژه هایی اومده که حتی معنیش رو هم نمیدونستم ( مثل اورکلاک کردن). حالا از دوستان راهنمایی میخوام که با بودجه 3 میلیون چه سیستمی میشه جمع کرد که برای مقاصد زیر مناسب باشه؟

• سیستم باید مدت زیادی مداوم روشن بمونه (مثلا دوهفته) و محاسبات سنگین انجام بده بطور مداوم در نتیجه خنک کاری سیستم خیلی مهمه.
  • در حال حاظر کار گرافیکی خاصی انجام نمیدم و گرافیک مجتمع پردازنده احتمالا کارم رو راه میندازه (ممنون میشم با مثال بگید که در چه حدی هست، مثلا برای اتوکد کفاف میده یا خیر). اما درآینده میخوام یک کارت گرافیک خوب هم تهیه بکنم برای بازی در نتیجه کولینگ و پاور باید مد نظر قرار داده بشه.
  • هارد ssd نیاز هست تا محاسبات در اون انجام بشه و در کنارش یک هارد معمولی باشه تا اطلاعات رو بعد از محاسبات جابجا بکنم.
  • اپتیک درایو و مانیتور هم نیاز نیست و از قبل دارم.
  • سیستم عامل اصلی که قراره باهاش کار بکنم لینوکس-ابونتو هست، البته در کنار ویندوز بصورت دوال بوت.
  • رم 16 گیگ نیاز دارم و سرعت رم هم نیاز هست که بالا باشه (3000 و بالاتر) و برای همین هم فکر کنم مادربرد باید از مدل Z170 انتخاب بشه.

راستی توی یک انجمن خارجی هم سوالمو مطرح کردم و جوابی که دادن رو تو ادامه آوردم، اما حساب که کردم گویا از بودجه من خیلی بیشتر در میاد. در نتیحه میتونم سطح توقعاتم رو بیارم پایین در حد بودجه.

CPU - Core i5-6500 - 195 € (or 6600K if you want to overclock and buy a better cooler)
MBO - H170 chipset with 4 DIMMs (or Z170 if you go with a K processor, for example MSI Z170-A Pro) - 100 €
RAM - DDR4-3000 2x16 GB or 4x8 GB CL14 or CL15 (32 total, otherwise you won't be able to get ~5 million cells mesh in there) - 160 € (4x8) or 190 € (2x16)
HDD - single SSD as a boot drive, if you've got the cash go for a 256 GB M.2 drive like Samsung SM951-NVMe (works with MSI Z170-A Pro from personal experience), if not get a regular SATA3 SSD of 256 GB (synchronous MLC, 5 years warranty.. any Corsair Red, Intel 335, Samsung Evo etc) and a larger storage drive 2 TB or so (WD Blue/Red or anything similar) - 130 € for M.2 or 80 € for SATA3, storage drive ~90-100 €
GPU - ATI FirePro W4100 (or W2100) this is gonna be enough for smooth meshing, post processing and SolidWorks CAD work - 160 €
PSU - Anything really.. I'd go with at least a Corsair 450W or equivalent (get something that has at least 5 years warranty, modular if u want, but not needed for this kind of a system - I got a VS450 from Corsair and have no qualms) - 40 €
CASE - Anything.. not important. 1 exhaust vent is enough for this kind of a system. Corsair 200R is kinda nice, elegant, no LED lamps and shit and just 50 €.

Total = 1000 € (for K, Z chipset, M.2 SSD) or ~100 € less for other one.

That's currently best bang for the buck..

خیلی ممنون از کمک و توجه همگی...

لینک به دیدگاه

شما اگه این مشخصاتی که نوشتید رو می خوایید باید یه 500 تومن بیشتر هزینه کنین...چون به فرض با 339 تومن می شه 16 گیگ رم 2800 جور کرد ولی واسه 3000 یه 50 تومن می ره رو قیمتش...ضمن اینکه من یه 6700K رو به شما پیشنهاد می دم که اگرچه قیمتش حالا براتون گرون در میاد ولی در طولانی مدت به سود دهی میرسه.سیستمی که من پیشنهاد می دم اینه:

CPU: Intel i7 6700K 1169T

CPU Cooler: DeepCool Captain 240mm 279T 325T

MB: Asus Z170 A 549T

RAM: G.skill Ripjaws V 4x4GB 3000Mhz 389T

SSD: Samsung Evo 750 256GB 279T

HDD: WD Blue 1TB 177T

PSU: Corsair  CX750M 425T

Case: DeepCool Dukase 179T

Case Fan: 2xCougar CDF 120 76T

-----------------------------------------------------------------------------

3,568,000 تومن

برای کولر Captain می تونید به این لینک مراجعه کنید:

https://www.itbazar.com/p_27024.aspx

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اگه این مشخصاتی که نوشتید رو می خوایید باید یه 500 تومن بیشتر هزینه کنین...چون به فرض با 339 تومن می شه 16 گیگ رم 2800 جور کرد ولی واسه 3000 یه 50 تومن می ره رو قیمتش...ضمن اینکه من یه 6700K رو به شما پیشنهاد می دم که اگرچه قیمتش حالا براتون گرون در میاد ولی در طولانی مدت به سود دهی میرسه.سیستمی که من پیشنهاد می دم اینه:

CPU Cooler: DeepCool Captain 240mm 279T

3,522,000 تومن

موافقم

فقط رم 2تا 8 گیگ بگیرید که تو ارتقا دستتون باز باشه

لینک به دیدگاه

درود بر شما
پیشنهاد میکنم نام و ورژن نرم افزار ها و رو هم بگید

لینک به دیدگاه

3,522,000 تومن

ممنون از پاسختون.

اگر نتونستم بودجه رو به این مقدار برسونم فقط cpu رو تغییر بدم و i5 6600k بگیرم و بقیه قطعات همینا که گفتید؟ چون فکر نمیکنم انقدر بتونم افزایش بودجه بدم در حال حاضر.

مورد بعدی اینکه کولر معرفی شده از نوع آبی هست درسته؟! بنظرتون با این بودجه کم کولر بادی بگیرم بهتر نیست؟ اخه طبق تحقیقی که داشتم کولرهای آبی در محدوده قیمتی پایین نقصهایی دارند و بطور کلی عمر کمتری نسبت به کولر بادی دارند، اما شاید برای خنکی بهتر مجبور باشم از نوع آبی استفاده بکنم درسته؟

و اینکه پاور برای کارت گرافیکی که در آینده میخوام بگیرم جوابگو هست؟! در این مورد هم نظرتون رو بگید ممنون میشم.

خیلی متشکرم از توجهتون. ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون.

اگر نتونستم بودجه رو به این مقدار برسونم فقط cpu رو تغییر بدم و i5 6600k بگیرم و بقیه قطعات همینا که گفتید؟ چون فکر نمیکنم انقدر بتونم افزایش بودجه بدم در حال حاضر.

مورد بعدی اینکه کولر معرفی شده از نوع آبی هست درسته؟! بنظرتون با این بودجه کم کولر بادی بگیرم بهتر نیست؟ اخه طبق تحقیقی که داشتم کولرهای آبی در محدوده قیمتی پایین نقصهایی دارند و بطور کلی عمر کمتری نسبت به کولر بادی دارند، اما شاید برای خنکی بهتر مجبور باشم از نوع آبی استفاده بکنم درسته؟

و اینکه پاور برای کارت گرافیکی که در آینده میخوام بگیرم جوابگو هست؟! در این مورد هم نظرتون رو بگید ممنون میشم.

خیلی متشکرم از توجهتون. ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم.

به نظر من صبر کنید و بودجتون رو برسونید به این مقدار ارزشش رو داره...بله واتر کولر هستش.خیر این مدل هیچ مشکلی نداره فقط کمی دور فنهاش بالاست.خیر روی سری های Skylake کولر های سنگین آلمینیومی پیشنهاد نمی شه.ضمن اینکه همونطور که خودتون هم می دونید کولر های آبی خنک تر از بادی هستن.والا اون پاور برای SLi کردن بعضی از کارت ها حتی مثل GTX 1070 هم جواب می ده(ولی لب مرزه برای SLI) کارت 1080 مصرفی حدود 200 تا 250 وات داره و CPU شما اگه اورش کنید 100 وات برق می سوزونه...شما تا زمانی که 1 گرافیک بخوایید بردارید هیچ مشکلی ندارید.

لینک به دیدگاه

سلام

پردازنده رو حتما i7 بردارین و اگر از برنامه های المان محدودی مثل ansys  استفاده میکنید نیاز نیست رم با سرعت بالا انتخاب کنید تاثیر بسیار ناچیزی داره

لینک به دیدگاه

درسته اما من تقریبا عجله دارم و هفته آینده نهایتا میخوام خرید رو انجام بدم.

یک سوال دیگه که ذهن من رو مشغول کرده به نظر شما خرید لپ تاپ با کمی بودجه بیشتر (۴تومن) میتونه با این سیستم از لحاظ کاربری برابری بکنه و بصرفه تر بشه؟ چون بهر حال قابلیت حمل و نقل داره.

خودم که فکر نمیکنم اینطور باشه اما ب ذهنم خطور کرد گفتم بپرسم اینجا.

باز هم ممنونم از پاسخ ها و توجهتون.

سلام

پردازنده رو حتما i7 بردارین و اگر از برنامه های المان محدودی مثل ansys  استفاده میکنید نیاز نیست رم با سرعت بالا انتخاب کنید تاثیر بسیار ناچیزی داره

سلام.

از نرم افزار openFOAM استفاده میکنم که کاربری شبیه انسیس داره. اما تو پست اول که مشاهده بکنید(از فروم cfd گذاشتم) روی سرعت رم تاکید شده! و اینکه تو اینجور برنامه ها تعداد هسته های واقعی ملاک اصلی عمل هست برای همین با این بودجه i5 میخوام بردارم. البته اگه پول بیشتری بتونم جور کنم اولین انتخاب cpu هست...

لینک به دیدگاه

3,522,000 تومن

احتمالا قیمت DeepCool Captain 240mm 279T اشتباه زده شده باشه تو لیون چون 120mm

رو هم همون قیمت زده

مهندس من هم با این جور نرم افزار ها کار کردم شک نکن که i7 بیشتر به کارت میاد و سرعت رم تو بهترین حالت 5 تا 10 درصد سرعت شبیه سازی هاتو بهتر میکنه حالا اگر با سرعت رم بالا میخای بودجتو زیاد کن حتما i7 بردار

اینم سیستم پیشنهادی من

پاور نیاز نیست خیلی زیاد برداری و ssd هم حتما سری 850 سامسونگ بردار نه 750

post-21659-0-03528300-1467556772_thumb.png

لینک به دیدگاه

احتمالا قیمت DeepCool Captain 240mm 279T اشتباه زده شده باشه تو لیون چون 120mm

رو هم همون قیمت زده

مهندس من هم با این جور نرم افزار ها کار کردم شک نکن که i7 بیشتر به کارت میاد و سرعت رم تو بهترین حالت 5 تا 10 درصد سرعت شبیه سازی هاتو بهتر میکنه حالا اگر با سرعت رم بالا میخای بودجتو زیاد کن حتما i7 بردار

اینم سیستم پیشنهادی من

پاور نیاز نیست خیلی زیاد برداری و ssd هم حتما سری 850 سامسونگ بردار نه 750

attachicon.gifsystem2.png

بعید می دونم احتمالا قیمت 120 اشتباه خورده چون این کولر اول ورودش 329 تومن بود و با افت قیمت بقیه محصولات DeepCool این کولر هم کاهش قیمت داشت.ضمن اینکه کولر و پاور که از گرین پیشنهاد دادین کیفیت مناسبی برای کار کردن متناوب رو نداره.SSD هم ایشون کارش محاسبه هستش ادیت فیلم نمی خوان انجام بدن که سری 850 بردارن...یه SSD خوب با توان مناسب مثل سری 750  برای ایشون کافیه...ضمن اینکه برای 200Mhz بیشتر توی سرعت رم ارزش داره نزدیک 50 تومن بیشتر هزینه کنن؟ضمن اینکه تناسب فرکانس به latency این دو رم یکیه...رم Ripjaws V فرکانس 3000/15 داره و TridentZ 3200/16 رو داره تقریبا تفاوت این دو مدل رم بین صفر تا یک هستش.ضمن اینکه شما فراموش کردید به ایشون فن پیشنهاد بدید چون کیس Dukase کلا یه دونه فن از پیش روش نصب شده که برای Air Flow ایجاد کردن کافی نیست....

رم رو می تونن 2x8 بردارن ولی قیمت کیت های 4x4 بهتره...

لینک به دیدگاه

بعید می دونم احتمالا قیمت 120 اشتباه خورده چون این کولر اول ورودش 329 تومن بود و با افت قیمت بقیه محصولات DeepCool این کولر هم کاهش قیمت داشت.ضمن اینکه کولر و پاور که از گرین پیشنهاد دادین کیفیت مناسبی برای کار کردن متناوب رو نداره.SSD هم ایشون کارش محاسبه هستش ادیت فیلم نمی خوان انجام بدن که سری 850 بردارن...یه SSD خوب با توان مناسب مثل سری 750  برای ایشون کافیه...ضمن اینکه برای 200Mhz بیشتر توی سرعت رم ارزش داره نزدیک 50 تومن بیشتر هزینه کنن؟ضمن اینکه تناسب فرکانس به latency این دو رم یکیه...رم Ripjaws V فرکانس 3000/15 داره و TridentZ 3200/16 رو داره تقریبا تفاوت این دو مدل رم بین صفر تا یک هستش.ضمن اینکه شما فراموش کردید به ایشون فن پیشنهاد بدید چون کیس Dukase کلا یه دونه فن از پیش روش نصب شده که برای Air Flow ایجاد کردن کافی نیست....

رم رو می تونن 2x8 بردارن ولی قیمت کیت های 4x4 بهتره...

اصلن این حرف رو قبول ندارم که کولر و پاور گرین توانایی کار متناوب رو ندارن کاملا مناسب هستن در ضمن ایشون با نرم افزاری کار میکنن که احتمال داره رم کم بیاره و از ssd استفاده کنه بحث رم رو هم قبول دارم من فقط با توجه به محدود بودن بودجه ایشون گفتم رم فرکانمس بالا خیلی تو کارشون تاثیر نداره

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

اصلن این حرف رو قبول ندارم که کولر و پاور گرین توانایی کار متناوب رو ندارن کاملا مناسب هستن در ضمن ایشون با نرم افزاری کار میکنن که احتمال داره رم کم بیاره و از ssd استفاده کنه بحث رم رو هم قبول دارم من فقط با توجه به محدود بودن بودجه شما رم فرکانمس پایین پیشنهاد دادم

پاور سری UK گیرین تولید شرکت CWT هستش که پاور های میان رده و رده پایین می زنه...اینکه کیفیت Corsair حتی توی سری های میان ردش هم کیفیت بهتری نسبت به سری UK هست هیچ بحثی توش نیست و کابل های بی کیفیت و خشک این پاور از جمله معایبش هستن.در مورد کولر هم کولر گیرین کیفیتش در مقابل DeepCool کمتره...ضمن اینکه از لحاظ تفاوت قیمت کولر های 120 قیمت مناسبی ندارن نسبت به 240...حتی اگه کل 16 گیگ رو هم اشعال کنه  SSD سری 750 از لحاظ سرعتی تفاوتی با 850 نداره... تفاوت بین 750 و 850  میزان وارانتی و طول عمرشونه که 7 درصد متفاوته وگرنه سرعت Read و Write یکسانی دارن فقط Random 4KB Read سری 750 حدود 35K IOPS در مقابل 40K IOPS تفاوت های خیلی جزئی دارن که ارزش اون 30 هزار تومن بیشتر رو نداره اون 30 تومن بیشتر رو می تونن یه فن Cougar بردارن که AirFlow کیس رو درست کنن.در ضمن فرکانس رمهایی که پیشنهاد دادید بیشترن نه کمتر...در آخر هم ایشون تصمیم گیرنده هستن.هر چی به نظرشون بهتر اومد بر میدارن.

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه که ذهن من رو مشغول کرده به نظر شما خرید لپ تاپ با کمی بودجه بیشتر (۴تومن) میتونه با این سیستم از لحاظ کاربری برابری بکنه و بصرفه تر بشه؟ چون بهر حال قابلیت حمل و نقل داره.

خودم که فکر نمیکنم اینطور باشه اما ب ذهنم خطور کرد گفتم بپرسم اینجا.

باز هم ممنونم از پاسخ ها و توجهتون.

مرسی از دوستانی که در بحث شرکت کردند تقریبا دستم اومده که باید چه قطعاتی بگیرم، و سوالی که تو این پست پرسیدم رو اگر لطف کنید و در موردش توضیح بدید دیگه سوالی نمیمونه.

ممنون از لطفتون.

لینک به دیدگاه

3,522,000 تومن

از نظر من مادربرد رو به خاطر استفاده زيادي كه از سيستم ميكنين gigabte d3h z170 برداري كه براي كاهاي طولاني ساخته شده

و واتر كولينگ رو به خاطر استهلاكي كه داره با يه مدل اير قوي عوض كنيد thermal right silver arrov sb extreme يه مقدار رونتره ولي پرفورمنس نيلي بالايي داره و عمر طولاني تر فك كنم از سري 850 120gb تهيه كنيد بهتره به خاطر lops بيشتر و رم هم دوكاناله بردارن كه بعدا بتونن ارتقا بدن و كيس هم ميتونن viper بخرن كه بزرگ تره و باعث تهويه بهتر cpu ميشه

در پاسخ سوالتون بايد بگم اصلا چون لابتاپ هم صفحه داره هم گرافيك و هم دستمزد بيشتر به خاطر اسمبل و .. و به علت حرارت توليدي پردازنده هاي قوي از پردازنده هاي ضعيف استفاده ميكنن تا بتونن حرارتو دفع كنن

لینک به دیدگاه

از نظر من مادربرد رو به خاطر استفاده زيادي كه از سيستم ميكنين gigabte d3h z170 برداري كه براي كاهاي طولاني ساخته شده

و واتر كولينگ رو به خاطر استهلاكي كه داره با يه مدل اير قوي عوض كنيد thermal right silver arrov sb extreme يه مقدار رونتره ولي پرفورمنس نيلي بالايي داره و عمر طولاني تر فك كنم از سري 850 120gb تهيه كنيد بهتره به خاطر lops بيشتر و رم هم دوكاناله بردارن كه بعدا بتونن ارتقا بدن و كيس هم ميتونن viper بخرن كه بزرگ تره و باعث تهويه بهتر cpu ميشه

در پاسخ سوالتون بايد بگم اصلا چون لابتاپ هم صفحه داره هم گرافيك و هم دستمزد بيشتر به خاطر اسمبل و .. و به علت حرارت توليدي پردازنده هاي قوي از پردازنده هاي ضعيف استفاده ميكنن تا بتونن حرارتو دفع كنن

مادربردی که ذکر کردید تفاوت خواصی با مادربرد اسوس نداره که برتری بهش بده...ضمن اینکه استفاده کولر های سنگین آلمینیومی اصلا پیشنهاد نمی شه چون می تونن IHS رو له کنن مخصوصا IHS سری Skylake که از Haswell نازک تره. Random 4K Read بستگی داره به ایشون اگه ایشون فایل های ریز زیادی روی SSD شود می خوان بریزن این فاکتور مهمه در غیر این صورت نه (ضمن اینکه تفاوت خیلی ناچیزی با سری 850 داره) کیس بزرگتر به معنی تعویه بهتر نیست.ضمن اینکه کیس Viper قیمتش 90 هزار تومن بیشتره خریدن 2 تا فن به صرفه تره.رم هم باز بستگی داره بودجه ی خود ایشون داره.

مرسی از دوستانی که در بحث شرکت کردند تقریبا دستم اومده که باید چه قطعاتی بگیرم، و سوالی که تو این پست پرسیدم رو اگر لطف کنید و در موردش توضیح بدید دیگه سوالی نمیمونه.

ممنون از لطفتون.

اگه CPU لپتاپ مورد نظر 6970HQ باشه می تونه با 6700K رقابت بکنه ولی در آخر فرکانس بیشتر و قابلیت اورکلاک 6700K بیشتر به کار میاد.ضمن اینکه توانایی آپگرید کردن لپتاپ رو ندارید(به جز رم یا هارد) و خنک کردن لپتاپ خیلی محدوده.اما اگه توانایی جا به جاییش براتون مهمه می تونید مد نظر داشته باشیدش.

لینک به دیدگاه

پاور سری UK گیرین تولید شرکت CWT هستش که پاور های میان رده و رده پایین می زنه...اینکه کیفیت Corsair حتی توی سری های میان ردش هم کیفیت بهتری نسبت به سری UK هست هیچ بحثی توش نیست و کابل های بی کیفیت و خشک این پاور از جمله معایبش هستن.در مورد کولر هم کولر گیرین کیفیتش در مقابل DeepCool کمتره...ضمن اینکه از لحاظ تفاوت قیمت کولر های 120 قیمت مناسبی ندارن نسبت به 240...حتی اگه کل 16 گیگ رو هم اشعال کنه  SSD سری 750 از لحاظ سرعتی تفاوتی با 850 نداره... تفاوت بین 750 و 850  میزان وارانتی و طول عمرشونه که 7 درصد متفاوته وگرنه سرعت Read و Write یکسانی دارن فقط Random 4KB Read سری 750 حدود 35K IOPS در مقابل 40K IOPS تفاوت های خیلی جزئی دارن که ارزش اون 30 هزار تومن بیشتر رو نداره اون 30 تومن بیشتر رو می تونن یه فن Cougar بردارن که AirFlow کیس رو درست کنن.در ضمن فرکانس رمهایی که پیشنهاد دادید بیشترن نه کمتر...در آخر هم ایشون تصمیم گیرنده هستن.هر چی به نظرشون بهتر اومد بر میدارن.

من اصلن هیچ اصراری برای اینکه ثابت کنیم کدوم پاور با کولر بهتره ندارم ببینید من میگم وقتی ایشون کمبود بودجه دارن بهتره که هزینه اضافی به پاور و کولر ندن و به جای اون i7 بردارن. چه فایده ای داره که سی پی یو i5 باشه و پاور از برند corsair ؟ حالا کابلشم خشک باشه . البته ایشون میتونن از ایرکولر هم استفاده کنن بدون هیچ مشکلی و قطعا اتفاقی واسه پردازنده نمیفته. قبلا به اندازه کافی هم تو این فروم در مورد گزارش نشدن خم شدگی تو skylake بوده. پیشنهاد رم فرکانس بالا هم به دلیل اصرار استارتر محترم بود که خوب باعث افزایش قیمت حدود 100 تومنی شد وگرنه من خودمم رم 3200 دارم و قطعا فرکانس بالا از پایین بهتره.

ان شاله استارتر محترم بهترین خرید رو داشته باشن

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

درود

ببینید دوست گرامی، چون شما با نرم افزارهای کار میکنید اساسشون OPEN CL و در محیط Linux کار میکنید توصیه من به شما خرید محصولات AMD RADEON برای بخش کارت گرافیک هستش .

سیستمی که به شما دوست خوبم در انجمن همسایه به شما پیشنهاد دادن مناسب کار شما هستش اونو تهیه کنید. 

لینک به دیدگاه

با تشکر از توجه و کمکهای دوستان به این کانفیگ رسیدم :

CPU: Intel i5 6600K or i7 6700k if possible 
CPU Cooler: DeepCool Captain 240mm 
 MB: Asus Z170 A or Giga Z170-D3H 
 RAM: G.skill Ripjaws V 2x8GB 3200Mhz Cl16 
SSD: Samsung Evo 750 256GB

HDD: WD Blue 1TB 
PSU: Corsair  CX750M 
Case: DeepCool Dukase 

Case Fan: 2xCougar CDF 120 

در مورد کیس آیا مدل DeepCool KENDOMEN Ti با ۵تا فن بهتر نیست؟! اتفاقی وقتی داشتم قیمت ها رو چک میکردم تو سایت دیدمش!

درود

ببینید دوست گرامی، چون شما با نرم افزارهای کار میکنید اساسشون OPEN CL و در محیط Linux کار میکنید توصیه من به شما خرید محصولات AMD RADEON برای بخش کارت گرافیک هستش .

سیستمی که به شما دوست خوبم در انجمن همسایه به شما پیشنهاد دادن مناسب کار شما هستش اونو تهیه کنید. 

در حال حاضر برنامه ای برای خرید کارت گرافیک ندارم و حتما از کمک های شما و دیگر دوستان استفاده خواهم کرد.

کدوم انجمن و کانفیگ رو میفرمایید؟

ویرایش شده توسط arsalan.dryi
لینک به دیدگاه

با تشکر از توجه و کمکهای دوستان به این کانفیگ رسیدم :

CPU: Intel i5 6600K or i7 6700k if possible 

CPU Cooler: DeepCool Captain 240mm 

MB: Asus Z170 A or Giga Z170-D3H 

RAM: G.skill Ripjaws V 2x8GB 3200Mhz Cl16 

SSD: Samsung Evo 750 256GB

HDD: WD Blue 1TB 

PSU: Corsair  CX750M 

Case: DeepCool Dukase 

Case Fan: 2xCougar CDF 120 

در مورد کیس آیا مدل DeepCool KENDOMEN Ti با ۵تا فن بهتر نیست؟! اتفاقی وقتی داشتم قیمت ها رو چک میکردم تو سایت دیدمش!

در حال حاضر برنامه ای برای خرید کارت گرافیک ندارم و حتما از کمک های شما و دیگر دوستان استفاده خواهم کرد.

کدوم انجمن و کانفیگ رو میفرمایید؟

بسیار خوب قطعات به شما معرفی شدند مناسب هستش توصیه میکنم پردازنده Ci7 6700K بردارید و مادربرد را ASUS Z170 - A 

لینک به دیدگاه

من اصلن هیچ اصراری برای اینکه ثابت کنیم کدوم پاور با کولر بهتره ندارم ببینید من میگم وقتی ایشون کمبود بودجه دارن بهتره که هزینه اضافی به پاور و کولر ندن و به جای اون i7 بردارن. چه فایده ای داره که سی پی یو i5 باشه و پاور از برند corsair ؟ حالا کابلشم خشک باشه . البته ایشون میتونن از ایرکولر هم استفاده کنن بدون هیچ مشکلی و قطعا اتفاقی واسه پردازنده نمیفته. قبلا به اندازه کافی هم تو این فروم در مورد گزارش نشدن خم شدگی تو skylake بوده. پیشنهاد رم فرکانس بالا هم به دلیل اصرار استارتر محترم بود که خوب باعث افزایش قیمت حدود 100 تومنی شد وگرنه من خودمم رم 3200 دارم و قطعا فرکانس بالا از پایین بهتره.

ان شاله استارتر محترم بهترین خرید رو داشته باشن

فرکانس رم و میزان تاخیر هر سایکل با هم رابطه مستقیم دادن در عملکرد رم و فقط فرکانس نقش نداره.ضمن اینکه Air کولر اگر IHS رو خم هم نکنه (که احتمالش باز وجود داره) Skylake کلا برای اور کردن ولتاژ بالایی نیاز داره و توی ولتاژ های بیشتر از 1.2  عملکرد Watercooler بهتره تا یه Twin Towe آلمینیمومی که 1 یا 2 کیلو وزن داره.ضمن اینکه یکی از دلایلی که بنده به ایشون واتر کولر 240 پینشنهاد دادم برای اینکه بتونن AirFlow کیسشون رو کامل کنن با کار گذاشتن WaterCooler روی سقف کیس بدون نیاز به خرید فن های بیشتر.

در جواب استارتر هم باید بگم کیس Kendomen Ti کیس خوبی هستش اما اسمبل در کیس Dukase تمیز تره.ضمن اینکه اگه شما واتر کولر برداشتی فن های کیس Kendomen Ti به کارتون نمیاد.

لینک به دیدگاه

فرکانس رم و میزان تاخیر هر سایکل با هم رابطه مستقیم دادن در عملکرد رم و فقط فرکانس نقش نداره.ضمن اینکه Air کولر اگر IHS رو خم هم نکنه (که احتمالش باز وجود داره) Skylake کلا برای اور کردن ولتاژ بالایی نیاز داره و توی ولتاژ های بیشتر از 1.2  عملکرد Watercooler بهتره تا یه Twin Towe آلمینیمومی که 1 یا 2 کیلو وزن داره.ضمن اینکه یکی از دلایلی که بنده به ایشون واتر کولر 240 پینشنهاد دادم برای اینکه بتونن AirFlow کیسشون رو کامل کنن با کار گذاشتن WaterCooler روی سقف کیس بدون نیاز به خرید فن های بیشتر.

در جواب استارتر هم باید بگم کیس Kendomen Ti کیس خوبی هستش اما اسمبل در کیس Dukase تمیز تره.ضمن اینکه اگه شما واتر کولر برداشتی فن های کیس Kendomen Ti به کارتون نمیاد.

فرکانس رم و میزان تاخیر هر سایکل با هم رابطه مستقیم دادن در عملکرد رم و فقط فرکانس نقش نداره: نکته واضحیه من انکار نکرده بودم.

عملکرد Watercooler بهتره تا یه Twin Towe آلمینیمومی که 1 یا 2 کیلو وزن داره.: یه مقداری زیاد فرمودین وزن رو

ضمن اینکه Air کولر اگر IHS رو خم هم نکنه : اسکای لیک مشکل خم شدن ویفر یا همون برد رو داشت نه IHS

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان سلام

من امروز اومدم تهران برای خرید قطعات و الان پاساژ ایران هستم، چند تا نکته هست اگه خارج از نوبت کمک کنید ممنون میشم چون میخوام حداکثر تا فردا قطعات رو بگیرم و برگردم

اول اینکه کولر captain پیدا نمیشه تو بازار و فروشنده ها هرکدوم یه چیز پیشنهاد میدن،یکی میگه malestrom, یکی میگه ایرکولر، انرمکس، cooler master nepton 240 و 120، چه کولری بگیرم که بدرد کارم بخوره؟

دوم اینکه چون اورکلاک نمیخوام بکنم (فعلا،چون اصلا نمیدونم چیه بطور دقیق) نظرتون چیه 6700 بردارم؟ چون 130 تومن از سری k ارزونتره واسه این میپرسم

پاور corsair هم کم پیداس و raidmax 850 gold پیشنهاد دادن بهم چطوره؟

نکته اخر اینکه هر فروشنده یه جنس ارزون میده یه جنسو گرون، اگ هر قطعه ای رو از جاهای مختلف بگیرم ارزونتر در میاد، بنظرتون جدا جدا بگیرم یا همه رو یکجا؟

ممنون منتظر کمکتون هستم.

لینک به دیدگاه

سلام

اگه اورکلاک نمیکنید سیستم زیر میتونه پیشنهاد خوبی باشه

32 گیگ رم و500 گیگ اس اس دی و ...

post-20161-0-01415300-1468327334_thumb.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

دوستان اینجا میگن که اگه اورکلاک نکنم سرعت رم 3000 رو مادربرد نمیشناسه اصلا، من از این مورد اطلاع نداشتم،درسته؟

میگن اور کردن دردسر داره، منم اصلا نمیخواستم فعلا اورکلاک بکنم، الان متعجبم نمیدونم چیکار باید بکنم، اگر کمک کنید روشن بشم ممنونتون میشم واقعا.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...