رفتن به مطلب

قطعات لازم برای این سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان انشاالله میخوام تا یه چند ماهه دیگه که قیمت rx 480 نشست کرد سیستم رو ارتقا بدم به این نحو:

mother borad  z87 expert

vga  rx 480 8gb crossfire oc (مطمئن نیستم از خرید مدل آورکلاک شده بنظرتون ارزش خرید این نسخه رو داره یا نه؟)

ram 32gb

cpu i7 4790k

hard 1tb wd + ssd evo 120gb samsung

فقط چند تا سوال میمونه: کیس در حال حاضر من x2 green هست. این قطعات داخلش جا میشه؟ پاور مورد نیاز این سیستم چقدره؟(مطمئن باشم کم نیاره) ارزش داره نسخه آورکلاک شده رو بخرم؟(چون خودم r9 280x oc دارم و خیلی راضیم اما واسه نوع کراس فایر نمیدونم)

ویرایش شده توسط Azrae
لینک به دیدگاه

میخواین کراس کنید دوتا 480 رو ؟

الان همه این قطعات ارتقا تون هستن یا فقط گرافیک ؟

کلا سیسیتم بدی نیست و برای هر نوع بازی کاملا قدرتمند هست ولی چرا سوکت 1150 ؟ دسته دو میخواین بخرین ؟

لینک به دیدگاه

بله دیگه یه rx 480 رو کراس فایر کنم. گرافیک و پاور و کیس و سی پی یو و رم جدیده بقیش ماله سیستم قبلی هست. نه دسته دو نیست هیچ کدوم. فقط نمیدونم کیس چی بگیرم+پاور چی بگیرم+ گلوگاه میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

اگه نمیخواین مادربرد رو بفروشید و همین سوکت 1150 رو ارتقا بدین انتخاب های خوبی هستن

رم با فرکانس بالا تهیه کنید خوبه ، هرچند 1600 هم مشکلی نخواهد داشت

برای پردازنده حتما واتر کولر خوب بگیرید تا مشکل دمایی نداشته باشید و هم اینکه بتونید به خوبی در صورت نیاز اور کنید

گرافیک رو متوجه نشدم ، گفتین یه 480 رو کراس کنید ؟! بالاخره یکی یا دوتا میخواین بخرین ؟!

کیس خودتون هم نباید مشکلی داشته باشه و قطعات توش جا میشن

پاور هم اگه یه 480 میخرین حدود 600 وات لازم دارین

اگه دوتا 480 بگیرین باید حدود 750 وات بگیرین

لینک به دیدگاه

سلام،

قدرت 2 کارت گرافیک AMD RX 480 کمتر GTX 1080 و تقریبا برابر GTX 1070 است. با این تفاوت که ترکیب بندی چندکارتی علاوه بر مشکلات عدم پشتیبانی توسط برنامه ها و بازی ها، مصرف انرژی بیشتر و در نتیجه ی آن صدای تولیدی و گرمای تولیدی بیشتری نیز به همراه دارد. تا ورود RX 480 قیمت GTX 1080 نیز کاهش می یابد و شاید در زمان ورود، نظر شما عوض شود. علاوه بر موارد گفته شده، کارت گرافیک AMD RX 480 برای تامین انرژی مورد نیاز خود، اضافه باری بر روی خطوط اتصال الکتریکی PCI-E وارد می کند که می تواند منجر به خرابی مادربورد و از کار افتادن آن شود. چندین مورد شکایت در انجمن AMD مطرح شده است.

برای تامین انرژی مورد نیاز قطعات رایانه ای به منبع تغذیه ای با قدرت کمینه ی 750W با استاندارد +80 Bronze نیاز دارید.

طول هر سه کارت معرفی شده برای استفاده در کیس شما مناسب است.

لینک به دیدگاه

بله درسته اخبارش رو خوندم بهتره ریسک نکنم واقعا. اما قیمت  دوتا Rx 480 کراس شده 800ت کمتر هست که ارزش اون چند فریم کمتر رو نداره اما اگر بخواد به مین بورد آسیب بزنه مفتش هم گرونه... همینطور بعضی بازی ها واسه کراس فایر و sli بهینه نشدن مثله هیتمن که کراس فایر Rx 480 فریم کمتر از یک rx 480 میداد!رم این مدل رو در نظر داشتم:رم جی اسکیل Ripjaws V 32GB 16GBx2 2400Mhz CL15 DDR4   البته اگر مدل 3000mhz همین مدل موجودیش برگشت اون رو میخرم چون تفاوت قیمتیش کمتر 20ت هست.دوستان اگر لطف کنند یه کولینگ مورد نیاز این سیستم رو هم معرفی کنن:xمنم برای برای 1080 میخوام گرافیک بخرم پس فک کنم همون 1070 کاستوم oc انتخاب بهتری باشه؟ اگر بخوام 1070 oc  بزارم همون 750 وات میخواد یا کمتر؟

لینک به دیدگاه

ممنون. من سی پی یو الانم i5 4440 هست برای بازی کردن الترا 1080p نیاز به ارتقا سی پی یو به i7 4790k هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

ممنون. من سی پی یو الانم i5 4440 هست برای بازی کردن الترا 1080p نیاز به ارتقا سی پی یو به i7 4790k هست یا نه؟

اگه گرافیک خوبی داشته باشین با همین پردازنده هم مشکلی نیست 

ولی قطعا با ارتقا پردازنده فریم هم بسته به نوع بازی افزایش پیدا میکنه 

مثلا شما گرافیک 1070 گرفتین و بازی باتلفیلد 1 رو در تنظیمات بالا اجرا میکنید ، در این حالت فریم به پردازنده هم بستگی خواهد داشت و پردازنده قوی تر شرایط بهتری رو برای گرافیک فراهم میکنه و فریم بهتری میتونید بگیرید 

ولی اگه بازی سبکی اجرا کنید مثل PES یا در کل بازی هایی که موتور سبکی دارن ، در این حالت فرقی نمیکنه پردازنده 4440 باشه یا 4790 و تفاوت فریم اندکی شاهد خواهید بود .

در کل اگه بودجه ای برای پردازنده ندارید هم 4440 هم پردازنده خوبی برای بازیه

لینک به دیدگاه

سلام،

قدرت 2 کارت گرافیک AMD RX 480 کمتر GTX 1080 و تقریبا برابر GTX 1070 است. با این تفاوت که ترکیب بندی چندکارتی علاوه بر مشکلات عدم پشتیبانی توسط برنامه ها و بازی ها، مصرف انرژی بیشتر و در نتیجه ی آن صدای تولیدی و گرمای تولیدی بیشتری نیز به همراه دارد. تا ورود RX 480 قیمت GTX 1080 نیز کاهش می یابد و شاید در زمان ورود، نظر شما عوض شود. علاوه بر موارد گفته شده، کارت گرافیک AMD RX 480 برای تامین انرژی مورد نیاز خود، اضافه باری بر روی خطوط اتصال الکتریکی PCI-E وارد می کند که می تواند منجر به خرابی مادربورد و از کار افتادن آن شود. چندین مورد شکایت در انجمن AMD مطرح شده است.

برای تامین انرژی مورد نیاز قطعات رایانه ای به منبع تغذیه ای با قدرت کمینه ی 750W با استاندارد +80 Bronze نیاز دارید.

طول هر سه کارت معرفی شده برای استفاده در کیس شما مناسب است.

750 وات برای کدوم قطعات؟ 1070؟ 1080؟ 480؟ 2x480?

استاندارد +80 چه ربطی به قدرت مورد نیاز سیستم داره؟

در مورد مشکل سوختن مادربورد هم، این بیشتر در مورد برد های ارزون قیمت هست، نه برد Z87 !!

حالا بماند که لیون خودش 12 ساعت روی برد H81 تست کرد!(فیلمشم تو سایت موجوده)

بله درسته اخبارش رو خوندم بهتره ریسک نکنم واقعا. اما قیمت  دوتا Rx 480 کراس شده 800ت کمتر هست که ارزش اون چند فریم کمتر رو نداره اما اگر بخواد به مین بورد آسیب بزنه مفتش هم گرونه... همینطور بعضی بازی ها واسه کراس فایر و sli بهینه نشدن مثله هیتمن که کراس فایر Rx 480 فریم کمتر از یک rx 480 میداد!رم این مدل رو در نظر داشتم:رم جی اسکیل Ripjaws V 32GB 16GBx2 2400Mhz CL15 DDR4   البته اگر مدل 3000mhz همین مدل موجودیش برگشت اون رو میخرم چون تفاوت قیمتیش کمتر 20ت هست.دوستان اگر لطف کنند یه کولینگ مورد نیاز این سیستم رو هم معرفی کنن :xمنم برای برای 1080 میخوام گرافیک بخرم پس فک کنم همون 1070 کاستوم oc انتخاب بهتری باشه؟ اگر بخوام 1070 oc  بزارم همون 750 وات میخواد یا کمتر؟

و شدیدا به شکا پینهاد میکنم سر خود نرید برای خرید قطعات!

چون ظاهرا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندراید!

برد شما بر اساس چیپ Z87 هست که از رم DDR3 استفاده میکنه، ولی شما صحبت از خرید رم DDR4 به میان میارید!

لینک به دیدگاه

برای rx 480 کراس گفت 750وات. والا چی بگم همه بر اساس تعصب دارن جواب میدن یکی میگه 12ساعت کافی نیست برای تست نسوختن و شایعه میسازه یکی میگه مشکلی نداره... من بالا پرسیدم مشکل بوجود نمیاد گفتن نه :wacko: الانم که تو سایتایه خارجی گشتم بله ddr4  ساپورت نمیکنه. مثله اینکه دارید تو تاپیک مشاوره جواب من رو میدید نه اینکه بگم این سیستمه منم میخوام فردا بخرم ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...