رفتن به مطلب

بیاید به آسیاتک اعتراض کنیم.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان گیمر انلاین متوجه شدن که جدیدا پکت لاست شدید تو سرور ها به جز اینترانت میوفته و فقط 2 روز خوب شد دوباره خراب شد. بیاید همه تو سامانه 195 شکایت کنیم تا اینا به خودشون بیان. پشتیبانی که هیچ کاری نمیکنه تنها راه شکایته. وقتی شکایتا زیاد شن متوجه میشن که مشکل از طرف خودشونه. زیادم طول نمیکشه. خواهشن شکایت کنین و گر نه مشکل حل نخواهد شد.

لینک به دیدگاه

دوستان گیمر انلاین متوجه شدن که جدیدا پکت لاست شدید تو سرور ها به جز اینترانت میوفته و فقط 2 روز خوب شد دوباره خراب شد. بیاید همه تو سامانه 195 شکایت کنیم تا اینا به خودشون بیان. پشتیبانی که هیچ کاری نمیکنه تنها راه شکایته. وقتی شکایتا زیاد شن متوجه میشن که مشکل از طرف خودشونه. زیادم طول نمیکشه. خواهشن شکایت کنین و گر نه مشکل حل نخواهد شد.

بله برای بنده به صورت ثابت 35% پک لاست هست. در تاپیک دیگه هم گفتم.

بعضی وقتا بیشتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

چشم نزنم فعلا برای من خوبه :big hug:

پکت لاست داره ولی خیلی کمه به چشم نمیاد

لینک به دیدگاه

تا وقتی با هم اعتراض نکنیم فایده نداره. یه جوری رفتار میکنن که انگار کسی در این مورد شکایت نکرده. سری قبل هم هنگی دانلود تا همه شکایت نکردن درست نشد

لینک به دیدگاه

چقد اوضاع خرابه چطور تحمل میکنید ؟ منم مواقم همه بریم شکایت کنیم

لینک به دیدگاه

میدونم آسیاتک قطعی و مشکلات زیاد داره 

ولی یه پیشنهاد میکنم انجام بدید ببینید درست میشه ؟

چون من خودم هم این کار رو کردم بهتر شد و الان که دارم با گوگل پینگ میگرم 1 یا 2 درصد پاکت لاست دارم ، البته هنوزم کاملا موافقم که اینترنت آسیاتک خیلی خرابه

شما مدولاسیون ارتباط رو بزارید روی مدل های پایدارتر مثل gdmt یا glite

سرعت ارتباطتون با مرکز مخابراتی کم میشه و ارتباطتون پایدارتر میشه و کمترپاکت لاست میشه 

البته اینو نگفتم که بخوام بگم آسیاتک مشکل نداره ، فقط میخواستم کمک کنم که پاکت لاست کمتری داشته باشین

من الان از این ناراحتم که چرا کاهش قیمتی که وزیر ارتباطات دستور دادن رو اجرایی نمیکنن  :angry:

افزایش کیفیت و سرعت رو نخواستیم چون میزنن بدترش میکنن همین اینترنت آشغال رو  :angry:

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

از تنظیمات مودم اینکارو باید بکنیم؟

لینک به دیدگاه

واقعا منم از دست این اسیا تک به تنگ اومدم سر اینترنت هر روز خدا اعصابم خورد میشه

لینک به دیدگاه

پارس آنلاین فقط و فقط گران ولی با ارزش

لینک به دیدگاه

از تنظیمات مودم اینکارو باید بکنیم؟

بله

در قسمت dsl setting

لینک به دیدگاه

من هم به شدت مشکل دارم پینگ می اد پایین فقط دیسکانکت و لگ بازی چند ثانیه فیریز می شه بعد یک دفعه همه جا به جا می شن 

یا پینگ می ره روی 300 همه چیز درست می شه ولی با پینگ 300 نمی شه بازی کرد اصلا 

اگر وضعیت خط های بلوار فردوس اینقدر بد نبود بر می گشتم به فن اوا ( پورت ازاد نداره این منطقه باید 3 ماه توی صف باشم یک دفعه ماندم دیگه نمی خوام این کابوس رو تجربه کنم  ) 

لینک به دیدگاه

دوباره خوب شد. امروز زنگ زدن گفتن بازی انلاین به ما ربطی نداره . :D

بعد میگم به عمم ربط داره؟ دارم از شما نت میخرم.

اون موقع که میخواستم نت بخرم میگفتن سرویس های ما گیمینگه :)))))))))

هیچی دیگه یه وضعیه.

لینک به دیدگاه

دوباره خراب شد. جالب اینه که فقط تو سرور های روی ip اینجوریه و تو پینگ گوگل سا سایت های دیگه ربطی نداره

لینک به دیدگاه

میدونم آسیاتک قطعی و مشکلات زیاد داره 

ولی یه پیشنهاد میکنم انجام بدید ببینید درست میشه ؟

چون من خودم هم این کار رو کردم بهتر شد و الان که دارم با گوگل پینگ میگرم 1 یا 2 درصد پاکت لاست دارم ، البته هنوزم کاملا موافقم که اینترنت آسیاتک خیلی خرابه

سرعت ارتباطتون با مرکز مخابراتی کم میشه و ارتباطتون پایدارتر میشه و کمترپاکت لاست میشه 

البته اینو نگفتم که بخوام بگم آسیاتک مشکل نداره ، فقط میخواستم کمک کنم که پاکت لاست کمتری داشته باشین

من الان از این ناراحتم که چرا کاهش قیمتی که وزیر ارتباطات دستور دادن رو اجرایی نمیکنن  :angry:

افزایش کیفیت و سرعت رو نخواستیم چون میزنن بدترش میکنن همین اینترنت آشغال رو  :angry:

همونطور که شما گفتید مود Glite یا Gdmt باعت پایدارتر شدن اینترنت میشه, اما به چه قیمتی؟ :

هم Upstream و  هم Downstream شما به طور چشم گیری کم میشه که در استفاده ی روز مره از اینترنت با مشکل مواجه میشید!

برای مثال سرویس خودم در حالت عادی تقریبا 1 مگابیت دانلود داره؛ در حالت Gdmt به 100 یا 200 کیلوبیت میرسه!!!

این مود معروفه به مود Spliterless و تنها استفاده ازش موقعی توصیه میشه که مقدار پهنای باندی به قدری زیاده که خط توانایی ارسال/دریافت داده رو نداره و باعٍث افزایش noise میشه که با استفاده از این مود تا حدی جلوی این noise گرفته میشه و یا مواقعی که از spliter استفاده نشده باشه.

در کل آسیاتک تا زمانی که پیگیری نکنید, کاری نمیکنه برای بهتر شدن کیفیت اینترنتتون

من بعد از کلی تلاش (تقریبا 2ماه) تونستم ثابت کنم که مشکل نویز از طرف من نیست!

در کل اینکه اگر از سمت خودتون مطمئن هستید که مشکلی ندارید, پیگیری کنید

انشاالله که نتیجه میگیرید.

ارادت

ویرایش شده توسط punisher33
لینک به دیدگاه

همونطور که شما گفتید مود Glite یا Gdmt باعت پایدارتر شدن اینترنت میشه, اما به چه قیمتی؟ :

هم Upstream و  هم Downstream شما به طور چشم گیری کم میشه که در استفاده ی روز مره از اینترنت با مشکل مواجه میشید!

برای مثال سرویس خودم در حالت عادی تقریبا 1 مگابیت دانلود داره؛ در حالت Gdmt به 100 یا 200 کیلوبیت میرسه!!!

این مود معروفه به مود Spliterless و تنها استفاده ازش موقعی توصیه میشه که مقدار پهنای باندی به قدری زیاده که خط توانایی ارسال/دریافت داده رو نداره و باعٍث افزایش noise میشه که با استفاده از این مود تا حدی جلوی این noise گرفته میشه و یا مواقعی که از spliter استفاده نشده باشه.

در کل آسیاتک تا زمانی که پیگیری نکنید, کاری نمیکنه برای بهتر شدن کیفیت اینترنتتون

ارادت

دوستان ببخشید این سوال رو اینجا میپرسم  من نتم از اون زمانی که یادم میاد در ساعت های معینی سرعتش میاد پایین مثلا ساعت 11 تا 2 شب نت سرعتش پایینه  یا 1:30 ظهر تا 4 5 

بنظر شما این میتونه ربطی به noise داشته باشه Snr margin هم 27 4 مگ اگه رو 8 مگ بزارم میاد 6 7 سیم کشی ساختمون هم خیلی قدیمیه سیمای تلفن کنار برق هم رد شدن

یکی جواب منو بده ایا ممکنه با snr margin 27 هم نویز داشته باشی ؟  

لینک به دیدگاه

ارادت

پیگیری هم فایده نداره. شکایت زدم به 195 زنگ زدن میگن اولا بحث گیمینگ به ما ربطی نداره. دوما وقتی تو سرور گوگل یا 4.2.2.4 یا 8.8.8.8 پکت نیست به ما ربطی نداره که روی سرور های گیم اینجوری میشه. وقتی اینجوری برخورد میکنن دیگه چه توقعی داری؟

اگه پول داشتم فردا میرفتم پارس انلاین.

راستی یه سوال داشتم. اونای که پارس انلاین دارن 128 نامحدود سرعت دانلود و اپلود چند میده؟

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید این سوال رو اینجا میپرسم  من نتم از اون زمانی که یادم میاد در ساعت های معینی سرعتش میاد پایین مثلا ساعت 11 تا 2 شب نت سرعتش پایینه  یا 1:30 ظهر تا 4 5 

بنظر شما این میتونه ربطی به noise داشته باشه Snr margin هم 27 4 مگ اگه رو 8 مگ بزارم میاد 6 7 سیم کشی ساختمون هم خیلی قدیمیه سیمای تلفن کنار برق هم رد شدن

یکی جواب منو بده ایا ممکنه با snr margin 27 هم نویز داشته باشی ؟  

بله دوست عزیز

با هر مقدار SNR Margin که داشته باشید, امکان وجود نویز هستش. در واقع 

باید Line attenuation رو مورد بررسی قرار بدید که مربوط به کیفیت خط هستش

ولی از اونجایی که میگید توی ساعت های معینی این مشکل براتون پیش میاد, ممکنه شرکت بر اساس پیک مصرف خودش, یک ساعت هایی رو

برای پیش شماره شما مشخص کرده که در اون ساعات ping time شما افزایش پیدا میکنه.

باز با این حال میتونید برای مطمئن شدن, یک بار بدون اسپلیتر و یک بار با اسپلیتر line attenuation رو بررسی کنید

تا متوجه بشید که چقدر از نویز مربوط به سمت شماست .

(اگر هم مقدوره براتون از پست مخابراطی که توی حیاطتون هست این کار رو انجام بدین نتیجه خیلی واضح تر هستش برای عیب یابی)

پیگیری هم فایده نداره. شکایت زدم به 195 زنگ زدن میگن اولا بحث گیمینگ به ما ربطی نداره. دوما وقتی تو سرور گوگل یا 4.2.2.4 یا 8.8.8.8 پکت نیست به ما ربطی نداره که روی سرور های گیم اینجوری میشه. وقتی اینجوری برخورد میکنن دیگه چه توقعی داری؟

اگه پول داشتم فردا میرفتم پارس انلاین.

راستی یه سوال داشتم. اونای که پارس انلاین دارن 128 نامحدود سرعت دانلود و اپلود چند میده؟

نه هدف صرفا شکایت کردن نیستش

متاسفانه افرادی که برای پشتیبانی فنی هستن در این شرکت ها (جسارت نباشه به همه ی پشتیبان های فنی) زیاد علمی از شبکه ندارند و تنها یک سری اطلاعات رایج که هر کسی با کمی سرچ در اینترنت به همه ی این موارد اشراف پیدا میکنه رو دارند و سریعا تقصیر رو به گردن مراکز مخابرطی و یا نویز در سیم کشی میندازند.

در مورد موضوع packet loss هم یک سری تست هایی هست که میتونید انجام بدین و یکسری کار هایی واسه بهتر کردن کیفیت خطتون

مدل مودمتون چی هست دقیقا؟

لینک به دیدگاه

شاتل بگیرید

سرویس گیمینگ رو بگید براتون فعال میکنن بصورت کاملا رایگان

من اول پینگم 60بود بعد زنگ زدم برام فعال کردن پینگم رسید 20

خیلی حال کردم  با کارشون. این فعال کردنشون تو سرعت دانلودمم تاثیر گذاشت تا 100کیلوبایت از قبل بالاتر رفت

لینک به دیدگاه

شاتل بگیرید

سرویس گیمینگ رو بگید براتون فعال میکنن بصورت کاملا رایگان

من اول پینگم 60بود بعد زنگ زدم برام فعال کردن پینگم رسید 20

خیلی حال کردم  با کارشون. این فعال کردنشون تو سرعت دانلودمم تاثیر گذاشت تا 100کیلوبایت از قبل بالاتر رفت

بله سرویس گیمینگ شاتل تا الان که عالی بوده 

امید وارم همیشه همینطور بمونه.(البته من آسیاتک دارم :دی )

لینک به دیدگاه

باور کنید منم از دست پینگ و پک لاست آسیاتک ظله شدم ، امسال شاید ده بار یا بیشتر زنگ زدم بهشون ، دستکاری میکنن دو روز درست میشه بعد دو روز دوباره همون آش وهمون کاسه ، اینجوری که حساب کردم هزینه چندبار تماسم با آقایون معادل هزینه دو ماه استفاده از سرویس اینترنت شده دیگه تصمیم ندارم زنگ بزنم میخوام برم از یه شرکت دیگه سرویس بگیرم، فقط موندم بین شاتل و پارس آنلاین کدوم بهتره مخصوصا" برای بازی آنلاین؛ چون بیشتر استفاده ما از اینترنت گیم آنلاین هست.دوستان عزیز کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنن؟

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز

با هر مقدار SNR Margin که داشته باشید, امکان وجود نویز هستش. در واقع 

باید Line attenuation رو مورد بررسی قرار بدید که مربوط به کیفیت خط هستش

ولی از اونجایی که میگید توی ساعت های معینی این مشکل براتون پیش میاد, ممکنه شرکت بر اساس پیک مصرف خودش, یک ساعت هایی رو

برای پیش شماره شما مشخص کرده که در اون ساعات ping time شما افزایش پیدا میکنه.

باز با این حال میتونید برای مطمئن شدن, یک بار بدون اسپلیتر و یک بار با اسپلیتر line attenuation رو بررسی کنید

تا متوجه بشید که چقدر از نویز مربوط به سمت شماست .

(اگر هم مقدوره براتون از پست مخابراطی که توی حیاطتون هست این کار رو انجام بدین نتیجه خیلی واضح تر هستش برای عیب یابی)

نه هدف صرفا شکایت کردن نیستش

متاسفانه افرادی که برای پشتیبانی فنی هستن در این شرکت ها (جسارت نباشه به همه ی پشتیبان های فنی) زیاد علمی از شبکه ندارند و تنها یک سری اطلاعات رایج که هر کسی با کمی سرچ در اینترنت به همه ی این موارد اشراف پیدا میکنه رو دارند و سریعا تقصیر رو به گردن مراکز مخابرطی و یا نویز در سیم کشی میندازند.

در مورد موضوع packet loss هم یک سری تست هایی هست که میتونید انجام بدین و یکسری کار هایی واسه بهتر کردن کیفیت خطتون

مدل مودمتون چی هست دقیقا؟

ممنون که جواب دادید line attenuation 36 هستش . 

ما اپارتمان هسیتم خیلی هم قدیمیه من حدس میزنم تو اون ساعت ها 11 تا 2 ساعت اوج مصرف برق هستش . سیم هاهم از کنار برق رد شدن فشار برق نویز میندازه طبفه اخر هم  هستیم شاید یکم مسخره باشه فرضیه م ولی اینجوری حس مکنم تازه سپلیتر هم گذاشتم ولی بعضی وقت ها تلفن رو ور میدارن من قطع میشم

راجب به این     :ولی از اونجایی که میگید توی ساعت های معینی این مشکل براتون پیش میاد, ممکنه شرکت بر اساس پیک مصرف خودش, یک ساعت هایی رو

برای پیش شماره شما مشخص کرده که در اون ساعات ping time شما افزایش پیدا میکنه. هیچ کاری نمیشه کرد ؟ بعد اگه نویز باشه قطعا باید تو اون شرایط Snr margin بیاد پایین درسته ؟ 

لینک به دیدگاه

ممنون که جواب دادید line attenuation 36 هستش . 

ما اپارتمان هسیتم خیلی هم قدیمیه من حدس میزنم تو اون ساعت ها 11 تا 2 ساعت اوج مصرف برق هستش . سیم هاهم از کنار برق رد شدن فشار برق نویز میندازه طبفه اخر هم  هستیم شاید یکم مسخره باشه فرضیه م ولی اینجوری حس مکنم تازه سپلیتر هم گذاشتم ولی بعضی وقت ها تلفن رو ور میدارن من قطع میشم

راجب به این     :ولی از اونجایی که میگید توی ساعت های معینی این مشکل براتون پیش میاد, ممکنه شرکت بر اساس پیک مصرف خودش, یک ساعت هایی رو

برای پیش شماره شما مشخص کرده که در اون ساعات ping time شما افزایش پیدا میکنه. هیچ کاری نمیشه کرد ؟ بعد اگه نویز باشه قطعا باید تو اون شرایط Snr margin بیاد پایین درسته ؟ 

خواهش میکنم,انجام وظیفه میکنم.

نه اصلا مسخره نیست فرضیتون :دی 

چون کابل های برق میدان الکترو مغناطیسی ایجاد میکنند و 100% میتونند موجب افزایش نویز خط بشن.

در مورد اینکه تلفن رو برمیدارن قطع میشه به احتمال زیاد کابل کشی تلفنتون یکسره رد شده از پایین و زمانی که به واحدتون رسیده چند شاخه کردنش.(خیلی از سیمکش ها این کار رو میکنند واسه راحتی کار!)

راه حل چیه؟!

خوب اول از همه اگه با اسپلیتر که وصله روی سیم تلفن مودم, روی تلفنتون خش خش یا احساس صاف بودن بوق رو نمیکنید, یک اسپلیتر دیگه تهیه کنید برای تلفن (هر جایی که دستگاهی به پریز تلفن وصله)

بعد line attenuation رو دوباره چک  کنید.

اگر باز هم مشکل حل نشد تمام دستگاه ها رو قطع کنید (بجز مودم) و دوباره بررسی کنید L A رو و وضعیت رو بهم اطلاع بدین

در مورد کم شدن SNR margin هم بله ربط داره چون در کل SNR :Signal to Noise Ratio هستش که به این معنی هست که ارتباط سیگنال با نویز خط رو نشون میده.

نویز به دو شکل به وجود میاد. یکی در شرایطیه که عوامل جانبی مثلا همون میدان الکترومغناطیسی موجب نویز میشه

یکی هم خود خط کیفیت خوبی نداره و به این دلیل که مقدار داده در حال دریافت یا ارسال زیاده (همون پهنای باند زیاد) باعث شلوغی در خط و در نتیجه نویز میشه

برای مثال خیابونی که 2 تا لاین داره, و برای مثال 100 تا ماشین در حال حرکت هستند به طور یکنواخت بدون افت سرعت

حالا اگه همین خیابون ماشین ها به 500 تا افزایش پیدا کنند, درسته که انتقال صورت میگیره, ولی با سرعت پایین تر و شلوغی و کیفیت پایین تر 

در مورد موضوع ساعات پیک هم, حقیقتش فکر نکنم بشه کاری کرد. و معمولا بعد از مدتی درست باید بشه

چون سیستم های کنترل سرعتشون به طور اتوماتیک این عمل رو انجام میده; مثل سیستم sharing شرکت شاتل که خوب, ماشین رو همیشه میشه دور زد (حداقل 1% شانس هست)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...