رفتن به مطلب

تبدیل واتر کولر close loop به open loop

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه همه دوستان لیونی

بعد حدود 4 سال استفاده از کولر corsair H80i احساس کردم که افت کارایی پیدا کرده اول تصمیم کرفتم فقط کولانت رو عوض کنم اما از این کار منصرف شدم چون بعد 2سال استفاده از کولر متوجه شدم که واشرهای سر شلتگ ها پوسیده

به همین دلیل تصمیم کرفتم یه تغییر اساسی تو کل سیستم خنک کننده بدم

عکس سیستم قبل از تغییر

post-11538-0-72798100-1467754453_thumb.jpg

post-11538-0-47882300-1467754521_thumb.jpg

این هم پوسیدگی واشر های سر شلنگ ها

post-11538-0-41828400-1467754575_thumb.jpg

post-11538-0-00614100-1467754628_thumb.jpg

post-11538-0-53302800-1467754948_thumb.jpg

post-11538-0-17692600-1467754992_thumb.jpg

این پوسیدگی واقعا برام عجب از یه شرکتی با این اسم رسم  :wacko:  :wacko:

به همین دلیل تصمیم گرفتم کلا شلنگ ها رو عوض کنم 

والبته یه تغییر دیگه که اضافه کردن مخزن بود برای بهتر شدن کارایی

اول کیسم رو بررسی کردم دیدم جا نصب مخزن مخصوص و شرکتی رو نداره و اصلا خرید یه مخزن شرکتی به صرفه نیست به همین دلیل دست به کار شدم و مخزن رو خودم ساختم با توجه به اندازه کیسم و جایی که می خواستم نصب کنم

post-11538-0-10066100-1467755594_thumb.jpg

واین مخزن رو ساختم با پلگسی

و حدود 3-4 ساعت داخلش رو با اب پر کردم برای مطمعن شدن که نشتی نداشته باشه

بعد از اون شروع کردم به کابد شکافی کولر 

شلنگ ها بسیار با کیفیت و مقاومی هستن با کاتر با کلی زحمت بریده شد اما واشر ها اصلا کیفیت نداشت

post-11538-0-87550000-1467755748_thumb.jpg

post-11538-0-01102500-1467755781_thumb.jpg

این کولانت داخل کولر 

post-11538-0-32215700-1467755833_thumb.jpg

post-11538-0-94491000-1467755862_thumb.jpg

کولانت به نظرم هنوز هم کیفیت خوبی داشت و رنگ خیلی خوبی داشت  :x

بعد از این کارها شروع به اندازه زدن شلنگهای کردم و شلنگ های رو بریدم

شلنگ های که گرفته بودم شلنگ های بود که مخصوص انتقال روغن استفاده میشد خیلی سفت بود و یکم کار رو سخت میکرد

post-11538-0-59067700-1467756289_thumb.jpg

برای اینکه کارم به خاطر سفت بودن شلنگ ها راحت بشه با یکم حرارت شلنگ ها رو خم کردم

و حالا شروع به جا زدن شلنگ ها کردم 

که واقعا با این شلنگ ها سفت سخب بود و سخترین قسمت کار بود به نظرم

انقدر سفت جا رفت که اصلا به نظرم احتیاجی به زدن بست نبودام جهت اطمینان بست زدم به اتصال ها

post-11538-0-11007600-1467756591_thumb.jpg

post-11538-0-28771300-1467756665_thumb.jpg

post-11538-0-41235400-1467756737_thumb.jpg

و بعد از نصب تمام اتصالات

post-11538-0-61794900-1467756814_thumb.jpg

1لیتر کولانت از لیون تهیه کردم

post-11538-0-28888000-1467757946_thumb.jpg

و حالا نوت ریختن کولانت هست

post-11538-0-10155200-1467756876_thumb.jpg

از یه پاور قدیمی برای روشن کردن برای کولر استفاده کردم 

(برای روشن کردن پاور بدون سیستم فقط کافی هست روس سوکت 24 پین سیم سبز رو به یکی از سیم های مشکی وصل کنید)

سوکت برق پمپ رو به پاور وصل کردم و پاور رو روشن کردم 

post-11538-0-03474300-1467757266_thumb.jpg

بعد از پر شدن شلنگها و رادیات کولانت رو تا جایی که مخزن جا داشت پر کردم 

با تکون دادن رادیات و پمپ کل هوایی که داخلش بود خالی شد

حدود 3ساعت هم گذاشتم بیرون سیستم کار کرد که مطمعن شم بدون مشکل داره کار میکنه 

و رسیدم به اصل جا یعنی نصب داخل سیستم 

باز سفت بودن شلنگ ها کارو برام شخت کرد تغریبا 

post-11538-0-51200100-1467757621_thumb.jpg

و برای اولین با ر روشن کردن سیستم

post-11538-0-54449900-1467757701_thumb.jpg

post-11538-0-64087200-1467757765_thumb.jpg

و نهایی شدن کار

post-11538-0-70717500-1467758059_thumb.jpg

post-11538-0-94834300-1467758096_thumb.jpg

post-11538-0-01131500-1467758154_thumb.jpg

post-11538-0-41238200-1467758178_thumb.jpg

post-11538-0-46824500-1467758251_thumb.jpg

post-11538-0-11495000-1467758474_thumb.jpg

به نظر من بهترین پمپ رو تو کولر های سیکل بسته رو corsair داره پمپ از نوع مکنده هست و مهمترین قابلیت این کولر این هست که میشه سرعت پمپ رئ تغییر داد از 700دور حدود 4200 دور و فشار باور نکردنی داره 

این هم کولانت باقی مونده از کار

post-11538-0-62299000-1467758916_thumb.jpg

قبل از این کار تو بازی GTA V حداکثر دما حدود 58-60 درجه بود اما الان حدود 55 درجه با دور پمپ 2000 هست اما با دور پمپ 4200 دما بیشتر از 50-52 نمیره 

دما کولانت قبل از تغییر به 42 درجه میرسید اما الان نهایتن 39 درجه میشه

از کل کارهای انجام شده فیلم تهیه شده که به زودی بعد از ادیت قرار میدم روی سایت

post-11538-0-61331400-1467759857_thumb.jpg

نویسنده:رامین کاظم زاده(ramin9500)

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی عالی بود  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

عالی بود داداش منو بورد به روزایی که اینقدر واتر کولر زیاد نبود . هر کسی واسه خودش دست به کار میشد و یه بلاک میساخت و رادیات ماشین و ....

خیلی عالی بود مرسی

لینک به دیدگاه

کار جالبی بود...
یکی از دوستان بلاک گرین رو برای فروش گذاشته، به نظرتون جواب میده این حرکت رو روش بزنم؟

لینک به دیدگاه

سلام

عالی بود ممنون که تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید

یاعلی

لینک به دیدگاه

خیلی خوشم میاد از سیستم کار میکشن و فقط دنبال ارتقا نیستن. @};-

+

لینک به دیدگاه

عالی بود .

موفق باشید

در ضمن عید سعید فطر رو به همه ی دوستان تبریک عرض میکنم . @};-

لینک به دیدگاه

خیلی عالی بود  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

@};-

عالی بود داداش منو بورد به روزایی که اینقدر واتر کولر زیاد نبود . هر کسی واسه خودش دست به کار میشد و یه بلاک میساخت و رادیات ماشین و ....

خیلی عالی بود مرسی

@};-

همین الان هم واتر کولر های کاستوم قیمت فضایی دارن کسی صمتشون نمیره همه به ولتر کولر های معمولی بسنده میکنن

کارت 20 ه داداش . در انتظار کلیپ مراحل انجام کار 

@};-

تا چند روز دیگه اماده میشه

واقعن عالی بود. آفرین به این خلاقیت. عیدتون هم مبارک @};-

@};-

عید شما هم مبارک

کار جالبی بود...

یکی از دوستان بلاک گرین رو برای فروش گذاشته، به نظرتون جواب میده این حرکت رو روش بزنم؟

@};-

اگه فقط بخوایید کولانت عوض کنید هیچ مشکلی نیست اما نمیدونم پمپ این کولر جواب افزایش طول شلنگ هارو میده یا نه

سلام

عالی بود ممنون که تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید

یاعلی

@};-

خیلی خوشم میاد از سیستم کار میکشن و فقط دنبال ارتقا نیستن. @};-

+

@};-

عالی بود .

موفق باشید

در ضمن عید سعید فطر رو به همه ی دوستان تبریک عرض میکنم . @};-

@};-

ممنون از لطف همه دوستان

لینک به دیدگاه

بسیار عالی و زیبا ، راستی اگر بازم از دمات راضی نبودی میتونی یه رادیات 120 دیگه بهش اضافه کنی و اگر کیست جا داشت در جلو کیس نصب کنی که دماش محشر میشه ، در کل حرکت خیلی زیبایی بود ، عید همگی هم مبارک  :x  @};-

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

خیلی عالی
مرسی از به اشتراک گذاشتن کارتون
دوتا مسئله که به ذهن من رسید.
اول اینکه بهتر بود برای اضافه و تعویض کولانت برای مخزن درتعبیه میکردید.( یه سوراخ که با یک پیچ ماسوره مسدور میشد)
دوم اینکه بستهای ظریفتری هم تو بازار هست که ظاهر زیباتری میداد

در کل خیلی عالی و تمیز

موفق باشید

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

بسیار عالی و زیبا ، راستی اگر بازم از دمات راضی نبودی میتونی یه رادیات 120 دیگه بهش اضافه کنی و اگر کیست جل داشت در جلو کیس نصب کنی که دماش محشر میشه ، در کل حرکت خیلی زیبایی بود ، عین همگی هم مبارک  :x  @};-

@};-

ممنون

کیسم دیگه جا نصب رادیات نداره  البته از دما راضی هستم

عالی بود خیلی تمیز کار کردی 

@};-

خیلی عالی

مرسی از به اشتراک گذاشتن کارتون

دوتا مسئله که به ذهن من رسید.

اول اینکه بهتر بود برای اضافه و تعویض کولانت برای مخزن درتعبیه میکردید.( یه سوراخ که با یک پیچ ماسوره مسدور میشد)

دوم اینکه بستهای ظریفتری هم تو بازار هست که ظاهر زیباتری میداد

در کل خیلی عالی و تمیز

موفق باشید

@};-  @};-

روی مخزن سوراخی به قطر 1.5 سانت هست که برای اضافه کردن کولانت.

من چند جا رفتم فقط از همین داشتن اما اگه بست بهتری پبدا کنم حتما تغییر میدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آفرین خیلی خوب بود  =))  چقدر من بهت روحیه دادم در حین انجام کار  =))  فک کنم بیشتر روحیت رو از دست می دادی =))

راستی به نظرم این درست نیست "این پوسیدگی واقعا برام عجب از یه شرکتی با این اسم رسم   :wacko:   :wacko:

"

چون 4 سال کارکرده برات! اما برخی برندهای به ظاهر موجه هم در بازار وجود دارن که سر یک سال اینطوری میشن...و ملت هم مثه بنز به هم پیشنهاد میکنن   :D  :D  اسم نمیبرم که حمله نکنن :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام وخسته نباشید داداش،کارت درسته. :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

داداش یه سوال:کیفیت این کیس ریدمکست چطوره؟ارزش خرید داره؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام پست بسیار جالب و مفیدی بود منتظر فیلم اموزشی هستیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

در رابطه با هواگیری یه مقدار بیشتر توضیج بدید که به چه صورت هواگیری کردید و آیا الان هیچ گونه هوائی در سیکل واتر نیست ؟

راستی به نظرم این درست نیست "این پوسیدگی واقعا برام عجب از یه شرکتی با این اسم رسم   :wacko:   :wacko:

"

چون 4 سال کارکرده برات! اما برخی برندهای به ظاهر موجه هم در بازار وجود دارن که سر یک سال اینطوری میشن...و ملت هم مثه بنز به هم پیشنهاد میکنن   :D  :D  اسم نمیبرم که حمله نکنن :D

فرجام جان همانطور که خودت میدونی اون تَرَک ها مربوط به لاستیک روئی هست و خود شلنگ هیچ مشکلی نداره .

متاسفانه تو مملکت ما همه دنبال حاشیه هستند و فقط دنبال ایراد گرفتن هستند و الان 2-3 سالی هست که همه این ایراد را رو واترهای کورسیر میزارند ولی تو همین مدت حتی یه نفر هم نشده نشتی رو این واترها مشاهده کنه  :D

لینک به دیدگاه

آفرین خیلی خوب بود  =))  چقدر من بهت روحیه دادم در حین انجام کار  =))  فک کنم بیشتر روحیت رو از دست می دادی =))

"

=))  =))  =))

اره یادمه فقط به فکر مودم بودی =))  =))  =))  =))

راستی رحم کن به ایرانسل

بعد 2سال از استفاده متوجه پوسیدگی شدم یعنی 2سال پیش

اون زمان هم یه تاپیک زده بودم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=34784

لینک به دیدگاه

سلام وخسته نباشید داداش،کارت درسته. :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

داداش یه سوال:کیفیت این کیس ریدمکست چطوره؟ارزش خرید داره؟؟؟؟؟

ممنون

کیس خوبی هست نصبت به قیمت 

اون زمان من 190 گرفته بودم

سلام پست بسیار جالب و مفیدی بود منتظر فیلم اموزشی هستیم

@};-

سلام 

در رابطه با هواگیری یه مقدار بیشتر توضیج بدید که به چه صورت هواگیری کردید و آیا الان هیچ گونه هوائی در سیکل واتر نیست ؟

فرجام جان همانطور که خودت میدونی اون تَرَک ها مربوط به لاستیک روئی هست و خود شلنگ هیچ مشکلی نداره .

متاسفانه تو مملکت ما همه دنبال حاشیه هستند و فقط دنبال ایراد گرفتن هستند و الان 2-3 سالی هست که همه این ایراد را رو واترهای کورسیر میزارند ولی تو همین مدت حتی یه نفر هم نشده نشتی رو این واترها مشاهده کنه  :D

سلام اقا بهزاد

مخزن رو تا نیمه پر کردم و مخزن رو بالا کرفتم تا داخل لوله ها و رادیات پر بشه بعد چند بار رادیات رو تکون دادم تا همه هوا داخل رادیات تا جایی که میشد خالی بشه بعد مخزن رو دوباره پر کردم و این کارو چند با تکرار کردم

بعد پمپ رو روشن کردم داخل پمپ مقداری هوا بود و اولش صدا مثل ته نوشابه با نی داد که بالا فاصله خاموش کردم و چندتا تکون به پمپ دادم دوباره پمپ رو روشن کردم چند تا حباب بیرون داد

تو حالت روشن دوباره رادیات و پمپ رو تکون دادم که تمتم هوا خارج بشه گذاشتم حدود 3ساعتی به همین صورت کار کرد دیگه هیچ هوایی داخل شلنگ ها و رادیات نموند و سلنگ ها شفاف وبدون هوا شد

اقا بهزاد من اصلا دونبال حاشیه نبودم و نیستم 

همون تور که  نوشتم شلنگ ها بسیار با کیفیتی داره و حتی عکس از قطر شلنگ و کیفیت خوب شلنگ ها گزاشتم و فقط ایراد از واشر ها گرفتم

اگه دقت کرده باشید میبینید که از پمپ ایت کولر خیلی تعریف هم کردم

اما نمیدونم چرا تا یه نکته منفی همه میبینن همه زوم میکنن روش و نکته ها خوب که گفته شده به چشم نمیاد

یعنی میگید نگم که این مشکل رو داره 

بهترین برند ها دنیا هم مشکلاتی دارن تا کاربرها اون به گفتنش باعث میشن اون برند مشکلش رو حل کنه و پیش رفت کنه 

من از کیفیت این برند راضی بودم که این کارو باهاش انجام دادم بعد این همه سال و گرنه با هزینه ای که برای این کردم میتونستم یه کولر جدید از این برند های که تو بازار الان زیاد شده بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا بهزاد من اصلا دونبال حاشیه نبودم و نیستم 

همون تور که  نوشتم شلنگ ها بسیار با کیفیتی داره و حتی عکس از قطر شلنگ و کیفیت خوب شلنگ ها گزاشتم و فقط ایراد از واشر ها گرفتم

اگه دقت کرده باشید میبینید که از پمپ ایت کولر خیلی تعریف هم کردم

اما نمیدونم چرا تا یه نکته منفی همه میبینن همه زوم میکنن روش و نکته ها خوب که گفته شده به چشم نمیاد

یعنی میگید نگم که این مشکل رو داره 

بهترین برند ها دنیا هم مشکلاتی دارن تا کاربرها اون به گفتنش باعث میشن اون برند مشکلش رو حل کنه و پیش رفت کنه 

من از کیفیت این برند راضی بودم که این کارو باهاش انجام دادم بعد این همه سال و گرنه با هزینه ای که برای این کردم میتونستم یه کولر جدید از این برند های که تو بازار الان زیاد شده بخرم

عزیزم منظور من اشاره به نوشته شما نبود و چون فرجام این مورد را مطرح کرد گفتم و به نوعی کلی گفتم و اگر دقت کرده باشید گفتم 2-3 سال هست همه ایراد را از واترهای کورسیر میگیرند .

یه سرچ کوچیک بکنید میبینید بارها و به دفعات تو همین فروم به این مورد اشاره شده و حتی خیلی ها که تا حالا به جز فن استوک رو سیستمشون نبود بابت این مورد رفتن بالای منبر و اظهار فضل کردند  ;)

در ضمن ممنون از بابت به اشتراک گذاری تجربتون و حرکتتون قابل تحسین هست @};-  

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

آفرین  :clapping:  خیلی عالی بود. 

فقط میشه خواهش کنم یکم در مورد ساخت مخزن توضیح بدی. خیلی تمیز ساختیش واقعا آفرین داره. با چه چسبی مخزن و چسبوندی و آب بندی کردی؟ اون قسمت فلزی که برای اتصال شلنگ به مخزن استفاده کردی چی هست و اسمش چیه ؟ و چطوری رو مخزن ثابتش کردی؟ ببخشید زیاد سوال کردم. @};-

لینک به دیدگاه

عزیزم منظور من اشاره به نوشته شما نبود و چون فرجام این مورد را مطرح کرد گفتم و به نوعی کلی گفتم و اگر دقت کرده باشید گفتم 2-3 سال هست همه ایراد را از واترهای کورسیر میگیرند .

یه سرچ کوچیک بکنید میبینید بارها و به دفعات تو همین فروم به این مورد اشاره شده و حتی خیلی ها که تا حالا به جز فن استوک رو سیستمشون نبود بابت این مورد رفتن بالای منبر و اظهار فضل کردند  ;)

در ضمن ممنون از بابت به اشتراک گذاری تجربتون و حرکتتون قابل تحسین هست @};-  

@};-  (*)  @};-  (*)

آفرین  :clapping:  خیلی عالی بود. 

فقط میشه خواهش کنم یکم در مورد ساخت مخزن توضیح بدی. خیلی تمیز ساختیش واقعا آفرین داره. با چه چسبی مخزن و چسبوندی و آب بندی کردی؟ اون قسمت فلزی که برای اتصال شلنگ به مخزن استفاده کردی چی هست و اسمش چیه ؟ و چطوری رو مخزن ثابتش کردی؟ ببخشید زیاد سوال کردم. @};-

مخزن از پلکسی 5میل ساخته شده 

چسب استفاده شده برای چسبودن پلگسی ماده کلروفرم هست که خیلی ماده خطرناکی  از این ماده برای بیهوشی استفاده میکنن و باید تو یه محیطی ساخته بشه که هود صنعتی و قوی داشته باشه یا از ماسک های مخصوص استفاده بشه چون باعث بیهوشی میشه و خیلی خطرناک هست

برای چسبودن هم از سرنگ استفاده کردم این ماده 2پلاستیک رو اب میکنه و یک دست به هم مچسبونه 

چون این رو جایی ساختم که امکان عکس گرفتن نبود از مراحل اون عکس ندارم

اون قسمت فلزی سر لوله شلنگی هست و چیز خیلی ساده ای هست

اول می خواستم از کویک فیتینگ استفاده کنم بعد منصرف شدم.

لینک به دیدگاه

آقا دمتگرم خیلی کارت درسته..

@};-  :clapping:  @};-

لینک به دیدگاه

عالی بود ولی یه پیشنهاد دارم چون کیستون جا داره و  واترکولر رو custom loop کردید 

میتونید مقداری شلنگ اضافه کنید و یه رادیاتور 360 پایین کیس نصب کنید  :)

تعجبم چجوری کولانت این کولر هنوز رنگش عوض نشده مال من بعد یه سال عین چایی شده بود!! :(

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...