رفتن به مطلب

استفاده از gpu به جای cpu در تبدیل فیلم

S.Akbar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام الله

با عرض سلام و ادب

عیدتون مبارک دوستان عزیز

لطفا دوستانیکه کار کردن در حوزه تدوین و تبدیل فیلم توضیح بدهند در مورد این موضوع که برای تبدیل فیلمها کدوم سریعتر هست؟(gpu یا cpu)

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

تخصص زیادی در زمینه کارهای ویدیو ندارم

ولی چیزی که بنظر منطق میگه باید GPU تاثیر بیشتری داشته باشه

لینک به دیدگاه

درود

تخصص زیادی در زمینه کارهای ویدیو ندارم

ولی چیزی که بنظر منطق میگه باید GPU تاثیر بیشتری داشته باشه

با عرض سلام

سپاس از حضورتون

افرادیکه سالها در این زمینه کار کردن میتونن کامل توضیح بدهند

بعضی میگن cpu قوی باشه در بحث کانورت و اینکد و در رندر gpu مهمتره

اگر دوستانی اینجا باشند که کمک بکنند خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

توی بعضی از برنامه ها گیزنه ای هست که بشه دستور داد با سی پی یو کانورت بشه یا GPU

ولی با اطمینان میگم GPU مثل 970 قدرتی 3 برابر سی پی یو مثل 4790k داره در کانورت کردن(قدرت پردازشی فلاپس مد نظر هست)

درکل GPU برای کانورت کردن بهتر هست.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

برنامه‌ی adobe media encoder و برخی از برنامه‌های انکودینگ تصویر گزینه‌هایی دارند که از قدرت پردازنده‌ی گرافیکی در کنار پردازند‌ه‌ی مرکزی کمک می‌گیره.

برنامه‌‌ای که باهاش کار می‌کنی چی‌ه؟

لینک به دیدگاه

درود

ببینید معمولی ترین گرافیک ها مثلا 750ti حتی از یه i7 هم میتونه سریتر باشه ولی لزوما بهتر نیست ! در مقابل با پروفایل یکسان، پردازنده کیفیت خیلی بالاتری میده و تقریبا هر انکودری که کیفیت براش مطرح باشه پردازنده رو انتخاب میکنه.

اما نکته مهم پروفایلی هست که انتخاب میکنید، و حتی در مواقعی استفاده از quicksync اینتل هم پیشنهاد میشه ولی خب به روش معمولی x264 نمیرسه. خاصیتی که استفاده از quicksync داره سرعت تقریبا 3 برابر نسبت به همون پردازنده هست و تقریبا افت کیفیتی در بر نخواهد داشت.

البته x265 هم ناگفته نماند که کیفیت خیلی خوبی مخصوصا در بیتریت پایین (تقریبا زیر 2000) ارائه میده ولی خب اولا در بیت ریت های بالا هنوز به 264 نمیرسه و دوما از quicksync بهره نمیبره و سوما تقریبا تو هیچ دیوایسی درست حسابی پخش نمیشه و رو کامپیوتر هم باید از پلیر جدید استفاده کرد. 

بهتره هدفتون رو دقیق توضیح بدید که چه چیزی رو می خواید تبدیل کنید برای چه کاری تا بشه پیشنهد بهتری داد.

ولی به صورت کلی، میتونیداز برنامه Handbrake (که فری هست و میتونید با سرچ پیدا و دانلود کنید) برای تبدیل بلوری یا حتی ریپ های 10 12 گیگی به 265 برای آرشیو شخصی و یا 264 با استفاده از quicksync  (در صورت داشتن پردازنده پشتیبانی شده) ، با پروفایل high@4.1 و بیت ریت 5000 به سرعت انکود و کیفیت خوبی برسید ...

به ضخصه البته برای آرشیو شخصی و تبدیل دیسک بلوری، ترجیح میدم از quicksync  استفاده نکنم و 264، پروفایل high@4.1 و بیت ریت 8000 تا 12000 (بسته به نوع فیلم) که در نهایت با پردازنه ایی مثل 4770 حدود یک ساعت انکود و خروجی حدود 8 تا 12 گیگ رسید که میشه گفت تقریبا قابل تشخیص با دیسک بلوری (حدود 30 گیگ معمولی) نیست ....

ولی خب اگر کلیپ ها یا سریال های معمولی مدنظرتونه که کیفیت زیاد مهم نیست و حجموسرعت کار خیلی براتون مهمه، میتونید از xilisoft video convertor استفاده کنید که قابلیت استفاده از کودا انویدیا داره و بسیرا سریعتر از پردازنده هست و اگر زمان مهم هست، بدون شک بهترین انتخابه.

هرچند من ترجیح میدم برای این مورد کلیپ ها (یا مثلا سریالی که کلا کیفیت اهمیت نداره) برای ارشیو شخصی از x265 استافده کنم با اینکه زمان انکود زیادی طول میکشه ولی برای یک کلیپ 1 ساعته یشه به حجم تقریبی 1 گیگ رسید (زمان انکود ممکنه بیشتر از 2 ساعت بشه) در عوض به راحتی با کدک x264 با حجم 1.5 برابر برابری میکنه ....

لینک به دیدگاه

درود و تشک @};- ر 

از استارتر عزیز و دوستان ، بالاخص جناب بهمنیان

سوالی که مدت هاست در این مورد برای بنده مطرح اینه که : 

آیا کیفیت پردازش در gpgpu در نرم افزارهای تدوین (همچون نرم افزارهای رندر 3 بعدی ) از دسته بندی و ارزیابی خاصی برخورداره ؛ یا اینکه خروجی کیفی همانندی  دارند ؟

ممکنه یه رتبه بندی مختصر براساس کیفیت و سرعت این نرم افزارها بفرمایید 

بسیار سپاسگزارم

+ @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود و تشک @};- ر 

از استارتر عزیز و دوستان ، بالاخص جناب بهمنیان

سوالی که مدت هاست در این مورد برای بنده مطرح اینه که : 

آیا کیفیت پردازش در gpgpu در نرم افزارهای تدوین (همچون نرم افزارهای رندر 3 بعدی ) از دسته بندی و ارزیابی خاصی برخورداره ؛ یا اینکه خروجی کیفی همانندی  دارند ؟

ممکنه یه رتبه بندی مختصر براساس کیفیت و سرعت این نرم افزارها بفرمایید 

بسیار سپاسگزارم

+ @};-  @};-  @};-

درود

کارت گرافیک در نرم‌افزارهای تدوین بیشتر به کار پخش تایم‌لاین یا preview می‌آد. یعنی کاری رو که انجام داده‌ای بتونی پخش کنی و ببنی. پردازنده‌ی گرافیکی برای خروجی گرفتن از پروژه در نرم‌افزار edius اثری نداره.در برنامه‌‌های افترافکت و پریمیر اگر با AME خروجی بگیری تاثیر پردازنده گرافیکی زیاد نیست و اون هم بستگی به مشخصات پروژه از جمله  اختلاف رزولوشن و بیت‌ریت مبدا و مقصد و کارها و پلاگینهایی که روش اجرا شده داره.  در AME وقتی از gpu کمک بگیری افت کیفیتی وجود نداره و یا من تشخیص نمی‌دهم. با دیگر برنامه‌ها نیازموده‌ام.

در برنامه‌های مدل‌سازی علت افت کیفیت پردازش با gpu عموما فشرده‌سازی‌هایی هست که برنامه‌ها در لود کردن کارمایه‌های پروژه انجام می‌دن.

ارادت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برنامه تست شده xilisoft video converter ultimate

برنامه دیگه ای مثل media coder یا any dvd  یا adobe media cc تقریبا پردازنده بهتر بودش ( البته ادوبی باز نکرد یه فایل دیگه تست کردم )

پردازنده سرعتش بالا بود نسبت به GTX 780Ti

شروع

post-6803-0-49845900-1467822234_thumb.jpg

خاتمه مدت زمان تست ( حدود 1 دقیقه )

post-6803-0-60665600-1467822250_thumb.jpg

شروع مدت زمان تست GPU

post-6803-0-62992000-1467822268_thumb.jpg

خاتمه مدت زمان تست (حدود 2 دقیقه) GPU

post-6803-0-65658700-1467822283_thumb.jpg

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

توی بعضی از برنامه ها گیزنه ای هست که بشه دستور داد با سی پی یو کانورت بشه یا GPU

ولی با اطمینان میگم GPU مثل 970 قدرتی 3 برابر سی پی یو مثل 4790k داره در کانورت کردن(قدرت پردازشی فلاپس مد نظر هست)

درکل GPU برای کانورت کردن بهتر هست.

با عرض سلام و ادب

خیلی ممنونم از حضورتون و توضیح خوبتون

[emoji253]

لینک به دیدگاه

من همین امروز کانورت با cuda رو در کامپیوترم امتحان کردم

گرافیک من GTX 950 AMP و CPU 6600 هست

در کمال تعجب دیدم کانورت با cuda حدود 5 برابر زمان میگرفت

البته من زیاد به این کار وارد نیستم ولی نتیجه اینطور شد

شاید من اشتباهی انجام دادم که نتیجه این شد ولی خب خودم توقع بیشتری داشتم!

لینک به دیدگاه

برنامه‌ی adobe media encoder و برخی از برنامه‌های انکودینگ تصویر گزینه‌هایی دارند که از قدرت پردازنده‌ی گرافیکی در کنار پردازند‌ه‌ی مرکزی کمک می‌گیره.

برنامه‌‌ای که باهاش کار می‌کنی چی‌ه؟

با عرض سلام و ادب

خیلی ممنونم از حضورتون و توضیح خوبتون[emoji253]

نرمافزار خاصی نیست ،اینکه نرم افزارهای کانورت فیلم که فیلم ۱۰۸۰رو به فرمت دیگه تبدیل کنم،و نرم افزارهای تدوین مثل پریمیر و گامتاسیا و ...که در اونها فقط فیلم رو بعد ویرایش رندر کنم و بعد کانورت،تدوین در حد سانسور و جلوه ویژه و ...نیست

درود

ببینید معمولی ترین گرافیک ها مثلا 750ti حتی از یه i7 هم میتونه سریتر باشه ولی لزوما بهتر نیست ! در مقابل با پروفایل یکسان، پردازنده کیفیت خیلی بالاتری میده و تقریبا هر انکودری که کیفیت براش مطرح باشه پردازنده رو انتخاب میکنه.

اما نکته مهم پروفایلی هست که انتخاب میکنید، و حتی در مواقعی استفاده از quicksync اینتل هم پیشنهاد میشه ولی خب به روش معمولی x264 نمیرسه. خاصیتی که استفاده از quicksync داره سرعت تقریبا 3 برابر نسبت به همون پردازنده هست و تقریبا افت کیفیتی در بر نخواهد داشت.

البته x265 هم ناگفته نماند که کیفیت خیلی خوبی مخصوصا در بیتریت پایین (تقریبا زیر 2000) ارائه میده ولی خب اولا در بیت ریت های بالا هنوز به 264 نمیرسه و دوما از quicksync بهره نمیبره و سوما تقریبا تو هیچ دیوایسی درست حسابی پخش نمیشه و رو کامپیوتر هم باید از پلیر جدید استفاده کرد.

بهتره هدفتون رو دقیق توضیح بدید که چه چیزی رو می خواید تبدیل کنید برای چه کاری تا بشه پیشنهد بهتری داد.

ولی به صورت کلی، میتونیداز برنامه Handbrake (که فری هست و میتونید با سرچ پیدا و دانلود کنید) برای تبدیل بلوری یا حتی ریپ های 10 12 گیگی به 265 برای آرشیو شخصی و یا 264 با استفاده از quicksync (در صورت داشتن پردازنده پشتیبانی شده) ، با پروفایل high@4.1 و بیت ریت 5000 به سرعت انکود و کیفیت خوبی برسید ...

به ضخصه البته برای آرشیو شخصی و تبدیل دیسک بلوری، ترجیح میدم از quicksync استفاده نکنم و 264، پروفایل high@4.1 و بیت ریت 8000 تا 12000 (بسته به نوع فیلم) که در نهایت با پردازنه ایی مثل 4770 حدود یک ساعت انکود و خروجی حدود 8 تا 12 گیگ رسید که میشه گفت تقریبا قابل تشخیص با دیسک بلوری (حدود 30 گیگ معمولی) نیست ....

ولی خب اگر کلیپ ها یا سریال های معمولی مدنظرتونه که کیفیت زیاد مهم نیست و حجموسرعت کار خیلی براتون مهمه، میتونید از xilisoft video convertor استفاده کنید که قابلیت استفاده از کودا انویدیا داره و بسیرا سریعتر از پردازنده هست و اگر زمان مهم هست، بدون شک بهترین انتخابه.

هرچند من ترجیح میدم برای این مورد کلیپ ها (یا مثلا سریالی که کلا کیفیت اهمیت نداره) برای ارشیو شخصی از x265 استافده کنم با اینکه زمان انکود زیادی طول میکشه ولی برای یک کلیپ 1 ساعته یشه به حجم تقریبی 1 گیگ رسید (زمان انکود ممکنه بیشتر از 2 ساعت بشه) در عوض به راحتی با کدک x264 با حجم 1.5 برابر برابری میکنه ....

با عرض سلام و ادب

خیلی تشکر و سپاس از توضیحات خوبتون،دوست دارم اگر وقت کردین بیشتر توضیح بدین و راهنمایی

بنده برای کار میخوام که فیلمهای زیادی رو با کیفیت خوب تبدیل کنم برای فروش به سایتها و ...و سیستمی میخوام بگیرم برای این کار

خوشحال میشم اگر وقت کردین در مورد این موارد کمک و راهنمایی کنین[emoji253] [emoji253] [emoji253]

لینک به دیدگاه

سلام

برنامه دیگه ای مثل media coder یا any dvd  یا adobe media cc تقریبا پردازنده بهتر بودش ( البته ادوبی باز نکرد یه فایل دیگه تست کردم )

شروع

attachicon.gifxc1.jpg

attachicon.gifxc2.jpg

شروع مدت زمان تست GPU

attachicon.gifxg1.jpg

attachicon.gifxg2.jpg

درود @};-

جسارتا هیچی از تصاویر متوجه نشدم. :d

2 تصویر آخر که مربوط به تست انکود با gpu هست، تصویر سوم استارت و زمان 8.40 و درصد انکود شده 0.0 و فعالیت پردازنده و gpu هم صفر هست (حالا صفر که نه منظور idle)

تصویر چهارم هم درصد فعالیت Gpu هنوز 0 درصد و انکود شده هم 2.9 درصد. خب الان خاتمه کجاست ؟ :D

ضمن اینکه چرا فعالیت Gpu صفر هست ؟ 

بعد ترجیحا پروفایل رو دستی تنظیم کنید یه فاکتور مقایسه بدست بیاریم. ضمن اینکه اگه بتونید شات از دو نمونه تولید شده استخراج کنید (ترجیحا png) برای مقایسه بهتر هست (صرفا برای اشتراک گذاری وگرنه خب حرفتون رو قبول داریم در قبال مقایسه کیفیت ...)

لینک به دیدگاه

سلام

برنامه دیگه ای مثل media coder یا any dvd یا adobe media cc تقریبا پردازنده بهتر بودش ( البته ادوبی باز نکرد یه فایل دیگه تست کردم )

شروع

attachicon.gifxc1.jpg

attachicon.gifxc2.jpg

شروع مدت زمان تست GPU

attachicon.gifxg1.jpg

attachicon.gifxg2.jpg

با عرض سلام و ادب

و تشکر از زحمات خوب و عالیتون

از نظر کیفیت کدوم بهتر بود؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب

خیلی تشکر و سپاس از توضیحات خوبتون،دوست دارم اگر وقت کردین بیشتر توضیح بدین و راهنمایی

بنده برای کار میخوام که فیلمهای زیادی رو با کیفیت خوب تبدیل کنم برای فروش به سایتها و ...و سیستمی میخوام بگیرم برای این کار

خوشحال میشم اگر وقت کردین در مورد این موارد کمک و راهنمایی کنین[emoji253] [emoji253] [emoji253]

فدات  @};-

خب منظور از توضیح بیشتر، توضیح دقیقتر بود :d

به عنوان مثال :

1. چون برای فروش می خواید x265 رو فراموش کنید که هنوز ساپورت درست و حسابی وجود نداره و تقریبا اکثر پلیر های تو ایران هم پشتیبانی نمیکنن. همینطور دیاویس های قدیمی ...

2. برای فیلم، باید ببینید اولا سورس چی هست، دوما هدفتون چه مقدار حجم باشه، مثلا فروش روی dvd هست ؟ یا هارد ؟ مثلا سورس دیسک بلوری 50 گیگ هست ؟ چی هست خلاصه ؟

3.اگر قصدتون خرید هست، یه پردازنده i7 و استفاده از Quicksync در نرم افزار handbrake بهترین انتخاب نسبت به زمان و کیفیت هست. چیزی که شما باید روش تمرکز کنید پروفایل مورد استفاده هست، بعضی فیلم ها (به عنوان مثال فیلم هایی که شات های بسته و تاریک و تک رنگ دارن) در مقابل انیمیشن ها بیت ریت متفاوتی رو لازم دارن. مثلا برای انیمیشن بیت ریت 5000 اکثرا کافی هست که اگر با ساند 5.1 انکود شه حجمی حدود 5 گیگ پیدا میکنه و حتی روی تلوزین 50 اینچ هم نشانی از پیکسل پیکسل شدن دیده نمیشه. ولی اگه مثلا هدفتون فیلمی مثل avangers یا سری فیلم های مارول باشه، به زیر 8000 کیبوبیت و پروفایل high@4.1 نباید فکر کنید تازه رو preset ئه slow که میشه گفت با quicksync حدود 15 مین یه فیلک 3 ساعته رو با یه i7 میشه انکود کرد. اگه از quicksync استفاده نکنید، زمان حداقل 3 برابر میشه ! ولی کیفیت فقط در صورتی که همزان کنار هم اونم رو یه نمایشگر بزرگ، مقایسه نشه، کیفیت متفاوت نیست.

خلاصه اینجوری بگم، اگه دنبال حجم کم مثل 1 یا 1.5 گیگ هستید (حجمی که اکثر انکودر های معرفو مثل YIFY میزنن و غالبا طرفدار خیلی هم زیادی به خاطر نسبت حجم و کیفیت داره) برید سراغ انکود با پردازنده بدون qucksync . اگه حجمی بین 5 تا 8 گیگ (برای فیلمی 2 ساعته و 3 ساعته مثلا تا 10 گیگ) بهتره سراغ qucksync نسل جدید (حداقل سری 4 یا 6، دنبال سوکت اکستریم هم مثل 2011 نباشید افزایش پرفورمنس ارزش پولی نداره) برید هم از نظر زمان و هم خروجی کیفیت خوبی میده بهتون.

از نظر پروفایل هم باز بسته به فیلم، اولا همیشه High@4.1 بزنید، دوما بیت ریت بین 5000 تا 8000 عموما هر فیلمی رو جواب میده. ولی خب مثلا به عنوان مثال من ارابا حلقه ها که عنوانیه که از نظر بصری ارزشمنده، روی 12 حدودا میزنم که باعث میشه حجم به 12 13 گیگ بیشتر برسه ...

پ.ن: یه سری تست امشب میذارم از انکود با بیت ریت و انکودینگ مختلف، با این سرعت آپلود هروقت اومد بالا قرار میدم ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود @};-

جسارتا هیچی از تصاویر متوجه نشدم. :D

2 تصویر آخر که مربوط به تست انکود با gpu هست، تصویر سوم استارت و زمان 8.40 و درصد انکود شده 0.0 و فعالیت پردازنده و gpu هم صفر هست (حالا صفر که نه منظور idle) سوم و چهارم GPU هستش/ مقایسه درصد پیشرفت عکس اولی  و دومی با سوم و چهارم ( بعد از 1 دقیقه عکس اول و دوم شده 2.6% که با پردازنده هستش و عکس سوم و چهارم بعد از حدود 2 دقیقه پیشرفتش شده 2.9 % که با GPU هستش )

تصویر چهارم هم درصد فعالیت Gpu هنوز 0 درصد و انکود شده هم 2.9 درصد. خب الان خاتمه کجاست ؟ :D

ضمن اینکه چرا فعالیت Gpu صفر هست ؟ ( نمییدونم !! جالبه که پردازنده سریعتر عمل میکنه !! شاید اشتباه میکنم !!! )

بعد ترجیحا پروفایل رو دستی تنظیم کنید ( دستی تنظیم کردم هم تعداد هسته های پردازنده و هم انتخاب GPU  ) یه فاکتور مقایسه بدست بیاریم. ضمن اینکه اگه بتونید شات از دو نمونه تولید شده استخراج کنید (ترجیحا png) برای مقایسه بهتر هست (صرفا برای اشتراک گذاری وگرنه خب حرفتون رو قبول داریم در قبال مقایسه کیفیت ...)

لینک به دیدگاه

فدات @};-

خب منظور از توضیح بیشتر، توضیح دقیقتر بود :d

به عنوان مثال :

1. چون برای فروش می خواید x265 رو فراموش کنید که هنوز ساپورت درست و حسابی وجود نداره و تقریبا اکثر پلیر های تو ایران هم پشتیبانی نمیکنن. همینطور دیاویس های قدیمی ...

2. برای فیلم، باید ببینید اولا سورس چی هست، دوما هدفتون چه مقدار حجم باشه، مثلا فروش روی dvd هست ؟ یا هارد ؟ مثلا سورس دیسک بلوری 50 گیگ هست ؟ چی هست خلاصه ؟

3.اگر قصدتون خرید هست، یه پردازنده i7 و استفاده از Quicksync در نرم افزار handbrake بهترین انتخاب نسبت به زمان و کیفیت هست. چیزی که شما باید روش تمرکز کنید پروفایل مورد استفاده هست، بعضی فیلم ها (به عنوان مثال فیلم هایی که شات های بسته و تاریک و تک رنگ دارن) در مقابل انیمیشن ها بیت ریت متفاوتی رو لازم دارن. مثلا برای انیمیشن بیت ریت 5000 اکثرا کافی هست که اگر با ساند 5.1 انکود شه حجمی حدود 5 گیگ پیدا میکنه و حتی روی تلوزین 50 اینچ هم نشانی از پیکسل پیکسل شدن دیده نمیشه. ولی اگه مثلا هدفتون فیلمی مثل avangers یا سری فیلم های مارول باشه، به زیر 8000 کیبوبیت و پروفایل high@4.1 نباید فکر کنید تازه رو preset ئه slow که میشه گفت با quicksync حدود 15 مین یه فیلک 3 ساعته رو با یه i7 میشه انکود کرد. اگه از quicksync استفاده نکنید، زمان حداقل 3 برابر میشه ! ولی کیفیت فقط در صورتی که همزان کنار هم اونم رو یه نمایشگر بزرگ، مقایسه نشه، کیفیت متفاوت نیست.

خلاصه اینجوری بگم، اگه دنبال حجم کم مثل 1 یا 1.5 گیگ هستید (حجمی که اکثر انکودر های معرفو مثل YIFY میزنن و غالبا طرفدار خیلی هم زیادی به خاطر نسبت حجم و کیفیت داره) برید سراغ انکود با پردازنده بدون qucksync . اگه حجمی بین 5 تا 8 گیگ (برای فیلمی 2 ساعته و 3 ساعته مثلا تا 10 گیگ) بهتره سراغ qucksync نسل جدید (حداقل سری 4 یا 6، دنبال سوکت اکستریم هم مثل 2011 نباشید افزایش پرفورمنس ارزش پولی نداره) برید هم از نظر زمان و هم خروجی کیفیت خوبی میده بهتون.

از نظر پروفایل هم باز بسته به فیلم، اولا همیشه High@4.1 بزنید، دوما بیت ریت بین 5000 تا 8000 عموما هر فیلمی رو جواب میده. ولی خب مثلا به عنوان مثال من ارابا حلقه ها که عنوانیه که از نظر بصری ارزشمنده، روی 12 حدودا میزنم که باعث میشه حجم به 12 13 گیگ بیشتر برسه ...

پ.ن: یه سری تست امشب میذارم از انکود با بیت ریت و انکودینگ مختلف، با این سرعت آپلود هروقت اومد بالا قرار میدم ....

خیلی خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون

بنده فیلمهایی رو میخوام تبدیل کنم و بصورت سه فیلم در یک دی وی دی به مراکز فروش پخش کنم و برام اولویت کیفیت بالا هست

اگر تلگرام حضور دارین،در اونجا در مورد این موارد دوست دارم از اطلاعاتتون استفاده کنم

این سیستم جمع آوری بنده هست

MB: Asus C612 Z10PE-D16 WS | *Dual Socket*

CPU: Intel Xeon E5-2620 V4

ECC RAM: Kingston 16GB DDR4 2133MHz CL15

SSD: Samsung 850 Pro 128GB

HDD: Toshiba P300 2TB

Internal DVD Writer: Pioneer 24X DVR-S21FXV+Pack

PSU: Enermax Platimax 1350W Platinum

Case: Deepcool Gamer Storm Genome | Side Panel Window – ۱۲۰mm فنهای تعویض

Case Fan: Noctua NF-A14 iPPC 3000RPM PWM 140mm

Keyboard and Mouse: TSCO TKM 7006w Wireless

Monitor: LG Ultra Wide Full HD 25UM65 IPS

Speaker: Microlab Solo 5

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون

بنده فیلمهایی رو میخوام تبدیل کنم و بصورت سه فیلم در یک دی وی دی به مراکز فروش پخش کنم و برام اولویت کیفیت بالا هست

اگر تلگرام حضور دارین،در اونجا در مورد این موارد دوست دارم از اطلاعاتتون استفاده کنم

این سیستم جمع آوری بنده هست

MB: Asus C612 Z10PE-D16 WS | *Dual Socket*

CPU: Intel Xeon E5-2620 V4

ECC RAM: Kingston 16GB DDR4 2133MHz CL15

SSD: Samsung 850 Pro 128GB

HDD: Toshiba P300 2TB

Internal DVD Writer: Pioneer 24X DVR-S21FXV+Pack

PSU: Enermax Platimax 1350W Platinum

Case: Deepcool Gamer Storm Genome | Side Panel Window – ۱۲۰mm فنهای تعویض

Case Fan: Noctua NF-A14 iPPC 3000RPM PWM 140mm

Keyboard and Mouse: TSCO TKM 7006w Wireless

Monitor: LG Ultra Wide Full HD 25UM65 IPS

Speaker: Microlab Solo 5

این سیستمیه که دارید یا می خواید تهیه کنید ؟

اینجوری اولویت بندی میکنم :

1. انکود نرم افزاری x264 : بالاترین کیفیت، تقریبا طولانی ترین زمان انکود

2. انکود سخت افزاری x264 (با استفاده از quicksync) که نیازمند اینه که پردازندتون از این تکنولوژی پشتیبانی کنه (فکر میکنم قویترین 6700k باشه، پردازنده انتخابیتون از این تکنولوژی پشتیبانی نمیکنن) : تا حدود زیادی (تا 3 برابر) سریتر از انکود نرم افزاری، از نظر کیفیت کاملا در حد قابل قبول ولی هنوز به گزینه اول نمیرسن

3.انکود سختافزاری توسط شتاب دهنده گرافیک (gpu) : از نظر زمانی، تقریبا سریع و تقریبا در حد گزینه دوم. ولی از نظر کیفیتی پایینتر از گزینه دوم

گزینه اول به درد انکودر های حرفه ایی در سطح جهانی میخوره، یا انکود هایی که کیفیت حرف اول رو میزنه. در حالی که گزینه دوم بالانس ترین گزینه موجود هست و مناسب شما. 

در نتیجه، اگه سیستم رو تهیه کردید، پروفایل یشنهاد بدیم، اگه نکردید برید سراغ i7-6700k و گزینه دوم و نیازی هم به هزینه برای گرافیک ندارید (ضمن اینکه تفاوت کیفیت گزینه دوم و اول واقعا برای مصرف کننده عادی غیر قابل تشخیص هست)

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

این سیستم رو یک شرکت برای اینکار فاکتور کرده بود ،البته کیس و ...رو تغییر دادم،و هنوز نخریدم،چون این مادربورد مخصوص رمهای تصحیح خطا هست و پردازنده برای کار در زمان طولانی که میزان سوختگیشون خیلی کمه، در مورد quicksync کمی توضیح میدین؟

اینکه سیستم خوب اینکار رو میشه پیشنهاد بدین،من از نظر بودجه خیلی محدودم و نیاز دارم که کار کنم با این سیستم و ریسک نمیتونم بکنم

لینک به دیدگاه

این سیستم رو یک شرکت برای اینکار فاکتور کرده بود ،البته کیس و ...رو تغییر دادم،و هنوز نخریدم،چون این مادربورد مخصوص رمهای تصحیح خطا هست و پردازنده برای کار در زمان طولانی که میزان سوختگیشون خیلی کمه، در مورد quicksync کمی توضیح میدین؟

اینکه سیستم خوب اینکار رو میشه پیشنهاد بدین،من از نظر بودجه خیلی محدودم و نیاز دارم که کار کنم با این سیستم و ریسک نمیتونم بکنم

اصولا دو مدل انکودینگ (یا دکودینگ) داریم، سخت افزاری و نرم افزاری، که نرمافزاری، توسط هسته های اصلی پردازنده صورت میگیره که طبعا باعث میشه پردازندهشما 100% مشغول شه و هر چه پردازنده قوی تری داشته باشیم، پرفورمنس بهتری هم داریم.

بحث کدینگ توسط سخت افزار، راه حلیه که برای بهبود بخضیدن سرعت کدینگ، و بهینه سازی مصرف سورس های سیستم به وسیله اضافه کردن واحد اختصاصی جهت این منظور، ارائه شده. هر شرکت راه حل اختصاصی ارائه داده مثل DXVA یا کودا و برای اینتل، quicksynce . به صورت خلاصه، این واحد وظیفه کدینگ ویدئو رو برعده میگیره و فشار وارده بر هسته های اصلی پردازنده رو به شدت کم میکنه و خب از طرفی این تکنولوژی ها صرفا مخصوصا همین عمل طراحی شدن و غالبا پرفورمنس بسیرا بهتر نسبت به هسته های اصلی پردازنده دارن.

در این بین میشه گفت کودا انویدیا سریعترین سرعت ممکن و پایین ترین کیفیت رو داره. ولی پایینترین کیفیت رو به هیچ وجه کیفیت بد در نظر نگیرید ! بلکه در مقابل روش نرم افزاری پایین ترین کیفیت رو داره و حتی ممکنه از هر 10 نفر 9 نفر متوجه کیفیت پایینتر این ویدئو ها نشن ! 

quicksync هم تکنولوژی هست که اینتل برای پردازنده هایی که دارای گرافیک مجتمع داخلی هستن ارائه شده و در نسل اسکای لیک، از نظر پرفورمنس پیشرفت فوق العاده ایی داشته (حدود 3 برابر سریعتر از نسل اول) 

برای استفاده از کدینگ x264 به نرم افزار خاصی احتیاج ندارید، تقریبا همه نسخه های کانورتوری از این کدک پشتیبانی میکنن ولی برای استفاده از هر کدوم از کدینگ های سخت افزاری، به نرم افزار خاصی نیاز دارید.

مثلا برای دکودینگ ویدئو به واسطه gpu به دکودر LAV نیاز دارید یا دکودر های داخلی اکثر پلیر های به روز مثل kmplayer  توانایی دکود این ویدئو ها به صورت سخت افزاری رودارن. برای انکود هم مثلا برای استفاده از quicksync به برنامه handbrake احتیاج دارید.

برای انکودینگ توسط gpu انویدیا هم به نرم افزاری مثل staxrip احتیاج دارید (هرچند نرم افزاری مثل xilisoft هم این قابلیت رو داره ولی به دلایلی مقداری گیج میزنه و اذیت میکنه و خیلی مواقع پروفایل تنظیم شده رو اعمال نمیکنه).

-----

برای سیستم به نظر شخصی خودم i7-6700k بهترین پردازنده ممکن از نظر قیمت، کارایی و همچنین تایم انکود برای این کار هست. درسته پردانده های قوی تری هم وجود دارن برای انکود با هسته های اصلی ولی کند تر و گرونتر هست و کیفیت بالاتر خروجی که میدن، صرفا جهت مصارف حرفه ایی و غیر عمومی میخوره ...

لینک به دیدگاه

واقعا تشکر میکنم از اینهمه لطف و خوبیتون بابت اطلاعات بسیار خوبی که میدن

6900k خوبتر نیست؟

و اینکه x ها برای اینکار خوب نیستن؟

خیلی خوشحال میشم در تلگرام اگر هستین در مورد این مباحث راهنمایی کنین

اطلاعاتم در این موارد کم هست درسته تجربی با نرم افزارها کار کردم،ولی علمی نمیدونم زیاد...

لینک به دیدگاه

واقعا تشکر میکنم از اینهمه لطف و خوبیتون بابت اطلاعات بسیار خوبی که میدن

6900k خوبتر نیست؟

و اینکه x ها برای اینکار خوب نیستن؟

خیلی خوشحال میشم در تلگرام اگر هستین در مورد این مباحث راهنمایی کنین

اطلاعاتم در این موارد کم هست درسته تجربی با نرم افزارها کار کردم،ولی علمی نمیدونم زیاد...

کلا پردازنده های سوکت 2011-3 از quicksync پشتیبانی نمیکنن  پس انتخاب چندان خوبی برای شما نیست مخصوصا که هزینه چند برابر در پی داره ... خود پردازنده نزدیک 4 برابر قیمت داره، بوردش حدود 2 برابر و ...

و انکودینگ سخت افزاری هم که پشتیبانی نمیکنه ...

رقیبی که برای 6700 وجود داره انویدیا هست با استفاده از انکودینگ NVENC که نیازمند نسل کلر و مکسول هست. مثلا خرید یک i3 و یک 980 (که الان دست دوم 1.200 حدودا یر میاد) ولی خب به خاطر بهتر بودن کیفیت quicksync، و خب اختلاف نه چندان زیاد تایم تبدیل، و همچنین پیچیده بودن روش انویدیا، همون 6700k ارجعیت داره ....

نه متاسفانه تلگرام زیاد نیستم، از طرفی مشاوره در فروم خاصیتش به اینه که از چند نفر مشاوره بگیرید، یه نفر دو نفر ممکنه اشتباه کنن، تاپیک میزنید که 10 نفر پست ها رو ببینین، ضریب اشتباه پایین بیاد و به نتیجه برسید.

فروم هم خوشبختانه کاربر حرفه ایی تر از بنده خیلی زیاد هست و اگر موردی باشه عنوان میشه مطمئنن، نگران چیزی نباشید ...

در رابطه با خرید سیستم هم بحث های زیادی در سطح فروم شده که میتونید در بخش مشاوره خرید سیستم ملاحظه بفرمایید، و اگر هم کفایت نکرد میتونید نسبت به مصرف خودتون، در این رابطه تاپیک بزنید (هرچند مطمئنن اگه وقت بذارید و تاپیک ها رو مطالعه کنید موارد مفیدی پیدا میکنید)

در هر صورت در پخ هم امری بود در خدمتتون هستم   @};-

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنماییهای بسیار خوبتون

مادربورد خوب برای پردازنده 6700k و رم خوب برای اینکار چی پیشنهاد میکنین‌؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنماییهای بسیار خوبتون

مادربورد خوب برای پردازنده 6700k و رم خوب برای اینکار چی پیشنهاد میکنین‌؟

ایسوس z170-a و یا گیگابایت z170-gaming k3 هر دو حدود 550 و رم هم kingstone 2*8gb 3000 cl15 حود 480 تومن.

ضمن اینکه یه کولر متوسط هم برای پردازنده انتخاب کنید بد نیست. هرچند استفاده از Quicksynce لوود زیادی رو پردازنده نمیاره و دما هم زیاد بالا نمیره ولی برای اینده و خب طولانی مدت و همچنین نویز بهتره یه کولر حداقل مثل thermalrigh macho حدود 140 تومن یا deepcool iceblade v2  همین قیمت تهیه کنید.

واتر کولر هم تو این قیمت بیشتر جنبه زیباییبراتون خواهد داشت تا خنک تر بودن، و خب اگر قصد رندر یا تبدیل با استفاده از خود پردازنده داشتید، بهتره یه واترکولر 240 سانتی تهیه کنید ....

در ضمن فراموش نکنید که برای فعال شدن quicksynce باید گرافیک داخلی پردازنده فعال و درایور مربوطه نصب و حداقل یه مانیتور هم به سوکت گرافیک بورد وصل شده باشه ....

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از لطفتون بزرگوار

علت اینکه سیستمها متفاوت بسته میشه چیه؟

واقعا سردرگم میشه با این تفاوتها

یکی سیستم چیپ ست C612

یکی X99-A

و شما بزرگوار Z170

اگه کار نمیکنن سیستم های C612 و X99 چرا پیشنهاد میدن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...