رفتن به مطلب

استفاده از gpu به جای cpu در تبدیل فیلم

S.Akbar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بیشتر همکارا‌نم برای تدوین از edius استفاده می‌کنند، چون قابلیت خروجی مستقیم پروژه‌روی بلوری  داره. وقتی quick فعال باشه توی منوی خروجی blueray و h264 گزینه‌ی hardware encoding می‌آد که سرعت خروجی رو دو تا سه برابر می‌کنه. برخی وقتها چاره‌ای نیست و باید ازش استفاده کرد.

می‌خوام ببینم راهی هست بدون نمایشگر دوم بشه فعالش کرد.

الان من بدون وصل کردن نمایشگر به مادربورد توی hardware encoding رو توی edius دارم و توی handbrake هم quick sync deoding رو، اما روی خروجی هیچ اثری نداره، یعنی عملا quick sync کار نمی‌کنه.

با edius کار نکردم ولی فکر کنم اون hardware acc که تو نرم افزار هست مربوط به استفاده از QS نباشه. 

ولی اگه با اون روشی که لینک دادید، تو HQ گزینه QS داشته باشید و تاثیری رو خروجی نداشته باشه (یعنی باز هم پردازنده 100% بشه) خب پس اون روش کار نمیکنه (تست نرکدم ولی اون روش به نظر باید کار کنه ، تست میکنم خودم الان خبر میدم)

ویرایش :

اون روش رو HQ کار میکنه :

post-4295-0-77351400-1470679789_thumb.jpg

تو تصویر بالا با استفاده از QS فریم رو 190 و فعالیت پردازنده میانگین 50%

post-4295-0-16615000-1470679842_thumb.jpg

و این تصویر هم بدون QS ، فریم رو 50 و پردازنده هم 100%

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب یه فرقی این وسط هستش، Edious رو 100 درصد با سخت افزار ادیوس استفاده میکنید؟ درسته؟

خوب خودت بهتر میدونی که خود ادیوس از Accelerator های سخت افزاری خودش استفاده میکنه، که Real Time بهت بده، ولی بعید میدونم که با IGP مچ بشن کارتهای ادیوس یا هر کارت دیگه ای که دیدم...

اما اگه با سخت افزار ادیوس استفاده نمیکنی، که همین قدر که گولش زدی و این گزینه رو بهت میده، خودش یه چیز خیلی جالبی هستش...

حالا یه سوال؟

آیا IGP فعال هستش از مادربورد؟؟

در مادربورد یه سری گزینه وجود داره که اجازه استفاده از IGP واسه تبدیل ویدیو رو بهت بده، اونها فعال هستن؟؟؟

کارتهای canopus سابق و grass valley فعلی و کلا کارتهای تدوین بر اساس آنچه آزموده‌ام تاثیری روی خروجی ندارند. برای پخش ریل‌تایم کارایی دارند.

igpu فعال هست. حافظه‌‌ش رو روی 512MB گذاشته ام و اولویت نمایشگر اول رو با همه‌ی گزینه‌ها آزموده‌ام. گزینه‌های دیگری مثل intel virtual technology , render standby رو هم دستکاری کرده‌ام و نتیجه نداشته. هدفم این هست که راه مشخص و تکرارپذیری برای این‌کار بیابم.

hardware encoding که همان quick sync هست، اگر کارت گرافیک نداشته باشی و از مادربورد تصویر بگیری به طور پیش‌فرض فعال هست. منتها وقتی از کارت گرافیک تصویر بیگری غیب می‌شه. 

راه متداول همانطور که گفته شد تصویر گرفتن با دو نمایشگر هست، یکی از مادربورد و یکی از کارت گرافیک که اون هم همیشه بی‌دردسر نیست. من دنبال راهی هستم که بشه روی هر رایانه‌ای از جمله نوتبوک‌های دوال گرافیک از این قابلیت استفاده کرد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...