رفتن به مطلب

سیستم قوی و سریع برای کانورت فیلم با کیفیت عالی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام الله

با عرض سلام و ادب بر خدمت اساتید بزرگوار و دوستان عزیز

سیستم مورد نظر برای کار هست که ساعتها باید روشن باشه و اینکه کارم پخش فیلم به فروشندگان خواهد بود در دی وی دی و ...

از اساتید محترم و فعالان در این حوزه میخواهم که راهنمایی کنند

با تشکر و سپاس فراوان

سبز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

سیستم برای پخش فیلم می خواهید یا تدوین ؟

مادربردها جدید آنقدر روی زمان روشن بودن مشکل ندارند.

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

درود

سیستم برای پخش فیلم می خواهید یا تدوین ؟

مادربردها جدید آنقدر روی زمان روشن بودن مشکل ندارند.

با عرض سلام

سیستم برای کانورت فیلمهای ۱۰۸۰ به سایر فرمتها و قابل پخش در همه دستگاهها

تدوین هم بصورت ساده خواهد بود برای سانسور و جلوه ویژه و ...نخواهد بود

سیستمی باشه که این سایتهای فیلم ،فیلمها رو با اون سیستمها تبدیل و فشرده میکنن با کیفیت خوب

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عزیز یه سیستم ساده با سی پی یو قوی میتونه مشکلت رو حل کنه

حالا هر چی پول بدی آشش رو میخوری

موفق باشی

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض سلام

سیستم برای کانورت فیلمهای ۱۰۸۰ به سایر فرمتها و قابل پخش در همه دستگاهها

تدوین هم بصورت ساده خواهد بود برای سانسور و جلوه ویژه و ...نخواهد بود

سیستمی باشه که این سایتهای فیلم ،فیلمها رو با اون سیستمها تبدیل و فشرده میکنن با کیفیت خوب

با تشکر

با این کاربرد ها یه i5 یا ترجیحا  i7 با یک کارت گرافیکی متوسط به همراه یک عدد هارد سری بلک وssd سرعت خوبی به شما میدهد البته ترجیحا از چیپ z وh-b-Qبا قسمت تغذیه نسبتا قوی استفاده کنید بهترهست سوال دیگری بود در خدمتم.

لینک زیر بیشترکمک می کنند.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59934

لینک به دیدگاه

درود عزیز یه سیستم ساده با سی پی یو قوی میتونه مشکلت رو حل کنه

حالا هر چی پول بدی آشش رو میخوری

موفق باشی

با عرض سلام و ادب

تشکر و سپاس از راهنمایی خوبتون

ان شاء الله همیشه خوب و سلامت باشین

[emoji253]

لینک به دیدگاه

با این کاربرد ها یه i5 یا ترجیحا i7 با یک کارت گرافیکی متوسط به همراه یک عدد هارد سری بلک وssd سرعت خوبی به شما میدهد البته ترجیحا از چیپ z وh-b-Qبا قسمت تغذیه نسبتا قوی استفاده کنید بهترهست سوال دیگری بود در خدمتم.

لینک زیر بیشترکمک می کنند.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59934

با عرض سلام و ادب

خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون و لینک بسیار خوبتون که شما بزرگوار زحمت کشیدین و واقعا دستتون درد نکنه [emoji253]

ولی لطفا اگر وقت دارین توضیح جامعتری در مورد سیستم اینکار بدین ،خیلی خیلی لطف و بزرگواری میکنین

اینکه پردازنده دقیقا از چه نوع i5 یا i7 باشه؟

مثلا Core i7 X یا Core i7 K ?

کوئیک سینک در هر دو هست؟ و تاثیری در سرعت و کیفیت کانورت فیلم داره؟

چیپ ست C612 / X99 / X100 کدوم برای این کار بهتره، چون از هر سه چیپ ست سیستم معرفی کردند برای کانورت فیلم

واقعا چرا اینطور متفاوته پیشنهادات؟

خواهشا از اساتید بزرگوار درخواست دارم که کمک کنند به یک جمع بندی برای تهیه این سیستم برسم...

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض سلام و ادب

تشکر و سپاس از راهنمایی خوبتون

ان شاء الله همیشه خوب و سلامت باشین

[emoji253]

خواهش میکنم بودجه تون چقدره؟

این طوری دوستان بهتر مینونن راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب

خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون و لینک بسیار خوبتون که شما بزرگوار زحمت کشیدین و واقعا دستتون درد نکنه [emoji253]

ولی لطفا اگر وقت دارین توضیح جامعتری در مورد سیستم اینکار بدین ،خیلی خیلی لطف و بزرگواری میکنین

اینکه پردازنده دقیقا از چه نوع i5 یا i7 باشه؟

مثلا Core i7 X یا Core i7 K ?

کوئیک سینک در هر دو هست؟ و تاثیری در سرعت و کیفیت کانورت فیلم داره؟

چیپ ست C612 / X99 / X100 کدوم برای این کار بهتره، چون از هر سه چیپ ست سیستم معرفی کردند برای کانورت فیلم

واقعا چرا اینطور متفاوته پیشنهادات؟

خواهشا از اساتید بزرگوار درخواست دارم که کمک کنند به یک جمع بندی برای تهیه این سیستم برسم...

با تشکر فراوان

ببینید دوست عزیز ما در حال حاضر 3 چیپست فعال برای رایانه داریم که بر اساس اون سیستم ها خریده میشن Z97 - Z170 - X99

فقط x99 دارای پردازنده سری Core i7 X هستش و دو چیپست دیگه پردازنده سری Core i7 K دارن...سری x از 3.5 میلیون به بالاست..اونم فقط پردازنده اش

شما برای این کار باید چیپ z170 با پردازنده 6700 تهیه کنید....اگر نرم افزار شما بر پایه تبدیل با gpu یا کارت گرافیکی باشه کارتون راحت تر و سریع تر میشه و کیفیت نهایی فیلم هم بهتره...برای تبدیل فورمت یه کارت گرافیکی بهتون پیشنهاد میدم کارت گرافیکی تهیه کنید که از رمزگشایی x265 پشتیبانی کنه..با توجه به اینکه کم کم این فرمت فشرده سازی داره رایج میشه در اینده برای شما بهتر خواهد بود....بهترین انتخاب برای شما میتونه کارت rx 480 باشه که البته هنوز وارد بازار نشده..ولی به زودی موجود میشه...,و اما مناسب ترین کارت های گرافیکی برای شما این هاست..GTX 750 TI - GTX 960 - GTX 950...برای اینکار احتیاجی به تهیه کارت های گرانتر نیست و کارت هایی که گفتم همگی رمزگشایی تصویر عالی دارن...

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم بودجه تون چقدره؟

این طوری دوستان بهتر مینونن راهنمایی کنن

با عرض سلام و احترام

بودجه ۶ الی ۱۰ میلیون تومان و اینکه با حداقل بودجه لازمه سیستم جمع بشه خیلی بهتره،و تنها میخوام مادربورد خیلی خوب باشه و قدرتمند و آینده نگرانه

ببینید دوست عزیز ما در حال حاضر 3 چیپست فعال برای رایانه داریم که بر اساس اون سیستم ها خریده میشن Z97 - Z170 - X99

فقط x99 دارای پردازنده سری Core i7 X هستش و دو چیپست دیگه پردازنده سری Core i7 K دارن...سری x از 3.5 میلیون به بالاست..اونم فقط پردازنده اش

شما برای این کار باید چیپ z170 با پردازنده 6700 تهیه کنید....اگر نرم افزار شما بر پایه تبدیل با gpu یا کارت گرافیکی باشه کارتون راحت تر و سریع تر میشه و کیفیت نهایی فیلم هم بهتره...برای تبدیل فورمت یه کارت گرافیکی بهتون پیشنهاد میدم کارت گرافیکی تهیه کنید که از رمزگشایی x265 پشتیبانی کنه..با توجه به اینکه کم کم این فرمت فشرده سازی داره رایج میشه در اینده برای شما بهتر خواهد بود....بهترین انتخاب برای شما میتونه کارت rx 480 باشه که البته هنوز وارد بازار نشده..ولی به زودی موجود میشه...,و اما مناسب ترین کارت های گرافیکی برای شما این هاست..GTX 750 TI - GTX 960 - GTX 950...برای اینکار احتیاجی به تهیه کارت های گرانتر نیست و کارت هایی که گفتم همگی رمزگشایی تصویر عالی دارن...

با عرض سلام و احترام

خیلی ممنونم از توضیحات خوب و عالیتون دوست بزرگوار

اینکه پردازنده جدید ۶۹۰۰ خوبه به جای ۶۷۰۰؟

لینک به دیدگاه

سلام پیشنهادم این سیستم هست با توجه ب بودجه 10 میایون

MB: Asus X99 ROG Strix Gaming :1.220.000
CPU: Intel Core i7-6900K : 4.000.000
RAM: GSkill Ripjaws V 4×8GB=32GB DDR4 3000MHz CL15 Red: 670.000
VGA: GIGABYTE GTX 1070 OC G1 Gaming WF 3X 8GB: 1.880.000
CPU Cooler:Noctua NH-U12S :265.000 
SSD: Samsung 850 Pro 256GB :470.000
HDD: Toshiba X300 128MB 4TB : 420.000
PSU: EVGA SuperNova 750W G2 Gold :550.000
Case: BitFenix Pandora Core | Side Panel Window :500.000
لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب

تشکر و سپاس از سیستم پیشنهادی شما بزرگوار

مادربورد X99 با پردازنده 6900 k ،برای کانورت فیلم بهتره یا مادربورد Z170 با پردازنده 6900 k؟

لطفا علت انتخابها رو کمی توضیح بدین که بنده که اطلاعاتم محدوده،بدونم

واقعا چرا اینهمه سیستمهای پیشنهادی متفاوت هست؟

اینجا اساتید این حوزه لطفا کمک کنند و راهنمایی،واقعا برای خرید این سیستم ریسک نمیتونم بکنم و کارم با این سیستم خواهد بود و مصرف خانگی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

سیستم پیشنهادی دوست گرامی

یه سیستم خوب واشرافی که برای پردازش سنگین نرم افزار رندینگ سنگین(MAYA -3DMAX) استفاده میشود البته پرمصرف. خرید آن خوب هست .ولی البته خوابیدن سرمایه هست .درضمن درصورت فروش مطمئن خیلی ضرر خواهید کرده

سوکت 1151و1150و1155 به خوبی جواب کارهای شما را میدهد باهزینه خیلی کمتر

post-17197-0-94167300-1467982811_thumb.png

post-17197-0-17449100-1467982819_thumb.png

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود اولا به نظرم بهترین راه اینه که زنگ بزنی لیون آقا مهدی استاد اعظم قضیه هست برنامه هات رو بگی ایشون بهترین رو پیشنهاد میدن

دوما به نظر من مادربرد x99 حتما بلاشک سی پی یو بسته به بودجه تون

تو انتخاب مادربرد برند گیگا یا اسوس با مشخصات قطعات سروری دارن که ۲۴/۷ باشه همین مین جدید گیگا دیزاینر عالیه ولی زیادی عالیه

حتما واتر کولینگ باشه بستگی به تهویه فروشگاه داره اسپیلت هست که ایرهم جواب میده اگر نیست واتر خیالت رو راحت میکنه موقع کانورت تا ۱۰۰ درصد سی پی یو میره

میزان رم بسته به بودجه اما از ۲ تا و یا چهارتا و یا ۸ تا اسلات استفاده کنی از ۸ گیگ کمتر ببندی ظلم کردی به سیستم

هارد بسته به بودجه از سری رد وسترن عالیه پیشنهادم ۴ ترابایتی هست

گرافیک باید بگیری با بگیری با سری x99 اما شاید اوقات بیکاری خواستی بازی بزنی دست خودته انتخابش

کیس مهمترین چیزه که کم نگذاری اگر ارشیوی چیزی خواستی باید به تعداد هارد هم فکر کنی بهترین واسه کف خریدت گرین ایکس۹ باشه پاور حتما گرین و کف خرید ۱۲۰۰ باشه چون تعداد هاردت احتمالا بالا میره

این در صورتی هست که از کانورتورهای معمولی استفاده کنی

قبل از هر چیز با آقا مهدی لیون صحبت کن حتما نباید مشتری لیون باشی تا کمکت کنن میتونی مشورت بگیری جای دیگه ای خرید کنی

موفق باشی عزیز

Sent from my P01V using Tapatalk

اینم بگم توی امضام یه سری لینک برای مقایسه بین پردازنده ها و ... هست بهشون سر بزن میتونه کمک خوبی باشه

لینک به دیدگاه

درود

سیستم پیشنهادی دوست گرامی

یه سیستم خوب واشرافی که برای پردازش سنگین نرم افزار رندینگ سنگین(MAYA -3DMAX) استفاده میشود البته پرمصرف. خرید آن خوب هست .ولی البته خوابیدن سرمایه هست .درضمن درصورت فروش مطمئن خیلی ضرر خواهید کرده

سوکت 1151و1150و1155 به خوبی جواب کارهای شما را میدهد باهزینه خیلی کمتر

با عرض سلام

خیلی ممنونم از راهنمایی خوب و نتیجه تست عالیتون

نتیجه تست بین این پردازنده ها با پردازنده های زئون چطوری هست؟

بنده بیشتر میخوام سیستمی باشه که خوب و سریع باشه و ساعتهای طولانی روشن میمونه

و پردازنده های اسکای لیک چقدر توان اینکار رو دارند؟

بعد مدتی جوابگو خواهند بود؟

درود اولا به نظرم بهترین راه اینه که زنگ بزنی لیون آقا مهدی استاد اعظم قضیه هست برنامه هات رو بگی ایشون بهترین رو پیشنهاد میدن

دوما به نظر من مادربرد x99 حتما بلاشک سی پی یو بسته به بودجه تون

تو انتخاب مادربرد برند گیگا یا اسوس با مشخصات قطعات سروری دارن که ۲۴/۷ باشه همین مین جدید گیگا دیزاینر عالیه ولی زیادی عالیه

حتما واتر کولینگ باشه بستگی به تهویه فروشگاه داره اسپیلت هست که ایرهم جواب میده اگر نیست واتر خیالت رو راحت میکنه موقع کانورت تا ۱۰۰ درصد سی پی یو میره

میزان رم بسته به بودجه اما از ۲ تا و یا چهارتا و یا ۸ تا اسلات استفاده کنی از ۸ گیگ کمتر ببندی ظلم کردی به سیستم

هارد بسته به بودجه از سری رد وسترن عالیه پیشنهادم ۴ ترابایتی هست

گرافیک باید بگیری با بگیری با سری x99 اما شاید اوقات بیکاری خواستی بازی بزنی دست خودته انتخابش

کیس مهمترین چیزه که کم نگذاری اگر ارشیوی چیزی خواستی باید به تعداد هارد هم فکر کنی بهترین واسه کف خریدت گرین ایکس۹ باشه پاور حتما گرین و کف خرید ۱۲۰۰ باشه چون تعداد هاردت احتمالا بالا میره

این در صورتی هست که از کانورتورهای معمولی استفاده کنی

قبل از هر چیز با آقا مهدی لیون صحبت کن حتما نباید مشتری لیون باشی تا کمکت کنن میتونی مشورت بگیری جای دیگه ای خرید کنی

موفق باشی عزیز

اینم بگم توی امضام یه سری لینک برای مقایسه بین پردازنده ها و ... هست بهشون سر بزن میتونه کمک خوبی باشه

با عرض سلام و ادب

خیلی تشکر میکنم از اینکه راهنمایی میکنین

آقا مهدی عزیز در تلگرام هستند؟

یک شماره داشتم از لیون ۰۹۰۱ که چند روز پیش مشاوره سیستم خواستم که اونم یک سیستم متفاوت گفتند

اگر از آقا مهدی عزیز شماره تلگرامی هست خوشحال میشم تا کمک کنند

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای کاری که شما میخواین انجام بدین واقعا نیاز به 10 تومن هزینه نیست. میتونید با یه سیستم 5 تومنی بخوبی ردیفش کنید. اگه بخواید خیلی روی میلیمترهای قدرت سخت افزاری تاکید کنین مطمئن باشید هی خرجتون میره بالاتر.شما استفاده تون رو گفتید و فرمودید با کمترین هزینه.به نظرم سیستم زیر کاملا کارتون رو راه می اندازه:

Z170 PROGAMER OR H170 PROGAMER

I7 6700

2*8 DDR4

WD BLACK

VGA : 960

SSD SAMSUNG 840

CASE DUKASE

PSU 700

مونیتور و متعلقات هم اضافه کنید نهایتش بین 4 تا 5 تومن میشه. خیلی اسیر اینکه سیستم حتما قویترین کانفیگ باشه نرید که بطور تصاعدی خرجتون زیاد میشه

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ادب

سپاس از راهنمایی خوب و سیستم خوبی که پیشنهاد دادین

ان شاء الله بتونم زود به جمع بندی برسم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چدا اینقدر هزینه با دو تا سه تومن اون سیستمو با 6700 i7 میتونید ببندید با یه z170 و یه rx480 چون شماکار سنگینی با سیستم ندارید و اگه بخوایید میتونید کارت گرافیک هم بخرید ولی پردازنده مرجع این cpu ار کیفیت فول hd پستیبانی کامل میکنه حتی 4k رو هم رو 30 فریم میزنه

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و احترام

بودجه ۶ الی ۱۰ میلیون تومان و اینکه با حداقل بودجه لازمه سیستم جمع بشه خیلی بهتره،و تنها میخوام مادربورد خیلی خوب باشه و قدرتمند و آینده نگرانه

با عرض سلام و احترام

6900 برای سوکت x99 هستش و برای کار کانورت لازم نیست..از اونجا که خودم تبدیل زیاد انجام میدم دیگه از یه حدی قطعات قویتر جوابگو نیست و به شما سرعت بیشتر نمیدن...مگر برای کارهای دیگه تهیه کنید سیستم رو وگرنه بودجه 5 تومن هم کافیه...

پردازنده های قویتر مثل 6900 تفاوت کارایی نسبت به 6700 به شما نمیدن در کانورت..خصوصا که اینجور نرم افزار ها اصولا انقدر بهینه نیستن که از همه توان سیستم استفاده کنن..مگر اینکه از نرم افزارهای حرفه ای تر مثل media expresso استفاده کنید که البته کارکردن باهاشون سخت تر هست و توصیه نمیشه...ولی حتما برای انتخاب کارت گرافیکی کارتی تهیه کنید که از رمزگشای تصویری x265 پشتیبانی کنه...یا از سری 1000 انویدیا تهیه کنید یا rx 480 و یا همون کارت هایی که قبلا بهتون گفتم

دوست عزیز برای کاری که شما میخواین انجام بدین واقعا نیاز به 10 تومن هزینه نیست. میتونید با یه سیستم 5 تومنی بخوبی ردیفش کنید. اگه بخواید خیلی روی میلیمترهای قدرت سخت افزاری تاکید کنین مطمئن باشید هی خرجتون میره بالاتر.شما استفاده تون رو گفتید و فرمودید با کمترین هزینه.به نظرم سیستم زیر کاملا کارتون رو راه می اندازه:

I7 6700

2*8 DDR4

WD BLACK

SSD SAMSUNG 840

CASE DUKASE

PSU 700

مونیتور و متعلقات هم اضافه کنید نهایتش بین 4 تا 5 تومن میشه. خیلی اسیر اینکه سیستم حتما قویترین کانفیگ باشه نرید که بطور تصاعدی خرجتون زیاد میشه

این سیستم رو بنده تایید میکنم ..حرف های دوستمون منطقی هستن  @};-

هزینه زیادتر برای قطعات هیچ کارایی بیشتری در کانورت به شما نمیده و فقط هزینه بیشتر و اضافی روی دستتون میزاره

یه بنده خدایی قبلا توی همین سایت یه 6700 گرفت برای کانورت فیلم بعد رفت 5960 گرفت با قیمت 3.5 میلیون و فقط 3 ثانیه تفاوت کرد!!!..به همین علته که میگم قطعات رو تا حد معقول انتخاب کنید

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز یه نکته رو توصیه میکنم مد نظر داشته باشی

جهت تبدیل ویدیو به فرمت های مختلف توصیه میکنم از برنامه های حرفه ای استفاده کنی که از قدرت کارت گرافیک میتونن استفاده کنن و زمان لازم جهت کانورت رو تا ده برابر کمتر کنه اینجا دیگه مشکل سی پی یو نداری

شخصا تجربه استفاده ازش رو داشتم

یه نکته مد نظرت باشه که قبل از انتخاب کارت گرافیک برنامه رو انتخاب کنی چون باید برنامه از اون کارت پشتیبانی کنه

این برنامه ها کارت های بروز و جدید رو معمولا ساپورت نمیکنن

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

دوست عزیز چدا اینقدر هزینه با دو تا سه تومن اون سیستمو با 6700 i7 میتونید ببندید با یه z170 و یه rx480 چون شماکار سنگینی با سیستم ندارید و اگه بخوایید میتونید کارت گرافیک هم بخرید ولی پردازنده مرجع این cpu ار کیفیت فول hd پستیبانی کامل میکنه حتی 4k رو هم رو 30 فریم میزنه

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

با عرض سلام و ادب

سپاس از لطف و بزرگواریتون [emoji253]

و خیلی ممنونم از راهنماییهای خوبتون

6900 برای سوکت x99 هستش و برای کار کانورت لازم نیست..از اونجا که خودم تبدیل زیاد انجام میدم دیگه از یه حدی قطعات قویتر جوابگو نیست و به شما سرعت بیشتر نمیدن...مگر برای کارهای دیگه تهیه کنید سیستم رو وگرنه بودجه 5 تومن هم کافیه...

پردازنده های قویتر مثل 6900 تفاوت کارایی نسبت به 6700 به شما نمیدن در کانورت..خصوصا که اینجور نرم افزار ها اصولا انقدر بهینه نیستن که از همه توان سیستم استفاده کنن..مگر اینکه از نرم افزارهای حرفه ای تر مثل media expresso استفاده کنید که البته کارکردن باهاشون سخت تر هست و توصیه نمیشه...ولی حتما برای انتخاب کارت گرافیکی کارتی تهیه کنید که از رمزگشای تصویری x265 پشتیبانی کنه...یا از سری 1000 انویدیا تهیه کنید یا rx 480 و یا همون کارت هایی که قبلا بهتون گفتم

این سیستم رو بنده تایید میکنم ..حرف های دوستمون منطقی هستن @};-

هزینه زیادتر برای قطعات هیچ کارایی بیشتری در کانورت به شما نمیده و فقط هزینه بیشتر و اضافی روی دستتون میزاره

یه بنده خدایی قبلا توی همین سایت یه 6700 گرفت برای کانورت فیلم بعد رفت 5960 گرفت با قیمت 3.5 میلیون و فقط 3 ثانیه تفاوت کرد!!!..به همین علته که میگم قطعات رو تا حد معقول انتخاب کنید

با عرض سلام و ادب

تشکر فراوان از شما دوست عزیز و بزرگوار [emoji253]

ان شاء الله با پیشنهادات خوبتون به یک جمع بندی واحدی میرسم و سیستمی برای اینکار جمع میکنم،و باز از نظرات خوب و فنی شما بزرگواران بهره مند خواهم شد به امید الله

[emoji253] [emoji253] [emoji253] [emoji253] [emoji253]

با سلام

دوست عزیز یه نکته رو توصیه میکنم مد نظر داشته باشی

جهت تبدیل ویدیو به فرمت های مختلف توصیه میکنم از برنامه های حرفه ای استفاده کنی که از قدرت کارت گرافیک میتونن استفاده کنن و زمان لازم جهت کانورت رو تا ده برابر کمتر کنه اینجا دیگه مشکل سی پی یو نداری

شخصا تجربه استفاده ازش رو داشتم

یه نکته مد نظرت باشه که قبل از انتخاب کارت گرافیک برنامه رو انتخاب کنی چون باید برنامه از اون کارت پشتیبانی کنه

این برنامه ها کارت های بروز و جدید رو معمولا ساپورت نمیکنن

با عرض سلام و ادب

خیلی ممنونم از راهنماییهای خوبتون ،ان شاء الله با راهنمایی شما دوستان اهل فن ،بتونم سیستم خوبی جمع کنم

از راهنماییهای خوبتون ان شاء الله استفاده خواهم کرد

درود کابریشون اینه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showuser=10568

با عرض سلام و ادب

سپاس از لطف و خوبیتون دوست عزیز

این نمودار فکر کنم بهتر بتونه راهنمایی کنه:

maxresdefault.jpg

با عرض سلام و ادب

سپاس از نمودار خوبی که فرستادین

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و احترام

با عرض سلام و احترام

I7 6700

2*8 DDR4

WD BLACK

SSD SAMSUNG 840

CASE DUKASE

PSU 700

این سیستم رو بنده تایید میکنم ..حرف های دوستمون منطقی هستن @};-

لینک به دیدگاه

درود

با اینکه تقریبا تمام موارد گفته شد، ولی :

1. شما اگه هدفتون کانورت با کیفیت هست، یا به پردازنده نیاز دارید، یا به کارت گرافیکی. اگه به استفاده از برنامه های حرفه ای تدوین مثل پرمیر احتیاجی ندارید، فقط پردازنده کارتون رو راه میندازه و نیازی نیست یه i7 خریداری کنید و یه گرافیک 1 تومنی ! همچنین برای کانورت هم ssd مثل گرافیک هیچ تاثیری نداره ! حتی هارد بلک هم نیازی ندارید ! هارد و ssd برای تدوین و رندر هست نه انکود ! دوستانی که همینجور بر اساس قیمت لیست مینویسن مصرف رو هم در نظر بگیرید !

2. همونطور که گفتم شما باید مشخص کنید هدفتون استفاده از چه انکودری هست ؟ اگه کیفیت gpu کافیه هست براتون، یه i3 بعلاوه یه gtx960 کاملا کافیه ضمن اینکه انکود با gpu اصلا فشاری رو پردازنده نمیاره که بخواد طولانی مدت باشه یا نباشه که واتر کولر 400 تومنی بخواد یا نخواد ! 

در مققابل حتی اگه هدفتون استفاده از QSv هم باشه (که نسبت به گرافیک کیفیت تا حدودی بهتر و یا یکسانی داره ولی هر دو از انکود نرم افزاری ضعیفتر ولی سریعتر) بازم به گرافیک نیازی ندارید ! حتی کارایی یه i3 با یه i7 تو qsv به خاطر استفاده از iGPU تقریبا یکسان، ناچیز هست ! ولی به خاطر محدودیت های qsv و خب بر برفض اینکه یه پروژه با کیفیت عالی خواستید تهیه کنید، i7 ارجعیت داره چون تفاوت این دو در انکودنرم افزاری خیلی زیاد هست ....

نکته البته اینکه Qsv کیفیت پایینتر در نسل جدید پردازنده داره که به خاطر نوع فشرده سازی و ... در نسل جدید هست، هرچند طبق ادعای اینتل نسل جدید تو بدترین تنظیمات بازم از نسل قبل بهتره ولی تو تست ها اینطور نبوده و در بیشتر مواقع حتی کیفیت بدتری نسبت به نسل قبل داده ....

ولی خب زیاد رو این موضوع سرمایه گذاری نکنید بهتره، داشتن یه پردازنده بعلاوه iGPU قوی در کل به صرفه تر هست.

3. ببینید پلتفرم های کامپیوتر به 3ه دسته تقسیم میشن. mainstream, perfomance, high end که هر کدوم مصرف خاصی داره و معنیش این نیست که گرونترین صرفا بهتره ...

سوکت 2011 تمرکز بر روی خود پردازنده هست و iGPU کلا نداره که خبواد qsv داشته باشه. پس این بحث منتفیه. اگه بحث انکود با خود پردازنه هست که پیشنهاد نمیکنم (به چند دلیل) بازم بحث منتفیه. چون یه سیستم بر پایه پلتفرم 2011 نسل جدید تو بهترین حالت بیشتر از دو برابرا یه 1151 هست ! (در حالی که یه سیستم خوب به 3 برابر هم میرسه) در حالی که اختلاف کارایی تو انکود به هیچ وجهه در این حد نیست، و از طرفی Qsv (که با توجه به مصرف شما به نظر من بهترین انتخابه مگه اینکه کلا زمان براتون مهم نباشه) هم از دست میدید.

خب حالا سیستم گرونتر، کارایی نسبت به هزینه پایینتر، از دست دادن qsv، چطور هنوز به این پلتفرم فکر میکنید ؟

4. یه دیدگاه ثانویه هم هست. بخواید سیستمی جم کنید که هم برای انکود سخت افزاری خوب باشه هم نرم افزاری، یعنی در واقع هم انکود بسیرا با کیفیت (و کند) داشته باشید و هم انکود سریع (کیفیت قابل قبول و بسیرا سریعتر)، در این صورت اگر بودجه خیلی مهم نباشه، پلتفرم 2011 در کنار یه gtx960 پیشنهاد میشه. 

5. و خب میشه یه 1151 هم جمع کنید بعلاوه 960، که تقریبا همه رو دارید، از 960 برای انکود اصلیتون استفاده کنید (که واسه اون 3 تا فیلم تو یه دیسک کافیه) و هر وقت هم به کیفیت بالا احتیاج داشتید، از پردازنده i76700 به عنوان انکود نرم افزاری

نکته : مورد بحث، بدست اوردن یه کانفیگ با بالاترین p/p هست. اگر از نظر بودجه زیاد اهمیتی نداره، همون i7-6700 بعلاوه 960 (که دست دومش الان 600 700 ئه و به هیچ وجه اکبندش با قمیت 900 پیشنهاد نمیشه) کفایت میکنه. ولی خب بحث این بوجود میاد که کودا انویدیا انچنان مزیتی نسبت به استفاده از qsv نداره ....

پیشنهاد خودم اینه که یه 6700 بگیرید بدون گرافیک، یا هایت یه 960 دست دوم هم کنارش تهیه کنید، منتظر ورود و پایدار شدن نسل جدید گرافیک بشید، در ضورت نیاز یه گرافیک قوی یا پرچمدار هم تهیه کنید ...

نکته دوم : در مورد 265، اگه قصدتون فروش دیسک برای مسافر سینمای خانگی و امثالهم هست، 265 رو فراموش کنید ! شاید 90 درصد مصرف کننده ایرانی دستگاهیی که این کدک رو پشتیبانی کنه نداره ! ولی خب اگر برای پخش در کامپیوتر بخواید، تا حدودی داستان فرق میکنه ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط x99 دارای پردازنده سری Core i7 X هستش و دو چیپست دیگه پردازنده سری Core i7 K دارن...سری x از 3.5 میلیون به بالاست..اونم فقط پردازنده اش

سلام کارت 750Ti از GPU Encoding برای H265 پشتیبانی نمیکنه و حد اقل باید GTX 950 باشه. خود بنده با کارت 950 و سی پی یو Celeron G1840 ویدئو های 1080p رو با استفاده از نرم افزار MediaCoder و قابلیت NVENC موجود در GTX 950 با سرعت حدود 100 فریم بر ثانیه به H265 تبدیل میکنم

برای مقایسه باید بگم که با استفاده از سی پی یو Core i7 4770K به تنهایی ، سرعت تبدیل همین فایل ها حدود 25 تا 30 فریم بود! و سرعت با استفاده از کارت گرافیک و با وجود CPU بسیار ضعیفتر ، حدود 4 برابر شد

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...