رفتن به مطلب

ارا‌ئه بنگ بیشتر برای ********* کمتر l نقد و بررسی کارت گرافیک Radeon™ RX 480

*AHMAD*
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

هدایت انسانها جلد 3 صفحه 1015566204142 :D

این همه برای هدایت گفتار اومده هنوز داریم میخوریم همدیگرو 

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

ممنون از استارتر عزیز بابت معرفی کاملتون

نمیخوام تایپکو به هم بریزم ولی شمل کلا عادت دارید 

هر کی هر تایپکی در مورد nvidia یا amd میزنه نظر بدید و به هم 

بریزید اون از دیروز که منو بچه کردی !!! این از امروز. منفی ندارم بهتون بدم

اما شما بده دلت خنک بشه

باید به نظر  هر فردی احترام گذاشت!!

عزیزم شما هر موقع استقلال شخصیتی پیدا کردی اونوقت در راه نقد قدم بگذار

تا چند وقت پیش همش rx 480 ورد زبانت بود و در خواب رویاشو داشتی و داشتی حساب کتاب میکردی کی میاد و کی برای فروش موجود میشه

اما انقدر اینجا ودر بحث آزاد جو منفی دادن به این کارت

که مثل ماهی سر خوردی و رفتی اونور پل

من نه اینطرفی هستم نه اون طرفی هرکدوم و هرچی که به جیب و نیازم بخوره میگیریم درگیر فن بازی هم نیستم

بحث من این چیزا نیست

هنوزم نتونستی معنی این پستی که اینجا گذاشتم وگرنه من نقل قول نمیکردی

اصلا دلیلت رو برای نقل متوجه نمیشم

کینه داشتن؟!

عقده گشایی؟!

بار علمی؟!

هرچی که بود راحت شدی؟!

خب پس همینجا تمومش کن

اومدی اینجا چهارتا چیز یاد بگیری پاتو از گلیمت درازتر نکن

لطف کن نقل قول اصلا نکن من رو

لینک به دیدگاه

الان تقریبا ۲ماهی شده هرموقع میام فروم یه نکش یقه مو پاره شد جانانه بین طرفدارهای انویدیا و ای ام دی بازها رو شاهدم. خیلی جالبه برام که دوستان هنوز نه به باره نه به دار افتادن به جون هم که ما بهتریم شما از ما پایینترید.

امت مسلمون اجازه بدین این کارتها بیاد تو بازار به دستتون برسه بعد ۲دسته بشین بکوبین تو سر و کله هم.

اصلا به فرض ایشون طرفدار انویدیا اومده تاپیک زده زحمت کشیده مطلب جمع کرده حالا اگر نظر مخالف دارید نظرتونو بگین خوب، بیچاره رو به جیره خوار واردکننده و نمیدانم فن بی اطلاع و ... چرا متهم می کنین.

من کاری به بهتر بودن هیچکدوم از این برندها ندارم، اگر آدم منطقی باشم موقع خرید میرم ریویو هارو چک میکنم به پول جیبم نیگا میکنم هرکدوم برام بهتر بودو میخرم.

این تاپیکها هم به نظر من میتونن یکی از هزاران ریویوها باشن که شاید موقع خرید به اینها هم مراجعه کنم.

لینک به دیدگاه

اتفاقا این بنچمارک با 5960x گرفته شده اگه اشتباه نکنم ولی متوجه منظورتون واسه دلیل ارزونی نشدم دوست عزیز انودیا همیشه گرون فروش بوده و هست تعارف نداریم ورداری بیای اسم رفرنس رو بزاری فوندر 100 دلار بکشی روش اینم شد جلب رضایت مشتری. اخرشم چندتا عکس غیر رفرنس واسه طرفدارای amd بزاریم  :D

MSI-Radeon-RX-480-box-900x678.jpgMSI-Radeon-RX-480-PCB-900x518.jpgMSI-Radeon-RX-480-backplate-900x554.jpg

برای عدم گلوگاه 480 در حالت کراس. به پردازنده قدرتمندی نیازه. این چیزا رو نمیدونه و فکت صادر میکنی. خودتم گفتی پردازنده ایتور 5960 هست

میشه لینک تستهای مدل کاستوم Asus رو قرار بدین ما هم ببینیم ؟ یا حداقل بنچمارک هاش رو بزارین.

اگه منظورتون از asus با خنک کننده ی خوب این مدله ...

P_setting_fff_1_90_end_500.jpg

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/RX480-8G

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814126108

که خنک کننده همون مدل مرجعه بدون هیچ تغییری اگر هم سایت Asus رو قبول دارین که نوشته RX480 8GB (Coming Soon)

http://rog.asus.com/23792016/coming-soon/asus-republic-of-gamers-introduces-strix-rx-480-graphics-card

شما که مهندس ساخت کارت گرافیک هستین میشه دلیل ارزون بودنش رو بگین ؟

جدیدن هم که مشخص شد مدلهای 4 گیگ همون 8 گیگ هستن که تو 3 ثانیه انلاک میشن به 8گیگ . با این حساب Rx 480 8GB با قیمت 199 دلار تهیه شده. یعنی کسایی که 4 گیگ رو 199 دلار خریدن انلاک کردن به 8 گیگ و بنچمارک هم گرفتن با همون پرفرمنس 8گیگ

vrm داغون. فن پلاستیکی غیر قابل استفاده

که خروجیش میشه دمای 90 و اور گلوگاه

یوزر 8GB گرفته و بعد متوجه شده , AMD حتی هزینه برداشتن چیپ VRAM از رو برد هم نمی تونسته تقبل کنه و با بایوس لاک کرده. و این هزینه مستقیما از جیب یوزر بدبخت پر کشیده

لینک به دیدگاه

برای عدم گلوگاه 480 در حالت کراس. به پردازنده قدرتمندی نیازه. این چیزا رو نمیدونه و فکت صادر میکنی. خودتم گفتی پردازنده ایتور 5960 هست

یوزر 8GB گرفته و بعد متوجه شده , AMD حتی هزینه برداشتن چیپ VRAM از رو برد هم نمی تونسته تقبل کنه و با بایوس لاک کرده. و این هزینه مستقیما از جیب یوزر بدبخت پر کشیده

دوست عزیز بهتره مودب تر باشی در ثانی شمارو صننه مهندس کارت گرافیک نه که انودیا فوندر ادیشن خیلی باکیفیته و دماش 84 درجه نیست با قیمت 699 دلاری و مدار vrm داغون تر از rx 480 کسی که 500 دلار میده کارت کراس میکنه نمیاد core i3 ببنده که نابغه به قول خارجیا خیلی از فنای انودیا تو damage control تشریف دارن خیلی بده که gtx 1060 اصلا پل sli هم نداره خخخخخ

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهتره مودب تر باشی در ثانی شمارو صننه مهندس کارت گرافیک نه که انودیا فوندر ادیشن خیلی باکیفیته و دماش 84 درجه نیست با قیمت 699 دلاری و مدار vrm داغون تر از rx 480 کسی که 500 دلار میده کارت کراس میکنه نمیاد core i3 ببنده که نابغه به قول خارجیا خیلی از فنای انودیا تو damage control تشریف دارن خیلی بده که gtx 1060 اصلا پل sli هم نداره خخخخخ

دوست عزیز شما که اومدی دماغشو پاک کنی زدی چششم کور کردی اینجوری ادب یاد میدن؟ :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما که اومدی دماغشو پاک کنی زدی چششم کور کردی اینجوری ادب یاد میدن؟ :D

متاسفانه دوستمون خودشون رو استیو جابز فرض کردن بقیه هم که هیچی از کامپیوتر بلد نیستن ماشالا منم کمی تند برخورد کردم تا حساب کار دستش بیاد اگر باعث ناراحتی شما شدم پیشاپیش عذر می خوام دوست گرامی

لینک به دیدگاه

فن پلاستیکی ؟ Nvidia فن هاش آهنیه ؟

Vram داغون ؟ منظورتو نفهمیدم (بلاخره شما مهندس vram گرافیک هستی باید یه فرقی بین من و شما باشه دیگه)

نکته ی بعدی: از قدیم الایام Amd همین رویه رو پیش گرفته مثلا کارت 6950  به 6970 انلاک میشد و همینطور 7950 - سی پی یو های 2 هسته ای که به 4 هسته آنلاک میشدن.

در مورد دما هم که با اورکلاک تا 1400MHz دمای کارت به 63 درجه رسید اگه قرار بود مدل رفرنس با کاستوم یکی باشه که قیمتش هم باید یکی بود

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60760&page=1

1080 هم قبل از انتشار میگیفتن دماش تو فول لود 67 درجه هست که بعد مشخص شد بالای 86 درجه رسیده

در رابطه با مالتی GPU هم این مقاله رو بخونید که قراره چه اتفاقاتی در آینده ی نزدیک با کمک رابط DX12 بیوفته (اتفاقا مقاله ی جدیدی هم هست مربوط به 2 روز پیشه)

http://wccftech.com/microsoft-provide-abstraction-layer-help-mgpu-directx-12/

میشه چندتا از مزایای کارتهای فاندرادیشن  Nvidia رو بگین که برای چی باید 100 دلار گرون تر باشن در صورتی که دماشون همچنان بالاست؟ کما اینکه مشخص شده پاسکال قابلیت اورکلاک بالایی نداره بر خلاف پولاریس که تا 350MHz هم اورکلاک شده این قضیه میتونه تو مدلهای کاستوم خیلی به 480 در رقابت کمک کنه

perfrel_1920_1080.png

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

یه صحبت دوستانه با همه:

کلا ما یا همون بشر طوری به وجود اومدیم که زور تو کتمون نمیره میفهمین چی میگم دیگه؟ به طور مثال یکی یه چیزیو دوست داره و از اون خوشش میاد حالا میخواد بیاد به زور به شما تحمیل کنه

که اونو دوست داشته باشین، آقا شما یه چیزیو دوست داری، دوست داشته باش اما هیچوقت سعی نکن به کسی دیگه به زور بخوای که یه چیزو دوست داشته باشه. الان شده قضیه اونیدیا و ای ام دی

آقا شما هر کدومو دوستداری قبول با زدن حرفهای منظور دار و بی سرو ته تا 1000 سال دیگه هم نمیتونی اون شخص رو متقاعدش کنی، به نظر من این خبرا خوبن اما جوری نوشته بشن که

اشاره به چیز خاصی نداشتی باشن، جهت دار نباشن، منظور دار نباشن ، اینکه انویدیها از ای ام دی جلوتره بر هیچکس پوشیده نیست، اینکه گرافیکهای انویدیا کم مصرف تر خنکتر و

کیفیت بالاتری دارن نسبت به ای ام دی هم درسته اما زمانی که حرفهای منظور دار زده باشه انتظار شنیدن چه چه و به به نداشته باشین وسلام نقطه (.)

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

میشه چندتا از مزایای کارتهای فاندرادیشن  Nvidia رو بگین که برای چی باید 100 دلار گرون تر باشن در صورتی که دماشون همچنان بالاست؟ کما اینکه مشخص شده پاسکال قابلیت اورکلاک بالایی نداره بر خلاف پولاریس که تا 350MHz هم اورکلاک شده این قضیه میتونه تو مدلهای کاستوم خیلی به 480 در رقابت کمک کنه

perfrel_1920_1080.png

مگه کسی مجبوره بره 50$ - 60$ بیشتر بده مدل FE بخره؟(مدل FE قیمت 700دلار مدل G1 قیمت 650دلار)

این همه مدل کاستوم ریخته ماشاالله !

لینک به دیدگاه

مگه کسی مجبوره بره 50$ - 60$ بیشتر بده مدل FE بخره؟(مدل FE قیمت 700دلار مدل G1 قیمت 650دلار)

این همه مدل کاستوم ریخته ماشاالله !

پس برای چه هدفی تولید میشه اون 100 دلار کجا خرج شده؟ جریان تایتان شده که تعداد کمی از افراد قدرت خریدشو دارن فقط تولید میکنن که بگن ما بالاتر از رقیبیم خواستین بخرین نخواستین نخرین

لینک به دیدگاه

با با قشر مرفه

بابا سرمایه دار

اگر کارتی هم عمر کم داشته باشه از انویدیا هست که بعد یه سال به فنا میره.

قطعا 1060 بهتر از 980 ظاهر میشه به هر حال این قدر ۹۸۰ رو ضعیف میکنن بهش برسه.

"در مورد منفی هم ناراحت نباشین. سخته هشیار کردن آدمی که خودش رو زده به کوری و کری . خواب پیشکشش."

چیزی به اسم ضعیف کردن توی درایور انویدا نیست

انویدا دیگه برای سری قبلی بهبودی انجام نمیده و این باعث میشه با گذشت زمان اختلاف سری 900 با 1000 روز به روز بیشتر بشه.

مثلا توی بازی X گرافیک 980 میانگین 60 فریم میگیره , شما دیدی درایو جدید بیاد و 980 توی اون بازی با درایو جدید 50 تا بگیره؟

همچین چیزی نیست بلکه 1070 نسبت به درایو قبلی میاد 10 تا فریم بیشتر میگیره و اختلاف 1070 و 980 این وسط روز به روز بیشتر میشه

برای AMD این موضوع توی چند سال اخیر نبوده به 2 دلیل

1. معماری CNGیک معماری پایه هست و نسل به نسل بهبود پیدا میکنه.

2. گرافیک هایی که شما الان داری استفاده میکنی (مثلا390) همون 290 هست ، وقتی هم که درایو جدید میاد بیرون برای بهبود عملکرد 390 و 390x خوب معلومه در 290 و 290x هم شاهد افزایش پرفومنس خواهیم بود چون 390 و 390x ریبند 290 و 290x هستن.

پس برای چه هدفی تولید میشه اون 100 دلار کجا خرج شده؟ جریان تایتان شده که تعداد کمی از افراد قدرت خریدشو دارن فقط تولید میکنن که بگن ما بالاتر از رقیبیم خواستین بخرین نخواستین نخرین

به خاطر این که زود تر از کاستوم ها بیرون امد 100$ گرون تر بود(و همچنان هست)

تو ایران هم اول FE موجود شد

الان که کاستوم هست با قیمت کم تر و خنک کننده بهتر و.. کسی بره FE بخره باید به عقلش شک کرد

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

چیزی به اسم ضعیف کردن توی درایور انویدا نیست

انویدا دیگه برای سری قبلی بهبودی انجام نمیده و این باعث میشه با گذشت زمان اختلاف سری 900 با 1000 روز به روز بیشتر بشه.

مثلا توی بازی X گرافیک 980 میانگین 60 فریم میگیره , شما دیدی درایو جدید بیاد و 980 توی اون بازی با درایو جدید 50 تا بگیره؟

به خاطر این که زود تر از کاستوم ها بیرون امد 100$ گرون تر بود(و همچنان هست)

تو ایران هم اول FE موجود شد

الان که کاستوم هست با قیمت کم تر و خنک کننده بهتر و.. کسی بره FE بخره باید به عقلش شک کرد

بله توی همین فروم دوستانی بودن که گِلگی کردن با درایور جدید کارت 970 فریم فلان بازی کم شده و حتی صفحه لگ میزنه و مجبود شدن درایور قدیمی رو مجدد نصب کنن تا مشکلشون حل بشه حتی با درایورهای بعدی هم فریم اون بازی کماکان کم مونده

من منطق زود بیرون اومدن فاندر ادیشن و گرونتر بودنشو میزارم به حساب پول دوست بودن شرکت انویدیا مثلا اگه خیلی زودتر کارتو میدادن بیرون میخواستن 200 دلار گرون کنن ؟

لینک به دیدگاه

بله توی همین فروم دوستانی بودن که گِلگی کردن با درایور جدید کارت 970 فریم فلان بازی کم شده و حتی صفحه لگ میزنه و مجبود شدن درایور قدیمی رو مجدد نصب کنن تا مشکلشون حل بشه حتی با درایورهای بعدی هم فریم اون بازی کماکان کم مونده

من منطق زود بیرون اومدن فاندر ادیشن و گرونتر بودنشو میزارم به حساب پول دوست بودن شرکت انویدیا مثلا اگه خیلی زودتر کارتو میدادن بیرون میخواستن 200 دلار گرون کنن ؟

همچنان کسی مجبور به خرید نسخه FE نیست

همونطور که کسی مجبور خرید 480 رفرنس با مشکلات دمایی و صدای زیاد و.. نیست

من خودم یک سال 970 داشتم و 3 سال هم هست توی این فروم میام و میرم تا حالا به همچین موضوعی بر نخوردم

احتمالا اون دوستان امدن فقط توی پ/خ  شما از درایور جدید گلگی کردن که ما ازش خبر نداریم.

این که انویدیا یه درایور بده بیرون که کلا باگ داشته باشه خیلی فرق تا این که با نیت قبلی  بخواد پرفومنس یه کارت رو خراب کنه.

بنجمارک سال 2014 برای بازی Battlefield 4

970= 75 فریم

780ti هم = 79 فریم

bf4_1920_1080.gif

بنجمارک سال 2016 برای بازی Battlefield 4(برای 480 هست همین دو هفته پیش این بنج امده بیرون)

970= 80 فریم (افزایش 5 فریم در دوسال)

780tiهم=81 فریم(افزایش 2 فریم در دوسال)

bf4_1920_1080.png

همونطور که گفتم عملکرد گرافیک نسل جدید با درایو جدید بیشتر بهبود پیدا میکنه تا گرافیک نسل قبل

در نتیجه 

کاهش پرفومنس در کارت های نسل قدیم انویدا با درایو جدید = حرف مفت

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من خودم یک سال 970 داشتم و 3 سال هم هست توی این فروم میام و میرم تا حالا به همچین موضوعی بر نخوردم

احتمالا اون دوستان امدن فقط توی پ/خ  شما از درایور جدید گلگی کردن که ما ازش خبر نداریم.

این که انویدیا یه درایور بده بیرون که کلا باگ داشته باشه خیلی فرق تا این که با نیت قبلی  بخواد پرفومنس یه کارت رو خراب کنه.

970= 75 فریم

780ti هم = 79 فریم

بنجمارک سال 2016 برای بازی Battlefield 4(برای 480 هست همین دو هفته پیش این بنج امده بیرون)

همونطور که گفتم عملکرد گرافیک نسل جدید با درایو جدید بیشتر بهبود پیدا میکنه تا گرافیک نسل قبل

در نتیجه 

این موضوع خیلی وقته منسوخ شده اما چون شما بنچمارک گذاشتین من هم چندتا میزارم

بلایی که درایورهای انویدیا سر 780Ti سه میلیون تومانی آوردن

285lm6eotmbv3xo37lxs.png

اگه یادتون باشه این کارت رقیب 290x بود الان شما بنچمارک میزاری که تو 2 سال 2 فریم به 780Ti اضافه شده؟  دوستان هم تشویقت میکنن ... خوب انویدیا هنر کرده 2 سال 2 فریم به فکر کسایی بوده که 3 میلیون کارت خریدن الان تو بنچمارکها باید کارتشون زیر کارتهای 1 میلیونی باشه

کارت 780 هم که رقیب 290 بود حتی دیگه از بنچمارکها محو شده

ikylccvsqbw27dwnmvty.png

این هم بازیه تایتل انویدیا  

032ht1szjcmba6zhqa3l.png

در مورد حرف اخرتون هم باید بگم با اپدیت درایور توی بعضی از بازی ها فریم کم شده اینو من نمیگم کسی که کارت 970 داشته گفته و چند نفر دیگه هم تصدیق کردن توی همین فروم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

970= 75 فریم

780ti هم = 79 فریم

bf4_1920_1080.gif

bf4_1920_1080.png

در نتیجه 

بحث فقط در مورد افزایش پرفورمنس نیست کارتی مثل 780ti حداقل باید بتونه با اومدن سری جدید حداقل کارایی خودشو اون جوری که باید نسبت به حریف خودش حفظ کنه مثال هم دیدی شما 780ti با 290x همدوره بودن

780ti اون زمان حدود 5 تا 10 درصد به صورت میانگین بالاتر از 290x می ایستاد ولی الان از همون دوره تا الان نگاه کنی حداقلش اینه 290x کارایی و جایگاه خودشو از همون زمان تا الان حفظ کرده ولی 780ti جایگاه و کارایی خودش رو از دست داده به طوری که در خیلی از بازیهای با رزولوشن 4k این کارت نسبت به مشخصاتی که داره داره واقعا ضعیف عمل میکنه در صورتی که حتی کارتهایی با مشخصات ضعیف تر حالا چه انودیا چه amd دارن بهتر از اون عمل میکنن نمونه تستهاشو دوستان بالا چارتش رو گذاشتن

یعنی واقعا هر طور حساب کنی باید این کارت در 4k از 380x یا 970 عقبتر باشه شما الان اگه این کارت رو داشته باشی و عملکرد کارتت رو ببینی چه حسی بهت دست میده !!!

ولی 290x و یا 290 رو نگاه کن از زمان ریلیزشون تا الان همگی جایگاه و کاراییشون رو حفظ کردن حداقلش اینه افت کارایی نداشتن که !!!!

لینک به دیدگاه

مث اینکه طرفداران انویدیا تو خواب خرگوشین شما دیگه چرا دوستان طرفدار amd اصلا باهاشون بحث می کنید سری 700 رفتن تو legacy support چند وقتی میشه این موضوع بعدا عواقبش گریبانگیر این یوزرهایی هست که خیر سرشون رفتن کارت انویدیا 780ti خریدن اونم با قیمت بالاتر از r9 290x واسه ساپورت بهتر ولی gimpvidia سرشون رو کلاه گذاشته بالاخره لینک خود سایت انویدیا گویای همه چیز هستش http://www.nvidia.com/page/legacy.html

لینک به دیدگاه

1. عزیز من بحث رو عوض نکن کی از 290 حرف زد ؟ 

بحث ما سر این بود که آیا با امدن گرافیک های نسل جدید انویدیا با نیت قبلی درایور های جدید رو دست کاری میکنه تا اختلاف بین 970 و 780ti به چشم بیاد؟ که ثابت شد حتی بعد از گذشت 2 سال در کارت نسل قبل کاهش پرفومنس نداشتیم که هیچ افزایش پرفومنس هم داشتیم (همون 2 فریم ، حالا هر چقدر ، موضوع اینه که ثابت شد انویدیا درایور ها رو دست کاری نمیکنه تا گرافیک نسل قبل شاهد کاهش پرفومنس باشه).

2. شما رفتی از رزولیشن 4k بنج گذاشتی ، خوب معلومه کارت 3 گیگ و 3.5 گیگ از کارت 4 گیگ شکست میخوره  :| از همون اول هم 290x در رزولیشن های بالا بهتر از 780ti بود!

من اصلا منکر این نیستم که درایور های AMD در توی این 2-3 سال افزایش پرفومنس بیشتری رو به کارت هاش اعمال کرده تا انویدیا ، بحث من سر چیزی دیگست.

کسی توی گذشته سیر میکنه که از حال وحش داشته باشه.

بحث 480 و 1060 هنوز داغه شما داری از 290x و  780ti حرف میزنی !

اصلا بعد از 3 سال AMD یه درایور بده که اختلاف 290x رو با 780ti  ده درصد بیشتر کنه ، ولی چه فایده ، مگه ترشیه!

من حاضرم 1060 که 480 رو شکست میده بخرم برام هم فرقی نداره که 3 سال دیگه از 480 شکست میخوره ، چون 3 سال دیگه رفتم یه گرافیک نسل جدید از انویدیا خریدم که AMDهم ردش رو شکست میده ( ترجیح میدم در حال زندگی کنم تا این که 3 سال منتظر بشینم)

اون 3 سال منتظر نشستن برای اون هایی خوبه که دسته دوم میخرن! نه من که همون اوایل ورود گرافیک جدید میخرم.(بعد از منصفانه شدن قیمت منظورم هست)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1. عزیز من بحث رو عوض نکن کی از 290 حرف زد ؟ 

بحث ما سر این بود که آیا با امدن گرافیک های نسل جدید انویدیا با نیت قبلی درایور های جدید رو دست کاری میکنه تا اختلاف بین 970 و 780ti به چشم بیاد؟ که ثابت شد حتی بعد از گذشت 2 سال در کارت نسل قبل کاهش پرفومنس نداشتیم که هیچ افزایش پرفومنس هم داشتیم (همون 2 فریم ، حالا هر چقدر ، موضوع اینه که ثابت شد انویدیا درایور ها رو دست کاری نمیکنه تا گرافیک نسل قبل شاهد کاهش پرفومنس باشه).

2. شما رفتی از رزولیشن 4k بنج گذاشتی ، خوب معلومه کارت 3 گیگ و 3.5 گیگ از کارت 4 گیگ شکست میخوره  :| از همون اول هم 290x در رزولیشن های بالا بهتر از 780ti بود!

من اصلا منکر این نیستم که درایور های AMD در توی این 2-3 سال افزایش پرفومنس بیشتری رو به کارت هاش اعمال کرده تا انویدیا ، بحث من سر چیزی دیگست.

کسی توی گذشته سیر میکنه که از حال وحش داشته باشه.

اصلا بعد از 3 سال AMD یه درایور بده که اختلاف 290x رو با 780ti  ده درصد بیشتر کنه ، ولی چه فایده ، مگه ترشیه!

من حاضرم 1060 که 480 رو شکست میده بخرم برام هم فرقی نداره که 3 سال دیگه از 480 شکست میخوره ، چون 3 سال دیگه رفتم یه گرافیک نسل جدید از انویدیا خریدم که AMDهم ردش رو شکست میده ( ترجیح میدم در حال زندگی کنم تا این که 3 سال منتظر بشینم)

اون 3 سال منتظر نشستن برای اون هایی خوبه که دسته دوم میخرن! نه من که همون اوایل ورود گرافیک جدید میخرم.(بعد از منصفانه شدن قیمت منظورم هست)

اخوی بحث سر کارایی درایورها بود که شما خودت تویه پستهاتون کارایی 780ti رو وسط کشیدید حالا برای مقایسه اسم 290 وسط اومد

بحث 3 گیگ و 4 گیگ نیست شما بقیه مشخصات و تعداد هسته های کودا رو هم در نظر بگیرید مشخصات 780ti با 970 رو خودتون میدونید همه قدرت کارت که به حجم VRAM که نیست (نمونه مثال چرا کارت تایتان X  با 12 گیگ رم تو بعضی جاها از 980TI با 6 گیگ رم عقبتر می ایسته ؟؟؟!!!)

اینم نمونش :

9dte80t1j049r1h9wvt9.png

میشه دلیلشو توضیح بدید هر دو نمونه رفرنس هستن اینجا

خوب اخوی گرامی شما تو پستهای قبلیتون بحث کارایی درایورها رو پیش کشیدید من فقط جواب پستهای شما رو دادم!!

خوب همه که مثل شما مایه دار نیستن یا همون اول کارت HIGH END بخرن یا هر 6 یا یک سالی کارت عوض کنن کسی که زمان لانچ 780TI این کارت رو تهیه کردن به امیدی بودن حداقل 5 سالی رو بدون نیاز به تعویض سپری کنن و حداقل افت کارایی نداشته باشن (حالا فول اچ دی )(نتایج این کارت حتی تویه 1080 و 2K هم وحشتناکه )

حداقلش اینه که AMD داراها کسایی که مثل من کارتی مثل 290 خریدن امید دارند که تا الان نزدیک 4 ساله از عمرش میگزره حالا حالا ها کارتشون از لحاظ نرم افزاری ساپورته برای بازیهای جدید کارت 780TI هم که تقریبا لانچش با 290 بوده (حالا یه دو سه ماهی عقب جلو )

اینم نمونه هایی از بازیها در FULL HD و 2K :

475qrggz4nhqs2bp1gbn.png

بازیهایی که باندل خود انودیا هستن اینها که حداقل 3 گیگ واسه فول اچ دی و2K  خوبه دیگه :

8388gcfgvfdhpotr0ca2.png

hze1n2d8u3sokjfj5bo5.png

nag557vd2a2xf5gzy8te.png

اوضاع با اومدن DX 12 حتی بدتر هم شده

2y9xub6ulyjg8gq83wck.png

لینک به دیدگاه

قطعا 1060 بهتر از 980 ظاهر میشه به هر حال این قدر ۹۸۰ رو ضعیف میکنن تا بهش برسه.

1. یکی برگشت گفت : "انویدیا با درایور های جدید گرافیک نسل قبل رو ضعیف میکنه" 

من هم970 و 780ti مثال زدم و اثبات کردم که این طور نیست( بحث فقط و فقط و فقط سر درایور های انویدیا بود)

هیچ حرفی از amd زده نشده بود تا این که فن های Amd با  دیدن کلمه انویدیا در پست های بنده شروع کردن  به نقل قول کردن و 290 با درایور هاش رو به رخ کشیدن.(فن بوی بازی دیگه!  کسی که آسمون رو به ریسمون میبنده تا ثابت کنه برند مورد علاقش بهتر هست! فرقی هم نداره چه فن AMD باشه چه فن انویدیا ، ماشاالله توی انجمن پرشده!)

2. اصلا AMD با هر بار درایور بیرون دادن 9999999% افزایش کارایی روی کارت هاش اعمال کنه ، خوب این چه ربطی داره به این که انویدیا با درایور های جدید باعث کاهش کارایی 780ti نشده؟

شما دو نفر دارید بحث رو به سمتی میبرید که دوست دارید و انتظار دارید من هم بحث رو با شما ادامه بدم ، ولی شرمنده !

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

1. یکی برگشت گفت : "انویدیا با درایور های جدید گرافیک نسل قبل رو ضعیف میکنه" 

من هم970 و 780ti مثال زدم و اثبات کردم که این طور نیست( بحث فقط و فقط و فقط سر درایور های انویدیا بود)

هیچ حرفی از amd زده نشده بود تا این که فن های Amd با  دیدن کلمه انویدیا در پست های بنده شروع کردن  به نقل قول کردن و 290 با درایور هاش رو به رخ کشیدن.(فن بوی بازی دیگه!  کسی که آسمون رو به ریسمون میبنده تا ثابت کنه برند مورد علاقش بهتر هست! فرقی هم نداره چه فن AMD باشه چه فن انویدیا ، ماشاالله توی انجمن پرشده!)

2. اصلا AMD با هر بار درایور بیرون دادن 9999999% افزایش کارایی روی کارت هاش اعمال کنه ، خوب این چه ربطی داره به این که انویدیا با درایور های جدید باعث کاهش کارایی 780ti نشده؟

شما دو نفر دارید بحث رو به سمتی میبرید که دوست دارید و انتظار دارید من هم بحث رو با شما ادامه بدم ، ولی شرمنده !

تعریف من از پیشرفت با شما فرق میکنه شما 2 سال 2 فریم رو پیشرفت حساب میکنین من پسرفت.اتفاقا شما با گذاشتن بنچمارکها بحث رو به سمتی کشوندین که ما دوست داریم. به هر حال دفاع از برند مورد علاقتون جای تحسین داره

لینک به دیدگاه

تاپیک به دلیل فن بازی دوستان بسته میشه . در صورت ارسال مجدد این موضوع ، حذف خواهد شد .

در مورد Nvidia و AMD تاپیک در بخض طرفداران هست . این بحث ها رو میتونید اونجا انجام بدید . با رعایت قوانین بخض مربوطه . ولی حق ندارید در سایر قسمتها ، بحث طرفداری راه بندازید .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...