رفتن به مطلب

چطور صحت و سلامت یه کارت گرافیک رو باید سنجید؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر اساتید گرامی. 

بنده می‌خوام یه گرافیک سافایر r9 290X دست‌دوم تهیه کنم از یکی از دوستان انجمن. حالا می‌خوام بدونم چطور باید تست صحت و سلامت ازش بگیرم تا قبل خرید خیالم راحت باشه... 

پیشاپیش سپاس..

لینک به دیدگاه

برنامه msi aftrrburner رو نصب کن. یه برنامه داره تو خودش که رو کارت فشار میاره.kombuster.

اون رو بزار رو اخرین تنظیمات مثلا فول اچ دی برار 15 دقیقه زیر فشار.اگه ارور مرور نداد تا حدی اکی هست .دما رو هم چک کن بعد تست

post-11090-0-98784100-1467966971_thumb.png

post-11090-0-26751400-1467966985_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

تست هایی مثل Furmark خوب هستش اما حتما باید تو بازی هم تست بشه  . اگه دو روز مثلا مهلت تست داره تو اون دو روز کلی بازی انجام بدید یه بازی هم نباشه چندتا game مختلف و به روز باشه اگه اوکی بود می تونید با خیال راحت خریدتون رو نهایی کنید.

لینک به دیدگاه

درود

بعد از آزمون فشار روی کارت کارهای روزمره رو شامل برنامه هایی که از گرافیک کار سنگین می کشن باهاش انجام بده و چند بار ریستارت کن. همچنین بگذار رایانه چند بار به حالت خواب (sleep) بره و هر بار با فاصله های زمانی مختلف بیدارش کن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود

بعد از آزمون فشار روی کارت کارهای روزمره رو شامل برنامه هایی که از گرافیک کار سنگین می کشن باهاش انجام بده و چند بار ریستارت کن. همچنین بگذار رایانه چند بار به حالت خواب (sleep) بره و هر بار با فاصله های زمانی مختلف بیدارش کن.

از این روش چه طور متوجه سلامت کارت می شویم

لینک به دیدگاه

از این روش چه طور متوجه سلامت کارت می شویم

ممکنه کارت آزمون فشار رو بگذرونه، اما توی بوت شدن یا بیرون آمدن از حالت خواب دچار مشکل بشه. همچنین ممکنه بعد از بیرون آمدن از لود توی برنامه ها کرش کنه. ممکنه چنین ایرادهایی رو توی روز اول نشان نده، به همین دلیل من برای کارت گرافیک کارکرده مهلت آزمون بیشتری درخواست می کنم. اگر چنین چیزهایی رخ نداد یعنی مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

با سلام .برای تست اول باید گرافیک دستتون باشه پس عملا بعد از خرید تست میکنین نه قبلش

دوستان راهنمایی خوبی کردند ولی در کل سه تست با furmark , 3dmark11 ,تست دمای گرافیک با نرم افزارهای مربوطه

امتیاز 3 دی مارک کارت خودتونو با نمونه سایت مقایسه کنین و در صورت کم بودن تا 

400 500 قبوله مثلا 290 امتیاز 12800 داره وکارت شما 12400 میگیره

کمی کمتر از مرجع هست ولی قبوله و خوب باید رزولویشن فول اچ تست بگیرید 1080 پی

و تنظیمات دیفالت با فورمارک هم دو تا تست داره 720 و 1080 و امتیاز میده بازم 

تست کن با اون و امتیاز رو مقایسه کن و تنظیمات دیفالت باشه و 10 دقیقه با فورمارک تست 

بگیر با سه تا نرم افزار تست دما بگیر یکی خود فورمارکه که دما رو نشون میده یکی

جی پی یو زدو یه برنامه به انتخاب خودت و اگر تو 10 دقیقه ارور نداد و تصویری 

که نشون میده دچار نویزشدید محسوس نشد و تو همین حین جایی که مرکز جی پی یو 

هست ضربه خیلی خیلی یواش بزن با انگشت ببین نویز نده اونوقت تا 90 % سلامت 

مورد تاییده و اسیک کوالیتی بالای75 % 

مهمه که کارت بتونه بعد از تستهای بالا بعد از خنک شدن دوباره این تستا رو بگزرونه 

و کم نیاره کرش نکنه طبق فرمایش دوستمون ولی این مشکل فقط مال گرافیک نیست .پس کرش بعد از تست سنگین یه مشکل رو داره نشون 

میده یا گرافیکه یا پاور هست که نمیتونه برق گرافیک رو تامیین کنه و یا بردی که هست 

بی کیفیته و 4فاز یا کمتره پس صرفاکرش بعد تست سنگین ویا در حین تست فقط و فقط مشکل گرافیک نیست

یا پریدن بیرون از بازی .اینا میتونن از گرافیک پاور ویا باگ تو بازی باشن

گرافیک هم مشکلی که میتونه داشته باشه 70 % درایورش هست حتما درایور 

اصلی بگیرید برای تست و نسخه بتا نباشه چون نسخه بتا برای بازیهای بخصوص هست 

اکثرا موارد کرش سیستم نارسایی برقی هست 60 % مواقع مشکل برقی که

از پاور ضعیف تا تخریب برد تغذیه برد و خرابی و یا سوختگی داخل سیمهای برق متنوع هست 

در نهایت 10 دقیقه فورمارک هر ایرادی که کارت داشته باشه رو بیرون میکشه 

نمونه مثال هم یه ماشین تا تو جاده با سرعت نتازه ایرادش بیرون نمیاد این در مورد

گرافیکم سادقه فورماک اونقدر سنگینه که در صورت کوچکترین لقی در لحیم جی پی یو اونو با نویز نشون میده 

البته با گرفتن مهلت تست 7 روزه در صورت نداشتن گارانتی و تست با بازیها روز خیلیی خیلیی موافقم 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو همین حین جایی که مرکز جی پی یو 

سلام

عزیز من مگه نوزارد تازه متولد شدست که فلان جاش ضربه میزنن

کی این تست رو به شما یاد داده. 

دست هادی رساناست خصوصا افرادی که دستشون بیشتر از حد معمول رطوبت داره و برای این تست که شما پیشنهاد دادی که بفهمه نویز بوجود میاد یا نه سیستم باید روشن باشه

و دست زدن به جایی که شما گفتید امکان اتصال توسط دست هست

باز لااقل اگه میگفتی با جسم غیر رسانا ضربه بزن یه چیزی  :D

بنچمارک هیچ ربطی به معیوب بودن کارت نداره . امتیاز های مختلف با شرایط مختلف بوجود میان

کارتی که بالای 75% اسیک گوالیتی  نداره یعنی معیوبه  :wacko:

اقا نکن این کار رو

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فروشنده چه مدت مهلت تست برای گرافیک تعیین کرده ؟

اگه مهلت تستش مثلا 24 ساعت هست و فروشنده هم قبول نمیکنه که مهلت تست رو زیادتر کنه از خرید صرفنظر کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فروشنده چه مدت مهلت تست برای گرافیک تعیین کرده ؟

اگه مهلت تستش مثلا 24 ساعت هست و فروشنده هم قبول نمیکنه که مهلت تست رو زیادتر کنه از خرید صرفنظر کنید

سلام. بندۀ خدا برای تست مشکلی نداره و مهلت کافی داده...

به نظر من اصلا اون کارت روتهیه نکنید

برای چی؟

با سلام .برای تست اول باید گرافیک دستتون باشه پس عملا بعد از خرید تست میکنین نه قبلش

دوستان راهنمایی خوبی کردند ولی در کل سه تست با furmark , 3dmark11 ,تست دمای گرافیک با نرم افزارهای مربوطه

امتیاز 3 دی مارک کارت خودتونو با نمونه سایت مقایسه کنین و در صورت کم بودن تا 

400 500 قبوله مثلا 290 امتیاز 12800 داره وکارت شما 12400 میگیره

کمی کمتر از مرجع هست ولی قبوله و خوب باید رزولویشن فول اچ تست بگیرید 1080 پی

و تنظیمات دیفالت با فورمارک هم دو تا تست داره 720 و 1080 و امتیاز میده بازم 

تست کن با اون و امتیاز رو مقایسه کن و تنظیمات دیفالت باشه و 10 دقیقه با فورمارک تست 

بگیر با سه تا نرم افزار تست دما بگیر یکی خود فورمارکه که دما رو نشون میده یکی

جی پی یو زدو یه برنامه به انتخاب خودت و اگر تو 10 دقیقه ارور نداد و تصویری 

که نشون میده دچار نویزشدید محسوس نشد و تو همین حین جایی که مرکز جی پی یو 

مهمه که کارت بتونه بعد از تستهای بالا بعد از خنک شدن دوباره این تستا رو بگزرونه 

و کم نیاره کرش نکنه طبق فرمایش دوستمون ولی این مشکل فقط مال گرافیک نیست .پس کرش بعد از تست سنگین یه مشکل رو داره نشون 

میده یا گرافیکه یا پاور هست که نمیتونه برق گرافیک رو تامیین کنه و یا بردی که هست 

بی کیفیته و 4فاز یا کمتره پس صرفاکرش بعد تست سنگین ویا در حین تست فقط و فقط مشکل گرافیک نیست

یا پریدن بیرون از بازی .اینا میتونن از گرافیک پاور ویا باگ تو بازی باشن

گرافیک هم مشکلی که میتونه داشته باشه 70 % درایورش هست حتما درایور 

اصلی بگیرید برای تست و نسخه بتا نباشه چون نسخه بتا برای بازیهای بخصوص هست 

اکثرا موارد کرش سیستم نارسایی برقی هست 60 % مواقع مشکل برقی که

از پاور ضعیف تا تخریب برد تغذیه برد و خرابی و یا سوختگی داخل سیمهای برق متنوع هست 

در نهایت 10 دقیقه فورمارک هر ایرادی که کارت داشته باشه رو بیرون میکشه 

نمونه مثال هم یه ماشین تا تو جاده با سرعت نتازه ایرادش بیرون نمیاد این در مورد

گرافیکم سادقه فورماک اونقدر سنگینه که در صورت کوچکترین لقی در لحیم جی پی یو اونو با نویز نشون میده 

البته با گرفتن مهلت تست 7 روزه در صورت نداشتن گارانتی و تست با بازیها روز خیلیی خیلیی موافقم 

ممنون از توضیحات‌تون و حوصلۀ بالایی که برای راهنمایی حقیر به خرج دادین  @};- @};-

درود

تشکر  @};- @};-

تست هایی مثل Furmark خوب هستش اما حتما باید تو بازی هم تست بشه  . اگه دو روز مثلا مهلت تست داره تو اون دو روز کلی بازی انجام بدید یه بازی هم نباشه چندتا game مختلف و به روز باشه اگه اوکی بود می تونید با خیال راحت خریدتون رو نهایی کنید.

سپاسگزارم  @};- @};-

لینک به دیدگاه

سلام. بندۀ خدا برای تست مشکلی نداره و مهلت کافی داده...

برای چی؟

ممنون از توضیحات‌تون و حوصلۀ بالایی که برای راهنمایی حقیر به خرج دادین  @};- @};-

تشکر  @};- @};-

سپاسگزارم  @};- @};-

به خاطر اینکه شما نخرید خودم به جای شما بخرم :laughing:

لینک به دیدگاه

به خاطر اینکه شما نخرید خودم به جای شما بخرم :laughing:

:-?  :-?

سلام

دست هادی رساناست خصوصا افرادی که دستشون بیشتر از حد معمول رطوبت داره و برای این تست که شما پیشنهاد دادی که بفهمه نویز بوجود میاد یا نه سیستم باید روشن باشه

بنچمارک هیچ ربطی به معیوب بودن کارت نداره . امتیاز های مختلف با شرایط مختلف بوجود میان

اقا نکن این کار رو

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام

اقا نکن این کار رو

در مورد بنچمارک گرفتن دوست گرامی بنده کجای عرایضم گفتم اسیک

و بنچ پایین تر از نرمال نشانه معیوب بودن جی پی یو هست؟؟؟؟!!

مورد اول:توضیحات تکمیلی  در مورد بنچمارک : کارتی که

امتیاز پایین تری از مدل مرجع کسب کنه تا 500 حالا 1000 تا هم مشکلی نیست ولی پایین تر از این و اسیک کمتر از 70 

هر چی کمتر بشه خوب چیپ کارت کیفیت پایینی داره و مشکلات زودتر به وجود میاد اونم برای کارتی مثل 290 

پر مصرف و پر حرارت خوب ایراد اونجاست که 290 الان یه پیرمرد محسوب میشه مگر اینکه ماله

یه خانم دکتر بوده باشه که کاری به کارش نداشته خوب در غیر اینصورت مثلا اسیک 65 درصد و امتیاز پایین 

خوب مدتی کارت کار خواهد کرد شاید 1 سال یا 2 سال ولی به مرور به دلیل کیفیت پایین چیپ و عمر بالای کارت 

جی پی یو زودتر دچار مشکل میشه اگر قرار بر مشکل دار شدن باشه عمرش هم  زودتر تمام میشه .خوب اگر عمرش کم باشه مشکلی نیست 

به نظر من استارتر عزیز از خرید 290 مربوطه صرف نظر کنن بهتره مگر اینکه گارانتی داشته باشه 

که خیلی کم گیر میاد .با توجه به شرایط کارت 290 و طول عمر احتمالیا بالا خودم بودم این ارقام رو در نظر مییگرفتم براش 

بنده اصلا نگفتم خدایی نکرده اسیک 65 و بنچ کمتر از نرمال نشان از ایراد در جی پی یو داره خیر فقط آینده نگری بوده ولی بازم 

میگم ممکنه کارتی با اسیک 90 فردا صبح بسوزه ولی کارتی با اسیک 65 سالها کار کنه ولی تحت شرایط استثنایی باز هم معتقدم

کارتی با طول عمر بالا خیلی بهتره که حداقل اسیک 75 و امتیازهای نزدیک به نرمال در بنچهای مختلف داشته باشه و صد البته 10 دقیقه 

فورمارک بدون نویز بگزورنه 

نکته حالا اگر کارت اکبند باشه چی؟ اسیکش = 65 بود چی؟

موردی نداره ولی باید بدونیم این رقم نشان از کیفیت پایین چیپ داره 

و برای کارت اکبند موردی به وجود نمیاره مگر کارتهایی

که عمر بالای 2 سال دارن .چون زودتر مشکل دار میشن 

نسبت به کارتهای اکبند چون چیپستشون بیشتر برق میکشه

درمورد اختلاف امتیازهای بنچمارکها اختلاف در شرایط متفاوت با تنظیمات یکسان 300 تا نه 500 تاست نه دیگه 2000 تا اختلاف

در مورد  دوم ضربه زدن .بنده عرض کردم وقتی زیر تست سنگین هست چند ضربه بزنن اصلا به بدنه کارت خیلی کم شدت

اگر لیحم سرد شده باشه هسته جی پی یو به احتمال زیاد با نویز خودشو نشان میده مگر اینکه کلا تحصیلات بنده و امثال من وتستهای مختلف

اشتباه باشه .بله درمورد هادی برق بودن دست و ایجاد اتصال کوتاه حق باشماست وبهتره با عایق این کار رو انجام بدن 

محض اطلاعتون تست ضربه رو هم در دانشگاه طی آموزش وتست چیپهای مختلف یاد گرفتم تست لحیم سردی اصطلاحا  :D  :D 

چون باید به روشی به چیپست شک وارد بشه در مواردی شک برقی با اعمال ولتاژ اضافی تا 0.1 الی 0.2 که کمی تخصص 

میخواد ولی شک ضربه تخصص خواصی نمیخواد .نمونش با وارد کرد جریان بالا برا اورکلاک ماداریم شک بیشتر از حد تحمل 

وارد میکنیم به چیپستمون خوب اگر تحمل کنه باز یه مبحث دیگه باز میشه اگرم نکنه ناپایادار میشه جریان بار اضافی با افزایش

آمپر هم هست که اونم خودش مثنوی میشه به هر حال می بخشید سرتونو درد اوردم بازم جاییشش ایراد داره بفرمایید تا تصحیح کنم    :D  :D 

در نهایت یه نکته اضافه کنم اصطلاح لحیم شرد رو خودم باهاش مشکل دارم چون واحد پردازش گرافیکی رو برد کارت اینفرریت 

میشن لحیمی در کار نیست   .گفتم بگم سو تفاهمی پیش نیاد این یه اصطلاح غلط هست که جاافتاده لحیم مال قدیما بود 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...