رفتن به مطلب

قبض برق کولر گازی؟؟؟!!!

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم

مدتی بود که داشتم در مورد مزایا و معایب خرید کولر گازی و آبی تحقیق میکردم. به خاطر گرمای عجیب شهرمون قم و همینطور وضعیت افتضاح ریزگردها و گرد و غبار توی شهر، داشتم کم کم به فکر خرید یه کولر گازی کوچیک برای اتاقم میفتادم.

ولی مشکلی که بود توی هر فرومی که گشتم و توی هر سایتی که رفتم دوستان گفته بودن کولر گازی برقش فلانه و بهمانه و 5 برابر مصرف میکنه یکی گفته بود 10 برابر مصرف میکنه یکی گفته بود نصف کولر آبی در حالت خاص و مناسب مصرف میکنه.

حالا خواستم اینجا این بحث رو مطرح کنم که هر کدوم از دوستان که توی خونشون کولر گازی استفاده میکنه با ذکر نام شهر و متراژ اتاق و محل نصب و مدل کولر گازی و مدت زمان روشن بودن کولر در روز بیاد و مبلغ قبض برقش رو اینجا بگه تا بقیه یه دیدگاه کلی در مورد مصرف کولر گای به دست بیارند.

پیشاپیش از همگی متشکرم

لینک به دیدگاه

عزیز چند برابر بیشتر مصرف می کنه یک طرف قضیه هستش . اینکه شما برای مازاد مصرف هزینه ای بیشتر باید پرداخت کنید نکته اصلی هستش .شاید کولر گازی 3 برابر بیشتر برق مصرف کنه اما هزینه برق شاید 6 برابر زیاد بشه . من توصیه می کنم اگه در منطقه ای با آب و هوای خشک هستید که قم هم منطقه خشک هست از کولر آبی استفاده کنید . مگر بیماری خاصی دارید که نیازه کولر گازی استفاده کنید . ضمنا کولر گازی هم بخرید نیاز هست باز هوا از بیرون وارد خونتون بشه به هر حال افراد ساکن در خونه نیاز به اکسیژن و هوای تازه دارن . مگر شما علاوه بر کولر گازی هوای بیرون رو هم از فیلتر رد کنید .

لینک به دیدگاه

داداش مصرفش بیشتر از کولر آبی هست ولی قدرتشم بیشتره... کولر آبی بیشتر برای مناطقی هست که زیاد گرم نمیشن مثل تهران.

وگرنه مثلا خوزستان که دمای تابستونش همه اش حول 50 هست، هر کی کولر آبی بخره، فقط پول دور ریخته، اصلا کشش نداره.

تازه توی خوزستان و مناطق گرم، 8 ماه(از فروردین تا آبان)، تخفیف روزهای گرم میخوره(برای 3 پله اول مصرفی) وگرنه قبض های برق سرسام آوره.

خونه ما 2 کولر 30 هزار داره و یه 24 هزار، که یکی از 30هزارها همیشه روشنه(توی فضایی بزرگ در حد 70 متر) و 24 هزار هم حدودا 15 ساعت در روز روشنه، قبضش حدود 90 تومن میاد.

یه کولر 18هزار پنجره ای، توی یه واحد به متراژ حدود 60 متر، که خوب عایق بندی شده، به خوبی جواب میده و قبض برقش شاید در حد 30 تومن بیاد.

لینک به دیدگاه

اگه وضع مالیتون خوبه میتونین کولر گازی اینورتر دار بخرید که 60 درصد مصرفش از کولر گازی معمولی بهتره.

من حدودا 1 ماهه قبل یدونه اینورتر 24000 سامسونگ خریدم واقعا عالی خنک میکنه.

البته من شمال هستم که اب و هوای مرطوب داره.

تو قم اگه وضع مالیتون اجازه میده کولر گازی بخرین وگرنه همون ابی بهتره(بخاطر کاهش هزینه)

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

یک اینورتر دار lg 24000 و سه تا 9000 اینورتر دار یکی الجی دو تا دوو کلا چهارتا کولر گازی متراژم 220 اگه اشتباه نکنم!

پول برقشم هنوز نیونده ولی پیش بینی میشه زیر 500-600 نمیشه

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست گلم

عزیز

کولر گازی بسیار بسیار هزینه های جانبی و کاهش میده...

به شرایط خاص

حالا چرا

اول اگر از برند های الکی و ارزان انتخاب کنی صد در صد مصرف شما کاهش پیدا نمیکنه بلکه میلیونی میاد واست

ترجیحا اینورتر +++LG A

شما سعی کن منزل یا فضای موردنظر را حساب کنی و بعد خرید کنی

البته اگر از کنتور های قدیمی استفاده میکنی به عبارتی کنتور دیجیتالی نداری نگران هزینه مازاد در زمان اوج مصرف برق نباش چون محاسبه نمیشه

خود بنده با کولر 28.000 و 2 تا پنل بزرگ و کنتور معمولی ماهیانه بیشتر از 300.000 نمیاد.

قدم بعدی عایق کاری منزل است که هوا خارج نشه

هیچ وقت هوا مستقیم بصورت و بدن شما برخورد نکنه تا سرما بیش از حد حد انتظار شما را بالا میره.

سیستم عایق پنجره ها بسیار مهمه

اول از همه کولر آبی کسل و خسته کننده است به خاطر رطوبت

ولی گازی هوای خشک و سرد و بی رطوبت

کاهش خستگی بسیار داره

اگر کولر گازی پنجره ای هم بذاری بد نیست ولی عوارض داره عوارض اون هم بلندی صداش و صدای شما رو بسیار بلند میکنه و اگر فردی هستی آرام سخن مثل عرب ها صدای صحبت شما بالا میره.

از همه مهم تر اینکه مصرف کیلووات کمپرسور محاسبه کن بعد ضرب ساعت مصرف ماهیانه ضرب در کیلوواتی 180 ت انجام بده قبض محاسبه کن

من سواد و اطلاعات من در همین حد بود

موفق باشی

لینک به دیدگاه

من هم از فرصت استفده میکنم و در خواست دارم یه کولر گازی کوچیک برای یه اتاق معرفی کنید ، ال جی یا سامی ( کم مصرف)

توی سایت ها هرچی میگردم مدل کوچیک پیدا نمیکنم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من هم از فرصت استفده میکنم و در خواست دارم یه کولر گازی کوچیک برای یه اتاق معرفی کنید ، ال جی یا سامی ( کم مصرف)

والا من مدل های زیادی دیدم و تجربه کردم

ولی هیچ کدام

اگر یک کوچیک خوب و خفن میخوای برو سراغ

ARIEL TURKEY اگر اصل شو بخوای کلی باید بگردی

نبود جنرال موتورز آمریکایی و پیدا کن

ویرایش شده توسط Aria.pc
لینک به دیدگاه

درود

برای بنده هر دوره حدودا 50 تا 60 . پول قبض میاد با کولر گازی 32000 سام .

اینورتر برای شهر قم بدرد نمیخوره . بدرد جایی میخوره که آب و هوای معتدل داشته باشه.

ضمن اینکه هر چی کولر بالاتر بخرید بهتره و هزینه قبض کمتری داره به دلیل اینکه محیط رو زودتر خنک میکنه و اتومات میکنه. ( ضمنا قم شهر گرمسیری به حساب میاد و تعرفه هاش ارزون تر محسوب میشه )

میحط ی که من دارم حدود 60 تا 80 متره و یه کولر 24000 کفایت میکنه ولی هزینه قبض بیشتر میشه به دلیل اینکه محیط رو دیرتر خنک میکنه .

لینک به دیدگاه

ولی هیچ کدام به پای

لینک به دیدگاه

با تشکر از همگی دوستان

والا متراژ منزل حدود 100 متر هست که البته عایق کاری هم نشده ولی در و پنجره کم داره. یه هال حدود 16 متری بعلاوه یک خواب و اتاق پذیرایی 50 متری و آشپزخانه اوپن. راستش بودجم کم هست ولی میتونم با جور کردن وام یه کارایی بکنم. ولی حقیقتش چند سالیه که سینوزیت مزمن دارم و باد کولر بدجور اذیتم میکنه. بعدشم گردوخاک رو وارد خونه میکنه که الان که دارم جواب میدم گلوم پر از خاکه. به نظرتون با این وضعیت منزل چکار باید کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گلم

عزیز

کولر گازی بسیار بسیار هزینه های جانبی و کاهش میده...

به شرایط خاص

حالا چرا

اول اگر از برند های الکی و ارزان انتخاب کنی صد در صد مصرف شما کاهش پیدا نمیکنه بلکه میلیونی میاد واست

ترجیحا اینورتر +++LG A

شما سعی کن منزل یا فضای موردنظر را حساب کنی و بعد خرید کنی

البته اگر از کنتور های قدیمی استفاده میکنی به عبارتی کنتور دیجیتالی نداری نگران هزینه مازاد در زمان اوج مصرف برق نباش چون محاسبه نمیشه

خود بنده با کولر 28.000 و 2 تا پنل بزرگ و کنتور معمولی ماهیانه بیشتر از 300.000 نمیاد.

قدم بعدی عایق کاری منزل است که هوا خارج نشه

هیچ وقت هوا مستقیم بصورت و بدن شما برخورد نکنه تا سرما بیش از حد حد انتظار شما را بالا میره.

سیستم عایق پنجره ها بسیار مهمه

اول از همه کولر آبی کسل و خسته کننده است به خاطر رطوبت

ولی گازی هوای خشک و سرد و بی رطوبت

کاهش خستگی بسیار داره

اگر کولر گازی پنجره ای هم بذاری بد نیست ولی عوارض داره عوارض اون هم بلندی صداش و صدای شما رو بسیار بلند میکنه و اگر فردی هستی آرام سخن مثل عرب ها صدای صحبت شما بالا میره.

از همه مهم تر اینکه مصرف کیلووات کمپرسور محاسبه کن بعد ضرب ساعت مصرف ماهیانه ضرب در کیلوواتی 180 ت انجام بده قبض محاسبه کن

من سواد و اطلاعات من در همین حد بود

موفق باشی

خخخخخخخخ

پس بگو چرا ما جنوبیها اینقدر بلند بلند صحبت میکنیم

لینک به دیدگاه

خخخخخخخخ

پس بگو چرا ما جنوبیها اینقدر بلند بلند صحبت میکنیم

شما با عرب های امارات درگیر و در ارتباط نبودی...

لینک به دیدگاه

تاپیک رو دیدم تعجب کردم. بعد گرفتم قضیه رو.

باور کنید من برای اتاقم 36.000 گزاشتم سر ظهر حس میکنم داره زور میزنه.

باید کمپرسو مخصوص منطقه خودتون انتخاب کنید. مرطوب هست خشک هست. 

در مورد قیمت فکر کنم هر استان فرق داشته باشه ولی رین مصرف انرژی C هست قبض هم 70.000 میاد. تقریبا 18 ساعت در روز هم روشن هست.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ولی هیچ کدام

یه لینک میدی

لینک به دیدگاه

با تشکر از همگی دوستان

والا متراژ منزل حدود 100 متر هست که البته عایق کاری هم نشده ولی در و پنجره کم داره. یه هال حدود 16 متری بعلاوه یک خواب و اتاق پذیرایی 50 متری و آشپزخانه اوپن. راستش بودجم کم هست ولی میتونم با جور کردن وام یه کارایی بکنم. ولی حقیقتش چند سالیه که سینوزیت مزمن دارم و باد کولر بدجور اذیتم میکنه. بعدشم گردوخاک رو وارد خونه میکنه که الان که دارم جواب میدم گلوم پر از خاکه. به نظرتون با این وضعیت منزل چکار باید کرد؟

تا جایی که ممکنه عایق بندی کنید، تا جایی که ممکنه حتی شده با پرده پارچه ای، قسمت های اضافه رو حذف کنید. فرضا میگم، ما یه بعضی روزا که دما نزدیکای 60 میرسه، مجبور میشیم پذیرایی رو بیخیال بشیم، پرده رو میکشیم و عملا حذف میشه.

با این درزگیرهای فومی، درزها رو ببندید، چه در چه پنچره، بعضی اوقات لازمه از چسب آکواریوم هم استفاده کرد.

برای جایی مثل خوزستان، کولرهایی خوب میتونن جواب بدن که مخصوص مناطق حاره ای هستن و کمپرسورشون فرق میکنه(فکر کنم پیستونی هستن)، ولی مصرفشون زیاده. بهترین برند تست شده هم اوجنرال بوده. نه این طرح لبخندهای الکی، جنس اصلیشون فرق داره.

پ.ن: میتونید یه عکس از قبض برقتون بفرستید؟ پلکان هزینه برق رو میخوام ببینم.

ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

ولی هیچ کدام

تا جایی که من میدونم جنرال موتور کولر تولید نمیکنه 

کولر اوجنرال احتمالا منظورتون بوده که کولربسیار با کیفیتی هست و البته گرون.

کولر جنرال هم هست که چینی هست 

درود

برای بنده هر دوره حدودا 50 تا 60 . پول قبض میاد با کولر گازی 32000 سام .

اینورتر برای شهر قم بدرد نمیخوره . بدرد جایی میخوره که آب و هوای معتدل داشته باشه.

ضمن اینکه هر چی کولر بالاتر بخرید بهتره و هزینه قبض کمتری داره به دلیل اینکه محیط رو زودتر خنک میکنه و اتومات میکنه. ( ضمنا قم شهر گرمسیری به حساب میاد و تعرفه هاش ارزون تر محسوب میشه )

میحط ی که من دارم حدود 60 تا 80 متره و یه کولر 24000 کفایت میکنه ولی هزینه قبض بیشتر میشه به دلیل اینکه محیط رو دیرتر خنک میکنه .

راستش من ۱ ماه پیش  که داشتم کولر می خریدم از یکی از فروشنده های شهرمون سوال کردم گفت کولر اینورتر دار برای جاهای خشکه و بدرد مناطق مرطوب نمی خوره

بعد زنگ زدم نمایندگی ال جی و سامسونگ سوال کردم اونا گفتن اینورتر هم برا جاهای خشک خوبه هم جاهای مرطوب.

بعدا فهمیدم اون فروشنده اصلا کولر اینورتر دار نداشت به خاطر همین داشت آمار غلط میداد.

الان کولر اینور تر سامسونگی که من خریدم روش نوشته مناسب برای جاهای استوایی و گرمسیری با حداکثر دمای ۵۰ درجه

یعنی برا جاهایی مثله قم هم جواب میده.

با تشکر از همگی دوستان

دوستان همه حرفا رو زدن منم فقط میتونم بگم کولر بانه ای نخرین چون به شدت جنس تقلبی و لیبل خورده تو بانه هست  بر عکس تلوزیون و ال سی دی های بانه که اکثرا اصلی هستن کولراش خیلی فیک توشون زیاده.

لینک به دیدگاه

مدتی بود که داشتم در مورد مزایا و معایب خرید کولر گازی و آبی تحقیق میکردم. به خاطر گرمای عجیب شهرمون قم و همینطور وضعیت افتضاح ریزگردها و گرد و غبار توی شهر، داشتم کم کم به فکر خرید یه کولر گازی کوچیک برای اتاقم میفتادم.

ولی مشکلی که بود توی هر فرومی که گشتم و توی هر سایتی که رفتم دوستان گفته بودن کولر گازی برقش فلانه و بهمانه و 5 برابر مصرف میکنه یکی گفته بود 10 برابر مصرف میکنه یکی گفته بود نصف کولر آبی در حالت خاص و مناسب مصرف میکنه.

حالا خواستم اینجا این بحث رو مطرح کنم که هر کدوم از دوستان که توی خونشون کولر گازی استفاده میکنه با ذکر نام شهر و متراژ اتاق و محل نصب و مدل کولر گازی و مدت زمان روشن بودن کولر در روز بیاد و مبلغ قبض برقش رو اینجا بگه تا بقیه یه دیدگاه کلی در مورد مصرف کولر گای به دست بیارند.

پیشاپیش از همگی متشکرم

درود

بنده در منزل کولر گازی ال جی سری اینورتر 24000 دارم که نمونه های کم مصرف ال جی هستند .

قبض برق همین دوره ما 33 هزار تومان بود و قبض برق همسایه که کولر آبی دارند حدود 27 هزار تومان .....

نکته ای در مورد مصرف انرژی در کولرهای گازی حائز اهمیت هست :

- ساختمان باید مهندسی ساز باشد .

یعنی درب ها و پنجره ها دو جداره باشند و فضای برای خروج سرما و گرما در منزل وجود نداشته باشد .

در کولرهای آبی در صورتیکه بعد از روشن شدن کولر فضایی برای خروج هوا وارد شده به داخل منزل نباشد رطوبت بالا رفته و به اصطلاح هوا شرجی شده یا دم می کند برای همین باید همیشه یک درب یا پنجره رو به بیرون باز باشد تا هوا همیشه در حال جا به جا شدن باشد در نتیجه به محض خاموش کردن کولر هوا گرم خواهد شد ، اما در کولرهای گازی باید درب ها و پنجره ها بسته باشد در نتیجه در صورت بسته بودن کامل درب و پنجره و مهندسی ساز بودن ساختمان بعد از رسیدن دمای محیط به دمایی که شما بوسیله ریموت کنترل تعیین کردید کمپرسور که در یونیت بیرونی هست خاموش شده و فقط فن داخلی ساختمان کار می کند در نتیجه خاموش شدن کمپرسور مصرف به شدن کاهش پیدا می کند ( حدود یک نهم مصرف در حالت کمپرسور روشن ) و این سیکل کاری بستگی به دمای هوا و عایق بندی منزل شما بین 5 الی 15 دقیقه ادامه خواهد داشت که خود باعث مصرف کم کولر خواهد بود . علاوه بر اینکه سرمای تولید شده از کولر گازی بسیار بهتر از کولر آبی بوده ، معمولا احتیاج به سرویس ندارد ، مثل کولرهای آبی باعث ایجاد حساسیت نمی کند و مثل کولرهای آبی احتیاج به مصرف آب ندارد .

در ضمن کولرهای آبی بستگی به سایز و قدرتشون به جریان راه اندازی حدود 4 آمپر و بعد از راه اندازی به جریان کاری حدود 2.5 آمپر احتیاج دارند ، البته با مصرف پمپ آب یک چیزی حدود 3 آمپر جریان مصرف خواهند کرد ، اما کولر گازی مصرفی حدود 9 آمپر داره اما دقت کنید این 9 آمپر وقتی مصرف میشه که سرما روی حداقل و سرعت موتور یونیت داخلی روی حداکثر باشه و بعد از رسیدن دما به مقدار مورد نظر و خاموش شدن کمپرسور شما یک آمپر بیشتر مصرف نخواهید داشت .........

به صورت سر انگشتی میشه گفت کولر آبی تقریبا یک سوم یک کولر گازی مصرف انرژی داره اما وقتی من به قبض برق خودم و همسایم نگاه می کنم میبینم که تفاوت زیادی بین قبوض نیست علاوه بر این بنده مصرف اضافی آب برای کولر ندارم و اگر هزینه ای که کولر آبی روی قبض آب میاره رو محاسبه کنید شاید هزینه ای که با قبض آب جمع میشه بیشتر از قبض برق من باشه .......

لینک به دیدگاه

دوست عزيز و همشهرى محترم اولا نميدونم اطلاع داريد كه شهرمون جزو شهرهاى گرمسير محسوب شد و سه ماه تابستون مبلغ قبض برقش مهربونتر طبق تعرفها بايد حساب بشه دوماً شما اگه اتاقتون كوچيه همون مدل 11000 يا 13000 هم براش كافيه سوماً شما كه 24 ساعته روشن نميزاريد و در آخر بگم كولر گازى هم استانداردهاى مصرفش با هم فرق داره شما هرچى بيشتر پول بدى بيشتر آش ميخورى اگه ميخواى واقعاً هزينه كنى بهترين انتخاب كولر گازى شركت مك كوى هست كه استاندارد A+ رو داره كه مصرفش نسبت به بقيه برندها واقعاً بهتره و كاركرد بهترى داره ما خودمون تو ادارمون از برندهاى مختلف داريم كه پيشنهاد ميكنم اصلا گول تبليغات سامسونگ رو نخورى چون با تجربه خودم و با تجربه اكثراً دوستان و اشنايانمون اصلا كاركرد خوبى نداره همين ماه رمضونيه اين سامسونگ ادارمون شروع كرد ازيت كردن با اينكه سرويس كار اورديم نتونست مشكل رو حل كنه و گفت كلا جون اين كولر گازى همينه پس اگه ميخرى از برند خوب و معتبر بخر تعريف بوش و توشيبا رو هم خيلى شنيدم

لینک به دیدگاه

دوست عزيز و همشهرى محترم اولا نميدونم اطلاع داريد كه شهرمون جزو شهرهاى گرمسير محسوب شد و سه ماه تابستون مبلغ قبض برقش مهربونتر طبق تعرفها بايد حساب بشه دوماً شما اگه اتاقتون كوچيه همون مدل 11000 يا 13000 هم براش كافيه سوماً شما كه 24 ساعته روشن نميزاريد و در آخر بگم كولر گازى هم استانداردهاى مصرفش با هم فرق داره شما هرچى بيشتر پول بدى بيشتر آش ميخورى اگه ميخواى واقعاً هزينه كنى بهترين انتخاب كولر گازى شركت مك كوى هست كه استاندارد A+ رو داره كه مصرفش نسبت به بقيه برندها واقعاً بهتره و كاركرد بهترى داره ما خودمون تو ادارمون از برندهاى مختلف داريم كه پيشنهاد ميكنم اصلا گول تبليغات سامسونگ رو نخورى چون با تجربه خودم و با تجربه اكثراً دوستان و اشنايانمون اصلا كاركرد خوبى نداره همين ماه رمضونيه اين سامسونگ ادارمون شروع كرد ازيت كردن با اينكه سرويس كار اورديم نتونست مشكل رو حل كنه و گفت كلا جون اين كولر گازى همينه پس اگه ميخرى از برند خوب و معتبر بخر تعريف بوش و توشيبا رو هم خيلى شنيدم

سامسونگ سری قدیمیاش خرابی زیاد داشته ولی جدید تراش بهتر شدن.

من خودم طرفدار ال جی هستم و همه لوازم خونم الجی هست ولی کولر سامسونگ خریدم(چون یه آشنا تو سام سرویس داشتم که زیر قیمت بازار برام کولر جور کرد)

از کولری که خریدم واقعا راضی هستم هم مصرفش کمه هم عالی خنک میکنه و هم پرتاب باد خوبی داره و هم بی صداست.خدمات پس از فروششم که سام سرویس هست که حداقل بهتر از خیلی از مارکای دیگست.

البته کولر من  سامسونگ 25000 مدل good 1 اینورتر  هست و تازه گرفتمش ولی همین آشنام که گفتم همین مارک و مدل رو داره و یک ساله داره استفاده میکنه و راضی هست.میگفت قبلا سامسونگ مشکل زیاد داشت ولی تو سری جدید کیفیتو برده بالا.

لینک به دیدگاه

تا جایی که ممکنه عایق بندی کنید، تا جایی که ممکنه حتی شده با پرده پارچه ای، قسمت های اضافه رو حذف کنید. فرضا میگم، ما یه بعضی روزا که دما نزدیکای 60 میرسه، مجبور میشیم پذیرایی رو بیخیال بشیم، پرده رو میکشیم و عملا حذف میشه.

با این درزگیرهای فومی، درزها رو ببندید، چه در چه پنچره، بعضی اوقات لازمه از چسب آکواریوم هم استفاده کرد.

برای جایی مثل خوزستان، کولرهایی خوب میتونن جواب بدن که مخصوص مناطق حاره ای هستن و کمپرسورشون فرق میکنه(فکر کنم پیستونی هستن)، ولی مصرفشون زیاده. بهترین برند تست شده هم اوجنرال بوده. نه این طرح لبخندهای الکی، جنس اصلیشون فرق داره.

پ.ن: میتونید یه عکس از قبض برقتون بفرستید؟ پلکان هزینه برق رو میخوام ببینم.

aqxf_1.jpg

بفرمایید این هم قبض برق و پلکان هزینه برق

لینک به دیدگاه

تا جایی که من میدونم جنرال موتور کولر تولید نمیکنه 

کولر اوجنرال احتمالا منظورتون بوده که کولربسیار با کیفیتی هست و البته گرون.

کولر جنرال هم هست که چینی هست 

راستش من ۱ ماه پیش  که داشتم کولر می خریدم از یکی از فروشنده های شهرمون سوال کردم گفت کولر اینورتر دار برای جاهای خشکه و بدرد مناطق مرطوب نمی خوره

بعد زنگ زدم نمایندگی ال جی و سامسونگ سوال کردم اونا گفتن اینورتر هم برا جاهای خشک خوبه هم جاهای مرطوب.

بعدا فهمیدم اون فروشنده اصلا کولر اینورتر دار نداشت به خاطر همین داشت آمار غلط میداد.

الان کولر اینور تر سامسونگی که من خریدم روش نوشته مناسب برای جاهای استوایی و گرمسیری با حداکثر دمای ۵۰ درجه

یعنی برا جاهایی مثله قم هم جواب میده.

دوستان همه حرفا رو زدن منم فقط میتونم بگم کولر بانه ای نخرین چون به شدت جنس تقلبی و لیبل خورده تو بانه هست  بر عکس تلوزیون و ال سی دی های بانه که اکثرا اصلی هستن کولراش خیلی فیک توشون زیاده.

مشکل همینه دیگه یجوری روش نوشتن که دوپهلوه. منظورشون اینه که جاش باید استوایی و + گرمسیری باشه یعنی رطوبتش بالا باشه یا اینکه منظورشون اینه که استوایی و یا گرمسیری باشه. اگر کسی بگه جای گرمسیری خشک هستم میگن خوب روش زده بودیم استوایی و گرمسیری! متاسفانه منبع مناسبی هم برای کسب اطلاع از نحوه عملکرد کولر گازی در جایی ندیدم. هر شرکتی هم میاد تبلیغات ویژگی های خاص کولرهای خودش رو انجام میده.

درود

بنده در منزل کولر گازی ال جی سری اینورتر 24000 دارم که نمونه های کم مصرف ال جی هستند .

قبض برق همین دوره ما 33 هزار تومان بود و قبض برق همسایه که کولر آبی دارند حدود 27 هزار تومان .....

نکته ای در مورد مصرف انرژی در کولرهای گازی حائز اهمیت هست :

- ساختمان باید مهندسی ساز باشد .

یعنی درب ها و پنجره ها دو جداره باشند و فضای برای خروج سرما و گرما در منزل وجود نداشته باشد .

در کولرهای آبی در صورتیکه بعد از روشن شدن کولر فضایی برای خروج هوا وارد شده به داخل منزل نباشد رطوبت بالا رفته و به اصطلاح هوا شرجی شده یا دم می کند برای همین باید همیشه یک درب یا پنجره رو به بیرون باز باشد تا هوا همیشه در حال جا به جا شدن باشد در نتیجه به محض خاموش کردن کولر هوا گرم خواهد شد ، اما در کولرهای گازی باید درب ها و پنجره ها بسته باشد در نتیجه در صورت بسته بودن کامل درب و پنجره و مهندسی ساز بودن ساختمان بعد از رسیدن دمای محیط به دمایی که شما بوسیله ریموت کنترل تعیین کردید کمپرسور که در یونیت بیرونی هست خاموش شده و فقط فن داخلی ساختمان کار می کند در نتیجه خاموش شدن کمپرسور مصرف به شدن کاهش پیدا می کند ( حدود یک نهم مصرف در حالت کمپرسور روشن ) و این سیکل کاری بستگی به دمای هوا و عایق بندی منزل شما بین 5 الی 15 دقیقه ادامه خواهد داشت که خود باعث مصرف کم کولر خواهد بود . علاوه بر اینکه سرمای تولید شده از کولر گازی بسیار بهتر از کولر آبی بوده ، معمولا احتیاج به سرویس ندارد ، مثل کولرهای آبی باعث ایجاد حساسیت نمی کند و مثل کولرهای آبی احتیاج به مصرف آب ندارد .

در ضمن کولرهای آبی بستگی به سایز و قدرتشون به جریان راه اندازی حدود 4 آمپر و بعد از راه اندازی به جریان کاری حدود 2.5 آمپر احتیاج دارند ، البته با مصرف پمپ آب یک چیزی حدود 3 آمپر جریان مصرف خواهند کرد ، اما کولر گازی مصرفی حدود 9 آمپر داره اما دقت کنید این 9 آمپر وقتی مصرف میشه که سرما روی حداقل و سرعت موتور یونیت داخلی روی حداکثر باشه و بعد از رسیدن دما به مقدار مورد نظر و خاموش شدن کمپرسور شما یک آمپر بیشتر مصرف نخواهید داشت .........

به صورت سر انگشتی میشه گفت کولر آبی تقریبا یک سوم یک کولر گازی مصرف انرژی داره اما وقتی من به قبض برق خودم و همسایم نگاه می کنم میبینم که تفاوت زیادی بین قبوض نیست علاوه بر این بنده مصرف اضافی آب برای کولر ندارم و اگر هزینه ای که کولر آبی روی قبض آب میاره رو محاسبه کنید شاید هزینه ای که با قبض آب جمع میشه بیشتر از قبض برق من باشه .......

خوب الان همین قبضی که من پست کردم توی دو ماه و 11 روز 33 هزار تومان شده. البته مال اواخر زمستان و اوایل بهار هست قبض. نمیدونم چطوری شده که برای شما 33 تومن شده اون هم با کولر گازی.

بله اطلاع داشتم از قبل ولی حساب و کتاب این قبض ها رو درست متوجه نمیشم.

بله اتاق خودم که روی پشت بام هست 3 متر در 4 متر هست و فکر میکنم همین 12000 ها جوابگوش باشه. ولی مهندسی ساز نیست و پنجره و در و دیوارش معمولی با آجر سفالی و گچ هست و بیرونش هم سیمان شده. احساس میکنم اینطوری مصرف برق خیلی بالا میره.

خواستم ببینم مثلا اگر یه کولر 12000 بگیرم با اینکه برای کل طبقه همکفمون یه کولر بزرگتر و بهتر بگیرم چقدر فرق قیمتش میشه؟؟؟!!!

یه سوال دیگه هم داشتم اینه که روی قبض برقمون نوشته 15 آمپر. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ کنتور برقمون هم ازین خیلی قدیمی ها هست. که فیوزش هم معلوم نیست اصلا.

جدول تعرفه ها:

http://www.akhbarbank.com/vdcdzk0s.yt0xo6a22y.html

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

از بابت اینورتر خیالتون راحت من دو سه تا آشنا دارم تو تهران راحت و بی مشکل دارن باهاش کار میکنن.قمم هواش تقریبا مثله تهرانه.میتونین از نمایندگی ها هم سوال کنین در موردش بهتون جواب میدن.

اینورتر یجور تکنولوژی جدید هست که مصرف برق کولر ها رو کمتر میکنه کاری به آب و هوا نداره دقیق یادم نیست رو جعبه کولرم چی نوشته بود ولی اینو یادمه که نوشته بود تا دمای ۵۰ درجه مناسب هست.یکی از ویژه گی های اکثر کولرای  اینور تر هم گازشونه که با گاز کولر های معمولی فرق داره و به لایه ی اوزون آسیب نمیرسونه و برای محیط زیست هم مناسب تره.

لینک به دیدگاه

پیشاپیش از همگی متشکرم

سلام همشهری

بنده تازه یه کولر پلیمری ساخت کیان مبتکر پارس که تو شهرک شکوهیه قم هستش خریدم و خیلی هم ازش راضی هستم . مصرف برق خیلی کمی داره و هزینه برق اون در تولید سرمای برابر با کولر گازی 1 به 12 میباشد. کولر رو تو گیم نت نصب کردم 

مساحت گیم نت 70 متر 27 تا سیستم هم دارم

کولر پلیمری 12000 کیان مبتکر

به نظر من اینو بخری پشیمون نمیشی

قبلا کولر گازی داشتم فروختم اینو خریدم مبلغ قبض برق از 750تا یک میلیون رسیده به 200 تا 300

لینک به دیدگاه

در مورد اینورتر یه بنده خدایی میگفت چند تا مشکل دارن:
1. هزینه نگهداریشون (شارژ گاز و ...) بالاتر

2. حساسیت بیشر به افت ولتاژ

3. اگه برای بورداشون مشکل پیش بیاد، قابل تعمیر نیست و باید تعویض بشه...

استارتر شما میتونی با سام سرویس و گلدیران تماس بگیری ازشون مشاوره بگیری...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...