رفتن به مطلب

قبض برق کولر گازی؟؟؟!!!

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تا جایی که من میدونم جنرال موتور کولر تولید نمیکنه 

کولر اوجنرال احتمالا منظورتون بوده که کولربسیار با کیفیتی هست و البته گرون.

کولر جنرال هم هست که چینی هست 

راستش من ۱ ماه پیش  که داشتم کولر می خریدم از یکی از فروشنده های شهرمون سوال کردم گفت کولر اینورتر دار برای جاهای خشکه و بدرد مناطق مرطوب نمی خوره

بعد زنگ زدم نمایندگی ال جی و سامسونگ سوال کردم اونا گفتن اینورتر هم برا جاهای خشک خوبه هم جاهای مرطوب.

بعدا فهمیدم اون فروشنده اصلا کولر اینورتر دار نداشت به خاطر همین داشت آمار غلط میداد.

الان کولر اینور تر سامسونگی که من خریدم روش نوشته مناسب برای جاهای استوایی و گرمسیری با حداکثر دمای ۵۰ درجه

یعنی برا جاهایی مثله قم هم جواب میده.

دوستان همه حرفا رو زدن منم فقط میتونم بگم کولر بانه ای نخرین چون به شدت جنس تقلبی و لیبل خورده تو بانه هست  بر عکس تلوزیون و ال سی دی های بانه که اکثرا اصلی هستن کولراش خیلی فیک توشون زیاده.

ببخشید دوست گرامی نسبت به حیطه کاری م مدد شرکت جنرال موتورز شیر مرغ هم تولیدکننده میکنه همهمه

نه ما بلندی به اسم جنرال نداریم

او ای Oi لوگو فکچر جنرال

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینورتر برای قم جواب نمیده و مدلهای روتاری تروپیکال باید خرید کنید. مصرف برقش هم اونقدری که میگن متفاوت از اینورتر نیست. مثلا یه 32K روتاری 14 آمپر در حداکثر توان خودش می کشه و اینورتر 11.5 آمپر در بهترین حالت. شاید 500-600 وات برای مدل 32 هزار خیلی معنا دار نباشه.

یکی از دوستامون هم می گفت اینورتر با ولتاژ برق پایین آسیب می بینه(البته خرابی هم زیاد دیدم) و ماکزیمم دمای کارکردش 37 درجه هست ولی قم که میدونی تو آفتابش نیمرو میشه زد رو آسفالت(دماسنج گذاشتم تو گرمترین روزای سال تو آفتاب 58 درجه بوده)

تعرفه استان قم در سه ماه تابستان تا 1000 کیلو وات همون پایه یعنی 409 ریال هست. اگر عایق بندی کنید و درست استفاده کنید مصرفتون بیشتر از 1000 کیلو وات نمیشه و قبضتون هم برای هر ماه به 50 تومان نمی رسه.

ضمن اینکه در گرمای قم کولر آبی فقط از بین بردن آب و انرژی هست.  به غیر از هزینه ی آبی که به واسطه کولر آبی روی قبضتون میاد به مشکل کم آبی و بحران آب هم دامن میزنه.(فکر کنید تو یه شهر مثل قم حدود 300 هزار تا کولر آبی باید باشه و بر فرض مصرف حداقل 50 لیتر آب حدود 15میلیون لیتر برای کولر آب مصرف میشه) طبق بررسی که در سال 85 در استان قم انجام شد میانگین آب مصرفی کولر در فصول گرم حدود 7/57 لیتر در ساعت ( 182 لیتر در شبانه روز) می باشد!!!

ریزگرد ها هم که این دو روز کولاک کرد و کولر آبی با کمترین فیلتر اونها رو وارد محیط زندگی می کنه.

تا جایی که من پرسیدم میتسوبیشی، گری، اوجرنال، توشیبا از بهترین ها هستند...

درود

بنده در منزل کولر گازی ال جی سری اینورتر 24000 دارم که نمونه های کم مصرف ال جی هستند .

قبض برق همین دوره ما 33 هزار تومان بود و قبض برق همسایه که کولر آبی دارند حدود 27 هزار تومان .....

نکته ای در مورد مصرف انرژی در کولرهای گازی حائز اهمیت هست :

- ساختمان باید مهندسی ساز باشد .

یعنی درب ها و پنجره ها دو جداره باشند و فضای برای خروج سرما و گرما در منزل وجود نداشته باشد .

در کولرهای آبی در صورتیکه بعد از روشن شدن کولر فضایی برای خروج هوا وارد شده به داخل منزل نباشد رطوبت بالا رفته و به اصطلاح هوا شرجی شده یا دم می کند برای همین باید همیشه یک درب یا پنجره رو به بیرون باز باشد تا هوا همیشه در حال جا به جا شدن باشد در نتیجه به محض خاموش کردن کولر هوا گرم خواهد شد ، اما در کولرهای گازی باید درب ها و پنجره ها بسته باشد در نتیجه در صورت بسته بودن کامل درب و پنجره و مهندسی ساز بودن ساختمان بعد از رسیدن دمای محیط به دمایی که شما بوسیله ریموت کنترل تعیین کردید کمپرسور که در یونیت بیرونی هست خاموش شده و فقط فن داخلی ساختمان کار می کند در نتیجه خاموش شدن کمپرسور مصرف به شدن کاهش پیدا می کند ( حدود یک نهم مصرف در حالت کمپرسور روشن ) و این سیکل کاری بستگی به دمای هوا و عایق بندی منزل شما بین 5 الی 15 دقیقه ادامه خواهد داشت که خود باعث مصرف کم کولر خواهد بود . علاوه بر اینکه سرمای تولید شده از کولر گازی بسیار بهتر از کولر آبی بوده ، معمولا احتیاج به سرویس ندارد ، مثل کولرهای آبی باعث ایجاد حساسیت نمی کند و مثل کولرهای آبی احتیاج به مصرف آب ندارد .

در ضمن کولرهای آبی بستگی به سایز و قدرتشون به جریان راه اندازی حدود 4 آمپر و بعد از راه اندازی به جریان کاری حدود 2.5 آمپر احتیاج دارند ، البته با مصرف پمپ آب یک چیزی حدود 3 آمپر جریان مصرف خواهند کرد ، اما کولر گازی مصرفی حدود 9 آمپر داره اما دقت کنید این 9 آمپر وقتی مصرف میشه که سرما روی حداقل و سرعت موتور یونیت داخلی روی حداکثر باشه و بعد از رسیدن دما به مقدار مورد نظر و خاموش شدن کمپرسور شما یک آمپر بیشتر مصرف نخواهید داشت .........

به صورت سر انگشتی میشه گفت کولر آبی تقریبا یک سوم یک کولر گازی مصرف انرژی داره اما وقتی من به قبض برق خودم و همسایم نگاه می کنم میبینم که تفاوت زیادی بین قبوض نیست علاوه بر این بنده مصرف اضافی آب برای کولر ندارم و اگر هزینه ای که کولر آبی روی قبض آب میاره رو محاسبه کنید شاید هزینه ای که با قبض آب جمع میشه بیشتر از قبض برق من باشه .......

بسیار عالی و جامع و درست اشاره کردید  @};-

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

aqxf_1.jpg

بفرمایید این هم قبض برق و پلکان هزینه برق

توی دزفول ( از فروردین تا آذر) پلکان اینه : 0 تا 1000 = 13  تا 2000 برابر 15 و تا 3000 برابر 16 تومان هست  3000 برابر 68 تومن میشه و 3500 برابر 122 تومن. قبض دوره قبل ما اومده 90 تومن ( یه کولر 32000 و یک کولر 12000 .

ویرایش شده توسط ali blue
لینک به دیدگاه

اینورتر برای قم جواب نمیده و مدلهای روتاری تروپیکال باید خرید کنید. مصرف برقش هم اونقدری که میگن متفاوت از اینورتر نیست. مثلا یه 32K روتاری 14 آمپر در حداکثر توان خودش می کشه و اینورتر 11.5 آمپر در بهترین حالت. شاید 500-600 وات برای مدل 32 هزار خیلی معنا دار نباشه.

یکی از دوستامون هم می گفت اینورتر با ولتاژ برق پایین آسیب می بینه(البته خرابی هم زیاد دیدم) و ماکزیمم دمای کارکردش 37 درجه هست ولی قم که میدونی تو آفتابش نیمرو میشه زد رو آسفالت(دماسنج گذاشتم تو گرمترین روزای سال تو آفتاب 58 درجه بوده)

تعرفه استان قم در سه ماه تابستان تا 1000 کیلو وات همون پایه یعنی 409 ریال هست. اگر عایق بندی کنید و درست استفاده کنید مصرفتون بیشتر از 1000 کیلو وات نمیشه و قبضتون هم برای هر ماه به 50 تومان نمی رسه.

ضمن اینکه در گرمای قم کولر آبی فقط از بین بردن آب و انرژی هست.  به غیر از هزینه ی آبی که به واسطه کولر آبی روی قبضتون میاد به مشکل کم آبی و بحران آب هم دامن میزنه.(فکر کنید تو یه شهر مثل قم حدود 300 هزار تا کولر آبی باید باشه و بر فرض مصرف حداقل 50 لیتر آب حدود 15میلیون لیتر برای کولر آب مصرف میشه) طبق بررسی که در سال 85 در استان قم انجام شد میانگین آب مصرفی کولر در فصول گرم حدود 7/57 لیتر در ساعت ( 182 لیتر در شبانه روز) می باشد!!!

ریزگرد ها هم که این دو روز کولاک کرد و کولر آبی با کمترین فیلتر اونها رو وارد محیط زندگی می کنه.

تا جایی که من پرسیدم میتسوبیشی، گری، اوجرنال، توشیبا از بهترین ها هستند...

بسیار عالی و جامع و درست اشاره کردید  @};-

با سلام خدمت شما 

منتظر حضورتون بودم توی تاپیک با تشکر از پاسخ شما

- اگر در يك منطقه‌ي گرمسيري زندگي مي‌كنيد و به توان خنك كنندگي بالا (بيش از 24000btu) نياز داريد، كمپرسورهاي اسكرول بهترين انتخاب هستند. 

- اگر در يك منطقه‌ي گرمسيري زندگي مي‌كنيد و به توان خنك كنندگي بالا (بيش از 24000btu) نياز نداريد، كمپرسورهاي پيستوني بهترين انتخاب هستند. چنانچه كولر را در محلي نصب مي‌كنيد كه تابش مستقيم آفتاب ندارد و هوا بخوبي در آن جريان دارد، كمپرسورهاي روتاري (از نوع تروپيكال) گزينه‌ي مناسبي هستند. 

- اگر در يك منطقه‌ي معتدل مرطوب زندگي مي‌كنيد، كمپرسورهاي روتاري گزينه‌ي مناسبند.

اولا این که در مورد انواع کولر گازی هرچی بیشتر خوندم کمتر متوجه شدم. هر سایتی برای خودش یه چیزی نوشته. اینورتر چرا قم جواب نمیده؟ 

حالا در مورد همین بحث آمپر که گفتید. الان کنتور برق ما 15 آمپره. از این لحاظ برای خود کولر و سایر قطعات برقی خونه مشکلی پیش نمیاد؟

این که گفتید مصرف برق بیشتر از 1000 نمیشه با احتساب یک عدد کولر 36000 هست؟

شما اطلاع دارید این موارد رو از کجا میشه خرید کرد و مشاوره گرفت؟ چون شرکت های ال جی و سامسونگ فکر نمیکنم در مورد کولرهای شرکت های دیگه مشاوره بدن.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت شما 

منتظر حضورتون بودم توی تاپیک با تشکر از پاسخ شما

- اگر در يك منطقه‌ي گرمسيري زندگي مي‌كنيد و به توان خنك كنندگي بالا (بيش از 24000btu) نياز داريد، كمپرسورهاي اسكرول بهترين انتخاب هستند. 

- اگر در يك منطقه‌ي گرمسيري زندگي مي‌كنيد و به توان خنك كنندگي بالا (بيش از 24000btu) نياز نداريد، كمپرسورهاي پيستوني بهترين انتخاب هستند. چنانچه كولر را در محلي نصب مي‌كنيد كه تابش مستقيم آفتاب ندارد و هوا بخوبي در آن جريان دارد، كمپرسورهاي روتاري (از نوع تروپيكال) گزينه‌ي مناسبي هستند. 

- اگر در يك منطقه‌ي معتدل مرطوب زندگي مي‌كنيد، كمپرسورهاي روتاري گزينه‌ي مناسبند.

اولا این که در مورد انواع کولر گازی هرچی بیشتر خوندم کمتر متوجه شدم. هر سایتی برای خودش یه چیزی نوشته. اینورتر چرا قم جواب نمیده؟ 

دمای بالا تر از 40 درجه و نوسان برق

حالا در مورد همین بحث آمپر که گفتید. الان کنتور برق ما 15 آمپره. از این لحاظ برای خود کولر و سایر قطعات برقی خونه مشکلی پیش نمیاد؟

در زمان استارت کمپرسور آمپر فکر کنم بالاتر هست. معمولا نصاب ها میان از جلوی کنتور یه کابل جدا برای کمپرسور میکشن که به سایر وسایل فشار نیاد. با کنتور 15 آمپر و اسپلیت 36000 احتمال اینکه کمپرسور استارت نشه و یا سایر وسایل خاموش بشه زیاده. البته میان آمپر کنتور رو هم تغییر میدن و کلید آمپر بالاتر میبندن اگر درخواست بدید. 

این که گفتید مصرف برق بیشتر از 1000 نمیشه با احتساب یک عدد کولر 36000 هست؟

نه ما خودمون 24000 دوو الکتریک داریم و میانگین روزی 10 ساعت روشن هست.

شما اطلاع دارید این موارد رو از کجا میشه خرید کرد و مشاوره گرفت؟ چون شرکت های ال جی و سامسونگ فکر نمیکنم در مورد کولرهای شرکت های دیگه مشاوره بدن.

بهترین جا 30 متری کیوانفر هست و همه برند ها هستن از اصلی تا بانه ای. با مغازه دار ها صحبت کنید اکثرا توضیح میدن براتون چی به چی هست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...