رفتن به مطلب

سوال درباره ی تغییر رشته در دانشگاه ازاد ؟؟؟

فرـشاد
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض ادب دوستان 

بنظرتون میشه در دانشگاه ازاد تو ترم هشت تغییر رشته داد ( در همون دانشگاهی که الان درس میخونم ) ؟؟؟ 

از طرفی بحث سنوات مطرحه از طرفی هم از بچه های دانشگاهمون شنیدم که تا وقتی که پول داشته باشی دانشجویی و فلان و ... 

بعلاوه یکی از دوستانم میگفت که کسایی رو تو دانشگاهمون میشناسه که از سال 89 دانشجو هستند و ... 

اگر بشه زندگیم دو سال جلو میفته اگر هم نشه میرم سربازی و دوباره میام درس میخونم ! 

:) 

رشته تحصیلی فعلیم سخت افزار هست که به دلیل مسایلی دیگه نتونستم به سرانجامش برسونم و ازش زده شدم اگرچه نفر اول بین بچه هامون هم طبق اخرین اماری که خودم ازش گرفتم حدودای ترم دهم درسش تموم میشه  :( 

لینک به دیدگاه

شما تغییر رشته هم بدی باز توی سنواتت حساب می شه

بعد از 12 ترم باید بری سربازی

شما تا وقتی پول بدی، دانشگاه آزاد پذیرای تو اه اما بعد از 12 باید بری تکلیف نظام وظیفه رو روشن کنی بعدش بیای ادامه بدی

هر چه قدر هم پول بدی بعد از 12 ترم دیگه کاری از دست دانشگاه بر نمیاد

در ضمن شعبه های مطرح دانشگاه آزاد معمولا اجازه تغییر رشته نمی دن که هیچ، توی ترم 8 هم فکر نکنم هیچ دانشگاهی اجازه تغییر رشته بهت بده

لینک به دیدگاه

شما تغییر رشته هم بدی باز توی سنواتت حساب می شه

بعد از 12 ترم باید بری سربازی

شما تا وقتی پول بدی، دانشگاه آزاد پذیرای تو اه اما بعد از 12 باید بری تکلیف نظام وظیفه رو روشن کنی بعدش بیای ادامه بدی

هر چه قدر هم پول بدی بعد از 12 ترم دیگه کاری از دست دانشگاه بر نمیاد

در ضمن شعبه های مطرح دانشگاه آزاد معمولا اجازه تغییر رشته نمی دن که هیچ، توی ترم 8 هم فکر نکنم هیچ دانشگاهی اجازه تغییر رشته بهت بده

نمیدونم والا مدیر گروهمون میگفت تا ترم 12 میخونی بعد درخواست میدی نظام اموزشیت رو پاره وقت میکنن بعد 2 ترم دیگه سنوات میگیری و ازین حرف ها !  @};-

لینک به دیدگاه

نمیدونم والا مدیر گروهمون میگفت تا ترم 12 میخونی بعد درخواست میدی نظام اموزشیت رو پاره وقت میکنن بعد 2 ترم دیگه سنوات میگیری و ازین حرف ها !  @};-

باید دانشگاه شما پاره وقت داشته باشه یا به یک دانشگاهی منتقل بشی که پاره وقت داشته باشه، مثلا الان دانشگاه آزاد های شعب اصلی داخل تهران هیچ کدوم پاره وقت ندارن

پاره وقت ها تا 14 ترم اجازه درس خوندن دارن

اما خوب شما باید تعداد قابل قبولی واحد پاس کرده باشی و دانشگاه هم با تغییر رشته موافقت کنه، در غیر این صورت سخت افزار رو باید 14 ترمه تموم کنی

ویرایش شده توسط ArashSDT
لینک به دیدگاه

تجربه ش رو داشته ام ولی بهترین راه کسب اطلاع از آموزش دانشکده و دانشگاه هست

لینک به دیدگاه

با همین شرایط از دانشگاه دولتی به آزاد راهی هست؟

من 75 واحد پاس کردم مهندسی برق الان ترم 12 هستم اکثر ترم ها رو حذف کردم یا نرفتم. دانشگاه در محل زندگی من نیست. خوابگاه هم نمیتونم برم.کارت پایان خدمت هم دارم.

راهی هست بشه واحد ها رو تطبیق داد یا چیزی که بیام آزاد محل زندگی خودم یا باید برم دوباره کنکور بدم؟ شنیدم مدک معادل میتونم بگیرم.

لینک به دیدگاه

مدرک معادل رو میدونم میتونی بگیری ولی از دولتی به آزاد رو نمیدونم. فکر نکنم مدرکه معادل زیاد به درد بخوره البته الطلاعات دقیقی ندارم باید بازم بپرسید.

لینک به دیدگاه

تجربه ش رو داشته ام ولی بهترین راه کسب اطلاع از آموزش دانشکده و دانشگاه هست

خواهش میکنم بیشتر توضیح بدید - تو چه ترمی تجربه اش رو داشتید ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام.

در دانشگاه آزاد شما می تونید فقط یک بار انصراف و تغییر رشته بدید و میزان معافیت تحصیلی شما نیز به مدت 5 سال تغییر/ تمدید خواهد شد.

ابتدا میرید دانشگاه جدید پیش ثبت نام رو انجام می دید. بعد به دانشگاه فعلی بر میگردین و انصراف از تحصیل جهت تغییر رشته/محل دانشگاه میدید بعد یک نامه برای پلیس +10 در اختیارتون میزارند که میبیرید پلیس +10 اونجا هم به شما یک نامه دیگه میدن که تا مدت 1 سال فرصت دارید دانشگاه جدید ثبت نام کنید تا معافیت تحصلیتون تمدید بشه وگرنه مشمولید.بعد با قبض پیش ثبت نام و نامه پلیس +10 (دانشگاه فعلی) تشریف می برین دانشگاه جدید و ثبت نام می کنید ، سپس نامه اصلی رو بهتون میده و میبرید پلیس +10 منطقه دانشگاه جدید اونجا معفیت شما به حداکثر 5 سال (10 ترم) تمدید میشه.

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم بیشتر توضیح بدید - تو چه ترمی تجربه اش رو داشتید ؟ 

فوق لیسانس

رشته و دانشکده رو تغییر دادم باز معافی جدید صادر شد برای رشته ی جدید

لینک به دیدگاه

فوق لیسانس

رشته و دانشکده رو تغییر دادم باز معافی جدید صادر شد برای رشته ی جدید

پخ دادم خدمتتون البته ببخشید  @};-  :x  @};-

سلام.

در دانشگاه آزاد شما می تونید فقط یک بار انصراف و تغییر رشته بدید و میزان معافیت تحصیلی شما نیز به مدت 5 سال تغییر/ تمدید خواهد شد.

ابتدا میرید دانشگاه جدید پیش ثبت نام رو انجام می دید. بعد به دانشگاه فعلی بر میگردین و انصراف از تحصیل جهت تغییر رشته/محل دانشگاه میدید بعد یک نامه برای پلیس +10 در اختیارتون میزارند که میبیرید پلیس +10 اونجا هم به شما یک نامه دیگه میدن که تا مدت 1 سال فرصت دارید دانشگاه جدید ثبت نام کنید تا معافیت تحصلیتون تمدید بشه وگرنه مشمولید.بعد با قبض پیش ثبت نام و نامه پلیس +10 (دانشگاه فعلی) تشریف می برین دانشگاه جدید و ثبت نام می کنید ، سپس نامه اصلی رو بهتون میده و میبرید پلیس +10 منطقه دانشگاه جدید اونجا معفیت شما به حداکثر 5 سال (10 ترم) تمدید میشه.

پخ دادم خدمتتون البته ببخشید  @};-  :x  @};-

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ببخشید دیدم درباره ی دانشگاه هست دیگه تاپیک نزدم.

اگه تا ترم 5 
50واحد پاس نکنم چی میشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز من خودم تغيير رشته دادم ترم ٩ ، شما تو دوران صنوات ميتوني يكبار انصراف بدي تا يكسال يا كنكور يدي يا به صورت بدون كنكور بري دانشگاه سنوات هم از اول صفر ميشه ولي فقط با انصراف اگر مدرك معادل بگيري بايد بري سربازي . شما اول ثبت نام ميكني با معدل ديپلمت مثه كنكور اگه قبول شدي ميري انصراف ميدي واحداتم ميتوني طتبيق بدي

فقط حواست باشه كه قبل انصراف يك برگه احراض هويت از دانشگاه جديد ميگيري به صورت رسمي كه من اينجا قبول شدم كه ازت پول انصرافي ١.٥ برابر شهريه ثابت و نگيرن

لینک به دیدگاه

دوست عزيز من خودم تغيير رشته دادم ترم ٩ ، شما تو دوران صنوات ميتوني يكبار انصراف بدي تا يكسال يا كنكور يدي يا به صورت بدون كنكور بري دانشگاه سنوات هم از اول صفر ميشه ولي فقط با انصراف اگر مدرك معادل بگيري بايد بري سربازي . شما اول ثبت نام ميكني با معدل ديپلمت مثه كنكور اگه قبول شدي ميري انصراف ميدي واحداتم ميتوني طتبيق بدي

فقط حواست باشه كه قبل انصراف يك برگه احراض هويت از دانشگاه جديد ميگيري به صورت رسمي كه من اينجا قبول شدم كه ازت پول انصرافي ١.٥ برابر شهريه ثابت و نگيرن

سلام.

یعنی به فرض من 4 سال دانشگاه رفتم برم دانشگاه جدید دوباره 5 سال دیگه میتونم درس بخونم؟خدمت گیر نمیدن؟

لینک به دیدگاه

سلام.

یعنی به فرض من 4 سال دانشگاه رفتم برم دانشگاه جدید دوباره 5 سال دیگه میتونم درس بخونم؟خدمت گیر نمیدن؟

اتفاقا من خودم خیلی دنبال این قضیه رفتم - اگر قبلا تو هیچ دانشگاهی اعم از دولتی وغیر دولتی انصراف نداده باشید میتونید زمانی که سایت سازمان سنجش برای ثبتنام تکمیل ظرفیت بدون کنکور باز شد شرکت کنید و اگر در رشته مورد نظر قبول شدید سنوات شما 5 سال از نو تمدید میشه ! باز هم میگم اگر قبلا انصراف داده باشید یا بقول دوستمون مدرک معادل گرفته باشید با انصراف دقیقا خودتون رو سرباز کردید ! 

لینک به دیدگاه

سلام.

عزیز فرقی نداره شما چه 1 سال چه 5 سال توی کل دوره سنواتت میتونی یکبار انصراف بدی دوباره شروع کنی عینه مدرسه

وللللللللللللییییییییییی...............................

اگه شما مدرک بگیری معادل یا مثلا کاردانی نمیتونی دیگه چون دوره معافیت تحصیلی و به یه نتیجه ای رسوندی و باید بری سربازی انصراف هم فقط یک بار!!!! پس دقت کنید توی انتخابتون

لینک به دیدگاه

عزیز فرقی نداره شما چه 1 سال چه 5 سال توی کل دوره سنواتت میتونی یکبار انصراف بدی دوباره شروع کنی عینه مدرسه

وللللللللللللییییییییییی...............................

اگه شما مدرک بگیری معادل یا مثلا کاردانی نمیتونی دیگه چون دوره معافیت تحصیلی و به یه نتیجه ای رسوندی و باید بری سربازی انصراف هم فقط یک بار!!!! پس دقت کنید توی انتخابتون

سلام.

من گیج شدم. یعنی باورم نمیشه.

من الان 4 سال دانشگاه درس خوندم. اصولا سال دیگه معافیتم تموم میشه. اگه امسال دانشگاه دیگه ای رشته ی دیگه ای ثبت نام کنم دوباره 5 سال میتونم اون رشته رو بخونم و تموم کنم؟

من دانشگاه آزاد نرم افزار میخونم... یه جورایی میخوام برم رشته موسیقی... نمیدونم میشه نمیشه. تا حالا فکر میکردم دیگه تمومه تا سال دیگه سربازم. اگه بتونم یه بار دیگه بخونم سرباز نشم عالیه.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...