رفتن به مطلب

لطفا زودی کمک کنین! بوت ویندوز

Mohsenbike
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

روی ssd ویندوز ریختم بعد دیگه نیازی به اون ویندوزی که روی هارد بود نداشتم،

یه سیدی ویندوز گذاشتم از اون طریق اون درایوی که توش ویندوز قبلیو داشت فرمت کردم حالا بوت نمیشه ویندوزی که روی ssd بود.

خواهشا کمک کنین

لینک به دیدگاه

روی ssd ویندوز ریختم بعد دیگه نیازی به اون ویندوزی که روی هارد بود نداشتم،

یه سیدی ویندوز گذاشتم از اون طریق اون درایوی که توش ویندوز قبلیو داشت فرمت کردم حالا بوت نمیشه ویندوزی که روی ssd بود.

خواهشا کمک کنین

رویssd هستش
لینک به دیدگاه

الان رو اس اس دی ویندوز نصبه؟ اون هارد رو جدا کن ببین ویندوز تو اس اس دی بالا میاد

فک کنم باید بری تو بایوس سیستم (با دکمه دیلیت یا اف 1 یا..) باید ادرس بدی به سیستم که ویدوز رو اس اس دی رو بالا بیاره

لینک به دیدگاه

الان رو اس اس دی ویندوز نصبه؟ اون هارد رو جدا کن ببین ویندوز تو اس اس دی بالا میاد

فک کنم باید بری تو بایوس سیستم (با دکمه دیلیت یا اف 1 یا..) باید ادرس بدی به سیستم که ویدوز رو اس اس دی رو بالا بیاره

هاردو جدا کردم ولی روشن میشه و میاد تو ی بایوس!

ae0842577a17c6ea31b9b58cf5f56751.jpg

این کارم کردم نشد.

یعنی دوباره ویندوز نصب کنم؟؟!

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

وقتی داشتی وین میریختی هارد نصب بود درسته؟ احتمالا فایل سیستمی بوت رو هارد ایجاد شده چیزی که برای خودمم اتفاق افتاد، البته میشد با یه دستور ساده تو cmd فایل بوتو انتقال داد به اس اس دی ولی خوب شما فرمت کردی فکر نمیکنم راهی باشه البته احتمالا میشه همینو اپدیت کنی تا برنامه هات بمونه موقع نصب ...

لینک به دیدگاه

وقتی داشتی وین میریختی هارد نصب بود درسته؟ احتمالا فایل سیستمی بوت رو هارد ایجاد شده چیزی که برای خودمم اتفاق افتاد، البته میشد با یه دستور ساده تو cmd فایل بوتو انتقال داد به اس اس دی ولی خوب شما فرمت کردی فکر نمیکنم راهی باشه البته احتمالا میشه همینو اپدیت کنی تا برنامه هات بمونه موقع نصب ...

چجوری اپدیت کنم؟

بدبخت شدم[emoji16]

زدم روی همون ssd یه ویندوز دیگه نصب بشه بدون اینکه قبلیرو پاک کنم، نمیدونم نتیجش چی میشه

راه حلی به نظر کسی میرسه؟

الان دوتا ویندوز روی یک هارد چی میشه؟

خب ویندوز جدیده روی همون ssd نصب شد الان چیکار کنم که بتونم با اون ویندوز قبلیه کار کنم؟

لینک به دیدگاه

منظور دوستمون اپگریده. ویندوزو بذار بعد اونجا که انتخاب میکنی کاستوم یا اپگرید ،اپگرید رو بزن تا نرم افزارا بمونه.  فک کنم البته ! تا حالا امتحان نکردم.

لینک به دیدگاه

Master Boot Record به همراه ویندوز قبلیت که توی درایو c: بود رو پاک کردی. و ویندوز جدیدی که توی SSD نصب کردی MBR  نداره

مشکلت با این روشها 100٪ حل میشه

1-Repair Master Boot Record MBR

2-Manually Repair Windows Boot Loader Problems

لینک به دیدگاه

Master Boot Record به همراه ویندوز قبلیت که توی درایو c: بود رو پاک کردی. و ویندوز جدیدی که توی SSD نصب کردی MBR نداره

مشکلت با این روشها 100٪ حل میشه

1-Repair Master Boot Record MBR

2-Manually Repair Windows Boot Loader Problems

با روش اولی انجام دادم شد

ولی الان دوتا اسم اومده توی بوت که دوتاشم ویندوز جدیدرو باز میکنه،

چاره ای ندارم از اول نصب میکنم ویندوزو.

مرسی

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

واقا مرسی خیلی ممنون،

حالا با این خراب کاری که کردم چیکارکنم

که یه ویندوز دیگه هم توی همین درایو نصب کردم اونو چجوری پاک کنم؟

خوب شما روی درایو c: کلیک راست بزن.گزینه ی disk clean up رو انتخاب کن بعد گزینه ی Clean up system files رو بزن

بعد از این کار در قسمت Files to delete گزینه ی Old windows files رو انتخاب کن و ok بزن فایلهای ویندوز قبلی که بلا استفاده در درایو c باقی مونده پاک میشن.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب شما روی درایو c: کلیک راست بزن.گزینه ی disk clean up رو انتخاب کن بعد گزینه ی Clean up system files رو بزن

بعد از این کار در قسمت Files to delete گزینه ی Old windows files رو انتخاب کن و ok بزن فایلهای ویندوز قبلی که بلا استفاده در درایو c باقی مونده پاک میشن.

موفق باشید

خیلی جالب بود واسم نمیدونستم همچنین چیزیو

مرسی

موفق باشید

خیلی جالب بود واسم نمیدونستم همچنین چیزیو

مرسی

لینک به دیدگاه

ولی الان دوتا اسم اومده توی بوت که دوتاشم ویندوز جدیدرو باز میکنه،

چاره ای ندارم از اول نصب میکنم ویندوزو.

مرسی

برای این مشکل میتونید از نرم افزار EasyBCD استفاده کنید. کار باهاش خیلی راحته و حجمش هم 1.5MB هست

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...