رفتن به مطلب

هنگ ناگهانی با اورکلاک 6700K

mohsencg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان الان من یه خنک کننده coolermaster nepton  240 گرفتم که بتونم تا حدی اورکلاک کنم و به نظر چیز خوبی میاد

من cpu رو تا فرکانس 4.6 با ولتاژ Adaptive 1.260 اور کردم و با تستهای aida64 همه چیز خوبه

دمای Cpu تو رندرهای سنگین حدود 70 درجه هست و بیشتر نمیشه

ولی گاها پیش میاد که بدون هیچ دلیلی سیستم کلا هنگ میکنه و معمولا یه صفحه آبی نشون میده که در مورد اررور یه توضیحاتی داده و بعد از چند ثانیه سیستم ریست میشه و گاهی هم اون صفحه آبی نمیاد و باید خودم ریست کنم چون سیستم هنگ کامله و کاری نمیشه کرد. به نظرم هنگ سیستم ربطی به لود کامل Cpu هم نداره. ممکنه cpu فعال باشه کامل یا نباشه. در هر حالی اتفاق افتاده که هنگ میکنه(البته تعداد هنگ زیاد نیست. مثلا هفته ای یکی دوبار) قبلا با فرکانس 4.2 و ولتاژ 2.2 هم دقیقا اینطوری شده بود

وقتی cpu اورکلاک نباشه مشکلی نیست و تا اوجا که یادمه این اتفاق نمیفتاد

خوب دوستان مشکل از چیه به نظرتون؟ ولتاژ cpu رو کم میدم یعنی؟ پس چرا ساعتها بدون مشکل رندر میکنه و بعد یهو بی دلیل اینطوری میشه؟

اینم مشخصات کامل سیستممه

Cpu-6700k

Cpucooler-coolermaster nepton 240m

Main-asus z170a

Vga-gtx 970

Ram-2*8 gskill ddr4 bass 3000

Case-raidmax narwhal

Power-coolermaster 750w gold

لینک به دیدگاه

فک کنم برای پایداری تو اون فرکانس نیاز به ولتاژ بیشتری دارین. تو بازی چطور جواب میده ؟هنگ نمیکنه؟

گرافیک یا رم هارو اور نکردید؟

لینک به دیدگاه

برای رم ها xmp فعاله و روی فرکانس 3000 کار میکنه

ولی من زیاد بازی نمیکنم. تست نکردم ببینم پایداره یا نه

یه سوال دیگه

الان با این خنک کننده دمای حدود 70 میگیرم، منطقیه؟ یا باید کمتر باشه؟ چون حرارتی که از داخل رادیات میزنه بیرون خیلی کم گرمه

چون خودم خمیر حرارتی رو زدم و چیزی که داخل جعبه خود خنک کننده بود استفاده کردم. به نظرم خیلی خشک بود و به سختی مالوندمش روی سطح. ممکنه ناشیانه این کارو کرده باشم؟ زیاد تجربه ندارم آخه

ویرایش شده توسط mohsencg
لینک به دیدگاه

ولتاژ رو بیشتر بکنین مشکلتون حل میشه و  نگران هیچی نباشید هیچوقت در دادن ولتاژ اضافه خساست نکنین

لینک به دیدگاه

ولتاژ رو بیشتر بکنین مشکلتون حل میشه و  نگران هیچی نباشید هیچوقت در دادن ولتاژ اضافه خساست نکنین

دمام میره بالا اینطوری

به نظرتون ممکنه خمیر cpu رو بد زده باشم؟ خمیر داخل خود خنک کننده خیلی به نظرم سفت و خشک بود

چه پیشنهادی داری؟

لینک به دیدگاه

امكانش زياده ، شما قبل از هر آسيب احتمالي اول از همه ولتاژ رو زياد كنيد و از يك خمير مرغوب استفاده كنين و مطمين بشين بصورت دايره اي هم روي cpu و هم روي قسمتي كه فن روي سي پي يو قرار ميگيره اعمال كنين

من خودم از خمير deepcool استفاده ميكنم و دماي cpu از 61 بالاتر نميره پس پيشنهادم همين deepcool هست .

لینک به دیدگاه

امكانش زياده ، شما قبل از هر آسيب احتمالي اول از همه ولتاژ رو زياد كنيد و از يك خمير مرغوب استفاده كنين و مطمين بشين بصورت دايره اي هم روي cpu و هم روي قسمتي كه فن روي سي پي يو قرار ميگيره اعمال كنين

من خودم از خمير deepcool استفاده ميكنم و دماي cpu از 61 بالاتر نميره پس پيشنهادم همين deepcool هست .

دقیقا چه خمیری از deepcool؟

اسمشو دقیق بگین

cpu شما همین 6700k هست؟

لینک به دیدگاه

دقیقا چه خمیری از deepcool؟

اسمشو دقیق بگین

cpu شما همین 6700k هست؟

درود

پیشنهاد میکنم چون اور میکنید یکی از بهترین خمیرها را تهیه کنید.

مدل: ترمالرایت CF3

لینک به دیدگاه

تازگیا متوجه شدم بخاطر فصل تابستون و دغدغه آب و برق مملکت و با توجه به اینکه موج خاموشی برای مناطقی اعمال میشه به این مورد برخوردم ک ولتاژ برق شهری پایین تر از میزان استاندارد اومده و با استابیلایزر دیدم که تا 203 ولت هم رسیده در صورتی که برای نرمال باید از 215 ولت تا 221 ولت باشه و همین امر سیستم های کامپیوتری که تحت پارامتر اورکلاکینگ هستن رو دچار اختلال پایداری بخاطر تغییر ولتاژ ناگهانی کرده.

بنده هم همچین مشکلی رو دارم گاهی اوقات و با ولت دادن برطرف میکنم شما هم میزان ولتاژ رو کمی بیشتر کن ولی خیلی نه چون باعث بالا رفتن دما میشه.

لینک به دیدگاه

تازگیا متوجه شدم بخاطر فصل تابستون و دغدغه آب و برق مملکت و با توجه به اینکه موج خاموشی برای مناطقی اعمال میشه به این مورد برخوردم ک ولتاژ برق شهری پایین تر از میزان استاندارد اومده و با استابیلایزر دیدم که تا 203 ولت هم رسیده در صورتی که برای نرمال باید از 215 ولت تا 221 ولت باشه و همین امر سیستم های کامپیوتری که تحت پارامتر اورکلاکینگ هستن رو دچار اختلال پایداری بخاطر تغییر ولتاژ ناگهانی کرده.

بنده هم همچین مشکلی رو دارم گاهی اوقات و با ولت دادن برطرف میکنم شما هم میزان ولتاژ رو کمی بیشتر کن ولی خیلی نه چون باعث بالا رفتن دما میشه.

یعنی محافظ به این تغییر ولتاژ حساسیت نداره و برق رو قطع نمیکنه؟ :-?

لینک به دیدگاه

حساسیت محافظ ها فرق میکنه .

اما گمون نکنم تا زیر 190 قطع کنن .

البته نمیشه در مورد همشون همین حرف رو زد کلی میگم

لینک به دیدگاه

نه منتهی چراغ low voltage روشن میشه و خازن های استابیلایزر ولتاژ رو تقویت میکنن که پایین تر تره منتهی وقتی کامپیوتر رو روی حالت sleep میذاری وقتی تغییر ولتاژ برق شهری صورت بگیره بایوس بخاطر تغییر ولتاژ ریست میشه و وقتی میخوای روشن کنی cpu پایدار نیست و بوت نمیشه کامپیوتر بخاطر همین مواقعی که استابیلایزر داره low voltage رو نشون میده دو درجه ولتاژ cpu رو بالاتر میبرم که 15 ولت میبره بالا و اون جای خالی رو پر میکنه

لینک به دیدگاه

حساسیت محافظ ها فرق میکنه .

اما گمون نکنم تا زیر 190 قطع کنن .

البته نمیشه در مورد همشون همین حرف رو زد کلی میگم

یعنی با وجود محافظ بازم سیستمهامون تو خطرن؟

با این اوصاف به محافظا اطمینانی نیست. به شخصه تا حالا ندیدم محافظی برق رو قط کنه :)

لینک به دیدگاه

به هیچ محافظ برقی اطمینانی نیست

من پیشنهاد میکنم از استابیلایزر استفاده کنید چون فول اتوماتیک سوییچر داره و تغییرات ولتاژ رو کنترل میکنه

بنده مدل آمریکایی ویرپول رو دارم قیمتش کمی بالاس اما ارزش داره

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

180تا 240 ولت محدوده نرمال محافظهاست

اگر بالاتر یا پایینتر بره برق قطع میشه بشرطی که محافظ از مواد خوب و مدار اصولی بهره ببره! در این حالت طبق طراحی رله ها رو خاموشی سوییچ میکنن تا ولتاژ نرمال بشه

لینک به دیدگاه

180تا 240 ولت محدوده نرمال محافظهاست

اگر بالاتر یا پایینتر بره برق قطع میشه بشرطی که محافظ از مواد خوب و مدار اصولی بهره ببره! در این حالت طبق طراحی رله ها رو خاموشی سوییچ میکنن تا ولتاژ نرمال بشه

ممنون

پس تو این محدوده خطری متوجه سیستمها یا لوازم دیگه نیست که اینطوری طراحی کردن

لینک به دیدگاه

ممنون

پس تو این محدوده خطری متوجه سیستمها یا لوازم دیگه نیست که اینطوری طراحی کردن

تا اونجا که میدونم بیشتر دستگاه های استاندارد از لحاظ تغدیه بین 110 تا 230 کاملا ساپورت میشن مگر مواردی که فقط 200 تا 230 رو پشتیبانی میکنن (مثل بعضی آمپلی فایرهای خانگی)

دوران نوجوانی یادمه برق شهر گاهی به 110 ولت افت میکرد و محافظ رله هاش فعال میشد و برق قطع میشد :D

کنجکاوی گرفت و دوشاخه تلویزیون رو مستقیم به پریز برق زدم و در کمال تعجب روشن شد و بدون اشکالی کار کرد! شهاب 2003 بود :دی (پشتش 110 تا 230 خورده بود)

برای حالت کاری برق کشور ما محدوده 180 تا 230 بهترین حالت برای انتخاب محافظ هست تا کمترین ضرر به دستگاه برسه. ولتاژ ضعیف به خودی خود ضرری نداره ولی امان از ولتاژ بالا قطعات الکترونیک رو پودر میکنه و محافظ بیشتر اینجا بدرد میخوره تا جلوی شوک الکتریکی رو بگیره.

جدای بحث ولتاژ محافظ بیشتر پاورهای pfc active دارای رنج کاری 110 تا 230 هستن و بقیه pfc ها کلید تبدیل ولتاژ دارن ولی مانیتور و اسپیکر و ... بیشترشون این رنج وسیع رو پشتیبانی نمیکنن. @};-

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان الان من یه خنک کننده coolermaster nepton  240 گرفتم که بتونم تا حدی اورکلاک کنم و به نظر چیز خوبی میاد

من cpu رو تا فرکانس 4.6 با ولتاژ Adaptive 1.260 اور کردم و با تستهای aida64 همه چیز خوبه

دمای Cpu تو رندرهای سنگین حدود 70 درجه هست و بیشتر نمیشه

ولی گاها پیش میاد که بدون هیچ دلیلی سیستم کلا هنگ میکنه و معمولا یه صفحه آبی نشون میده که در مورد اررور یه توضیحاتی داده و بعد از چند ثانیه سیستم ریست میشه و گاهی هم اون صفحه آبی نمیاد و باید خودم ریست کنم چون سیستم هنگ کامله و کاری نمیشه کرد. به نظرم هنگ سیستم ربطی به لود کامل Cpu هم نداره. ممکنه cpu فعال باشه کامل یا نباشه. در هر حالی اتفاق افتاده که هنگ میکنه(البته تعداد هنگ زیاد نیست. مثلا هفته ای یکی دوبار) قبلا با فرکانس 4.2 و ولتاژ 2.2 هم دقیقا اینطوری شده بود

وقتی cpu اورکلاک نباشه مشکلی نیست و تا اوجا که یادمه این اتفاق نمیفتاد

خوب دوستان مشکل از چیه به نظرتون؟ ولتاژ cpu رو کم میدم یعنی؟ پس چرا ساعتها بدون مشکل رندر میکنه و بعد یهو بی دلیل اینطوری میشه؟

اینم مشخصات کامل سیستممه

Cpu-6700k

Cpucooler-coolermaster nepton 240m

Main-asus z170a

Vga-gtx 970

Ram-2*8 gskill ddr4 bass 3000

Case-raidmax narwhal

Power-coolermaster 750w gold

یه بررسی بکندی ببینید 1.26 میمونه تو adaptive یا نه.. تجربه من با z170 ایسوس adaptive میذاشتم انگار نه انگار.. تست aida میگرفتم قشنگ از سقفی که براش تعیین کرده بودن بالا میزد.. تو اینترنتم سرچ کردم نوشته بودن معموله این اتفاق. :|

لینک به دیدگاه

تا اونجا که میدونم بیشتر دستگاه های استاندارد از لحاظ تغدیه بین 110 تا 230 کاملا ساپورت میشن مگر مواردی که فقط 200 تا 230 رو پشتیبانی میکنن (مثل بعضی آمپلی فایرهای خانگی)

دوران نوجوانی یادمه برق شهر گاهی به 110 ولت افت میکرد و محافظ رله هاش فعال میشد و برق قطع میشد :D

کنجکاوی گرفت و دوشاخه تلویزیون رو مستقیم به پریز برق زدم و در کمال تعجب روشن شد و بدون اشکالی کار کرد! شهاب 2003 بود :دی (پشتش 110 تا 230 خورده بود)

برای حالت کاری برق کشور ما محدوده 180 تا 230 بهترین حالت برای انتخاب محافظ هست تا کمترین ضرر به دستگاه برسه. ولتاژ ضعیف به خودی خود ضرری نداره ولی امان از ولتاژ بالا قطعات الکترونیک رو پودر میکنه و محافظ بیشتر اینجا بدرد میخوره تا جلوی شوک الکتریکی رو بگیره.

جدای بحث ولتاژ محافظ بیشتر پاورهای pfc active دارای رنج کاری 110 تا 230 هستن و بقیه pfc ها کلید تبدیل ولتاژ دارن ولی مانیتور و اسپیکر و ... بیشترشون این رنج وسیع رو پشتیبانی نمیکنن. @};-

تقریبا بیشتر قطعات با کیفیت امروزی فول رنج هستند!

مثلا مواردی که حالا دم دست دارم رو چک کردم:

اداپتور مودم وایمکس/اداپتور TV سونی / اداپتور هارد اکسترنال سیگیت / اداپتور مودم سیسکو / شارژر لپتاپ توشیبا / شارژر موبایل هواوی / شارژر دوربین DSLR CANON / و ...

همشون 100 تا 240 ولت رو ساپورت میکنن!!

ولی مثلا یه پرینتر HP1020 دارم که فکر کنم تقریبا مال 10 سال پیشه که اون 220 تا 240 ولت هست!

اما در مورد کامپیوتر، باید چک کنید که پاور شما چی هست و با چه ولتاژی میتونه کار کنه!

مثلا پاور Corsair VS650 و GREEN 650UK رنج 200 تا 240 رو ساپورت میکنه!

ولی پاور رده بالاتری مثل Green 750B-OC plus یا Corsair CS750M فول رنج هستند و 100 تا 240 ولت رو پشتیبانی میکنن.

در مورد مشکل هنگ کردم و فهمیدن اینکه ولتاژ کم هست یا نه!

خوب شما بدون دستکاری ولتاژ، مقداری فرکانس رو کاهش بدید، اگه مشکل حل بشه، مشخص هست که از ولتاژه!

لینک به دیدگاه

با سلام.

سیپیو من 6600کا هست و از گرافیک مجتمع استفاده میکنم در طول روز 4  5 بار صفحه مانیتور سیاه میشه به مدت یکی دو ثانیه ممکنه از برق باشه؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

سیپیو من 6600کا هست و از گرافیک مجتمع استفاده میکنم در طول روز 4  5 بار صفحه مانیتور سیاه میشه به مدت یکی دو ثانیه ممکنه از برق باشه؟

شما دمای پردازنده رو چک کنید

عموما این تغییر ولتاژ برق زمانی تاثیر خودش رو نشون میده که سیستم زیر فشار باشه

اگزچه بستگی به مدل پاروتون و کیفیتش هم داره

لینک به دیدگاه

با سلام.

صفحه ابی نمیشه یا ری استارت نمیشه کامپیوتر؟

دما رو با برنامه REAL TEMP , CORE TEMP چک کن

لینک به دیدگاه

یه بررسی بکندی ببینید 1.26 میمونه تو adaptive یا نه.. تجربه من با z170 ایسوس adaptive میذاشتم انگار نه انگار.. تست aida میگرفتم قشنگ از سقفی که براش تعیین کرده بودن بالا میزد.. تو اینترنتم سرچ کردم نوشته بودن معموله این اتفاق. :|

تو اکثر کارها و رندرها که سبکترن بالاتر نمیره. ولی چرا. گاهی تا حدود 1.3 تو رندرهای سنگین میره بالاتر

دوستان فکر میکنم کلا مشکل هنگم با افزایش ولتاژ مشکل حل بشه

تو فرکانس 4.5 با ولتاژ 1.26 تا الان هنگ نداشتم

ولی الان به نظرتون با ولتاژ 1.26 دمای حدود 70 مناسبه برای طولانی مدت؟

چون کولرم nepton 240 m هست و باید قویتر از اینا عمل کنه به نظر

خمیر رو برم عوض کنم بهتره. نه؟

همون ترمالرایت CF3 مورد تایده؟ داخل جعبه خود nepton 240 m چه خمیری هست دقیقا؟ روش برچسب کولرمستر داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...