رفتن به مطلب

مشاوره درباره نصب سخت افزار بر روی کیس دست ساز با متریال ام دی اف

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه.بچه ها من میخوام کیس core p5 رو کپی کنم و بسازم از جنس ام دی اف

سوالم اینه که مادربرد روی ام دی اف نصب میشه یا نه و مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه.بچه ها من میخوام کیس core p5 رو کپی کنم و بسازم از جنس ام دی اف

سوالم اینه که مادربرد روی ام دی اف نصب میشه یا نه و مشکلی پیش نمیاد؟

سلام دوست عزیز بله نصب میشه و هیچ مشکلی پیش نمیاد

ویرایش شده توسط morteza3it
لینک به دیدگاه

سلام @};-

منم پدرم نجاره. چند وقتیه تو فکرش هستم. یکی از بچه ها یدونه درست میکرد یاد میگرفتیم خوب میشد. نیاز به سیمهای پاور و ری استارت  و یو اس بی و .... داری که از رو کیس قدیی برشون دار. برای پیچ کردن مادر برد به نظر من یچی مثل لول پلاک (اهنی)رو اول توی چوب فرو کن بعد مادربرد رو روی اون لول پلاک پیچ کن که محکم بشه. ام دی اف رو سعی کن از اون مدل خوباش بگیری که سفت و محکمه.نرماش بدرد نمیخوره

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره
برای پیچ کردن مادربورد بر روی ام دی اف میتوانید از Spacer استفاده کنید (همون پیچ هایی که رویه سینی کیس هستن)

برای وصل کردن پاور به پشت کیس (اسکلت معکوس)بهتره به اندازه و محل قرار گیری پیچ ها دقت کنید اگه اشتباهی سوراخ کنید از رو قیافه میوفته کیس

برای نصب ام دی اف ها از بیرون ام دی اف هارو به هم وصل کنید تا داخل کیس فضای مناسبی رو داشته باشید

برای سینی کیس بهتره از2 ام دی اف در ضخامت مختلف استفاده بشه که بتونید راحت اسمبل کنید

برای نصب هارد بهتره یک براکت چوبی بسازید که 2 یا 3 تا هاردhddدر خودش جابگیره و یک براکت که 2تا s.s.d بشه روش سوار کرد

برای نصب درایو نوری هم باز از براکت چوبی استفاده کنید

برای در اوردن کلید پاور ریستارت بهتره بدین با cnc براتون در بیارن که دقیق اندازش بازه فقط یادتون باشه هنگامی که میخواید بدید براتون برش بدن حتما  حتما رو ام دی اف چسب فقط فقط کاغذی بزنید تکرار میکنم کاغذی برای این که روکش ام دی افتون کنده نشه

میتونید برای در بغل کیس ترکیبی از ام دی اف و پلکسی استفاده کنید که نمای داخل کیس رو بتونید تماشا کنید

میتونید از پلکسی برای ساخت ارمور پاور استفاده کنید و با برچسب طرح روش بندازید و داخل ارمور ال ایدی بزارید که نور ال ای دی از لای برچسب بزنه بیرون

از کلید خلبانی هم میتونید برای روشن کردن ال ای دی داخل کیس وفن های داخل کیس و... استفاده کنید

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

برای پیچ کردن مادربورد بر روی ام دی اف میتوانید از Spacer استفاده کنید (همون پیچ هایی که رویه سینی کیس هستن)

برای وصل کردن پاور به پشت کیس (اسکلت معکوس)بهتره به اندازه و محل قرار گیری پیچ ها دقت کنید اگه اشتباهی سوراخ کنید از رو قیافه میوفته کیس

برای نصب ام دی اف ها از بیرون ام دی اف هارو به هم وصل کنید تا داخل کیس فضای مناسبی رو داشته باشید

برای سینی کیس بهتره از2 ام دی اف در ضخامت مختلف استفاده بشه که بتونید راحت اسمبل کنید

برای نصب هارد بهتره یک براکت چوبی بسازید که 2 یا 3 تا هاردhddدر خودش جابگیره و یک براکت که 2تا s.s.d بشه روش سوار کرد

برای نصب درایو نوری هم باز از براکت چوبی استفاده کنید

برای در اوردن کلید پاور ریستارت بهتره بدین با cnc براتون در بیارن که دقیق اندازش بازه فقط یادتون باشه هنگامی که میخواید بدید براتون برش بدن حتما حتما رو ام دی اف چسب فقط فقط کاغذی بزنید تکرار میکنم کاغذی برای این که روکش ام دی افتون کنده نشه

میتونید برای در بغل کیس ترکیبی از ام دی اف و پلکسی استفاده کنید که نمای داخل کیس رو بتونید تماشا کنید

میتونید از پلکسی برای ساخت ارمور پاور استفاده کنید و با برچسب طرح روش بندازید و داخل ارمور ال ایدی بزارید که نور ال ای دی از لای برچسب بزنه بیرون

از کلید خلبانی هم میتونید برای روشن کردن ال ای دی داخل کیس وفن های داخل کیس و... استفاده کنید

درود[emoji5]

گرامی این دوستمون میخوان کیس core P5 رو کپی کنن[emoji4]

نیاز به این چیزا که گفتین ندارن ،کیس داخل و خارج نداره که درب بغل باعث خرابی و زشتی ظاهر بشه

کیس core P5 هست برند ترمالتک جدید هم هست ،مصرف خاص و نمایشگاهی داره

ویرایش شده توسط car20pc.ir
لینک به دیدگاه

ابزارش باشه شدنیه خیلیم راحت

کیس هم انگار بسته نیست و راحت خنک میشه

پیشنهاد من ترکیب آلمینیوم و mdf هست جای پیچ ها راحت تر کار میشه و تو دمای کلی تاثیر خوبی میزاره

لینک به دیدگاه

سطی که مادربرد بیچ میشه رو میتونی از یه کیس قدیمی جدا کنی 

و یا برای زیبایی میتونی با بلکسی درست کنی اینجوری حرارت مادربرد هم نسبت به قرار دادن روی چوب 

کمتر میشه بعد حتما و حتما (مجبوری!!) برای اینکه vga تو کیس قرار بدی قسمت بشت کیس فلزی که کارت روی اون قرار میگیره رو جدا کنی و رو کیس خودت قرار بدی

DSCN2018-600.jpg

کولینگ کیس رو هم زیاد خفه درست نکن چون چوب نسبت یه فلز حرارت بیشتری رو تو خودش نگه میداره

اول از همه طرح خودتونو توی محیط نرم افزار طراحی و بعدا اقدام به ساخت کن

01-12_case_front.jpg

اینم یه نمونه کیس چوبی حالشو ببرید *dry# 

نکته: حرف pe کیبورد من خراب شده شما خودت تغییر بده :D 

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

عیب بزرگ مواد سلولزی برای این کار انتقال ندادن گرما هست وگر نه خیلی راحته ساختن یه کیس زیبا با MDF
 اگر خواستید بسازید از ضخامت 8میل بیشتر استفاده نکنید. که هم سبکتر بشه و هم اون عییب که گفتم به مقدار خیلی کم بر طرف بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...