رفتن به مطلب

ایده ها ، نکات ساخت ، مادینگ و اسمبل کامپیوتر خود را در اینجا بیان کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز لیون کامپیوتر
در این تاپیک قصد دارم هرکس ایده ای یا نکاتی داره بگه که از هم دیگه استفاده کنیم چون بعضی از نکات واقعا ضروریه و ممکن همه بلد نباشن پس اگه نکته یا ایده ای دارید بگید و اگر خواستید نکات منفیشم بگید
نمونه ایده

برای ساخت واتر بلاک میشه از المینیوم استفاده کرد ولی گرمارو مثل مس انتقال نمیده

نمونه نکته

نکته ساخت واتر بلاک بعد از این که بلاک رو ساختید حتما 5 یا 6 ساعت بیرون از کیس تستش کنید زیرا ممکنه وقتی وارد کیس کردید (بدونه تست) نشتی بده و قطعات کیس رو بسوزونه

یاعلی

ویرایش شده توسط morteza3it
لینک به دیدگاه

از نظر  من نیاز نبود برا مدینگ همه چی گفته شده تاپیک اقای داداش نژاد رو شما ببنید اصلا اینقدر نکته داره فکر نکنم چیزی کم باشه اگر هم باشه تو تاپیکای دیگه هست 

لینک به دیدگاه

از نظر  من نیاز نبود برا مدینگ همه چی گفته شده تاپیک اقای داداش نژاد رو شما ببنید اصلا اینقدر نکته داره فکر نکنم چیزی کم باشه اگر هم باشه تو تاپیکای دیگه هست 

درود دوست عزیز من میخوام که فقط نکات اصلی که اگه از قلم بیوفته به مشکل بر میخوریم و به صورت مختصر هست رو در اینجا قرار بگیم

لینک به دیدگاه

به نظر من هم نمیشه تمام نکات رو یک جا گفت به دلیل این که مود کردن کیس یک کار شخصی هست و هرکس بر اساس نظر و علاقه خودش یک طرحی رو میریزه....که خب هر طرحی هم دارای ریزه کاری و نکات خودش

اما یک نکته کوچیک این هست در مودینگ عزیزان پیشنهاد به پلکسی میدن... که با توجه به قیمتش عالی هست

اما برای کسانی که نکته بین هستند لازم هست بگم خیلی سریع خط و خش برمیداره :)

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

ایده

برای ساخت water cooler external boxمیشه از ام دی اف استفاده کرد تا water cooler open loop نمای قشنگتری داشته باشه نکته منفی: فضایی به اندازه یک کیس نیاز دارد و جاگیر است

نکته هنگام ساخت

وقتی ام دی اف را میخواهید برش یا سوراخ کنید ام دی اف را برای برش کامل چسب بزنید و برای سوراخ کردن فقط محل سراخ کردن را چسب بزنید (زیرا باعث میشود که روکش ام دی اف برداشته نشود)

به اندازه رادیات ، پمپ و مخزن واتر کولر دقت نمایید و محل قرار گیری و سوراخ شدن را دقیق اندازه بگیرید

قبل از نصب بر روی کیس بهتر است 5 یا 6 ساعت بصورت تست بزارید کار کند تا کامل از نشتی ندادن آن مطمئن شوید

با تشکر

ویرایش شده توسط morteza3it
لینک به دیدگاه

خیلی خوبه لطفا ادامه بدید.

حتما دوست عزیز ممنون از نظرتون

لینک به دیدگاه

کسی ایده یا نکته ای نداره :x :) @};-

من نکته ندارم اما سوال دارم! :D

برای برش در کیس باید کجا بریم؟ (مثلا برای پلکسی میگن برو تابلوسازی اینو کجا ببریم؟)

مرسی @};-

لینک به دیدگاه

من نکته ندارم اما سوال دارم! :D

برای برش در کیس باید کجا بریم؟ (مثلا برای پلکسی میگن برو تابلوسازی اینو کجا ببریم؟)

مرسی @};-

درود دوست عزیز

برای برش کیس باید به کسانی که صافکاری یا جوشکاری دارن سر بزنید

لینک به دیدگاه

ایده میخوای برو یه هفته فیلمای youtube رو ببین میفهمی MOD واقعی چیه من که دپرس شدم.

درود دوست عزیز

من یه فول ارشیو از تمام مراحل ساخت و مادینگ کیس از بهترین مادینگ کننده های دنیا دارم و همه چی رو میتونم از رو فیلم درست کنم

اما محدودیت هایی وجود داره مثلا بعضی از وسایل یا قطعات نیست کلا نمیشه درحد حرفه ای ماد کرد

همین پی سی ماد خودمون به مدیرش بگو ببین چقد هزینه کرده و چقد سختی کشیده تا تونسته تا حدی که ممکنه قطعات رو فراهم کنه.

تو همین لیون خودمون یه مادینگ هایی صورت میگیره آدم کپ میکنه میگه چطوری با این محدودیت اینکارارو انجام داده

خلاصه اگه علاقه داشته باشی از غیر ممکن ممکن میسازی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

بنده به تازگی خدمتم تموم شده و در حال تحقیقات برای خرید یه کیس اسکای لیک هستم. اولین کاری هم که خاهم کرد مود کردن کیسه. فعلا کیس مدنظرم 750 کورسیر هست. قبلتر بیت فنیس پاندورا کور میخاستم بگیرم که مود کردن سخت نداشته و یه سری رنگکاری میخاست فقط.

برای مود کردن 750  اول قسمت درایورهای نوری رو کامل میبرم و یه فن 14 دیگه میزارم اون بالا. واترکولر کلوز لوپ 360 میگیرم برای قسمت سقف.

با پلکسی یه محفظه برای پاور و هارد میسازم. با همون پلکسی روی قسمت های خالی جلوی ssd رو هم میپوشونم و برای اینکه تابلو و زشت نباشه از برچسب فیبر کربن روی کل پلکسی استفاده خاهم کرد. کل خرجش کمتر از 100 تومن میشه. البته اینا همش رو کاغذ و قبل خریده... :D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

من یه ایدهای دارم که خیلی مسخره س ، شاید هم یک نکته که خیلی مسخره است ! من چون هاردم بسیارنزدیک به ورودی های ساتا مین بردم بود ، به روشی کابل ساتایی که از هارد به مین وصل میشه رو به صورت عکس زیر درآوردم ، یعنی این طوری پیچ پیچی شد . 

post-24632-0-02255700-1471590343_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه تاپیک خوبی

دوستان یه سوال

اگه کیسو بدیم مثلا به پی سی مود برای مود کردن حدودا چقدر در میاد؟

لینک به دیدگاه

چه تاپیک خوبی

دوستان یه سوال

اگه کیسو بدیم مثلا به پی سی مود برای مود کردن حدودا چقدر در میاد؟

به نظرم به کاری که شما میخواین از آب در بیاد ربط داره ، یکی می تونه با 3 تومن یک اسپری بخره و کیس رو رنگ کنه ، بهش می گن مدینگ ، یکی هم با فرز و فلز و ..... روی هم 2 ملیون خرج می کنه میگن مدینگ. (مدیونین فکر کنین من خودم با 3 تومن مد کردم کیسمو !)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتم توی پی سی مود کاراشونو دیدم معرکه بود ولی شروع قیمتشون از 1 میلیونه :D

دوستان سیستم من توی امضام هست و همینطور که مشخصه کیسم X7 هستش ، من خیلی با این کیس حال میکنم فقط یه چیزی که توی این 6 سالی اذیتم میکنه اینه مه این توری های فلزیه پنل جلو و سقف چون سیاه هستن خیلی زود خاک میگیرن و خیلی زودم تابلو میشه و نمای کیس رو خراب میکنه.

حالا خواستم باهاتون مشورت کنم ببینم نظرتون برای رفع این مشکل چیه؟مثلا آیا تغییر رنگ توری ها میتونه کاری کنه که کمتر خاک رو نشون بده؟

sxowtfyyz2ys5k4lf6c3_thumb.jpg

اینارو با فتوشاپ در اوردم 

0nyqbomb91bu0hust56e_thumb.jpg  jwi9ij1u7pt8vkz0x4ji_thumb.jpg  5vxhxhshksfgtywdz35q_thumb.jpg

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من یه کاور برای داخل کیس 750D ساختم برای مخفی کردن کابلها و دنبال روشی هستم برای نور پردازی از داخل کاور به بیرون به طوری که لوگوها و آرمها به زیبایی دیده بشن

لطفا اگه امکانش هست راهنمائی بفرمائید.

با تشکر

فوق العادس

چجوری ساختید؟

لینک به دیدگاه

ممنون

پلکسی مشکی خریدم طرح رو کشیدم دادم لیزر خودم خم کردم کلا 35000 تومن شد.

فوق العاده شده

چجوری طرح رو کشیدین ؟ با کورل ؟ برنامه دیگه ای استفاده میکنید ؟ 

خیلی خوشحال میشم راهنماییم کنید

میخواستم شونه اسلیو طراحی کنم بدم برش بزنن.البته کلا یه فکرایی دارم برا کیس 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان داستان اینکه کارت گرافیک رو به صورت عمودی نصب میکنن چیه؟چجوری میشه این کارو انجام داد؟

http://tv.pcmod.ir/wp-content/uploads/051.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان داستان اینکه کارت گرافیک رو به صورت عمودی نصب میکنن چیه؟چجوری میشه این کارو انجام داد؟

http://tv.pcmod.ir/wp-content/uploads/051.jpg

یه کابلی هست بهش میگن کابل pci x16

کابل رایزر هم بهش میگن حدود 15 تا 20 سانتی هست

و یک طرفش به مادربرد و طرف دیگش هم به کارت وصل میشه.

و شما میتونی هر مدلی که حال کردی کارت گرافیکتو قرار بدی ولی خب خروجی تصویر هم باید هواست باشه که کابلاش بد دیده نشه.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

یه کابلی هست بهش میگن کابل pci x16

کابل رایزر هم بهش میگن حدود 15 تا 20 سانتی هست

و یک طرفش به مادربرد و طرف دیگش هم به کارت وصل میشه.

و شما میتونی هر مدلی که حال کردی کارت گرافیکتو قرار بدی ولی خب خروجی تصویر هم باید هواست باشه که کابلاش بد دیده نشه.

اینم اضافه میکنم که باید جای براکتش رو هم درست کنین چون رو کیس ها واسه عمودی بستن جا نیست. @};-

لینک به دیدگاه

اینم اضافه میکنم که باید جای براکتش رو هم درست کنین چون رو کیس ها واسه عمودی بستن جا نیست. @};-

دقیقا همین قسمتش کارو سخت میکنه چون مجبوریم از پشت کیس یه جایی برش بدیم که کارت رو بشه بهش متصل کرد.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفتم توی پی سی مود کاراشونو دیدم معرکه بود ولی شروع قیمتشون از 1 میلیونه :D

دوستان سیستم من توی امضام هست و همینطور که مشخصه کیسم X7 هستش ، من خیلی با این کیس حال میکنم فقط یه چیزی که توی این 6 سالی اذیتم میکنه اینه مه این توری های فلزیه پنل جلو و سقف چون سیاه هستن خیلی زود خاک میگیرن و خیلی زودم تابلو میشه و نمای کیس رو خراب میکنه.

حالا خواستم باهاتون مشورت کنم ببینم نظرتون برای رفع این مشکل چیه؟مثلا آیا تغییر رنگ توری ها میتونه کاری کنه که کمتر خاک رو نشون بده؟

sxowtfyyz2ys5k4lf6c3_thumb.jpg

اینارو با فتوشاپ در اوردم 

0nyqbomb91bu0hust56e_thumb.jpg  jwi9ij1u7pt8vkz0x4ji_thumb.jpg  5vxhxhshksfgtywdz35q_thumb.jpg

دوستان اون جریان عمودی کردن کارت گرافیک که خیلی سخت شد :D

درباره این رنگ کردن نظری ندارین؟

لینک به دیدگاه

دوستان اون جریان عمودی کردن کارت گرافیک که خیلی سخت شد :D

درباره این رنگ کردن نظری ندارین؟

در کل بازم خاک میگیره و (به نظر شخصی من) که بد شد رنگیش. البته سفید رو هم یه امتحانی بکنید.

بهتره برای تمیز کاری دوره ای وقت بزارین.

کلا کیس توری این دردسر ها رو هم داره. کیس من kendomen ti هست و هر 1 تا 2هفته یکبار مجبورم توری ها رو تمیز کنم.

ویرایش شده توسط Adel Urmia
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...