رفتن به مطلب

وضعیت Laptop،PC...تا ۲۰۲۵ چگونه خواهد بود؟

hamedrock
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

وضعیت PC،لپ تاپ...تا ۲۰۲۵ چگونه خواهد بود؟

----------------------------------------------------------------------------------

درود;

دوستان سعی دارم اطلاعاتی در مورد آینده سخت افزار PC . لپ تاپ ها ، تبلت ها جمع آوری کنم.

فکر میکنم افراد زیادی به این اطلاعات نیاز یا دست کم علاقه داشته باشند. همچنین به نظرم  ممکنه بعضی از دوستان اطلاعاتی داشته باشند که براحتی نشه جستجو کرد.

عزیزانی که علاقمند هستند اطلاعاتشون رو اینجا به اشتراک بگذارند لطفا به موارد زیر توجه داشته باشند :

-لطفا نظر  خودتون رو درباره وضعیت بازار در طی سال های آتی به اشتراک بگذارید.

-اگر مطلبی رو در مورد آینده سخت افزاربه اشتراک میگذارید ،ضمن ارائه تحلیل خود از موضوع، لطفا منبع آن را نیز ذکر کنید.

-ارائه مطالب مرتبط به موضوع مانند واقعیت مجازی ، لوازم جانبی وامثال آن می تواند مفید باشد.

-بدلیل اینکه بحث تلفن های هوشمند بسیار گسترده هستند ،سعی کنید خیلی وارد این موضوع نشوید .

-در مورد فروشگاه های فیزیکی و مجازی (آنلاین ) مخصوصا آینده  آن ها بیشتر بحث کنید.

-ایا امیدی به تولید داخلی در این زمینه در ۱۰ سال آینده هست؟

-دنیای بازی های دیجیتال دستخوش چه تغییراتی خواهد بود؟

-وضعیت نمایشگر ها در ۱۰ سال اینده

آیا رشد کامپیوتر های رو میزی تا ۱۰ سال آینده کاهش پیدا خواهد کرد و یا امکان حذف آن وجود دارد؟

جایگزین ها چه میتوانند باشند؟

و....

به طور کلی هدف بنده اینه که بتونم درک بهتری از آینده سخت افزار داشته باشم تا بتونم تصمیم درستی در مورد فعالیت های آینده خودم داشته باشم.

امیدوارم دوستانی که دراین زمینه  اطلاعات و فعالیت بیشتری دارند در این تاپیک همکاری کنند 

پیشاپیش سپاسگذارم  @};-  @};-  @};- 

به طور کلی هدف بنده اینه که بتونم درک بهتری از آینده سخت افزار داشته باشم.

لینک به دیدگاه

2025 :-? :huh: :huh:

با توجه به انواع فشارهای روحی ...روانی ...فیزیکی و .... در کشور عزیزمون فکر نکنم عمر من یکی تا 2025 قد بده :wacko: :D :D

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

2025 :-? :huh: :huh:

با توجه به انواع فشارهای روحی ...روانی ...فیزیکی و .... در کشور عزیزمون فکر نکنم عمر من یکی تا 2025 قد بده :wacko: :D :D

:)

فکر میکنم اگر قرار باشه شغلمونو در این زمینه گسترش بدیم ، بد نباشه که یک نگاه گذرایی هم به این مسائل داشته باشیم.

ممنون از این که چراغ اولو روشن کردید  :x

لینک به دیدگاه

یا علی عالیهههههه

لینک به دیدگاه

والا الان ما بین بازار لپ تاپ و پی سی تعادل داریم . ولی بازار گوشی های هوشمند اشباع شده . اگر در اینده بازاری باشه بازار محاسبات و پردازش های سنگین هست .

یعنی الان دیگه اینتل بیاد 60 هسته ای بده کار ساز نیست . چطور که دیگه کسی نمیپرسه این گوشی چند هسته ای هستش . چون مصرف کننده و سیستم عامل به حدی رسیدن که نیاز به 8 هسته روی گوشی نباشه . الان بازار دنبال محاسبات سنگین هست . مثلا دانشگاه ها دنبال سرور های قوی برای محاسبات هستن . در رشته های تخصصی مثل شیمی - فیزیک و.... 

به عنوان مثال استخراج بیتکوین باعث شد پردازنده های گرافیکی یک گام بزرگ به جلو بردارن . و ماینر های کاستوم در چین تولید بشن . 

الان کسی که داره انیمیشن سازی میکنه انتظار داره فیلم یک دقیقه ای رو  زیر یک دقیقه رندر کنه و فقط وقتشو صرف دیدن اشکالات کنه نه دیدن فرایند رندر . 

الان نیاز به پردازنده های قوی تر با مصرف کمتر و حجم پایین داریم . همین چند هفته پیش هم یک پردازنده هزار هسته ای تو یک دانشگاهی ساخته بودن .

http://www.zoomit.ir/2016/6/24/132388/why-1000-core-processor/

الان تاسیس فارمینگ ها و ابر رایانه ها بسیار هزینه بر هست در حالی که پردازنه هایی مثل همینی که بالا بهش اشاره شده میتونه این مشکلات رو بر طرف کنه . 

لینک به دیدگاه

با این وضعیت دنیا واقعا فکر کردن به 2025 خیلی سخته.چون بعضی  ها میخوان برگردن به سال  صفر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حال حاضر فروش لپتاپ های هیبریدی (مثل سرفیس مایکروسافت) در حال افزایش هست و فروش لپتاپ های متداول و Desktop PC ها با کاهش رو برو شده...

این رو چند وقت پیش تو یکی از سایت های خارجی خوندم.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این وضعیت دنیا واقعا فکر کردن به 2025 خیلی سخته.چون بعضی  ها میخوان برگردن به سال  صفر

با سلام

هرجا که صنعت  وتکنولوژی برخلاف سیر طبیعی عالم باشه  قطعا و یقینا   ضرر کننده خود انسانه  

چیزی که متاسفانه  اکثرا اینطوره و  بیچارگیهاشم بشر داره میکشه ! 

صحبت تو این زمینه خیلی زیاده

ولی بشر چاره ای نداره جز اینکه برگرده و راه درستو بره  حالا کی  خدا میدونه

شاید سال 2025! :)

لینک به دیدگاه

به نظر من هر چقدر هم که علم پیشرفت کنه (یعنی دست کم تا سال 2025) , Desktop PC  ها جای خودشون رو به Laptop PC ها نمی دن.

لپتاپ ها همیشه دارای محدودیت های زیادی هستند  مثل محدودیت در تعداد پورت های IO  , تعداد درایو های نوری , تعداد هارد دیسک (میشه گفت تقریبا از RAID محرومند بیچاره ها) , 

سایز صفحه نمایش و .... و ارتقا پذیری کم!

و مهمترین تفاوت یک لپتاپ با دسکتاپ تو قدرتشونه , به علت محدودیت توی سیستم خنک کننده همیشه لپتاپ ها پردازنده های ضعیفتری نسبت به دسکتاپ هم قیمت خودشون دارند.

الان هم که ماشالله مهندسا و طراحای گرافبک و سه بعدی و به خصوص گیمر ها روز به روز تعدادشون زیادتر میشه و به سیسنم هایی با قدرت بالا نیاز دارند.

خود من هیچ وقت قدرت سیستممو فدای ظرافت و کم حجمی نمی کنم.

در نهایت اینکه استفاده از لپتاپ نسبت به دسکتاپ خیلی زودتر آدمو خسته می کنه. این خارجکی ها بهش میگن ارگونومی :unsure: 

راستی اونایی که عشق modding هستند حتما desktop  رو ترجیح میدن.

لینک به دیدگاه

به نظر من هر چقدر هم که علم پیشرفت کنه (یعنی دست کم تا سال 2025) , Desktop PC  ها جای خودشون رو به Laptop PC ها نمی دن.

لپتاپ ها همیشه دارای محدودیت های زیادی هستند  مثل محدودیت در تعداد پورت های IO  , تعداد درایو های نوری , تعداد هارد دیسک (میشه گفت تقریبا از RAID محرومند بیچاره ها) , 

سایز صفحه نمایش و .... و ارتقا پذیری کم!

و مهمترین تفاوت یک لپتاپ با دسکتاپ تو قدرتشونه , به علت محدودیت توی سیستم خنک کننده همیشه لپتاپ ها پردازنده های ضعیفتری نسبت به دسکتاپ هم قیمت خودشون دارند.

الان هم که ماشالله مهندسا و طراحای گرافبک و سه بعدی و به خصوص گیمر ها روز به روز تعدادشون زیادتر میشه و به سیسنم هایی با قدرت بالا نیاز دارند.

خود من هیچ وقت قدرت سیستممو فدای ظرافت و کم حجمی نمی کنم.

در نهایت اینکه استفاده از لپتاپ نسبت به دسکتاپ خیلی زودتر آدمو خسته می کنه. این خارجکی ها بهش میگن ارگونومی :unsure: 

راستی اونایی که عشق modding هستند حتما desktop  رو ترجیح میدن.

البته هارد دیسک ها هم کم کم کوچکو کوچکتر میشن. 

تو این مدت mini pc هم رشد بدی نداشته.

--------------------

نظرتون در مورد وضعیت فروشگاه های سخت افزار چی هست؟

شهر ما که اصلا خوب نیست، مشهد در زمینه سخت افزار مجتمع مهمی  داره به نام تک که دائما فروشگاه های اون در حال تعطبل شدن هستند. (حتی توی رینگ) نمی گم افتضاح اما اصلا مثل قبل نیست. افراد با سابقه ای رو دیدم که این کارو کنار گذاشتند.

بعضی از همین کسبه داخل مجمتع معتقدند که علت مشکلات اقتصادی + رو آوردن مردم به تبلتو موبایل هست

برخی هم فروشگاههای آنلاین قدرتمندو علت این مسئله میدونن.

جالبه که بدونین چندتاشون این  نظرو دارن : اقا باید این مجتمع ، موبایل فروشی بشه!!!  :-?

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

در حال حاضر تکنولوژی های بسیار جالبی در حال توسعه هستند مثل پردازش کوانتومی ولی کاربرد خاص اون ها باعث میشه جای پردازنده های معمولی رو نگیرند .

در عوض cloud computing عمومی میشه و کنسول و pc گیمینگ دارای سخت افزار ضعیف و ارزان ویژه این مورد ساخته خواهد شد.

هیبریدی ها لپتاپ ها و تبلت ها رو محو میکنن.

همه وسایل و ابزار جدید به اینترنت متصل خواهند بود.

هر نفر حداقل یک گجت پوشیدنی داره.

در بعضی کشور ها تقریبا همه خودرو های جدید خودران میشن.

حافظه خیلی ارزان میشه.

اکثر وسیله ها بدون سیم شارژ میشن .

البته امنیت و حریم خصوصی خیلی امیدوار کننده نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حال حاضر تکنولوژی های بسیار جالبی در حال توسعه هستند مثل پردازش کوانتومی ولی کاربرد خاص اون ها باعث میشه جای پردازنده های معمولی رو نگیرند .

در عوض cloud computing عمومی میشه و کنسول و pc گیمینگ دارای سخت افزار ضعیف و ارزان ویژه این مورد ساخته خواهد شد.

حافظه خیلی ارزان میشه.

سلام

ما مخالف تکنولوژی و پیشرفت که نیستم ولی این اتفاقات که اشاره کردید بیفته

ببینید چه معظلات جدید و بیشتری هم بشر دچارش میشه

چون با این طرف قضیش توجه نمیکنن و یا براشون مهم نیست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حافظه خیلی ارزان میشه.

دقیقا در حال حاضر یکی از چالش ها iot هم همین مساله Privacy و Safety هست.

مارتین کوپر اولین سازنده تلفن همراه پیش بینی کرده بود که در آینده موبایل ها به صورت تگ هایی زیر پوست افراد خواهند بود که فرامین رو از ذهن میخونن و صورت اتوماتیک و بدون اتلاف وقت اجرا می کنن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...