رفتن به مطلب

آیفون از فروشگاه های ایران جمع می‌شود

Recommended Posts

post-16909-0-84631800-1468774726_thumb.jpg

به گفته‌ی مدیر کل دفتر مباررزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در صورت تأسیس نشدن نمایندگی محصولات اپل در ایران تا پیش از اجرای طرح رجیستری موبایل، گوشی‌های آیفون از فروشگاه‌های موبایل جمع آوری خواهد شد. البته هنوز زمان دقیق اجرای طرح رجیستر شدن موبایل مشخص نیست. همراه زومیت باشید.

عباس نخعی با بیان اینکه طرح رجیستری گوشی‌های موبایل در آینده نزدیک اجرایی می‌شود، گفت: «هم اکنون تصمیم بر این است که تنها گوشی‌های موبایل

برندهای دارای نمایندگی در کشور قابلیت فعال شدن در شبکه و خرید و فروش داشته باشند. البته این امکان وجود دارد که پس از اجرای طرح، تصمیمات جدیدی در این حوزه اتخاذ شود.»

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  اعلام کرد: «اپل تا پیش از اجرای طرح رجیستر شدن موبایل، فرصت تأسیس نمایندگی در کشور را دارد.

در غیر این صورت پس ابلاغیه‌ی جمع آوری گوشی‌های آیفون صادر شده و در صورت تأسیس نشدن نمایندگی در ایران، گوشی‌های موبایل این برند جمع‌آوری می‌شوند.»

نخعی ادامه داد: «هم اکنون ابلاغیه جمع‌آوری گوشی‌های آیفون را به تمام استان‌ها اعلام کرده‌ایم و در صورت عدم تأسیس نمایندگی اپل در کشور تا روز اجرای طرح رجیستری،

تمام محصولات موبایل اپل از سطح بازار جمع‌آوری خواهد شد.» 

post-16909-0-43345800-1468775092_thumb.jpg

هر گوشی تلفن همراه دارای کد ۱۵ رقمی منحصر به فرد با نام IMEI است که با استفاده از آن می‌توان گوشی را در شبکه رجیستر یا آن را ردیابی کرد.

این کد دارای مشخصاتی از جمله شرکت و کشور تولید کننده‌ی موبایل است. کد IMEI شبیه به شناسه‌ی MAC در رایانه‌ها یا دستگاه‌های متصل به شبکه است.

در طرح رجیستر موبایل، IMEI گوشی‌هایی که از طریق گمرک وارد کشور می‌شوند ثبت شده و می‌توانند در شبکه‌ی اپراتورهای تلفن همراه کشور فعالیت کنند.

گوشی‌هایی هم که به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند، نمی‌توانند در شبکه‌های موبایل کشور فعال باشند.

پیش از این چند شرکت داخلی ادعای تأسیس نمایندگی غیرمستقیم اپل در کشور را داشته‌اند که هر کدام بعد از مدتی جنجال، تب‌شان فروکش کرده است.

منبع خبر: http://www.zoomit.ir/2016/7/17/133339/iphone-willnt-sell-iran-market/

ویرایش شده توسط reza _boost
لینک به دیدگاه

آخه کجای دنیا...

این مسوالین چی میزنن دقیقا :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

علف!

البته شبدر و اینا منظورمه  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

مگه اون شرکت شیرازیه نمیگفت من نماینده اپلم؟ (ما هم گوشامون مخملیه، باور کردیم! :D )

اگه هست پس چی میگن که جمعش میکنیم؟ اگه نیست پس چرا به جرم کلاهبرداری درشو گِل نمیگیرن؟!

لینک به دیدگاه

دو سالی هست که میگن قراره سیم کارتا روی موبایل های قاچاق ریجستر نشه ! سه سالی هست میگن قراره تولید پراید متوقف شه ! و کلا حرف زیاد هست ، جدی نگیرین...

لینک به دیدگاه

من مرده شما زنده ! نصف سود موبایل این مملکت تو اپله بعد میان جمعش کنن ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

20ساله میگن اینترنت ارزون شد :D

لینک به دیدگاه

اگر ایفون ها قاچاق هست پس چرا خود مسئولین انواع و رنگ های مختلف ایفون رو دارند :D :D

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر ایفون ها قاچاق هست پس چرا خود مسئولین انواع و رنگ های مختلف افون رو دارند :D :D

اوناکه از مردم نیستن!!

لینک به دیدگاه

چه سریع پست من پاک شد ( البته خودم میدونستم پاک میشه)

انصافا در رسیدگی به شکایات در تاپیک انتقاده تند و تیز و ملایم هم انقدر سریع عمل کنید ما دیگه غمی نداریم  :D

----

البته نظر من هم روی این هست که نمیتونن جم کنن ولی دنبال گرون کردنش هستن با این کار مثل هر چیز دیگه ای که غیر مجاز شد بعد قاچاق شد بعد گرون شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه سریع پست من پاک شد ( البته خودم میدونستم پاک میشه)

انصافا در رسیدگی به شکایات در تاپیک انتقاده تند و تیز و ملایم هم انقدر سریع عمل کنید ما دیگه غمی نداریم  :D

----

البته نظر من هم روی این هست که نمیتونن جم کنن ولی دنبال گرون کردنش هستن با این کار مثل هر چیز دیگه ای که غیر مجاز شد بعد قاچاق شد بعد گرون شد.

تاپیک انتقاده تند و تیز و ملایم دیگه دست من نیست :cool: :cool: :cool: =)) =)) =)) @};- @};- @};- :x :x :x :x

لینک به دیدگاه

راستش خودشون قانون وضع مي كنن ، بعد خودشون بزرگ ترين ناقضان قوانين خودشون هستن . نمونه فراوانه مثلا برادران قاچاقچي .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش خودشون قانون وضع مي كنن ، بعد خودشون بزرگ ترين ناقضان قوانين خودشون هستن . نمونه فراوانه مثلا برادران قاچاقچي .

همیشه سنگ بزرگ نشانه نزدن و گفتن زیاد یه موضوعی نشانه عدم رعایت آن!!

نمونه هاش

راهنمایی و رانندگی ::

باید معاینه فنی داشته باشی. خودشون خیلی دارن

چراغ های بزرگ و کوچک باید درست باشن و کار کنن . خودشون کوچک روشن نمیشه و برخی ها هم شکسته دارن

چراغ ترمزت باید کار کنه . خیلی دیدم برا خودشون یکی ریخته و بیشتر هم سمند و مگان

چراغ راهنما باید درست کار کنه . تغیر مسیر یا لاین حتما باید بزنی. کلاً ندیدم راهنما بزنن !!

بدنه ماشین باید ظاهر خوبی داشته باشه . خودشون رو ببینین !!!

پزشک ::

سیگار نکشید. خودشون میکشن

چرب و سرخ کردنی کم بخورید. ماشاءالله بهشون. ان شاءالله سلامت باشن

نوشابه و شیرینی کم مصرف کنین. تو مهمونیا مجال بهت نمیدن ماشاءالله

شوفر ماشین ::

آدم باید سرعت مجاز رو رعایت کنه. بالا 80 تا تو شهر میره. بالا 140 تا تو جاده

راننده باید بدونه کی سبقت بگیره. سبقت میگیره، باد ماشین جلویی ماشین رو تکون میده!!!

راننده همیشه باید لوازم ابتدایی ماشین رو داشته باشه و ماشین برخی اوقات بررسی کنه. تسمه کولر پاره میکنه میره صندوق رو باز میکنه یک آچار و قفل انبر .. نداره !!!

مهندس عمران ::

مهندس باید اصولی کار کنه. خودش کلاه نداره. دستکش نداره. ماشین حساب عهد بوق دستشه و بدون محاسبات داره تیر و ستون بالا میبره

مهندس باید بدونه چه زمانی ویبره رو برداره از بتن. آنقدر ویبره رو نگه میداهر بتن آب میده !!

مهندس باید شمه مهندسی داشته باشه. به خودش بگی به نقشه دارم با شکل نامنظم مساحتش رو برام پیدا کن میمونه

مهندس کامپیوتر ( همه چی ) ::

باید رو سیستم آنتی ویروس بزنی. نوبت خودش میشه میگه سوسول بازیه بابا من و آنتی ویروس !!!!

باید موقع خارج از کردن فلش مموری ریجکت کنی. خودش کپی تموم نشده فلش مموری رو میکشه بیرون. میپرسی هم میگه هیچی نمیشه

موقع کار با سیستم فاصله مچ دست و سر و .. رو باید رعایت کنی. میبنی خودش مثل مار پیچیده رو سیستم

تا اینا هستن و این حرفها هم هستن. ما اینیم. ( دیگه نرفتم سراغ اقتصاد محترم چون ارزش حرف زدن نداره و اونموقع تاپیک باید بسته بشه )

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

مشکل قاچاق و اصولا قاچاق به دلیل اجرا نکردن قانون یا خیلی از چیز های دیگر نیست بلکه به دلیل این هست که در قانون و به طور کلی برای عزیزان دست اندرکار تعریف درستی نشده!!!

در بیشتر ایالت های امریکا قاچاق کالا مشخصا اعلام شده به واردات کالا های غیر مجاز همچون داروهای روان گردان و مواد مخدر و سموم خطرناک و واردات کالاهای فاقد کیفیت لازم جهت مصرف در داخل که لزومش داشتن تاییده هایی هست

اما متاسفانه در کشورعزیزمون قاچاق کالا صرفا به عدم ورود از گمرک و ندادن هزینه های لازم خلاصه میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...