رفتن به مطلب

سوابق قطعات سوخته شما

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هر کاربری در ضمینه سخت افزار

بالاخره قطعاتی رو خراب کرده و سوزونده!

نوع قطعه، نام مارک و مدل، وضعیت گارانتی + شرح ماجرا

قرار بدید تا کمی تجدید خاطره کنیم!

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

هنوز یادم نرفته ...7  سال پیش بعد چند روز مسافرت ....دکمه پاور رو زدم .... دود از هاردم بلند شد (مکستور 80 گیگ ساتا خور)..... هنوز هیچ کدام از قطعات مسولیت این حمله را بر عهد نگرفته ..... ولی حیف شد.... کلی از عکس هام سوخت و دیگر بر نگشتند .....

البته موارد دیگر سوختن کارت گرافیک 6200 و مانیتور lg 17  و سی دی رام بماند 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من چون ادم حساسیم تمیزی برام مهمه در حد وسواس!! کیبردم خاک توش بره دیگه استفاده نمیکنم کیسم رو هر از چند گاهی حمام میبرم خخخ کیبرد مایکروسافتم در حال تمیز کاری روش خط افتاد دادم به داداشم ....

این موارد همیشه کار دستم داده در راه تمیزکاری به فنا میرفتن

یادش بخیر ۸۰۰ تومن سالها پیش پرینتر R1800 اپسون خریدم عکس میزد پوستر در راه تمیز کاری هد سوخت یه ۷۰۰ تومنی هد نو خریدم

ماجرای سوختنش این بود:

یکی از نازل ها گرفته بود کل هد رو انداختم تو محلول چون زیاد موند چسب صفحه نازل ها در اومد بعد از کالبدشکافی معلوم شد گیر سر تمیزکاری با دستمال کاغذی بوده کم کم جمع شده یکجا و ...

خیلی وقتا کارایی برای محافظ میکنیم که بدتر قطعه رو مرگ نزدیک میکنه

لینک به دیدگاه

ظاهرا تاپیک دردناکی قراره باشه :D

منم قبل از عید یه Inno3D iChill GTX980 X4 Air Boss Ultra سوزوندم که هنوز جای خالیش رو کیسم هست @};-
اما اخر ماه اینده با یه Asus STRIX 1070 تجدید فراش میکنم :x

لینک به دیدگاه

اولین قطعه ای که سوزوندم مربوط میشه به یکی از مزخرف ترین کلید های پاور!

تبدیل برق 220-180(کلید قرمز رنگ) برای کشور هایی که از برق های دیگه استفاده میکنن به کار میره

یادمه چند سال پیش یکی سیستمو آورد پیشم درست کنم نگو قبلش خودش این دکمه رو عوض کرده بود و من روشن کردم 

پاور تو صورتم منفجر شد خخخخ هیچی دیگه نتونستم ثابت کنم ولی خودش یه پاور خرید =))  =))

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

اهل خرابکاری نیستم اما نمیدونم چرا هرموقع قطعه ایی رو باز میکنم چند پیچ اضافه میاد!!!

یک بار خواستم خمیر گرافیکم Asus GTX 770 تعویض کنم بعد از تحقیق و نگاه کردن چند کلیپ و باز کردن و تعویض خمیر و بستن

1 پیچ اضافه امد دوباره گرافیک رو باز کردم تا شاید جایی پیچی رو یادم رفته اما در اخر باز 1 پیچ دیگر اضافه اوردم هیچ وقت هم متوجه نشدم این 2 پیچ برای کدوم قسمت گرافیک بودن :huh:

اگرچه گرافیک مدت ها به خوبی کارکرد اما در اخر به دلیل نوسان برق در تابستان  گرافیک و هارد دچار مشکل شد که همراه با سوزش بسیار بود....

لینک به دیدگاه

اهل خرابکاری نیستم اما نمیدونم چرا هرموقع قطعه ایی رو باز میکنم چند پیچ اضافه میاد!!!

یک بار خواستم خمیر گرافیکم Asus GTX 770 تعویض کنم بعد از تحقیق و نگاه کردن چند کلیپ و باز کردن و تعویض خمیر و بستن

1 پیچ اضافه امد دوباره گرافیک رو باز کردم تا شاید جایی پیچی رو یادم رفته اما در اخر باز 1 پیچ دیگر اضافه اوردم هیچ وقت هم متوجه نشدم این 2 پیچ برای کدوم قسمت گرافیک بودن :huh:

اگرچه گرافیک مدت ها به خوبی کارکرد اما در اخر به دلیل نوسان برق در تابستان  گرافیک و هارد دچار مشکل شد که همراه با سوزش بسیار بود....

این یعنی مشتری مداری

بر عکس من هر قطعه ای رو باز میکنم پیچ کم میارم :D

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

یه نیم سوز شدن کارت صدای آنبرد سال 1380 (اون موقع بسیار پشت هرچیزی که آنبرد بود حرف میزدن) مین ایسوس بود.

یک هارد که ظاهری خراب بود ولی من دستکاریش کرده بودم و از Basic به Dynamic تغییرش دادم و متخصصیان الماس معروف هم نفهمیدن و نو دادن.(خودمم متوجه گند زدنم نشدم)

یه رم هم بود که تو مین مدنظر ! جواب نمیداد من هم رفتم گارانتی ایزایران نو گرفتم و رم خراب رو هم گرفتم و رو مین دیگه ای کار کرد! (رم رو اورکلاک کرده بودم نه پله پله یه هو 10 مگاهرتز)

دیگه از این شانسها نداشتم که نداشتم  =))

ویرایش شده توسط Mahdian57
لینک به دیدگاه

یه بار کل سیستم رو به فنا دادم

.

یه سیستم قدیمی بود که بد کار میکرد . در حین نصب درایورهاش بودم که یه صدای بلندی ازش اومد . مین و cpu و هارد و رم و گرافیک و گمونم پاور سوخت !

لینک به دیدگاه

من یه مادربرد ازراک z97x دارم که الان خرابه و هیچکی هم نتونست تعمیرش کنه.هیچگونه مشکله سوختگی نداره و تا حالا باز هم نشده فقط ری استارت میشه خودبه خود :crying:

اون قدیما هم یه هارد ۸۰ ای دی ای د اشتم که خراب شد دادم گارانتی سازگاربه جاش اشتباها یه هارد ۲۵۰ بهم دادن اونم خراب.زنگ زدم بهشون معلوم شد که هاردو اشتباهی دادن.هارد ۲۵۰ رو براشون فرستادم یه هارد نو گرفتم ولی کرایه پستیش نزدیک به قیمت هارد شد برام آخرش :D

یبارم شب بود و اتاقم تاریک پام رفت رو لپتاپم ال سی دیش ترک برداشت مجبور شدم ال سی دی رو عوض کنم.

لینک به دیدگاه

درود

اقا ما یه هارد هیتاچی 500 گیگ داشتیم اون موقع که 40 هزار تومن گرفته بودیم :crying: ...یعنی اطلاعاتی تو داشتم در حد بوندسلیگا...یه روز یکی از بچها اومد گفت داداش بیا ببین این سیستم من چشه هاردو چرا نمیشناسه اقا ما رفتیمو با کلی دنگو فنگ این هارشو شناخته نشد...این رفیقمونم سیریش  گفتم جان من برو هاردتو بیار با اون تست کنیم..اقا اوردیمو خلاصه ور رفتیم بعد از چند دقیقه این دستم رفت چای بیاره اقا همین که این رفت از سیستم دود بلند شد سریع پنجره اتاقو باز کردم تا بو بره بیرون  داشتم سکته میکردم...دوستم اومد گفت داداش بوی سوختگی نمیاد گفتم نه در کیسو که باز میکنی همینجوریه بو میده :D

هیچی دیگه گفتیم درست نمیشه مشکل از جای دیگس اقا داشتیم چای میخوردیم این دوستم برگشت گفت ببین از این کابل پاور نیست که این پشت لخت شده اتصالی میکنی :(

یعنی میخاستم بگیرم خفشم کن...اقا ما رفتیم خونه هارد خودمو زدم سیستم دیدم بالا نمیاد اونجا متوجه شدم اون دوده ماله هارد خودم بوده

هیچی دیگه الانم هنوز خرابه افتاده تو کشو بردش هیج جا پیدا نمیشه گارانتیم ماتریکس ولی کارتشو گم کردم

خلاصه سرتونو درد نیارم اینجوری شد که من دیگه به هیچ کدوم از قطعات سیستم خودم دست نزدم برای بیرون بردن @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خییییلی سال پیش یه سیستم Pentium 3 800 داشتم و حسابی باهاش حال میکردم. یه روز تصمیم گرفتم بهش حال بدم و در حالی که سیستم روشن بود داخلش رو با جارو برقی تمیز کنم. همه چی خوب پیش رفت فقط دیگه سیستم روشن نشد و تقریبا تمام قطعات به خاطر الکتریسیته ساکن سوخت. بعد از اون هم به دلیل مشکل مالی به جای اینکه پیشرفت کنم پسرفت کردم یه Pentium 3 533 تونستم بگیرم.

تقریبا این آخرین و تنها خودزنی بود که یادم میاد  :D

لینک به دیدگاه

من چيزيم تا حالا نسوخته اما دماغم بعضى وقتا سوخته گفتم شايد مفيد باشه بگم. :D

لینک به دیدگاه

من چيزيم تا حالا نسوخته اما دماغم بعضى وقتا سوخته گفتم شايد مفيد باشه بگم. :D

باسلام‏ ‏نام‏ ‏قطعه‏ ‏+‏ ‏مارک‏ ‏و‏ ‏مدل+‏ ‏وضعیت‏ ‏گارانتی‏ فراموش‏‏ ‏نشه

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

یه بار کل سیستم~ رو به فنا دادم

.

یه سیستم قدیمی بود که بد کار میکرد . در حین نصب درایورهاش بودم که یه صدای بلندی ازش اومد . مین و cpu و هارد و رم و گرافیک و گمونم پاور سوخت !

ME2 :D البته گارانتی کامل فروشگاه بود ، FREE تعویض شد + رم دوبل ! :laughing:

(نمیدونم آخر ایراد از مین ... بود یا پاور ... یا ویندوزای درپیت مایکروسافت ! :wacko: )

لینک به دیدگاه

ME2 :D البته گارانتی کامل فروشگاه بود ، FREE تعویض شد + رم دوبل ! :laughing:

(نمیدونم آخر ایراد از مین ... بود یا پاور ... یا ویندوزای درپیت مایکروسافت ! :wacko: )

me3

البته گارانتی داشتن ولی حدود 10 سال پیش تموم شده بود !!!

تا اونجایی که من میدونم همشون مشکل دارن

سیستم با زغال سنگ روشن میشد !!!

لینک به دیدگاه

من دیگه حداکثر دابل کیل گرفتم(گرافیک و پاور) ولی دوستان رمپیج و هالی شت هم داشتن =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنظیم کردن پاور روی 110 ولت و زدن دکمه پاور و بومب ...  :wacko:  :crying:

لینک به دیدگاه

مزخرف ترین کلید عمرم بود!

لینک به دیدگاه

burnt_pc_5.jpg

لینک به دیدگاه

burnt_pc_5.jpg

این پاور شماست!!!!!؟؟؟

واسه من خدایی این شکلی نشد دیگه یه خازن کوچولو ترکید!!

لینک به دیدگاه

Me2

مرخص شدن پنتیوم ۴ فقط یادمه سیپیو و رم سالم مونده بود تک تک قطعات یکی پس از دیگیری مرخص شدن.

لینک به دیدگاه

سلام.من که خداروشکر تا حالا با قطعه هیچ مشکلی نداشتم بغیر از هارد که همیشه باهاشون مشکل دارم فقط یه دفعه یه سیستم پنتیوم 1 داشتم نمیدونم چکارش کردم هاردش سوخت!!!!!!!!قروشنده گفت چکارش کردی گفتم نمیدونم.....هیچی دیگه یه هارد دیگه گرفتم...

لینک به دیدگاه

بنده تا حالا سر قطعاتم به مشکلات زیادی خوردم ولی خدا رو شکر خیلی مشکل حادی پیش نیومده. دوتا گرافیک نیم سوز شدن یکی 6200 و یکی هم 7300 GT گیگابایت که دومی مانیتور رنگاش کلا به هم میریخت.

دو بار هم مانیتور LCD ال جی قدیمی داشتم که سوخت و هر بار با 30 تومن درست شد که دیگه اخرش ازش خسته شدم فروختم

سوختن سی دی رام پایونیر و نیم سوز شدن مودم دی لینک قدیمی هم باید اضافه کرد که خداییش مودم رو اینقدر ازش کار کشیدم 6 7 سالی که چراغاش کم رنگ شده بود و آخرشم افتاد به هنگ کردن مداوم ولی کامل نسوخت.

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

من هم دو تا قطعه

یکی کارت گرافیک nvidia fx 5500 اون موقع این کارت تازه اومده بود و من سیستم بستم

بعد 5 سال سوخت {روزی 10 ساعت} علت هم هوای داغ داخل کیس

یه رم هم چند وقت پیش 2 گیگ اپیسر بود که رفتم تعویض کنم 4 گیگ بگیرم مه تو شلوغی از دستم افتاد و فاتحه ش خونده شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...