رفتن به مطلب

مدل محاسبه اینترنت ثابت تغییر می‌کند؛ محاسبه سرعت به جای حجم

Vikings
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

2017221.jpg?ts=1468326502805

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تغییر مدل محاسبه اینترنت ADSL خبر داد و گفت: از این پس بجای محاسبه حجم مصرفی اینترنتی، سرعت ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

صادق عباسی شاهکوه امروز در همایش راه اندازی مرکز تبادل محتوای اینترنتی (CDN) با اشاره به تغییر روش محاسبه اینترنت حجمی برای سرویس های ADSL و وای فای گفت: با توجه به اینکه در نورم جهانی نیز ارائه اینترنت حجمی مرسوم نیست، از این پس محاسبه اینترنت به صورت سرعت خواهد بود.

وی افزود: این در حالی است که ارائه اینترنت موبایل را همچنان به صورت حجمی و مطابق با استاندارد سایر کشورها محاسبه خواهیم کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تعرفه گذاری جدید خدمات اینترنت مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات گفت: در این مصوبه روش غیرحجمی محاسبه اینترنت تعیین شده است که این روش، گامی مثبت در ارائه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب به کاربران خواهد بود.

شاهکوه با بیان اینکه با اجرای نحوه جدید تعرفه‌گذاری اینترنت، محتوای بیشتر بدون محدودیت در حجم دانلود در اختیار مشترکان قرار می گیرد که با توجه به رواج سرویس های ویدئویی این تصمیم می تواند کارساز باشد.

به گفته وی، شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت پرسرعت موظف شدند ظرف ۶ ماه آینده و تا اسفند ماه محاسبه ترافیک داخلی اینترنت و ترافیک خارجی را برای کاربران نهایی تفکیک کنند. به این ترتیب مشخص خواهد شد چه میزان از استفاده کاربران از سایت های داخلی و چه میزان از سایت های خارجی خواهد بود.

معاون رگولاتوری رویکرد این سازمان را در تغییر تعرفه خدمات اینترنت، کاهش نرخ دسترسی کاربران به سرویس اینترنت، استفاده از اینترنت بر مبنای مصرف مشترکان، افزایش کیفیت ترافیک داخلی و رسیدن به اهداف شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد.

منبع مهر

لینک به دیدگاه

2017221.jpg?ts=1468326502805

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تغییر مدل محاسبه اینترنت ADSL خبر داد و گفت: از این پس بجای محاسبه حجم مصرفی اینترنتی، سرعت ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

صادق عباسی شاهکوه امروز در همایش راه اندازی مرکز تبادل محتوای اینترنتی (CDN) با اشاره به تغییر روش محاسبه اینترنت حجمی برای سرویس های ADSL و وای فای گفت: با توجه به اینکه در نورم جهانی نیز ارائه اینترنت حجمی مرسوم نیست، از این پس محاسبه اینترنت به صورت سرعت خواهد بود.

وی افزود: این در حالی است که ارائه اینترنت موبایل را همچنان به صورت حجمی و مطابق با استاندارد سایر کشورها محاسبه خواهیم کرد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تعرفه گذاری جدید خدمات اینترنت مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات گفت: در این مصوبه روش غیرحجمی محاسبه اینترنت تعیین شده است که این روش، گامی مثبت در ارائه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب به کاربران خواهد بود.

شاهکوه با بیان اینکه با اجرای نحوه جدید تعرفه‌گذاری اینترنت، محتوای بیشتر بدون محدودیت در حجم دانلود در اختیار مشترکان قرار می گیرد که با توجه به رواج سرویس های ویدئویی این تصمیم می تواند کارساز باشد.

به گفته وی، شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت پرسرعت موظف شدند ظرف ۶ ماه آینده و تا اسفند ماه محاسبه ترافیک داخلی اینترنت و ترافیک خارجی را برای کاربران نهایی تفکیک کنند. به این ترتیب مشخص خواهد شد چه میزان از استفاده کاربران از سایت های داخلی و چه میزان از سایت های خارجی خواهد بود.

معاون رگولاتوری رویکرد این سازمان را در تغییر تعرفه خدمات اینترنت، کاهش نرخ دسترسی کاربران به سرویس اینترنت، استفاده از اینترنت بر مبنای مصرف مشترکان، افزایش کیفیت ترافیک داخلی و رسیدن به اهداف شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد.

منبع مهر

اگه بشه که خوبه

که حبه نظر من حالا حالا ها نمیشه

لینک به دیدگاه

:eek:  :clapping:   :-? :huh: :wacko:

اگر هزینه اینترنت قرار بر اساس سرعت باشه دیگه این تفکیک حجم مصرفی برای چی هست؟ واگر قرار محاسبه هزینه بر اساس حجم مصرفی باشه دیگه محاسبه هزینه بر اساس سرعت چطور هست!!!!

اگر اینه چرا اون شده

اگر اونه چرا دیگه این شده :wacko:

لینک به دیدگاه

اگه حجم ترافیک برداشته بشه که خوبه...البته در نهایت اینجوری که باید بشه اما نه بعنوان اخرین نقطه ی این کره ی خاکی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی خودشون میدونن چیکار میخوان انجام بدن!!!!

لینک به دیدگاه

امروز خب اول مرداد هست گفته بودن تعرفه ها کاهش پیدا میکنن پس چی شد :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کشک ... کشک ... کشکای خوب دارم / کشکای خوشمزه و ناب 

_________

برن کشک فروشی بازکنن به خدا از این بهتره 

یعنی بی صاحاب تر و هرکی هرکی تر از این مملکت ندیدم خداوکیلی 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

البته قصد طرفداری ندارم یا چیز خاصی اما خداییش در د.و.ل.ت قبل فقط قمپز بود که در میشد :D اون هم در تمام زمینه ها :)

http://www.bartarinha.ir/fa/news/357042/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%D8%B4%D9%88%D9%85

اینم برای شما...نمیدونم خودش به خودش رای میده یا نه؟

ویرایش شده توسط Amir Hossien
لینک به دیدگاه

الان کل بیشتر سرور هایی که مورد استفاده ی ماست سرور های خارجیه!

مورد های کمی هست که داخلی باشن 

حالا من تعرفه های مخابرات رو نگاه کردم سرعت 1024 با قیمت 25,000 تومان!

10 گیگ حجم خارج 

20 گیگ حجم داخل :wacko:

حالا اسمش نامحدود بود مثلا!!

من اینو از خود اپراتورشون پرسیدم راحت گفت خودمم نمیدونم =))

اینم هدفشون:

به این ترتیب مشخص خواهد شد چه میزان از استفاده کاربران از سایت های داخلی و چه میزان از سایت های خارجی خواهد بود.

:eek:  :eek:  :eek:  :eek:

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

من دیروز اینو از شهر سخت افزار خوندم. نکته جالب اینجاست :

خدا خیرشون بده. =)) =)) :eek:

تغییر تعرفه رو به این شکل درآوردن فک کنم دیگه... تا اسفند هم وقت دادن سروتشو هم بیارن که سرعت بفروشن نه حجم. مثل اینترنت کابلی و dsl جاهای دیگه دنیا. با این تفاوت که باز نامحدود نیست اسمشو گزاشتن نامحدود!! :wacko:

لینک به دیدگاه

شاید کم اوردن نسبت از ارتقاع سخت افزارشون و پیشبینی کردن

اخه محاسبه کردن حجم هم دردسرهای خودشو داره و احتمالا کم اوردن!

اما از جهت دیگه اینا کم هم بیارن از نظر سخت افزاری حیا ندارن هی مشترک میگیرن!

هروز یک چیزی میگن این معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

فازش چیه؟

لینک به دیدگاه

مخابرات یزد کاهش داده

لینک به دیدگاه

عزیزان ی سوال خارج از تایپیک

حجمی که برای اینترنت داخلی ارائه میشه ایا مصرفی هم داره؟؟ :-?

تا جایی که اطلاع دارم تنها چند سایت نرم افزاری سرورهاشون داخلی هست و ایا سایتی از نظر محتوایی همچون فیلم یا بازی داخلی موجود هست؟؟ :huh:

لینک به دیدگاه

مخابرات اصفهان هم یه جورایی کاهش داده

عزیزان ی سوال خارج از تایپیک

حجمی که برای اینترنت داخلی ارائه میشه ایا مصرفی هم داره؟؟ :-?

تا جایی که اطلاع دارم تنها چند سایت نرم افزاری سرورهاشون داخلی هست و ایا سایتی از نظر محتوایی همچون فیلم یا بازی داخلی موجود هست؟؟ :huh:

فایل نیکو ایران هست

بازم مواردی هستن

لینک به دیدگاه

مخابرات یزد کاهش داده

هر چقدر هم بدن !!! :crying:

ماليات بر ارزش افزوده :2,700 ريال

این مورد(به لطف جناب دکتر :laughing: ) تو کت من نمیره اخه یک چیز مجازی! مالیاتش چیه :clapping:  =)) (کار به مقدارش ندارم تا حدودی!! مشکل من بودنشه :mad: )

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

مخابرات اصفهان هم یه جورایی کاهش داده

فایل نیکو ایران هست

بازم مواردی هستن

فایل نیکو بود نبودش فرق چندانی نمی کنه اکثر فایل هاش به دستور کارگروه مثلا محترم برداشته شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئاله ترافیک داخلی و خارجی خیلی وقت بود که مطرح بود و اگر درست اجرا بشه مطمئنا به نفع مصرف کننده خواهد بود. برای مثال در اینترنت فعلی ، شما زمانی که از سرورهایی که داخل ایران هستن دانلود میکنید هم با وجود این که از ترافیک اینترنت بین ایران و خارج ایران استفاده ای نمیشه باز هم همون میزان هزینه رو پرداخت میکنید.

در صورتی که هزینه ای که استفاده از سرور های داخلی برای مخابرات داره حتی یک دهم اتصال به خارج از کشور نیست. و اصلاح این قضیه خیلی وقت بود که مطرح شده بود.

لینک به دیدگاه

آقا همون سرعت 128 یا همون 512 بهم بدین فقط اینقدر قطعی و وصلی نداشته باشه و مثل آدم نت بریم و بیایم :mad:

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

کشور ما جزو معدود کشورهائیه که اینترنت رو به کاربرا، هم از طول میفروشن هم از عرض ( هم حجم و هم سرعت منظورمه )، بقول دوستان گرچه به احتمال 99 درصد این یه وعده ی پوچ و غیر واقعیه، ولی ما به همون 1 درصدشم امیدواریم ( مباحث 30 یا 30 ش هم که اینجا جاش نیست )

ویرایش شده توسط M0I-I3N
لینک به دیدگاه

همینجا عزیزانی که فایل نیکو معرفی کرده بودند تشکر میکنم

دو مستند جنگی که مدت ها بدنبالش بودم و داشتم از سایت های خارجی دانلود میکردم با زیرنویس فارسی موجود بود @};- @};-

عزیزان که از فایل نیکو فیلم های زیرنویس گرفتند ایا سانسور شده هستند؟؟؟

مسئاله ترافیک داخلی و خارجی خیلی وقت بود که مطرح بود و اگر درست اجرا بشه مطمئنا به نفع مصرف کننده خواهد بود. برای مثال در اینترنت فعلی ، شما زمانی که از سرورهایی که داخل ایران هستن دانلود میکنید هم با وجود این که از ترافیک اینترنت بین ایران و خارج ایران استفاده ای نمیشه باز هم همون میزان هزینه رو پرداخت میکنید.

در صورتی که هزینه ای که استفاده از سرور های داخلی برای مخابرات داره حتی یک دهم اتصال به خارج از کشور نیست. و اصلاح این قضیه خیلی وقت بود که مطرح شده بود.

البته نفس کار خیلی خوب هست چون بنفع مصرف کننده هست اما فکر نمیکنم سرور های داخلی از نظر گستردگی انواع فایل و دیتا برای دانلود انچنان مناسب باشند تا با کاهش دانلود ها از سرور های خارجی این طرح رو توجیه کنه برای مصرف کننده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...