رفتن به مطلب

کارت گرافیک amd یا nvidia

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان 

جدا از بحث گرما ، مصرف و قیمت ، آیا بازی کردن با  کارت گرافیک های هر کدوم از این محصولات تفاوت خاصی نسبت به دیگری داره ؟

هر کدوم از این  شرکت ها برای بازی فناوری انحصاری دارن که شرکت رقیب نداره ؟ 

دوستان توجه داشته باشید منظور قدرت  اجرای بازی و فریم دهی  این دو کمپانی نیست ...بلکه میخوایم اینجا به این نتیجه برسیم که آیا اگر بنده با کارت شرکت amd بازی کنم غیر از فاکتورهای قیمت مصرف گرما و قدرت فریم دهی هر کدوم از مدل ها تفاوت دیگه ای هم  با کارت گرافیک های شرکت nvidia میبینم ؟ مثلا کیفیت تصویری بازی تفاوتی داره ؟

توجه : از دوستان عزیز خواهش میکنم تعصب به یک کمپانی رو وارد این بحث نکنید  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام. من amd 5850 داشتم نسبت به nvidia که تست کردم متوجه شدم که انویدیا یکم عمق رنگش بیستره و تکسچر هاش قوی تر به نظر میان. البته خیلی فاحش نیست ولی تو یه بازی تست کردم یه جا یه خط کرمی رنگ رود همیشه نگاه میکردم با انویدیا بیشتر میدرخشید.

لینک به دیدگاه

سلام. من amd 5850 داشتم نسبت به nvidia که تست کردم متوجه شدم که انویدیا یکم عمق رنگش بیستره و تکسچر هاش قوی تر به نظر میان. البته خیلی فاحش نیست ولی تو یه بازی تست کردم یه جا یه خط کرمی رنگ رود همیشه نگاه میکردم با انویدیا بیشتر میدرخشید.

درسته

ما تو گیمنت 5830 و 550ti که هم قدرت هستن داریم

550ti رنگ بندی و شفافیت بهتری داره

خودم هم r9 270x داشتم الان gtx 760 

شفافیت و وضوح nvidia بهتره 

مخصوصا که دارم از Display Port استفاده می کنم

قبلا فکر می کردم به خاطر VGA اینطوری میشه

لینک به دیدگاه

من هر دو مورد رو دیدم .

گاهی کیفیت تصویر انویدیا بهتر بوده گاها ای ام دی .

............

کلا این مسئله خیلی پیچیده تر از این حرفاس که بشه 100 در 100 در موردش حرف زد .

بسته به بازی ، کابلی که استفاده میکنید ، مدل دقیق کارت گرافیک ( سری های مختلف ) و حتی نسخه درایور جواب متفاوته . 100 البته که تمام اینها شاید 5 درصد تفاوت ایجاد بکنه و نظر شخصی خود کاربر خیلی تاثیر بیشتری داره .

بنابراین کلا به این موضوع فکر نکنید . چون توی یک تصویر از دو کارت شرکت رقیب 90 در 100 شاید اصلا تفاوتی نبینن ، 5 درصد کارت انویدیا رو ترجیه بدن ، 5 درصد هم کارت ای ام دی رو . پس کسی نمیتونه در این مورد شما رو کاملا راهنمایی کنه . این مورد در بازی های شوتر و اکشن که سرعت بازی زیاده بسیار بی اهمیت میشه چون اکثر این تفاوت ها با دقت زیاد خودشون رو نشون میدن که شما اصلا زمان کافی ندارید و باید فقط بازی کنید !

............

اما در مورد فناوری های اختصاصی :

انویدیا و ای ام دی هر کدوم فناوری های خاص خودشون رو دارن در هر مقطع از زمان یکی دست بالاتر رو داشته که البته این هم نسبی بوده . نکته که اکثر افراد سرش متفق القول هستند اینه که به عموما فناوری هایی که ای ام دی ارائه میده تاثیر منفی کمی در کارتهای انویدیا داره ( مخصوصا این اواخر که فناوری های اخصاصی انویدیا برای کارتهای ای ام دی مشکلات جدی درست کرده ) که دلیلش رو بیشتر به متن باز بودن این فناوری ها ربط میدن . در واقع فناوری های ای که ای ام دی ارائه میده کمتر اختصاصی هستند .

..............

موفق باشید

لینک به دیدگاه

amd  کلا تو نمایش رنگها بهتر هست نظر شخصی من با کارتهای 4870  و 380 4 g

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...