رفتن به مطلب

اولین تستهای GTX1060 G1 در ایران بر روی سیستم شخصی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ehgovvjdh36ars0a6vk_thumb.jpg

h7cmdokx4tszrpgo8v4_thumb.jpg

با سلام خدمت دوستان عزیز

همونطور که اطلاع دارید چند وقتی هست که کارت 1060 به دستم رسیده  و در این مدت تعدادی تست با کارت GTX1060 G1 و GTX1080 G1 گرفته بودم که می خوام به اشتراک بذارم البته در صورتی که کارت های دیگه هم در اختیارم قرار بگیره روی همین بیس که این تست ها رو گرفتم باز هم تست میگیرم...بنده به هنر نگارش و داستان نویسی و خوشگلنویسی( :D ) اشرافی ندارم و البته علاقه چندانی هم ندارم پس صرفا در مورد تست ها صحبت میکنم و نتایج رو میذارم ... ویژگی های برتر یا کمتر کارت گرافیک ها در سایتشون مشخصه  :D علاقمند به عکس هستین میتونم عکس ها رو هم اضافه کنم

تست های هر دو کارت بر روی یک سیستم و در ویندوز 7 گرفته شدن (راستش هنوز دلایل زیادی برای عدم کوچ به ویندوز 10 دارم که ربطی به بازی و... نداره) پس ممکنه که فریم ها قدری با نتایج گرفته شده در ویندوز 10 متفاوت باشه، همچنین من با بازی های مورد علاقه خودم تست انجام دادم و تنظیمات بازی ها هم در آخرین حد ممکن بوده که در صورت نیاز اسکرین شات از تنظیمات هم قرار داده خواهد شد. برخی بازی ها بنچمارک داخلی دارن و بعضی هم باید دستی بنچمارک گرفته بشه، البته خودم این متد بنچمارک دستی رو زیاد قبول ندارم به عنوان عاملی برای تشخیص برتری کارتی بر کارت دیگر.. چون به فرض اگه قرار باشه برای بنچمارک گرفتن از GTA V یا Witcher3 یک مسیر و اعمالی ثابت رو مشخص کنیم برای انجام دادن برای هر بنچمارک گیری از کارتها ، امکان اینکه دقیقا یک مسیر رو به دقیقا مشابه دیگری بریم محاله... به عنوان مثال در طول بنچمارک گرفتن از GTA و witcher کافیه زمین رو نگاه کنید(یعنی کاری کنید که دوربین از زاویه از بالا به پایین رو نشون بده فریم به سرعت بالا میره و در عرض 3-4 ثانیه میانگین فریم رو هم تحت تاثیر قرار میده) یا کافیه گردش های ناگهانی و اضافه تر از سری قبلی انجام بدید تا به جای اینکه میانگین فریم مثلا بشه 80 ، یهو بشه 95 :|

برای همین نتایج اینجور تستها رو برای مقایسه دقیق بهتره استفاده نکنیم و صرفا به منظور فهمیدن حد توانایی اون کارت بهش نگاه کنیم که منظور من هم همینه...

برای جلوگیری از رخ دادن مینیمم فریم های رندوم هم تست ها 3-4 بار تکرار شدن برای هر رزولوشن(نمیخوام بگم که من خیلی آدمه دقیقی هستم بلکه وقت اضافه زیاد دارم :دی)

سیستم تست :

GIGABYTE Z170 SOCForce

Intel Core i5 6600K @ 4700mhz

G.skill 2x8GB 3000 c14

Samsung 840Evo 250GB

Windows 7 64B Updated

بازی Batman Arkham Knight

این بازی جدیدا تبدیل به بازی محبوبم شده و تا همین چند هفته پیش تا به حال هیچ کدوم از بازی های این مجموعه رو امتحان نکرده بودم... خدا رو شکر که این بازی نسبت به دوران منتشر شدنش کم باگ تر شده ، البته شروع و اتمام بنچمارک هنوز هم باعث افزایش فشار خون و تپش قبل میشه.. چون قبل از شروع و پس از اتمام بنچمارک رفتارهایی مثل هنگ کردن و کرش کردن نشون میده..

نتایج تست کارت GTX 1060 G1 در این بازی :

5wkvc8vzuz2nquqzr5ue_thumb.jpg

نتایج تست کارت GTX1080 G1 در این بازی :

dyw1w6tyygf8rffwan6w_thumb.jpg

بازی Dirt Rally

شخصا صرفا به خاطر بخش رالی_کراس به این بازی علاقه دارم و می تونم بگم از بین بازی هایی که تست کردم دقیق ترین بنچمارک رو داره و مشکل افت استفاده از GPU در رزولوشن های پایین در زمان استفاده از کارتهای قدرتمند رو نداره... میشه گفت همینطوری الکی روزی 4-5 بار از بنچمارکش استفاده میکنم در کنار بنچمارک بازی F1

8ofz2t514qu6dw5y78ou_thumb.jpg

نتایج تست کارت GTX 1080 G1 در این بازی :

e2e12egohy2hgy7ujfre_thumb.jpg

بازی F1 2015

این بازی محبوب ترین بازی سبک Racing من هست که بطور مداوم بازی میکنم به علت علاقه شخصیم به فورمول 1

در مورد بنچمارکش هم تنها ایرادش از نظر من اینه که در تست با کارتهای قدرتمند در رزولوشن های پایین مثل 1600x900 میزان استفاده از GPU کم میشه و اون اندازه ای که انتظار میره فریم ریت بالاتر در نمیاد نسبت به رزولوشن های بالاتر...اما در کارتهایی که قرار نیست در اون رزولوشن چند برابر refresh rate فریم بدن، این مشکل پیش نمیاد... این مسئله با مانیتورینگ دقیق و real time میزان استفاده از GPU قابل مشاهدست

البته این موارد جز مواردی هستن که یا باید در بازی ها پولیش بشن توسط سازنده، که در این مورد کدمستر زیاد حوصله نداره یا اینکه در درایور های جدید کارت گرافیک ها این مسئله Force و Override بشه که این مسئله در بازی های بزرگ و عموما جدید انجام میشه نه بازی ای مثل F1 ...

yxckolvrvfkd3mkayrm5_thumb.jpg

t6uwdn3z6fakyoc72nl7_thumb.jpg

بازی Grid AutoSport

این بازی هم از بازی های محبوبم هست و میشه گفت اولین بازی هست که از استیم خریدم . بنچمارکش برخی اوقات نشانه هایی از مشکل بنچمارک F1 رو نشون میده اما اگه چند بار تست رو تکرار کنید مسئله حل میشه...

rzovn5u6pfuj1ubwwunu_thumb.jpg

i98svt5xu7fvi182qauw_thumb.jpg

بازی GTA V

این بازی که از زمان انتشارش میشه گفت خیلی میگذره همچنان هم در جدول های فروش بالا هست که از موفقیت های بزرگ راک استار به شمار میاد.. بازی خودش بخش بنچمارک داره اما چون آماری در اختیارت قرار نمیده و دستی بنچمارک گرفتن در طول اجرای تست های بنچمارک داخلیش هم یه کم داستان داره... هم اینکه باید مینیمم فریم ها و میانگین و ماکس فریم های 4 تا تست مجزا رو به هم بچسبونی(چون در فاصله بین تست ها فریم یهو میره بالای 300-400 که کلا نتیجه بنچمارک رو میترکونه برای همین باید هر کدوم از تستها رو جدا از هم بنچ بگیریم) و جمع و تقسیم کنی که بعضیا با بدعت گذاری در ریاضیات میان از مینیمم فریم ها ، ماکس ها و میانگین های به دست اومده در هر تست میانگین میگیرن!!! که اشتباهه....مگه اینکه در فایلهایی که Fraps بهت میده ، تعداد فریم های هر 4 تا تست رو با هم جمع بزنی ، زمانی رو که بر حسب میلی ثانیه برای هر تست درج شده با هم جمع کنی ،تبدیل به ثانیه کنی و بعدش تعداد فریم های جمع شده رو تقسیم بر اون زمان تبدیل شده به ثانیه کنی...

من برای بنچمارک گیری یک مسیر و یک سری کارها رو برنامه ریزی کردم که برای هر بار تست دستی همونها رو تکرار کنم که به دلیل مواردی که در شروع تاپیک عرض کردم نتایجشون رو قبول ندارم خودم :|

برای همین میخوام از طریق تست های خود بازی کار رو به سر انجام برسونم و با همون روش ریاضی... اما فعلا نتایج به دست اومده در بنچمارک دستی در طول گیم پلی خودم رو به اشتراک میذارم تا سر فرصت تستهای این بازی رو تکرار کنم

ifcug39s0u9jaz2oak6i_thumb.jpg

dapgcvwmr4181zeya8sl_thumb.jpg

بازی Shadow of Mordor GOTY

برای بنچمارک از آخرین نسخه منتشر شده از این بازی استفاده شده البته جدیدترین نسخه به معنی بی ایراد بودن نیست...اگه 4-5 بار تست بگیری یکبارش ممکنه مینیمم فریم پایین بگیری...برای همین بهتره که بیشتر از یکی دوبار تست اجرا بشه...

zofknmxo9d60214v2rv7_thumb.jpg

kkayo3vlgjj7mtcgtqx5_thumb.jpg

بازی Witcher 3 : Wild Hunt

محبوبترین بازی من ،برترین بازی سال که به زودی نسخه GOTY هم موجود میشه... در بنچمارک گیری از این بازی از بالاترین تنظیمات در بخش گرافیک استفاده شده ، تنها Hair work خاموش بوده .. روش تست هم که بنچمارک دستی در طی گیم پلی مشابه و مسیر از پیش تعیین شده بوده

1l5md51nbc5tyvv2iygi_thumb.jpg

1ita4chv6s66kqv3j3sr_thumb.jpg

نتایج بنچمارک های سینتتیک هم متعاقبا اضافه میشن(تست هار و گرفتم اما در بین هزاران اسکرینشات دارم دنبالشون میگردم :D  فکر کنم کارتها رو کشتم از بس تست گرفتم =)) )، در صورت هر گونه اشتباه(سوتی:دی) در متن یا جداول(که بسیار ساده ساخته شدن :دی... دیگه فک کنید کسی که تو زندگیش جدول نساخته و با نرم افزارهای مخصوص اینکار هم تا حالا کار نکرده براتون جدول ساخته :| )

تست های سینتتیک کارت GTX1060 G1

تست گرافیک اسکور 3dmark11 حالت پرفورمانس:

b9di35p3vtuafrskyeha_thumb.jpg

گرافیک اسکور 3dmark11 حالت اکستریم :

82pjdzmh69bsci8kd9h7_thumb.jpg

ریز تست های 3dmark :

ceoe3i7sdpima5mp2uxb_thumb.jpg

07mg79oi8f7i0tvdvhk6_thumb.jpg

fdrgfk68ugh3nxont9nd_thumb.jpg

Furmark 1080 preset:

8ttnnn73ue88xnbtuebu_thumb.jpg

پ.ن

این تاپیک ی بررسی دقیق و علمی نیست و ادعایی هم وجود نداره ، قرار هم نیست تمام تست ها و تجربیات بنده صحیح باشن، صرفا به اشتراک گذاری تجربه شخصی از دو کارت گرافیک بر روی سیستمی یکسان هست

ممنون میشم با هر لحنی که علاقمندید اطلاع بدید چون به انتقادات شما به دیده منت نگاه میکنم....فقط خواهشمندم حداقل در این تاپیک در زمینه فن بازی افراطی گری به خرج ندید... ویژگی اصلی گروه داعش کشت و کشتار نیست بلکه عدم تحمل عقیده مخالف هست...

73csw9xk92810iderffq_thumb.jpg

9cewyhwlko3krho0b5c0_thumb.jpg

n9jz2brcovsfuo8eq6qd_thumb.jpg

drv9smyyq2aiepr06srl_thumb.jpg

pmlhxk5g9mg1nkayiiq8_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

فرجام جان اگر دستت درازه :p  و مقدوره یه سری تست مقایسه ای از کارت 1060g1 و کارت 980g1  بگیر و قرار بده چون یکی از بحث های روز این هست که این 2 کارت از نظر قدرتی هم رده هستند و ... ( البته بنچمارک هم باشه تو تستها عالی تر میشه مثل 3d11 , 3d2013  )

از بابت تستهای این تاپیک هم ممنون  @};-

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

@};- @};- @};- :x

دستت درد نکنه فرجام عزیز، واقعا" فریم هایی که این کارت میده جای تامل داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان اگر دستت درازه :p  و مقدوره یه سری تست مقایسه ای از کارت 1060g1 و کارت 980g1  بگیر و قرار بده چون یکی از بحث های روز این هست که این 2 کارت از نظر قدرتی هم رده هستند و ...

از بابت تستهای این تاپیک هم ممنون  @};-

والا از اندازه دست من که مطلعی  مثه خودم کوتاهه معمولا =))

کارت 980 ام رو رد کردم رفته اما پیگیر میشم اگه بتونم برای تست بگیرم حتما انجام میدم

البته چون همه این تستها و بازی ها رو تا همین چند وقت پیش با 980g1 انجام می دادم بصورت خلاصه میتونم بگم که کارت بهتریه از نظر من ، از بحث کارایی _که حداقل با تنظیمات من  1060 برتره_ (البته نه با فاصله زیاد که بگیم در همه موارد بهتره.. در بنچمارهای 3dmark همچنان 980g1 برتره تا جایی که یادمه از تستهام اما خب در برخی بازی ها با تنظیمات یا رزولوشن های کاستوم متفاوته) بگذریم 2 گیگ حافظه بیشتر ، تکنولوژی هایی مثل Ansel (که میتونی در هر لحظه از بازی، بازی رو متوقف کنی و اسکرینشات های 360درجه از بازی بگیری همراه با لایر ها و افکت های مختلف که جون تازه ای به اسکرین شات گرفتن در بازی ها میده.. منم که عشق اسکرین شات :D ) یا Fastsync که با کارتهای GTX1000 خیلی سازگار تر شده و همینطور اینکه فکر میکنم با ورود این کارت به بازار، همچنان قیمت 980 پایینتر از 1060 قرار نمیگیره(البته هنوز زوده و باید دید چی پیش میاد)... قیمت کارت گرافیک های نو رو که همیشه با هم تو بازار میبینم که تاریخ مصرف گذشته ها هم قیمتشون بالا میمونه.. مگه دست دوم با قمیت خوب پیدا بشه...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

@};-  @};-

تست های 3D MARK - FURMARK + GPU-Z  هم بزار

به این تست های فریم و ... نمیشه زیاد اعتماد کرد دلایلشم معلومه

ولی تست دما و 3d mark و... خطا کم تری داره

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-  @};-

تست های 3D MARK - FURMARK + GPU-Z  هم بزار

به این تست های فریم و ... نمیشه زیاد اعتماد کرد دلایلشم معلومه

ولی تست دما و 3d mark و... خطا کم تری داره

سلام ممنونم از شرکتتون در تاپیک :x

همونطور که در متن ذکر کردم ، بنچمارکهای سینتتیک هم گرفته شده و اضافه میشن 

اتفاقا من به علت اینکه کار اصلیم اورکلاک هست به اون بنچمارکهای سینتتیک علاقه مند هستم و بنچمارکهای گیم رو صرفا به خاطر دیگر دوستان انجام دادم

یه کم خشونت هم به خرج بده ببرش زیر اور  :D

اون رو هم انجام دادم منتها الان یه کم درگیر هستم و باید اسکرینشاتها رو پیدا کنم  :D

از اونطرف هم دیگه نزدیکه مسابقه فورمول 1 امروز شروع بشه  تا دقایقی دیگر و به شدت دنبال کننده این ورزش هستم و باید نگا کنم  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

عنوان تایپیک دیدم گفتم تنها کسی که 1060G1 داشت فرجام بود تمام :clapping: :D :laughing: 

از نتایج کاملا مشخص که 1060 برای گیم در 1080p ساخته شده... :clapping: 

در صورت امکان با هم رده هاش از نظر قیمت 390/390x یک تست تهیه بشه تشکر میشه :D

لینک به دیدگاه

با این قیمت واقعا کارت قدرتمندیه(1060 رو میگم)چیزی ک به وضوح مشخصه اینکه در اکثر تست ها توی 2K بالای 60 فریم گرفته و از نظرم نشون دهنده ی اینکه کم کم وقت خداحافظی با 1080 سر رسیده!

لینک به دیدگاه

استاد تست ها عالی بود، دست به دعا هستیم ایشالا یه روز 1060 گیگا نصیبمون بشه. ما که عاشق گرافیک های گیگابایتیم. :x :x :x

لینک به دیدگاه

درود

اگر امکانش هست تست Time Spy و Unreal Engine 4 Elemental DX12 هم به نتایج اضافه کنید.

نتایج اگر به صورت کلاک پایه و حالت اورکلاک شده باشند خیلی بهتر خواهد شد.

ممنون @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک خوبی این تستها اینه که با i5 گرفته شده

و این سری سی پی یو ها معمولا دست بیشتر گیمر ها هست

@};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

والا اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه یعنی عالیه

من الان 290x دارم بازی های ویچر و  GTA  رو با کارته خودم مقایسه میکنم خیلی خوب فریم گرفته فقط حیف که انویدیا یه کارتو نهایت نهایت تا دوسال ساپورت میکنه

توی ویچر فریم بالای 80 رو گرفته خیلی خوبه و یجورایی باورکردنش سخته   خداکنه اینجوری باشه

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

فوق العاده بود

ممون از شما

و البته يك سوْال

بنظرتون i5 6500 با Gtx 1070 بيشتر فريم مي گيره يا i5 6600k با Gtx 1060

لینک به دیدگاه

فوق العاده بود

ممون از شما

و البته يك سوْال

حالا باز دوستان نظر بدن بهتره

ولی به نظرم مشخصه که 6500 با 1070 بهتره تا 6600 با 1060

لینک به دیدگاه

فوق العاده بود

ممون از شما

و البته يك سوْال

100 در 100 کارت 1070 با 6500

البته فراموش نکنید که کارت 1060 اور میشه و میتونه فریم خوبی بده

لینک به دیدگاه

به نظرتون با يه پاور ٦٥٠uk با دو رم kingston savage 2400 cl12 و h170 gaming 3 و sad Samsung Eco 850 250gig تركيب خوبي براي 1080p و definition قابل قبول برا دو - سه سال هست (البته فريم ٥٠-٦٠)

پيشاپيش از جوابتون ممنون

لینک به دیدگاه

تنها مشکل 1060 اینه که قابلیت SLI نداره...اگه میشد عالی بود...ولی خوب همین الانشم خیلی خوب داره جواب میده!!حتی تو رزولوشن 2k هم حرفی برای گفتن داره...دست استارتر عزیز هم درد نکنه بسی مفید بودند این اطلاعات :) @};-

لینک به دیدگاه

عزیز شما این کارت رو از کجا گیر اوردید؟اخه فکر نکنم هنوز تو ایران اومده باشه.

کسی براتون از خارج اورده؟ :-?

لینک به دیدگاه

چ دلیلی داره وقتی مین بورد با گراف ها ست شده از نظر رنگ عکس نذاری؟ :D
gtx 1050 میاد 970 رو میزنه با این حساب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر امکانش هست تست Time Spy و Unreal Engine 4 Elemental DX12 هم به نتایج اضافه کنید.

نتایج اگر به صورت کلاک پایه و حالت اورکلاک شده باشند خیلی بهتر خواهد شد.

ممنون @};-

سلام

در حال حاضر دسترسی به ویندوز 10 ندارم :( اما حتما تلاشم رو میکنم که امکانش رو فراهم کنم...

مثل دوستان دیگه امکانات ندارم :(

فوق العاده بود

ممون از شما

و البته يك سوْال

سلام 1070 بهتر هست 100 درصد در این شرایط

عزیز شما این کارت رو از کجا گیر اوردید؟اخه فکر نکنم هنوز تو ایران اومده باشه.

کسی براتون از خارج اورده؟ :-?

سلام دوست عزیزم

توسط شرکت مربوطه در اختیارم قرار گرفته قبلا توضیح داده بودم  @};-

چ دلیلی داره وقتی مین بورد با گراف ها ست شده از نظر رنگ عکس نذاری؟ :D

gtx 1050 میاد 970 رو میزنه با این حساب

سلام عکسها اضافه شده :D

البته خیلی خیلی نزدیک هستن 1060 و 980 و برتری اصلا محسوس نبود اما به هر حال قابل مشاهده بود برام با تنظیمات خودم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خود به خدایی عجب کارتی هست این 1060 فک کنم همون محبوبیتی که 970 داشت رو 1060 بدست بیاره شایدم بیشتر. 

لینک به دیدگاه

عرض ادب 

سلامت و موفق باشی فرجام جان  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...