رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1396/10/27, 16:54:41، @حامد@ گفته است :

چند تا سوال درباره عکس HW monitor  که علامت زدم روی عکس لطف کن جواب بده :

1.  اون دمای 127 درجه مربوط به چی هست ؟
  2. دور فن 5232 مربوط به چه فنی هست ؟
  3. این میزان فعالیت هسته های CPU مال وقتی هست که از داخل بازی اومدی بیرون یا توی حالت عادی ویندوز گرفتی ؟ اگر توی حالت عادی ویندوز گرفتی ایا برنامه ای در حال استفاده بود ؟
  4.  دور فن CPU چرا 833 هست ؟ من 2600K دارم و فن هم اوریج خودش هست. زیر 1100 نمیاد. از CPU Cooler استفاده میکنی ؟

a29r_111_thumb.jpg

1. مال یه قسمت از مادربورد هست که هیچ وقت تغییر نمیکنه،حتی وقتی تازه روشنش میکنم!

2.فکر نکنم من همچین فنی داشته باشم،دوتا فن بیشتر ندارم.

3.در هنگام بازی گرفتم(بازی رو از حالت فول اسکیرین در آوردم).

4.نمیدونم،از برنامه خاصی استفاده نمیکنم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/10/27, 17:10:36، Poori_CAPITAL گفته است :

سلام دوست عزیز

تو عکسی که گذاشتین به وضوح مشخصه فرکانس پردازنده تون روی حداقله و دلیل مشکل تون هم همینه؛ به نظر میرسه سیستم تون به اشتباه وارد حالت Power Saving شده.
از قسمت Power Option ویندوز سیستم رو از حالت Power Saving در بیارین تا مشکل تون حل بشه.

سلام،اگه منظور شما این باشه،سیستم در حالت پاور سیور نبوده.

5a5f54e4e7179_Screenshot(238).thumb.png.513473757d4964ac13c2837b8bd4a4a5.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M.A.R Wither گفته است :

سلام،اگه منظور شما این باشه،سیستم در حالت پاور سیور نبوده.

5a5f54e4e7179_Screenshot(238).thumb.png.513473757d4964ac13c2837b8bd4a4a5.png

این دمای 127 مشکلش از پاور هست احتمالا کابل کشی هاتون مورد داره دوباره ببرید پیش یک فرد خبره براتون چک کنه .

پاورتون چیه؟

ویرایش شده توسط pulp152
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، M.A.R Wither گفته است :

1. مال یه قسمت از مادربورد هست که هیچ وقت تغییر نمیکنه،حتی وقتی تازه روشنش میکنم!

2.فکر نکنم من همچین فنی داشته باشم،دوتا فن بیشتر ندارم.

3.در هنگام بازی گرفتم(بازی رو از حالت فول اسکیرین در آوردم).

4.نمیدونم،از برنامه خاصی استفاده نمیکنم.

اون دما و سرعت فن بالا باگ نرم افزاره و به اشتباه گزارش میشه.

مدل مادربرد تون چیه؟

لینک به دیدگاه

این کار رو هم تست کن ببین کمکی میکنه :
برو به
NVIDIA Control Panel" > "3D Settings" > "Manage 3D Settings" > "Global Settings"
تنظیمات رو اینطوری بزار:
a. Power management mode - Prefer maximum performance
b. Vertical sync- Off
c. Threaded optimization - off
d. Triple buffering - off

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، pulp152 گفته است :

این دمای 127 مشکلش از پاور هست احتمالا کابل کشی هاتون مورد داره دوباره ببرید پیش یک فرد خبره براتون چک کنه .

پاورتون چیه؟

من خودم کیس رو نبستم وقتی قطعات رو خریدم برام بستن.

GREEN GP650A

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/29, 04:21:21، Poori_CAPITAL گفته است :

اون دما و سرعت فن بالا باگ نرم افزاره و به اشتباه گزارش میشه.

مدل مادربرد تون چیه؟

MSI z170 Gaming3

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/29, 10:41:22، @حامد@ گفته است :

این کار رو هم تست کن ببین کمکی میکنه :
برو به
NVIDIA Control Panel" > "3D Settings" > "Manage 3D Settings" > "Global Settings"
تنظیمات رو اینطوری بزار:
a. Power management mode - Prefer maximum performance
b. Vertical sync- Off
c. Threaded optimization - off
d. Triple buffering - off

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

متاسفانه هیچ تغییری ایجاد نشد

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/30, 13:42:54، AminC گفته است :

از قسمت پاور ویندوز روی حالت های پرفورمنس قرار بدین اگه مشکل حل نشد یکبار بایوس رو ریست کنید.

با توجه به شاتی که قرار دارین فرکانس پردازنده روی 800 مگاهرتز قفل شده و باعث شده تو بازی پردازنده گلوگاه بشه.

متاسفانه تغییری ایجاد نشد

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، AminC گفته است :

شات از قسمت اورکلاکینگ بایوس قرار بدین

MSI_SnapShot.bmp

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/02, 15:14:42، AminC گفته است :

بله همانطور که گفتم روی 800 مگاهرتز گیر کرده!  Cpu ratio=41 قرار بدین تست کنید.

ضمنا  فکر کنم یک سویچ فیزیکی روی مادربرد تونقرار داره به نام slow mode. وضعیتش رو چک کنید خاموش یا 0 باشه.

روی حالت اسلو بود.ولی موندم چرا رفته بود روی حالت اسلو؟این سوئیچ فقط دستی تغییر میکنه یا اینکه خود برد هم میتونه تغییری رو ایجاد کنه؟من از حالت اسلو خارجش کردم ولی درست نشد. ممکنه بعد چند روز درست بشه؟تو یوتیوب هم ویدیویی دربارش دیدم و مشکل اون شخص هم همین بود و گفت از حالت اسلو خارج بشه درست میشه.

لینک به دیدگاه

تبریک دوستان!مشکل به راحتی و با راهنمایی های شما حل شد!

با توجه به اینکه متوجه شدیم سی پی یو قفل کرده و خوب کار نمیکنه،یه سرچ کوچیک تو یوتیوب کردم و یه ویدیو رو دیدم که گفته بود اگه برنامه throttlestop رو نصب کنید و تیک BD Prochot رو بردارید مشکل ۱۰۰ درصد درست میشه،منم همین کار رو کردم و نتیجه گرفتم!

خیلی ممنون از راهنمایی دوستانی که زحمت کشیدن و به من کمک کردن.بدرود!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام خدمت تمامی دوستان گرامی. من  چند وقته پیش  سیستم جدید گرفتم منتهی وقتی درحال بازی کردن هستم یه دفه فریم ریت بازی میاد پایین و استفاده از سی پی و بعضی وقتا گرافیک کم میشه یعنی بازی خیلی کند میشه

اگر کسی میدونه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنه.

کارای هم که انجام دادم.

Power Option روی High Performance گذاشتم چون باعث افزایش کارایی سیستم میشه. روی پیش فرض هم مشکل رو داشتم.

درایور گرافیک هم آپدیت کردم

ویندوز عوض کردم  و آپدیت کردم ویندوزو

درایور مادر برد هم نصبه

بایوس هم آپدیت کردم

اینم نمونه اف پی اس دراپ توی یکی از بازی هاست که رفتم.

اولی خیلی خوبه

5a94b71ec9627_goodfpsgoodcpuusage.thumb.jpg.138e4ab00bdbbcd96502d3b88c4097a8.jpg

ولی بعد از چند دقیقه یا ثانیه

5a94b743887c6_lowfpslowcpuusage.thumb.jpg.82bcbca4ae8e783ff0f99ad4e76dca5d.jpg

ویندوز: 10 Pro

سی پی یو: AMD FX-8350

گرافیک: R9 270X Gigabyte WINDFORCE 3X 2GB

مادربرد: ASUS M5A97 R2.0

هارد: SSD 128GB +  HDD 1TB

رم:2x2GB   چهار گیگ رم

پاور: Green 535Watt

دیگه هیج فکری به ذهنم نمیرسه شاید دوباره ویندوز عوض کردم :( فقط اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

تلگرام: ExtremeLight@

ویرایش شده توسط ExtremeLight
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Nima_061 گفته است :

سلام رم ب 8 گیگ افزایش بدین مشکل حله

قسط ارتقاع  رم رو دارم ولی شما مطمعا هستید ؟ چون هر بازی میرم با fps دراپ مواجه میشم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AminC گفته است :

ورژن ویندوز 10 چنده؟ در منوی استارت کلمه winver و سپس اینتر بزنید شات بفرستین.

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون از راهمایی .  اگر درست شد حتما اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل حل شد. دلیلش هم این بود که وقتی بازی میکردم دمای سی پی یو بالای 65 که میرسید اوتوماتیک استفاده از سی پی یو کم میشدبعد از خنک شدن سی پی یو  دوباره اف پی اس میرفت بالا گرم میشد باز کم میشد D:  یه فن جدید خریدم دما از 55 بالاتر نمیره fps دراپ هم ندارم.

یکی از مشکلات اصلی سی پی یو های AMD همین دما بود ولی توجه نکرده بودم!

خاتمه تاپیک بسته شد.!

ویرایش شده توسط ExtremeLight
لینک به دیدگاه

برای کاهش دما میتونید کمی ولتاژ کور سی پی یو رو کم کنید، همچنین یه سری تنظیمات اورکلاکینگ هست

Image result for m5a99fx pro r2.0 bios

تو مادربرد 990Fx بود، احتمالا شما هم دارید،کاهش این مقادیر به شدت دما رو کاهش میده.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام خدمت شما عزیزان

عارضم خدمتتون که من یه دسته xbox one s دارم که با یه دانگل بلوتوث CSR Harmony ورژن 4 به ویندوز 10 نصبش کردم، با نصب درایور همراه پکیج بلوتوث نمیشه دسته رو pair کرد ینی اصلا دیتکت نمیشه تا pair شه ولی بدون نصب درایور و از طریق ستینگ ویندوز به راحتی کانکت میشه. تا اینجا همه چی خوبه ولی وقتی وارد بازی میشم بعد از چند دقیقه بازی دچار افت فریم وحشتناکی میشه که مجبورم دسته رو خاموش روشن کنم تا درست شه.زمانی که این حالت پیش میاد چراغ روی دسته چشمک زن میشه انگار دیسکانکت شده . بیشتر تو فیفا این اتفاق میفته، نو GTA افت فریم همراه با تاخیر زیاد دکمه ها پیش میاد و در فالوت جوی استیک ها درست کار نمیکنن و دوربین دور خودش میچرخه ولی بیرون از بازی و تو نرم افزارهای تست همه چی اوکیه.تو فروم های خارجی هم دیدم راجع به این پرسیدن ولی ندیدم کسی جوابی داده باشه خودمم همه راه هارو امتحان کردم تنها راهی که مونده خرید یه دانگل از یه برند دیگه س یا دانگل خود مایکروسافت.

لطفا اگه کسی این مشکلو داشته و حلش کرده و یا راه حلشو بلده منو راهنمایی کنه. باسپاس

راستی فریمور دسته و خود ویندوز هم آپدیتن :)

لینک به دیدگاه

من مشکل دیسکانکت شدن دسته xbix one s روداشتم. هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.

درایور دسته xbox360 رو نصب کردم و در کمال تعجب مشکل حل شد

البته را حل اساسی دانگل مایکروسافت هست.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

من مشکل دیسکانکت شدن دسته xbix one s روداشتم. هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.

درایور دسته xbox360 رو نصب کردم و در کمال تعجب مشکل حل شد

البته را حل اساسی دانگل مایکروسافت هست.

ممنونم از جوابتون، من دسته 360 هم دارم با دانگل خودش درایورشم نصبه اگه قرار بود فرجی بشه میشد?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alireza Ajorlou گفته است :

سلام خدمت شما عزیزان

عارضم خدمتتون که من یه دسته xbox one s دارم که با یه دانگل بلوتوث CSR Harmony ورژن 4 به ویندوز 10 نصبش کردم، با نصب درایور همراه پکیج بلوتوث نمیشه دسته رو pair کرد ینی اصلا دیتکت نمیشه تا pair شه ولی بدون نصب درایور و از طریق ستینگ ویندوز به راحتی کانکت میشه. تا اینجا همه چی خوبه ولی وقتی وارد بازی میشم بعد از چند دقیقه بازی دچار افت فریم وحشتناکی میشه که مجبورم دسته رو خاموش روشن کنم تا درست شه.زمانی که این حالت پیش میاد چراغ روی دسته چشمک زن میشه انگار دیسکانکت شده . بیشتر تو فیفا این اتفاق میفته، نو GTA افت فریم همراه با تاخیر زیاد دکمه ها پیش میاد و در فالوت جوی استیک ها درست کار نمیکنن و دوربین دور خودش میچرخه ولی بیرون از بازی و تو نرم افزارهای تست همه چی اوکیه.تو فروم های خارجی هم دیدم راجع به این پرسیدن ولی ندیدم کسی جوابی داده باشه خودمم همه راه هارو امتحان کردم تنها راهی که مونده خرید یه دانگل از یه برند دیگه س یا دانگل خود مایکروسافت.

لطفا اگه کسی این مشکلو داشته و حلش کرده و یا راه حلشو بلده منو راهنمایی کنه. باسپاس

سلام باطری خوب بگیر تست کن

مثل دوراسل

من خودم  از کابل استفاذه می کنم مشکلی ندارم

کلن با بلوتوث دسته پلستیشن 4 رو هم وصل کردم یه کندی خیلی کم تو بازی ac orgin بود

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Alireza Ajorlou گفته است :

سلام خدمت شما عزیزان

سلام عزیز

من هم چند ماه پیش که تازه بازی Nioh برای PC اومده بود و از کیبورد و موس پشتیبانی نمیکرد ، رفتم و یه دسته xbox one s خریدم ومثل شما بصورت بلوتوث به سیستم وصل کردم و دقیقأ همینطور که شما فرمودید بعد از یه کم بازی کردن ، بازی دچار لگ و افت فریم میشد و بعدش چراغ روی دسته به حالت چشمک زن درمیومد.

متاسفانه من هم هرکاری کردم نتونستم این مشکل رو حل کنم و درآخر فقط و فقط به یه طریق مشکل رفع شد:

دسته را فقط با سیم بصورت مستقیم به سیستم وصل کنید و از خیر بلوتوث بگذرید ....

وقتی با سیم دسته را به سیستم وصل کردم ، بطور کامل مشکل رفع و بازی کاملأ بطور روان اجرا شد.

نمیدونم دلیلش چیه ولی بنظر میاد بلوتوث نمیتونه در ویندوز به خوبی با دسته ارتباط برقرا ر کنه ...

حالا اگر شما تونستید با بلوتوث مشکل رو رفع کنید ، به من هم اطلاع بدید تا انجام بدم

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...