رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 19 ساعت قبل، hosin گفته است :

ببخشید ببخشید !!!!

شما داشتین از مادربرد تصویر میگرفتین ؟  وات ؟ ده فاک ؟  :D:D:D

اخه چرا ؟  :D

من نمیدونم واقعا  مثلا یکی گرافیک 1080 ti  بگیره  بعد  بزنه از مادربرد تصویر بگیره :|

دوست عزیز شما از گرافیک اینتل داشتین تصویر میگرفتین

وقتی گرافیک روی مین نصب میشه باید کابل  hdmi - display port - VGA و حالا هرچی  به  گرافیک بزنید نه  مادربرد :|

1f602.png1f602.png1f602.png

والا حسین جان حق باشماست بله من از مادربرد میگرفتم تاحالا 

البته اینکارم علت داشت حالا توضیح دادم درموردش بنده خودم هم اول که سیستمو خریدم HDMIمانیتورو به کارت گرافیک وصل کردم و فریم بد میداد علت رو نمیدونم؟شاید بایوس مادربرد خوب مچ نکرده بوده بود؟ به حرحال وقتی وصل کردم به مادربرد دیدم فریمه بهتری میده البته این کار سودی نداشت چون بنده زمانی که سیستم خریدم قصد بود یه مانیتور درحد سیستم گیم بخرم که بعد که دلار رفت بالا ودیگه نشد 

بنده مانیتورم قدیمی هست مدلCRTهست وگرافیک که خودت میدونی کمتر از HDMIنمیخورد بنده فقط یه جا برای نصب مانیتور به سیستم دیدم که روی مادربرد بودپس فقط ازاون استفاده میکردم تا به الان که البته بدم فریم نمیداد من داشتم باهاش 85 فریم میگرفتم تو بازی رنبو

به حرحال بماند اینشاالله بودجه دستم بیاد یه مانیتور درست بخرم

ولی یه سوال من قبلا داشتم از سیپیو بازیو میگرفتم درسته؟ خب الان که فریم اومد پایین وتصویرش اینتوری شد نشون میده سیپیو خراب شده؟ 

البته من سیپیو چک کردم سالم هست اما حالا الان نمیتونه مثل قدیم فریم بده خودش یعین مشکل پیدا کرده؟

البته من اومدم وقتی تلویزیون رو به گرافیک وصل کردم سی پیو مشکلی نداشت و در حالت عادی بود وقدرتش رو 3.9گیگاهرتز تا4.0بود

منظورم اینه که گرافیک اینتلم سوخته؟البته این اتفاق که صفحه مثل تصویر بالا سیاه میشه باتغییر ویندوز تغییر میکردا؟این اتفاق تو ویندوز 8.1با بولد اخرش که دانلود کردم نبود اما تو ویندوز 10و این ویندوز8.1بودل قدیم اتفاق دوباره افتاده

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1397/04/15, 15:18:27، Enokam گفته است :

عزیز مشکل تو کاملا نرم افزاریه دوستان یک حرفایی میزنن که مرغ پخته خندش میگیره این داداشمون گرفته کلاک رو برده بالا نه ولتاژرو بهتون قول میدم کلاک  کور و مموری تا تهم بالا برن تفاوتی نمیکنه چون ولتاژ هنوز هم لیمیته این کار فقط باعث کرش کردن کارت میشه و یا افت فریم و یا نهایتا ری استارت،کارت مگه تار صوتی داره برادره من که وز وز کنه اون صدای فنت بوده که از 90%  رد شده بوده و در نهایتم کارتت کباب شده.

شما باید به خروجی کارت وصل کنی به  مادربورد چرا وصل کردی؟ :دی

200 فریم رو 1080 هم نمیگیره احتمالا یا تو منو بودی یا گرافیکت تا ته پایینه یا یه چبز دیگه رو داری میخونی فکر کنم.

اگر استیم داری بگو بهم ادت کنم از اول با هم بریم جلو فیکس کنیم.

جالبیش اینه که رو او سی مود هم هستی  ولی این عزیزان میگن سریع برگردون به حالت پیش فرض لول برادره من این پروفایل خود ایسوسه اگر هم دما از لیمیت بالاتر بره تراتل میکنه میاره پایین کلاکو خودش البته تمپ لیمیت تا سوختن کارت یه 20 درجه ای فاصله هست.

البته بنده در اورکلاک ولتاژو بالا بردم البته فقط از 110که درحالت OCبود بردم به130که خیلی هم جاداشت ولی خب اون تست هایی که با تلویزیون خونه رو کارت گرافیک داشتم به هیچ عنوان اسیبی بهش بنظر نمیومد خورده باشه وسالم بود وعالی فریم میداد

البته دما درتمام این موارد رو 36درجه بود که چون خودتونم گفتین کارت اصلا کار نمیکرده که گرم کنه و من درحالت گیمینگ زمانی که HDMIکارتو به تلویزیون وصل کردم دما کارت بالا رفت که به 51درجه رسید که این اولین بار بود بعدد از 1سال همیچین دمایی رسید که کارت فنهاش رشن شد

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

البته بنده در اورکلاک ولتاژو بالا بردم البته فقط از 110که درحالت OCبود بردم به130که خیلی هم جاداشت ولی خب اون تست هایی که با تلویزیون خونه رو کارت گرافیک داشتم به هیچ عنوان اسیبی بهش بنظر نمیومد خورده باشه وسالم بود وعالی فریم میداد

البته دما درتمام این موارد رو 36درجه بود که چون خودتونم گفتین کارت اصلا کار نمیکرده که گرم کنه و من درحالت گیمینگ زمانی که HDMIکارتو به تلویزیون وصل کردم دما کارت بالا رفت که به 51درجه رسید که این اولین بار بود بعدد از 1سال همیچین دمایی رسید که کارت فنهاش رشن شد

همین یه تیکه مشخص میکنه که شما برا اولین بار از کارتتون استفاده کردین برا بازی ?

ولی جدا از شوخی یعنی گرافیک سی پی یو 80 فریم میداده تو رینبو؟ البته خود رینبو همچینم سنگین نیس فقط ویدیو مموری بالایی میخاد! نه بابا سی پی یو همینطور الکی الکی خراب نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

همین یه تیکه مشخص میکنه که شما برا اولین بار از کارتتون استفاده کردین برا بازی 1f62c.png

ولی جدا از شوخی یعنی گرافیک سی پی یو 80 فریم میداده تو رینبو؟ البته خود رینبو همچینم سنگین نیس فقط ویدیو مموری بالایی میخاد! نه بابا سی پی یو همینطور الکی الکی خراب نمیشه.

بله سی پیو 85 فریم ثابت البته بعضی اوقات یه تیک میزد میومدرو70فریم وسریع برمیگشت رنبو رو هم روپایین ترین لزولوشن بوده اینم بخاطر مانیتور بود چون گفتم مانیتور قدیمی هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

والا حسین جان حق باشماست بله من از مادربرد میگرفتم تاحالا 

البته اینکارم علت داشت حالا توضیح دادم درموردش بنده خودم هم اول که سیستمو خریدم HDMIمانیتورو به کارت گرافیک وصل کردم و فریم بد میداد علت رو نمیدونم؟شاید بایوس مادربرد خوب مچ نکرده بوده بود؟ به حرحال وقتی وصل کردم به مادربرد دیدم فریمه بهتری میده البته این کار سودی نداشت چون بنده زمانی که سیستم خریدم قصد بود یه مانیتور درحد سیستم گیم بخرم که بعد که دلار رفت بالا ودیگه نشد 

بنده مانیتورم قدیمی هست مدلCRTهست وگرافیک که خودت میدونی کمتر از HDMIنمیخورد بنده فقط یه جا برای نصب مانیتور به سیستم دیدم که روی مادربرد بودپس فقط ازاون استفاده میکردم تا به الان که البته بدم فریم نمیداد من داشتم باهاش 85 فریم میگرفتم تو بازی رنبو

به حرحال بماند اینشاالله بودجه دستم بیاد یه مانیتور درست بخرم

ولی یه سوال من قبلا داشتم از سیپیو بازیو میگرفتم درسته؟ خب الان که فریم اومد پایین وتصویرش اینتوری شد نشون میده سیپیو خراب شده؟ 

البته من سیپیو چک کردم سالم هست اما حالا الان نمیتونه مثل قدیم فریم بده خودش یعین مشکل پیدا کرده؟

البته من اومدم وقتی تلویزیون رو به گرافیک وصل کردم سی پیو مشکلی نداشت و در حالت عادی بود وقدرتش رو 3.9گیگاهرتز تا4.0بود

منظورم اینه که گرافیک اینتلم سوخته؟البته این اتفاق که صفحه مثل تصویر بالا سیاه میشه باتغییر ویندوز تغییر میکردا؟این اتفاق تو ویندوز 8.1با بولد اخرش که دانلود کردم نبود اما تو ویندوز 10و این ویندوز8.1بودل قدیم اتفاق دوباره افتاده

دوست عزیز ربطی نداره

شما رزولوشن HD هم بازی نمیکردی خوب اون فریم کاملا معمولی بوده  حتی با گرافیک سی پی یو

نخیر گرافیک سی پی یو نسوخته  اگه میسوخت مادربرد تصویر نمیداد

بله از VGA استفاده میکردین   یه تبدیل HDMI به VGA  20 تومنه  بنده ودم واسه گرافیک 1070 یکی از دوستان همین حرکت زدم مانیتورش VGA بود

واقعا یه سری از دوستان حرکات خنده داری انجام میدن سیستم 5 میلیونی بعد مانیتور 800 * 600  CRT ???

اخه چرا :D  :)))))

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله سی پیو 85 فریم ثابت البته بعضی اوقات یه تیک میزد میومدرو70فریم وسریع برمیگشت رنبو رو هم روپایین ترین لزولوشن بوده اینم بخاطر مانیتور بود چون گفتم مانیتور قدیمی هست

اهان اره با این رزولیشن راحت اجرا میکنه.  دوستمون راس میگه یه hdmi به vga بگیر از گراف تصویر بگیر

در 14 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز ربطی نداره

شما رزولوشن HD هم بازی نمیکردی خوب اون فریم کاملا معمولی بوده  حتی با گرافیک سی پی یو

نخیر گرافیک سی پی یو نسوخته  اگه میسوخت مادربرد تصویر نمیداد

بله از VGA استفاده میکردین   یه تبدیل HDMI به VGA  20 تومنه  بنده ودم واسه گرافیک 1070 یکی از دوستان همین حرکت زدم مانیتورش VGA بود

واقعا یه سری از دوستان حرکات خنده داری انجام میدن سیستم 5 میلیونی بعد مانیتور 800 * 600  CRT 1f602.png1f602.png1f602.png

اخه چرا :D  :)))))

داداچ خنده دارکه چه عرض کنم بیشتر گریه داره  اینکه دخل و خرج نمیخونه من خودم یه ایکس ویژن 22 اینچ گرفتم ادم بخاطر نبود بودجه مجبوره با حداقلا بسازه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AminA گفته است :

لنجمارکهای رسمی چیه دوست عزیز؟

داداش منظورشون بنچمارک های مخصوص کارت گرافیک بود. 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AminA گفته است :

اشتباه تایپی بود منظورم بنجمارک 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام به همه 

چند وقته که توی بیشتر بازی ها حتی بازی های قدیمی افت فریم دارم ولی افت فریمش جوریه که چند ثانیه روونه بعد چند ثانیه کند و همینطوری ادامه داره 

اینم سیستمم:

gt 730

core i5 4460

هشت گیگ رم

ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

سلام کارت گرافیکت پایینه ارتقا بدی بهتر بنظرم خودم اینو داشتم برای بیشتر بازی های سنگین کم میاره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sinaalipoor گفته است :

سلام کارت گرافیکت پایینه ارتقا بدی بهتر بنظرم خودم اینو داشتم برای بیشتر بازی های سنگین کم میاره

کارتمو عوض میکنم یه ماه دیگه(gtx 1050ti) ولی مشکل اینه تو بازی های قدیمی مثل prototype 1  هم همینطوریه

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، kajdome گفته است :

کارتمو عوض میکنم یه ماه دیگه(gtx 1050ti) ولی مشکل اینه تو بازی های قدیمی مثل prototype 1  هم همینطوریه

شما گرافیک رو عوض کن دیگه سمت اون بازیها هم نمیری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، kajdome گفته است :

درایور گرافیک بروز رسانی کنید ، هاردتون سالمه؟ دمای قطعات بالانمیزنه ؟ با همه بازیهای مشکل دارید یا فقط بازی بخصوصی؟

به نظرم همین الان قرض کنید و بخرید و یک ماه دیگه قرضتونو پرداخت کنید چون با شروع دور دوم تحریمها معلوم نیست به سر قیمت دلار و اجناس وارداتی بیاد ولی مشخصه چیزی خوبی نیست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، kajdome گفته است :

سلام به همه 

چند وقته که توی بیشتر بازی ها حتی بازی های قدیمی افت فریم دارم ولی افت فریمش جوریه که چند ثانیه روونه بعد چند ثانیه کند و همینطوری ادامه داره 

اینم سیستمم:

gt 730

core i5 4460

هشت گیگ رم

ممنون میشم کمک کنید

برای بازی های قدیمی سعی کنید Win7 بریزید درایور های قدیمی تر هم بهتر عمل میکنه. اگر "پایرتی" بازی رو اجرا میکنید ممکنه از کرک هم باشه .

لینک به دیدگاه

سلام

همانطور که حسن جان گفتند احتمال اینکه مشکل از هارد باشد وجود دارد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

همانطور که حسن جان گفتند احتمال اینکه مشکل از هارد باشد وجود دارد.

چطوری از سلامت هاردم مطمعن بشم؟

لینک به دیدگاه

درود

با نرم افزار ام اس ای توی گیم مشخصات استفاده از قطعاتو بزن ببین تو بازیها نهایت استفاده از گرافیک رو میکنه یا نه..اگه که قبلا فریم خوبی میگرفتی و الان نمیگیری.

لینک به دیدگاه

با سلام ابتدا 

پردازنده ryzen 5 2400 g

ram 8 gig 2133 mhz adata

گرافیکم خوب وگا ۱۱

فریم ریت مقداری افت یکباره داشته البته با بررسی بعد گیر افتاد بعضی صحنه ها فریز شدن و بعد رفع شدن بدون بلو اسکرین 

میزان فریم ریت در سیستم مشابه که در نت گزاشته شد با رم ۲۴۰۰ یک ۸ گیگ به عنوان مثال بازی ویچر بوده ۲۶ همون شرایط این سیستم نصفه فریم داده 

یعنی واقعا ۲۴۰۰ بودن رم انقدر تاثیر داره؟؟؟ خوب قبلا کسی که همین رم پردازنه و مادربرد رو داشته ینی فقط هارد تغییر کرده و در نهایت افت فریم شدید ۵۰ درصدی 

با تغییر هارد به نظرتون از چی هست؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kajdome گفته است :

چطوری از سلامت هاردم مطمعن بشم؟

از نرم افزار Hard Disk Sentinel استفاده کنید.

https://soft98.ir/software/optimization/632-Hard-Disk-Sentinel-Pro.html

لینک به دیدگاه

توضیحات تکمیلی رم کاملا ثاپورت میشه توسط مادربرد 

و دوکاناله هست که یکیش استفاده شده 

لینک به دیدگاه

شاید مشکل از بازیته 

نسخه goty v1.31 رو تست کن چون اخرین اپدیت ویچیره و همه چیو ساپورت میکنه

درایورتم اپدیت کو 

این مشکل فک نکنم سخت افزاری باشه نرم افزاریه

لینک به دیدگاه

ایراد رم هشته 

رم هشت گلوگاه میشه و در اکثر بازیها زیر 35 خواهید گرفت

همچنین فرکانس رمتونم پایینه حداقل روی 2400 ست کنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز باید رم ارتقا بدین به 16

witcher3_2017_10_03_20_47_30_931.thumb.jpg.bb386117263685a4e7bfe659623a75c2.jpg

2 گیگ رم ویندوز 2 گیگ هم برای گرافیک فقط 4 گیگ باقی می مونه که باعث افت فریم و فریز شدن میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوباره 

درایورجدید نصب شده و بازم نشد 

میزان لود درصد جی پی یو رو داخل msi after نمیزنه دمای بالایی ثبت نشده 

باز دوباره مقایسه به اینصورت شد مثال اول 
بازی رزیدنت اویل ۷ با گرافیک ۱۰۳۰ انویدیا و پردازنده ۴۶۵۰ در مدیوم ۱۰۸۰ رم ۸ تکی

فریمی برابر با ۴۰ ماکزیمم میانگین ۳۶ کمترین ۳۱ داده 

رایزن ۵ با وگا ۱۱ رم ۸ گیگ تکی در حالت نهایت تنظیمات گرافیکی و ۱۰۸۰ فریم برابر ۵۰ تا ۳۴ میده 

سیستم من فریم  برابر ۳۱ تا ۱۵ میده بازی ویچر و قدیمی بدترم میشه 

هر دو سیستم  در نت قبوده یوتیوب بوده و رم ۸گیگ داشتند تکی بوده رمشون 

منم رم ۸ دارم  ۱ یا ۲ گیگ یا حتی اتوماتیکم باشه بازم همینه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...