رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 28 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

درود 2400g دست کم گرفتی 1f609.png

355947348_Screenshot(455).thumb.png.f188cca812415e3e2f8b9c4815edee81.png

برای apu رم  باید دوکاناله باشه

899489727_Screenshot(471).thumb.png.b344c436ae71786429959adf2110b7e4.png

485098227_Screenshot(472).thumb.png.f4368c899129ff2f5b66bf306761b14b.png

76372539_Screenshot(475).thumb.png.83c3c461508c636097b90ec521c18184.png

تفاوت فرکانس رم

2058059831_Screenshot(467).thumb.png.25578cbc4c0f6a0ef9a8c4d626cb22a2.png2089579717_Screenshot(468).thumb.png.ee0bc8ef9d0545c06adcd3565bb00bcf.png1025802193_Screenshot(469).thumb.png.868b99af1d75b64d2134c094d0c7f1de.png1317737264_Screenshot(470).thumb.png.8ea8cc1fabff67326391c5a5922ed1c6.png

ینی خاک بر سر سیستم من با 2133 رو 720 همین تنظیمات به 25 نمیرسه

14 فریم اختلاف فاجعه هست .اطلاع دارید رم چند گیگ بوده؟

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درود. دوست عزیز شما از یه Apu فک کنم انتظار زیادی دارین در ضمن همونطور که دوستان گفتن رم 8 برای Apu یعنی فاجعه چون apu به عنوان وی رم از همین رم میخاد استفاده کنه که چیزی از رم برای کارای دیگه نمیمونه.

موفق باشین.

ویرایش: من با این سیستم

1300x/1050ti/8gb 

افت فریم میگیرم چه برسه سیستم شما

عزیز با همین رم 8 گیگ 30 % از من بیشتر فریم گرفتن 

افت فریم هنوز نرسیده کار سیستم من فریم اصلی رو بده یا حداقل نزدیک بشه 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

عزیز با همین رم 8 گیگ 30 % از من بیشتر فریم گرفتن 

افت فریم هنوز نرسیده کار سیستم من فریم اصلی رو بده یا حداقل نزدیک بشه 

دوست عزیز اگه منبعتون ویدیوهای یوتیوبه که نمیشه بهشون استناد کرد. چون طرف با همین سیستم من 10-15 فریم بیشتر میگرفت تو بازیهایی که من مشکل داشتم. خب مشخصه ویدیو فیکه. حالا باز شما وارد تر از من هستین ایشالا به مرادتون برسین. موفق باشین.

ویرایش: یه سوال دارم ازتون شما فرض کنین 2گیگ از رمتون به عنوان وی رم اختصاص داده میشه 2 گیگ هم برا سیستم عامل شما انتظار دارین با 4گیگ بازیا براتون فریم خوب بدن؟ ممنون میشم توضیح بدین.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

شک نکن رمش  حداقل16 گیگه. یعنی غیر این هرکی بگه هم باور نکنین ممکن نیس.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

درود 2400g دست کم گرفتی

داداش بنده منکر قدرت این apu نمیشم ولی دیگه نه با رم 8 گیگ تک کاناله. شاید اشتباه از بنده باشه.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

دادم بدتر شدش

باید با رم دیگه تست کنید. اگر اوکی بود یعنی مشکل از رم هست. اگر مشکل هنوز وجود داشت یعنی یه قطعه دیگه مثل هارد یا پاور این مشکل رو بوجود میاره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

همه سیستم ها رم دو کاناله و 16 گیگ در فرکانس های مختلف

درایو گرافیک با ddu پاک کن نسخه های قدیمی تر نصب کن

ظاهرا نسخه 18.9.2 مشکلاتی داره

• Some AMD Ryzen Desktop Processors with Radeon Vega Graphics system configurations may experience a black screen during installation downgrade to a previous Radeon Software version. A recommended workaround is to perform a clean install during Radeon Software installation.

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-18-9-2-driver-download.html

ویندوز عوض کن

اخرین نسخه همه ای درایو ها رو نصب کن

پاور پلن  بزار روی Ryzen Balanced

اگه دوستی داری که رم 16 dual channel  داره ازش بگیر امتحان کن

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

دوست عزیز اگه منبعتون ویدیوهای یوتیوبه که نمیشه بهشون استناد کرد. چون طرف با همین سیستم من 10-15 فریم بیشتر میگرفت تو بازیهایی که من مشکل داشتم. خب مشخصه ویدیو فیکه. حالا باز شما وارد تر از من هستین ایشالا به مرادتون برسین. موفق باشین.

ویرایش: یه سوال دارم ازتون شما فرض کنین 2گیگ از رمتون به عنوان وی رم اختصاص داده میشه 2 گیگ هم برا سیستم عامل شما انتظار دارین با 4گیگ بازیا براتون فریم خوب بدن؟ ممنون میشم توضیح بدین.

دیجیتال فاندری هم فیکه ?

بله کانال های فیک زیادی وجود داره اما کانال های معتبر هم هست که میشه اعتماد کرد

تو همه ای بنچمارک ها مشخص که با رم سینگل  فریم به شدت کاهش پیدا میکنه

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

خوب من محدود کردم رو ۵۱۲ مگ 

ولی واقعا خداییشم نه انتظار بیهودهایه 

ولی همون ویدیو یوتیوب و بنچمارکهای مختلف چیزه دیگهای میگن

وعقل یه چیز دیگه میگه ینی فریم ریت اونها شدنی نیست با این وضع رم 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

همه سیستم ها رم دو کاناله و 16 گیگ در فرکانس های مختلف

درایو گرافیک با ddu پاک کن نسخه های قدیمی تر نصب کن

ظاهرا نسخه 18.9.2 مشکلاتی داره

• Some AMD Ryzen Desktop Processors with Radeon Vega Graphics system configurations may experience a black screen during installation downgrade to a previous Radeon Software version. A recommended workaround is to perform a clean install during Radeon Software installation.

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-18-9-2-driver-download.html

ویندوز عوض کن

اخرین نسخه همه ای درایو ها رو نصب کن

پاور پلن  بزار روی Ryzen Balanced

اگه دوستی داری که رم 16 dual channel  داره ازش بگیر امتحان کن

دیجیتال فاندری هم فیکه 1f600.png

بله کانال های فیک زیادی وجود داره اما کانال های معتبر هم هست که میشه اعتماد کرد

تو همه ای بنچمارک ها مشخص که با رم سینگل  فریم به شدت کاهش پیدا میکنه

دوستی ندارم که رم داشته باشه 

و اینکه با استناد به همون بنچ رم تک کاناله هم بنده ۱۵ فریم از رم تک کاناله عقبم از دو کاناله که ۱۰۰ درصد عقبم ینی پاقعا خخخخخ چی ساخته ای ام دی 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

باید با رم دیگه تست کنید. اگر اوکی بود یعنی مشکل از رم هست. اگر مشکل هنوز وجود داشت یعنی یه قطعه دیگه مثل هارد یا پاور این مشکل رو بوجود میاره

هارد که یه هارد نو با ویندوز جدید زدم همین بود که بود ینی

میمونه \اور که اکبنده و ۵۳۰ وات و باز میمونه رم که دسترسی فعلا ندارم 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

شک نکن رمش  حداقل16 گیگه. یعنی غیر این هرکی بگه هم باور نکنین ممکن نیس.

اگر اینطور باشه من حتما یه جفت ۸ میخرم چی باید بخرم برای asus b 350 me prime 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

دیجیتال فاندری هم فیکه 1f600.png

نه ولی میدونین دیجیتال فاندری با رم 8 تست میکنه یا 16؟

در 8 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

خوب من محدود کردم رو ۵۱۲ مگ 

والا من کهخ بعید میدونم vram 512 مگابایت برای بازیای روز کافی باشه بعد بگین انتظارم بیخود نیس. عزیز کم کمش باید 2 گیگ اختصاص بدی. اصلا 512 هم اختصاص بدی باز 5 گیگ رم برای اجرای بازیها کمه.

در 8 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

اگر اینطور باشه من حتما یه جفت ۸ میخرم چی باید بخرم برای asus b 350 me prime 

اره حتما دوال چنل 16 گیگ بگیر یا حداقل یه 4 دیگه کنار همین رمت اضاف کن ولی دوال چنل بهتره.

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/29, 16:59:34، Sir MehDi گفته است :

درود

هارد شما روزهای آخرش عمرش رو سپری میکنه. 

هارد رو عوض نکنید ، نه تنها مشکل افت فریم حل نمیشه بلکه یه روز سیستم رو روشن میکنید میبینید دیگه ویندوز بالا نمیاد، اون موقع فکر نکنم دیگه افت فریم اهمیتی داشته باشه ، درست میگم؟!

پس نتیجه میگیریم که هارد رو برای حل شدن افت فریم عوض نکنید ، به این دلیل عوض کنید که در حال مرگ است.

موفق باشید

اگه قراره همیشه اینطوری باشه اصلا نباشه بهتره من یه راه حل اساسی میخوام(: 

دوستان پس اگه هاردو عوض کنم مشکل کاملا حله؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kajdome گفته است :

اگه قراره همیشه اینطوری باشه اصلا نباشه بهتره من یه راه حل اساسی میخوام(: 

دوستان پس اگه هاردو عوض کنم مشکل کاملا حله؟

بله عزیز هارد شما مشکل داره میتونید حتی قبلش هم با یه هارد دیگه تست کنید

لینک به دیدگاه

آقا من از جمله بندی های دوستمون انچنان چیزی دستگیرم نشد پر غلط املایی انگار یه جای دیگه زندگی میکنه میزاره تو گوگل ترنسلیت کپی میکنه اینجا

حالا اگر ممکنه مدل دقیق رمی که دارید استفاده میکنید رو اینجا بزارید  با لیست مادربرد چک کردید ؟همه رم ها با apu های رایزن سازگار نیست!

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، emad_hs گفته است :

آقا من از جمله بندی های دوستمون انچنان چیزی دستگیرم نشد پر غلط املایی انگار یه جای دیگه زندگی میکنه میزاره تو گوگل ترنسلیت کپی میکنه اینجا

حالا اگر ممکنه مدل دقیق رمی که دارید استفاده میکنید رو اینجا بزارید  با لیست مادربرد چک کردید ؟همه رم ها با apu های رایزن سازگار نیست!

شما با من هستی؟ شما قرار نیس چیزی دستگیرت بشه. استارتر محترم قرار بود دستگیرش شه که شده.

عه جدی؟ خوب شد گفتی. اگه سازگار نبود که کلا سیستم بالا نمیومد.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

شما با من هستی؟ شما قرار نیس چیزی دستگیرت بشه. استارتر محترم قرار بود دستگیرش شه که شده.

عه جدی؟ خوب شد گفتی. اگه سازگار نبود که کلا سیستم بالا نمیومد.

? داداش منظورم استارتر بود

خب شاید این مشکل یوزر دیگه ای هم باشه نباید تاپیک باز کنه که اگر همین تاپیک روند درستشو پیش بره حالا اینا که حاشیه است

پس اون سیستم هایی که بالا میان و بعد فریز میشن یا بلو اسکرین میدن چطور؟

من فقط گفتم مدل دقیق رم رو هم ذکر کنند بد نیست

در کل من چند جا دیدم و شنیدم که کلا رایزن با رم تک کاناله زیاد بلو اسکرین میده و کلا با دوال کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، emad_hs گفته است :

1f601.png داداش منظورم استارتر بود

خب شاید این مشکل یوزر دیگه ای هم باشه نباید تاپیک باز کنه که اگر همین تاپیک روند درستشو پیش بره حالا اینا که حاشیه است

پس اون سیستم هایی که بالا میان و بعد فریز میشن یا بلو اسکرین میدن چطور؟

من فقط گفتم مدل دقیق رم رو هم ذکر کنند بد نیست

در کل من چند جا دیدم و شنیدم که کلا رایزن با رم تک کاناله زیاد بلو اسکرین میده و کلا با دوال کار میکنه

رایزن یه خوبی که داره اینه که با رم ناسازگار کلا بالا نمیاد. اونایی هم که بلو اسکرین میدن مشکل از خود رمه بیشتر مواقع (یا حد اقل من به همچین کیسی برنخوردم). من خودم با رم تک کاناله استفاده میکنم رایزن رو و کوچیکترین مشکلی نداشتم.

اینم مشخصات رم و پردازنده بنده:

1300x - gskil aeigis 8gb*1

من اولین تجربه ناموفقی که داشتم با رایزنم بخاطر ناسازگاری رم بود که کلا تصویر نداشتم. رمم اون موقع geil forza Edition بود.

لینک به دیدگاه

ho3einsa@

دوتا مساله

یکی اینکه من خودم سیستم خریدم ولی هنوز نبستم و همه قطعات پلمپ گوشه خونه هست ۲۴۰۰g و مادربرد x470

من انجمن های خارجی رو خیلی گشتم قبل خرید به دو تا نکته رسیدم یکی که اکثرا میگفتن رم باید دوال چنل باشه دومی هم مادربرد برای هر سری پردازنده جدید معرفی میشه سری B450 و x470 مخصوصا برای رایزن 2000 تولید شده هر چند مادربردهای قبلی و پردازنده های قبلی هم ساپورت میشن ولی برای مچ بودن صدردصدی چه بهتره که از مادربرد سری خودش استفاده بشه 

نکته خیلی مهمتر اینه که کلا اکثر مشکلات رم و همین دوستمون بخاطر apu های جدید amd هستش وگرنه پردازنده های خالی رایزن زیاد مشکل با رم ندارن بیشتر داستان مخصوص apu هستش تو فروم های خارجی هم نگاه کنید مشخصه مخصوصا  بلو اسکرین  و فریز شدن چون شما کارت گرافیک دارید اصلا هم نباید مشکلی داشته باشید apu ها با هر رمی سازگار نیستن حتی من دیدم رمی که تو لیست مادربرد بود هم مشکل داشت و عوض کرد تو فروم 

(تامزهاردوار) هر چند اونا دسترسی دارن به رم های مخصوص پردازنده های amd

ویرایش شده توسط emad_hs
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، emad_hs گفته است :

ho3einsa@

دوتا مساله

یکی اینکه من خودم سیستم خریدم ولی هنوز نبستم و همه قطعات پلمپ گوشه خونه هست ۲۴۰۰g و مادربرد x470

من انجمن های خارجی رو خیلی گشتم قبل خرید به دو تا نکته رسیدم یکی که اکثرا میگفتن رم باید دوال چنل باشه دومی هم مادربرد برای هر سری پردازنده جدید معرفی میشه سری B450 و x470 مخصوصا برای رایزن 2000 تولید شده هر چند مادربردهای قبلی و پردازنده های قبلی هم ساپورت میشن ولی برای مچ بودن صدردصدی چه بهتره که از مادربرد سری خودش استفاده بشه 

نکته خیلی مهمتر اینه که کلا اکثر مشکلات رم و همین دوستمون بخاطر apu های جدید amd هستش وگرنه پردازنده های خالی رایزن زیاد مشکل با رم ندارن بیشتر داستان مخصوص apu هستش تو فروم های خارجی هم نگاه کنید مشخصه مخصوصا  بلو اسکرین  و فریز شدن چون شما کارت گرافیک دارید اصلا هم نباید مشکلی داشته باشید apu ها با هر رمی سازگار نیستن حتی من دیدم رمی که تو لیست مادربرد بود هم مشکل داشت و عوض کرد تو فروم 

(تامزهاردوار) هر چند اونا دسترسی دارن به رم های مخصوص پردازنده های amd

برادر عزیز و دوست گرامی. حتی در سری2 رایزن هم هیچ مشکلی با مین های سری 300 مشاهده نشده فقط برای استفاده نیاز به اپدیت بایوس میباشد. اگه لطف کنین و کامنتارو بخونین متوجه میشین که مشکل این عزیز بخاطر کمبود رم هست نه نوع رم (نه سازگاری).

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

برادر عزیز و دوست گرامی. حتی در سری2 رایزن هم هیچ مشکلی با مین های سری 300 مشاهده نشده فقط برای استفاده نیاز به اپدیت بایوس میباشد. اگه لطف کنین و کامنتارو بخونین متوجه میشین که مشکل این عزیز بخاطر کمبود رم هست نه نوع رم (نه سازگاری).

???

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام به همگی

من دو روز هست که گرافیک ZOTAC GTX 1070TI MINI 8GB به دستم رسیده و امروز صبح رفتم و گذاشتمش روی PC ولی به طرز عجیبی فریم بازی پایینه

رزولیشنم اینه 900×1600

بقیه قطعاتم اینه:

CORE I3 4170

H81M-P32L 

8GB RAM

مثلا وقتی بازی GTA V رو اجرا میکنم روی تنظیمات VERY HIGH حدود 60 تا 70 فریم میگیره ولی وقتی جای شلوغ تری میرم یا سوار ماشین میشه حدود 40 فریم میگیره در صورتی که بنچمارکش رو دیدم روی 1070 و فول اچ دی حدود 60 تا 70 فریم میده

یا بازی ویچر 3 که الترا میذارم 60 فریم میگیره ولی وقتی جای شلوغی میرم ابجکت ها دیر لود میشن! اولش بازی یه سکته کوچیک میکنه تا ابجکت ها لود بشن!!! بعد فریمش تا 45 میرسه

یا MAFIA 3 که HIGH  بازی میکنم فقط 30 تا 40 فریم میده درصورتی که روی رزولیشن 2K باید 40 تا 45 بده فول اچ دیش حدود 70 تا میده اینه که 900P هست!!

دیگه بدترینش WATCHDOGS 2 هست!!

بازی رو الترا بازی میکنم کلا بیشتر از 30 فریم نمیده!!دیگه بدترین حالتش اینه که سوار ماشین شده و فریم تا 20 تا میرسه!!!

درصورتی که بنچمارکش و کلیپ 1070 تو یوتیوب میبینم الترا 1080P تا 80 فریم میده کمترینش اونم در حد چند ثانیه 55 فریمه..درصورتی که رزولیشن من 900P هست و گرافیک 1070TI هست 

به نظرتون این حجم از افت فریم مشکل گلوگاهی هست که 1070TI با I3 4170 میزنه یا پایین بودن مدل مادربرده؟؟

اگر مشکل از CPU هست من تا چند روز دیگه یه دونه I5 4460 میگیرم! اگر بگیرم مشکلم حل میشه؟؟  

یا برم I7 دست دوم  از همین سایت بگیرم؟

لینک به دیدگاه

سلام 

رزولیشن مانتیتور شما اصلا مناسب این کارت نیست وبه خاطر همین که گلوگاه میشه اول از همه به فکر یه مانیتور با رزولیشن حداقل ۱۰۸۰ باشید به به فکر cpu

لینک به دیدگاه

به نظر میرسه مشکل سی پی یو تون باشه (گلوگاه) یه سرچ واسش تو نت بزنین ببینین تو شرایط مشابه شما چند فریم تونستن بگیرن ازش.اون قسمتی شلوغی که گفتین یکی از سر نخ های مهمه که به نظرم رسید احتمال بسیار زیاد سی پی یو گلوگاهه.

لینک به دیدگاه

گلوگاه سیپیو هست بایه سیپیو نسل بالاتر تست بفرمایید بعد اقدام به خرید کنید

ربطی به مادربرد ندارد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...