رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

همرده غیر قیمتی :i7 نسل 7

حتی در بعضی بازی ها پرفورمنسش به i5 هم نمیرسه 

من فقط بازی رو دارم میگم حوزه ی دیگه کاری ندارم

داداش چرا i7 به این دارید نسبت میدید اصلا؟

من ی زمانی میخاستم i3 8100 بخرم برسی و مطالب و ویدئو هاش رو نگا کردم 

i3 8100 از R5 2400g برتری مطلق داره چ برسه ب بقیه سری ها 

ولی در کل اصلا رقیب i5 8400 هم نمیتونه باشه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

همرده رو به چند شکل میشه مطرح کرد .

1. جایگاه هر پردازنده در سری خودش نسبت به رقیب .

مثلا FX9590 میشه رقیب 4770K یا 1800 میشه رقیب 7700و 6700 . این رقیب ها در اسم رقیب هستند اما میتونن کاملا متفاوت از هم دیگه باشن .

2. قیمت هر پردازنده . مثلا 2 تا پردازنده در حدود قیمت 200 دلار . این خیلی مهمه چون بیشتر افراد بر  اساس بودجه سیستم می بندند .

3. قدرت هر پردازنده . مثلا 2 تا پردازنده که در تست CB15 امتیاز مشابه گرفتن . این هم مهمه اما اهمیت بالایی بیشتره .

4. مشخصات سخت افزاری . این مورد خیلی منطقی نیست . چون در این صورت FX9590 میتونه رقیب 9700 باشه ! هر دو 8 هسته دارن . هردو فاقد هسته مجازی هستند . با این حال برای بررسی برتری یک فناوری به یک فناوری دیگه کاربرد داره . البته از اونجایی که خیلی از پردازنده ها در مشخصات سخت افزاری شبیه هم هستند برای هر پردازنده شما کلی همرده پیدا می کنید .

من مورد یک و دو مد نظرم بود ک i7 نسل ۷ یا حتی ۶ هیشکدوم از این دو مورد رو ندارن 

بازم مرسی توضیح جامع و کاملی بود 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز آخرین  آپدیت بازی نصب کن ببین فرقی نمیکنه؟ 

منم با همین تنظیمات بازی می‌کنم 

ولی تا الان زیر35 فریم نگرفتم 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

حتی توی جنگل و پوشش گیاهی شدید؟ 🤔🤔 تست میکنم حتما

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

کارتت چیبود🙄اینقد کارت عوض کردی یادم رفته

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

پردازنده 2400G ساخته شده تا برای کاربرانی که سیستم ارزون و غیر گیمینگ میخوان با داشتن یه گرافیک سرخود قوی  کارت گرافیک مجزا حذف و در هزینه ها صرفه جویی بشه . برای شما که گرافیک مجزا دارید حتی 1400 هم مناسب می بود .

پردازنده مرکزی به تعداد فریم حساس هستش . اگر شما در یک بازی سبکتر فریم رو آزاد بزارید بله CPU به خاطر تعداد زیاد فریم زیر لود کامل میره اما اگر فریم محدود به 60 ( یا حتی در مورد شما محدود به 75 ) باشه پردازنده زیر لود کامل نمیره .

توی این تاپیک توضیحات مناسب داده شده :

این نوع محاسبات بی فایده هستش .

همون طور که گفتم پردازنده مرکزی به تعداد فریم حساس هستش و چون شما در یک بازی و با یک کارت گرافیک ثابت  بسته به رزولیشن مورد نیازتون  فریم های متفاوتی میگیرید نمیشه با اطمینان از گلوگاه شدن پردازنده مرکزی صحبت کرد . ابعاد رزولیشن در CPU بی تاثیر هستش ( یا تاثیرش بسیار بسیار اندکه ) اما در کارت گرافیک تاثیر بسیار سنگینی داره . پس گرافیک وگا 64 میتونه در رزولیشن های بسیار پایین برای 6600  گلوگاه بشه و در رزولیشن های بالا برای 6100 گلوگاه نشه . چون در رزولیشن های بالا پردازنده مرکزی مقدار کمی فریم میده که CPU از پسش بر میاد و در رزولیشن های پایین پردازنده گرافیکی مقدار زیادی فریم میده که پردازنده مرکزی از پسش بر نمیاد .

به عبارت دیگه تعداد فریم خروجی پردازنده مرکزی در یک بازی مشخص مقداری مشخص هستش ( تقریبا ) که بستگی خاصی به رزولیشن و ... نداره (منظور تنظیمات گرافیک هستش ) اما فریم خروجی یک پردازنده گرافیکی در یک بازی مقداری ثابت و مشخص نیست و بسته به تنظیمات گرافیکی از جمله رزولیشن متفاوته . به همین دلیل تا مشخص نشه در چه تنظیماتی بازی اجرا میشه نمیتونیم بگیم آیا با گلوگاه رو به رو میشیم یا خیر چون نمی دونیم فریم خروجی پردازنده گرافیکی چه مقدار هستش تا با مقایسه اون با فریم خروجی پردازنده مرکزی متوجه گلوگاه بشیم .

در نهایت بهترین کار اینه که ما پردازنده مرکزی رو بر اساس بازی بسنجیم نه گرافیک ! اما این به چه معنا هستش ، توضیح میدم .

ما باید یک فریم مشخص مثل 60 رو هدف خودمون قرار بدیم بعد با یه کارت گرافیک قوی مثل 2080 و ... در رزولیشن فول اچ دی از پردازنده مرکزی در بازی مورد نظرمون تست بگیریم اگر CPU موفق شد به 60 فریم برسه یعنی بازی رو ساپورت می کنه وگرنه نمی کنه . این کار از این جهت هستش که ما میتونیم با کم و زیاد کردن تنظیمات گرافیکی مقدار لود گرافیک رو در مقدار ثابتی فریم تغییر بدیدم اما در بیشتر موارد نمی تونیم چنین کاری با پردازنده مرکزی انجام بدم . به عبارت دیگه پردازنده مرکزی ای که نتونه توی یک بازی در رزولیشن فول اچ دی 60 فریم بده بسیار بسیار بسیار بعید هستش که توی رزولیشن ها و تنظیمات گرافیکی دیگه بتونه اما در گرافیک ها ما میتونیم با تغییر تنظیمات گرافیکی فریم رو کاملا تغییر بدم .

از این جهت میگم گلوگاه میشه،چون بازی gta v خیلی cpu مصرف نمیکنه ولی میبینیم که 67 درصد مصرف میشه تو این بازی و بنچمارکهای بازیهای دیگه هم هست ولی 5700 کارتی هست که فریم خیلی بالاتری داره میده نسبت بهش .

در نتیجه تو بازیهای نسل بعد گرافیک میتونه 60 تا رو بده ولی cpu نمیتونه،به همین راحتی میگم گلوگاه میشه.

گرافیک 5700 بدرد نسل بعد میخوره ولی cpu 2400

اینو از این جهت میگم که میتونی با مشاهده سخت افزار اعلامی ps5 حدس بزنی فصل بعد چه خبره

و تو چی دست سازنده ها بازتره.

لینک به دیدگاه

100 درصد شدن گرافیک به این معنی نیست که هیچ قطعه دیگه ای گلوگاه نشده براش ! شک ندارم اگر پردازنده قوی تری مثل 9700k  داشتی  فریم خیلی بالاتری با همین گرافیک میگرفتی 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

100 درصد شدن گرافیک به این معنی نیست که هیچ قطعه دیگه ای گلوگاه نشده براش ! شک ندارم اگر پردازنده قوی تری مثل 9700k  داشتی  فریم خیلی بالاتری با همین گرافیک میگرفتی 

اره این که ۱۰۰ درصد

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، alieghbali07 گفته است :

حتی توی جنگل و پوشش گیاهی شدید؟ 1f914.png1f914.png تست میکنم حتما

آره داداشی 

تو هر مکانی که فکرش رو بکنی(تقریبا الان دیگه از لحاظ داستانی آخرای بازی هستم)

حتما تست کن 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، memex گفته است :

کارتت چیبود1f644.pngاینقد کارت عوض کردی یادم رفته

😁

Rx580 8gb gaming x 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متاسفانه تنظیمات حداکثر توی این بازی حتی 2080ti هم کم میاره! مخصوصا msaa 8x، مشکل اصلی هم با تنظیمات grass هست بذارش روی high یا normal

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، satchboogy گفته است :

دوست عزیز متاسفانه تنظیمات حداکثر توی این بازی حتی 2080ti هم کم میاره! مخصوصا msaa 8x، مشکل اصلی هم با تنظیمات grass هست بذارش روی high یا normal

اره دقیقا grass دو گذاشتم روی high و  msaa4 خیلی بهتر شد حدود ۴۰ تا میگیرم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

من مورد یک و دو مد نظرم بود ک i7 نسل ۷ یا حتی ۶ هیشکدوم از این دو مورد رو ندارن 

بازم مرسی توضیح جامع و کاملی بود 

خواهش می کنم .

البته شما اشتباه نمی کردید .

کمتر کسی به موارد دیگه اهمیت میده.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، alieghbali07 گفته است :

داشتم فکر میکردم یعنی زمان عرضه gta v هیچ کارتی نبوده که این بازی رو روی حداکثر تنظیمات گرافیکی ۶۰ فریم ثابت بده !؟ 

با این تنظیماتی که گذاشتی فقط  TITAN  از پسش  برمیاد

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

داداش چرا i7 به این دارید نسبت میدید اصلا؟

من ی زمانی میخاستم i3 8100 بخرم برسی و مطالب و ویدئو هاش رو نگا کردم 

i3 8100 از R5 2400g برتری مطلق داره چ برسه ب بقیه سری ها 

ولی در کل اصلا رقیب i5 8400 هم نمیتونه باشه

چون i7 7700 هم 4هسته با 8ترد هست  (تقریبا رایزن 2 با نسل 8 اینتل اومد ولی بد نیست با نسل 7 اینتل هم مقایسه بشن)

از لحاظ رقابتی بدون توجه به قیمت این دو رقیب همن ولی  i7 برتری مطلق داره

کلا amd یه تب بود 10 تا حرفه که باش کار کردن دیدن دردسر داره دیگه سمتش نمیرن 

حالا میمونه کاربر عادی که اونم چون حرفه خاصی نداره خریدشون رو ادامه میدن

سیپیو ماست و دوغ نیست که بگیم هرکدوم ارزونتره بخریم

کلی حرف پشتش نهفتست کلی باید علم داشته باشی تا بتونی بفهمی یکی میگه سیپیوش پایداری نداره خیلی از کامپایلر ها براش بهینه نیستن یعنی چی

در اینده شاید اگه نسل رایزن ادامه پیدا کنه خیلی از مشکلاتش حل بشه ولی باید اینم توجه کرد طی همین سال ها اینتلم دست به سینه نشسته و هرچقدم جلو تر بریم تجربه اینتل در تمامی حوزه ها از خود amd بیشتره...

به هرحال امیدوارم در اینده رقابت جوری باشه که هر دو سیپیو بدون مشکل باشن و اینجاست که قیمت برای مصرف کننده بسیار پایین میاد

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

4. مشخصات سخت افزاری . این مورد خیلی منطقی نیست . چون در این صورت FX9590 میتونه رقیب 9700 باشه ! هر دو 8 هسته دارن . هردو فاقد هسته مجازی هستند . با این حال برای بررسی برتری یک فناوری به یک فناوری دیگه کاربرد داره . البته از اونجایی که خیلی از پردازنده ها در مشخصات سخت افزاری شبیه هم هستند برای هر پردازنده شما کلی همرده پیدا می کنید

اینکه چرنده چون باید با هم نسل خودش مقایسه بشه 

اینجور باشه خوب i7 های چند نسل پیشم بودن 6هسته داشتن پس باید الان با i7 8700 مقایسه بشن
اینجا هم ipc دخیله هم تکنولوژی های بین نسلی  پس نسل قبلی 20 هسته هم داشته باشه نمیتونه دلیل بر برتری با 8هسته ای امروزی باشه 

این گزینه باید رد بشه اصلا معیار جالبی نیست 

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش بازی میکردم fps رو ۲۰۰ بود 

بین ۱۵۰ تا۸۰ه fps چندروزه بازی میکنم 

باد چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

تنظیماتشم کامل درسته 

lab tab

core i7

gtx 1060

ram 16  

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اول از همه خیلی چیزا تاثیر داره یک nvidia هستی یا amd بگو تنظیمات بدم انجام بدی که اوکی شه بهت کمک کنه!

دوم اینکه توی سرچ استارت ویندوز  Power Options برو یا مسیر پایین رو برو  و  گزینه high performance انتخاب کن اینم تاثیر داره

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options

دوتا کار دیگه ام هست انجام بدی تاثیر داره حالا شما اطلاعات بده اوکیش میکنیم با هم دشواری نداره:دی

ویرایش شده توسط ata_hero
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، iamirq گفته است :

باد چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

تنظیماتشم کامل درسته 

lab tab

core i7

gtx 1060

ram 16  

اپدیت نداده بیرون گرفته باشی؟حتما مال همونه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، iamirq گفته است :

باد چیکار کنم بنظرتون؟؟؟

تنظیماتشم کامل درسته 

lab tab

core i7

gtx 1060

ram 16  

داداش اولین کار اپدیت درایور کارت گرافیکته. بعدش هم سیستمو بذاری رو حالت high performance. کار اخرم اینه مطمعن باشی بازی با 1060 اجرا میشه برای این کار روی ایکن بازی کلیک راست کن بعد با کارت قویتر run کن

لینک به دیدگاه

در در 5 مرداد 1398 در 20:21، ho3einsa گفته است :

داداش اولین کار اپدیت درایور کارت گرافیکته. بعدش هم سیستمو بذاری رو حالت high performance. کار اخرم اینه مطمعن باشی بازی با 1060 اجرا میشه برای این کار روی ایکن بازی کلیک راست کن بعد با کارت قویتر run کن

با اجازه استارتر، حسین جان حالت های پرفرمانس که توی بایوس هم دیده میشه چی هست؟  دقیقا چه کاری میکنه؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، alieghbali07 گفته است :

با اجازه استارتر، حسین جان حالت های پرفرمانس که توی بایوس هم دیده میشه چی هست؟  دقیقا چه کاری میکنه؟ 

والا این گزینه بیشتر توی لپتاپ ها کاربرد داره که میشه با فعال کردن‌این‌گزینه از تمام قدرت سخت افزار لپتاپا استفاده‌ کرد. چون اصولا بخاطر باطری نگه داشتن و دما،فرکانس پردازنده تا یه حدی محدود میشه و همینطور تو اکثر لپتاپای امروزی دوتا کارت گرافیک هست یکی ضعیفتر که همون پردازنده انبورد اینتله و یکی هم پردازنده ی قویتر، از اون ضعیفتره استفاده میشه به صورت پیش فرض. ولی تو دسکتاپ فک نکنم تاثیری داشته باشه چون قطعات پی سی ذاتا کم مصرف نیستن و بدون محدودیت کار میکنن مگه اینکه خودتون تو این پروفایلا محدودیتایی رو اعمال کرده باشین. حالا اگه اشتباهی بود ممنون‌میشم دوستان تصحیح کنن.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

والا این گزینه بیشتر توی لپتاپ ها کاربرد داره که میشه با فعال کردن‌این‌گزینه از تمام قدرت سخت افزار لپتاپا استفاده‌ کرد. چون اصولا بخاطر باطری نگه داشتن و دما،فرکانس پردازنده تا یه حدی محدود میشه و همینطور تو اکثر لپتاپای امروزی دوتا کارت گرافیک هست یکی ضعیفتر که همون پردازنده انبورد اینتله و یکی هم پردازنده ی قویتر، از اون ضعیفتره استفاده میشه به صورت پیش فرض. ولی تو دسکتاپ فک نکنم تاثیری داشته باشه چون قطعات پی سی ذاتا کم مصرف نیستن و بدون محدودیت کار میکنن مگه اینکه خودتون تو این پروفایلا محدودیتایی رو اعمال کرده باشین. حالا اگه اشتباهی بود ممنون‌میشم دوستان تصحیح کنن.

صحیح ولی من وقتی روشنش میکنم دمای gpu بیشتر میشه 🤔

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، alieghbali07 گفته است :

صحیح ولی من وقتی روشنش میکنم دمای gpu بیشتر میشه 1f914.png

این نشون میده gpu داره از تمام قدرتش استفاده میکنه یعنی قبل روشن کردنش یه محدودیتی روش اعمال شده بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...