رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

41 minutes ago, mَd said:

از تنظیمات ویندوز یا تنظیمات برنامه موستون

unknown.png
Capture.PNG
با بستن افتربرنر بهتر شد یه مقدار ولی هنوز هم وقتی ایم میگیرم تو گیم موس اخراش یخورده حرکت میکنه خودش... یه ذره هم لگ دارم با اینکه فریم بالاس
با یه موس دیگه هم تست کردم همین مشکل هست
شاید مشکل از پردازنده باشه چون شنیدم اگه مشکل داشته باشه لگ ممکنه بندازه

ویرایش شده توسط Gho3tShadow
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، Gho3tShadow گفته است :

unknown.png
Capture.PNG
با بستن افتربرنر بهتر شد یه مقدار ولی هنوز هم وقتی ایم میگیرم تو گیم موس اخراش یخورده حرکت میکنه خودش... یه ذره هم لگ دارم با اینکه فریم بالاس
با یه موس دیگه هم تست کردم همین مشکل هست
شاید مشکل از پردازنده باشه چون شنیدم اگه مشکل داشته باشه لگ ممکنه بندازه

enhanced رو بردارید تا شتاب نگیره مشکلتون حل میشه این گزینه که فعاله میاد  براساس نرخ تصویر برداری موس یه پیش بینی انجام میده و مثلا اگه 1سانتر با سرعت به هر جهت هرکت کنید بر اساس پیش بینی که کرده موس رو در همون جهت شتاب میده و بدرد گیم نمیخوره

تازه چون این عملیات خودش پردازش داره درصد استفاده از cpu رو تا 15 یا حتی 20 درصد بسته به تعداد تصاور ارسالی از موس مشغول میکنه

درایور موستون هم از سایت لاجیتک برا g402 دانلود کنید امکانات زیادی در اختیارتون قرار میده

اون چیزایی که شنیدید با هیچ علمی قابل تایید نیست

علت لگ  پابجی یکیش پکت لاسته 

مشخصات سیستم رو بدید

لینک به دیدگاه

44 minutes ago, mَd said:

enhanced رو بردارید تا شتاب نگیره مشکلتون حل میشه این گزینه که فعاله میاد  براساس نرخ تصویر برداری موس یه پیش بینی انجام میده و مثلا اگه 1سانتر با سرعت به هر جهت هرکت کنید بر اساس پیش بینی که کرده موس رو در همون جهت شتاب میده و بدرد گیم نمیخوره

تازه چون این عملیات خودش پردازش داره درصد استفاده از cpu رو تا 15 یا حتی 20 درصد بسته به تعداد تصاور ارسالی از موس مشغول میکنه

درایور موستون هم از سایت لاجیتک برا g402 دانلود کنید امکانات زیادی در اختیارتون قرار میده

مشخصات سیستم رو بدید

gpu:gtx 1080 - cpu:ryzen 1600x - ram:16gb 3000mhz  - main:asus prime x370-a -psu:750w gold

خب پکت لاس ندارم برا پابجی فکر نکنم مشکل از نت باشه چون نتم فیبره و 300 مگابیت پهناباند دانلود و اپلود دارم

لینک به دیدگاه

1 hour ago, mَd said:

مشخصات سیستم رو بدید

unknown.png
یوزیج ها

لینک به دیدگاه

Report Rate رو کم تر کنین از نرم افزار موس، ببین فرقی میکنه یا نه.

لینک به دیدگاه

15 minutes ago, ARMAN - H said:

Report Rate رو کم تر کنین از نرم افزار موس، ببین فرقی میکنه یا نه.

فایده نداشت... یجوری انگار بدتر شد

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Gho3tShadow گفته است :

فایده نداشت... یجوری انگار بدتر شد

این سایت یه اطلاعاتی داده:

https://windowsreport.com/mouse-lag-windows-10/#13

مورد یازده و چهارده توی سایت رو از نظر من اول چک کنین فکر کنم باید درست بشه.

لینک به دیدگاه

سلام

از حدود دو سه هفته پیش که به رایزن مهاجرت کردم داخل همه بازیها بصورت رندوم (بعضی اوقات بعد ربع ساعت , بعضی اوقات هم شاید هر دو سه ساعت) gpu usage داخل بازی برای یکی دو ثانیه صفر میشه و دوباره به حالت عادیش برمیگرده . حتی یکبار برای چند لحظه بازی رو minimize کردم تا جواب چت رو بدم و داخل دسکتاپ هم چنین مشکلی پیش اومد (البته بازی در حال اجرا بود هنوز)! قبلاً با اینتل هیچوقت این طوری نمیشد . چیپست amd هم نصب هستش , پاور پلن هم ryzen amd balanced عه .

ow1.thumb.png.9a24971a4e71957a39d3588e88f489a4.png

مشخصات سیستم :

2x8gb 3600 cl16

1080 ti 

3700x

x570gt8

850w ocpt

کسی راه حلی به ذهنش میرسه ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما از سلامت دستگاهای ذخیره سازیتون اطمینان دارید؟ چون اینطور لگ های لحظه ای به هارد هم میتونه مرتبط باشه.

در ضمن مشکل نرم افزاری هم میتونه باشه. ویندوزتون رو بررسی کنید و نسخه دیگری رو روش امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

در در 26 بهمن 1398 در 17:53، xXxHO3EiNxXx گفته است :

دوست عزیز شما از سلامت دستگاهای ذخیره سازیتون اطمینان دارید؟ چون اینطور لگ های لحظه ای به هارد هم میتونه مرتبط باشه.

در ضمن مشکل نرم افزاری هم میتونه باشه. ویندوزتون رو بررسی کنید و نسخه دیگری رو روش امتحان کنید.

سلام

سلامتی hddی که صد در صد هست , سلامتی ssd ولی 71 (بازیها روی ssd نیستن البته) . تو بخش s.m.a.r.t همه چیزشون رو ok میزنه  hard disk sentinel  ولی خب 4-5 ساله دارن کار میکنن پس بعید نیست .

میخوام reset کردن ویندوز رو بزارم به عنوان آخرین راه حل.

در در 26 بهمن 1398 در 23:00، آرین 0098 گفته است :

از غیر فعال بودن Page File مطمئن بشید.

با دستور زیر، Memory Compression رو غیر فعال کنید. 

Disable-MMAgent -mc

قبلش مطمئن بشید مقدار کافی RAM دارید، چون مصرف RAM نسبتاً قابل توجه زیاد میشه.

سلام

نیازی هست واقعاً که این دو مورد رو غیرفعال کرد ؟  چون داخل نت زیاد دیدم که گفتن فقط پایداری پایین تر میاد با خاموش کردنشون.

لینک به دیدگاه

در در 26 بهمن 1398 در 23:00، آرین 0098 گفته است :

از غیر فعال بودن Page File مطمئن بشید.

که بعد مموری فول شد کرش کنه؟ متوجهی چیمیگی؟ 

در 57 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

نیازی هست واقعاً که این دو مورد رو غیرفعال کرد ؟  چون داخل نت زیاد دیدم که گفتن فقط پایداری پایین تر میاد با خاموش کردنشون.

نه 

خاموش نکن پیج فایل رو 

مگه اینکه رمت بالای 16 باشه و مصرفت زیر 12 گیگ

این موضوع ربطی  به رایزن و اینتل نداره! مصرف یکسانه 

در در 26 بهمن 1398 در 17:30، Aimbot گفته است :

از حدود دو سه هفته پیش که به رایزن مهاجرت کردم داخل همه بازیها بصورت رندوم (بعضی اوقات بعد ربع ساعت , بعضی اوقات هم شاید هر دو سه ساعت) gpu usage داخل بازی برای یکی دو ثانیه صفر میشه و دوباره به حالت عادیش برمیگرده . حتی یکبار برای چند لحظه بازی رو minimize کردم تا جواب چت رو بدم و داخل دسکتاپ هم چنین مشکلی پیش اومد (البته بازی در حال اجرا بود هنوز)! قبلاً با اینتل هیچوقت این طوری نمیشد . چیپست amd هم نصب هستش , پاور پلن هم ryzen amd balanced عه .

مشکلت چیه؟ فقط عدد usage?

اگه فریمت تغیر میکنه که پس یه مشکلی هست 

اگه تغیر نمیکنه اون تاخیر برای ریفرش کردنه و باگ به حساب میاد

سرتیتر مشکل شما هیچ تناسبی با موضوعی که بیان کردید نیست 

شما زدید fps drop بعد تو تایپک زدید usage میشه 0

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

مشکلت چیه؟ فقط عدد usage?

اگه فریمت تغیر میکنه که پس یه مشکلی هست 

اگه تغیر نمیکنه اون تاخیر برای ریفرش کردنه و باگ به حساب میاد

سرتیتر مشکل شما هیچ تناسبی با موضوعی که بیان کردید نیست 

شما زدید fps drop بعد تو تایپک زدید usage میشه 0

gpu usage  و فریم با هم میان پایین , همه چیز لگ میشه  و صداها هم خراب میشه. مثلاً  اورواچ تقریباً همیشه 300 fps میده ولی همونطور که داخل عکس هم مشخصه یه لحظه فریم تایم اومده روی 90ms یعنی 10 fps تقریباً !

اینم یه عکس از گرز 5 , به نوسان فریم تایم توجه کنید  :

Gears5_2020_02_17_18_29_42_428.thumb.png.998060b9a92b9052f802f254f3956107.png

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، آرین 0098 گفته است :

تز الکی نده ...

جدای از این که بعیده این اتفاق، کسی که حواسش نباشه ۱۶ گیگ رمش یهو پر بشه نباید از سیستم استفاده کنه.

تنها مزیتش شاید Dumping باشه.

والا شما تز دادی 

مموری دامپینگ هم کلا تنظیماتش جای دیگست و ربطی به پیج فایل نداره و کلا یه سرویس جداگوسنت برای کاربرد جداگونه

بعیده کرش کنه؟ 😂😂😂😂😂

چه ربطی داره! شما 1کروم واکن ببین میتونی مصرف حافظشو کنترل کنی؟ خیلی از مصرف حافظه ها از دست کاربر خارجه و بلخره باید از اون برنامه استفاده کنه 

مشخصه هیچی نمیدونی عزیز

تا زمانی که مموری پر نشه پیج فایل به اون معنا اتفاق نمیوفته 

در حالت عادی شما سرویس هات و چیزای دیگه رو رم هست وقتی مموری پر بشه و اولویت استفاده برای برنامه دیگه باشه  ، رم شروع به پیج فایل کردن در حجم عظیم میکنه که چون دیسک مشغول خوندن نوشتن میشه 

پهنای باندش برای برنامه شما کم میشه و لگ یا کندی حس میکنی

مزیت استفاده از پیج فایل اینه که شما رمت پر شد کرش نکنه و بتونه به کارش ادامه بده اما نه با تضمین سرعت و کارایی!

اصلا مهم نیست 1ترابایت رم داشته باشی یا 16گیگ وقتی رم پر بشه برنامه موردنظرت کرش میکنه یا شایدم مجموعه برنامه هات  و سریع بسته میشه 

اینکه شما میگی off کنش کمکی به استارتر نمیکنه چون اصلا سیستم به نصف حجمشم نرسیده که بخواد پیج فایل کردن رو شروع کنه

اگه حجمشم پر بشه بازم کمکی نمیکنه چون کرش میکنه !

کلا هیچ عنوان توصیه نمیشه این پیج فایل رو غیرفعال کرد 

فقط میتونید سایزشو کمتر کنید که کمتر اذیت کنه

و راه حل بهترم اینه که رم رو ارتقا داد که البته استارتر رمش کافیه و زیاده

بعد مگه نوع پیج فایل شدن با رایزن و اینتل فرق میکنه که شما میگی خاموشش کنه رو رایزن درست میشه؟

--------

در 11 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

gpu usage  و فریم با هم میان پایین , همه چیز لگ میشه  و صداها هم خراب میشه. مثلاً  اورواچ تقریباً همیشه 300 fps میده ولی همونطور که داخل عکس هم مشخصه یه لحظه فریم تایم اومده روی 90ms یعنی 10 fps تقریباً !

خوب  اول از همه ترد مجازی رو خاموش کن چون کمکی بهت نمیکنه به جز اینکه کند پیش بره روند پردازش چون ویندوز فرق ترد مجازی با اصلیو نمیدونه ممکنه پراسس های شما رو ترد ضعیف تر پردازش بشن 

ازونجایی که 6 هسته زیادم هست پس بهتره خاموش باشه

تست کن ببین نتیجش چیه

لینک به دیدگاه

سلام

من قبلا با این مشکل زیاد رو به رو شدم .

گام اول پاک کردن درایور با DDU در حالت سیف مود و نصب یه درایور جدید هستش .

میتونی با برنامه HD Tune Pro هم هارد رو برای بد سکتور اسکن کنی .

تعویض ویندوز هم حرکت بعدیه .

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mَd گفته است :

خوب  اول از همه ترد مجازی رو خاموش کن چون کمکی بهت نمیکنه به جز اینکه کند پیش بره روند پردازش چون ویندوز فرق ترد مجازی با اصلیو نمیدونه ممکنه پراسس های شما رو ترد ضعیف تر پردازش بشن 

ازونجایی که 6 هسته زیادم هست پس بهتره خاموش باشه

تست کن ببین نتیجش چیه

در 11 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

من قبلا با این مشکل زیاد رو به رو شدم .

گام اول پاک کردن درایور با DDU در حالت سیف مود و نصب یه درایور جدید هستش .

میتونی با برنامه HD Tune Pro هم هارد رو برای بد سکتور اسکن کنی .

تعویض ویندوز هم حرکت بعدیه .

سلام

ویندوز رو reset کردم , انگاری که مشکل رفع شده فعلاً. اگر نشده بود با smt خاموش تست میکنم.

hd tune pro هم اروری نشون نمیده.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

ویندوز رو reset کردم , انگاری که مشکل رفع شده فعلاً. اگر نشده بود با smt خاموش تست میکنم.

hd tune pro هم اروری نشون نمیده.

بسیار عالی !

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام و عرض ادب خدمت دوستان لیون کامپیوتری . دوستان من یه لپ تاپ با مشخصات رم 8 گیگ دوکاناله ddr4 / سی پی یو core i5 8250u / گرافیک nvidia geforce mx150 2gb مشکلم اینه که وقتی میخوام gta online سرور راک استار یا FiveM بازی کنم اف پی اسم میاد پایین البته تو gta online فریم 50 ولی وقتی پلیر زیاد میشه 30 میاد مشکلم از کارت گرافیکه یا سی پی یو یا رم؟؟؟

لینک به دیدگاه

مشکل از پردازنده ی لپتاپتونه به احتمال زیاد. البته گرافیکتون ضعیفه ولی اینکه وقتی بازیکن زیاد میشه بار پردازشی پردازنده بالا میره.

لینک به دیدگاه

والا تو اون لحظه تسک منیجر چک  کردم مصرف سی پی یوم 40 درصد بوده ولی احتمال میدم از کارت گرافیک باشه چون تو اینترنت خوندم نوشته بود تعداد نفرات و قهرمانان بازی روی گرافیک پردازش میشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

والا تو اون لحظه تسک منیجر چک  کردم مصرف سی پی یوم 40 درصد بوده ولی احتمال میدم از کارت گرافیک باشه چون تو اینترنت خوندم نوشته بود تعداد نفرات و قهرمانان بازی روی گرافیک پردازش میشه

گرافیکت ضعیفه تنطیماتو کم کن

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، M_R گفته است :

گرافیکت ضعیفه تنطیماتو کم کن

تنظیمات رو low گزاشتم رزولوشن هم 1366 در 768 ولی وقتی تعداد پلیر زیاد میشه لگ میندازه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

تنظیمات رو low گزاشتم رزولوشن هم 1366 در 768 ولی وقتی تعداد پلیر زیاد میشه لگ میندازه

ایده ای ندارم چون پردازندت اوکیه

لینک به دیدگاه

گرافیک شما در حد 1030 هستش

زرولوشن بازی بزارید روی 1080p

تنظیمات هم همشونو بزارید روی Verylow

در Control panel  قسمت Power Option هم بزارید روی High performance

در هنگام بازی باتری لپ تاپ به پریز برق وصل کنید

چک کنید بازی با گرافیک سی پی یو باز نشه  - احتمال میدم بازیتون با گرافیک انبرد سی پی یو باز میشه

توی نت سرچ کنید غیر فعال سازی گرافیک پردازنده لپ تاپ و اونو غیر فعال کنید تا از گرافیک اصلی استفاده بشه

راحت 60 فریم میگیرید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

چک کنید بازی با گرافیک سی پی یو باز نشه  - احتمال میدم بازیتون با گرافیک انبرد سی پی یو باز میشه

توی نت سرچ کنید غیر فعال سازی گرافیک پردازنده لپ تاپ و اونو غیر فعال کنید تا از گرافیک اصلی استفاده بشه

راحت 60 فریم میگیرید

همه اینکاری که گفتید انجام دادم درایور گرافیک هم اپدیت کردم بازی با گرافیک  مجزا اجرا میشه و روی های مرفرمنس تنظیمه چون میگم تو بازی جی تی ای انلاین وقتی تو سرور تنهام 60 فریمو میگیرم ولی وقتی پلیر زیاد میشه فریم 30 میاد

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

راحت 60 فریم میگیرید

همه اینکاری که گفتید انجام دادم درایور گرافیک هم اپدیت کردم بازی با گرافیک  مجزا اجرا میشه و روی های مرفرمنس تنظیمه چون میگم تو بازی جی تی ای انلاین وقتی تو سرور تنهام 60 فریمو میگیرم ولی وقتی پلیر زیاد میشه فریم 30 میاد

لینک به دیدگاه

سلام من سیستم تازه ارتقا دادم مشخصاتشم 

Cpu:g2030

Ram:4gb DDR3 1333mhz

Vga:asus gtx 560 1gb GDDR5دسته ۲

دوتا شیش پین می خوره که یک شیش پین رو با تبدیل مولکس زدم

MOTHERBORD: H61 GIGA

POWER: redmax 400w

مشکل من اینه که توی هر بازی وقتی بازی میکنم حتی اگر تنظیمات روی low باشه یک دفه ۶۰fps میره به 56 نمی دونم مشکل از چیه درضمن من از این تبدیل های ارزون dvi به vga استفاده می کنم

ولی تو تست ها هیچ ریزش فریم ندارم می تونه مشکل از کارت گرافیک باشه؟؟؟

مخصوصا تو gta v

•  
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...