رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، erfanvk گفته است :

تست دما تو بازی cs go 

هاردم گذاشتم

Counter-Strike_ Global Offensive 4_18_2020 10_14_33 PM.png

Hard Disk Sentinel 4_18_2020 8_32_33 PM.png

Hard Disk Sentinel 4_18_2020 8_33_28 PM.png

مهم ترین مشکل هارد هست! همین فردا صبح باید تعویض کنید وگرنه تمام اطلاعات روش در خطره!

دوم دما CPU بالا هست! یعنی با لود زیر 50 درصد چرا باید دما بالای 70 باشه!؟

همچنین دمای GPU هم بالا هست!

در کل علاوه بر تعویض سریع هارد، یه کولپد هم پیدا کن و با اونم تست بگیر...

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، babak1388 گفته است :

مهم ترین مشکل هارد هست! همین فردا صبح باید تعویض کنید وگرنه تمام اطلاعات روش در خطره!

دوم دما CPU بالا هست! یعنی با لود زیر 50 درصد چرا باید دما بالای 70 باشه!؟

همچنین دمای GPU هم بالا هست!

در کل علاوه بر تعویض سریع هارد، یه کولپد هم پیدا کن و با اونم تست بگیر...

تازه با کول پده مارک دیپ کول هست

عکس لبتاب با کول پدش گذاشتم

به نظرت ارتقاش بدم یا اینو بفروشم یک سیستم بگیرم

IMG_۲۰۲۰۰۲۰۷_۲۳۱۴۱۲.jpg

IMG_۲۰۲۰۰۲۰۷_۲۳۱۴۴۴.jpg

لینک به دیدگاه

در در 28 فروردین 1399 در 22:16، erfanvk گفته است :

سلام دوستان من یک لبتاب با مشخصات زیر دارم

cpu i3 m380 2.53GHZ 

ram 4 gig ddr3

3gig شیر تا  gpu amd mobility radeon hd 5650 1gig ولی به صورت hd 5000 series شناخته میشه

hdd 640 gig

ویندوز 10

مشکلم اینه خیل افت فریم یعنی میاد رو 1 fps چند ثانیه بعد دوباره همینطور میشه نمیدونم مشکلش چیه

با asus tweak هم یکم اور کردم بازم نشد ☹️

عجیبی اینه تو همه بازی ها این مشکل هست از کانتر 1.6 گرفته تا فورت نایت حتی تو doom 64😑

بهینه کردن و اپدیت درایور و تغییر ویندوز کمکی نکرد اگر کسی راه حلی داره بگه

رم سیستم کم هست. دقت کنید احتمال زیاد موقع لگ زدن چراغ هارد روشن میشه.

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن هاردتون عمرشو کرده. احتمال کمی داره بشه هارد رو تعمیر کرد اما حداقل به نظر من

حافظه ها وقتی عمرشون رو میکنن باید تعویض بشن وگرنه خطر از دست دادن داده ها هستش. و همینطور سرعتشون خیلی کم میشه.

----

به نظر من پاشین برین یه مغازه کامپیوتری ( با رعایت نکات بهداشتی! )

اولا بهشون بگو که لپتاپ رو سرویس کنن و خودش و فن هاش رو تمیز کنن.

یه هارد نو بخرین وصل کنین همونجا. بعد سیستم رو همونجا تست کن ببین بازم توی بازی هایی که میکنی لگ داری یا نه اگه داشتی، ( دما رو هم باز چک کن ببین بعد چند دقیقه دما از قبل بهتر شده یا نه )

بهشون بگو یه رم 8 بندازن روی لپتاپت بعد دوباره تست کن، اگه بازم لگ داشتی که یعنی سیستمت برای این بازی ها ضعیفه و تقریبا کاری نمیشه کرد مگر خرید سیستم جدید.

من خودم توی بازی Fortnite با رم 4 لگ بودم، اما فقط با ارتقا به رم 8 مشکل لگم کلا برطرف شدش. ( قابل ذکره بقیه قطعات سیستم مناسب بودن و فقط با ارتقا رم لگ برطرف شد )

ویرایش شده توسط ARMAN - H
لینک به دیدگاه

ممنون بابت نظر های که دادین در اولین فرصت هاردو عوض میکنم

فقط یک چیزی من الان وضعیت مالیم خوب نیست نمیشه کاری کرد هارد بهتر بشه یا تعمیرش کرد که تا خرید هارد جواب بده

و اینکه قیمت هارد الان چنده کسی اطلاع داره

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

اگر با تعویض هارد و رم درست نشد

با بودجه 5 میل چه سیستمی رو پیشنهاد میدید

لینک به دیدگاه

نه تو کار ضعیف 3.6 گیگاهرتزه تو کار سنگین که داغ میشه 1.6 گیگاهرتز میشه تو اینترنت بخون همین مدل سی پی یو نوشته به دلیل محدودیت گرما و توان اینطوری میشه اونایی که تو دیدی احتمالا فرکانس پایشون 2.6 گیگاهرتز بودن وگرنه لپ تاپ با پی سی فرق داره وقتی داغ میشه قدرتو میاره پایین که اسیب نمبینه

در در 26 فروردین 1399 در 12:58، mostafajan گفته است :

خب من الان متوجه نشدم

شما میگین تو بار پردازشی ضعیف 1.6 گیگاهرتزه

تو بار پردازشی سنگین هم که میگین 1.6 گیگاهرتزه که داغ نکنه و مصرفش کم باشه

پس کی قراره این سی پی یو بوست کنه رو 3.6 گیگاهرتزی که تو سایت اینتل گفته شده ؟

ما هرچی سی پی یو دیدیم تو بار پردازشی کم رو فرکانس پایه کار میکرد و موقعی که بار پردازشی سنگین میشد میرفت رو حالت بوست چه دسکتاپ چه لپتاپی

ببخشید یادم رفت گزینه نقل قول بزنم

لینک به دیدگاه

در در 2 اردیبهشت 1399 در 15:47، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

نه تو کار ضعیف 3.6 گیگاهرتزه تو کار سنگین که داغ میشه 1.6 گیگاهرتز میشه تو اینترنت بخون همین مدل سی پی یو نوشته به دلیل محدودیت گرما و توان اینطوری میشه اونایی که تو دیدی احتمالا فرکانس پایشون 2.6 گیگاهرتز بودن وگرنه لپ تاپ با پی سی فرق داره وقتی داغ میشه قدرتو میاره پایین که اسیب نمبینه

ببخشید یادم رفت گزینه نقل قول بزنم

ببین مشکلی که الان داری مربوط میشه به سرعت پردازندت نه قدرت پردازشیش

وقتی نرم افزار MSI AfterBuner اجرا میکنی میبینی که نهایتا داری از 30% قدرت سی پی یوت استفاده میکنی

اما سرعت سی پی یوت خیلی پایینه و دلیل کاهش فریمت همین سرعت پایینه و به قدرت پردازشی سی پی یوت مربوط نمیشه

گزینه CPU clock رو هم تو نرم افزار MSI AfterBurner تیک بزن که در حین بازی بتونی بصورت لحظه ای سرعت کلی سی پی یو هم ببینی

image.png.da8540969cdce36f2c6272590fa8d111.png

من خودم این مشکلو با بازی پابجی که اونم مثل بازی شما آنلاینه تو نرم افزار Gameloop داشتم . کلا بازیهای آنلاین با تعداد بالا نیاز به سرعت پردازنده دارن . مثلا پابجی نسخه شبیه ساز تو لینک رسمیش گفته سی پی یو دو هسته ای میخواد با سرعت حداقل 3 گیگاهرتز ولی برای من چهار هسته ایه با سرعت 2.8 اما هیچوقت روی 2.8 نمیره مگر اینکه یه حرکتی روی سی پی یو بزنم که در ادامه میگم اون حرکت چیه

برای حل این مشکل رفتم تو لینک سایت سی پی یوم دیدم موقعی که سی پی یو از چهار تا هسته استفاده میکنه سرعت میاد روی 1.7 اما وقتی از دوتا هسته استفاده میکنه میاد 2.4 و موقعی که میره رو یک هسته تا 2.8 هم سرعت میره بالا طبق عکس زیر

image.png.74e8717d479c1a55972be9fef159de35.png

بعد کاری که کردم این بود که رفتم داخل Task Manager و با استفاده از گزینه Set Affinity تعیین کردم که فایل اجرایی بازی یعنی Gameloop.exe فقط با چهارتا از تردها (Thread) که میشه دوتا هسته (هر دوتا ترد یک هسته برای سی پی یو هایی که قابلیت هایپر تردینگ دارن) کار کنه و همین عمل باعث شد سرعت سی پی یو بره روی 2.4 گیگا هرتز و دیگه کاهش فریم شدید که فریم بره روی چهار ده پونزده نداشته باشم و کمترین افت فریم به 25 تا 30 برسه و بتونم بازی کنم . فکر کنم سی پی یو شما که i5 هستش قابلیت هایپر تردینگ نداشته باشه که هر دوتا ترد یک هسته باشه و احتمالا هر ترد برای خودش یه هسته است

فقط دوتا نکته در موردی کاری که انجام دادم بگم

نکته اول اینکه بجز گیم لوپ بقیه نرم افزارارو کامل بستم تا هیچ نرم افزاری روی ترد های 4 تا 7 بار پردازشی ایجاد نکنه (حتی یک درصد) تا سی پی یو سرعتش بصورت لحظه ای بیاد روی 1.7 گیگا هرتزی که تو سایت سی پی یو گفته بود و لگ ایجاد بشه . منظورم حالتیه که سی پی یو تمام هسته هاش فعاله و سرعت میاد روی 1.7 گیگا هرتز هرچند تو میتونی بصورت لحظه ای با نرم افزار MSI AfterBurner ببینی که موقع بازی سرعتت چنده و اینکه کارو درست انجام دادی یا نه . اگرم نرم افزاری بود که نمیشد ببندیش و لازم بود در کنار بازی اجرا بشه پس بهتره اونم تنظیم کنی رو همون تعداد هسته ای که برای فایل اجرایی بازیت تنظیم میکنی تا باعث کاهش سرعت پردازنده نشه

نکته دوم اینکه وقتی من با استفاده از Set Affinity بار پردازشیو روی دوتا از ترد ها (یک هسته) متمرکز میکنم با اینکه سرعت اومد روی 2.8 و بصورت ثابت قفل شد اما واقعا دوتا ترد قدرت پردازش کامل بازیو نداشت چون سی پی یو من با اینکه Core i7 هستش ولی ضعیفه . واقعیتش انتظارم نداشتم بازی برام با یک هسته خیلی روان اجرا بشه چونکه پردازنده من نسل اول سری سی پی یو های Core i ولی برای شما نسل هشته (i5 8250U) که خب قدرت هر هسته سی پی یو شما سه چهار برابر قدرت هر هسته سی پی یو منه ولی باز خودت باید تمام گزینه هارو تست کنی ببینی رو کدوم حالت بهترین نتیجه رو میگیری . شما ماکسیمم سرعت سی پی یوت 3.4 گیگا هرتزه که فکر کنم فقط روی تک هسته فعال میشه ولی بعید میدونم با یک هسته بتونی بازیو با FPS خوب اجرا کنی احتمالا باید بری روی دو هسته تا قدرت و سرعت رو در کنار هم داشته باشی

اگر روش بالا جواب نداد باید یا از توی بایوس نیمی از هسته هاتو غیر فعال کنی یا اینکه بار پردازشی همه پردازش هارو با استفاده از Affinity بزاری روی نصف هسته ها یا یک هسته تا به سرعت مورد نظر برسی

این کلیپو ببین بد نیست . توش یه روشی گفته که از تو ویندوز بخش msConfig هم میتونی هسته هارو غیر فعال کنی ولی اون کارایی غیر فعال کردن از داخل بایوس رو فکر نکنم داشته باشه . برا من که نداشت و با فعال کردن دوتا ترد از msConfig و فشار حداکثری رو تردها سرعت پردازنده از روی 1.7 تکون نخورد . با نرم افزار CPU-Z هم میتونی سرعت پردازندتو بصورت لحظه ای ببینی

https://www.youtube.com/watch?v=9Dhsr4K4mQk

راستی تو حتی میتونی با غیر فعال کردن نصف هسته های سی پی یوت و استفاده از اون نرم افزار اورکلاکی که خودت گفتی کاری کنی که هم قدرت هم سرعت رو داشته باشی و چون از نصف هسته ها داری استفاده میکنی دمای کمتری هم داشته باشی . یعنی یه تیرو سه نشون قدرت و سرعت و دمای کمتر

مشکلی که لپتاپ تو بازیها آنلاین داره مثل فورتنایت و پابجی و GTA دمای بالای سی پی یوئه که حتی تو اوائل این لینک هم بهش اشاره شده

1387023493_NewBitmapImage(2).thumb.jpg.3b46393eb24b5cdcc51c86c9ca990489.jpg

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

در در 3 اردیبهشت 1399 در 01:20، mostafajan گفته است :

ببین مشکلی که الان داری مربوط میشه به سرعت پردازنده نه قدرت پردازشیش

وقتی نرم افزار MSI AfterBuner اجرا میکنی میبینی که نهایتا داری از 30% قدرت سی پی یوت استفاده میکنی

اما سرعت سی پی یوت خیلی پایینه و دلیل کاهش فریمت همین سرعت پایینه و به قدرت پردازشی سی پی یوت مربوط نمیشه

گزینه CPU clock رو هم تو نرم افزار MSI AfterBurner تیک بزن که در حین بازی بتونی بصورت لحظه ای سرعت کلی سی پی یو هم ببینی

image.png.da8540969cdce36f2c6272590fa8d111.png

من خودم این مشکلو با بازی پابجی که اونم مثل بازی شما آنلاینه تو نرم افزار Gameloop داشتم . کلا بازیهای آنلاین با تعداد بالا نیاز به سرعت پردازنده دارن . مثلا پابجی نسخه شبیه ساز تو لینک رسمیش گفته سی پی یو دو هسته ای میخواد با سرعت حداقل 3 گیگاهرتز ولی برای من چهار هسته ایه با سرعت 1.7

برای حل این مشکل رفتم تو لینک سایت سی پی یوم دیدم موقعی که سی پی یو از چهار تا هسته استفاده میکنه سرعت میاد روی 1.7 اما وقتی از دوتا هسته استفاده میکنه میاد 2.4 و موقعی که میره رو یک هسته تا 2.8 هم سرعت میره بالا طبق عکس زیر

image.png.74e8717d479c1a55972be9fef159de35.png

بعد کاری که کردم این بود که رفتم داخل Task Manager و با استفاده از گزینه Set Affinity تعیین کردم که فایل اجرایی بازی یعنی Gameloop.exe فقط با چهارتا از تردها (Thread) که میشه دوتا هسته (هر دوتا ترد یک هسته برای سی پی یو هایی که قابلیت هایپر تردینگ دارن) کار کنه و همین عمل باعث شد سرعت سی پی یو بره روی 2.4 گیگا هرتز و دیگه کاهش فریم شدید که فریم بره روی چهار ده پونزده نداشته باشم و کمترین افت فریم به 25 تا 30 برسه و بتونم بازی کنم . فکر کنم سی پی یو شما که i5 هستش قابلیت هایپر تردینگ نداشته باشه که هر دوتا ترد یک هسته باشه و احتمالا هر ترد برای خودش یه هسته است

فقط دوتا نکته در موردی کاری که انجام دادم بگم

نکته اول اینکه بجز گیم لوپ بقیه نرم افزارارو کامل بستم تا هیچ نرم افزاری روی ترد های 4 تا 7 بار پردازشی ایجاد نکنه (حتی یک درصد) تا سی پی یو سرعتش بصورت لحظه ای بیاد روی 1.7 گیگا هرتزی که تو سایت سی پی یو گفته بود و لگ ایجاد بشه . منظورم حالتیه که سی پی یو تمام هسته هاش فعاله و سرعت میاد روی 1.7 گیگا هرتز

نکته دوم اینکه وقتی من Affinity روی دوتا از ترد ها (یک هسته) تنظیم کردم با اینکه سرعت اومد روی 2.8 و بصورت ثابت قفل شد اما واقعا دوتا ترد قدرت پردازش کامل بازیو نداشت چون سی پی یو من با اینکه Core i7 هستش ولی ضعیفه . واقعیتش انتظارم نداشتم بازی برام با یک هسته خیلی روان اجرا بشه چونکه پردازنده من نسل اول سری سی پی یو های Core i ولی برای شما نسل هشته (i5 8250U) که خب قدرت هر هسته سی پی یو شما سه چهار برابر قدرت هر هسته سی پی یو منه ولی باز خودت باید تمام گزینه هارو تست کنی ببینی رو کدوم حالت بهترین نتیجه رو میگیری . شما ماکسیمم سرعت سی پی یوت 3.4 گیگا هرتزه که فکر کنم فقط روی تک هسته فعال میشه ولی بعید میدونم با یک هسته بتونی بازیو با FPS خوب اجرا کنی احتمالا باید بری روی دو هسته تا قدرت و سرعت رو در کنار هم داشته باشی

1387023493_NewBitmapImage(2).thumb.jpg.3b46393eb24b5cdcc51c86c9ca990489.jpg

مرسی حتما امتحان میکنم💓 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید من تقریبا دو هفتست که توی هر بازی انلاینی که میرم(اورواچ و رینبو) بعد از45 دقیقه یهو به مدت یک الی دو دقیقه افت fps شدییید میگیرم(از 50 فریم یاد روی 18 -20 فریم) و اومدم ویندوز رو عوض کردم ولی بازم نشد البته ابنم بگم لبتاب شدید داغ میکنه بعد از یکی دو ساعت کلا برای لود شدن بازی خیلیی طول میده علتش چی میتونه باشه اینم بگم که قبلا این مشکلو نداشتم دمای لبتاب هم از همون موقع که بازی میکردم روی (min:75-max:83) بود ولی اذیت نمیکرد جدیدا اینطوری شده شک من روی سی پی یو هست که شاید خمیرش رو باید درست کنم ولی بازم نمیدونم چه علتایی میتونه داشته باشه
مشخصات سیستم هم
ram4
cpu i5
graphic gt 740m 2g

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

ممنون میشم دوستان کمک کنند.

داخل وارزون لگ شدید دارم هنگام بازی،لگ fps میخواستم بدونم مشکل از رمه؟ چون ۸ گیگ رم دارم.

۳۶۰۰ cpu

Gpu 1070

رم هم مدلش اینه، ممکنه رم با amd مشکل داشته باشه؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/kingston/kingston-hyperx-predator-8gb-3000mhz-cl15-ddr4.html

ویرایش شده توسط surena
لینک به دیدگاه

اگه سی پی یو ryzen5 3600 هست 

مشل از رمه... این نسخه cod رم خیلی زیادی مصرف میکنه حدود 11 گیگ تا 12 هم دیدم

سازگاری رم رایزن خیلی وقته رفع شده مشکل میزان رمه

ویرایش شده توسط noname
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، noname گفته است :

اگه سی پی یو ryzen5 3600 هست 

مشل از رمه... این نسخه cod رم خیلی زیادی مصرف میکنه حدود 11 گیگ تا 12 هم دیدم

سازگاری رم رایزن خیلی وقته رفع شده مشکل میزان رمه

ممنون.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رمت خیلی کمه

من که 16 گیگ رم دارم تا 13-14گیگ رم پرمیشه تو بازی 

شک نکن بخاطر رمه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

من 8گیگ داشتم بازی کردم مشکلی نداشتم

بله ولی رو چه لزولیشنی؟

و تکسچر شما رو چه حالتی تنظیم بوده؟

لینک به دیدگاه

رم 8 گیگ شاید مناسب بازی نباشه ولی باعث لگ شدید نمیشه کلا این سری از بازی خیلی مشکل لگ و کرش داشته شما یه دور درایور کارت گرافیک و از اول نصب کن مطمئن شو از درایور نیست منم همین مشکل و داشتم که با همین راهکار درست شد

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

رم 8 گیگ شاید مناسب بازی نباشه ولی باعث لگ شدید نمیشه کلا این سری از بازی خیلی مشکل لگ و کرش داشته شما یه دور درایور کارت گرافیک و از اول نصب کن مطمئن شو از درایور نیست منم همین مشکل و داشتم که با همین راهکار درست شد

مشکل از هارد که نیست چون رو ssd تست کردم.

حالا درایور رو تست میکنم، ولی رمم. ۹۷ درصد میشه

لینک به دیدگاه

منم با رم 12 گیگ هم لگ دارم هم بازیم هنگام درگیری با دشمن برای چند ثانیه فریز میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

منم با رم 12 گیگ هم لگ دارم هم بازیم هنگام درگیری با دشمن برای چند ثانیه فریز میشه

مشخصات سیستمتون چیه ؟

مانیتورتون رزولوشنش چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

مشخصات سیستمتون چیه ؟

مانیتورتون رزولوشنش چیه ؟

مشخصات تو پروفایلم هست.1680*1050

ویرایش شده توسط Rorschach
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

مشخصات تو پروفایلم هست

با افتر برنر چک کنید هنگام لگ درصد استفاده از گرافیک و پردازنده  رو

نکته بعدی سلامت هارد دیسک هستش اونم یه تست کنید

اگر مانیتورتون همین 20 اینچ هستش یعنی رزولوشنی که بازی میکنید اچ دی هستش خو این باعث فشار بیشتر روی سی پی یو میشه البته پردازنده شما قوی هستش اما بازم چک کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosin گفته است :

با افتر برنر چک کنید هنگام لگ درصد استفاده از گرافیک و پردازنده  رو

نکته بعدی سلامت هارد دیسک هستش اونم یه تست کنید

اگر مانیتورتون همین 20 اینچ هستش یعنی رزولوشنی که بازی میکنید اچ دی هستش خو این باعث فشار بیشتر روی سی پی یو میشه البته پردازنده شما قوی هستش اما بازم چک کنید

بازی روی هارد سالم نصبه ولی همزمان دوتا هارد خراب رو به عنوان ارشیو به سیستم وصل کردم.SSD هم که درایو Cروش نصب سلامتیش 96 درصده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله ولی رو چه لزولیشنی؟

و تکسچر شما رو چه حالتی تنظیم بوده؟

تمام رو بالاترین تنظیمات ممکن 

البته من vram زیادی دارم 

ولی با 8 گیگ مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...