رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 ساعت قبل، surena گفته است :

سلام دوستان

ممنون میشم دوستان کمک کنند.

داخل وارزون لگ شدید دارم هنگام بازی،لگ fps میخواستم بدونم مشکل از رمه؟ چون ۸ گیگ رم دارم.

۳۶۰۰ cpu

Gpu 1070

رم هم مدلش اینه، ممکنه رم با amd مشکل داشته باشه؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/kingston/kingston-hyperx-predator-8gb-3000mhz-cl15-ddr4.html

سلام منم همین مشکلو داشتم اف پی اس کم نبود ولی بازی یهویی گیر میکرد تیک میخورد رم اضافه کردم کاملا اوکی شده

شما یه سرچ بزن تفاوت رم 8 و 16 در بازی کال اف متوجه میشین کامل

بازم شک داشتی از اشنایی جایی یه رم قرض بگیرید تست کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من هم همین مشکل رو دارم رم رو از 8 به 16 ارتقا دادم مشکل لگ تقیربا حل شد ولی باز میپره بیرون

الان یا مچ پیدا نمیکنه یا اگرم پیدا کنه (با نت سیم کارت) لاست بالاست و بعد از چند دقیقه بازی میپره بیرون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک و نیم ماه پیش یک ساعتی پلی دادم با رم 8 مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

دیروز آپدیت داد، من الان با رم ۸ راحت پلی میدم.

برا شما هم بهتر شده؟

در 15 ساعت قبل، amin7349 گفته است :

من هم همین مشکل رو دارم رم رو از 8 به 16 ارتقا دادم مشکل لگ تقیربا حل شد ولی باز میپره بیرون

الان یا مچ پیدا نمیکنه یا اگرم پیدا کنه (با نت سیم کارت) لاست بالاست و بعد از چند دقیقه بازی میپره بیرون

پکت لاست تقریبا بالاست، مشکل نت های ماست.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، surena گفته است :

دیروز آپدیت داد، من الان با رم ۸ راحت پلی میدم.

برا شما هم بهتر شده؟

پکت لاست تقریبا بالاست، مشکل نت های ماست.

تا حدی ربطی به نت ما نداره میتونید تو نت سرچ بزنید همه این مشکل رو دارن علت هم تعداد زیاد پلیرها و لود بالای سرورها و همچنین مسیر‌یابی اطلاعات هستش.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز و قابل توجه دوستان حرفه ای من چند وقت پیش با کلی مکافات یه سیستم بستم الان داره اذیتم می‌کنه من حدود ۳۰ .۴۰ تا ویدیو دیدم تو یوتیوب و بعد بستم سیستما الان مثلا بازی اساسین اودیسی را که رو ۱۰۸۰ و high تو ویدیو ۵۰ فریم بوده من رو ۱۶۰۰.۹۰۰ حتی رو مدیوم هم نمیتونم بگیرم و برعکس در بعضی بازی ها غیر قابل انتظار مثل wolfenestain new clussus 100 فریم میگیره ولی در اکثر بازی ها حالت اول هست هرچی تحقیق کردم در اینترنت و هرچیزی که به ذهنم می‌رسید را انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم خواهشمندم دوستان کمک کنند مشکلم برطرف شده سیستم i5 3470 و ۸ گیگ رم و ssd 128 و هارد یه ترابایت و گرافیک rx570 4g Asus و یه نکته دیگرم بگم که خودم احتمال دادم بهش اینه که من مانیتورم vga هست و من با تبدیل HDMI به vga. تصویر دارم . اگر کسی این مشکلا داره یه داشته لطفا یه کمکی کنه حالات لگم اینجوری هست که وقتی پلیر وارد یه محیط وسیع تر میشه فریم کاهش پیدا می‌کنه موس سمت راست هست ۷۰ فریم میاد سمت چپ ۴۰ فریم

ویرایش شده توسط Ali358788
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali358788 گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز و قابل توجه دوستان حرفه ای من چند وقت پیش با کلی مکافات یه سیستم بستم الان داره اذیتم می‌کنه من حدود ۳۰ .۴۰ تا ویدیو دیدم تو یوتیوب و بعد بستم سیستما الان مثلا بازی اساسین اودیسی را که رو ۱۰۸۰ و high تو ویدیو ۵۰ فریم بوده من رو ۱۶۰۰.۹۰۰ حتی رو مدیوم هم نمیتونم بگیرم و برعکس در بعضی بازی ها غیر قابل انتظار مثل wolfenestain new clussus 100 فریم میگیره ولی در اکثر بازی ها حالت اول هست هرچی تحقیق کردم در اینترنت و هرچیزی که به ذهنم می‌رسید را انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم خواهشمندم دوستان کمک کنند مشکلم برطرف شده سیستم i5 3470 و ۸ گیگ رم و ssd 128 و هارد یه ترابایت و گرافیک rx570 4g Asus و یه نکته دیگرم بگم که خودم احتمال دادم بهش اینه که من مانیتورم vga هست و من با تبدیل HDMI به vga. تصویر دارم . اگر کسی این مشکلا داره یه داشته لطفا یه کمکی کنه حالات لگم اینجوری هست که وقتی پلیر وارد یه محیط وسیع تر میشه فریم کاهش پیدا می‌کنه موس سمت راست هست ۷۰ فریم میاد سمت چپ ۴۰ فریم

مشکلتون برای بازی اودیسه پردازندتون هست گلوگاهه.اون بازی ولفنشتاین هم کلا خیلی بهینه هستش رو اکثر دستگاه ها فریم خوبی میده.رمتون کمه 16 کنید.

در کل به بنچمارک های یوتیوب خیلی اعتمادی نیست.تو هرکدومشون که ریز بشید دقت کنید 10 تا سوتی پیدا میکنید که فیک بودنشونو میرسونه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

مشکلتون برای بازی اودیسه پردازندتون هست گلوگاهه.اون بازی ولفنشتاین هم کلا خیلی بهینه هستش رو اکثر دستگاه ها فریم خوبی میده.رمتون کمه 16 کنید.

در کل به بنچمارک های یوتیوب خیلی اعتمادی نیست.تو هرکدومشون که ریز بشید دقت کنید 10 تا سوتی پیدا میکنید که فیک بودنشونو میرسونه

بازی های متعددی این حالت هست من حدود ۱۰ تا ویدیو برا این پردازنده دیدم و تو مشخصاتشم بازیها را خوب هندل می‌کنه ولی من انتظارم از این سیستم خیلی کمتر از ویدیو ها هست قابل توجهتون هست که رو ۹۰۰ p کار میکنم و بازی مثل devil may cry 5 که تو یوتوب ۵۵ فریم هست را با ۸۰ فریم رفتم و چند تایی دیگه اینا نمی‌فهمم که چرا وقتی موس میچرخه فریم کم می‌کنه آیا مال مانیتوره آیا مال رمه آیا مال کابل تبدیل چی این وسط لنگه تا اونجایی که می‌دونن سیستمم برای بازی در ۱۰۸۰ هست ولی من ازش ۹۰۰ میخام خیلی برام جالب شده مشکل از کجاس حتی ولفنشتاین یانگ بلاد که سیستم غولی خواسته شده را با ۸۰ فریم هندل کرد ولی ناپایدار عمل می‌کنه اینم بگم که رم ها دوتا مارک جداس

ویرایش شده توسط Ali358788
اضافه کردن نکته
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali358788 گفته است :

چرا وقتی موس میچرخه فریم کم می‌کنه

خب پس این مشکل input lag هست ربطی به مشخصات سیستم نداره

تو نت سرچ کنین یا از بچه های همین فروم بپرسین احتمالا حل شه

لینک به دیدگاه

من دو هفتس مدام تو یوتیوب هستم و تحقیق تاحالا تو تاپیکا حتی مشابه این مشکلا ندیدم آخه یا بازی خوب اجرا میشه یا بد دیگه اونجوری نو بره بعضی وقتا فراتر از انتظار عمل می‌کنه مثل devil may cry 5 که من رو ۸۰ فریم رفت رو الترا یا مثل اساسین اودیسی اینجور یوی اینجا میلنگه نمیدونم چیه خیلی به مانیتور شک دارم و کابل تبدیل ولی چون مطمعن نیستم نمیتونم کاری کنم دوستان هرکی هرچی میدونه بگن تا امتحان کنم این درست شه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Ali358788 گفته است :

اساسین اودیسه بازی پردازنده محوره ، رزلوشن شما پایینتره پس پردازنده بیشتر درگیر میشه

خودم i5 4460 دارم تو همین بازی لود پردازنده 80 الی 100% 

سیستم شما قدیمی شده و برای بیشتر بازیهای روز گلوگاهه مخصوصا پردازنده ، خودم گلوگاه پردازنده توی بازی جدید میبینم

لینک به دیدگاه

شاید با توجه به تجربتون درست میگید ولی من مشکلم فریم پایین نیست مشکلم نوسان فریم هست با اسب میاد بالا کوه فریم خیلی میاد پایین پایین کوه رو ۵۰ تو غار ۶۰ نمیدونم یجا ۷۰ هست من ولفنشتاین یانگ بلاد رو که سیستم واقعا قوی براش درج شده بود را با ۷۰ فریم بدون لگ هندل کرد ولی نوسان فریم رو نمیدونم مال نحوه ی اتصال من به مانیتور هست یا رم و گرافیک هم که دیگه مطمعنم عالیه برای کار من  تنها چیزی که خیلی متعجبم می‌کنه نوع مشکله دوست دارم بدونم چی این وسطه که بعضیا خیلی بالا بعضیا خیلی پایین 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ali358788 گفته است :

نحوه ی اتصال من به مانیتور هست

تقریبا ربطی نداره.اینکه میگید تو غار فریم بالاتره واضحه چون تکسچر ها و جزییات خیلی کمتره فریم میاد بالا موقع پردازش حجم بالاتری از تکسچر ها سیستمتون کم میاره.

دلیل دیگه ای به ذهنم نمیاد

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

خب پس این مشکل input lag هست ربطی به مشخصات سیستم نداره

معنی input lag این نیست لطفا اشتباه نرسونید

معنی تاخیر ارسال داده هست نه معنی کاهش فریم یعنی شما کیلیک میکنی مثلا ولی 0.5 ثانیه بعد ارسال میشه این میشه input lag یا latency

ولی اونی که ایشون میگن drop frame هست که میتونه از بهینه نبودن بازی،ضعف یا گلوگاه قطعه و درصد استفاده 100درصدی سیپیو باشه یا دلایل دیگه

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

معنی input lag این نیست لطفا اشتباه نرسونید

معنی تاخیر ارسال داده هست نه معنی کاهش فریم یعنی شما کیلیک میکنی مثلا ولی 0.5 ثانیه بعد ارسال میشه این میشه input lag یا latency

ولی اونی که ایشون میگن drop frame هست که میتونه از بهینه نبودن بازی،ضعف یا گلوگاه قطعه و درصد استفاده 100درصدی سیپیو باشه یا دلایل دیگه

فرمایش شما صحیح داداش منظور من از INTUP LAG دقیقا لگ بود نه تاخیر مثلا من خودم تو بازی SNIPER ELLITE لگ موس داشتم  که حل شد ایشون هم هم مشکل افت فریم دارن که فرمایش شما صدق میکنه براشون هم مشکل لگ موس

لینک به دیدگاه

مشکل من بازی بتمن ارکام نایته. افت فریم از ۹۰ به ۴۰ و ۳۹ .  سیستم من اینه   رم:۸گیگ      گرافیک: rx 580 8gb      سی پی یو: core i5 3330     ویندوز :۱۰ نسخه: 1909 build 18363.836

ویرایش شده توسط soroushmehrwar
لینک به دیدگاه

سلام‌منم بازی بتمن ارکام نایت افت فریم دارم. از ۹۰ به ۴۰.. اینم سیستم  رم:۸گیگ    گرافیک:rx580 8gb         سی پی یو:core i5 3330

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، soroushmehrwar گفته است :

سلام‌منم بازی بتمن ارکام نایت افت فریم دارم. از ۹۰ به ۴۰.. اینم سیستم  رم:۸گیگ    گرافیک:rx580 8gb         سی پی یو:core i5 3330

سلام

مشکل از بازیه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

مشکل از بازیه

یعنی سیستم من مشکلی نداره؟؟

ویرایش شده توسط soroushmehrwar
لینک به دیدگاه

البته یک چیز جالب  نسخه دیگر بازی بتمن یعنی  batman arkham city   . اون وضعیتش بدتر از اینه. اون از ۶۰ میاد ۱۰، تازه مثل آرکام نایت نیست که بعضی موقع ها باشه، در بیشتر مواقع اینجوری میشه.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، soroushmehrwar گفته است :

یعنی سیستم من مشکلی نداره؟؟

تا اونجایی که یادم میاد این نسخه اول لانچش خیلی باگ و مشکل بهینه نبودن داشته بطوری که حتی بعد از اخرین پچ بازم درست نشد.

البته درمورد arkham city فکر کنم مشکل از جای دیگه باشه کدوم نسخه رو دارید؟

لینک به دیدگاه

در در 28 اردیبهشت 1399 در 21:47، Hassan.SK گفته است :

اساسین اودیسه بازی پردازنده محوره ، رزلوشن شما پایینتره پس پردازنده بیشتر درگیر میشه

خودم i5 4460 دارم تو همین بازی لود پردازنده 80 الی 100% 

سیستم شما قدیمی شده و برای بیشتر بازیهای روز گلوگاهه مخصوصا پردازنده ، خودم گلوگاه پردازنده توی بازی جدید میبینم

من سی پی یو ام از ایشون ضعیف تر هست هیچ مشکلی تو اساسین اودیسه ندارم....

I5 3450

GTX 970

اساسین اودیسه رو های 45 فریم تا 30 متغیره بسته تو محیط های بازی رو سطح 1080، رو اخرین سطح هم 30 فریم تا 28 فریم...که من معمولا سایه ها و AA رو دست کاری میکنم و بات ها رو هم رو های میزارم بازی رو 40-45 فریم قفل میشه....

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 26 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

من سی پی یو ام از ایشون ضعیف تر هست هیچ مشکلی تو اساسین اودیسه ندارم....

I5 3450

GTX 970

اساسین اودیسه رو های 45 فریم تا 30 متغیره بسته تو محیط های بازی رو سطح 1080، رو اخرین سطح هم 30 فریم تا 28 فریم...که من معمولا سایه ها و AA رو دست کاری میکنم و بات ها رو هم رو های میزارم بازی رو 40-45 فریم قفل میشه....

من الان روی وری های تقریبا 60 فریم ثابت میگیریم تو بعضی جاها یکمی متغیر میشه ، که پردازنده تقریبا لود کامله اما گرافیک 60الی 85 درصد لود میشه یعنی با پردازنده قویتر میتونم روی الترا بزارم که ضعف پردازنده اجازه نمیده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

تا اونجایی که یادم میاد این نسخه اول لانچش خیلی باگ و مشکل بهینه نبودن داشته بطوری که حتی بعد از اخرین پچ بازم درست نشد.

البته درمورد arkham city فکر کنم مشکل از جای دیگه باشه کدوم نسخه رو دارید؟

Black box

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...