رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

فکر نکنم دوست عزیز 
دوست خودم با گرافیک 2 گیگ gt 730  بدون افت فریم بازی می کنه روی کیفیت low ولی من روی low هم افت فریم دارم

در مورد رم هم گفتم 12 گیگ هم تست کردم و فرقی نداشته

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، king13837 گفته است :

خود far cry 5 بنچمارک داره
ولی وقتی بنچمارک میگیره افت فریم نگهانی نداره حتی روی high

بازی fifa 19 رو روی ultra میزارم اصلا افت فریم نداره و فریمش روی 150 هستش

مگه میشه بنچمارک خوب باشه گیم اذیت کنه:/ شما فریم رو قفل کن منم 12 گیگ رم دارم حتی وارزون هم پلی میدم فکر نکنم از رم باشه

لینک به دیدگاه

سلام

بنده یه سیستم رو جدیدا  را انداختم  با قطعات

cpu:ryzen 3 3200g

gpu :gtx 980 oc

ram:16 gb dual chanrl

power:480 eu green

mainboard  :msi a320 ma pro max

بازی کرایسیس ریمتر رو جدیدا نصب کمک و  متاسفانه توی رزولوشن فول اچ دی  و کیفیت high افت فریم و حداکثر فریم 50 و حداقل 27  رو بدست اوردم . توی یوتیوب طرف با همین سیستم راحت شصت فریم رو ثابت بدون افت فریم  میگیره.

لینک به دیدگاه

این بازی بهینه نیست و سنگینه

منم با سیستم مشابه شما همینقدر فریم تونستم بگیرم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

این بازی بهینه نیست و سنگینه

منم با سیستم مشابه شما همینقدر فریم تونستم بگیرم

سلام . شما هم افت فریم داری ؟توی یوتیوب  با همین سیستم بدون لگ و افت فریم  طرف بازی میکرد

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، gg71 گفته است :

سلام . شما هم افت فریم داری ؟توی یوتیوب  با همین سیستم بدون لگ و افت فریم  طرف بازی میکرد

سلام

بله بین 25 تا 40 فریم بالا و پایین میشه

i5 4690

16gb

970 4g

لینک به دیدگاه

در در 31 شهریور 1399 در 11:49، aligolshani66 گفته است :

سلام.برای محاسبه تقریبی گلوگاه میتونی به اینجا بری.موفق باشی.☺️

این سایت محاسبه اشتباه میکنه من جی تی ای وی رو اولترا بالای 60 فریم میگیرم ولی اینجا سی پی یوم رو زده محدودیت و زده 44 فریم!!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

این سایت محاسبه اشتباه میکنه من جی تی ای وی رو اولترا بالای 60 فریم میگیرم ولی اینجا سی پی یوم رو زده محدودیت و زده 44 فریم!!

نوشتم برای محاسبه تقریبی،نه دقیق.... موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ماله منم همین مشکلو داره اولش خوبه همه چی عالی اما بعد چند دقیقه شروع میکنه به گیر کردن کارت گرافیک اپدیت کردم مود کاهش گرافیک ریختم تنظیمات رو اوردم پایین اما بازم حل نمیشه فقط اولش خوبه سیتمم زیاد بالا نیست رم ۴ گرافیک‌ amd radeon hd ۵۴۵۰ اما چند‌ نفرو میشناسم با همین سیستم بازی میکنن هیچ مشکلیم ندارم نمیدونم چیکارش کنم مشکلش از کجاس 

لینک به دیدگاه

سلام. 10 روز پیش، دادم خمیر حرارتی CPU و GPU رو تعویض کردند. از وقتی سیستم رو تحویل گرفتم، مشکل افت فریم دارم روی بازیها. طرف گفت مشکل از ویندوز و درایور و اینها هست و خب معلوم بود که نیست؛ چون قبل از اینکه سیستم رو بدم بهشون، مشکلی نداشتم. به هر حال ویندوز رو عوض کردم. ویندوز 10 64 بیت بود و الان هم همونه. ویندوز و درایورها به روز هستند. حتی بایوس رو هم به روز کردم. حین بازی، دمای CPU زیر 95 هست (Core i7-6700HQ) و دمای GPU هم زیر 60 هست. اما افت فرکانس و افت فریم دارم. از 60 میاد روی 10-20 و بعد میره بالا و این روند هی تکرار میشه. تنظیمات لپ تاپ (N551VW) روی High Performance هست. خود جایی که دادم این تعویض خمیر رو انجام داده و مثلاً نمایندگی هست، نفهمید مشکل چیه و زیر بار هم نمیره که منبع تغذیه رو چک کنه. یعنی میگه مشکلی از سیستم برق رسانی و اینا نیست. دوستان بر حسب تجربه میدونن ممکنه مشکل از کجا باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

سلام من یه سیستم جمع کردم داخل جی تی ای وی اگه توجه کنید اون بالا میزنه چقدر از سیتمتون استفاده میکنید برای من از ۴گیگ ۹۰۰ مگ پر شده ولی بعد از ۱۰ دقیقه هی بازی گیر میکنه اینم سیستممه

CPU Cor i3 8100

گرافیک 4گیگGTX1650

RAM   8G 

میتونید کمک کنید ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام به احتمال زیاد رم سیستم پر میشه و لگ میگیره برای بازی رم 16 داشته باشید بهتره اون 4گیگ هم که میگید900مگ پر شده vram گرافیک هست که بر اساس تنظیمات گرافیکی بازی تعقیر میکنه وقتی بازی از اول لگی نداره و بعد از گذشت یه مدت از پلی دادن لگ میگیره بیشتر مشکل از رم هستش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان، من هم همین مشکل دوستمون رو بر روی لپ تاپم دارم ولی من بازی سنگینی رو اجرا نمیکنم و این اتفاق زمانی افتاد که من ویندوزم رو عوض کردم ممنون میشم اگه کمکم کنید. 

Core i7__8GB ram DDR 3__Radeon R5 M330

لینک به دیدگاه

در در 2 مهر 1399 در 11:04، hosin گفته است :

چه رزولوشنی دارین بازی میکنید ؟

فرقی نمیکنه برا fps  اما در جواب شما دارم 1080 بازی میکنم 

در در 2 مهر 1399 در 10:38، پرو کیلر گفته است :

دوست عزیز تا جایی که من میدونم این تکون نخوردن اف پی اس اتفاقا یه مزیته. اینم که بالای 135 نمیره بخاطر اف پی اس لاک هست که بسته به بازیتون تغییر داره که چطور بتونین بردارینش ولی بنظرم این کارو نکنین چون زیادی به سیستم فشار میاد.

به رزولوشن هم ربط داره مثلا من جاست کاز 3 رو رو رزولوشن پایین 30 اف پی اس و رو رزولوشن بالا 60 اف پی اس میگیرم.

نه fps  قفل نکردم کلا چه رو الترا و چه رو low چه رزلوشن رو عوض کنم همونه

لینک به دیدگاه

در در 2 مهر 1399 در 12:03، miladhaerian گفته است :

حین بازی درصد استفاده از سی پی یو و کارت رو ببینید اگر صد در صد نیستن و اف پی اس بیشتر نمیشه احتمالاً مشکل رم هست. رمتون تک کاناله هست؟

بله رم تک کاناله هستش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، viraxey گفته است :

بله رم تک کاناله هستش

درود مشکل شما همین رم تک کاناله هست و پهنای باند کافی رو ایجاد نمی کنه و نهایت فریمی که بتونه بده همون 130 هست بهتر هست فکر یک رم 8 دیگه باشید موفق باشید

لینک به دیدگاه

رمتون باید دوال چنل باشد دوتا ۴ از یدونه 8 حدودا ۳۰ درصد قوی تره الان یه ۸ هم بندازین که خوب میشه ولی باید عینا رم خودتون باشه هم برندش هم فرکانسش هم تاخیرش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من اوایل کنسول پلیر بودم یعنی از ps2 تا تقریبا چند ماه پیش که تصمیم گرفتم ps4 رو بفروشم و pc بخرم اول یه pc خریدم اونقد fps drop داشت که سریع فروختمش:D

الان هم یه pc دیگه بستم که اون هم fps drop داره و میگم ای کاش ps4 رو نمیفروختم این همه fps drop چیه،خلاصه هرکی یه کمکایی رسوند اَجرش باخدا

مشخصات سیستم:

Power 600w deepcool v2 

H310mk r2 asus

i3 9100f

XfX rx 470 4gb BLACK EDITION

16gb ram ddr4 2400mhz adata

Hdd :320gb green wd

دوستان fps drop مداوم نیست و هر چند ثانیه یکبار اتفاق میوفته 

اخرین نسخه کارت نصبه

ویندوز رو هزاران بار عوض کردم

دمای کارت گرافیک داخل گیم 86درجه هست 

Gpu usage هم ۱۰۰هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

سلام دوستان من اوایل کنسول پلیر بودم یعنی از ps2 تا تقریبا چند ماه پیش که تصمیم گرفتم ps4 رو بفروشم و pc بخرم اول یه pc خریدم اونقد fps drop داشت که سریع فروختمش:D

الان هم یه pc دیگه بستم که اون هم fps drop داره و میگم ای کاش ps4 رو نمیفروختم این همه fps drop چیه،خلاصه هرکی یه کمکایی رسوند اَجرش باخدا

مشخصات سیستم:

Power 600w deepcool v2 

H310mk r2 asus

i3 9100f

اخرین نسخه کارت نصبه

Gpu usage هم ۱۰۰هست

سلام دمای کارت گرافیکتون خیلی بالای و اینکه fps دراپم فکر کنم از هاردتونو چون قدیمیه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

مشخصات سیستم:

Power 600w deepcool v2 

H310mk r2 asus

i3 9100f

اخرین نسخه کارت نصبه

Gpu usage هم ۱۰۰هست

سلام،چه بازی ای؟

کارتت ضعیفه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir.nl گفته است :

سلام دمای کارت گرافیکتون خیلی بالای و اینکه fps دراپم فکر کنم از هاردتونو چون قدیمیه

والا نمیدونم مشکل از چیه چون هارد ۱۰۰درصد هستش هلثش بردم پیش تعمیر کار گفت هیچ کدوم از قطعاتت مشکلی نداره

در 43 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

سلام،چه بازی ای؟

کارتت ضعیفه

بیشتر فورتنایت هست ولی داخل بازی هایی مثل gta vو حتی کرایسیس ۳ریمستر fps drop کمتری میگیرم کارتم هم باتوجه به فیلم هایی که داخل یوتوب و سایت ها دیدم 60 fps رو بدون دراپ به راحتی میگیره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

والا نمیدونم مشکل از چیه چون هارد ۱۰۰درصد هستش هلثش بردم پیش تعمیر کار گفت هیچ کدوم از قطعاتت مشکلی نداره

بیشتر فورتنایت هست ولی داخل بازی هایی مثل gta vو حتی کرایسیس ۳ریمستر fps drop کمتری میگیرم کارتم هم باتوجه به فیلم هایی که داخل یوتوب و سایت ها دیدم 60 fps رو بدون دراپ به راحتی میگیره

داداش شما کارتت صعیف نیست درسته خیلی هم قوی نیست ولی در حدی هست که فورتنایت و جی تی ای رو بدون افت فرمی اجرا کنه مشکل شما از هارد هست اول اینکه هارد گرین واسه گیم نیست و واسه کسایی هست که ارشیو میکنن دیتا هارو و دوم اینکه احتمالا مدل قدیمی باشه به همین خاطر کارت قوی و سی پی یو بهتر بگیری هم چون هاردت صعیفه مشکل ایجاد میکنه در حال حاصر مقرون به صرفه ترین گزینه هارد های ابی 7200 هستند در مورد اینکه ساختارشون چه فرقی داره اطلاعی ندارم ولی شنیدم هارد های ابی 5200 دور همون هارد های سبز هستن اسمشون رو عوض کردن پس حتما به فکر یه هارد ابی 7200 باش بین بلک و ابی هم تفاوتی وجود نداره من خودم ابی 7200 دارم همه بازی هارو بدون مشکل اجرا میکنه با فریم 30 تا 60 توی اخرین تنظیمات گرافیکی 

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

داداش شما کارتت صعیف نیست درسته خیلی هم قوی نیست ولی در حدی هست که فورتنایت و جی تی ای رو بدون افت فرمی اجرا کنه مشکل شما از هارد هست اول اینکه هارد گرین واسه گیم نیست و واسه کسایی هست که ارشیو میکنن دیتا هارو و دوم اینکه احتمالا مدل قدیمی باشه به همین خاطر کارت قوی و سی پی یو بهتر بگیری هم چون هاردت صعیفه مشکل ایجاد میکنه در حال حاصر مقرون به صرفه ترین گزینه هارد های ابی 7200 هستند در مورد اینکه ساختارشون چه فرقی داره اطلاعی ندارم ولی شنیدم هارد های ابی 5200 دور همون هارد های سبز هستن اسمشون رو عوض کردن پس حتما به فکر یه هارد ابی 7200 باش بین بلک و ابی هم تفاوتی وجود نداره من خودم ابی 7200 دارم همه بازی هارو بدون مشکل اجرا میکنه با فریم 30 تا 60 توی اخرین تنظیمات گرافیکی 

ممنون پس صد درصد مشکل با یه ssd پونصد گیگ samsung حل میشه؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mehdi og گفته است :

ممنون پس صد درصد مشکل با یه ssd پونصد گیگ samsung حل میشه؟

اس اس دی نخر نظر منو میخوای برو هارد بخر من nvme دارم توی گیم تفاوتی با هارد نداره الانم دارم گیم دان میکنم 1 ترا کمه پشیمونم چرا هارد دو ترا نخریدم همون هارد ابی 7200 بخر عالیه

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

اس اس دی نخر نظر منو میخوای برو هارد بخر من nvme دارم توی گیم تفاوتی با هارد نداره الانم دارم گیم دان میکنم 1 ترا کمه پشیمونم چرا هارد دو ترا نخریدم همون هارد ابی 7200 بخر 

باش این وسترن دیجیتال بلو10ezexخوبه ؟

شما همینو دارید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...