رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 31 دقیقه قبل، Mehdi og گفته است :

باش این وسترن دیجیتال بلو10ezexخوبه ؟

شما همینو دارید؟

اره من هم همین مدل رو دارم خیلی خوبه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان توی تمامی بازی ها این مشکلو دارم خودم احتمال میدم چون رمم یدونه ۴ هست این مشکل رو دارم ولی ممنون میشم راهنماییم کنید

در این بازی زیاد به چشم نمیاد ولی تو بازی های سنگین از 60 فریم به 3 فریم میره و دوباره برمیگرده

لینک به دیدگاه

مشکل کمبود رم هست تمام...همین کانفیگ شما رو منم دارم اما رم 16 هست ..یه مدت 8 گیگ داشتم تو وارزون لگ بود ارتقا دادم به 16 عالی شد!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

مشکل کمبود رم هست تمام

ممنون از نظرتان یه مشکل دیگه هم اینه که هسته های cpu در سطح عملکرد فرق دارن یکی از هسته ها ۴۰ درصد کار میکنه ولی دیگریش ۴ درصد البته این همیشه نیست و گاها ایجاد میشه و سرعت cpu از 4 بالاتر نمیره درحالی که باید تا 4.2 بره اینم مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

ممنون از نظرتان یه مشکل دیگه هم اینه که هسته های cpu در سطح عملکرد فرق دارن یکی از هسته ها ۴۰ درصد کار میکنه ولی دیگریش ۴ درصد البته این همیشه نیست و گاها ایجاد میشه و سرعت cpu از 4 بالاتر نمیره درحالی که باید تا 4.2 بره اینم مشکلی داره؟

اون 4.2 برای تک هسته هست نه مولتی!

Max turbo frequency is the maximum single core frequency at which the processor is capable of operating using Intel® Turbo Boost Technology and, if present, Intel® Thermal Velocity Boost. Frequency is typically measured in gigahertz (GHz), or billion cycles per second.

هسته ها هم مشکلی ندارن

RESIDENT EVIL 3 10_20_2020 3_30_09 AM.png

Screenshot (166).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

Max turbo frequency is the maximum single core frequency at which the processor is capable of operating using Intel® Turbo Boost Technology and, if present, Intel® Thermal Velocity Boost. Frequency is typically measured in gigahertz (GHz), or billion cycles per second.

هسته ها هم مشکلی ندارن

Screenshot (166).png

ممنون داداش از راهنماییت خیالم راحت شد زنده باشی💜

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

هسته ها هم مشکلی ندارن

Screenshot (166).png

فقط داداش من چک کردم برا شما یه هسته 47 درصد و یه هسته 50 درصد اختلاف 3 درصد هست ولی برا من یه هسته 26 درصد هست ولی یه هسته دیگه 60 درصد هست یعنی 34 درصد اختلاف هست و سرعت cpu هم دوتا از هسته ها به 4.1 میرسن و دوباره به 4.0 برمیگردن و ثابت نیستن اینم مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

فقط داداش من چک کردم برا شما یه هسته 47 درصد و یه هسته 50 درصد اختلاف 3 درصد هست ولی برا من یه هسته 26 درصد هست ولی یه هسته دیگه 60 درصد هست یعنی 34 درصد اختلاف هست و سرعت cpu هم دوتا از هسته ها به 4.1 میرسن و دوباره به 4.0 برمیگردن و ثابت نیستن اینم مشکلی داره؟

بخاطر اینه که اولا مادربرد من z270a ماد بایوس شده هست..تنظیمات بایوس رو دستی تنظیم میکنم فرکانس رم و تایمینگش هم دست زدم...در کل شما 2تا cpu که تو یکزمان تولید شدن رو تست بگیری بازم با هم فرق دارن اما اونقدری نیست که نشون بده

استفاده کنید هیچ مشکلی نداره باندلتون

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

بخاطر اینه که اولا مادربرد من z270a ماد بایوس شده هست..تنظیمات بایوس رو دستی تنظیم میکنم فرکانس رم و تایمینگش هم دست زدم...در کل شما 2تا cpu که تو یکزمان تولید شدن رو تست بگیری بازم با هم فرق دارن اما اونقدری نیست که نشون بده

استفاده کنید هیچ مشکلی نداره باندلتون

خب جناب این تست رو روی Z270p که خودم بایوسش رو ماد کردم انجام شده حتی روی h310mk r2 هم تست کردم اینجوری هست خب اختلاف هسته ها نباید اینقدر باشه حالا این به کنار من به اون سرعت مشکوکم دوتا از هسته ها سرعتشون 4.0 ثابت میمونه ولی دوتای دیگر هر ازگاهی به 4.1 میرن اینم مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب جناب این تست رو روی Z270p که خودم بایوسش رو ماد کردم انجام شده حتی روی h310mk r2 هم تست کردم اینجوری هست خب اختلاف هسته ها نباید اینقدر باشه حالا این به کنار من به اون سرعت مشکوکم دوتا از هسته ها سرعتشون 4.0 ثابت میمونه ولی دوتای دیگر هر ازگاهی به 4.1 میرن اینم مشکلی نداره؟

خیر درست هست...ببینید من تو عکس بالا xmp خاموش بود اما دستی blk رو از 100 به 102.900 برده بودم

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

دوستان من تازه gtx 1650 gddr6 گرفتم و از وقتی روی سیستمم نصب کردم بعضی از بازی ها اوکین ولی بعضی ها فریم هی نوسانی میشه مخصوصا اول بازی .... جالبه که assassins creed odyssey رو 1080 روی high بدون هیچ مشکل و لگی بازی میکنم یا مثلا sekiro و fifa19 و mk11 رو بدون کوچکترین مشکلی اجرا میکنه ولی مثلا metro exodus و watch dogs 2 و devil may cry 5 و nfs payback رو هی فریم دراپ دارم حتی روی کیفیت پایین!! ... رفته رفته یکم که بازی میکنم فریم دراپ یکم کمتر میشه ولی همچنان پابرجاست ... خیلی ناراحتم کرده و نگرانم که مشکل از گرافیک باشه ... 

اینم سیستم من :

ryzen 3 2200g

asus ph gtx 1650 gddr6 4gb

ballistix 8gb ddr4 ram

2 عدد هارد 1 ترا

پاور vs550 corsair

لطف میکنین کمکم کنین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Foad.dl گفته است :

سلام و عرض ادب

دوستان من تازه gtx 1650 gddr6 گرفتم و از وقتی روی سیستمم نصب کردم بعضی از بازی ها اوکین ولی بعضی ها فریم هی نوسانی میشه مخصوصا اول بازی .... جالبه که assassins creed odyssey رو 1080 روی high بدون هیچ مشکل و لگی بازی میکنم یا مثلا sekiro و fifa19 و mk11 رو بدون کوچکترین مشکلی اجرا میکنه ولی مثلا metro exodus و watch dogs 2 و devil may cry 5 و nfs payback رو هی فریم دراپ دارم حتی روی کیفیت پایین!! ... رفته رفته یکم که بازی میکنم فریم دراپ یکم کمتر میشه ولی همچنان پابرجاست ... خیلی ناراحتم کرده و نگرانم که مشکل از گرافیک باشه ... 

اینم سیستم من :

ryzen 3 2200g

ballistix 8gb ddr4 ram

2 عدد هارد 1 ترا

پاور vs550 corsair

لطف میکنین کمکم کنین

سلام دوست عزیز 90% کمبود رم هست

حداقل 16 گیگ رم نیاز دارید با این کانفینگ برای ثبات فریم در بازی ها

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Foad.dl گفته است :

سلام و عرض ادب

اینم سیستم من :

ryzen 3 2200g

ballistix 8gb ddr4 ram

2 عدد هارد 1 ترا

پاور vs550 corsair

لطف میکنین کمکم کنین

ایا رم شما تک کاناله است؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Foad.dl گفته است :

بله 

اون دو تا رو نمیدونم ولی مترو خودش مشکل اف پی سا دراپ داره رم هشت هم واسه همچین بازی های تو گرافیک بالا کمه تک کاناله هم هست تنظیمات گرافیکی رو بیار پایینتر درست میشه

تازه کارتت هم 4 گیگه که دیگه کم کم کارت های 4 گیگ منسوخ میشن خود کارت هم خیلی قوی نیست و این بازی های که گفتی سیستم بهرت میطلبن

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

اون دو تا رو نمیدونم ولی مترو خودش مشکل اف پی سا دراپ داره رم هشت هم واسه همچین بازی های تو گرافیک بالا کمه تک کاناله هم هست تنظیمات گرافیکی رو بیار پایینتر درست میشه

تازه کارتت هم 4 گیگه که دیگه کم کم کارت های 4 گیگ منسوخ میشن خود کارت هم خیلی قوی نیست و این بازی های که گفتی سیستم بهرت میطلبن

دقایقی که لگ ندارم بازی رو 60 فریم قفله البته ذکر کردم که روی گرافیک پایین هم تست کردم تغییری نداشته ... خودم فکر میکنم رم داستان داشته باشه ... توی سایت هایی مثل notebookcheck و techpowerup چک کردم گرافیک اونقدرا ضعیف نیست که نتونه بازی های روز رو حداقل 1080 مدیوم و های اجرا کنه !!! نه cpu روی 100 درصد هست نه گرافیکم روی 100 درصد ... فقط زمانی که بازی روی الترا هست این دوتا بین 95 تا 100 درصد میشن

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Foad.dl گفته است :

دقایقی که لگ ندارم بازی رو 60 فریم قفله البته ذکر کردم که روی گرافیک پایین هم تست کردم تغییری نداشته ... خودم فکر میکنم رم داستان داشته باشه ... توی سایت هایی مثل notebookcheck و techpowerup چک کردم گرافیک اونقدرا ضعیف نیست که نتونه بازی های روز رو حداقل 1080 مدیوم و های اجرا کنه !!! نه cpu روی 100 درصد هست نه گرافیکم روی 100 درصد ... فقط زمانی که بازی روی الترا هست این دوتا بین 95 تا 100 درصد میشن

به نظرم مشکل از رم است چون شاید 8 گیگ کافی نباشه شما msi afterburner رو نصب کن ببینیم که مصرف شان چقدر است شما نصبش کن و عکسی ازش بفرست 

سوال دیگر من اینه که ایا قبل از اجرای بازی هیچ برنامه ای در تسک منجر فعالیت می کنه ؟

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

به نظرم مشکل از رم است چون شاید 8 گیگ کافی نباشه شما msi afterburner رو نصب کن ببینیم که مصرف شان چقدر است شما نصبش کن و عکسی ازش بفرست 

سوال دیگر من اینه که ایا قبل از اجرای بازی هیچ برنامه ای در تسک منجر فعالیت می کنه ؟

سلام 

بله مشکل از رم بود و حل شد 

2 گیگ از حجم رم رو گرافیک آنبرد اشغال کرده بود که با غیر فعال کردن گرافیک آنبرد از بایوس 8 گیگ کامل در اختیار سیستم قرار گرفت و لگم از بین رفت 

دمتون گرم بخاطر راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Foad.dl گفته است :

سلام 

بله مشکل از رم بود و حل شد 

2 گیگ از حجم رم رو گرافیک آنبرد اشغال کرده بود که با غیر فعال کردن گرافیک آنبرد از بایوس 8 گیگ کامل در اختیار سیستم قرار گرفت و لگم از بین رفت 

دمتون گرم بخاطر راهنماییتون

خواهش می کنم 

لینک به دیدگاه

با سلام

من سیستمی با مشخصات: I3 2100 - 8GB 1333MHz Dual - RX460 2GB - Gigabyte P61A-D3 دارم

(بایوس مادربرد آپدیت شده)

(I3 2100 از PCI Express 3 پستیبانی نمیکنه)

من قبلا GT 1030 داشتم و تو بازی CSGO با تنظیمات دیفالت 150 فریم میگرفتم و یک RX 460 دست دوم خریدم ولی الان با RX 460 تو تنظیمات پایین زیر 100 فریم میگیرم و بین 40 تا 115 متغییر هست

میشه راهنمایی بکنین چرا این اتفاق افتاده؟!

(به بایوس گرافیک مشکوکم)

(هردو گرافیک رو بیلد 1803 ویندوز ده استفاده شده)

808028919_Screenshot(118).thumb.png.7efdac04d6962215956321ba4f7dd95b.png

ویرایش شده توسط Ali jafari
لینک به دیدگاه

سلام بعد از چک کردن دمای cpu فهمیدم که روی ۹۷ هست :(

cpu رو خیلی اندرکلاک کردم تا دما رسید به حدود ۶۹تا۷۵

بعد از اون اینطور شد یا قبلش هم اینطور بود که کارت داخل گیم از۱۰۰درصد usageبه ۰میرسه ودوباره زیاد میشه  و همچنین fps drop میگیره ممنون

در در 15 آذر 1399 در 18:22، Ali jafari گفته است :

با سلام

من سیستمی با مشخصات: I3 2100 - 8GB 1333MHz Dual - RX460 2GB - Gigabyte P61A-D3 دارم

(بایوس مادربرد آپدیت شده)

(I3 2100 از PCI Express 3 پستیبانی نمیکنه)

من قبلا GT 1030 داشتم و تو بازی CSGO با تنظیمات دیفالت 150 فریم میگرفتم و یک RX 460 دست دوم خریدم ولی الان با RX 460 تو تنظیمات پایین زیر 100 فریم میگیرم و بین 40 تا 115 متغییر هست

میشه راهنمایی بکنین چرا این اتفاق افتاده؟!

(به بایوس گرافیک مشکوکم)

(هردو گرافیک رو بیلد 1803 ویندوز ده استفاده شده)

808028919_Screenshot(118).thumb.png.7efdac04d6962215956321ba4f7dd95b.png

Cpuتون نسبت به کارت  ضعیف تره و این میتونه باعث fps drop محسوسی بشه

ویرایش شده توسط Mehdi og
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان من یه چند وقتیه لپ تاپم کلا تو بازی FIFA19 و PES21 لگ شدید میزنه. اوایل اصلا کوچترین مشکلی نبود و تا سه ماه با بالاترین گرافیک راحت بازی اجرا می شد.اما الان مشکل پیدا کرده. ویندوز عوض کردم خوب شدش اما دوباره مشکل پیدا کرده حتی شدیدتر.کسی میدونه مشکل از کجاس؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام بر متخصصین عزیز

سیستم بنده

core i5 7600
gefore gtx 1060 6gb

ram 16 corsair

با توجه به کانفیگ نباید افت فریم داشته باشه تست حرارت هم گرفتم تا 73 و 74 میومد با heaven اما هنگام بازی هنوز فریم به شدت از 20 تا 60 جا به جا میشه حتی روی تنظیمات low نمیدونم مشکل از کجاست اگر کسی از دوستان راه حلی داره ممنون میشم .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام . من یه لپ تاپ asus دارم به این مشخصات

i5 1035g1

mx330

8gb ram ddr4

ویندوز 10 64 بیت

مشکل اینجاست که وقتی میرم تو بازی اف پی اس خیلی کمه و usage سی پی یو و گرافیک زیر 20 درصد هست وقتی شارژش رو قطع میکنم و دوباره وصل میکنم برای 10 ثانیه اف پی اس میره رو 60 و usage ها عادی میشن کسی میدونه مشکلی چیه لطفا کمک کنه ممنون .

( تو همه بازی ها این مشکل هست اخرین درایور گرافیک هم نصب هست )

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان سیستم من 

cpu 10600kf

gpu rtx2060 oc gigabyte

HyperX FURY RGB 8GB 3200MHz CL16

فن cpu فابریکش هست

کیس هم z5 surena که 4 فن داره 

مادربرد ایسوس مدل PRIME H470-PLUS

ssd 128 m2

hdd 2T

من مشکل fps دارم فقط تو بازی Call of Duty Modern Warfare وار زون

fps در این بازی در 3 تا 4 روز اول نصب خوب بود و با گرافیک بالا fps تا 90 در کمترین حالت ممکن بود 

اما جدیدا به مشکل خورده و با گرافیک پایین همه چیز رو low وقتی وارد بازی میشم fps از 100 به 3 و4 و 9 میشود و دوباره به 80 تا 100 برمیگرده در همون لحظه که fps میاد پایین  cpu time و gpu time از 10 یا 15 به 300 تا 400 تغییر میکنه

همه این اتفاق ها هم در چند ثانیه اتفاق میوفته

من تمام درایو هارو اپدیت کردم و ویندوز هم اپدیت 

برنامه های پس زمینه هم بسته هستن 

ممنون میشم اگه راهنماییم کنیید با تشکر از همه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...