رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه با باز و بسته  کردن درجا بازی  مشکل حل میشه بنظرم مشکل باید نرم افزاری باشه ( ممکنه از کرک بازی یا درایور کارت یا ... باشه ) اما اگه با استراحت دادن به سیستم به مدت جند ساعت و دوباره بازی کردن بازی درست میشه باید از سخت افزارتون باشه ! 

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

حتی خود بازیو بدون بستن یه سیو میکنم و لود میکنم مشکل حل میشه اینجور که پیداست انگار مشکل از کرک هست چون چند نفر دیدم که این مشکلو به خاطرکرک داشتن

اما من دارم از آخرین کرک و اپدیت استفاده میکنم

واقعا نمیدونم چیکار کنم شاید از سایتی که دانلود کردم معتبر نبوده ؟!

لینک به دیدگاه

بیشتر از حافظه گرافیکت تنظیمات رو ان کردی؟و تفاوت رم تو دوتا سیستم چقدر هست؟این مشکل هیچ ربطی به کرک نمیتونه داشته باشه و سخت افزاری به نظر من, و فکر میکنم بعد از یه مدت بازی بیشتر از حد معمول رم استفاده میکنه و کم میاره و سعی میکنه از هارد به عنوان حافظه استفاده کنه که به افت کارایی دچار میشه. 

ویرایش شده توسط saha19
لینک به دیدگاه

فکر کنم سخت افزاری باشه چون من با۴۱۷۰ ۴ گیگ رم و اچ ۴۴۰۰ اینتل بازی کردم درسته لگ داشت ولی خیلی کم

لینک به دیدگاه

کرک  رو تغییر بدین . نگفتین رم تون چقدر هست .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام

رم سیستم 8 گیگ هست و رم لبتاب 6 گیگ پس مشکل از رم نیست

و درمورد تنظیمات بله ، جوری که تنظیم کردم تقریبا دوبرابر و خورده ای از میزان حافظه گرافیک استفاده میشه یعنی حدودا

2140mb/1024mb

من استفاده از گرافیک رو توی GPUZ چک میکنم و ماکس استفاده از مموری گرافیکم بعد از یک ساعت بازی کردن روی 920 930 مگ هست یعنی مموری یک گیگ هم پر نشده

البته اینو هم در نظر بگیرید که مانیتور من 19 اینچ هست و رزولیشن روی 1280x720 هستش و این پیشبینی که بازی میکنه درمورد مموری شاید روی سیستم من قضیش فرق میکنه

یعنی اشتباه پیش بینی میکنه و کلا استفاده ی بازی حدود 900 مگ میشه وقتی که نوشته 2 گیگ قراره استفاده کنه

دمای کارت رو هم چک کردم و مشکلی نیست ، یعنی در حالت عادی حدود 30 32 هست و بعد از یک ساعت بازی مداوم به 55 میرسه

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

اگه مصرف حجم بازى حد اقل يک گيگ شايد کمتر نميدونم دقيق از حجم گرافيک مثلا 2G/1G باشه , درسته اون يک گيگ رو از رم ميگيره اما باز هم بعد يه چند دقيقه لگ ايجاد ميشه ( حدسم اينه ) همين مشکلو با 5850 داشتم که اينجورى بود 1800/1000 با رم 8 و باز هم بعد يه ربع اينجورى ميشه. الان با 660 اينجوريه 2100/2000 تغريبا و لگ بعد چند دقيقه ديگه از بين رفته. :-S

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز چون بازی اون ورد هست این مشکل پیش میاد , بهتره یه اس اس دی تهیه کنید (اگه می تویند اول توی روی هارد اکسترنال امتحان کنید )

من هم همین مشکل رو داشتم , بعد از نصب ویندوز در اس اس دی و اجرای بازی از روی اچ اچ دی مشکل تیک و لک و افت فریم حل شد ( البته با گرافیک 7750 رو مدیوم بازی رو تموم کردم )

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

دوست عزیز چون بازی اون ورد هست این مشکل پیش میاد , بهتره یه اس اس دی تهیه کنید (اگه می تویند اول توی روی هارد اکسترنال امتحان کنید )

من هم همین مشکل رو داشتم , بعد از نصب ویندوز در اس اس دی و اجرای بازی از روی اچ اچ دی مشکل تیک و لک و افت فریم حل شد ( البته با گرافیک 7750 رو مدیوم بازی رو تموم کردم )

درود 

اونطوری که بنده میدونم SSD تنها در لود کردن بازی تاثیر داره

و اینکه خود بنده با 5830 این بازی رو راحت بازیش کردم

--------------------------------------------------------

دوست عزیز یه مقداری بعید به نظر میاد

ولی فکر میکنم مشکل از سی پی یو باشه

تنظیمات رو تا آخر پایین بیارید و تست کنید و بالعکس(با هر بار تغییر تنظیمات بازی رو ریستارت کنید)

نتیجه رو لطفا اعلام کنید

لینک به دیدگاه

درود 

اونطوری که بنده میدونم SSD تنها در لود کردن بازی تاثیر داره

و اینکه خود بنده با 5830 این بازی رو راحت بازیش کردم

--------------------------------------------------------

دوست عزیز یه مقداری بعید به نظر میاد

ولی فکر میکنم مشکل از سی پی یو باشه

تنظیمات رو تا آخر پایین بیارید و تست کنید و بالعکس(با هر بار تغییر تنظیمات بازی رو ریستارت کنید)

نتیجه رو لطفا اعلام کنید

دقیقا در لود کردن بازی بکار میاد , چه اس اس دی  چه اچ اچ دی 

چون بازی اپن ورد هست وقتی منطقه بازی پشت سر هم عوض میشه دوباره از هارد اطلاعات میخونه , چون هارد در حالت عادی با سیستم عامل و برنامه های دیگه درگیره هنگام لود کردن در حین بازی دچار افت فریم میشه

سی پی یو من  G3420 بود , به سی پی یو ربطی نداره , چون اگر از سی پی یو بود در کل بازی این مشکل وجود میداشت 

توی gtaV اگه رم سیستم کم باشه روی فریم تاثیر داره

من رمم 4 بود بعد از نصب ssd چند فریمی بهبود پیدا کرد و بازی روونتر شد که اون هم فکر میکنم واسه 128 مگ بافر ssd بود(مطمعن نیستم دوستان با تجربه در این مورد نظر بدن بهتره )

حتی بدون ssd مشکلی که من داشتم این بود که بعد از 30 دقیقه بازی افت فریم شدید در تصادف ها و صحنه های شلوغ پیدا میکرد ولی با ssd با اینکه هنوز بازی از روی HDD اجرا میشد این مشکل پیش نمیومد.

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت عزیزان و متخصصین گرامی

دوستان قضیه اینه که سیستم من به شرح زیره:

I3 3240

2x4gb ddr3 @1600mhz

radeon hd7790

ssd samsung evo 850 250gb

و وقتی تمامی تنظیمات رو توی GTA V تا آخر کم میکنم ، حدود 45 تا 50 فریم میگیرم ( تکسچر مدیوم )

و جالب تر اینه که وقتی تنظیمات رو تا آخر زیاد میکنم ، حدود 40 تا 45 فریم میگیرم ( تکسچر Very high )

یعنی اصلا فرق خاصی ایجاد نمیشه ! انقدر تاثیر تنظیمات کمه که ترجیه میدم روی بیشترین تنظیمات بازی کنم

اینو هم اضافه کنم که بازی به خاطر محدودیت مانیتورم روی رزولیشن hd اجرا میشه

آیا بازیم مشکلی داره ؟

قضیه اینه که بازی رو نسخه 3dm خریده بودم و به نسخه reloaded تبدیلش کردم و آخرین اپدیت هست

لینک به دیدگاه

یه شات از لود سی پی یو و جی پی یو هنگام بازی کردن بزارید

معمولا موقعی این اتفاق میوفته که گلوگاه بشه ولی برای مشخصات سیستم تون نباید گلوگاه بشه 

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

به خاطر ضعيف بودن پردازنده هستش. حد اقل يه 2400 بزار تا 10-15 فريم بيشتر بگيرى.

لینک به دیدگاه

به نظر نمیاد گلوگاه باشه

البته مشکل شما یا به خاطر رم هست یا همین گلوگاه

خیلی عجیبه :-?

شما یه شات از همون لود بزار

لینک به دیدگاه

اتفاقا گلوگاه ميشه.

من با 5850 و i3 3220 پردازندم بالاى 85 درصد لود داشت و در حين رانندگي لودم تا صد در صد هم ميرفت و لگ fps خيلي اعصابم رو داغون ميکرد , تو شلوغي ماشين ها که ديگه نگو. بعد که 660 گرفتم تو جزيات نسبتا بالا , 60 فريم ثابت ميداد ولي باز هم لگ اف پي اس داشت. بعد که 2400 گذاشتم 10-20 فريم بيشتر گرفتم. کلا gta v پردازنده قوى ميخواد و i3 اون هم اين سرى کم ميارن. حد اقل چهار هسته واقعي ترجيحا اينتل ميخواد تا لگ نشه. توى تست ها هم i5 760 از سوکت 1156 با اين که پرفورمنسش با 3240 برابره ولي فريم بيشترى داده

لینک به دیدگاه

این وضعیت سیستم روی بالاترین تنظیم تکسچر

همونجور که میبینید رم که کلا اکثرش خالی هست

سی پی یو هم فول لود نشده

گرافیک هم 800 مگ ازش پره

پ.ن : خیلی سافایر خوب کار کرده رو این 7790 ، واقعا عالی خنک میکنه از وقتی خریدم گردگیری نکردم و هنوز بعد از نیم ساعت کار روی فول لود 49 درجه دما میگیره !!

15168145107137037934_1.png

27843145107137510203_2.png

لینک به دیدگاه

میگم شما تنظیمات بازی رو همه روی High بزارین

Very High و High تو 720p تفاوتش فکر میکنم مشخص نباشه راحت

MSAA خاموش

FXAA روشن

تنظیمات سایه هم روی تکنیک خود AMD بزارین

گزینه هایی مثل Long Shadow هم تو تنظیمات کنار گرافیک اصلی هست خاموش کنین

ببینین چطور میشه

-ویرایش

پردازنده تون هم 100% مناسب نیست

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

لازم نیست حتما پردازنده فول لود باشه تا گلوگاه بشه ، گاهی وقت ها با 70 درصد هم گلوگاه میشه ( به بازی بستگی داره )

لینک به دیدگاه

میگم شما تنظیمات بازی رو همه روی High بزارین

Very High و High تو 720p تفاوتش فکر میکنم مشخص نباشه راحت

MSAA خاموش

FXAA روشن

تنظیمات سایه هم روی تکنیک خود AMD بزارین

گزینه هایی مثل Long Shadow هم تو تنظیمات کنار گرافیک اصلی هست خاموش کنین

ببینین چطور میشه

-ویرایش

پردازنده تون هم 100% مناسب نیست

انجام دادم و هیچ تغییری ایجاد نشد

ببینید یه نکته ای هست

وقتی ماوس رو میبرم بالا و دوربین از بالا به سمت کرکتر یا ماشین میشه و فقط خودمون توی دید هستیم ، فریم 60 ثابت میشه و هیچ لگی نیست و عالیه

ازین مورد نمیشه فهمید چه قطعه ای کم میاره ؟

من میخام دقیق بدونم مشکل از چی هست که بعد از عوض کردنش دیگه فریم 60 بشه اصلا حوصله آزمون و خطا ندارم

لینک به دیدگاه

دلیل اصلی پردازنده هست 

شاید هم کرک بازی مشکل داره

رم 8 گیگ هم مقداری تاثیر گذار هست .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

انجام دادم و هیچ تغییری ایجاد نشد

ببینید یه نکته ای هست

وقتی ماوس رو میبرم بالا و دوربین از بالا به سمت کرکتر یا ماشین میشه و فقط خودمون توی دید هستیم ، فریم 60 ثابت میشه و هیچ لگی نیست و عالیه

ازین مورد نمیشه فهمید چه قطعه ای کم میاره ؟

من میخام دقیق بدونم مشکل از چی هست که بعد از عوض کردنش دیگه فریم 60 بشه اصلا حوصله آزمون و خطا ندارم

مگیم دوستان صحبت از کر.ک کردن

شما ک گفتین کر.ک ریلودد هست

اول باید اپدیت 5 رو کپی میزدین بعد

اینم کپی میزدین GTAV.Retail.to.Steam

همین کارو کردین؟

کلا تنظیمات گرافیکی و تنظیمات اضافه گرافیکی ( ک لانگ شادو هم توشه دیفالت کنین )

بازم میگم همون طور ک دوستان دیگه هم گفتن این پردازنده برای بازی اپن ورلد و بزرگی مثل جی تی ای مناسب نیست

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

سلام مجدد.شما اگه cpu رو به i5 ارتقا بديد باز هم گرافيکتون خيلي بالا نيست. شما حد اقل يه 660 و يه 3470 ميخوايد تا با کمترين لگ بازى کنين.

اگه هم فقط گراف رو ارتقا بديد باز هم لگ fps با حتي 60 فريم رو احتمالا دارى.

وقتي از بالا ميبيني , جزيات کمترى رندر ميشه و درگيرى پردازنده و گراف کمتر ميشه.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان یکی از رفقا با وجود داشتن کارت گرافیک titan x و پردازنده ی ۵۹۳۰k و البته ۳۲gb رم. در بعضی قسمتای بازی با افت فریم شدید روبرو میشه. بازی رو ۱۰۸۰ اجرا میکنه. msaa رو هم فعال کرده ولی غیرفعالم که می کنه خیلی فرقی نمیکنه. نسخه ی بازی ریلودد و درایور گرافیک هم آپدیته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...