رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوست گرامی.

بعیده از پاورتون باشه. چون 700 وات برای این سیستم کافیه. البته پردازنده و گرافیک شما هر دو پرمصرف هستن.

آخرین درایور AMD رو نصب کردین؟

موقع افت فریم بازی تیک نمی زنه؟

من اخرین ورژن درایور crimson رو نصب کردم ... بازی تیک نمیزنه فقط فریم میفته روی 27 بعد شاید 30 ثانیه دوباره میره رو 60 ....

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

داریور رو با UDD پاک کنید و دوباره نصب کنید .

اگر مشکل حل نشد یک نسخه قدیمی تر رو نصب کنید !

یک تست از کارت گرافیکتون بگیرید و با نمرش توی سایتهای معتبر مقایسه کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که میدونم این 2تا بازی با کارتهای amd مشکل داشتن

با بازیهای دیگه تست کنید

لینک به دیدگاه

دوستان من رم هام هر کدوم یه مارکه و تایمینگش باهم فرق داره یه adata  دارم و یه apacer , dynet اون دوتا ۱۳۳۳ و adata 1600 ...دوستان خود این مشکل ایجاد  نمیکنه در راندمان؟

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که میدونم این 2تا بازی با کارتهای amd مشکل داشتن

با بازیهای دیگه تست کنید

فکر نمی کنم با کارتهای AMD مشکلی داشتند این بازی ها، حداقل برای بنده که هیچ مشکلی مشاهده نشد، ممکنه به خاطر رمها باشه، البته نظر دقیق رو باید دوستان که وارد تر هستند بدند.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

پردازنده های فعلی AMD برای بازی با تنظیمات بالا و گرافیک های رده بالا و DX11 فکر میکنم مناسب نباشند

ولی شما WIN10 + اخرین اپدیت رو بگیرین

اخرین درایور AMD رو هم نصب کنین

لینک به دیدگاه

پردازنده های فعلی AMD برای بازی با تنظیمات بالا و گرافیک های رده بالا و DX11 فکر میکنم مناسب نباشند

ولی شما WIN10 + اخرین اپدیت رو بگیرین

اخرین درایور AMD رو هم نصب کنین

دوست عزیز من نگاه میکنم همه ی بازیهای جدید برای بالاترین جزییات \یشنهادشون fx 8350 ...من ویندوزم ۱۰ الان ویندوز رو عوض کردم و آخرین درایور crimson 16.3 رو هم گرفتم...

لینک به دیدگاه

دوستان من رم هام هر کدوم یه مارکه و تایمینگش باهم فرق داره یه adata  دارم و یه apacer , dynet اون دوتا ۱۳۳۳ و adata 1600 ...دوستان خود این مشکل ایجاد  نمیکنه در راندمان؟

تا اونجا که من میدونم قاعدتا نباید مشکلی ایجاد کنه چون همشون با یه سرعت کار میکنن و اگر هم بخواد مشکلی پیش بیاد، باید ارور بده نه اینکه کند بشه  :I Do not Know:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز 

تنظیمات رو روی high قرار بدید ببینید باز افت فریم دارید؟

لینک به دیدگاه

درود

بعید میدونم مشکل سخت افزاری باشه بهتره با نرم افزار های مانیتورینگ قطعات چک کنید ببینید وضعیت لود و دما در چه حالی هست

اگر گرافیک به مرز دمای غیر عادی نزدیک بشه با دان کلاک شدن جلوی از بین رفتن کارت رو میگیره (افت فریم موقت) و شاید هم پردازنده برای لحظه ای اشباع میشه! حتی گرمای پردازنده هم بی تاثیر نیست و میتونه عامل این اتفاق باشه و بصورت خودکار برای مدت کوتاهی دان کلاک بشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من نگاه میکنم همه ی بازیهای جدید برای بالاترین جزییات \یشنهادشون fx 8350 ...من ویندوزم ۱۰ الان ویندوز رو عوض کردم و آخرین درایور crimson 16.3 رو هم گرفتم...

تو بازی های دیگه هم تست کنین

میشه عکس از تنظیمات بازی بدین

msaa رو خاموش کنین

و این که بسته محیط بازی تغییر فریم طبیعیه

ولی این که یه دفعه بپره رو 30 بعد برو رو 60 من که فقط تو cod bo3 این مشکل رو دارم ، انجین بازی داغونه فقط تکسچرش رو زیاد کردن :دی

تو بتلفیلد هم موقع smoke کردن افت فریم دارم نمیدونم دوستان دیگه هم این جوری هست یا نه ( دوستانی که بتل4 رو دارین پاسخ بدین لطفا :دی )

لینک به دیدگاه

درود

بعید میدونم مشکل سخت افزاری باشه بهتره با نرم افزار های مانیتورینگ قطعات چک کنید ببینید وضعیت لود و دما در چه حالی هست

اگر گرافیک به مرز دمای غیر عادی نزدیک بشه با دان کلاک شدن جلوی از بین رفتن کارت رو میگیره (افت فریم موقت) و شاید هم پردازنده برای لحظه ای اشباع میشه! حتی گرمای پردازنده هم بی تاثیر نیست و میتونه عامل این اتفاق باشه و بصورت خودکار برای مدت کوتاهی دان کلاک بشه

دمای گرافیک تا 80 میره ..من یبار دیگه هم پرسیده بودم برای دما که دوستان گفتن برای AMD طبیعیه.... cpu هم یه deep cool frostwin 2 روش گذاشتم و نهایت دمای cpu تا 58 میره ...

لینک به دیدگاه

دمای گرافیک تا 80 میره ..من یبار دیگه هم پرسیده بودم برای دما که دوستان گفتن برای AMD طبیعیه.... cpu هم یه deep cool frostwin 2 روش گذاشتم و نهایت دمای cpu تا 58 میره ...

80 ؟ :-?

دما گرافیک ما که  60-70 بیشتر 65 هست تو بازیا

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

80 ؟ :-?

دما گرافیک ما که  60-70 بیشتر 65 هست تو بازیا

بطرز مسخره ای با تعویض ویندوز و درایور crimson 16.3 مشکل از بین رفت... بازی هم همون نسخه اولیست و هیچ آپدیتی روش نصب نیست ..

اینم عکس از تنظیمات بازی :

bv5b_untitled.jpg

لینک به دیدگاه

بطرز مسخره ای با تعویض ویندوز و درایور crimson 16.3 مشکل از بین رفت... بازی هم همون نسخه اولیست و هیچ آپدیتی روش نصب نیست ..

اینم عکس از تنظیمات بازی :

bv5b_untitled.jpg

دوست گرامی!!

اون pcss ultra

msaa4 خیلی سنگینه!! : |

این دو تا تنظیمات برای دو تا 390 و یا دو تا 970 پیشنهاد میشه!!!

پس افت فریمتون طبیعیه!!!

ولی این که میگین مشکل رفع شد ، حتما پروفایل بازی اپدیت شده بوده توسط ای ام دی و بهینگی بیشتری به همراه داشته!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

دوست گرامی!!

اون pcss ultra

msaa4 خیلی سنگینه!! : |

این دو تا تنظیمات برای دو تا 390 و یا دو تا 970 پیشنهاد میشه!!!

پس افت فریمتون طبیعیه!!!

ولی این که میگین مشکل رفع شد ، حتما پروفایل بازی اپدیت شده بوده توسط ای ام دی و بهینگی بیشتری به همراه داشته!

قشنگ بازی روون روونه جوری بود که خودم شک کردم نکنه گرافیک بازی پایینه :D با fraps تست گرفتم بین 60 تا 48 توی شب با این تنظیمات... ولی توی روز فریم روی 28 بود که با کم کردن pcs ultra  به Pcs و FXAA فریم شد 45 ...ولی دیگه به هیچوجه فریم نمیفته...

ویرایش شده توسط FEARR
لینک به دیدگاه

2 دلیل 

1- هاردتون بد سکتور داره، به یه نقطه ای که میرسه یه دفعه سرعت کم میشه، پیشنهاد میشه یه surface test کامل بگیرید.

2- آیا تو همه بازی ها این اتفاق می افته ؟ چون ممکنه در اون بازی خواص ، در یک لحظه صحنه ای که می بینید واقعا سنگین باشه و fps به این دلیل پایین بیاد.

لینک به دیدگاه

2 دلیل 

1- هاردتون بد سکتور داره، به یه نقطه ای که میرسه یه دفعه سرعت کم میشه، پیشنهاد میشه یه surface test کامل بگیرید.

2- آیا تو همه بازی ها این اتفاق می افته ؟ چون ممکنه در اون بازی خواص ، در یک لحظه صحنه ای که می بینید واقعا سنگین باشه و fps به این دلیل پایین بیاد.

اقا دوباره الان این اتفاق افتاد فریم از 60 افتاد 20 نمیدونم داستان چیه توی درایو یه هارد دیگه هم ریختم تست کردم باز همینه...

لینک به دیدگاه

مشکل به احتمال بسیار زیاد دما هست ، یکی از قطعات دماش میره بالا و مجبور میشه برای لحظه ای فرکانسش رو بیاره پایین ، یا پردازنده یا گرافیک 

کاهش فرکانس گرافیک رو میتونید از طریق msi afterburner چک کنید 

لینک به دیدگاه

مشکل به احتمال بسیار زیاد دما هست ، یکی از قطعات دماش میره بالا و مجبور میشه برای لحظه ای فرکانسش رو بیاره پایین ، یا پردازنده یا گرافیک 

کاهش فرکانس گرافیک رو میتونید از طریق msi afterburner چک کنید 

دما با دور 100 درصد فن 65 در جست

لینک به دیدگاه

msi after burner  رو ریختم دما با 100 درصد فن تو بازی تا 73 درجه میره ولی افت فریم ندارم ...نکته جالب اینه تا میای تو ویندوز بصورت ALT =Tab سریع 20 درجه از دما کم میشه ...دوستان بنظرتون بایوس کارت مشکل نداره؟ چون دما انقدر جا به جا میشه

لینک به دیدگاه

20 درجه ظرف کمتر از یک ثانیه کم میشه یا یواش یواش بعد از چند ثانیه کم میشه ؟

کم شدن دما طبیعی هست چون تصویری از بازی وجود نداره که بخواد رندر بشه و در نتیجه گرافیک سبک میشه و دماش میاد پایین .

دمای 73 دمای زیادی نیست 

به نظرم شما بایوس مادربرد رو بررسی کنید ببیندی چیزی وجود نداره برای کنترل دمای پردازنده یا فرکانس پردازنده شاید مادربرد خودبه خود فرکانس کاری پردازنده رو کم میکنه .

لینک به دیدگاه

20 درجه ظرف کمتر از یک ثانیه کم میشه یا یواش یواش بعد از چند ثانیه کم میشه ؟

کم شدن دما طبیعی هست چون تصویری از بازی وجود نداره که بخواد رندر بشه و در نتیجه گرافیک سبک میشه و دماش میاد پایین .

دمای 73 دمای زیادی نیست 

به نظرم شما بایوس مادربرد رو بررسی کنید ببیندی چیزی وجود نداره برای کنترل دمای پردازنده یا فرکانس پردازنده شاید مادربرد خودبه خود فرکانس کاری پردازنده رو کم میکنه .

دوست عزیز بلافاصله کم میشه.. ایندفعه برنامه gpu tweake  رو یه نسخه پاینترش رو گرفتم که زده بود مشکل کنترل فن رو برطرف کرده اینبار فن رو حالت auto دما تا 74 درجه رفت ولی فرکانس gpu دیگه پایین نیومد فریم هم تو محیط بسته بین 45 تا 38 بالا پایین میشد و افت فریمی مثل قبل نبود... اینم بگم که برای اساسین کرید 4 تا آپدیت اومده ولی بازی من همون نسخه اوله و هیچ آپدیتی روش نصب نیست نمیدونم میزان فریم با توجه به ریختن آپدیتها بالاتر میره یا نه...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بلافاصله کم میشه.. ایندفعه برنامه gpu tweake  رو یه نسخه پاینترش رو گرفتم که زده بود مشکل کنترل فن رو برطرف کرده اینبار فن رو حالت auto دما تا 74 درجه رفت ولی فرکانس gpu دیگه پایین نیومد فریم هم تو محیط بسته بین 45 تا 38 بالا پایین میشد و افت فریمی مثل قبل نبود... اینم بگم که برای اساسین کرید 4 تا آپدیت اومده ولی بازی من همون نسخه اوله و هیچ آپدیتی روش نصب نیست نمیدونم میزان فریم با توجه به ریختن آپدیتها بالاتر میره یا نه...

بله معمولا آپدیت ها باعث ثبات فریم و گاها افزایش فریم  میشن مخصوصا اگه اون بازی متعلق به شرکت یوبی هارد :D  باشه

لینک به دیدگاه

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

سلام دوستان

امروز رفتم که بازی کنم CS:GO دیدم بازی یه قسمتش سفید میشه یه قسمتش ابی میشه یهو درست میشه بعدش فریم از 300 میاد رو 100 دوباری میاد 200

ممنون میشم کمک کنید

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

تمام درایور ها هم با Driver pack soultion نصب کردم

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...